PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AÖF & KPSS ve POMEM Üçgeni (Adaylar Buraya)

DışTicaret33
20-07-2011, 19:48
Arkadaşlar merhaba;

Forumda sadece bir tane Pomem konusu açılmış. O konuda da bir arkadaşımız sadece Pomem hakkında soru sormuş. AÖF mezunu olup, KPSS'e sadece POMEM okullarına girmek için hazırlanan arkadaşlar varsa bu konu altında birbirimize yardımcı olabiliriz. Sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz. Bilgim dahilinde tüm sorularınızı cevaplamaya çalışırım.

POMEM Hakkında Bilgiler;

Arkadaşlar malumunuz eskiden polis olmanın tek yolu ya polis kolejinde okumaktı yada PMYO sınavlarına hazırlanmaktı. PMYO sınavlarına hazırlanmak, kazanmak, yerleşmek gerçektende çok zor bir süreç idi. Ders konusunda olmasada mülakatlar çok sıkı geçiyordu. Ülkemizde polis eksiği olduğu içinde İçişleri Bakanlığı POMEM okullarını kurdu. Her yıl 10.000 polisi bu şekilde mezun edip, Emniyet Teşkilatına kazandırmayı amaçlıyorlar.

2005 - 2006 yılında kurulan POMEM okulları 2009 yılı hariç olmak üzere her yıl öğrenci alımına devam etmiş bulunmaktadır.

Lakin POMEM'e girebilmenin bazı şartları var. Şartlardan biraz bahsetmek gerekirse;

1. Herhangi lisans bölümünden mezun olmak
2. KPSS Lisans Seviyesinde, Sadece "Genel Kültür & Genel Yetenek" testlerinden 60 puan almak.
3. Mülakatı ve Fiziki Yeterlilik sınavını geçmek.
4. Fiziki olarak polis merkezinin tanımladığı fiziğe sahip olmak (Boy, Kilo)
5. Askerliğini tamamlayan erkek adaylar için 29 yaşını doldurmamış olmak, askerliğini tamamlamamış erkek adaylar için 27 yaşını doldurmamış olmak.
Bayanlar için 27 yaşını doldurmamış olmak.
6. Daha önce sicilinizi kirletmemiş olmak. :D

Not : Arkadaşlar şartları uzun uzun yazmadım. Bunlar genel şartlar. Bunlar olmazsa zaten POMEM'e girilmiyor.

Bunlar dışında bir şartı bulunmamaktadır. Yani önümüzde ki en büyük engel Lisans mezunu olmak. Daha sonra KPSS ve Mülakat & Fiziki Yeterlilik diye engeller var.

Her yıl yaklaşık 10.000 kişi okula alınıyor ve toplam başvuru sayısı ise 30.000'i geçmiyor diyebiliriz. Yani POMEM'e girmek isteyen her 3 kişiden 1'i bu hakkı kazanabiliyor.

Mülakatı hepiniz biliyorsunuzdur, biraz konuşturuyorlar, kültür seviyenizi vs. ölçüyorlar. Fiziki yeterlilik testini sizlere tablolu şekilde anlatmak isterdim ama anlatamıyorum. Onun yerine size POMEM'in fiziki yeterlilik parkurunu videolu şekilde sunuyorum. Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz gireceğimiz POMEM parkurunu. Videoda ki arkadaşın tamamladığı parkuru 50 saniye ve altında bir sürede tamamlayan tam puan alacaktır.

VİDEOMUZ : http://www.youtube.com/watch?v=OOF6-aaN1vY&feature=player_embedded

Arkadaşlar videodaki arkadaş bir hayli hazırlanmış görünüyor, yani göze kolay gelebilir ama gerçekten parkurun orta kısmında şişmemek için en az 2 ay mekik, şınav ve koşu yapınız.

TÜM POMEM ADAYLARI İÇİN AÇTIĞIM BU KONU HEPİMİZE HAYIRLI & UĞURLU OLSUN. :)

vioLette
20-07-2011, 21:28
Güzel olmuş ellerine sağlık kardeşim.:)

Duygusal_Militan
20-07-2011, 22:11
Paylaşım için tşkler dostum.. Pomem'e girip ve pollis olmak hayalim.. :) Bakalım bu sene deneyeceğim sınavı.. Boy 1.68 biraz boydan korkum var.. 1 cm uzun olmama rağmen.. Ayrıca lise mezunları için gözlerde kusurda miyop ve astigmat derecesi -1 i , üniversite mezunlarındada - 2 yi geçmeyecek bunuda ekleyeyim.. Boy , kilo kadar gözlerde çok önemli polis olabilmek için..

Birgün bir polise soru sorayım dedim.Yaklaşık 2 ay önce. 20 - 23 yaşlarında bişey.. Lise mezunu polis arkadaş.2 yıl eğitim görmüş galiba o. Polis meslekyüsek okulunda giderek polis olmuş.. Herife bir baktım diksiyon sıfır. Türkçe zor konuşuyor. Şivesi çok kötü. İçimden dedim bunu nasıl polis yapmışlar..Birde benle dalga geçiyo ben lise mezunuyum sen üniversite mezunusun diye.. Deli oldum orada.. Halka karşı davranışlarındada iş yoktu.. Mülakatta demek ki o kadar sıkmıyolar.Bunu polis yaptılarsa beni emniyet müdürü yaparlar kesin :D .Bu arkadaş polis olduğuna göre.

feratt
21-07-2011, 11:42
Paylaşım için tşkler dostum.. Pomem'e girip ve pollis olmak hayalim.. :) Bakalım bu sene deneyeceğim sınavı.. Boy 1.68 biraz boydan korkum var.. 1 cm uzun olmama rağmen.. Ayrıca lise mezunları için gözlerde kusurda miyop ve astigmat derecesi -1 i , üniversite mezunlarındada - 2 yi geçmeyecek bunuda ekleyeyim.. Boy , kilo kadar gözlerde çok önemli polis olabilmek için..

Birgün bir polise soru sorayım dedim.Yaklaşık 2 ay önce. 20 - 23 yaşlarında bişey.. Lise mezunu polis arkadaş.2 yıl eğitim görmüş galiba o. Polis meslekyüsek okulunda giderek polis olmuş.. Herife bir baktım diksiyon sıfır. Türkçe zor konuşuyor. Şivesi çok kötü. İçimden dedim bunu nasıl polis yapmışlar..Birde benle dalga geçiyo ben lise mezunuyum sen üniversite mezunusun diye.. Deli oldum orada.. Halka karşı davranışlarındada iş yoktu.. Mülakatta demek ki o kadar sıkmıyolar.Bunu polis yaptılarsa beni emniyet müdürü yaparlar kesin :D .Bu arkadaş polis olduğuna göre.

öyle olmuyor işte üniversite mezunlarının büyük bi kısmı artık pomem e başvuruyor, geçen yıl pomem e 27 bin kişi başvurdu, bunlardan 7000 kişi civarı mülakatta elendi geri kalanı geriye kalan 20 bin kişi den 10 bini pomeme girebildi, anlayacağın çok kolay değil artık pomeme girmek.

DışTicaret33
21-07-2011, 12:08
Güzel olmuş ellerine sağlık kardeşim.:)

Rica ederim ablacım, teşekkürler. :o

PMYO'a hiçbir zaman güvenmedim. Zaten bizden geçtide. Bu sene sondu. :)

öyle olmuyor işte üniversite mezunlarının büyük bi kısmı artık pomem e başvuruyor, geçen yıl pomem e 27 bin kişi başvurdu, bunlardan 7000 kişi civarı mülakatta elendi geri kalanı geriye kalan 20 bin kişi den 10 bini pomeme girebildi, anlayacağın çok kolay değil artık pomeme girmek.

Aynen öyle abicim. Normalde 30.000'den fazla başvuru almıyorlar zaten. Ama 30.000'i de şimdilik dolduramıyorlar. Ondan öte artık git gide zorlaşıyor Pomem'e girmek. Tahminime göre 3 yıl içerisinde cılkı çıkacak bu işinde. Çünkü aşırı yığılma olacak. Adım kadar eminim. KPSS çok büyük önem taşıyor artık. Çünkü Pomem'e başvuranların bir çoğu öğretmenlik okumuşlar üniversitede. Haliyle ders konusunda bizden biraz daha önde sayılırlar. Onlar giriyor diye artık KPSS bile çok büyük önem taşıyor Pomem'de. 2-3 yıla kadar 70 alan KPSS'den atlatmıştır diyebiliriz ama 2-3 yıldan sonra erkeklerin KPSS puanıda en düşük 75-80'lerde gezebilir.

2005'den beri, Pomem'e katılıpta, okula giremeyene hiç rastlamadım. İnşAllah bu şans bizede güler. :) :o

kacakkiz
21-07-2011, 13:00
güzel paylaşım iyi düşünmüşsün

vioLette
21-07-2011, 13:24
Bir tanıdık fizik öğretmeni ve şuan tek hedefi polis olmak.Fizik Öğretmeni olarak atanmaktan daha kolay sanırım polis olarak atanmak.

hayal@17
21-07-2011, 14:05
bende pomeme başvurucam boy kilo herşey tutuyor fakat gözlük kullanıyorum acaba alırlar mı beni

vioLette
21-07-2011, 14:17
bende pomeme başvurucam boy kilo herşey tutuyor fakat gözlük kullanıyorum acaba alırlar mı beni

Sanırım en fazla 1 olması gerek gözlüğün derecesi.

hayal@17
21-07-2011, 14:20
Sanırım en fazla 1 olması gerek gözlüğün derecesi.

hadi yaa kesin eminmisiniz eğer öyleyse giremiyorum ben

vioLette
21-07-2011, 14:23

..........

IV- GÖZ HASTALIKLARI

A)

1)Bu siteme ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır.

2)İshiara kitabı ile yapılan muayenede parsiyel veya total diskromatopsi (renk körlüğü) bulunmayacaktır.

3)Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaktır.

4)Göz ve göz eklerine ait eşkal belirleyici kalıcı sekel bulunmayacaktır.

5)Polis Kolejine alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı ihtilafsız tam olacaktır.

