PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TKPnın kotu yanları war mı??

cekocu
20-10-2007, 19:27
merakk

Testament96
20-10-2007, 21:51
fazla merak iyi değildir;):):D

sirmuzzy
20-10-2007, 21:53
iyi yönü var mı?

Aykut Balaban
20-10-2007, 22:09
Keşke biraz daha guzel ve ayrıntılı bır msj yazsaydın :)
Sosyalizm savunması ıyı bır taraftır bence..Emekçiden,işçiden yana olması,özgürlükçü olması,Tam bagımsız bir ülke istemesi,Demokratik bir toplum ıstemesı iyi yanlarıdır..
Ben Komünist olmasamda takıp ettıgım bır partıdır.Çokta beyendıgım bır partıdır.
Kötu tarafları var mıdır dıye sorarsanda kimse mükemmel degildir diye cevaplamak uygun düşer.

sirmuzzy
20-10-2007, 22:14
sosyalizmi savunmuyor . komünizmi savunuyor. adı üstünde TKP. ee şimdi öğrenmiş oldun hadi 1 daha yorumla bakalım :)

Aykut Balaban
20-10-2007, 22:23
sosyalizmi savunmuyor . komünizmi savunuyor. adı üstünde TKP. ee şimdi öğrenmiş oldun hadi 1 daha yorumla bakalım :)
Sosyalizm savunmuyor demen senın bu konu hakkında hıc bırsey bılmedıgın bır gostergesıdır ;)
Sosyalızm savunuyor dedim.Cumlem aynen bu dımı ?
Peki Komünizm ve sosyalızm arasında kı fark nedır bılıyormusun ?
Bır kac konu altında yazan sayfayı aç oku sonra buraya msj yaz lutfen..
Sosyalızm bir ust modelı Komünizm dir.Arasında çok bır fark yoktur esasında..
Türkiye Komünist Partisi PROGRAM (taslak) okursan eger zaten bu ıkı ögenınde arkadasında durdukları yanı savundukları yazar..

Komünizm savunan bır ınsan Sosyalızm de savunmak zorundadır..Bıraz mantık çalıstıralım anlarız o zmn :)

sirmuzzy
20-10-2007, 22:42
neyse arkadaşım bence ak parti , tkp den daha sosyalist 1 parti. halka yaptığı kömür vs. yardımları , öğrencilere bedava kitap dağıtması vs. hep bunu gösteriyor

dediğim gibi herneyse

zaten kominizm tam anlamıyla hiç bir dünya ülkesinde uygulanammamış bir hayaldir. bunu sağcı solcu tüm bilim adamalrı vs. kabul ederler

bu konuya yazmıcam 1 daha

%1 oy alamayan parti önemli deqil benim açımdan :)

Aykut Balaban
20-10-2007, 22:45
neyse arkadaşım bence ak parti , tkp den daha sosyalist 1 parti. halka yaptığı kömür vs. yardımları , öğrencilere bedava kitap dağıtması vs. hep bunu gösteriyor

dediğim gibi herneyse

zaten kominizm tam anlamıyla hiç bir dünya ülkesinde uygulanammamış bir hayaldir. bunu sağcı solcu tüm bilim adamalrı vs. kabul ederler

bu konuya yazmıcam 1 daha

%1 oy alamayan parti önemli deqil benim açımdan :)
Şu en basta dedıklerın dısında hepsınde haklılık payı vardır fakat Ak partıyı sosyalıst bır partı yapan bir insan ıle ılk kez karsılastım.Gercekten sosyalızm hakkında bırsey bılmıyorsun lutfen yorum yapma bence..
Kömur dagıttı evet oy toplamak ıcın:)Ögrencılere bedava kıtap dagıtımı yaptıkları dogrudur.Tabı her sene okulda ogrencıler en az 200 ytl para vermek zorundalar.Yok su parası,yardım parası yok dıploma parası,karne parası,kep parası..VB....

sirmuzzy
20-10-2007, 22:50
AK Parti sosyalist parti demedim. AK Parti'nin sosyalizm adına yaptıkları , TKP nin yaptıklarından daha fazladır dedim , ki bunu ilk defa benden duyuyor olman bunu ilk defa benim dediğim anlamına gelmez. Kaldı ki bir çok yazar, aydın , bilim adamı vs. bu görüşteler.

