PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayıt Dondurma Askerlik Tecil

mmc24
06-12-2011, 17:43
açıköğretim 3. sınıfta 1 kez kaldım ve ertesi sene kayıt zamanını kaçırdııgım için kaydım dondu otomatik olarak ve bu sene kayıt yenildim
acıkögretim bürosundan durum belgesi aldım askerlik şubesin gittim tecil edilmediğini söylediler 2 sene üst üste kalmadım ama kayıt yeniletmeyinced öyle oldugunu söyledi görevli memur ama internet sitesinde böyle bişey yazmıyor 2 sne üst üste kalınca diyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim birda kayıt sildikten sonra tecil oluyormuş sanırım kaydı sildikten sonra tekrar aynı kayıt yenileme döneminde 3. sınıftan devam edebilm şansı var mı ? şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

feratt
06-12-2011, 17:51
kaydını sildirdikten sonra tecil hakkın var yalnız öncesinde tecil hakkını doldurmamış olman gerekiyor, yani liseden mezun olduğunda hiç tecil yaptırmadıysan 2 yıllık tecil yaptırabilirsin..kaydını sildirdikten sonra 3. sınıftan değil tekrar 1 den başlarsın maalesef

mmc24
06-12-2011, 18:00
kaydını sildirdikten sonra tecil hakkın var yalnız öncesinde tecil hakkını doldurmamış olman gerekiyor, yani liseden mezun olduğunda hiç tecil yaptırmadıysan 2 yıllık tecil yaptırabilirsin..kaydını sildirdikten sonra 3. sınıftan değil tekrar 1 den başlarsın maalesef

peki teşekkürler çok sağol

liseden sonra ettirmedim hiç ama sıfırdan basladıktan sonra hiçbir anlamı yokki acıkögretimin gitmek en iyisi..

mmc24
07-12-2011, 20:03
bir arkadaşımla görüştüm 2 sene üst üste kalmış ve halıcıoğlunda komutanla görüşmüş durumunu anlatmış bir dönem daha tcil etmişler böyle birşey mümkün mü acaba gidip görüşmeyi düşünüyorum ?

feratt
07-12-2011, 20:07
bir arkadaşımla görüştüm 2 sene üst üste kalmış ve halıcıoğlunda komutanla görüşmüş durumunu anlatmış bir dönem daha tcil etmişler böyle birşey mümkün mü acaba gidip görüşmeyi düşünüyorum ?

ben hiç duymadım öyle bişey ama denemekten bişey kaybetmezsin.

mmc24
07-12-2011, 20:11
teşekkürler kolay gelsin