PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısa Dönem Aralıkta Askerliğe Gitme Durumu?

mcool
30-09-2011, 19:44
Selam Arkadaşlar,

Büt sonucuna göre mezun durumdayım, diplomayı aldıktan sonra başvursam askerliğe kısa dönem olarak Aralık ayına yetişebilirmiyim ? bilgisi olan var mı bu konuda, ne yapmam gerekir.. ?

orhande
30-09-2011, 20:02
Selam Arkadaşlar,

Büt sonucuna göre mezun durumdayım, diplomayı aldıktan sonra başvursam askerliğe kısa dönem olarak Aralık ayına yetişebilirmiyim ? bilgisi olan var mı bu konuda, ne yapmam gerekir.. ?

Evrakları ve işlemleri belirtilen tarihe kadar tamamlayabilirsen ve diploma o tarihe kadar gelirse yetişebilirsin...

mcool
30-09-2011, 20:14
Evrakları ve işlemleri belirtilen tarihe kadar tamamlayabilirsen ve diploma o tarihe kadar gelirse yetişebilirsin...
cvp icin teşk. fakat bu son basvuru tarhi nedir ve evraklar ile yapılması gereken işlemler nelerdir bunun hakkında yardım istiyorum sizlerden.. Dipolama da hazırmış hafta icin gidip subeden alıcam, eğer bi aksilik olmaz ise

orhande
30-09-2011, 21:04
Aralık (Karışık Sınıf) 01 Temmuz - 31 Ekim olarak yazıyor internette...

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsin...
http://www.asal.msb.gov.tr

_Cemil_
30-09-2011, 22:11
31 ekime kadar basvurunuzu yapmanız halinde aralık garanti.

çelik12
01-10-2011, 15:06
peki ne tür evraklar hazırlanmalı, ya da ilk önce tecili bozdurup ondan sonra mı evraklar toplanıcak nasıl ilerliyo sistem tecrübeli arkadaslar yardım bekliyoruz.

orhande
01-10-2011, 19:02
peki ne tür evraklar hazırlanmalı, ya da ilk önce tecili bozdurup ondan sonra mı evraklar toplanıcak nasıl ilerliyo sistem tecrübeli arkadaslar yardım bekliyoruz.

1. SON YOKLAMA ESNASINDA İSTENEN BELGELER
a. Dilekçe (ASKERLİK ŞUBESİNDEN VERİLİYOR)
b. Diploma veya mezuniyet (çıkış) belgesi aslı ve üç adet fotokopisi,
c. Nüfus cüzdanı aslı,
ç. 2 Adet vesikalık fotoğraf,
d. KKTC’deki üniversiteler dahil yurtdışındaki yurt üniversitelerden mezun olanlardan; dört yıl ve daha fazla süreli yüksek öğrenim gördüklerine dair Yükseköğrenim Kurumu (YÖK) Başkanlığınca verilen ve üzerinde soğuk damga bulunan “Diploma Denklik Belgesi” veya “Mezuniyet Geçici Denklik Belgesi” ile diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve noter tasdikli Türkçe tercümesinden üçer suret
e. Sağlık Durumu Hakkında Bilgi Formu (ASKERLİK ŞUBESİNDEN VERİLİYOR)

2. SEVK ESNASINDA İSTENEN BELGELER
a. 2 Adet lisans diploma sureti
b. EK-A öğretmen bildirim çizelgesi aslı (MEB kadrolarında fiilen öğretmenlik yapanlar için )
c. Akademik kariyer belgesi aslı ve 2 adet fotokopisi (doktora, yardımcı doçent, doçent, profesör varsa )
ç. Son 5 yıla ait yabancı dil sınav belgeleri aslı veya çıktısı (kpds/üds/toefl varsa)
d. Yüksek lisans belgesi aslı ve 2 adet fotokopisi (sadece tıp, eczacılık, diş hekimliği, veteriner, fakülteleri ile sağlık eğitimi veren fakülte/yüksekokullardan mezun olanlar için)
e. 3 yıldız balık adam, cankurtaran eğitim veya sertifikası aslı (varsa)
f. Güverte için asgari uzak yol vardiya zabitliği aslı (varsa)
g. Makine için asgari uzak yol vardiya mühendisliği ehliyeti aslı (varsa)

http://www.asal.msb.gov.tr/uyarilar.htm

SİZİN İÇİN EN ÖNEMLİ EVRAK DİPLOMADIR, DİPLOMAYI ALIR ALMAZ DİĞER İSTENEN EVRAKLARLA BİRLİKTE ASKERLİK ŞUBESİNE GİDİNİZ ORADA GEREKLİ İŞLEMLER YAPILIR ZATEN. ÖNCE SİZDEN BAŞVURU ALIYORLAR, SİZE GÜN VERİYORLAR O GÜNDE TEKRARDAN GİDİP SEVK İŞLEMLERİNİZİ YAPIYORSUNUZ.

