PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 31 Ekimden Sonra Tecil

ferhat_gs
02-10-2011, 13:33
Selamlar arkadaşlar.
Ben k.yönetimi 3 e geçtim.Ama kayıt sildirdim 14 ekim de diplomamı alıp,31ekim-25 kasım arası lisans tamamlama yapıcam.Merak ettiğim şu 31 ekim de tecilim bitiyor.Ben ist.da ikamet ediyorum.Kütüğüm sivas a bağlı.Acaba önlisans diplomamı alıp mı tecil ettirsem,yoksa lisans tamamlama yapıp öğrenci durum belgemi sivas a yollayıp mı(ki her sene böyle tecil yapıyorum) tecil etsem.Ama lisans tamamlama 31 ekimde.Tecil 31 ekimde bitiyor.Kaçak durumunu düşer miyim?Ne tavsiye edersiniz?

karadagg
04-10-2011, 19:05
Selamlar arkadaşlar.
Ben k.yönetimi 3 e geçtim.Ama kayıt sildirdim 14 ekim de diplomamı alıp,31ekim-25 kasım arası lisans tamamlama yapıcam.Merak ettiğim şu 31 ekim de tecilim bitiyor.Ben ist.da ikamet ediyorum.Kütüğüm sivas a bağlı.Acaba önlisans diplomamı alıp mı tecil ettirsem,yoksa lisans tamamlama yapıp öğrenci durum belgemi sivas a yollayıp mı(ki her sene böyle tecil yapıyorum) tecil etsem.Ama lisans tamamlama 31 ekimde.Tecil 31 ekimde bitiyor.Kaçak durumunu düşer miyim?Ne tavsiye edersiniz?

bende senin durumundayım ama ben daha kayıt sildirmedim,sildirip kamu yönetiminden işletmeye geçicem ama zaten lisans tamamlamaya kayıt olurken askerlik ilişkisiz belgesi istemiyorlarmı burodan ?

ben07
04-10-2011, 22:55
senin soruca cevp değil belki ama ben senden yardım istieceğim. bu sene 2. tekrarım farklı bir bölüme şimdi kayıt yaptırsam tecil oluyor mu yine askerlik yoksa kendi tecil hakkımı mı kullanmam gerekiyor

karadagg
05-10-2011, 00:38
senin soruca cevp değil belki ama ben senden yardım istieceğim. bu sene 2. tekrarım farklı bir bölüme şimdi kayıt yaptırsam tecil oluyor mu yine askerlik yoksa kendi tecil hakkımı mı kullanmam gerekiyor

kardeşim ben 2 sınıfta arka arkaya 3 defa kaldım ve anca bu sene 2.sınıfa geçtim,geçen aradım şubeyi durumumu sormak için kaçaksın dediler,bende bu sene önlisansı alıp erteletmeye çalışıcam çünki askerlik kanununda böle bi hakkımız var,hem bu 3 sene içinde ne aradılar ne sordular beni aramasam hala bilmicektim kaçak olduğumu,bence 1 sınıfta tekrar yapdıysan ve önceden hiç yoklamaya girmemişsen 1 sene böle devam et 2 yi bitir derim bide şu kayıt işlemim olsa sag saglım %100 öle yap derim sana :)

ferhat_gs
22-10-2011, 01:05
Neyse arkadaşlar ben öğrendim.Konu kitilenebilir...Teşekkürler...

smhbrk
01-11-2011, 13:14
Ben 2 yıl üst üste kaldım ve bir türlü gidemedim şubeye bu hafta içi gitsem bir sıkıntı çıkarmı ki?

orhande
01-11-2011, 17:06
Neyse arkadaşlar ben öğrendim.Konu kitilenebilir...Teşekkürler...

Buradanda paylaşsaydınız hocam keşke...

Ben 2 yıl üst üste kaldım ve bir türlü gidemedim şubeye bu hafta içi gitsem bir sıkıntı çıkarmı ki?

Gittiğinde tecilde sıkıntı yaparlarsa 2 senelik özel tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. Ama ertelemeyin, en kısa zamanda gidin bence...