PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik Tecil Durumu

barin
29-11-2011, 22:11
Tecil imi 2 sene önce hazırlık sınıfına başlarken yaptırdım.tam olarak tarihini bilmiyorum ama ocak 2012 diye söylemişti komutan.bugün a.ö.f bürosuna uğradım kendilerinin tecil ettiğini söyledim.Böyle bişey olmadığını askerlik şubesinden durum belgesi almam gerektiğini söyledi.şu an için a.ö.f harcını yatırmadım sistemlerinde tc kimlik numaram ile kontrol yaptı herhangi bir sonuç bulunmadığını iletti. durum belgesinden sonra kayıt yapılacağını iletti ordaki bayan ben şaşırdım konu ile ilgili bilgisi olan yok mu ? 3. sınıf ta otomatik olarak okul tecil ettirmiyor mu ? içime kurt düşürdü bu kadın :(

orhande
29-11-2011, 23:20
Normalde 3. sınıfta AÖF tecil işleminizi yapıyor.
Sıkıntılı olan kısımı geçmişsiniz, Hazırlık sınıfında tecil olmuyor çünkü...
O yüzden endişelenmeyin, bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum...

barin
29-11-2011, 23:30
tşk içime su serptiniz. açıköğretim büro hizmetlerine şifremle giriş yaptığımda da askerlik durumu muaf olarak gözüküyor.ilk sene hazırlık sınıfında kalmıştım.2. sene de geçtim bu bir sorun yaratmaz sanırım tecil i onların yapması gerekiyor diye biliyorum.1-2 ay kadar önce sorduğumda tecil işlemini yapıyoruz dediler.bugün ise farklı konuştular harcı yatırdıktan sonra sanırım tecil işlemlerini kendileri yapıcaklar doğru mu dur ?

orhande
29-11-2011, 23:51
Rica ederim; bir problem olmaz. Önemli olan 2 sene üst üste sınıfta kalmamaktır...

Siz birde Eskişehir merkez büroyu arayıp sorun isterseniz... 0222 444 10 26

a.doksoz
16-12-2011, 20:23
merhabalar arkadaslar...
benım durumum bıraz karısık gıbı..uzun olacak yazım..yardımcı olursanız sevınırım....1984 dogumluyum..ıkı yıllık myo yu bıtırdıkten sonra dıkey gecısle 2003 te aof e kayıt yaptım..ucuncu sınıfta 2 yıl ust ustte kaldıgım ıcın askerlıgı tecıl edemedım.Sonra kaydımı sılıp tekrrdan 3.sınıfa kayıt yaptım..4.sınıfta yıne ıkı yıl ust uste kaldıgımdan askerlıgı artık tecıl edemezsın dedıler ve 2010un ılk ıs gunu askersın dedıler.2009 un aralıgında yurtdısına dıl egıtımı ıcın cıktım.2011ın subat ayındda dondum..buroyu aradıgımda tekrar 4.sınıftan tekrar kayıt yenıleyebılırsın ama askerlıgın tecıl olurmu onu bılmıyoruz dedıler...durumumla ılgılı bılgı verebılecek arkadalar varsa sevınırım...zaman ayırıp okudugunuz ıcın tesekkurler...

orhande
16-12-2011, 20:31
merhabalar arkadaslar...
benım durumum bıraz karısık gıbı..uzun olacak yazım..yardımcı olursanız sevınırım....1984 dogumluyum..ıkı yıllık myo yu bıtırdıkten sonra dıkey gecısle 2003 te aof e kayıt yaptım..ucuncu sınıfta 2 yıl ust ustte kaldıgım ıcın askerlıgı tecıl edemedım.Sonra kaydımı sılıp tekrrdan 3.sınıfa kayıt yaptım..4.sınıfta yıne ıkı yıl ust uste kaldıgımdan askerlıgı artık tecıl edemezsın dedıler ve 2010un ılk ıs gunu askersın dedıler.2009 un aralıgında yurtdısına dıl egıtımı ıcın cıktım.2011ın subat ayındda dondum..buroyu aradıgımda tekrar 4.sınıftan tekrar kayıt yenıleyebılırsın ama askerlıgın tecıl olurmu onu bılmıyoruz dedıler...durumumla ılgılı bılgı verebılecek arkadalar varsa sevınırım...zaman ayırıp okudugunuz ıcın tesekkurler...

Evet daha önce sana söylenmiş zaten Askerliğini Tecil Edemezsin diye...

Öncelikle şu anda Asker Kaçağı Gözüküyor Musun? bunu Askerlik Şube'nden öğrenmen gerekiyor. Büyük ihtimalle de tecil etmeyeceklerdir. Fakat okul haricinde 2 yıl özel tecil imkanı var, onu kullanmadıysan o şekilde tecil ettirebilirsin. Ayrıntılı ve kesin bilgiyi Askerlik Şubesi'nden başka bir yerden öğrenebilmen çok zor...

ozz13
18-01-2012, 04:20
Bir soru sormak istiyorum 1984 doğumluyum örgün olarak 4 yıllık bir bölüm okuyorum ama ben +3 oldum bu sene mezun oluyorum 2. üniversiteyi okumak istersem kaç yıl tecil hakkım olur cevaplarsanız sevinirim?

orhande
18-01-2012, 04:24
29 yaşını dolduranların eğitim gerekçesiyle askerliği tecil edilmez.

Ona göre durumunuzu gözden geçirin ve daha net bilgi yada alternatif çözümler için bağlı olduğunuz Askerlik Şubeniz ile irtibata geçiniz...