PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik Tecili İle İlgili Yardım

rovdy
28-10-2011, 14:19
arkadaşlar 31 ekim askerlik tecil işlemlerinin son günü uluslararası ilişkiler 2. sınıfa gectim askerlik subesini aradım tecil ile ilgili bir belge gelmedi diolar buroyu aradım kayıt yenilendikten sonra yolluyoruz diolar kayıtlarda 25 kasımda yenileniyo buro o tarihten sonra yollasa bir sorun olurmu acil yardım ne yapayım :eek:

feratt
28-10-2011, 14:27
olmaz bence.

rovdy
28-10-2011, 14:33
peki kendim alıp yollasam belgeyi nasıl olur

orhande
28-10-2011, 14:55
peki kendim alıp yollasam belgeyi nasıl olur

Kendinden yollayabilirsin, ayrıca AÖF gönderse bile senin takibini yapman lazım. Bazen aksilik olabiliyor, işini şansa bırakma o yüzden...

rovdy
28-10-2011, 15:01
peki en kısa sekilde nasıl ulaştırabilirim o belgeyi

orhande
28-10-2011, 16:22
Belgeden kastınız "öğrenci belgesi" sanırım, kayıt olurken alır askerlik şubesine götürebilirsiniz...
Fakat bu durumu askerlik şubenize de sorun, problem olur mu diye...

rovdy
28-10-2011, 16:49
ben 2. sınıfa gectim yeni kayıt olmadım kayıt yenilemeden sonra öğrenci belgelerini yoluyoruz dediler bana ben kayıt yenilemeden önce alıpta posta yolu ile yollasam olurmu bi sorun cıkarmı birde bu askerlik tecil işini her senemi yapmamız gerekiyo bir defa yaptıktan sonra kalmadan devam edersek 4 sene boyunca gecerlimi

orhande
28-10-2011, 17:11
ben 2. sınıfa gectim yeni kayıt olmadım kayıt yenilemeden sonra öğrenci belgelerini yoluyoruz dediler bana ben kayıt yenilemeden önce alıpta posta yolu ile yollasam olurmu bi sorun cıkarmı birde bu askerlik tecil işini her senemi yapmamız gerekiyo bir defa yaptıktan sonra kalmadan devam edersek 4 sene boyunca gecerlimi

Normalde süreç şöyle işler...
- Kaydınızı yenilersiniz
- AÖF tecil için belgelerinizi Askerlik Şubenize gönderir
- 2 sene üst üste kalmadığınız sürecede tecilde sıkıntı yaşamazsınız
- Normalde sizin yapmanız gereken bir şey yoktur
- Ama bazen aksaklık olabiliyor, o açıdan takibini yapın diyorum. Yani siz kaydınızı yenilersiniz, daha sonra aradan zaman geçince şubenize sorarsınız. Tecilimde sıkıntı var mı diye...

rovdy
28-10-2011, 17:27
tşkler kardeşim allah razı olsun cok acıklayıcı oldun :D