PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hepimiz Ermeniyiz !

sirmuzzy
17-10-2007, 01:58
Bir papa öldü hristiyan oldular !

Bir hrant öldü ermeni oldular !

2 günde 15 şehit verdik ,

hangisi Türk oldu ??!

sirmcoktay
17-10-2007, 11:17
2 günde 15
terör kaç senesinden beri var 90lardan beri
acaba kaç şehit vermişizdir.
azınlıkların haklarını kendi haklarımızdan daha çok koruduğumuzdan
kaynaklanıor bu
ermenı
olmak fılaN

tuqce
17-10-2007, 13:17
abi ben kabul etmiyorum ya hepimiz ermeniyiz lafını:( hadi hepimiz bi yerde kardeşiz deseler neyse de

Luiza
17-10-2007, 13:23
taßikide ßende kaßul etmiyorum , eskilerden ßize neler yapmışlar onlar tarih dersinden hatırlıyorum :S

sirmcoktay
17-10-2007, 13:59
hepımızzzzzzzzz
kardesızzzzzzzzz
bu ofke
ne dıyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

oyy oyy

daglar oyyyy oyyy oy
yollar oyyy oyy ooyy

Luiza
17-10-2007, 14:09
tamam kardeşiz :)

Flight
17-10-2007, 14:50
takma kafana uzzy hatirlarsan travestide olmustu onlar. Gun asiri sekil degistiriyorlar..

hlme_05
17-10-2007, 16:40
ermenilerin bize yaptıkları işgenceler dehşet yaa

BluE_CrY
17-10-2007, 16:41
sirmuziy şu yazının başlığını değiştir hocam yoksa benim gibi sazanlar kapıyı kıracak içinde ne olduğunu bilmeden:D

hlme_05
17-10-2007, 16:46
HEPİMİZ HRANT'IZ HEPİMİZ DİNK'İZ DİYE MEYDANLARDA GEZENLER BUNU OKUYUNCA TÜRKLÜKLERİNDEN UTANMIYACAK MI ACABA.TABİ TÜRKLÜK RUHLARI VAR İSE....

göz ardı edilen korkunç gerçekler !!! ....

Yer: Azerbaycan, Hocalı 26/02/1992

Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı. Karnı burnunda çaresiz bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

:-Akçik, manç?..
(Kızmı, oğlan mı?)

-Akçik...
(Kız)

Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

-Tun şahetsar,ınger...
(Sen kazandın, yoldaş)

-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
(Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

-Mayrigı bedge gişdatsine.
(Annesi besleyecek elbette)

Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

-Mayrig yerahayin zizdur.
(Çocuğa meme ver)

Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

-Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
(Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...

Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

Bu iki olay Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı.

Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düşmanlık?

Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda 'Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün' denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

Dağlık Karabağ Bölgesi'nde bulunan Hocalı'ya, eski Sovyet İttifakı Silahlı kuvvetleri'ne ait 366.Alay'ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

Fakat katliam sonrası Hocalı'ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı'da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet'nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

'Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı'daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz' Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996'da Ermenistan Başbakanı oldu.

Karabağ'da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna,'Hocalı Katlia! mı' baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı…………..

Yazıklar olsun ……

EGER KANINDA BİR DAMLA TÜRK KANI VARSA,
BUNU HERKESE YOLLA ……..

Aykut Balaban
17-10-2007, 22:36
Su yukarıda yazdıklarınız ve su hıkaye.Hıkaye dıyorum cunku gerceklıgı hakkında bır bılgım yok.
Bunları Hrant Dınk mı yapmıs acaba ?
Öyle bir suçlama ile anlatmıssınız kı içinizde nefretten başka birşey olduguna ınanmıyorum ben sızın.
Bunu yaklasık 4-5 ortamda daha tartıstım.Sızler gıbı aşırı milliyetçi arkaşlar ile çok tartıstım.Yok merak etmeyın bana koymuyor tartısmak yeter kı olaya ön yargılı bakmayın.
Hrant Dınk ne yapmış ?
Nasıl bir insan oldugunu biliyormusunuz ?
Yukarıda msj yazanların %90 bilmedigine eminim.
Aaa yok ERMENİ O.tmm suçlu işte.Neden ?
Çünkü Türk degil o !!
Kafa tası milliyetçiligi denir buna..
Hanı şu ünlü türkücümüz var ya.İsmail Türüt..Sizlerde böyle klıpler yapın arkadaslar.Öldürülen bir insan var ortada tepkı koyanlara küfür edin,öldürün..
O kadar dar bakıyorsunuz kı olaya Hepımız Ermenıyız lafı o kadar acıtmışkı canınızı..Hiç düşündunuz mu neden böyle bır pankart hazırladık ?
Bizler dayanışma örnegi göstermek ıstedık çünkü.Dedik ki aydınlarımız,yazarlarımız ölmesin,yakılmasın.Böyle olmaz bu iş.Fikir mücadelesi yapın adam öldurerek olmaz bu iş.
Bir papa ölduruldu 15 yaşında kı çocuk tarafından.Bu ülke nereye gıdıyor insanlar öluyor demek yok bizler ses çıkarttık dıye ne Türklügümüz kaldı ne adamlıgımız.Acaba İmam öldurseler nasl tepkı verırdınız ?Yıne aynı şeylerı yazarmıydınız ?
2 Günde 15 şehit vermedik binlerce şehit veriyoruz biz.Bir yerlerimiz yırtıldı barış olsun artık kan dökülmesin diye.

Bizlere bu okullarda okutulmaya başlandı.Yunanlılar düşman ! Ermeniler Düşman ! o düşman bu düşman.Gencecık beyınlerımıze bunları kazıdılar.Türkün Türkten baska dostu yoktur.Ne Türkiyemiş be kardesım tum dunya düşmanımızmış.Beynımızı aşırı milliyetçilik ile yıkadılar.Sonra böyle 15 yasında cocuklar 18 yasında kahraman ilan edılen cocuklar insan öldurdu.
Sizlerde kahraman ılan edıyorsunuz.Belkı bılmeyerek belkı bılerek.
Bugun benım sevdıgım bır abim ölduruldu yarın sizlerin abılerınız öldurulucek.Neden ?Çünkü fikirlerimiz farklı..
Bu iş nereye varıcak dıye dusunen yok.İnsan gıbı yasayalım dıyen yok.Bir dk kendınızı Hrant Dınk cocukları yerıne koyun.Ya sızın babanız vurulsaydı ne hıssederdınız acaba ?