canimyandi
16-10-2011, 16:53
nisan ayı mı daha iyi sizce aralıkmı

_Cemil_
16-10-2011, 23:32
nisan ayı mı daha iyi sizce aralıkmı

en iyisi aralık bana kalırsa, günler kısa bikere, izin kullanmadıgınızda 17 mayıs teskere tarihi tam yaz bası : )

seckin35
25-11-2011, 18:36
Arkadaşlar haftaya biliyorsunuz sınavlar olucak ama benim kafam çok karıştı

şimdi bu sınavlar bizi etkılıyormu öncelıkle ben kısa dönem yapmak istıyorum vede aof mezunlarına uzun dönem verıyorlarmı sınavı sallamakmı lazım veya bilerek yapmakmı:)

bide kısa dönem yerıne uzun dönem yapmayalım o kafamı karıştırdı çok bize piyango vururmu yanı

bide şubeden bir zarf aldım onun dışında yanımıza diploma belge filan alacakmıyım bide ne gün gidelim sınava :)

şimdiden teşekkürler bu işlerden gecenler kısa bilgi verırse sevınırım:)

_Cemil_
25-11-2011, 19:44
Arkadaşlar haftaya biliyorsunuz sınavlar olucak ama benim kafam çok karıştı

şimdi bu sınavlar bizi etkılıyormu öncelıkle ben kısa dönem yapmak istıyorum vede aof mezunlarına uzun dönem verıyorlarmı sınavı sallamakmı lazım veya bilerek yapmakmı:)

bide kısa dönem yerıne uzun dönem yapmayalım o kafamı karıştırdı çok bize piyango vururmu yanı

bide şubeden bir zarf aldım onun dışında yanımıza diploma belge filan alacakmıyım bide ne gün gidelim sınava :)

şimdiden teşekkürler bu işlerden gecenler kısa bilgi verırse sevınırım:)

optik formda kısa dönem veya yedek subay olarak yapmak istiyorum gibi secenekler var ancak bu okadarda önemli degil, oraya kısa dönem er olarak yapmak istiyorum secenegini karalayabilirsin, zaten askerlik subesinde sorduklarında isaretlemislerdir gerci ama sınav günü optik elinde olucak neticede degisiklik yapmak senin elinde.

agustos celbinde a.ö.f mezunu bir arkadasım yedek subay çıktı, çıkmıyor degil yani, ancak aralık celbinde cıkmaz gibime geliyor kadrolar genelde nisan ve agustos celbinde dolduruluyor yedek subayların, o nedenle muhtemeldirki kısa dönem er çıkarsın.

sınavı ister salla ister sallama, sınav sonuna kadar salondan tek kişiyi bile bırakmıyorlar, boş boş beklemektense soruları okuyup çözmeyi deneyebilirsin ki türkçe soruları paragraf sorularından ibaret zaten oku oku bitmiyor :)

şubeden verilen zarfın icinde diploma fotokopileri var aslı gibidir mührü basılmıstır askerlik subesinde o zarfla gidilmesi yeterlidir.

seckin35
25-11-2011, 20:06
optik formda kısa dönem veya yedek subay olarak yapmak istiyorum gibi secenekler var ancak bu okadarda önemli degil, oraya kısa dönem er olarak yapmak istiyorum secenegini karalayabilirsin, zaten askerlik subesinde sorduklarında isaretlemislerdir gerci ama sınav günü optik elinde olucak neticede degisiklik yapmak senin elinde.

agustos celbinde a.ö.f mezunu bir arkadasım yedek subay çıktı, çıkmıyor degil yani, ancak aralık celbinde cıkmaz gibime geliyor kadrolar genelde nisan ve agustos celbinde dolduruluyor yedek subayların, o nedenle muhtemeldirki kısa dönem er çıkarsın.

sınavı ister salla ister sallama, sınav sonuna kadar salondan tek kişiyi bile bırakmıyorlar, boş boş beklemektense soruları okuyup çözmeyi deneyebilirsin ki türkçe soruları paragraf sorularından ibaret zaten oku oku bitmiyor :)

şubeden verilen zarfın icinde diploma fotokopileri var aslı gibidir mührü basılmıstır askerlik subesinde o zarfla gidilmesi yeterlidir.