6)Polis Meslek Yüksek Okulu ön lisans programına alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı ihtilafsız tam olacaktır.

.............http://www.egm.gov.tr/saglik/yonetmelik/yeniyonetmelik.htm

Bu linki incele istersen kendi sitesinde yazıyor:)

vioLette
21-07-2011, 14:26
)Camlarla düzeltildikten sonra her iki gözün görme dereceleri toplamının 4/10-3/10 arasında olması. (4/10 ile 3/10 dahil)

Açıklama : 0 + 0.3 ile 0.4 arası

0.1 + 0.2 ile 0.3 arası

0.2 + 0.2

Buradaki açıklamaya göre iki gözün toplamı en fazla 3 ten az olacak.Ben böyle anladım yani.Biraz karışık bir yazı linkteki:)

hayal@17
21-07-2011, 14:26
..........

IV- GÖZ HASTALIKLARI

A)

1)Bu siteme ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır.

2)İshiara kitabı ile yapılan muayenede parsiyel veya total diskromatopsi (renk körlüğü) bulunmayacaktır.

3)Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaktır.

4)Göz ve göz eklerine ait eşkal belirleyici kalıcı sekel bulunmayacaktır.

5)Polis Kolejine alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı ihtilafsız tam olacaktır.

6)Polis Meslek Yüksek Okulu ön lisans programına alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı ihtilafsız tam olacaktır.

.............http://www.egm.gov.tr/saglik/yonetmelik/yeniyonetmelik.htm

Bu linki incele istersen kendi sitesinde yazıyor:)

bu polis meslek yüksekokulu için geçerli lisans mezunları içinde mi aynı acaba

vioLette
21-07-2011, 14:34
bu polis meslek yüksekokulu için geçerli lisans mezunları içinde mi aynı acaba

devamında yazıyordur o yüzden linki de verdim.Çok uzun bir yazı buraya sığmayacağı için eklemedim tümünü:)

hayal@17
21-07-2011, 14:47
devamında yazıyordur o yüzden linki de verdim.Çok uzun bir yazı buraya sığmayacağı için eklemedim tümünü:)

resmen destan yazmışlar yaa :) bana özel doktor yolu gözüktü gibi geliyor ayrıntılı göz numaramı çıkartıp girip giremeyeciğimi soracağım artık doktora tşk ederim violette :)

feratt
21-07-2011, 15:01
ben de 2 diye biliyorum gözü.

vioLette
21-07-2011, 16:59
ben de 2 diye biliyorum gözü.

miyop için 2 diye yazmışlar açıklamalarda:)Sanırım her rahatsızlık için ayrı bir numara sınırı var:)

rica ederim hayal:)

DışTicaret33
21-07-2011, 17:17
Bu göz rahatsızlıklarını nasıl anlayabiliriz.? Bilen var mı.? Renk körlüğü için test yaptım kendi kendime, karışık kuruşuk yazılmış renkli rakamları uzaktan ayırabildim, onun dışında ehliyet için gittiğimde doktora çok uzaktaki rakamları okutmuştu onlarıda okumuştum her iki gözümü kapatarak. Bu rahatsızlıkları anlayabileceğimiz bir teknik var mı yoksa sadece doktor kontrolünde mi anlayabiliriz bunları.?

feratt
21-07-2011, 17:34
Bu göz rahatsızlıklarını nasıl anlayabiliriz.? Bilen var mı.? Renk körlüğü için test yaptım kendi kendime, karışık kuruşuk yazılmış renkli rakamları uzaktan ayırabildim, onun dışında ehliyet için gittiğimde doktora çok uzaktaki rakamları okutmuştu onlarıda okumuştum her iki gözümü kapatarak. Bu rahatsızlıkları anlayabileceğimiz bir teknik var mı yoksa sadece doktor kontrolünde mi anlayabiliriz bunları.?

aynen doktor kontrolü şart, ama gözlük takmıyorsan sıkıntı olmaz.

feratt
21-07-2011, 17:35
miyop için 2 diye yazmışlar açıklamalarda:)Sanırım her rahatsızlık için ayrı bir numara sınırı var:)

belkide:)

DışTicaret33
21-07-2011, 17:44
aynen doktor kontrolü şart, ama gözlük takmıyorsan sıkıntı olmaz.

Anladım abicim. Yinede sağlık kontrolüne gitmeden önce, hatta birkaç ay içerisinde tanıdık bir göz doktoru var, ona uğrayıp gözümün durumunu öğreneyim. Gözlük kullanmıyorum. Gözümde ki tek sorun, sabah kalkıp çarşıya gittiğimde, sabahın ilk güneş ışığında yaşarıyor olması. Yaklaşık 10 dakika sürüyor yaşarma. Belki herkeste vardır bilemiyorum. Böyle bir rahatsızlığım var, onun dışında gözlerden yana bir şikayetim hiç olmadı bugüne kadar. :o

Ayrıca konuyu yalnız bırakmayıp, bilgileri dahilinde mesaj atan herkese teşekkür ederim. :)

feratt
21-07-2011, 18:10
Anladım abicim. Yinede sağlık kontrolüne gitmeden önce, hatta birkaç ay içerisinde tanıdık bir göz doktoru var, ona uğrayıp gözümün durumunu öğreneyim. Gözlük kullanmıyorum. Gözümde ki tek sorun, sabah kalkıp çarşıya gittiğimde, sabahın ilk güneş ışığında yaşarıyor olması. Yaklaşık 10 dakika sürüyor yaşarma. Belki herkeste vardır bilemiyorum. Böyle bir rahatsızlığım var, onun dışında gözlerden yana bir şikayetim hiç olmadı bugüne kadar. :o

Ayrıca konuyu yalnız bırakmayıp, bilgileri dahilinde mesaj atan herkese teşekkür ederim. :)

geçen sene mülakatlara katılmış biri olarak elimden geldiğince konunun içinde olurum herhalde:)

DışTicaret33
21-07-2011, 18:20
geçen sene mülakatlara katılmış biri olarak elimden geldiğince konunun içinde olurum herhalde:)

Yapma ya, abicim o zaman bol bol kapını tıklatırız. :p Bak ben hiç bilmiyordum. :o

Eee durum ne oldu abi.? POMEM'li misin yoksa havadan sudan problem çıkardılar mı başına.?

feratt
21-07-2011, 18:31
Yapma ya, abicim o zaman bol bol kapını tıklatırız. :p Bak ben hiç bilmiyordum. :o

Eee durum ne oldu abi.? POMEM'li misin yoksa havadan sudan problem çıkardılar mı başına.?

yok ben kontenjana giremedim, kpss puanım çok düşüktü, mülakattan 90 aldım ama yetmedi olsun üzülmedim hiç:)

DışTicaret33
21-07-2011, 18:37
yok ben kontenjana giremedim, kpss puanım çok düşüktü, mülakattan 90 aldım ama yetmedi olsun üzülmedim hiç:)

KPSS Puanın ne idi abi.? Ayrıca spor parkuru için çalışmışmıydın.? Birde oradaki kurulun önüne çıkınca neler sordular yani. :D Ben uzman jandarmalıktan terkim (keşke terk olmasaydım, it gibi pişmanım) , orada tarih dersi ile ilgili sormuşlardı, hiç havadan sudan bir sohbet geçmemişti. Acaba polisliktede mi derse yükleniyorlar, onu merak ettim. Askeriyede aşırı derecede derse yükleniyorlar bire bir görüşmelerde çünkü. :)

Ya abi bende meslek yok, birşey yok, aileden kalan birşey yok, çok küçük bir kent yaşadığım yer, herkes torpil konuşturuyor, 500 TL maaşlı döner kuryeliğine bile almıyorlar. Benim pomem işi olmazsa ağlarım vAllah'a niye yalan söyleyeyim. :(

feratt
21-07-2011, 18:49
KPSS Puanın ne idi abi.? Ayrıca spor parkuru için çalışmışmıydın.? Birde oradaki kurulun önüne çıkınca neler sordular yani. :D Ben uzman jandarmalıktan terkim (keşke terk olmasaydım, it gibi pişmanım) , orada tarih dersi ile ilgili sormuşlardı, hiç havadan sudan bir sohbet geçmemişti. Acaba polisliktede mi derse yükleniyorlar, onu merak ettim. Askeriyede aşırı derecede derse yükleniyorlar bire bir görüşmelerde çünkü. :)

Ya abi bende meslek yok, birşey yok, aileden kalan birşey yok, çok küçük bir kent yaşadığım yer, herkes torpil konuşturuyor, 500 TL maaşlı döner kuryeliğine bile almıyorlar. Benim pomem işi olmazsa ağlarım vAllah'a niye yalan söyleyeyim. :(

anladım işsiz olmak zor.

benim kpss puanım 61,5 di aslında 63 olsa büyük ihtimalle girebiliyordum pomeme.
ben spora hiç çalışmadım ama öncesinde mekik, şınav çekmekte fayda var,
sözlü mülakatta ise, 50-60 tane fiş var onlardan bi tanesini çekiyorsun, sana gelen bir soruya cevap veriyosun bu soruları çoğu atasözü deyim vs. şeyler, atıyorum, -dinsizin hakkından imansız gelir- atasözünü uygun bir şekilde açıklıyorsun heyetin önünde..

kpss puanın en az 75 olmalı, hepsinin yanı sıra bi tanıdık şart..

DışTicaret33
21-07-2011, 18:51
kpss puanın en az 75 olmalı, hepsinin yanı sıra bi tanıdık şart..

Anladım abi.

Kafadan bırakalım o zaman abi. :D Tanıdık yok, biz en iyisi ölüp gidelim bu ülkede. :D İntihar edincede intihar edecek birşey yok ki diyorlar.

feratt
21-07-2011, 18:57
http://forum.memurlar.net/kategori/65/?year=0&page=2
burayı takip etmiyorsan et yararlı bilgilere ulaşabilirsin.

DışTicaret33
21-07-2011, 19:25
http://forum.memurlar.net/kategori/65/?year=0&page=2
burayı takip etmiyorsan et yararlı bilgilere ulaşabilirsin.