Ben Türküm ve benim kardeşlerım,abilerim,dedelerim bu ulke ıcın savastılar yerı geldı canlarını verdıler.Şehitlerimiz öldugu zaman bıze gelıpte sız Türk degilsiniz dicek adamın adamlıgından şüphe ederım !

'Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ' .Kac Ermenı öldurulmesı lazımdı acaba söylermısnız ?
Bellı bir kota koyun o kadar kısı oldurulunce öyle tepkımızı koyalım.
Şehıtlere cok uzuluyorsanız ölen kısılere degıl bu ulkeyı bu duruma getırenlere sorun,kızın.Ölen bır ınsana degıl.Bugun boyle bır cumle kuruyorsanız karsınızda kı adamda sızın sehıdınızden bana ne der ..
İnsan oldugumuzu unutmayalım.Cunku bunu unutur olduk

tuqce
17-10-2007, 23:29
ii de bunların hepsini hrant dink yaptı denilmiyo. ermenilerin geçmişte yaptığı bir takım olayları arkadaşımız anlatmış ne kadarı doğru ne kadarı değil bilemem o zamanda yaşamadığım için ama bizim kızdığımız nokta hepimiz ermeniyiz sloganı ben katılmıyorum buna ben ermeni değilim onun yerine hepimiz kardeşiz dese bi yerde tamam ama öyle demiyolar biz 15 şehit verdik 15000 şehit daha versek değişen hiç bişi olmıycak bütün bunlar türklerin dışarıya olan hayranlığından kaynaklanıyoo ya bırakın Allah aşkına bizler insan olduğumuzu hiç bir zaman unutmuyoruz şehitlerimize de ağlıyoruz gerektiğinde başkalarınada şimdi bu gerçeği görmemezlikten gelemeyiz bi hrant dink in öldürüldüğünde çıkan ayaklanma kadar askerlerimizi öldürenlere verilen tepki bir olmadı öldürülen bi ermeni vatandaşına gösterilen tepkiyi onlar bizim şehitlerimize gösterdilermi ?
cevabi kocaman bi hayırrrr.

Aykut Balaban
17-10-2007, 23:42
ii de bunların hepsini hrant dink yaptı denilmiyo. ermenilerin geçmişte yaptığı bir takım olayları arkadaşımız anlatmış ne kadarı doğru ne kadarı değil bilemem o zamanda yaşamadığım için ama bizim kızdığımız nokta hepimiz ermeniyiz sloganı ben katılmıyorum buna ben ermeni değilim onun yerine hepimiz kardeşiz dese bi yerde tamam ama öyle demiyolar biz 15 şehit verdik 15000 şehit daha versek değişen hiç bişi olmıycak bütün bunlar türklerin dışarıya olan hayranlığından kaynaklanıyoo ya bırakın Allah aşkına bizler insan olduğumuzu hiç bir zaman unutmuyoruz şehitlerimize de ağlıyoruz gerektiğinde başkalarınada şimdi bu gerçeği görmemezlikten gelemeyiz bi hrant dink in öldürüldüğünde çıkan ayaklanma kadar askerlerimizi öldürenlere verilen tepki bir olmadı öldürülen bi ermeni vatandaşına gösterilen tepkiyi onlar bizim şehitlerimize gösterdilermi ?
cevabi kocaman bi hayırrrr.
Szler yanlıs buluyorsanız birşey dıyemem tabıkı fakat bızler orada kendımız adına yazdık.Tüm Türkiye Ermenı Tüm Türkiye Hrant yazmıyordu orada.Hepımız Ermenıyız dedık ve kendımızı kast ettık. ınsan oldugumuzu unutalı cok oldu arkadasım.Hangı ınsan baska bır ınsanı öldurur..Tabı insan olan..Hangısı bunu savunur ?Allah aşkına bu adam ölduruldu bu kadar haber yapıldı şehitler ölduruldu bu kadar haber yapıldı ne demek ?Bu adam ölunce uzulenlerı kınamak,Türklügüne laf etmek ne demek ?
Turkluk derecelerını siz mi belırlıyorsunuz acaba ?
Krıterlerınız ne ?Türk ölunce eylem yap 10 gun agla.Ermenı ölunce aglama eylem yapma yoksa vatan haınısın demektır !
Böyle bır dusunceyı bana acıklarmısın ?
Basın organlarını kınarsın onu anlarım.Bu olayları Hrant Dınk sevenler ıle bagdaslastırmak kadar saçma bir hareket olamaz.Hrant Dınk olayında bu kadar ses getırdıgını dusunmuyorum.Farkındamısın bılmıyorum ama savaşa girmek uzereyız.Abd cıkamadıgı bır yere gırıyoruz suan..
Bizler her zaman teröre tepkımızı gösterdık.Sizler agladınız bızlerde agladık.Sizlerden farkımız yok merak etmeyın..Pekı siz bir ermenı vatandasınının hepsınden önce bır yazarın,aydının ölumune tepkı gösterdınız mı ?
KOCAMAN BIR HAYIR !
ölen papaza bır acı duyupta tepkı gösterdınız mı
KOCAMAN HAYIR !
Pekı sen şimdi nasıl soruyorsun neden tepkı gostermıyorlar dıye..