Teşekkürler peki ilk gunmu gıdelim 2.gunmu:)

banada %99 kısa dönem cıkar dedilerde içim rahat değil yaşta 25 vakit kaybetmek istemıyorum :)

_Cemil_
25-11-2011, 20:30
Teşekkürler peki ilk gunmu gıdelim 2.gunmu:)

banada %99 kısa dönem cıkar dedilerde içim rahat değil yaşta 25 vakit kaybetmek istemıyorum :)

izmirde giriceksin sanırım sınava. ben istanbul/tuzla'da girmiştim sınava ilk gün gitmiştim oldukca yogundu genelde herkes ilk günü gidiyor cıksın aradan diye 2. günü daha müsait olabilir diye düsünüyorum.

seckin35
25-11-2011, 20:59
izmirde giriceksin sanırım sınava. ben istanbul/tuzla'da girmiştim sınava ilk gün gitmiştim oldukca yogundu genelde herkes ilk günü gidiyor cıksın aradan diye 2. günü daha müsait olabilir diye düsünüyorum.

Çok saol Kardeşim:)

_Cemil_
25-11-2011, 22:30
Çok saol Kardeşim:)

rica ederim :)

seckin35
03-12-2011, 13:55
Dun sınav olduk arkadaşlar çok sinir bozucudu ama:) çok aramışlar o soruları ben aofde o kdr zorlanmadım

en son bize bir zarf verdıler yıne şubeye gıdıcekmıyız bıdaha acaba zaten haftaya teslım oluyoruz p.tesi 17ye kdr:)

_Cemil_
03-12-2011, 18:26
Dun sınav olduk arkadaşlar çok sinir bozucudu ama:) çok aramışlar o soruları ben aofde o kdr zorlanmadım

en son bize bir zarf verdıler yıne şubeye gıdıcekmıyız bıdaha acaba zaten haftaya teslım oluyoruz p.tesi 17ye kdr:)

Artık Şubeye Gitmiyorsun, 9 aralığı 10 aralığa baglayan gece yarısı yerin belli olucak. Verilen Zarfı Tertiplendigin Birliğe Götürüyorsun Ordada Size Açtırıcaklardır O zarfları :)

seckin35
03-12-2011, 18:32
Artık Şubeye Gitmiyorsun, 9 aralığı 10 aralığa baglayan gece yarısı yerin belli olucak. Verilen Zarfı Tertiplendigin Birliğe Götürüyorsun Ordada Size Açtırıcaklardır O zarfları :)

Tamamdır teşekkürler cumaya kdr nasıl dayanacam bakalım:D

_Cemil_
03-12-2011, 18:34
Allah Sabır Versin :)

seckin35
10-12-2011, 19:23
Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -

İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İs. Okl. ve EM K.lığı
NARLIDERE İZMİR
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011

Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri TRABZON ASAL Blg. Bşk. K.lığı
TRABZON

_cemredeniz
10-12-2011, 19:25
hayırlı tezkereler :)

seckin35
10-12-2011, 22:28
hayırlı tezkereler :)

Teşekkürler:)

_Cemil_
11-12-2011, 00:25
Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -

İlk Katılışını Yapacağı
NARLIDERE İZMİR

Temel Eğitimini Müteakip
TRABZON

Hayırlı Teskereler Kardeşim, Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin inşallah..

seckin35
11-12-2011, 12:13
Hayırlı Teskereler Kardeşim, Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin inşallah..

Saol cemil Kardeşim:)

DışTicaret33
11-12-2011, 13:22
Seçkin;

Aydın'dan İzmir'e. :D Ne ka uzak bir acemi birliği çıkmış öyle yav. :D Hayırlı olsun kardeşim. :)

seckin35
11-12-2011, 17:41
Seçkin;

Aydın'dan İzmir'e. :D Ne ka uzak bir acemi birliği çıkmış öyle yav. :D Hayırlı olsun kardeşim. :)

acemi birlikleri yaın oluyor demişti gaziemirdeki komutan ama usta birliği biraz uzak ama çok şanlsıın dıyorlar sanırım gaziemirdeki gibi test ve mulakatların yapıldıgı yermiş izin kagıdında ismi gecıyor:D

Darısı başına kardeşim derslerine iyi çalış :D

shadows
11-12-2011, 18:17
Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -

İlk Katılışını Yapacağı
NARLIDERE İZMİR

Temel Eğitimini Müteakip
TRABZON

Seçkin sende mi :o
Hayırlısı tezkereler şimdiden kardeşim
Su gibi git gel

seckin35
11-12-2011, 19:22
Seçkin sende mi :o
Hayırlısı tezkereler şimdiden kardeşim
Su gibi git gel

Teşekkür ederim:)

DışTicaret33
11-12-2011, 19:45
acemi birlikleri yaın oluyor demişti gaziemirdeki komutan ama usta birliği biraz uzak ama çok şanlsıın dıyorlar sanırım gaziemirdeki gibi test ve mulakatların yapıldıgı yermiş izin kagıdında ismi gecıyor:D

Darısı başına kardeşim derslerine iyi çalış :D

Gideceğin yerler güzel, özellikle Trabzon süper bir şehir. Askeri durumunu bilmiyorum tabi. :)

Sağolasın kardeşim, önce bir yada iki defa KPSS'i deneyimde, olmazsa sonra gideceğim. :o