PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CHP Kurultayı ve İstifa sesleri

fays
14-06-2011, 21:28
Bilindiği üzere CHP kurultaya doğru gitmekte ve bu süreçte başarısızlığın sebepleri,il ve ilçe teşkilatları ve merkez yönetim kuruluyla birlikte değerlendirilip açıklığa kavuşacaktır. Bu süreçte CHP'nin başına geçmiş yıllarda çorap örmekten başka bir şey yapmayan,yokluğuyla CHP ve tüm Türkiye yurttaşları rahat bir soluk almaya başlarken,bunu fırsat bilen Baykal ve ekürisi tekrardan ortaya çıkarak yönetimi bir kez daha alabilmek için harekete geçtiler gibi görünüyor. Bu süreçte MYK'dan bazı isimlerin ve son süreçte MYK dışında kalan Önder Sav'ın da muhalefeti örgütlediği biliniyor. Yani uslanmaz tayfa yine iş başında.

Kesinlikle CHP'li falan değilim. Ama Baykal tekrar CHP'nin başına musallat olursa,en azılı CHP düşmanı olacaklardan birisi de benim. CHP bugün buradaysa,bu Baykalgillerin yüzündendir. Kılıçdaroğlu yenilikçi bir tavırla anca anca partiyi değiştirmeye çabalamaktadır. Ve getirdiği iyi yöndeki değişim rüzgarları da aşikardır. Tüm bunlar olurken,partiye tekrardan "liderlik sultası"nın gelmesi,diktatöryal bir biçimde tekrar "tek lider" sistemine geri dönülmesi CHP zihniyetinin hiç değişmediğini gösterecektir.

TV'lerde yeniden ve "yıllarca" Baykalı görecek olma ihtimali bile soğuk terler boşaltıyor benden..

vioLette
14-06-2011, 21:44
Baykal'ın tekrar gelmesi demek artık CHP'nin bittiği anlamına gelir.Bana göre bu başarısızlığın nedeni CHP teşkilatıdır.Kılıçdaroğlu yenilikler yapmıştır ama birçok tavrını da onaylamamışımdır.Ben kaç kere mail attım bazı konuları önemli sayılacak konular üzerinde durulması ve en önemlisi öğrencileri yanına çekebilirdi.Ver etti ağız dalaşına.işte bu yüzden kaybetti.Ben CHP'ye çok sinirliyim.Keşke konuşmasaydı seçim akşamı tuttu bir de başarı sergiledi.En azından TKP gibi başarısız olduk umduğumuzu bulamadık suç bizde diyebilseydi.

angelnur
14-06-2011, 22:00
Baykal'ın tekrar gelmesi demek artık CHP'nin bittiği anlamına gelir.Bana göre bu başarısızlığın nedeni CHP teşkilatıdır.Kılıçdaroğlu yenilikler yapmıştır ama birçok tavrını da onaylamamışımdır.Ben kaç kere mail attım bazı konuları önemli sayılacak konular üzerinde durulması ve en önemlisi öğrencileri yanına çekebilirdi.Ver etti ağız dalaşına.işte bu yüzden kaybetti.Ben CHP'ye çok sinirliyim.Keşke konuşmasaydı seçim akşamı tuttu bir de başarı sergiledi.En azından TKP gibi başarısız olduk umduğumuzu bulamadık suç bizde diyebilseydi.

Bu düşüncelerine katılıyorum violette .

özgeinan
14-06-2011, 23:02
bakıyorumda chp lilerde birden başka yerlere kayıvermiş..kılıçdaroğlu çokda güzel çalışmalar yaptı ama bu millet takım tutar gibi parti tuttuğu için adamı dinlemedi bile..başarısı fazla olmayabilir tatmin olunmayabilir ama oy oranı ve çıkardığı milletvekili sayısınıda ortada...daha iyisi olabilirdi ama bu milletteki bu zihniyet bu düşünce oldukça ne yaparsa yapsın çokda işe yaramayacağı açık....ygs skandalları ,kpss çalıntıları, işsizlik,sadaka kültürü,zam vs. vs. bunlardan memnun olan halk yine tercihini yaptı hepimize hayırlı uğurlu olsun...

vioLette
14-06-2011, 23:17
bakıyorumda chp lilerde birden başka yerlere kayıvermiş..kılıçdaroğlu çokda güzel çalışmalar yaptı ama bu millet takım tutar gibi parti tuttuğu için adamı dinlemedi bile..başarısı fazla olmayabilir tatmin olunmayabilir ama oy oranı ve çıkardığı milletvekili sayısınıda ortada...daha iyisi olabilirdi ama bu milletteki bu zihniyet bu düşünce oldukça ne yaparsa yapsın çokda işe yaramayacağı açık....ygs skandalları ,kpss çalıntıları, işsizlik,sadaka kültürü,zam vs. vs. bunlardan memnun olan halk yine tercihini yaptı hepimize hayırlı uğurlu olsun...

Bu söz bana sanırım özge.Chpyi savunmak körü körüne savunmak değildir.ben gördüğüm izlenimleri yazıyorum.elbette bazı başarıları var ama hatalarını da kabul etmeliler.YGS ve kpss skandalı diyorsun haklı diyorsun ama hangisini dile getirdi hangisinin üzerinde durdu.!Benim söylemek istediğim bu.