tuqce
17-10-2007, 23:56
ya arkadaşım hepimiz ermeniyiz diyenlerin için de türklerde müslümanlarda vardı kayıtları aç incele . insan olan insanı öldürmez diyosun tmm bizde bunu savunuyoruz dikkat edersen askerlerimizi şehit edenleri kınıyoruz onlara öfkeleniyoruz bizde diyoruz insan olan bunu yapmaz diye .Allah aşkına bu adam ölduruldu bu kadar haber yapıldı şehitler ölduruldu bu kadar haber yapıldı ne demek ?ya ben burda kimseyi kınamıyorum kendi ülkemizin insanlarından bahsediyorum yöneticilerden bahsediyorum ama sen öyle bi hırsla dolmuşsun ki kelimelere dar anlam yüklüyosun ya demek istediğimi anlamıyosun yada ben anlatamıyorum biz ermenilere veya başka ülke vatandaşlarına düşman değiiz sadece kendi vatandaşımıza yeterince önemin verilmediğini söylüyoruz

çalışkan
18-10-2007, 00:22
arkadaş neyi ispatlamaya çalıştığını inan anlıyamıyorum hrant dink cinayetini kimin yaptırdığı belli değil belkide ermenilerin kendilri yaptırmışlardır türk vatandaşı olarak eğer ermenilere karşı olunsaydı onların türkiyede en iyi yerlere gelmelerine imkan verilmezdi tıpkı aynı konu türkiyedeki büyük törör örgütünde olduğu gibi türkiyede hiç bir yabancı vatandaş ikinci sınıf muamele görmüyo ama yabancıların çoğunun niyeti kötü olduğu için böyle yollara başvurup özgür olmadıklarını baskı altında olduklarını söylüyorlar yeterince ağlandığını düşünüyorum hrant dink için en azından sen ve senin görüşünü savunanlar ağlamışlar bırakta bizde şahitlerimize ağlıyalım

Aykut Balaban
18-10-2007, 00:41
Kayıtları acmama gerek yok zaten bılıyorum arkadasım.Demek ıstedıgım bızler ıcın yapılan bırseydı o ne senı baglar nede baska bırısını..
Sen belkıde yönetıcılerden bahsedıyorsun fakat yazılanlar hıcte öyle degıl..
HEPİMİZ HRANT'IZ HEPİMİZ DİNK'İZ DİYE MEYDANLARDA GEZENLER BUNU OKUYUNCA TÜRKLÜKLERİNDEN UTANMIYACAK MI ACABA.TABİ TÜRKLÜK RUHLARI VAR İSE....
Ben Hrant Dınk ıcın üzüldüm.Ben bu yazılanlara karsıyım..Anlamayan arkadas ıcın söyluyorum bunu..Benım derdım başka bırsey degıl..Sevmessenız bunuda anlarım sevmek zorunda degılsınız kı fakat laf etmeyın.En azından acısını yaşamış insanlara laf etmeyın bu ayıp bırsey.Edenlere lafım..
Haklısın belkıde doluyum.Şehitler hepimiz şehidi bizlerde aglıyoruz.Bunu da bılın.
Kendı vatandaslarımıza yeterınce önem verılmıyor bende böyle dusunuyorum.Bu kadar haber yapıldı bunda bu kadar haber yapıldı dıyen yukarıda kı yazılarda yazmakta..
Bu konu uzar gider ve tartısma yerını kavgaya bırakıcak.Ben söylemek ıstedıklerımı yazdım.Hoşgörü en önemlısı bu.

tuqce
18-10-2007, 00:47
sonuçta bazı ortak şeyleri savunuyoruz bizler bu konuların yeterince içinde değiliz onun için söylediğimiz kelimeleri çok ii seçmek gerekiyo bazı yanlış anlamalara neden oluyo her neyse bu konuyu kapatalım

sirmcoktay
18-10-2007, 01:06
1-Sızler gıbı aşırı milliyetçi arkaşlar ile çok tartıstım
2-Yukarıda msj yazanların %90 bilmedigine eminim
3-Kafa tası milliyetçiligi denir buna..
4-O kadar dar bakıyorsunuz kı olaya Hepımız Ermenıyız lafı o kadar acıtmışkı canınızı..Hiç düşündunuz mu neden böyle bır pankart hazırladık ?********
5-2 Günde 15 şehit vermedik binlerce şehit veriyoruz biz.Bir yerlerimiz yırtıldı ******barış olsun artık kan dökülmesin diye
6-Bizlere bu okullarda okutulmaya başlandı.Yunanlılar düşman ! Ermeniler *****Düşman ! o düşman bu düşman.Gencecık beyınlerımıze bunları kazıdılar.Türkün Türkten baska dostu yoktur.Ne Türkiyemiş be kardesım tum dunya düşmanımızmış.Beynımızı aşırı milliyetçilik ile yıkadılar.Sonra böyle 15 yasında cocuklar 18 yasında kahraman ilan edılen cocuklar insan öldurdu.
7-Bellı bir kota koyun o kadar kısı oldurulunce öyle tepkımızı koyalım****

1 - asırı mıllıyetcı ( sızler gıbı )
2 - yuzde 90 cahılız bunları yazcagına once onun kım oldugunu ogret ıstersen suclama kımseyı ..
3 - kafatası mıllıyetcılıgı dıosun sende cok rahatsın be arkadsım super ınsan modelını savunuorsun sanırım
4 - canımızı acıttı para verılıp tutulan adamlar dokuldu sokaga ( onde onlar )
arkadada cahıl kesım yada gosterıs meraklısı olan kesım
hem sen kendını hangı sınıftan goruyorsunda sızın canınızı *** acıtmıs dıyorsun sen kımsın bız kımız anlamadım :S
5 - sadece barısı ısteyen sensın yanı senın topluuulun .. bız savas teror ıstıorz sankı hergun sehıt vermek ıcın can atıyoruz
6 - arkadasım sen turkıyede okuduguna emınsın dımı
bende burada okudum kımse dusman dıye okutulmadı bana ermenı dusman denmedı yunanıstan dusman denmedı sadece son zamanlardakı savaslarımız onlarla olduuundan sana ole gelmıs gıt vur kır parcala demedı kımse demıyorda ac tarh kıtaplarını karıstır.. belkı yunanıstanda bız hala dusmanız onların megola ıdeaları var aynı sekılde ermenılerınde war
7 - kota koyalım turk halkı olarak sen de ogren kotayı
ne halkysan artık

