PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Senem Kalırsam Askerlik Tecil Olur Mu?

nefret_1984
28-03-2012, 15:10
Merhaba Arkadaşlar ben işletme fakültesi 4.sınıf okuyorum
ve 4 dersten bu yıl sınava gireceğim çalışıyorum allahın izni ile geçerim ki geçememe gibi bir durumum olabileceğini düşünüp endişeleniyorum bu kadar oku ve kısa dönemden yararlanma

01.05.1984 doğumluyum ve geçen yıl kaldım 4 dersi verdim ve kaldı 4 ders bunlarıda umarım verebilirim... soracağım sual üst üste bu yılda kalsam 2. yıl kalıyorum benim askerlik tecilim bozulurmu daha 28 yaşına 2 ayım var girmek için acil yardım

bu yıl kalırsam eğer önümüzdeki yıl tecilli olup okulumu bitirme şansım varmı

orhande
28-03-2012, 16:20
Evet, bu senede kalırsanız üst üste 2 yıl sınıfta kalmış olursunuz…

ve askerlik tecilinizde problem olabilir. O yüzden ne yapın edin sınıfta kalmamaya özen gösterin. Dört ders için de fazla zorlanacağınızı zannetmiyorum…

Bu yılda kalırsanız askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz fakat AÖF'den kaydınızı silmeniz gerekebilir. O açıdan öyle bir riske girmeyin derim. Kafanıza takılan ve ayrıntılı cevap almak adına AÖF büronuzu arayabilirsiniz 444 10 26...

nefret_1984
28-03-2012, 16:31
görüştüm çok şükür askerlik şubesi ve aöf bürosu ile bir sorun olmayacağını dile getirdiler...

askerlik şubesi eğer kalırsan öğrenci durum belgesi ile tekrar tecil için başvurup 4.sınıfı geçip mezun olabilecek durumdayım diye geldiğinde 31 ekim 2013 e kadar son ama son teciliniz gerçekleşir kalırsanız artık imkansız herşey için herkese çok teşekkür ederim üst üste kalmak mesele değilmiş asıl mesele askerlik şubesinde olan insiyatif

orhande
28-03-2012, 17:52
üst üste kalmak mesele değilmiş asıl mesele askerlik şubesinde olan insiyatif

Aynen! Burada sorulan sorulara yanıt verdiğimizde cümlenin sonuna AÖF büronuz ve Askerlik Şubeniz ile temasa geçmelerini mutlaka söylüyoruz.

Çünkü bu gibi durumlarda görüşmeler neticesinde A kişisi farklı bir yorum, B kişisi farklı bir yorum yapıyor. O zamanda bu işin standardı yokmuş gibi bir algı ortaya çıktığından aynı sorular defalarca soruluyor.

Neticeyi buraya bildirdiğiniz için teşekkür ederiz...

islex
29-03-2012, 02:29
bu aslında güzel bir haber

nefret_1984
09-04-2012, 11:47
Rica ederim ne demek sınavada girdik çok şükür

muhasebe mali analiz 21 net
insan kaynakları 25 net
stratejik yönetim 30 net 100 muhakkak gelir eminim :)
iş sosyal 27 net

ee artık geçeriz bu dört derside 40 gibi not la...

stratejik dersinde bir soruda takıldım onu sonra işaretlerim diye cevap anahtarına diye diğer şıkları doldurdum ve nitekim 5 soruya yakın kaydırma oldu
temiz bir şekilde silmeme rağmen muhakkak iz kaldı görevliye sorduğumda sorun olmayacağını dile getirdiler... ben yedek cevap kağıdı istedim yok yedek cevap formu ama formda aday yedek cevap formu kullandı diye bir şeçeneğiniz var diyorum yok sorun ollmaz diyorlar karalı olan ne ise o kaideye alınıyormuş bende dedim bi bakalım kiadeye alınmasın bir sorun olursa okuyuca aöf nasıl bir yol sergiliyor acaba merak ettim

orhande
09-04-2012, 19:04
Sorun olacağını düşünmüyorum, optik okuyucular gayet hassas...

nefret_1984
10-04-2012, 17:39
o vakit sorun yok demektir.. hadi bakalım hayırlısı çalışınca çok rahat geçiliyormuşş bunun farkına geçte olsa anlamış oldum askerlik sağolsun bir gaz getirdiki sormayın demek ki insanlar için başarması için bir nedeni olsa gerekmiş....

nefret_1984
04-06-2012, 02:01
cevabıma cevap olsun bu mezun oldum :D

fredi
04-06-2012, 02:15
cevabıma cevap olsun bu mezun oldum :D

Hayırlı ugurlu olsun :)

nefret_1984
04-06-2012, 02:22
Hayırlı ugurlu olsun :)

eywallah allah razı olsun :) üzüldüğüm tek şey çıkmış sorular sadece çalışsam geçiyor olmamdı... askerlik gazı ile kitabı yuttuk 100 almayı planlamayan biri vize ve finalde de 100 aldığından emin olması hayret verici bu askerliğe kpss yi de dayatsalar keşke vallaha onuda geçerim :D yeterki iste

nefret_1984
02-03-2013, 05:55
eywallah allah razı olsun :) üzüldüğüm tek şey çıkmış sorular sadece çalışsam geçiyor olmamdı... askerlik gazı ile kitabı yuttuk 100 almayı planlamayan biri vize ve finalde de 100 aldığından emin olması hayret verici bu askerliğe kpss yi de dayatsalar keşke vallaha onuda geçerim :D yeterki iste

Selam arkadaşlar nasılsınız özellikle orhande allah razı olsun senden 1 yıl oldu hemen hemen forumdan uzak kalışım ve bu sırada ben mezun olup 347. kısa dönem olarak 17 ocakta askerliğimi bitirip geldim hey gidi günler heyyy :)) zaman çok çabuk geçiiyormuş fakat asker iken sanki geçmiyo gibiydi :)