Herneyse TKP siyasetimize renk katıyor. ööle köşede %1'i bulmayan oylarla dursun. bana etkisi yok zaten :)

sirmcoktay
20-10-2007, 22:52
sosyalızm komunızmın daha hafıfletılmıs bır modelıdır
en azından uretım devletın elınde ama ozelede cok karsı degıL
gelelım tkp ye
Tkp bu uLkede tutmaz zaten oy sonuclarındanda bu nızamı bır sekıLde gorunuyor. kOmunızm sadece angolada uyygulanıyor dıye bılıyorum.
bız capıtalızmı yasıyoruz komunızmle tamamen zıt nasıL olcakta
tr ye komunızmı getırecekler
bence hayal ya sızce ?

sirmuzzy
20-10-2007, 22:53
komünizm dinsizlik işte başka 1 şe değil

lafı ağızda gevelemenin alemi de yok dimi :)

Aykut Balaban
20-10-2007, 23:01
komünizm dinsizlik işte başka 1 şe değil

lafı ağızda gevelemenin alemi de yok dimi :)
Komunızm dınsızlık ıle bır alakası yok..
Bu bir çok yazar, aydın , bilim adamı vs kım bunlar allah askına ısım ver bana ya:)
Her ıkı cumlede bır aynı lafı kullanıyorsun..
Akp sosyalıst bır hareket ömru boyunca yapmamıstır..
Komünizm Turkıyede hayal oldugunu bende dusunuyorum.Fakat sosyalızm bu ulkeye enınde sonunda gelıcektır.Kapıtalıst sıstemde daha ne kadar yasayabılırız boyle bılmıyorum..
Komunızm dın'e karısmaz.Herkesın kendı ınancıdır der..Dinsiz lik demek cok yanlıstır..
Komunızm savunanların ınanclarından yola cıkmak cok buyuk bır hatadır.Onların içlerınıde bılemeyız.Tanrı ile kul arasına gırmemek lazımdır..

sirmuzzy
20-10-2007, 23:05
komünistlerin yarısından fazkası bir Tanrı olduğuna vs. inanmıyor

a ne tesadüf

Aykut Balaban
20-10-2007, 23:16
komünistlerin yarısından fazkası bir Tanrı olduğuna vs. inanmıyor

a ne tesadüf
İnanmak zorunda da degıldırler..
Sanane onların neye ınandıklarından kı..İnsanlıgına bak,yaptıklarına bak..
Onlar ınanmıyor dıye komünizm din'e karsıdır mantıgını uretmek kadar saçma bır hareket yoktur..

sirmuzzy
20-10-2007, 23:21
İnanmak zorunda da degıldırler..
Sanane onların neye ınandıklarından kı..İnsanlıgına bak,yaptıklarına bak..
Onlar ınanmıyor dıye komünizm din'e karsıdır mantıgını uretmek kadar saçma bır hareket yoktur..

bana ne diye 1 şey yok

din bnm için önemli 1 konudur

Aykut Balaban
20-10-2007, 23:27
bana ne diye 1 şey yok

din bnm için önemli 1 konudur
Başka ınsanların neye ınandıkları senı ilgilendırmez..
Senın neye ınandıgın nasıl kı benı baglamaz ıse onların neye ınandıklarıda senı baglamaz..
Din senın ıcın bırıncı konu olabılır.Baskaları ıcın belkıde degıldır..

Benım demek ıstedıgım Komünizm din'e karsıdır lafı yanlıstır.Din'e karşı olmak gıbı bır amacı yoktur komünizm..

sirmuzzy
20-10-2007, 23:40
Başka ınsanların neye ınandıkları senı ilgilendırmez..
Senın neye ınandıgın nasıl kı benı baglamaz ıse onların neye ınandıklarıda senı baglamaz..
Din senın ıcın bırıncı konu olabılır.Baskaları ıcın belkıde degıldır..

Benım demek ıstedıgım Komünizm din'e karsıdır lafı yanlıstır.Din'e karşı olmak gıbı bır amacı yoktur komünizm..

ne demek baska insanların neye inandıkları beni ilgilendirmez

ben arkadaşlık kuracağım insanların dinine de bakarım.
mesela ben karar verdim komünist olcam. onlarla takılcam. bu adamalrın çoğunun dinsiz olduğunu öğrenince onlara yanaşmam anladınmı:?

din önemli yani ve başkalarının neye inandıqı da beni ilgilendiriri

Aykut Balaban
20-10-2007, 23:49
ne demek baska insanların neye inandıkları beni ilgilendirmez

ben arkadaşlık kuracağım insanların dinine de bakarım.
mesela ben karar verdim komünist olcam. onlarla takılcam. bu adamalrın çoğunun dinsiz olduğunu öğrenince onlara yanaşmam anladınmı:?

din önemli yani ve başkalarının neye inandıqı da beni ilgilendiriri
Siyaset ile senın özel hayatın çok farklıdır..
Siyasette adamın Dinine bakılmaz..Nasıl bır ınsan olduguna,kişiligine,yaptıklarına ve yapıcaklarına bakılır..Dinini merak edersen eger ögrenırsın.Ama sen kımsınde dinsiz oluyorsun diye bir tepkı veremezsin.Çunku herkesın kendı dusuncelerı ve ınancları vardır.Bunu ne sen nede ben yargılayabılırım.