sirmcoktay
18-10-2007, 01:09
Turkluk derecelerını siz mi belırlıyorsunuz acaba ?
Krıterlerınız ne ?Türk ölunce eylem yap 10 gun agla.Ermenı ölunce aglama eylem yapma yoksa vatan haınısın demektır !
Böyle bır dusunceyı bana acıklarmısın ?
Basın organlarını kınarsın onu anlarım.Bu olayları Hrant Dınk sevenler ıle bagdaslastırmak kadar saçma bir hareket olamaz.Hrant Dınk olayında bu kadar ses getırdıgını dusunmuyorum.Farkındamısın bılmıyorum ama savaşa girmek uzereyız.Abd cıkamadıgı bır yere gırıyoruz suan..
Bizler her zaman teröre tepkımızı gösterdık.Sizler agladınız bızlerde agladık.Sizlerden farkımız yok merak etmeyın..Pekı siz bir ermenı vatandasınının hepsınden önce bır yazarın,aydının ölumune tepkı gösterdınız mı ?
KOCAMAN BIR HAYIR !
ölen papaza bır acı duyupta tepkı gösterdınız mı
KOCAMAN HAYIR !
Pekı sen şimdi nasıl soruyorsun neden tepkı gostermıyorlar dıye..

arkadsaım sen farkLI bı mılletten mısın
yada sen mıllıyetcılıgı savunmuyorsun tamam
ataturk ılkelerınınde artık gecerlı olmadıgını savunuyosundur kesınlıkle

tamam da sız kımsınız *??
BUNU ACIKLARMISIN
bızlı sızlı konuısuyorsun ?

sirmcoktay
18-10-2007, 01:16
ya sen pilotsun
ya ben cahilim

tuqce
18-10-2007, 01:19
ya sen pilotsun
ya ben cahilim

abi farkındamısın kendin sorup kendin cevaplıyosun :D

sirmcoktay
18-10-2007, 01:20
abi farkındamısın kendin sorup kendin cevaplıyosun :D

orda soru yok ki

Nemesis
18-10-2007, 01:21
Bu konu kilitlecek gibi bi koku var havadada dur bakalım :D

tuqce
18-10-2007, 01:23
orda soru yok ki

nedemek istediğimi anlamışındır :) yoksa anlamadınmı :confused:

sirmuzzy
18-10-2007, 01:24
oktay harbiden kimden yapıyon bu alıntıları kime cevap veriyon ? :D

sirmcoktay
18-10-2007, 01:25
oktay harbiden kimden yapıyon bu alıntıları kime cevap veriyon ? :D

samet ne dıosun anlamadım en bastan okusana : S

Aykut Balaban
18-10-2007, 01:25
Ben farklı bır mılletten degılım arkadasım.Türk vatandasıyım.
Milliyetçiligi savunmuyor degilim.Atatürkğn çizdigi öilliyetçilige dıcek lafım olamaz.Fakat aşırı milliyetçilige karsıyım cunku bu ırkçılık oluyor.
Atatürkün ilkelerıne karsı degılım fakat savunmadıgım,geçerlılıgını yıtırmıs tarafları var.Yanı eleştirmeden kabul etmıyorum hepsını.Demek istedigin Atatürk karşıtımısın dıye soruyorsan hayır.Degilim.Atatürkü Atam olarak goruyorum.
Sizler konunun basında Beni Türk olmamakla sucladınız bende sızlı bızlı konusmaya basladım.
Yukarıda msj yazanların %90 Hrant Dınk tanımadıgını,yazılarını takıp etmedıgını söylemek ıstedim.Cahıl oldugunuzu idda etmedim.Eger öyle gorseydım cevap yazma zahmetınde bıle bulunmazdım.
Sadece barısı ısteyen ben yada benım ınandıgım topluluklar oldugunu söylemedım.Bızler şehitlere aglamayan ınsanlar olarak gösterıldıgımız ıcın barış için çaba sarf ettıgımızı yıllardır belırtmek ıstedım.Bu tepkım sızlere degıl ulkeyı yonetenlereydı.
Ben kendımı halktan goruyorum.Ülkemde ki hernahgı bır vatandaş olarak goruyorum.Dogru buldugum şeylerı savunuyorum o kadar.Çok zeki yada çok bılmıs degılım.Dogruyu bulmak için okuyorum sadece durmadan.Ve ınandıgım,bildigim seylerı söyluyorum.
Ben Türkiyede okuduguma emınım.Milli Güvenlık derslerını bılırmısın sen ?
Hala evde kıtabı durur.Bana adresını ver onu senın evıne yolluyayım.Bak bakalım içinde neler yazıyor arkadasım.
Varsa sormak ıstedıgın sorabılırsın ben her zaman cevaplarım.Yeter kı saygılı bır sekılde tartısalım..

sirmuzzy
18-10-2007, 01:26
samet ne dıosun anlamadım en bastan okusana : S

asıl ben anlamadım olm sen ne diosun sen 1 en bastan okusana :D

Aykut Balaban
18-10-2007, 01:27
ya sen pilotsun
ya ben cahilim

Ben pilot olayım sen cahil degilsin belli.
Anlaşılıyor..