Biliyorum abi bu sayfayı, herkesin profesör, herkesin astsubay, herkesin uzman jandarma olduğu forum. Pişkinlik hat safhada. Kendi bilgilerimle ilerlemeyi yeğlerim. Artık kısmet, olursa olur olmazsa olmaz. Ama hakkımıda torpil yapan hiçbir bireye helal etmem.

Ben adam akıllı KPSS'den oturur 70-80 arası çekmeye çalışırım. Mülakattada karşılarında adam gibi konuşur, adam gibi giyinir, adam gibi hareket sergilerim. Sporda da 50 saniyenin altında gelirim. Hiçbirisinden korkum yok. Boy, kilo orantılı zaten, 1.73 - 72 ... Sporcu fiziğine sahibim.

Eğer bunlara rağmen burnunun ucunu göremeyen, tuvalete girdiğinde tuvalet kağıdı nerede diye aranan birini alacaklarsada alsınlar, EGM'e güvenmem bundan sonra olur biter. Bir daha da girmem.

Herkes için hayırlısı olsun bakalım. :)

feratt
21-07-2011, 19:35
Biliyorum abi bu sayfayı, herkesin profesör, herkesin astsubay, herkesin uzman jandarma olduğu forum. Pişkinlik hat safhada. Kendi bilgilerimle ilerlemeyi yeğlerim. Artık kısmet, olursa olur olmazsa olmaz. Ama hakkımıda torpil yapan hiçbir bireye helal etmem.

Ben adam akıllı KPSS'den oturur 70-80 arası çekmeye çalışırım. Mülakattada karşılarında adam gibi konuşur, adam gibi giyinir, adam gibi hareket sergilerim. Sporda da 50 saniyenin altında gelirim. Hiçbirisinden korkum yok. Boy, kilo orantılı zaten, 1.73 - 72 ... Sporcu fiziğine sahibim.

Eğer bunlara rağmen burnunun ucunu göremeyen, tuvalete girdiğinde tuvalet kağıdı nerede diye aranan birini alacaklarsada alsınlar, EGM'e güvenmem bundan sonra olur biter. Bir daha da girmem.

Herkes için hayırlısı olsun bakalım. :)

aynen sen zorlayabildiğin kadar zorla, herkes torpille giriyor diye bi durum yok ama torpil ülkemzin bir gerçeği.

vioLette
21-07-2011, 19:45
75 + bekliyorum kardeşimden:)

DışTicaret33
22-07-2011, 10:44
aynen sen zorlayabildiğin kadar zorla, herkes torpille giriyor diye bi durum yok ama torpil ülkemzin bir gerçeği.

Zaten bu torpil gerçeği değilmidir genç nesili bunalıma sürükleyen abicim. Herşeyin hayırlısı olsun, hakkımızda ne hayırlı ise onu yaşatsın bize Rabbim.

75 + bekliyorum kardeşimden:)

Ağzından bal damlıyor ablacım. :o İnşAllah. Bende o civarlar istiyorum ve istemekle kalmayıp çalışıyorum "sayende"... :)

vioLette
22-07-2011, 13:39
Ağzından bal damlıyor ablacım. :o İnşAllah. Bende o civarlar istiyorum ve istemekle kalmayıp çalışıyorum "sayende"... :)

Sayemde değil kendi sayende ve çabanla alacaksın bunu biliyorum.
Başarılar diliyorum kardeşim bu süreçte sana;)

Duygusal_Militan
22-07-2011, 18:18

Lise mezunlarında miyop ve astigmat , hipermetropp mu ne bu gibi göz hastalıklarında -1 i geçmeyecek.. Üniversite mezunlarındada - 2 yi geçmeyecek.. Benim bir gözüm - 0.50 , diğeride - 1.00 di geçen sene.. İnşallah ilerlememiştir.Sanırım tek göz olarak bu sınırlar... Bende düşünüyorum polisliği.. Üniversite mezunlarına - 1 derece ayrıcalık tanımışlar.. Çünkü okumanın gözlere etkisi büyük.. :(

hayal@17
23-07-2011, 00:03
Lise mezunlarında miyop ve astigmat , hipermetropp mu ne bu gibi göz hastalıklarında -1 i geçmeyecek.. Üniversite mezunlarındada - 2 yi geçmeyecek.. Benim bir gözüm - 0.50 , diğeride - 1.00 di geçen sene.. İnşallah ilerlememiştir.Sanırım tek göz olarak bu sınırlar... Bende düşünüyorum polisliği.. Üniversite mezunlarına - 1 derece ayrıcalık tanımışlar.. Çünkü okumanın gözlere etkisi büyük.. :(

yaa bu -1 ler -2 ler nedir anlamadım artı olunca nasıl oluyo

Duygusal_Militan
23-07-2011, 15:58
yaa bu -1 ler -2 ler nedir anlamadım artı olunca nasıl oluyo

Gözlerin bozuldukça bilimsel tıbbi olarak verilen sonuçtur doktor tarafından.. :o Sanırım sağlam gözleri olan bir kişi 0 derecede oluyor.. Gözler bozuldukça - 1.00 , -1.25 , - 2.50 , - 3,75 gibi sonuçlara çıkarak artıyor. Dereceler 0.25 oranında artmakta ayrıca.. İnsanlarımızın genelinde miyop var.. Bendede miyop var ama hafif işte. Biri - 0.50 biride - 1.00 derecede geçern sene oranları tabi... Yüksek miyoplu olanlar ne askeriyeye nede polisliğe başvurabilir..Gözlük kullanıyorum mesala tv başındayken , kitap okurken ve bilgisayar başındayken.. Gözlük dışında lenste kullanabiliyosun.. Ama ben lensi uygun bulmuyorum... Kısaca doktora başvuracaksın.. Göz muayenesi için.. Polisliği düşünüyosan eğer lise mezunuysan her iki gözünden birinin oranı -1.00 i geçmeyecek.. Üniversite mezunuysanda - 2.00 yi geçmeyecek..

DışTicaret33
23-07-2011, 23:50
Duygusal Militan ; Kardeşim sen bu yıl gireceksin değil mi.? KPSS'den kaç bekliyorsun "net sayısı olarak"...

Sayemde değil kendi sayende ve çabanla alacaksın bunu biliyorum.
Başarılar diliyorum kardeşim bu süreçte sana;)

Çok teşekkür ederim ablacım, bugün gönderdiğin yaprak testleri çözdüm bir konu çalışıp. Fena pekişti. Olay soru çözmekte bitiyor. Ne kadar çok soru, o kadar konunun kafaya iyi yerleşmesi demek. Bugün onu bir kez daha anladım gönderdiğin yaprak testler sayesinde. :o

vioLette
24-07-2011, 00:18
Duygusal Militan ; Kardeşim sen bu yıl gireceksin değil mi.? KPSS'den kaç bekliyorsun "net sayısı olarak"...

Çok teşekkür ederim ablacım, bugün gönderdiğin yaprak testleri çözdüm bir konu çalışıp. Fena pekişti. Olay soru çözmekte bitiyor. Ne kadar çok soru, o kadar konunun kafaya iyi yerleşmesi demek. Bugün onu bir kez daha anladım gönderdiğin yaprak testler sayesinde. :o

Başarılarının devamını diliyorum kardeşim:)
emin ol böyle gittikçe ne 60 ne 70 daha fazlasını alacaksın;)

DışTicaret33
05-08-2011, 13:34
Pomem düşünen beyler ve bayanlar, Pomem eğitim süresi kısa bir süre sonra 6 aydan 9 aya çıkartılacakmış. Bilginiz olsun. :)

Eğitim süresinin uzaması bence iyi bir gelişme, 6 aylık eğitimle polis olunmaz. Gerçi bizim güzide ülkemizde 3 ayda özel harekat timi çıkardıklarıda oluyor ama ne kadar eğitim olursa o kadar iyidir.

12. dönem pomem adaylarına büyük olasılık eğitim 9 ay olacak. Seneye düşünenlere kesin denk gelecek yani. Hadiyin bakem. Hayırlı olsun. :)

Başarılarının devamını diliyorum kardeşim:)
emin ol böyle gittikçe ne 60 ne 70 daha fazlasını alacaksın;)

İnşAllah ablacım. :o Yılmadan, yorulmadan devam ediyorum halen.

Duygusal_Militan
05-08-2011, 17:10
[QUOTE=DışTicaret33;797313]Duygusal Militan ; Kardeşim sen bu yıl gireceksin değil mi.? KPSS'den kaç bekliyorsun "net sayısı olarak"...

Aynen bu yıl gireceğim..Ne var ne yok araştırdım zaten polislikle ilgili... :) Başvurular önemliydi benim için ..Ne zaman yapıldığını bilmiyodum..Ağustos ayı içerisindeymiş başvurularda..İlkkez kpss ye gireceğiz bakalım..Askerden geldiğimde kendimi deme fırsatım vardı .. ama girmedik işte bu sene :o İyi çalışıp seneye iyi bir puan çıkarmak gerek.. Matematik çok kötü benim..Sözelime güvenirim ama.. Zaten baraj 60 Pomem'de bilirsin.. :D Onun için 60 puan üstü alsam yeterli.. Net olarak 60 nettende aşağıya düşmek istemem... 60 nete 60 puan üstü gelirmi orada biraz endişeliyim.Standar sapma giriyor orada devreye çünkü...Daha fazla net çıkarmak isterim tabide geometri - matematik Allaha emanet derecede :D

DışTicaret33
05-08-2011, 17:20
[QUOTE=DışTicaret33;797313]Duygusal Militan ; Kardeşim sen bu yıl gireceksin değil mi.? KPSS'den kaç bekliyorsun "net sayısı olarak"...