_Cemil_
15-06-2011, 00:05
chp büyük bi başarı sergilemiştir bu seçimlerde. şöyleki partinin basına geçeli çok kısa bir süre olmasına ragmen gitmedigi il, ilçe kalmadı, partinin oylarınıda 3,5 milyon arttırdı. bu büyük bir başarıdır. yıllarca chp nin basında olanlar ne yapabilmiştir? tabiki hiç....

partinin basına yeni geçmiş birisinden daha fazlasını beklemek yanlış olurdu zaten. he olmazmıydı daha fazlası elbetteki olurdu ancak baykal zamanında chp ye oy veren binlercesi kılıçdaroğluna oy vermedi, neden vermedi yalnız ve yalnızca etnik kökeninden dolayı verilmeyen binlerce oy var, buna ragmen 3,5 milyon oy fazla alındı bu demek oluyorki 3,5 milyonunda üzerinde oy katkısı olmustur chp ye. chp ye verilmeyen oylar mhp nin barajı gecmesini saglamıstır.

baykala gelince, basarısızlık kısmı kabul edilemez ama hadi kabul ettik diyelim e baykal sen nekadar calıstında basarıdan bahsediyorsun, memleketini gördük senin ne yaptın memleketinde...

kılıçdaroğlu bu partinin başında en az bir genel seçim daha geçirmek durumundadır.

seçimden sonra televizyon karşısına cesurca çıkıp morel bozmak yok daha güçlü bir chp var ve bir sonraki seçim çalışmalarına baslıycaklarını söylemesi korkak baykalın secimde aldıgı malubiyetlerden sonra ortadan haftalarca kaybolup bir acıklama yapmamasından kat kat daha iyi bi hareketti diye düşünüyorum...

angelnur
15-06-2011, 00:11
CHP li olarak konuşuyorum kaybettik ama yine CHP liyim değişmez ama doğru ve yanlışlarınıda söylememiz gerektiğini düşünüyorum.

_Cemil_
15-06-2011, 00:13
en büyük yanlış ben söylim. deniz baykalı antalyadan milletvekili adayı göstermekti, onu tekrar meclise getirmekti en büyük hata, diğerleri gibi onunda silinmesi gerekiyordu..

vioLette
15-06-2011, 00:15
CHP li olarak konuşuyorum kaybettik ama yine CHP liyim değişmez ama doğru ve yanlışlarınıda söylememiz gerektiğini düşünüyorum.

aynı şekilde düşünüyorum bende.
Özüm Sol benim bu yüzden benim görüşümü bir tek CHP savunuyor ancak kattığı olumlu gelişmeler yanında olumsuzlukları da var.

Milletvekillerimiz din üzerine çok olumsuz laf ettiler,Gürsel Tekin %30-%40 bekliyorum olmazsa istifa ederim dedi sesi çıkmadı.
Ben böyle büyük konuşmalara karşıyım.
Açık söyleyeyim benim gönlümde ilk Muharrem İnce geçiyordu Genel Başkan olarak.Kılıçdaroğlu olunca üzülmedim ama bazı konuşmalarını kınadım ve bunu bildirdim mail atarak.Seviyesini karşısındaki kişiye oranlamaması gerekirdi.
Yine çok şeyler yapacağını düşünüyorum ama stratejiyi biraz değiştirmeli.

vioLette
15-06-2011, 00:16
en büyük yanlış ben söylim. deniz baykalı antalyadan milletvekili adayı göstermekti, onu tekrar meclise getirmekti en büyük hata, diğerleri gibi onunda silinmesi gerekiyordu..

Antalya'nın elimizden gitmesine neden oldu:)

özgeinan
15-06-2011, 00:47
akp de çıkıp o zaman normalde bu oyların tamamı bize gelmedi baraj altında kalanların oyları neden demedi??...bu kadar kısa sürede chp nin yaptığı başarıdır bunun sevincini yaşamayalım mı? illa biz hata yaptık oylarımız istenildiği gibi değilmi demeliydi?bu umutsuzluktan başka hayal kırıklığından başka ne getirecekti??

vioLette
15-06-2011, 00:55
akp de çıkıp o zaman normalde bu oyların tamamı bize gelmedi baraj altında kalanların oyları neden demedi??...bu kadar kısa sürede chp nin yaptığı başarıdır bunun sevincini yaşamayalım mı? illa biz hata yaptık oylarımız istenildiği gibi değilmi demeliydi?bu umutsuzluktan başka hayal kırıklığından başka ne getirecekti??

Canım baştaki cümlelerini anlamadım.Ama son cümlene yorum yapabilirim.
Doğruları söylemek asla umutsuzluğa neden olmamalı.CHP seçmeni kararlı değilse umutsuzluğa düşer bu kadar kolay mı hayal kırıklığına düşmek.Bizler Atatürkçü gençler olarak mantıklı düşünmeli ve yeri geldi mi öz eleştirimizi yapmalıyız.
Dediğin gibi bu bir başarıdır ancak kısa dönem başarısıdır.uzun dönemde neler yapabileceğini tasarlamalı ve buna göre temellerini sağlam atacak bir proje ortaya koymalıdır.Bu projelerin içinde senin dediğin gibi kpss zedeler,lys zedeler ve üniversite öğrencileri olmalıdır.Gençler üzerinde politika her zaman daha etkilidir.