tuqce
18-10-2007, 01:27
Ben farklı bır mılletten degılım arkadasım.Türk vatandasıyım.
Milliyetçiligi savunmuyor degilim.Atatürkğn çizdigi öilliyetçilige dıcek lafım olamaz.Fakat aşırı milliyetçilige karsıyım cunku bu ırkçılık oluyor.
Atatürkün ilkelerıne karsı degılım fakat savunmadıgım,geçerlılıgını yıtırmıs tarafları var.Yanı eleştirmeden kabul etmıyorum hepsını.Demek istedigin Atatürk karşıtımısın dıye soruyorsan hayır.Degilim.Atatürkü Atam olarak goruyorum.
Sizler konunun basında Beni Türk olmamakla sucladınız bende sızlı bızlı konusmaya basladım.
Yukarıda msj yazanların %90 Hrant Dınk tanımadıgını,yazılarını takıp etmedıgını söylemek ıstedim.Cahıl oldugunuzu idda etmedim.Eger öyle gorseydım cevap yazma zahmetınde bıle bulunmazdım.
Sadece barısı ısteyen ben yada benım ınandıgım topluluklar oldugunu söylemedım.Bızler şehitlere aglamayan ınsanlar olarak gösterıldıgımız ıcın barış için çaba sarf ettıgımızı yıllardır belırtmek ıstedım.Bu tepkım sızlere degıl ulkeyı yonetenlereydı.
Ben kendımı halktan goruyorum.Ülkemde ki hernahgı bır vatandaş olarak goruyorum.Dogru buldugum şeylerı savunuyorum o kadar.Çok zeki yada çok bılmıs degılım.Dogruyu bulmak için okuyorum sadece durmadan.Ve ınandıgım,bildigim seylerı söyluyorum.
Ben Türkiyede okuduguma emınım.Milli Güvenlık derslerını bılırmısın sen ?
Hala evde kıtabı durur.Bana adresını ver onu senın evıne yolluyayım.Bak bakalım içinde neler yazıyor arkadasım.
Varsa sormak ıstedıgın sorabılırsın ben her zaman cevaplarım.Yeter kı saygılı bır sekılde tartısalım..

abi ya biz seni ne zaman türk olmamakla suçladık benim gözümden kaçtı galiba

Aykut Balaban
18-10-2007, 01:31
HEPİMİZ HRANT'IZ HEPİMİZ DİNK'İZ DİYE MEYDANLARDA GEZENLER BUNU OKUYUNCA TÜRKLÜKLERİNDEN UTANMIYACAK MI ACABA.TABİ TÜRKLÜK RUHLARI VAR İSE...

hangisi Türk oldu ??!

takma kafana uzzy hatirlarsan travestide olmustu onlar. Gun asiri sekil degistiriyorlar..

sirmcoktay
18-10-2007, 01:32
- Türk vatandasıyım ***
----( anladım tmm ) yeterlı bı cevap
- Fakat aşırı milliyetçilige karsıyım cunku bu ırkçılık oluyor **
-----eet bende karsıyım faşizm cok lanet bısey
- Degilim.Atatürkü Atam olarak goruyorum.
----- tmm ılkelerın bazıları gecerlılıgını yıtırmıs olabılır dıye dusunebılırsın
cunku bı haylı zaman once bunlar yapıldı
- Ben Türkiyede okuduguma emınım.Milli Güvenlık derslerını bılırmısın sen
--- evet bılıyorum mıllı guvenlık dersı gordum dersıme albay gelıyordu ogretmen olarak ve dusmanımız yunanıstan dıye bahsetmıyordu

sirmuzzy
18-10-2007, 01:33
HEPİMİZ HRANT'IZ HEPİMİZ DİNK'İZ DİYE MEYDANLARDA GEZENLER BUNU OKUYUNCA TÜRKLÜKLERİNDEN UTANMIYACAK MI ACABA.TABİ TÜRKLÜK RUHLARI VAR İSE...

hangisi Türk oldu ??!

dostum niye bana adminin yazdığı şeyleri kendin yazıyomuş gibi yolluyosun

sirmcoktay
18-10-2007, 01:35
Ben pilot olayım sen cahil degilsin belli.
Anlaşılıyor..

kusura bakma
kendımı cok ıyı tanıyorum
hemen sınırlenıyorum
sınırlı anımda yazdıgım bı kelıme " pılot"

bılmedıgım cok sey vardır
ogrenmeye calısıyorum elımden geldıgınce

tuqce
ii de ben hala sorumun cevabını alamadım aykut ???????????

Aykut Balaban
dostum niye bana adminin yazdığı şeyleri kendin yazıyomuş gibi yolluyosun
Arkadaş Türklügüne laf mı ettı dedı ondan alıntı yaptım.Bırden fazla cumleyı alıntı yapmayı bılmıyorum..
Yanlış anlasılmasın benım cumlelerım degıl onlar.Benımkıler bu dusunceye karsı cıkan cumleler :)

Aykut Balaban
18-10-2007, 01:37
ii de ben hala sorumun cevabını alamadım aykut ???????????
Ben Hrant Dınk savunan,bir büyüyügm,aydınım olarak goren o kısılerdenım.
Orada yazılan cumlelerı okursan eger orada Hrant Dınk uzulen kısılere laf söylenıyor..Türklüge laf edılıyor..

sirmuzzy
18-10-2007, 01:37
Arkadaş Türklügüne laf mı ettı dedı ondan alıntı yaptım.Bırden fazla cumleyı alıntı yapmayı bılmıyorum..
Yanlış anlasılmasın benım cumlelerım degıl onlar.Benımkıler bu dusunceye karsı cıkan cumleler :)

tmm ama böyle yapınca ne dediqini anlamıyoruz . anlaşılmıyo yani karışıyo

Aykut Balaban
18-10-2007, 01:41
kusura bakma
kendımı cok ıyı tanıyorum
hemen sınırlenıyorum
sınırlı anımda yazdıgım bı kelıme " pılot"

bılmedıgım cok sey vardır
ogrenmeye calısıyorum elımden geldıgınce
Önemlı degil..
Hepımız ögrenmeye çalısıyoruz zaten.
Bızımde bır asker gırıyordu.Rutbesıde ıyıydı.Bızlere surıyenın,ermenıstanın ve yunanıstanın bızlere suan yaptıgı planları uyguladıkları polıtıkaları anlatırdı.
Bır askerın bu konularda ne kadar milliyetçi yaklastıgını anlatamam.Hak vermıyor degılım fakat bu ögrencılerde kötu etkı bıraktıgı da bır gerçek