Aynen bu yıl gireceğim..Ne var ne yok araştırdım zaten polislikle ilgili... :) Başvurular önemliydi benim için ..Ne zaman yapıldığını bilmiyodum..Ağustos ayı içerisindeymiş başvurularda..İlkkez kpss ye gireceğiz bakalım..Askerden geldiğimde kendimi deme fırsatım vardı .. ama girmedik işte bu sene :o İyi çalışıp seneye iyi bir puan çıkarmak gerek.. Matematik çok kötü benim..Sözelime güvenirim ama.. Zaten baraj 60 Pomem'de bilirsin.. :D Onun için 60 puan üstü alsam yeterli.. Net olarak 60 nettende aşağıya düşmek istemem... 60 nete 60 puan üstü gelirmi orada biraz endişeliyim.Standar sapma giriyor orada devreye çünkü...Daha fazla net çıkarmak isterim tabide geometri - matematik Allaha emanet derecede :D

9-10 tane yapabiliriz gibime geliyor. Tabi biraz çalışırsak. Matematikte yapacağım 9-10 net bile bize iyi bir puan almamızda destek olur. Biraz bakmak lazım. Yapabileceğimiz kolay konular mutlaka vardır. Bende hiç incelemedim kardeşim ama sınava bir ay kala bakacağım.

Duygusal_Militan
05-08-2011, 17:31
[QUOTE=Duygusal_Militan;799274]

9-10 tane yapabiliriz gibime geliyor. Tabi biraz çalışırsak. Matematikte yapacağım 9-10 net bile bize iyi bir puan almamızda destek olur. Biraz bakmak lazım. Yapabileceğimiz kolay konular mutlaka vardır. Bende hiç incelemedim kardeşim ama sınava bir ay kala bakacağım.

Bende 8 tane falan yaparım diyodum matematiktenn :D Sende bendensin be dış ticaret..Matematik'Te üstümüze yokk.. Tüm sayılar konuları basit bence.. İlk konularda sorun yaşamayız gibi ..Birde problemlerden birkaç tane yapsak.. Sonuç bizim için mükkemmel olur... Ama sözeli kuvvetli tutmak şart.. Ben mesala coğrafyada 18 de en az 14 hedefliyorum.. Tarih'te 30 soruda 20 barajını geçersem harika olur.. Türkçedede en az 20 de tutunmak şart.. :o

DışTicaret33
05-08-2011, 17:58
[QUOTE=DışTicaret33;799278]

Bende 8 tane falan yaparım diyodum matematiktenn :D Sende bendensin be dış ticaret..Matematik'Te üstümüze yokk.. Tüm sayılar konuları basit bence.. İlk konularda sorun yaşamayız gibi ..Birde problemlerden birkaç tane yapsak.. Sonuç bizim için mükkemmel olur... Ama sözeli kuvvetli tutmak şart.. Ben mesala coğrafyada 18 de en az 14 hedefliyorum.. Tarih'te 30 soruda 20 barajını geçersem harika olur.. Türkçedede en az 20 de tutunmak şart.. :o

Kardeşim birde matematikle uğraşırsak işimiz var. :D Onun için sadece yapılabilecek kolay konulara bakacağım. Tabi soru gelme olasılığı yüksek olan konular olmalı bunlar. Ben matematik bilen bir arkadaşı eve kapatır 1 ay kampıma alırım. :D Öğretsin öğretebildiği kadar.

Türkçe'den 23 24 düşünüyorum, yapabilirmiyim bilmiyorum ama.
Coğrafyadan da senin gibi 14 civarı.
Tarihten korkmuyorum ama çok şerefsiz bir ders diyorlar, yanıltıyormuş insanı. Ondan da 24 25 hedefim var. Umarım yapabiliriz kardeşim. Anayasa & Vatandaşlığı saymıyorum. Oradan mutlaka 7 8 tane çıkartacağızdır heralde galiba yani. :D

Duygusal_Militan
05-08-2011, 18:11
[QUOTE=Duygusal_Militan;799282]

Kardeşim birde matematikle uğraşırsak işimiz var. :D Onun için sadece yapılabilecek kolay konulara bakacağım. Tabi soru gelme olasılığı yüksek olan konular olmalı bunlar. Ben matematik bilen bir arkadaşı eve kapatır 1 ay kampıma alırım. :D Öğretsin öğretebildiği kadar.

Türkçe'den 23 24 düşünüyorum, yapabilirmiyim bilmiyorum ama.
Coğrafyadan da senin gibi 14 civarı.
Tarihten korkmuyorum ama çok şerefsiz bir ders diyorlar, yanıltıyormuş insanı. Ondan da 24 25 hedefim var. Umarım yapabiliriz kardeşim. Anayasa & Vatandaşlığı saymıyorum. Oradan mutlaka 7 8 tane çıkartacağızdır heralde galiba yani. :D

İki polis adayı birbirini buldu.Yokmu başka polislik düşünen...Bakarsın aynı bölgede polis olmuşuz kim bilir.. :D Valla kardeşim dersaneye gitmiyosan bencede en güzeli matematik'ten anlayan bir arkadaşından yada en yakın tanıdıklarından faydalanman olur..Benim öyle bir imkanım olmayacak malesef..Dersaneye gitmeyeceğim galiba.. Çünkü iş hayatına atılacağız bir yerlerden.. Arta kalan zamandada kpss ile savaşacağız işte.. Elimizden ne gelirse yapmaya çalışacağım artık.. Aslında bu sene 1 seneliğine ücretli öğretmenlik yapmayı düşünüyodum.. Cumartesi - pazar da kursa giderim diyodum kendi kendime..Fikrimden döndüm şimdilik..Ama kararsızım işKONUSNDA BİLİYOSUN HALA BEKLEMEDEYİM çünkü... :o Tarih çok yanıltıyo katılıyorum.. I , II , III , IV gibi şıklı sorular varya en fazla onlara dikkat etmeliyiz bak.. Coğrafyadada o şıklı sorular var ama tarihe göre az.. Vatandaşlığı en sona bırakacağım. Şimidlik en anladığım dersleri öncelik olarak çalışıyorum.. Olabildiğince soru bankası çözmek gerek.. Konu anlatımlı arkasından o dersin soru bankaları.. Ben ne var ne yok toplmayı düşünüyorum.. :D

Nemesis
05-08-2011, 20:45
Şimdi bugün aday işlemleri sistemine girdim.Cevap kağıdı görüntüleme var ona baktım altındada cevap anahtarı var.Şöyle bir sorun var.Ösym nin yayınladığı sorulara baktığımda adım gibi eminim doğru işaretlediğim şıkkın aday işlemleri sisteminde ise farklı olduğunu ve sonucta cevabımın yanlış olduğunu gördüm.Yani benim doğru kaç tane sorumu yemiş oluyor ösym böylece :S..Neresi doğru acaba itiraz filan edeyim diyorum.

DışTicaret33
06-08-2011, 10:50
Şimdi bugün aday işlemleri sistemine girdim.Cevap kağıdı görüntüleme var ona baktım altındada cevap anahtarı var.Şöyle bir sorun var.Ösym nin yayınladığı sorulara baktığımda adım gibi eminim doğru işaretlediğim şıkkın aday işlemleri sisteminde ise farklı olduğunu ve sonucta cevabımın yanlış olduğunu gördüm.Yani benim doğru kaç tane sorumu yemiş oluyor ösym böylece :S..Neresi doğru acaba itiraz filan edeyim diyorum.

Hocam sizin durumda olan binlerce öğrenci var. Ama ÖSYM başkanı sadece 40 öğrencinin itiraz dilekçesi verdiğini söylemiş. Yani 40 kişiyi adamdan sayıp cevap anahtarlarınızı yayınlamıyorlar. Memurlar.Net sitesinden takip edebilirsin bu konuyu. Orada herkes dilekçe falan yolluyor sanırsam. Ayrıca 40 kişi değil ellerinde en az 5000 6000 dilekçe vardır. Memurlar.Net kaynıyor. Oradaki üyelerden bile çıkar bu kadar dilekçe. İncele derim. Senin durumunda olanlarla birlik ol ve yolla dilekçeyi.

Nemesis
07-08-2011, 19:11
Hocam sizin durumda olan binlerce öğrenci var. Ama ÖSYM başkanı sadece 40 öğrencinin itiraz dilekçesi verdiğini söylemiş. Yani 40 kişiyi adamdan sayıp cevap anahtarlarınızı yayınlamıyorlar. Memurlar.Net sitesinden takip edebilirsin bu konuyu. Orada herkes dilekçe falan yolluyor sanırsam. Ayrıca 40 kişi değil ellerinde en az 5000 6000 dilekçe vardır. Memurlar.Net kaynıyor. Oradaki üyelerden bile çıkar bu kadar dilekçe. İncele derim. Senin durumunda olanlarla birlik ol ve yolla dilekçeyi.

PAzartesi yollayacağım dilekçeyi....

DışTicaret33
28-08-2011, 19:06
11.dönem pomemlilerin sağlık raporu alma işlemleri 5 eylülde başlıyor. Aramızda varsa bilgisi olsun. www.egm.gov.tr adresinden de hangi hastaneden alması gerektiği yayınlandı. Oradan TC kimlik numaranız ile girip sorgulatabilirsiniz.

Kolay gelsin.

kacakkiz
07-09-2011, 12:00
bizimdemi almammız< lazım şimdi

DışTicaret33
07-09-2011, 12:12
bizimdemi almammız< lazım şimdi

Hayır ablacım, bize daha çok var. Biz 14. ve 15. dönemler olacağız inşAllah. :)

DışTicaret33
12-09-2011, 21:25
12.dönem pomem alımları 2012 yılı mart ayında yapılacaktır. Bilginize...

dadalx
14-09-2011, 09:29
dışticaret sen hangi kaynakdan çalışıyorsun?
ihtiyaçla murat arasında kaldım ki,
coğunluk ihtiyaç diyor
soru dağılım analizi
http://www.analizkpss.com/kpss_yetenek_kultur.asp

DışTicaret33
14-09-2011, 12:40
dışticaret sen hangi kaynakdan çalışıyorsun?
ihtiyaçla murat arasında kaldım ki,
coğunluk ihtiyaç diyor
soru dağılım analizi
http://www.analizkpss.com/kpss_yetenek_kultur.asp

Selamlar hocam.

Ben güvenderden çalışıyordum önceden. Birde elime NM Akademi geçti, ondan çalışıyorum. Yeni kitap almadım ama ihtiyaç yayınlarını çok öneriyorlar. Yargıyıda öneriyorlar. Ben iki kaynaktan çalışmanızı öneririm. Çünkü sürekli farklı şeyler ile karşılaşıyorum.

