PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atatürk'ün Ruşen Eşref'le röportajından..

duyguuu
26-10-2007, 20:41
Efendiler!..
Eğer bu millet,bu memleket parçalanacak olursa genel şerefsizliğin enkazı altında şunun bunun şahsi şerefi de parça parça olur..

Biz o genel şerefi kurtarabilmek için harekete geçen millete ruhumuzla katıldık.Katılmamıza mani olabilecek şahsi rütbeleri,mevkileri de genel şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğrunda feda ettik...

Bunu anlamayıp da,milleti hala kendi kafalarının keyfine göre idare etmeye kalkışan kuvvetler artık birer beladır.

Bela çekmeye de artık bu milletin tahammülü kalmamıştır.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

sirmuzzy
26-10-2007, 21:01
bu konu , M.Kemal köşesi 'ne açılmalıydı.

duyguuu
26-10-2007, 21:06
bilerek buraya açtım..

sirmuzzy
26-10-2007, 21:15
biliyorum bilerek buraya açtığını . yeri bura değil diyom

ama neyse bnm için önemi yok

duyguuu
26-10-2007, 21:30
atatürk'ten :

"arkadaşlar,bizi yanlış yöne yönelten kötü insanlar bilirsiniz ki çoğunlukla din perdesine bürünmüşler,saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldatagelmişlerdir.türkiye cumhuriyeti şeyhler,dervişler,muritler,mensuplar ülkesi olamaz!en doğru,en gerçek tarikat,uygarlık tarikatıdır.uygarlığın buyurduğunu ve istediğini yapmak insan olmak için yeterlidir"

duyguuu
26-10-2007, 21:34
atatürk diyor ki,

"hiçbir sözümde milletime karşı geri alma durumunda kalmadım. onları söylerken bir hayal peşinde koşan gibi, hayal şakıyan bir şair gibi değil, onları söylemekliğim bu milletteki kabiliyet unsurlarını bilmekliğimden idi."