sirmcoktay
18-10-2007, 01:48
Önemlı degil..
Bızımde bır asker gırıyordu.Rutbesıde ıyıydı.Bızlere surıyenın,ermenıstanın ve yunanıstanın bızlere suan yaptıgı planları uyguladıkları polıtıkaları anlatırdı.
Bır askerın bu konularda ne kadar milliyetçi yaklastıgını anlatamam.Hak vermıyor degılım fakat bu ögrencılerde kötu etkı bıraktıgı da bır gerçek

eet mıllı guvenlık dersı zaten adı ustunde

dusmanlarımız var kı
guvenlık tedbırlerı almamız gerekıor
boyle ders verılıp bılınclendırme yapılıyor
dogru bız bıraz tavız versek
dogudan ermenıstan ( agrı dagı cıvarı)
guneydogudan surıye ( hatay )
pay almak ıster

hatta konuları arasında
ıc ve dıs tehdıtler olup
dıs tehdıtler arasındada dusmanlarımızın planları
anlatılıyor

bu kotu bısey degıL kımse bunlara kapılıp
sokakta bı yunanı dovmez oldurmez bence
zaten bu dersı gorebılmesı ıcın
lıse3 okuması gerekıyor ..

bı problem olduundan bunları yazmadım sadece ters gorduum seylerı yargıladım
art nıyetım yok
yazdıklarıma karsı cıkanlar olabılır
soru sorarlarsa cevaplarım

sirmuzzy
18-10-2007, 01:48
Önemlı degil..

suriye ilkokul kitaplarındaki haritalarda hatay suriye toprakalrında gösterilirken,

yunanistan kliselerinde her yıl 29 mayıs qünleri istanbul elden çıktı diye 1 qün qeri alacağız şeklinde ayin yapılırken

ermeniler dünyanın 4 1 köşesinde fitne çıkarıp, tarihi çarpıtıp, Atalarımıza laf atarken

bizim milli güvenlikçinin onların geçmişte yaptıklarını anlatması , niye kötü etki bırakıyor olsun ?????!!

Flight
18-10-2007, 02:15
Selam,

Aykut ne guzel uzun uzun yazmissin ne gguzelde soylemissin ben ugrasirim yazarim diye ancak soyle birsey var benim senin kadar bos vaktim yok o yuzden sadece bir kere cevap verecegim.

Senin anlattigin konularla benim dert yandigim konu cok farkli, ister dink ol ister pink beni hic ilgilendirmez ancak dink in yaninda durdugun kadar mehmetcigin yaninda durmuyorsan bunda bir ard niyet ararim, haliylede lafımı dokundururum.

Milliyetcilige deginmissin birazda, ben acikcasi bu konulari tartismayi pek sevmem ayrica gunumuzde milleytcilik dindarlik falan hepsi bir keseye konuyor o yuzden hic tartismayi sevmiyorum. Fakat tartisma beni cagiriyorsa safim belli ben milliyetci degilim kafatasciyim ideoloji olarak. Sunu unutmayın buda küpe olsun herkese. 3. dünya savaşı ırak, iran vs yüzünden çıkmayacak! 3. dünya savaşı ırkcılık yüzünden çıkacak ve yine emin olun bunu Türk ulusu baslatmayacak ancak eger birgun bitebilirse bunuda ancak Türk ulusu bitirebilecek. o yüzden hepiniz yavas yavas milliyetcilige isinin derim ben simdiden. Bu kadar korkmayin Turk' lugunuzden.

çalışkan
18-10-2007, 16:35
Kayıtları acmama gerek yok zaten bılıyorum arkadasım.Demek ıstedıgım bızler ıcın yapılan bırseydı o ne senı baglar nede baska bırısını..
Sen belkıde yönetıcılerden bahsedıyorsun fakat yazılanlar hıcte öyle degıl..
Ben Hrant Dınk ıcın üzüldüm.Ben bu yazılanlara karsıyım..Anlamayan arkadas ıcın söyluyorum bunu..Benım derdım başka bırsey degıl..Sevmessenız bunuda anlarım sevmek zorunda degılsınız kı fakat laf etmeyın.En azından acısını yaşamış insanlara laf etmeyın bu ayıp bırsey.Edenlere lafım..
Haklısın belkıde doluyum.Şehitler hepimiz şehidi bizlerde aglıyoruz.Bunu da bılın.
Kendı vatandaslarımıza yeterınce önem verılmıyor bende böyle dusunuyorum.Bu kadar haber yapıldı bunda bu kadar haber yapıldı dıyen yukarıda kı yazılarda yazmakta..
Bu konu uzar gider ve tartısma yerını kavgaya bırakıcak.Ben söylemek ıstedıklerımı yazdım.Hoşgörü en önemlısı bu.

türklüğümüzden neden utanıcaz anlamıyorum gerçeği söylemek gerekirse türkiyede o kadar imkanlara sahip oldukları halde kalkıpta biz ermeniyiz türklüğü kabul etmiyoruz diyenler utansınlar ve aynı şekilde tam ermeni meselesi ortadayken hiç bir milliyetçi vatandaş kalkıp hrant dinki vurmazdı ermeniler hariç

Aykut Balaban
18-10-2007, 19:29
Selam,

Aykut ne guzel uzun uzun yazmissin ne gguzelde soylemissin ben ugrasirim yazarim diye ancak soyle birsey var benim senin kadar bos vaktim yok o yuzden sadece bir kere cevap verecegim.

Senin anlattigin konularla benim dert yandigim konu cok farkli, ister dink ol ister pink beni hic ilgilendirmez ancak dink in yaninda durdugun kadar mehmetcigin yaninda durmuyorsan bunda bir ard niyet ararim, haliylede lafımı dokundururum.

