PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynı Sınıfta 3 Yıl Kaldım Yoklama Kaçağı Oldum

karadagg
19-09-2011, 14:37
mrb arkadaşlar, ben aof de aynı sınıfta ard arda 3 yıl kaldım ve dün şubeyi aradaığımda 5 yıldan beri yoklama kaçagı oldugumu öğrendim ama bu sene 2 sınıfı bitirdim ordan alacagım önlisans diplomasıyla 2 yıl daha erteletebilirmiyim,sonra kayıt olup 3-4 tamamlayıp gitmek istiyorum...

orhande
19-09-2011, 14:52
5 yıl uzun bir süre, öncelikle bu durumu şubenize giderek halletmenizi öneririm.
Mahkemeyle felan uğraşmayın...
Erteleme diploma ile değil, mevcut okuduğunuz okul ile olabilir. Tabi onuda askerlik şubesi kabul ederse, onun dışında okul kaydınızı sildirip özel tecil hakkınız var 2 sene onu kullanabilirsiniz. Askerlik şubenizden daha net bilgi edinebilirsiniz, benim önerim telefonla değil bizzat gidip alakadar olmanızdır...

karadagg
19-09-2011, 15:27
anladım,bizzat da gidip alakadar olursam bide hemen abartopar yoklama felan hemen asker olacagım diye çok tırsıyorum sonuçta askeriyenin işi belli olmuyor,teşekkür ederim...

orhande
19-09-2011, 15:32
anladım,bizzat da gidip alakadar olursam bide hemen abartopar yoklama felan hemen asker olacagım diye çok tırsıyorum sonuçta askeriyenin işi belli olmuyor,teşekkür ederim...

Yoklama kaçağı olduğunuzdan ötürü muayeneye tabi tutabilirler, korkacak bir durum yok. Muayenenizi olduktan sonra da tecil yaptırabilirsiniz. Bu durum yoklama kaçağı olduğunuz için yapılacaktır, bende önlisansı bitirdikten sonra bu şekilde yaptırmıştım ve daha sonra tecil etmişlerdi. Ama sizin durumunuz biraz farklı sınıfta kalma durumlarında durum değişebiliyor, okul gerekçesiyle tecil etmeyebiliyorlar. Bununla ilgili yeni yönetmelik felan var deniyor ama tam bilgiye sahip değilim...

http://www.acikogretim.gen.tr/acikogretim-2-yil-ust-uste-kalanlarin-askerlik-durumu-yeni-kanun-onemli-t38649.html

karadagg
19-09-2011, 16:02
böle bişi varsa çok süper olur ya,evet herkes yoklama kaçagıyken sadece muayeneye tabi tutulacagımı sölediler,böle bi olay varsa muayene olur tekrardan erteletebilirim, sadece 2 seneye ihtiyacım var adam gibi çalışıp okulu bitirip 5,5 ay yapmak son pişmanlık fayda etmez, ama inş olur...

orhande
19-09-2011, 16:21
böle bişi varsa çok süper olur ya,evet herkes yoklama kaçagıyken sadece muayeneye tabi tutulacagımı sölediler,böle bi olay varsa muayene olur tekrardan erteletebilirim, sadece 2 seneye ihtiyacım var adam gibi çalışıp okulu bitirip 5,5 ay yapmak son pişmanlık fayda etmez, ama inş olur...

İnşallah istediğin gibi olur, şubeye gitmeyi erteleme...