PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 Yıl Üst Üste Kaldım Okul Tecil Ettirmiyormu?

vivalagun
15-09-2011, 18:30
arkadaşlar merhaba bu yıl 4.sınıfa yeni geçtim 3.sınıfta 2kez üst üste kalmıştım, az önce büroyu aradım durumu anlattım askeriyeden bir mektup aldığımıda söyledim, kendileri bana öğrenci belgemi alıp askeriyeye gitmemi söylediler ve tutuklanma riskim olduğunu söylediler bu çok saçma değilmi? ayrıca normalde bu işlemi okulun yapması gerekmiyormu ?

orhande
15-09-2011, 18:42
arkadaşlar merhaba bu yıl 4.sınıfa yeni geçtim 3.sınıfta 2kez üst üste kalmıştım, az önce büroyu aradım durumu anlattım askeriyeden bir mektup aldığımıda söyledim, kendileri bana öğrenci belgemi alıp askeriyeye gitmemi söylediler ve tutuklanma riskim olduğunu söylediler bu çok saçma değilmi? ayrıca normalde bu işlemi okulun yapması gerekmiyormu ?

İki yıl üst üste kaldıysanız okul tecilinizi yapmaz ve askeriyeden yoklama adına da mektup aldıysanız en kısa zamanda askeriyeye gitmenizi ve yoklamanızı yada muayenenizi yaptırmanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde başınız ağrıyabilir, şubenize bizzat giderek durumunuzu anlatın ve kesin bilgiye ulaşın. Çünkü telefonla aradığınızda yada forumlardan bilgi edindiğinizde yanlış yönlendirilebilirsiniz.

İlle de askere gitmeyeceğim diyorsanız, okuldan kaydınızı sildirip 2 senelik özel tecil hakkınızı kullanabilirsiniz, fakat okulu bitirmek istiyorsanızda askerdeyken devam edebilirsiniz. Ama dediğim gibi şubeye gidip durumunuzu ve tecil hakkınızı tam olarak sorup öğrenin.

vivalagun
15-09-2011, 18:49
hocam teşekkürler cevabınız için, ben 4.sınıfa kadar gelmişim bitirmeden gitmek istemiyorum ayrıca ailemize ait bir işletme var onuda zamansız bi şekilde bırakmak eksiklik olur onlar içinde, şimdi izmirde ikamet etmekteyim fakat kütüğüm antepte gelen mektupta oradan gelmiş yani askerlik şubesine gitmem çok zor, 4.sınıfa geçtim aöf bürodan öğrenci belgemi alıp postalasam bana bir faydası olurmu acaba?

orhande
15-09-2011, 19:17
hocam teşekkürler cevabınız için, ben 4.sınıfa kadar gelmişim bitirmeden gitmek istemiyorum ayrıca ailemize ait bir işletme var onuda zamansız bi şekilde bırakmak eksiklik olur onlar içinde, şimdi izmirde ikamet etmekteyim fakat kütüğüm antepte gelen mektupta oradan gelmiş yani askerlik şubesine gitmem çok zor, 4.sınıfa geçtim aöf bürodan öğrenci belgemi alıp postalasam bana bir faydası olurmu acaba?

Durumunu anlıyorum, senin yerinde kim olsa tabiki de askerliğini ertelemek ve okulunu bitiripte gitmek ister...

Bildiğim kadarıyla bulunduğun şehirdeki Askerlik Şubesinden de işini halledebilirsin. İşlemler elektronik ortamda yapıldığı için sorun olacağını sanmıyorum, asıl şubene faks ile de iletişim sağlanabilir.

AÖF Büro'dan öğrenci belgeni alırsın almasına fakat Askerlik Şubesi'nin kabul etmesi önemli olan. Yani benim tavsiyem en yakınındaki Askerlik Şubesine giderek durumunu beyan etmendir.

Tam doğruluğunu bilmiyorum ama şöyle bir konu açılmış;

http://www.acikogretim.gen.tr/acikogretim-2-yil-ust-uste-kalanlarin-askerlik-durumu-yeni-kanun-onemli-t38649.html

homunkulus_34
24-09-2011, 19:23
2 yıl üstüste kaldığım halde asker kaçağı değilim çünkü yeni kanunla askeriyenin senin durumunu sorma yetkisini kaldırdılar aynı zamanda okulunun da askeriyeye senin bilgilerini göndermesi yasaklandı o yüzden askere gitmiiceksin merak etme, bu bilgiyi bizzat askeri şübemde ki en üst yetkili tarafından aldım, Sana tavsiyem ve ricaam askeriyeyi arayıp bu durumun doğru olup olmadığını sorman, ama bir miktar para cezası olucakmış haberin olsun...