PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direk Kamu Mu Yoksa Önce Adalet Sonra Kamu Mu?

ali eren
31-07-2011, 20:28
1)arkadaşlar iyi bir sözelciyim ama sayısal çok kötü, bu yüzden önce aöf adalet sonra aöf kamu yönetimine direk geçiş mi yapmalıyım?

2)aöf adaletten aöf kamuya geçerken herhangi bir sınava giriyormuyuz yoksa direk sınavsız geçiş varmı?

3)aöf adaletten aöf kamuya geçerken hazırlık sınıfı oluyor mu yoksa direk geçebiliyormuyuz?

4)direk kamu yazmak istiyorum ama ilk sınftaki genel matematik ve genel muhasebeden tırsmıyom desem yalan olur walla:eek: bu yüzden önce adelet sonra kamudan devam etmek istiyorum?

sizce n yapmam gerekir? bi fark mıdır? yardımcı olursanız dua etcem walla hepinize :D

ali eren
02-08-2011, 20:12
yokmu bana yardım kimse 3 gun oldu artık cevap yazın nolur :(

ali eren
03-08-2011, 00:10
yokmu hala cevap yazcak birisi yaa :(

salvoo
03-08-2011, 03:06
1.Evet geçiş yapabilirsiniz.
2.Adalet bölümünü bitirdikten sonra sınavsız kamu yönetiminin 3.sınıfından devam edebilirsiniz.
3.Hazırlık yok
4.Aynen ben de öyle yapmayı düşünüyorum.
5.Dua etmeyi unutmayın :)

DışTicaret33
03-08-2011, 10:58
1.Evet geçiş yapabilirsiniz.
2.Adalet bölümünü bitirdikten sonra sınavsız kamu yönetiminin 3.sınıfından devam edebilirsiniz.
3.Hazırlık yok
4.Aynen ben de öyle yapmayı düşünüyorum.
5.Dua etmeyi unutmayın :)

+1

Arkadaşın yazdıklarına bire bir katılıyorum. Ne olursa olsun önce önlisans okuyun, sonra lisansa geçiş yapın, iki tane diplomanız olsun. Daha çok iş sahanız olur. :)

İyi günler dilerim.

ali eren
03-08-2011, 16:51
çok teşekkür ederim "salvoo" ve "DışTicaret33" arkadaşlarım Allah razı olsun eğitim hayatınızda ve iş hayatınızda başarılı olursunuz inşallah :)

salvoo
03-08-2011, 23:07
amin sanada başarılar dilerim bu sene bende inşallah adalet bölümüne giricem dersler hakkında daha sonra konuşuruz umarım

şerife abay
04-09-2011, 08:51
1)arkadaşlar iyi bir sözelciyim ama sayısal çok kötü, bu yüzden önce aöf adalet sonra aöf kamu yönetimine direk geçiş mi yapmalıyım?

2)aöf adaletten aöf kamuya geçerken herhangi bir sınava giriyormuyuz yoksa direk sınavsız geçiş varmı?

3)aöf adaletten aöf kamuya geçerken hazırlık sınıfı oluyor mu yoksa direk geçebiliyormuyuz?

4)direk kamu yazmak istiyorum ama ilk sınftaki genel matematik ve genel muhasebeden tırsmıyom desem yalan olur walla:eek: bu yüzden önce adelet sonra kamudan devam etmek istiyorum?

sizce n yapmam gerekir? bi fark mıdır? yardımcı olursanız dua etcem walla hepinize :D

Arkadaşlar...gerekli cevapları vermiş size. Önce Adalet böl. sonra Kamu

yön.devam etme düşünceniz bencede çok mantıklı.

Bende Adalet bölümü 2.sınıfa geçtim bu sene....şunu ilave edebilirim, diploma

notunuz yüksek ve DGS sınavında başarılı olursanız HUKUK FAK.geçme

imkanınızda var. Kolay gelsin, BAŞARILAR...

ferhat_gs
04-09-2011, 15:40
Arkadaşlar...gerekli cevapları vermiş size. Önce Adalet böl. sonra Kamu

yön.devam etme düşünceniz bencede çok mantıklı.

Bende Adalet bölümü 2.sınıfa geçtim bu sene....şunu ilave edebilirim, diploma

notunuz yüksek ve DGS sınavında başarılı olursanız HUKUK FAK.geçme

imkanınızda var. Kolay gelsin, BAŞARILAR...

Şerife hanım.Ben acaba aöf öğrencisi olarak adalet bölümünü de tercih etme şansım var mı?Yoksa tarihlerini mi kaçırdım?Bi de dip.notunuzun ne kadar yüksek olması gerek acaba...Şimdiden tşkler...

53rc4n
24-04-2012, 16:57
Sen önce adaleti bitir. Sayısal dersleri yok daha sonra kamudan devam edersin. :)

labrador53
14-11-2012, 18:19
2 yıllık adalet bölümü bitirdikten sonra kamuya geçmek istiyorum bendee :) peki bi sorum olacak arkadaşlar.2 yıllık adalet bittiği zaman dgs dahil herhangi bi sınava girmeksizin kayıt olunuyormu aöf lisans kamu yönetimine ? bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkür ederim :)

şerife abay
12-03-2013, 07:41
2 yıllık adalet bölümü bitirdikten sonra kamuya geçmek istiyorum bendee peki bi sorum olacak arkadaşlar.2 yıllık adalet bittiği zaman dgs dahil herhangi bi sınava girmeksizin kayıt olunuyormu aöf lisans kamu yönetimine ? bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkür ederim

___ Evet,
Sınava Girmeden AÖF Kamu Yön.3.Sınıftan Devam Edebiliyorsunuz.

şerife abay
12-03-2013, 07:43
2 yıllık adalet bölümü bitirdikten sonra kamuya geçmek istiyorum bendee peki bi sorum olacak arkadaşlar.2 yıllık adalet bittiği zaman dgs dahil herhangi bi sınava girmeksizin kayıt olunuyormu aöf lisans kamu yönetimine ? bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkür ederim

___ Evet,
Sınava Girmeden AÖF Kamu Yön.3.Sınıftan Devam Edebiliyorsunuz.