PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynı Dersten 2 Yıl Üst Üste Kalmak

alttanders
23-01-2012, 22:30
Şimdi uygulamaya göre 2 yıl üst üste kalınırsa AÖF tecil ettirmiyor. Burada bahsi geçen 2 yıl, diyelim kişi 1.sınıfta, tekrar 1.sınıfta okuması mı, yoksa diyelim ben iktisattan kaldım, bir sonraki sene yine kaldım, doğal olarak o dersi vermeden bi üstten alamıyorum. Bu uygulama benim için de geçerli mi?

orhande
23-01-2012, 22:40
Şimdi uygulamaya göre 2 yıl üst üste kalınırsa AÖF tecil ettirmiyor. Burada bahsi geçen 2 yıl, diyelim kişi 1.sınıfta, tekrar 1.sınıfta okuması mı, yoksa diyelim ben iktisattan kaldım, bir sonraki sene yine kaldım, doğal olarak o dersi vermeden bi üstten alamıyorum. Bu uygulama benim için de geçerli mi?

Ders olarak değil, sınıfta kalıp bir üst sınıfa geçememeniz durumunda askerliğiniz tecil edilmez...

alttanders
23-01-2012, 23:09
Ders olarak değil, sınıfta kalıp bir üst sınıfa geçememeniz durumunda askerliğiniz tecil edilmez... Peki o zaman şöyle sorayım. Şimdi bizim bölüm kredili sisteme geçtiği için ortalamaya göre de dersten kalabiliyoruz. Ve eski sistemde olduğu gibi 1-3, 2-4 uygulaması hala geçerli. Yani 1.sınıftan dersi olan 3.sınıftan ders alamıyor. Misal ben 2.sınıftayım. Alttan İktisada Giriş var, haftasonu güz Yıl sonu sınavlarında eğer başarı elde edemez isem, önümüzdeki öğretim döneminin güz döneminde tekrar o dersi alıyorum ve 3.sınıftan ders alamıyorum. Doğal olarak 1.sınıfın 1.dönemini tekrar etmiş gibi bir durum çıkıyor. Ancak bahar döneminde eğer ortalama ile kalmamış isem 3.sınıfın, yani kredili sisteme göre 4.dönemin derslerini alıyorum.
Bütün bu uygulamalara göre tecil durumumu etkiliyor mu?

orhande
23-01-2012, 23:14
Peki o zaman şöyle sorayım. Şimdi bizim bölüm kredili sisteme geçtiği için ortalamaya göre de dersten kalabiliyoruz. Ve eski sistemde olduğu gibi 1-3, 2-4 uygulaması hala geçerli. Yani 1.sınıftan dersi olan 3.sınıftan ders alamıyor. Misal ben 2.sınıftayım. Alttan İktisada Giriş var, haftasonu güz Yıl sonu sınavlarında eğer başarı elde edemez isem, önümüzdeki öğretim döneminin güz döneminde tekrar o dersi alıyorum ve 3.sınıftan ders alamıyorum. Doğal olarak 1.sınıfın 1.dönemini tekrar etmiş gibi bir durum çıkıyor. Ancak bahar döneminde eğer ortalama ile kalmamış isem 3.sınıfın, yani kredili sisteme göre 4.dönemin derslerini alıyorum.
Bütün bu uygulamalara göre tecil durumumu etkiliyor mu?

Kredili Sistemler ile ilgili net bir bilgim olmadığından yardımcı olamayacağım...

444 10 26'yı arayarak AÖF büronuzdan öğrenebilirsiniz...

alttanders
23-01-2012, 23:16
Tamam teşekkür ederim kolay gelsin.