Mesela güvenderden tarih ilk konusunu çalışıyorum, daha sonra NM Akademi'de tarihin ilk konusunu açıyorum, aynı konular var ama ek bilgilerde eklenmiş oluyor konuya. Ondan dolayı fayda sağlayacaktır.

Murat & İhtiyaç ikilisi işini görecektir hocam. Yada Yargı & İhtiyaç ikilisi. :)

Ama tek kaynak alma imkanım var diyorsan "İhtiyaç" al derim.

Nemesis
14-09-2011, 20:20
Banada çok ihtiyac yayınlarını önerdiler bende araştırma yaptım ihtiyac yayınları cidden güzel ;)

DışTicaret33
04-12-2011, 13:48
Bizim pomem aday adayları nerede yahu.? Ne yaptınız, ne ettiniz.? Sesiniz soluğunuz çıkmıyor.

Bu yıl 5000 pomem öğrencisi alınacakmış, her yıl 12000'e vuran rakam biz giriyoruz diye 5000'de olur, 2000'de. :D Haber gitti, Yılmaz giriyor sınava, kontenjanı düşürün diye. :D

Sizin şanssızlığınız benimle aynı sene giriyor olmanız arkadaşlar. Malum ben elimi nereye atsam kurutuyorumda. :D

dadalx
07-12-2011, 08:07
Alandan gel hocam : )
Alanda kapışalım ; iksadın mikrosun da kayışı koparalım, makrosun da hukuk gibi ezber yapalım : ) iktisadi doktrinler tarihini; osmanlı duraklama-gerileme kronolojisi gibi ezber yapalım : D
Çıkmış soruları kovalıyalım,
maliyede 3 sene üstüste sorulan sorularla, 20+ net kovalıyalım...

ahbuben
07-12-2011, 12:17
Bizim pomem aday adayları nerede yahu.? Ne yaptınız, ne ettiniz.? Sesiniz soluğunuz çıkmıyor.

Bu yıl 5000 pomem öğrencisi alınacakmış, her yıl 12000'e vuran rakam biz giriyoruz diye 5000'de olur, 2000'de. :D Haber gitti, Yılmaz giriyor sınava, kontenjanı düşürün diye. :D

Sizin şanssızlığınız benimle aynı sene giriyor olmanız arkadaşlar. Malum ben elimi nereye atsam kurutuyorumda. :D

Yine tahminimize göre bu yıl geçtiğimiz sene olduğu gibi pomeme (9.500) Erkek, (500) Bayan toplam (10.000) aday asıl, bu miktarların %30’u olan (2.850) Erkek, (150) Bayan toplam (3.000) aday yedek olarak alınacaktır diyor bilginize :) Başarılar

dadalx
08-12-2011, 02:18
ilan mart ayında verilecek,
Emniyet genel müdürlüğü sitesi tarafından,
şuan yeni dönem eğitimine başladı,
6 ay sürecek...
bayanlar için : kpss 2011 puanı; 70-75 civarı üzerinde seyredeceği kesin gözüyle bakılıyor
erkekler için : 60-65 civarı.

ahbuben
08-12-2011, 02:19
Hayırlısı olur inşallah.Başarılar arkadaşlar

DışTicaret33
08-12-2011, 15:01
O bir önceki yılın duyurusu ahbuben. Bu yıl 5000'e düştü rakam. 250 bayan alsalar iyidir.

Bu arada dadalx; hocam hiç uğraşamam alan ile bu yıl. :D AÖF KPSS baya yordu. :D Ama seneye kalırsak kiii inşallah kalmayız, o zaman kapışırız. :D Çünkü bu yıl pomeme giremezsem seneye dershaneye yazılıp memurluk için çalışacağım.

Bu arada mart ayında duyuru yapılırsa belki bizi kapsamaz, çünkü ben 2012'de gireceğim kpss'e. Adamlar duyuru yaptıktan bir ay sonra tüm sınavları yapıyorlar. Haziran & Temmuza kalmaz galiba. Neyse sağlık olsun bakalım. :)

ahbuben
08-12-2011, 16:50
2012 diye okudum ben ama Dışticaret:)

DışTicaret33
08-12-2011, 18:21
2012 diye okudum ben ama Dışticaret:)

2012 duyurusu daha yapılmadı ki. Onu siteler hit çekmek için yapıyordur. :)

ahbuben
08-12-2011, 20:18
Evet haklısın.İnşallah hakkımızda en güzeli olur .Başarılar:)

dadalx
19-02-2012, 03:05
2012 KPSS sınavından sonra Alımlar olacak,İhtimalin de ötesinde.
yaş,askerlik,baraj puanı hakkında şuana kadar kesin bir ''durum''yok....

DışTicaret33
19-02-2012, 15:00
2012 KPSS sınavından sonra Alımlar olacak,İhtimalin de ötesinde.
yaş,askerlik,baraj puanı hakkında şuana kadar kesin bir ''durum''yok....

Hocam ağzından bal damlıyor. :D Memurlar sitesine girince baya bir moralim bozuluyor ama oradaki arkadaşlarada hak veriyorum aslında. Adamlar 1 yıldan fazladır bekliyorlar. 2012 öncesini istemeleri haklı bir dava. Umarım birinin üzüntüsü diğerinin sevinci olmaz.

Gönlüm iki dönem alınsın istiyor, birinci dönemi 2012 kpss öncesi seçseler keşke, ikinci dönemide 2012 kpss'den sonra. Bu durumda hiç kimse mağdur olmaz, yaşa takılacak olan arkadaşlarda takılmazdı. Ama bu çok zor bir ihtimal, çünkü pomem tarihinde iki defa mülakat düzenlenmedi.

Herşeyin hayırlısı olsun. Az kaldı duyurulara. :o

AsiKral116
20-02-2012, 17:38
Pomem'de bayanların şansı daha yüksek dostum.... Zira bayan polis ihtiyacı herdaim artıyor. Dikkat ettim de birde, özellikle biraz da güzellerden seçiyorlar :D

AsiKral116
20-02-2012, 17:39
Bu arada memurlar net' de okudum, çok da dert yananlar var ya, bıkmış ve hata yaptığına inanıp çıkmak isteyen de var baya. Sistemi çok eleştirmişler.

DışTicaret33
20-02-2012, 21:06
AsiKral116;

:D Bayanların şansı daha mı yüksek.? Yahu Allah yardımcıları olsun bayanların. 9.500 erkek sadece ama sadece 500 bayan alınıyor. Erkeklerde başvuran her 3 kişiden birisi seçilirken, bayanlarda bu 7 8 kişiden biri anlamına geliyor.

Hata yaptığını düşünenler bu mesleği sevmeyip girenlerdir kardeşim. Malum her işin bir zorluğu var, bilerek girmek pişman olmamak için yeterli. İnsanlar sevdikleri işlerde mutlu olurlar. Bundan emin olun. Sevmeyerek gelir uzmanıda olsan nefret eder, bıkarsın. Hatta ve hatta minimum 5.000 tl maaş verseler yine memnun olmazlar.

Hiçbir zaman maaş düşünerek bir işe girmeyin. Sevdiğiniz işi yapın mutlaka, dünyanın en mutlu insanı siz olursunuz. ;)

vioLette
20-02-2012, 21:39
Bayan erkek aynı oranda mı başvuracak kardeşim.Her zaman erkek sayısı sayıca fazladır.Bunda da öyle olur:)

Duygusal_Militan
20-02-2012, 23:27
POMEM demeyin bana :D Düşünmesi bile güzel of len offf :D

AsiKral116
21-02-2012, 19:44
AsiKral116;

:D Bayanların şansı daha mı yüksek.? Yahu Allah yardımcıları olsun bayanların. 9.500 erkek sadece ama sadece 500 bayan alınıyor. Erkeklerde başvuran her 3 kişiden birisi seçilirken, bayanlarda bu 7 8 kişiden biri anlamına geliyor.

Hata yaptığını düşünenler bu mesleği sevmeyip girenlerdir kardeşim. Malum her işin bir zorluğu var, bilerek girmek pişman olmamak için yeterli. İnsanlar sevdikleri işlerde mutlu olurlar. Bundan emin olun. Sevmeyerek gelir uzmanıda olsan nefret eder, bıkarsın. Hatta ve hatta minimum 5.000 tl maaş verseler yine memnun olmazlar.

Hiçbir zaman maaş düşünerek bir işe girmeyin. Sevdiğiniz işi yapın mutlaka, dünyanın en mutlu insanı siz olursunuz. ;)
Detayı bilmem dışticaretçi kardeş, hakkında hayırlısı olsun derik ancak ;)
Ben zaten Turizm alanında sevdiğim bir işi yapıyorum, hiç bir sorunumda yok. Konuya sadece görüşlerimi iletmek için yazmıştım.. İşim olmaz benim pomemle momemle :D

Edit : Bu arada 2. Sınıf Emniyet Müdürü bir abimle yapmış olduğumuz bir sohbette, en başarılı memurlar'ın (Pomem bünyesinde) BESYO ve AÖF liler arasından olduğunu önemle altını çizdi. Mesleğe kendilerini vermek, adapte olmak ve başarı açısından. E bende bir AÖF li olarak gurur duymadım değil yani, bunları duyunca :D
Hadi kalın sağlıcakla... :cool:

DışTicaret33
22-02-2012, 14:07
Bayan erkek aynı oranda mı başvuracak kardeşim.Her zaman erkek sayısı sayıca fazladır.Bunda da öyle olur:)

Evet ablacım. Her yıl 9.500 erkek 500 bayan alıyorlardı. Bu yıl tek dönem olursa 5.000 kişi alınacak, buda sanırım 4.750 erkek 250 bayan yapar.