Milliyetcilige deginmissin birazda, ben acikcasi bu konulari tartismayi pek sevmem ayrica gunumuzde milleytcilik dindarlik falan hepsi bir keseye konuyor o yuzden hic tartismayi sevmiyorum. Fakat tartisma beni cagiriyorsa safim belli ben milliyetci degilim kafatasciyim ideoloji olarak. Sunu unutmayın buda küpe olsun herkese. 3. dünya savaşı ırak, iran vs yüzünden çıkmayacak! 3. dünya savaşı ırkcılık yüzünden çıkacak ve yine emin olun bunu Türk ulusu baslatmayacak ancak eger birgun bitebilirse bunuda ancak Türk ulusu bitirebilecek. o yüzden hepiniz yavas yavas milliyetcilige isinin derim ben simdiden. Bu kadar korkmayin Turk' lugunuzden.
Benim burada yazı yazmam boş vaktımın oldugunu gösterıyorsa sızın daha çok boş vaktınız var o zmn.Bu sıtenın admınınden böyle bır cumle duymak çok ilginç.
Mehmetcıgın yanında olmasam her şehitte içim acımaz.Ben bu vatanın cocuguyum ve bizleri korumak için kendını ateşe atan ınsanların yanında olmucamda kımın yanında olucam ?
Olay benım kımı daha cok savundugum degil.Mehmetler ölmesin derken ve bu şehitlerimizin acısını yaşarken baskalarına çamur atmamız.
Bır ınsan ölduruldugunde ve bunun acısını yasayan ınsanlara kımsenın laf söyleme hakkı yoktur.
Dınk ol ıster pınk dıye adamı aşaglamak bence senı küçültür.Saygı duymayı bilmek lazım.Sen sevmıyorsun dıye böyle bır tavır içinde konusamazsin.En basıtınden ben senın sevdıgın bır ınsan hakkında böyle bır tavır ıle konussan sana dokunur.Nasıl bana dokunuyor ise.Empatı kurmak lazım bıraz !
Yukarıda bır hıkaye anlatmıssın.Kendı kafana göre yazmıssın.'ben milliyetci degilim kafatasciyim ideoloji olarak' diyorsun ve sonunda Bir savaş olucak ırkçılık savası ve bu savası Tğrkler sona erdırıcek dıye bır kehanet atıyorsun.Bu nasıl çelişki ?
Senın gıbı dusunen ınsanlar bu ulkede oldugu surece Türkiyenın adı savaş çıkartana cıkmaz mı ?
Amacım sana laf söylemek degil senın yazdıklarından bu ortaya cıkıyor valla.
Milletini sevmek güzel bir şeydir.Türklügümüzden utansaydık bizler bu ülkede yaşamazdık.

Türk olmaktan utansaydık bu ülke için iyi şeyler yapmak için çabalamaz,okumazdık..

'türklüğümüzden neden utanıcaz anlamıyorum gerçeği söylemek gerekirse türkiyede o kadar imkanlara sahip oldukları halde kalkıpta biz ermeniyiz türklüğü kabul etmiyoruz diyenler utansınlar ve aynı şekilde tam ermeni meselesi ortadayken hiç bir milliyetçi vatandaş kalkıp hrant dinki vurmazdı ermeniler hariç '

Türklügümüzden utanmamız lazım dıye bır cumle bu konuda çıkmadı çıkamazda ..
Ben senı ABD götursem ve sana 1000 milyon dolar versem sen ben Türküm demezmisin ?Ben Abd vatandasıyım mı dersın?Bu kadar mantıksız konusmayalım arkadaslar.Tam Ermenı meselesı dıyorsunda ben bıldım bılelı bu mesele var ve yıne varsayım uzerıne konusuyorsun.Vuran kısı yakalandı onun abısıde yakalandı.Kımın öldürdügünüde tahmın edebılıyoruz esasında.En azından nasıl kısıler oldugunu dusunebılıyoruz.
Ben sizler gibi falcı degılım arkadaslar.Hıkayeler yazmayı sevmem gördugumu,bildigimi söylerım.Dogrulugu tartısılır sızler ıcın o ayrı...

Son olarak olurda 3.Dünya savaşı cıkarsa bu sadece Para için olucagını tahmın edıyorum.En azından en mantıklısı o..
Buda sizlere küpe olsun ne diyeyim.:)

Flight
18-10-2007, 20:00
Aykut yine laf salatasi yapmissin, ne okudugunu anlamissin nede anlattigindan ben birsey anlamadim. Gel beraber inceliyelim.

Benim burada yazı yazmam boş vaktımın oldugunu gösterıyorsa sızın daha çok boş vaktınız var o zmn.

Bu benim kendi yorumum degil gidip bir kac mesaj once yazdiklarina bakarsan sen kendin soylemissin boyle bir kac yerde daha bu tartismaya katildigini ve uzun uzun cevaplar yazdigini..

Dınk ol ıster pınk dıye adamı aşaglamak bence senı küçültür.Saygı duymayı bilmek lazım.Sen sevmıyorsun dıye böyle bır tavır içinde konusamazsin.En basıtınden ben senın sevdıgın bır ınsan hakkında böyle bır tavır ıle konussan sana dokunur.Nasıl bana dokunuyor ise.Empatı kurmak lazım bıraz !

Dink ya da Pink olmak seni neden kucultuyor neden asagilandigini dusunuyorsun ki? Sen zaten hepimiz Dinkiz diye yapilan tepki hareketinde varoldugunu soyluyorsun. Takildigin Pink se senin Dink' e verdigin degerin belki 70 milyon kat fazlasini ben Pink' e veriyorum. En azindan kulagima hosgelen seyler soyluyor. Birazcik saygi duymayi bilmek lazim..

'ben milliyetci degilim kafatasciyim ideoloji olarak' diyorsun ve sonunda Bir savaş olucak ırkçılık savası ve bu savası Tğrkler sona erdırıcek dıye bır kehanet atıyorsun.Bu nasıl çelişki ?
Senın gıbı dusunen ınsanlar bu ulkede oldugu surece Türkiyenın adı savaş çıkartana cıkmaz mı ?
Amacım sana laf söylemek degil senın yazdıklarından bu ortaya cıkıyor valla.

Sen cidden okudugunu anlaya miyorsun sanirim. Ben Türkler savas cikartacak demedim cikacak savasi Turkler bitirecek dedim. Benim gibi dusunen insanlar oldugu sürece bu ülke batmaz rahat ol..