Not:Bir arkadaş tavsıyesı.İstersen uygulamazsın tabıkı ama ben söyleyeyımde..
Takılıcagın ınsanların dinine,teninin rengıne,siyasette tuttugu tarafa bakarak seçme.Çok buyuk yanlıslar yaparsın.Nasıl bır ınsan oldugu onemlı.
Yoksa yaptıgın din ırkçılıgı olur..

sirmuzzy
20-10-2007, 23:57
sen bakmamaya devam et. ama ben bakarım yahudi 1 isine gidip oy vermem mesela.

1 de takılacaqım arkadaslarımın dinine de bakarım. sana 1 arkadaş tavsiyesi sen de bak.

Aykut Balaban
20-10-2007, 23:58
sen bakmamaya devam et. ama ben bakarım yahudi 1 isine gidip oy vermem mesela.

1 de takılacaqım arkadaslarımın dinine de bakarım. sana 1 arkadaş tavsiyesi sen de bak.
Tavsiyen için eyvallah.Sende benım tavsıyemı bır kenara yaz ama..
Yahudi birisine oy vermem dıyorsun buda yanlıs tabı bana göre ama bırsey sorucam..Recep Tayyıp Erdogan Yahudi oldugu ortaya çıkmıştı ne olucak sımdı ?

sirmuzzy
20-10-2007, 23:59
Recep Tayyip Erdoğan yahudimiymiş? :D:D:D

Aykut Balaban
21-10-2007, 00:02
Recep Tayyip Erdoğan yahudimiymiş? :D:D:D
Bende duyunca çok şaşırdım ama Aile agacına baktıgında adam Yahudıymıs:D
Oy verme sen buna bence bır daha

sirmuzzy
21-10-2007, 00:03
Bende duyunca çok şaşırdım ama Aile agacına baktıgında adam Yahudıymıs:D
Oy verme sen buna bence bır daha

ama radikal islamcı diye suçluyosunuz adamı 1 de bu nsl oluyor? :rolleyes:

Aykut Balaban
21-10-2007, 00:04
ama radikal islamcı diye suçluyosunuz adamı 1 de bu nsl oluyor? :rolleyes:
Adamın soyu sopu benı ılgılendırmez ama sen öyle deyınce söyledım,bil diye :)
Rdikal islamcı evet..Sucladıgımız İslamı benımsemesı degıl zaten bunu Cumhurıyetın uzerıne oturtmaya,Turkıyenın uzerıne oturtmaya çalısması.

sirmuzzy
21-10-2007, 00:06
Peki nasıl hem radikal islamcı hem yahudi oluyor? :)

Aykut Balaban
21-10-2007, 00:09
Peki nasıl hem radikal islamcı hem yahudi oluyor? :)
Adamın normalde soyuna baktıgında Yahudı oldugu bulunmus.
Zaten soyısımden bıle anlasılıyor bu.
İslama ınanıyormuş demek.Banane nasıl oldugu :)
Sonuç olarak sülalesi Yahudı bu adamın.Benım ıcın sorun degılde sen Yahudıye oy vermem dedın napcan bakalım bır daha kı secıme:)

sirmuzzy
21-10-2007, 00:10
soyu yahudiye dayanan yahudi mi olmuş oluyor? :)

Aykut Balaban
21-10-2007, 00:14
soyu yahudiye dayanan yahudi mi olmuş oluyor? :)
Musa’nın Çocukları okumanı önerırım.Orada daha ayrıntılı yazıyor..
köklerınde Yahudilik vardırmıış.

sirmuzzy
21-10-2007, 00:15
soyu yahudiye dayanan yahudi mi olmuş oluyor?

sen koca kitabı okudun da bu sorunun cevabını veremiyormusun_? :)

Aykut Balaban
21-10-2007, 00:20
soyu yahudiye dayanan yahudi mi olmuş oluyor?

sen koca kitabı okudun da bu sorunun cevabını veremiyormusun_? :)
Bu konu benı ılgılendırmedıgı ıcın pek bır bılgım yok.
Ben kıtabı okumadım sadece göz gezdırdım.Orada cok ayrıntılı bır sekılde adamın soyu sopu yazıyor.Köklerınde Yahudılık oldugunu bılıyorum,bunu çogu yerdede duydum.Benı pek baglamadıgı ıcınde çok fazla ayrıntı ögrenemdım..
Soyu Yahudıye dayanan Yahudı olur mu bılmem.Sence olur mu ?

sirmuzzy
21-10-2007, 00:52
arkadaşım soyu yahudiye dayanan yahudi olmaz. müslüman olur kelime-i şehadet getirir namızını kılar vs. bu adamın sayu yahudiye dayanıyor diye yahudi olmaz.

ama sen "Tayyip Erdoğan yahudi.çünkü soyu yahudiye dayanıyor diyosun.

bu lafın yanlış ok?