POMEM demeyin bana :D Düşünmesi bile güzel of len offf :D

Hiç sorma kardeşim ya, bilmiyorum neden bu kadar etkilendiğimi ama benim kafada lilloş oluyor duyunca. Hayali bile güzel, eminim ki biz bu işte mutluluğu yakalarız. ;)

Detayı bilmem dışticaretçi kardeş, hakkında hayırlısı olsun derik ancak ;)
Ben zaten Turizm alanında sevdiğim bir işi yapıyorum, hiç bir sorunumda yok. Konuya sadece görüşlerimi iletmek için yazmıştım.. İşim olmaz benim pomemle momemle :D

Edit : Bu arada 2. Sınıf Emniyet Müdürü bir abimle yapmış olduğumuz bir sohbette, en başarılı memurlar'ın (Pomem bünyesinde) BESYO ve AÖF liler arasından olduğunu önemle altını çizdi. Mesleğe kendilerini vermek, adapte olmak ve başarı açısından. E bende bir AÖF li olarak gurur duymadım değil yani, bunları duyunca :D
Hadi kalın sağlıcakla... :cool:

Sevdiğin işi yapıyor olmana sevindim. ;) Ben yurt dışı ticaret işlerini bile hiçe sayıp pomem mücadelesi veriyorum kardeşim. Vermeyede devam edeceğim. Çünkü bu işte mutluluğu bulacağıma inanıyorum. Mesleği o kadar seviyorum ki, Allah nasip ederse komiserliğe, BM polisliğine kadar yolu olacak ilerledikten sonra. Bu arada bende mutlu oldum sohbette duyduğun cümlelerden dolayı. :o

k3kin
28-02-2012, 19:48
ben pomemle ilgili şunu sormak istiyorum.
şimdi bu yıl 2012 haziranı itibariyle inş mezun olacam. ancak açıklamalarda pomem ile ilgili başvuru olaylarının martta açıklanacağı söyleniyor. bu durumda ben haziranda okulu bitirip temmuzda kpssye girip ağustosta sonucu öğrenene kadar ne başvuru kalacak ne bişi. durum bumudur yoksa ben yanlışmı anladım bir bilgi verebilirmisniz acaba?

DışTicaret33
28-02-2012, 20:03
Kardeşim bu sorunun cevabını mart ayında ki resmi açıklamada bulabilirsin sadece. Şuan sadece tahminlerle konuşuyoruz biz. Yani mart ayında ilanı çıkartıp nisan ayında mülakat düzenleyebilirler, belki de mart ayında sadece duyuru yayınlayıp, temmuz ayından sonra mülakat yaparlar. Biz temmuz ayından sonra yapılsın istiyoruz tabi ki ama sonuçta şartları EGM hazırlıyor. Mart ayından hemen sonra alım olursa sen ve bizler 2013 yılı başvurusuna kalmış oluyoruz. 15 gün içerisinde ilan yayınlanır www.egm.gov.tr adresinde.

dadalx
01-03-2012, 00:42
Şafak Doğan Güneş (:

DışTicaret33
01-03-2012, 17:18
Şafak Doğan Güneş (:

Doktor korkuyorum. :D İçimden bir his bizi seneye sallayacaklar diyor. :(

DışTicaret33
12-03-2012, 16:49
12 gün oldu, açıklama yok. 20'sini bulacak gibi. :(

DışTicaret33
20-03-2012, 00:24
12.Dönem Pomem alımları KPSS'den sonra oluyor arkadaşlar. Haber EGM'de yayınlandı.

http://egm.gov.tr/detay.aspx?id=83

Hayırlı olsun herkese.!

dadalx
20-03-2012, 00:54
evet söylemiştik
2012 kpss den sonra olacağını
en iyisi buydu
(:

DışTicaret33
20-03-2012, 01:24
evet söylemiştik
2012 kpss den sonra olacağını
en iyisi buydu
(:

Evet, söylemiştin ama hiç ihtimal vermemiştim hocam. Acaip umutsuz vaka idim bu konuda. :D

nurettinsavran
21-04-2012, 01:38
arkadaşlar kpss lisans ve kpss ortaöğretim arasında zorluk farkı yok diye biliyorum yanlışmı düşünüyorum ben kpss ortaöğretimden 69 almıştım yetermi acaba böyle bir puan alsam

DışTicaret33
21-04-2012, 12:04
arkadaşlar kpss lisans ve kpss ortaöğretim arasında zorluk farkı yok diye biliyorum yanlışmı düşünüyorum ben kpss ortaöğretimden 69 almıştım yetermi acaba böyle bir puan alsam

Merhaba kardeşim;

Aslında sizinde dediğiniz gibi çalıştıktan sonra fazla fark yok ama standart sapma olayı var. Yani önlisans ve orta öğretim seviyesinde 40 net yapıp 65 puan alıyorsanız, lisansta 40 net yaptığınız takdirde maksimum 40 45 arası bir puan geliyor. Belki de 40'tan daha aşağı. Yani 120 soruda 75 net yaparsak işimiz çok sağlam olur.

69 alırsan yeterli olur. En son pomem alımlarında, yani 2010 yılı alımlarında taban puan 61 küsüratta kalmış. 69 yeter yani. Çok iyi bir puan pomem için.

Başarılar...

dadalx
22-04-2012, 10:25
70 Olmaz bence
nedenleri çok açıkda, kpss bitsin ondan sonra yaparız muhabbetini.

DışTicaret33
22-04-2012, 14:20
70 Olmaz bence
nedenleri çok açıkda, kpss bitsin ondan sonra yaparız muhabbetini.

70 olarak tabi ki belirlenmez kardeşim baraj puanı ama alınacak sayı çok az olursa başvuranlar taban puanı belirleyeceği için sorun olabilir belki. Gerçi bilmiyoruz az alıp almayacaklarınıda. Henüz hiçbirşey belli değil sonuçta. Yinede herşeye rağmen en az bi 65-70 arası çekmek lazım. İşimizi garantiye almak için. Ne olacağı muamma çünkü.

k3kin
12-05-2012, 22:50
az alım olacak muhabbeti neye dayanarak çıktı bu yıl anlamıyorum hiç bir yerde öle birşey okumadım ben aksine bu yıl daha çok alınacak diye biliyorum.

DışTicaret33
25-05-2012, 13:03
az alım olacak muhabbeti neye dayanarak çıktı bu yıl anlamıyorum hiç bir yerde öle birşey okumadım ben aksine bu yıl daha çok alınacak diye biliyorum.

İnternet dünyası kaynıyor bu söylemler ile kardeşim. Nasıl okumazsın. :D

Zaten hiçbirşey belli değil, sadece eğitimin 9 ay olacağı konuşuluyormuş pomem okullarında. 9 ay olursa tek dönem polis alacaklar. Tek dönem alıncada rakam yarı yarıya düşüyor. Yani okul kapasiteleri yetmiyor 10.000 öğrenci kaldırmaya. Ondan dolayı 4500-6000 arası birşey olur diyorlar. Artık söylemlerden bıktım, ne olacaksa olur, hayatın sonu değil nasıl olsa. Bir defa girerim, bir daha da girmem pomem sınavına vs.

Duygusal_Militan
05-06-2012, 01:05
Üçgenin aöf bölümü 2 sene önce bitti..Üçgenin diğer kısmı kpss başlıyor şimdi.. :o

Kpss sonrası ise duruma göre üçgenin son parçası olan pomem'le tamamlanacak olan yolculuğumuz sona erer inşallah.. :o

vioLette
06-06-2012, 23:36
çalışmalar nasıl gidiyor?

DışTicaret33
07-06-2012, 00:34

Ben ifademi vereyim önce ablacım, duygusal_militan görünce verir. :)

Ya bak şimdi, tuttum yazın çalıştım tüm derslere, üstünden iki ay geçti, tüm dersleri bir daha bitirdim. Sonra üstünden iki ay daha geçti, bir ay önce tüm dersleri yine bitirdim. Kafamda zerre kadar birşey yok ablacım. :( Acaip korkuyorum ya, yemin ediyorum çok emek veriyorum ama ilerleyemiyorum. Yani bir ders bitiyor, ötekine geçince ondan akılda zerre birşey kalmıyor. Tekrarları sağlam yapamıyorum galiba. Salı günü beyaz bir sayfa açtım ve koskoca kitapların tamamını 20 günde bitirmeye karar verdim ablacım. Türkçeyi dün bugün çalıştım, yarın kitap bitiyor. Günde iki üç ünite ilerliyorum. Taze kalsın bari birazda en azından belirtilen barajı geçeyim. :D Öyle işte. Kafada biraz gerilik var sanırım...:confused:

vioLette
07-06-2012, 20:40
Aklında bir şey yokmuş gibi hissedersin sınavda kendini gösterir merak etme.Yalnız soru sarısını arttır.Saatte kaç soru çözüyorsun?Denemeler yap.Tekrarlar tabi önemli ama soru çözüm tekniklerini bilmeden konu çalışmak yeterli olmaz.Farklı soru tarzları çöz ki sınavda bildiğin konu nasıl gelirse gelsin cevaplaya bilesin.;)

Başarılar diliyorum kardeşim.Sana güveniyorum.Allah yardımcın olsun.

DışTicaret33
07-06-2012, 21:03
Aklında bir şey yokmuş gibi hissedersin sınavda kendini gösterir merak etme.Yalnız soru sarısını arttır.Saatte kaç soru çözüyorsun?Denemeler yap.Tekrarlar tabi önemli ama soru çözüm tekniklerini bilmeden konu çalışmak yeterli olmaz.Farklı soru tarzları çöz ki sınavda bildiğin konu nasıl gelirse gelsin cevaplaya bilesin.;)

Başarılar diliyorum kardeşim.Sana güveniyorum.Allah yardımcın olsun.

Teşekkür ederim ablacım, sağolasın.

Ya matematik zaten yapamıyorum, daha doğrusu vakitte kalmadı artık. Ondan dolayı sözelleri hızlı çözebiliyorum ablacım. 1 buçuk saatte tüm sözelleri bitirebilirim sanırım. Denemedim ama baya hızlı çözüyorum sözelleri. Sorularada hiç vakit kalmıyor ki ablacım, sadece elimde olanları çözebiliyorum, akşama kadar konu çalışıyorum zaten. Arkasınada çalıştığımla ilgili maksimum 100 soru çözebiliyorum artık. Daha öncesi zaman çoktu diye her ünite ile alakalı 250-400 arası soru çözüyordum. :(

Duygusal_Militan
08-06-2012, 01:22

Çalışmalar sıkı gitmekle beraber zor koşullarda ilerliyor.. :o

- Pegem - yediiklim - yargı - ihtiyaç - beyaz kalem - uzman kariyer - FEM bu yayınevleri ile hazırlandım sınava..

