PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cevabını Bir Türlü Bulamadığım Bir Durumdayım

enrikues
08-10-2011, 12:52
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır aşşağıdaki sorum ile ilgili hiçbir net bilgiye ulaşamadım askerlik şubem ilede görüştüğümü belirteyim ne yapmalıyım sizden bir öneri bekliyorum.

31-101988 Doğumluyum Aöf 1.sene 4 dersten kaldım 2.sene kayıt dondurdum 3.sene 3 dersten kaldım(yani bu sene 2011) bu sene lys'ye hazırlanıp örgün öğretime geçmeye karar verdim.fakat tecil işlemlerinde anlayamadığım cevabını alamadığım soru şu,

bazı arkadaşlar 2 sene aynı sınıfta kalanlar tecil yaptıramazlar diyor,
bazı arkadaşlarda 2 sene kaldın kayıt sildirirsen 1 yıldaha tecil alırsın diyor

fakt benim durumumda toplam 3 yılm var 2 sene aynı sınıfta kalmış omaktayım

öss'ye 2 kere girmiştim 2007 ve 2008'de 2008'de aöf işletmeye yerleşmiştim.açıkcası durumum böyle ne yapmalıyım konuda bilgili arkadaşların acil yardımına ihtiyacım var,şimdiden teşekkürler.

shadows
08-10-2011, 15:18
Öncelikle merhaba
Konuyla ilgili detaylı bir bilgim yok fakat bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım

Aöf de 2 yıl üst üste kalanların tecil hakkı olmuyor evet doğru
Sizde 2 yıl kaldığınızdan dolayı bu haktan faydalanamıyorsunuz
Fakat okul dışında 2 kere tecil hakkınız var yani okumayanlar 4 sene askerliği erteleyebiliyor bu hakkınızı kullanmadıysanız kullanabilirsiniz

enrikues
08-10-2011, 23:37
liseden mezun olduktan sonra bir yada 2 tecil olmuştum. fakat ben,o tecil süreci içinde aöf ye yerleştim. ondan sonra askerlik şubesine hiç gitmedim askerlik şubesine gidişim 1 defa idi,aslen tam cevabını almak istediğim soru diğer anlamda kayıt sildirme yaparsam bir tecil alırmıyım?

shadows
09-10-2011, 00:21
Okulla ilişiğiniz kesildiğinde doğal olarak tecil yaptırma hakkınızda ortadan kalkmış olur. Çünkü bu hak sadece okuyanlar için geçerli
Ama askerlik şubesine gidip durumunuzu kontrol ettirmenizi öneririm tecil yaptırdım diyorsunuz ama o esnada aöf ye yerleşmişsiniz
O zaman tek tecil hakkını kullanmışsınızdır ve bir kere daha tecil ettirme imkanınız olmalı ve bunu sadece askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz size ne desek yanlış olur şimdi