Aykut Balaban
21-10-2007, 01:19
arkadaşım soyu yahudiye dayanan yahudi olmaz. müslüman olur kelime-i şehadet getirir namızını kılar vs. bu adamın sayu yahudiye dayanıyor diye yahudi olmaz.

ama sen "Tayyip Erdoğan yahudi.çünkü soyu yahudiye dayanıyor diyosun.

bu lafın yanlış ok?
Tayyıp Erdoğan yahudıdır demem yanlıstır.Benım bıldıgım kadarıyla Yahudılıkten cıkmak dıye bırsey yoktur..Nasıl gırılmıyor ıse cıkılmıyor dıye bılıyorum..
Bunlar boş muhabbetler senın lafın uzerıne soyledım zaten bunu..Adam için Yahudı dedıler onu söyledım..Ne oldugu da umrumda degıl pek

sirmuzzy
21-10-2007, 01:24
umrunda değil.

ama bana diyosun ki tayip erdoğan yahudi.

kanıt olarak da soyu yahudilere dayanıyo diyosun.

soyu yahudiye dayanıyor demek onun yahudi olduğunu göstermez.

tamam mı arkadaşım?

Aykut Balaban
21-10-2007, 02:28
umrunda değil.

ama bana diyosun ki tayip erdoğan yahudi.

kanıt olarak da soyu yahudilere dayanıyo diyosun.

soyu yahudiye dayanıyor demek onun yahudi olduğunu göstermez.

tamam mı arkadaşım?
Tamam yanlış söyledım dıyorum hala ne uzatıyorsun..
Adamın sülalesi Yahudi ben napayım..Sülalesi Yahudi ise kendısıde Yahudilik uzaktan yakından vardır.
Senın ailen Müslüman olmasaydı da sen yınede Müslüman olabılırdın dımı ?
Adamın kı de o hesap işte.
tmm mı arkadasım ?

sirmuzzy
21-10-2007, 02:41
Tamam yanlış söyledım dıyorum hala ne uzatıyorsun..
Adamın sülalesi Yahudi ben napayım..Sülalesi Yahudi ise kendısıde Yahudilik uzaktan yakından vardır.
Senın ailen Müslüman olmasaydı da sen yınede Müslüman olabılırdın dımı ?
Adamın kı de o hesap işte.
tmm mı arkadasım ?

ha şöyle. yanlış söylediğini kabul et. biz de uzatmayalım tamam ? ;)

duyguuu
21-10-2007, 02:45
tayyipin mason olduguda söyleniyor.hatta akp merkez binasının ablemleri gelen şikayet üzerine ,bayrakla kapatılmış.amblem masonların yıldız şeklindeki sembolymüş.hatta doların üzerindede var.o simge.

sirmuzzy
21-10-2007, 02:51
tayyipin mason olduguda söyleniyor.hatta akp merkez binasının ablemleri gelen şikayet üzerine ,bayrakla kapatılmış.amblem masonların yıldız şeklindeki sembolymüş.hatta doların üzerindede var.o simge.

peki hem mason diyosunuz hem de radikal islamcı diye suçluyorsunuz . bu nasıl bir çelişki böyle? :)

darkangel
22-10-2007, 18:36
inanılmaz yazılanları okudum ve çok şaşırdım cevab yazmadan duramıcam,bıkere ideolojiler hizmetlerle belirlenmez,ya tarafsındır ya değilsindir,ak partının hızmetınen bahseden arkadas demekkı sen yarın mısal chp de hızmet etse yada mhp bu sefer aynı seyı savunucaksın(kim iyiyse onun yanında olmak hesabı) yanı sağlam bı tutarlıgın yok.ayrıca okadar yapılan özelleştirmeyi lütfen BİR TORBA KÖMÜR YADA YİĞECEK KARŞILIĞI UNUTMAYIN....

darkangel
22-10-2007, 18:38
hım şu tayyibin mason iddasına gelincede,ne olduğu mühim değil okadar çelişki olmasına rağmen bu adamlar iktidar yapıldı,ya birileri bundan memnun yada bundan memnun olmayan çok az kişi kaldı aslında..........

darkangel
22-10-2007, 18:40
ayrıcaa yahudi vs..ayrımına girmeyin işte ırkçılık burda başlar,yapılmak istenen bu zaten,bizi bölmek...nankör olmayan her insan inandığı kadar türk vatandaşıdır,kütrüde ermeniside..yeterki insanlar bilinçlensin..kardeşçe yaşamayı bilsin..