- Benide endişe sardı. Yılmaz kardeşiminde dediği gibi barajı geçmek ilk hedef şu an itibariyle..Çünkü hep ders üzerine ders çalıştık..Yeni bir derse geçtiğimizde eskiler zamanla unutulmaya başlandı..Zamanın kısıtlı olması , ayda 25 gün 12 saat düzeyinde çalışmam en büyük dezavantajım oldu..Bu gibi olumsuzluklarıda göz önüne alıyorum..Ben zamanınımın elverdiği sürece ve yeteri kadar çaba gösterdiğimi düşünüyorum..O yüzden olumlu - olumsuz nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın vicdanım rahat.:o

- Haziran ayım full tekrar ile geçmekte..Coğrafya'dan korkum olmadığı içi 4 gün ayırarak geçiştirdim..Şimdi tarih'ten 16 günde 16 ünite tekrarı yapmaktayım..Ve her ünite sorularını tekrardan geçiyorum. Ardından Türkçe'nin 5 ünitesini çalışıp, 5 gün ayıracağım ..Son olarakta Mayıs ayını anayasa dersine ayırmıştım..Genel deneme testini bir daha çözeceğim anayasanın..Ve özellikle dünya ve Türkiye'de ki güncel olayları bir defalığına daha tekrar edeceğim zamanım kalırsa..

- En büyük eksikliğim matematiğe hiç çalışmadım..Bu çalışma düzeyinde sona bırakayım derken yetiştiremedim..Matematik mezunu bir arkadaşımla mat'in en basit konularını kısa sürede çalışmaya gayret göstereceğim bakalım..Haziran sonu ve Temmuz başı..Matematiğim birazcıkta olsa iyi olsaydı ya diyorum kendi kendime :( En büyük eksikliğim bu belkide.. Son birkaç günüde dinlenmeye ayıracağım..:)

vioLette
08-06-2012, 14:24
İkinizide dveceğim ha.Matematiğim kötü sözünü kabul etmiyorum.Şuan iş yerinde olduğum için ayrıntılı yazmıyorum eve gidince yazacağım tekrardan:mad:

DışTicaret33
13-07-2012, 14:12
Beyler zaten KPSS kötü geçmiş herkesin, tutupta pomem diye ağlamayın. Son bir ayda 4 5pomem okulu kapatıldı. Bilginiz olsun. Kimisi adalet bakanlığına tahsis edildi, kimisi trafik polisi yetiştirme eğitim merkezi konumuna getirildi. Artık senede bin kişi alırlar, o bin kişide kimler arasından seçilir söylememe gerek yok sanırım. Kısacası hadi başka kapıya dendi bize. :) Ama bu defa yanılmayacağım, olmazsa olmasın polislik. Alacam yolumu çok kısa zamanda. Sizde öyle yapın...

dadalx
14-07-2012, 14:12
Ankarada bu yıl eğitime 2000 kapasiteli okul eğitime başlyor,sadece onun kapasitesi kapatılan 4 okula eşit.

türkçe ; 30 soruda 26 doğru edilgıen çatılı soruyu bilerek boş bıraktım

2 yanlışım var
coğrafya zorladı beni bir tek
vatandaşlık full
tarih de ilk bakışta 20 garanti
matta, süreden dolayı 14

Alan grubu sınavında ise ; maliye, iktisadın ilk 10 soru dışında hepsi 20 doğru yapabilir zorluktaydı
sınav kolaydı
ama strateji önemliydi
ilk genel kültür, sonra mat
en son türkçe izledim
iptal olma olasılıgı var
bizde destek veriyoruz bir kişi haksız kazanç elde etmişse olsun
ki, artık A grubu için hayati meselede Gy-gk puanları

vioLette
04-08-2012, 15:13
Canlar PoMEM sonuçları açıklanmış durum nasıl.

DışTicaret33
07-08-2012, 00:10
Canlar PoMEM sonuçları açıklanmış durum nasıl.

PMYO sınavı o ablacım. Yani lise & önlisans mezunlarının girmiş olduğu sınav. Aramızda giren var mı bilmiyorum ama bir iki arkadaş ön elemede elenmişti sanırım. Öyle demişlerdi PM ile bana.

vioLette
11-08-2012, 21:59
PMYO sınavı o ablacım. Yani lise & önlisans mezunlarının girmiş olduğu sınav. Aramızda giren var mı bilmiyorum ama bir iki arkadaş ön elemede elenmişti sanırım. Öyle demişlerdi PM ile bana.

Hımmm anladım.bir an pomem sandım:o

MLHCN
04-09-2013, 22:26
Arkadaşlar üniversitedeki son seneme geldim.Hem bu yıl okuyup hem de ygs ye girip taban puanı alıp pomem sınavlarına girebilir miyim? Ayrıca ben ygs'ye mi gireceğim yoksa kpss'ye mi ?

Girebilirsem fiziki yeterlilik sınavları için kondisyon yapmama gerek var mı ?

MLHCN
10-09-2013, 16:51
Ben ifademi vereyim önce ablacım, duygusal_militan görünce verir. :)

Ya bak şimdi, tuttum yazın çalıştım tüm derslere, üstünden iki ay geçti, tüm dersleri bir daha bitirdim. Sonra üstünden iki ay daha geçti, bir ay önce tüm dersleri yine bitirdim. Kafamda zerre kadar birşey yok ablacım. :( Acaip korkuyorum ya, yemin ediyorum çok emek veriyorum ama ilerleyemiyorum. Yani bir ders bitiyor, ötekine geçince ondan akılda zerre birşey kalmıyor. Tekrarları sağlam yapamıyorum galiba. Salı günü beyaz bir sayfa açtım ve koskoca kitapların tamamını 20 günde bitirmeye karar verdim ablacım. Türkçeyi dün bugün çalıştım, yarın kitap bitiyor. Günde iki üç ünite ilerliyorum. Taze kalsın bari birazda en azından belirtilen barajı geçeyim. :D Öyle işte. Kafada biraz gerilik var sanırım...:confused:

Arkadaşlar konu eski olduğu için bakmıyorsunuz herhalde başlığa lütfen yazdıklarıma cevap verir misiniz?

Kpss'ye evde çalışacağım bu konuda önerdiğiniz yayınlar hangileri?

MLHCN
10-09-2013, 16:52
İkinizide dveceğim ha.Matematiğim kötü sözünü kabul etmiyorum.Şuan iş yerinde olduğum için ayrıntılı yazmıyorum eve gidince yazacağım tekrardan:mad:

Kpss için hangi yayınları temin etmemi önerirsiniz?

vioLette
10-09-2013, 18:18
Arkadaşlar üniversitedeki son seneme geldim.Hem bu yıl okuyup hem de ygs ye girip taban puanı alıp pomem sınavlarına girebilir miyim? Ayrıca ben ygs'ye mi gireceğim yoksa kpss'ye mi ?

Kpss Konusunda bilgi vereyim. Son senen olduğu için kpss ye başvuru yapman da fayda var. Bilgilern taze olduğu için üstüne çalışmak daha koay olur.
ayrıca alan için hazırlanacaksan YGS ye de girmen gerekli bunu unutma.

Arkadaşlar konu eski olduğu için bakmıyorsunuz herhalde başlığa lütfen yazdıklarıma cevap verir misiniz?

Kpss'ye evde çalışacağım bu konuda önerdiğiniz yayınlar hangileri?

Bazen gözden kaçıyor kusura bakmayın.

Kpss için hangi yayınları temin etmemi önerirsiniz?

Kpss içindeki derslerde temelinize bağlı.
İhtiyaç hem kolay hem sade anlatıyor öneririm.
Biraz daha zor dersen YEdiiklim yok benim sağlam temelim var hem zor hem güçlü kaynak oldun dersen data yayınlarını öneririm.:)

Üç kaynakta iyidir. Ben en çok Yediiklimi seviyorum.:o

MLHCN
10-09-2013, 20:25
Kpss Konusunda bilgi vereyim. Son senen olduğu için kpss ye başvuru yapman da fayda var. Bilgilern taze olduğu için üstüne çalışmak daha koay olur.
ayrıca alan için hazırlanacaksan YGS ye de girmen gerekli bunu unutma.

Bazen gözden kaçıyor kusura bakmayın.

Kpss içindeki derslerde temelinize bağlı.
İhtiyaç hem kolay hem sade anlatıyor öneririm.
Biraz daha zor dersen YEdiiklim yok benim sağlam temelim var hem zor hem güçlü kaynak oldun dersen data yayınlarını öneririm.:)

Üç kaynakta iyidir. Ben en çok Yediiklimi seviyorum.:o

Sosyoloji okuyorum bunun için alan sınavına mı girmem gerekiyor inanın onu dahi bilmiyorum.Sistemi karman çorman ettiler.Bir bilginiz var mı bu konuyla ilgili? Bir de bu fiziki yeterlilikle ilgili hangi arkadaşa danışabilirim?

Özellikle mat konusunda sıfırım! Diğer konularda benimde tercihim yediiklim olacak galiba.Matematikte yediiklim nasıl peki? Önerir misiniz benim gibi mat'tan hiç çakmayanlara ? :)

vioLette
10-09-2013, 21:59
Sosyoloji okuyorum bunun için alan sınavına mı girmem gerekiyor inanın onu dahi bilmiyorum.Sistemi karman çorman ettiler.Bir bilginiz var mı bu konuyla ilgili? Bir de bu fiziki yeterlilikle ilgili hangi arkadaşa danışabilirim?

