PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açıköğretim Askerlik Sorunum Var!!!

eumania
04-09-2011, 21:54
Merhaba arkadaşlar.
Açıköğretim İktisat Fakültesi Maliye Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim 1986 doğumluyum ve 7. yılım okulda..4 tane dersim kaldı ve okulu bitirmek için baya ders çalışıyorum.
Benim sorunum,
Örnek olarak ;bi şansızlık oldu ve bütlerde 1 tane dersten kaldım .bu durumda 7. yılımdan dolayı askere alınırmıyım?? Yoksa 8. yıl okula rahat rahat devam edermiyim?

Daha önce hiç bir şekilde tecil işlemi yaptırmadım.Okuldan atılma kalktı.29 yaşına kadar askerliği erteleyebiliyoruz bildiğim kadarıyla.

Askerlik şube ve Aof bürosunda konuyla ilgili yardımcı olmalarını istedim ama açıkcasıı tınlayan olmadı.
Lütfen biri bana bu konuda yardımcı olsun,kafam allak bullak..

feratt
05-09-2011, 11:44
selam,
7 yıldan sonra öğrenci işlemlerinden yararlanamıyorsun, yani askerliğin tecil edilmiyor, bu durumda yapman gereken bu sene kesinlikle okulu bitirmek, yada kalırsan kaçak göçek okulu bitirmek.

eumania
05-09-2011, 20:24
okulun tecil ettirmediğini öğrendim fakat okuldan atılma kalktı,yani eskiden illa 7 yılda bitirecen diyordu şimdi sınırı yok.
peki kendimiz tecil ettiremiyormuyuz?

feratt
06-09-2011, 13:25
okulun tecil ettirmediğini öğrendim fakat okuldan atılma kalktı,yani eskiden illa 7 yılda bitirecen diyordu şimdi sınırı yok.
peki kendimiz tecil ettiremiyormuyuz?

okuldan atılma zaten eskiden de yoktu ki 7 yıldan sonra dahi hala aöf öğrencisisin fakat bazı haklardan yararlanamıyorsun, örnek askerlik tecili.

Katalan
06-09-2011, 17:17
Yani hocam,2 sene üst üste sınıfta dahi kalsak okulda 7. senemiz dolmadığı için öğrenime devam edersek askerliğimiz tecil olur mu?

feratt
06-09-2011, 19:44
Yani hocam,2 sene üst üste sınıfta dahi kalsak okulda 7. senemiz dolmadığı için öğrenime devam edersek askerliğimiz tecil olur mu?

olmaz, 2 sene üst üste kaldığın sürece aynen üsteki durum geçerli.

eumania
09-09-2011, 05:13
selam,
7 yıldan sonra öğrenci işlemlerinden yararlanamıyorsun, yani askerliğin tecil edilmiyor, bu durumda yapman gereken bu sene kesinlikle okulu bitirmek, yada kalırsan kaçak göçek okulu bitirmek.

peki herhangi bir dersten kalırsam,okulumu dondurup tekrar öss ye gircem desem 2 yıl tecil hakkım doğuyor mu??

eumania
13-09-2011, 17:17
http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Files/2010_11_OgrenciKilavuzu.pdf

ARkadaşlar ASkerlik Tecil ile ilgili yeni mevzuat yayınlandı incelemek isteyenler,Açık Öğretim Fakültesi nden kopyaladığım linkten bakabilir..