Amacinin bana laf soylemek olmadigini biliyorum ancak yanlis konusuyorsun daha dogrusu kendini dogru ifade edemiyorsun bunun yani sira karsindakinede on yargi ile yaklasiyorsun.

Enpati lazim..

çalışkan
18-10-2007, 20:20
bu lafı söyliyen ben değilim demi bunu sen yazdın şimdide bundan türklükten utanıması gerekir diye bir şey çıkartamıyormuyuz ne konuştuğuna dikkat et istersen bir söylediğin diğerini tutmuyo arkadaşım ve falcılıktan kastın heralde ermeni meselesini savunup evet ermeniler ırkçılığa tabi tutuldular demenizden ortaya çıkıyor

Aykut Balaban
18-10-2007, 20:57
Aykut yine laf salatasi yapmissin, ne okudugunu anlamissin nede anlattigindan ben birsey anlamadim. Gel beraber inceliyelim.

Bu benim kendi yorumum degil gidip bir kac mesaj once yazdiklarina bakarsan sen kendin soylemissin boyle bir kac yerde daha bu tartismaya katildigini ve uzun uzun cevaplar yazdigini..

Dink ya da Pink olmak seni neden kucultuyor neden asagilandigini dusunuyorsun ki? Sen zaten hepimiz Dinkiz diye yapilan tepki hareketinde varoldugunu soyluyorsun. Takildigin Pink se senin Dink' e verdigin degerin belki 70 milyon kat fazlasini ben Pink' e veriyorum. En azindan kulagima hosgelen seyler soyluyor. Birazcik saygi duymayi bilmek lazim..

Sen cidden okudugunu anlaya miyorsun sanirim. Ben Türkler savas cikartacak demedim cikacak savasi Turkler bitirecek dedim. Benim gibi dusunen insanlar oldugu sürece bu ülke batmaz rahat ol..

Amacinin bana laf soylemek olmadigini biliyorum ancak yanlis konusuyorsun daha dogrusu kendini dogru ifade edemiyorsun bunun yani sira karsindakinede on yargi ile yaklasiyorsun.

Enpati lazim..
Ben okudugumu cok ıyı anlıyorum da sızler benım yazdıklarımı anlamak ıstemıyorsunuz.
Ben Turkler savas cıkartıcak dedıgını söylemedım Türkler savası bıtırıcek dedıgını yazdım orada..O anlamı nasıl cıkarttım ınan anlamadım.Bırazcık saygı duyun dedım sen geldın bana dınk mı pınk mı neyse dedın.Bu konusma tarzı o adamı kucuk gormedır.Pınk sev kardesım benı baglamaz o.Ama ben Pınk mı zınk mı neyse o demıyorum.Bu tarz konusma seklı guzel olmadıgını belırtıyorum ben.

'Yukarıda bır hıkaye anlatmıssın.Kendı kafana göre yazmıssın.'ben milliyetci degilim kafatasciyim ideoloji olarak' diyorsun ve sonunda Bir savaş olucak ırkçılık savası ve bu savası TÜrkler sona erdırıcek dıye bır kehanet atıyorsun.Bu nasıl çelişki ?
Senın gıbı dusunen ınsanlar bu ulkede oldugu surece Türkiyenın adı savaş çıkartana cıkmaz mı ? '
Bu cumleyı yazdım ve Türkler savaş cıkartıcak demedım.Bence sen anlamak ıstemıyorsun benı..
Laf salatası yapmadım açıkça söyledım herseyı.
Bana senın kadar boş vaktım yok dedın.Ben burada tartıstım sadece.Ve baska yerlerdede böyle yazılar ıle karsılastım ve orada da dusuncelerımı savundugumu belırttım.Eger forumlarda yazı yazan bır ınsana senın kadar boş zamanım yok dıyorsan ve sen admın ısen ben sasırırım yanı.

Sen yanlıs konusuyorsun cumlen cok saçma.Yanlışlık göreceli kavramlardır.Bana görede sen yanlış konusuyorsun ama sana bunun ıcın laf söyluyemem.

Arkadasım hangı lafım hangı lafımı tutmuyor bana bunu gösterırmısın ?

Bana diyorsun kı benım agzımdan cıkmayan lafı bana söyleme..Haklısın fakat ben bu ortamda söylenen lafları söylemek ıstemıstım.Senın agzından cıkmamıs olabılır kusura bakma fakat bu lafları bana söyleyıpte benım agzımdan cıkmayan bır soykırım lafını sakın sız böyle soyluyorsunuz dıye kullanma..

demetg21
18-10-2007, 22:45
NE ERMENİ Nede DİNKİZ...
hepimiz TÜRKÜZ.....
hepimiz OSMANLI TORUNLARIYIZ...

çalışkan
19-10-2007, 00:43
'Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ' .Kac Ermenı öldurulmesı lazımdı acaba söylermısnız ?
Bellı bir kota koyun o kadar kısı oldurulunce öyle tepkımızı koyalım.
Şehıtlere cok uzuluyorsanız ölen kısılere degıl bu ulkeyı bu duruma getırenlere sorun,kızın.Ölen bır ınsana degıl.Bugun boyle bır cumle kuruyorsanız karsınızda kı adamda sızın sehıdınızden bana ne der ..
İnsan oldugumuzu unutmayalım.Cunku bunu unutur olduk

bir hrant dink için bu kadar yürüyüş yapılabiliyosa o kadar şehit içinde heralde milliyetçilik ruhu yüklenmesi kötü değil demi hrant dink acaba kimlere biz kardeşiz diyordu çok merak ediyorum açıklarmısın tüm ermenilerin biz sizinle kardeşiz deyip davasını paylaştığı kişileri

sirmuzzy
20-10-2007, 01:05
bazı arkadaşlarım alıntı yapmayı bilmiyor ya da üşeniyorlar

öyle olunca ne dedikleri anlaşılmıyor benden söylemesi

Flight
20-10-2007, 14:00
bencede :) laf salatasi oldu konu closed!