PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AÖF Kayıt Yaptırma ve Askerlik Tecil

dappl
28-02-2012, 19:12
selam

şuanda iü 1.sınıf tayım, 4 yıllık bir bölüm. okulu bırakmak istiyorum ve aöf üni kayıt olmak istiyorum fakat;

1-Herhangi bir askerlik tecili yapmadim, okul halletti galiba.aöf kayıt yaparsam ayrıca tecil işlemi yapmam gerekirmi yoksa aöf mü hallediyor?

2-aöf kayıt tarıhleri ve nerede yapılıyor. öss(lys-ygs) mi girmek gerekiyor?

3-aöf iktisat çeko gibi bölümler için yaklaşık alınması gereken puan nedir?

fredi
28-02-2012, 19:27
Hoşgeldiniz,
Öncelikle doğum tarihinizi, liseden mezun olduktan sonra direkt olarak üniversiteye başlayıp/başlamadığınızı, ilk senede üniversiteye kayıt yaptırmadıysanız ara sürede tecil kullanıp/kullanmadığınızı iletirseniz herhangi bir yanlış anlaşılma olmadan daha sağlıklı şekilde yardımcı olabiliriz.

dappl
28-02-2012, 19:43
Hoşbulduk.
92liyim ve ilk girişte kazandım. askerlik şubesine gitmedim, herhangi bir tecil işlemi yaptırmadım.
edit: okula sormuştum biz hallederiz denmişti askerlik işini.

fredi
28-02-2012, 20:07
selam

şuanda iü 1.sınıf tayım, 4 yıllık bir bölüm. okulu bırakmak istiyorum ve aöf üni kayıt olmak istiyorum fakat;

1-Herhangi bir askerlik tecili yapmadim, okul halletti galiba.aöf kayıt yaparsam ayrıca tecil işlemi yapmam gerekirmi yoksa aöf mü hallediyor?

2-aöf kayıt tarıhleri ve nerede yapılıyor. öss(lys-ygs) mi girmek gerekiyor?

3-aöf iktisat çeko gibi bölümler için yaklaşık alınması gereken puan nedir?

Hoşbulduk.
92liyim ve ilk girişte kazandım. askerlik şubesine gitmedim, herhangi bir tecil işlemi yaptırmadım.
edit: okula sormuştum biz hallederiz denmişti askerlik işini.

Öncelikle lise mezuniyetiniz sonrasında okumasanız da 2 yıl tecil hakkınız bulunuyor, siz direkt olarak üniversiteye kayıt yaptırdığınız için bu hakkınızdan yararlanmamışsınız. Diğer sorularınıza sırasıyla cevap vermek gerekirse;

1 - AOF kaydınız sonrasında tecil işlemleriniz otomatik olarak okul tarafından gerçekleştiriliyor, bu konuda sizden istenen tek şey kayıt sırasında Askerlik Şubenizden alacağınız "Askerlik Durum Belgesi"

2 - Vermiş olduğum linkten bu sorunuz hakkında tüm detaylı bilgilere erişebilirsiniz. https://www.anadolu.edu.tr/aos/kilavuzlar.aspx

3 - Kayıt olabilmek için sınava girip barajı geçmeniz gerekiyor.

dappl
28-02-2012, 20:36
teşekkürler