Özellikle mat konusunda sıfırım! Diğer konularda benimde tercihim yediiklim olacak galiba.Matematikte yediiklim nasıl peki? Önerir misiniz benim gibi mat'tan hiç çakmayanlara ? :)

Sanırım bölümün alanı girmeyi gerektirmiyor sadece P3 ile alım yapacaksa Genel Yetenek Genel Kültür yeterli olur ama sen yine de hangi meslekleri seçebilirsin onun araştırmasını yap ve o meslekler hangi puan türlerini istiyor ona göre gir sınava.
Matematik konusunda zayıfsan ihtiyaç derim ama yediiklimde kötü değil mat konusunda.
Hem matematık hem fiziki konuda DIŞticaret33 arkadaşımıza sorabilirsin bu konuda deneyimli ve kendisi de bu süreçten geçmiş arkadaş. ancak bu aralar sanırım iş yoğunluğu nedeniyle giremiyor.

ahbuben
11-09-2013, 11:05
Yediiklimin sade anlatımı var benim hoşuma gitmişti,isterseniz gene bir araştırın.Dün bende ihtiyaç yayınlarının setini sipariş verdim umarım çalışabilirim,tembellik etmeyip :o

vioLette
11-09-2013, 12:16
Yediiklimin sade anlatımı var benim hoşuma gitmişti,isterseniz gene bir araştırın.Dün bende ihtiyaç yayınlarının setini sipariş verdim umarım çalışabilirim,tembellik etmeyip :o

Şimdiden başarılar diliyorum canım. Ben hep çalışmaya başlayacağım deyip çalışamayanlardanım umarım sen aksatmadan düzenli şekilde çalışır ve başarılı olursun.

:o

ahbuben
11-09-2013, 20:27
Şimdiden başarılar diliyorum canım. Ben hep çalışmaya başlayacağım deyip çalışamayanlardanım umarım sen aksatmadan düzenli şekilde çalışır ve başarılı olursun.

:o

Çok teşekkür ederim,Vio'm :o

Rabbim hakkımızda hayırlısını verir umarım.Elimden geldiğince çabalayacağım.Seninde o gönlündeki isteklerin tez zamanda gerçekleşir inşallah canım :) ;)

MLHCN
11-09-2013, 20:28

Benim için daha çok mat.anlatımı önemli aslında.Mat.konusunda sıfırım! Lanet olsun ki Mat'ten nefret ettikçe karşıma bir şekilde çıkıyor!

MLHCN
11-09-2013, 20:30
Sanırım bölümün alanı girmeyi gerektirmiyor sadece P3 ile alım yapacaksa Genel Yetenek Genel Kültür yeterli olur ama sen yine de hangi meslekleri seçebilirsin onun araştırmasını yap ve o meslekler hangi puan türlerini istiyor ona göre gir sınava.
Matematik konusunda zayıfsan ihtiyaç derim ama yediiklimde kötü değil mat konusunda.
Hem matematık hem fiziki konuda DIŞticaret33 arkadaşımıza sorabilirsin bu konuda deneyimli ve kendisi de bu süreçten geçmiş arkadaş. ancak bu aralar sanırım iş yoğunluğu nedeniyle giremiyor.

Yediiklimi mat için önerir misiniz peki? O arkadaşa da bir şekilde ulaşmam lazım pomemle ilgili sorman gerekenler var.

ahbuben
11-09-2013, 20:31
Benim için daha çok mat.anlatımı önemli aslında.Mat.konusunda sıfırım! Lanet olsun ki Mat'ten nefret ettikçe karşıma bir şekilde çıkıyor!

Matematik biraz karışık bir ders haklısınız.İnternetten ekolhocayı takip edebilirsiniz video şeklinde konu konu anlatıyor bir bakın derim.Korkarak yaklaşmayın 10 ile 15 arası rahat çıkaracabileceğinizi düşünüyorum.

MLHCN
12-09-2013, 00:45
Matematik biraz karışık bir ders haklısınız.İnternetten ekolhocayı takip edebilirsiniz video şeklinde konu konu anlatıyor bir bakın derim.Korkarak yaklaşmayın 10 ile 15 arası rahat çıkaracabileceğinizi düşünüyorum.

Bilmiyorum ya hiç mat sorusu çözmedim desem yeridir tiksiniyorum şu dersten :D Peki kaynak olarak en kolay hangi yayından öğrenebilirim?

ahbuben
12-09-2013, 11:27
Bilmiyorum ya hiç mat sorusu çözmedim desem yeridir tiksiniyorum şu dersten :D Peki kaynak olarak en kolay hangi yayından öğrenebilirim?

Siz baştan bu dersi kafanızda elemişsiniz :eek::rolleyes:
Rasyonel sayılar,üslü sayılar,denklemler,yaş problemleri kolaydır,önemli olan ufak ayrıntıyı yakalayabilmek.
İhtiyaç yayınlarının kolaya indirgenmiş gibi geldi bana anlatımı,örnekleri olsun.Tavsiye edebilirim.:o

vioLette
12-09-2013, 12:32
Çok teşekkür ederim,Vio'm :o

Rabbim hakkımızda hayırlısını verir umarım.Elimden geldiğince çabalayacağım.Seninde o gönlündeki isteklerin tez zamanda gerçekleşir inşallah canım :) ;)

Amin canım cümlemizin inşallah.:o

Yediiklimi mat için önerir misiniz peki? O arkadaşa da bir şekilde ulaşmam lazım pomemle ilgili sorman gerekenler var.

Valla bana göre,ihtiyaçta yediiklimde mat konusunda güzel akıcı geliyor. Ama ihtiyac daha kolay sanırım.

Mat konusunda korkanlara tek diyeceğim benim 0 lık öğrencilikten şimdi imkan olsada mateatikte her şeyi bilsem çözsem sevdalısı haline geldim diyorum.
Asla olumsuz yaklaşma:);)

Yılmazın özel mesajı açıkca yaz sen, ben telden mesaj atarım en kısa sürede girer foruma;)

Nemesis
12-09-2013, 22:14
Vio hangi yayınları önerirsin.İhtiyaç haricinde.

vioLette
13-09-2013, 00:18
Vio hangi yayınları önerirsin.İhtiyaç haricinde.

sanırım cevap verdim:D

DışTicaret33
13-09-2013, 14:30

Merhaba;

KPSS'den 60 puan alacaksınız. Sadece GK GY'den sorumlusunuz. Alan sınavına girmenize gerek yok. Fiziki yeterlilik için tabi ki kondisyona ihtiyacınız olacak. Parkurun ortasında şişmemek için spor şart.
Koşu mekik ve şınav ile bu sorunu çözebilirsiniz. YGS değil KPSS e gireceksiniz. Sorularınız oldukça yanıtlarım. İyi çalışmalar.

Bu arada pomem başvuruları başladı. Bilginiz olsun.

vioLette
13-09-2013, 14:42
Merhaba;

KPSS'den 60 puan alacaksınız. Sadece GK GY'den sorumlusunuz. Alan sınavına girmenize gerek yok. Fiziki yeterlilik için tabi ki kondisyona ihtiyacınız olacak. Parkurun ortasında şişmemek için spor şart.
Koşu mekik ve şınav ile bu sorunu çözebilirsiniz. YGS değil KPSS e gireceksiniz. Sorularınız oldukça yanıtlarım. İyi çalışmalar.

Hadi hayırlısı. Başvuracaklara şimdiden başarılar diliyorum.

DışTicaret33
14-09-2013, 13:56
Hadi hayırlısı. Başvuracaklara şimdiden başarılar diliyorum.

Teşekkür ederim ablacım. :) Umarım bu yıl olurda kurtuluruz. :eek:

vioLette
16-09-2013, 15:29
Teşekkür ederim ablacım. :) Umarım bu yıl olurda kurtuluruz. :eek:

İnşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh....

kurtulma kısmı değil..:o

MLHCN
01-10-2013, 19:42
Merhaba;

Ben 2014 Kpss'ye gireceğim.Sınavdan sonra değil miydi mülakatlar?

DışTicaret33
13-10-2013, 20:36
Ben 2014 Kpss'ye gireceğim.Sınavdan sonra değil miydi mülakatlar?

2013 kpss sınavına girenler için başvurular başladı. 2014 kpss sınavından sonra yine başvurular olur.

Bu arada başvurular bitti ve sınav giriş yerleri ile tarihleri açıklandı. Başvuru yapan arkadaşlar egitim.pol.tr adresinden bakabilirler. 25 ekim 2013 tarihinde bir kader sınavına daha giriyorum. Umarım bu defa olur...

DışTicaret33
20-10-2013, 15:39
Mülakata 4 kala...

vioLette
21-10-2013, 15:33
Mülakata 4 kala...

Hadi hayırlısı bakalım kardeşim.

ÜweyS
21-10-2013, 18:10
Mülakata 4 kala...

hadi hayırlısı..

DışTicaret33
26-10-2013, 14:30
bu sene çok şükür geçtim tüm aşamaları. sıralamaya girersem ne ala, giremezsem sağlık olsun. 1 kasımda belli olacak sonuçlar. violette, amin ablacım. üweys, amin abicim. :)

DışTicaret33
04-11-2013, 14:14
Yine olmadı "hayırlısı be gülüm"...

Ama bundan sonra kesinlikle mülakatlı memurluklara başvurmayacağım. Torpilin böylesi görülmedi çünkü. KPSS hedefim 80-90 arası. Çekip merkezi atama ile basıp gideceğim bu nedir kardeşim.

ÜweyS
04-11-2013, 14:46
hayırlısı olsun kardeşim üzülme..

vioLette
04-11-2013, 20:23
Sağlık olsun kardeşim. Mülakatlarda özellikle polis ve asker alımlarında ben adalete güvenmiyorum. Uzmanlıklara çalışma şevkim geliyor ama mülakatı düşününce olduğu gibi geri gidiyor. Allah yardımcın olsun inşallah bundan sonraki kapıların hak ettiğin gibi açılır.

DışTicaret33
05-11-2013, 18:18
Teşekkür ederim. :) Ama hiç üzülmedim açıkçası. :D

vioLette
06-11-2013, 23:15
Üzülme, Allah dermansız dert vermesin.

ahbuben
07-11-2013, 15:59
Dışticaret sağlık olsun canını sıkma kardeşim rabbim her şeyi güzel gönlüne göre verecek ben buna inanıyorum sadece sabret.
Arkadaşlar kpssye 2014 yılında girecekler şu an elinde 2 yıllık önlisans diploması ve 4 yıllık lisans diploması elinde olan arkadaşlarım sınava girerken bu iki diplomadan istediğini kullanabilecek mi? ve sizce en çok atanma şansı hangisinden olur? fikirlerinizi söylerseniz çok bahtiyar olacağım :)