PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ....

duyguuu
10-10-2007, 03:15
şu anki başbakanımızın açıklamaları,,,

''terörle olan bu mücadele sürecimiz çok daha farklı bir şekilde yürüyecek. ben de yarın bakanlar kurulu'nda arkadaşlarımızla birlikte konuyu tekrar değerlendirerek terörle mücadele yüksek kurulu'nu toplayıp, kendileriyle arkadaşlarımızın bundan sonraki sürece yönelik neler yapmamız gerektiği hususunu değerlendireceğiz. ona göre bazı adımları da atacağız.'

"durumu tespit noktasındaki açıklamalarımda herhangi bir değişiklik yok. aynı düşüncelerimin arkasındayım. buna yönelik olarak da önümüzdeki ay amerika seyahatim var. bu seyahatte sayın başkan'la da bu konuları en geniş anlamda konuşacağız. ondan sonra da sürece yönelik açıklamalarımızı orada veya döndüğümüzde tekrar, yaparız.''

hayalimdeki başbakanın olayla ilgili yaptığı açıklama da şöyle;

"kuzey ırak'da daha önceden yerleri belirlenmiş olan pkk kamplarının tamamı tsk tarafından gerçekleştirilen füze saldırılarıyla yok edilmiştir. savaş uçaklarımız kuzey ırak üzerinde devriye uçuşlarına başlamıştır..."

duyguuu
10-10-2007, 03:18
13 sehitin ardından olayı ustlenen ve "basarılı bir eylem diyen" diyebilen orgut. ben artık ne diyim.

pkk üstlendi

pkk, şırnak'ın gabar dağı küpeli bölgesinde 13 askerin şehit edilmesi eylemini üstlendi. saldırı ile ilgili ayrıntıların daha sonra açıklanacağı belirtildi.
örgütün silahlı kanadı halk savunma güçleri'nin (hpg) internet sitesinde, 13 askerin şehit edilmesi başarılı bir eylem olarak gösterildi. 'basına ve kamuoyuna' başlığı ile yayımlanan açıklamada, "bahardan bu yana binlerce askerini botan’da ve birçok alanda konumlandıran türk ordu birliklerine karşı 7 ekimde gerçekleştirilen eylem, gerillalarımız tarafından gerçekleştirilmiştir. gerilla güçlerimiz tarafından gerçekleştirilen bu başarılı eylemin ayrıntıları daha sonra kamuoyuna duyurulacaktır" denildi.
açıklamada, saldırı sonrasında türk silahlı kuvvetleri'nin, 'medya savunma alanı' olarak belirtilen kuzey irak'ın pkk denetimindeki haftanin, metina, zap, çemço, avaşin ve hakurk bölgelerinin önceki akşam saat 20.30'da obüs ve havan toplarıyla yoğun şekilde bombalandığı belirtildi. bombalamada örgütün kayıp verip vermediği açıklanmadı.

buda linki ; http://www.milliyet.com.tr/.../10/09/son/sontur08.asp

duyguuu
10-10-2007, 03:21
uluslar arası alanda "terör"ün kesin bir tanımı yoktur. devletlerin terör kavramına gerek kültürel, gerek siyasal, gerek jeopolitik anlamda farklı bakması üzerinde genel olarak uzlaşılan bir terör tanımının yapılmasını engeller. bunun dışında bazı ülkelerin başka ülkelerde gerçekleşen terörist olayları destekliyor oluşu, bu ülkelerin diğer ülkede terörist eylemler yapan kişileri özgürlük savaşçısı olarak nitelemesine sebep olabilir. bu durum terör kavramının tanımının yapılmasını iyice zorlaştırır.

pkk'nın bazı ülkeler tarafından terör örgütü olarak tanınmadığı bir gerçektir. bununla birlikte gerek çeşitli devletlerin, gerek uluslar arası kuruluşların yaptığı tanımlara bakılsın pkk bir terör örgütüdür. uluslar arası alanda yapılan 700 küsür tanımdan hangisine bakarsanız bakın pkk bir terör örgütüdür.

ziraa hiç bir özgürlük savaşçısı bölgeye gönderilen bir doktoru öldürmez.
hiç bir özgürlük savaşçısı sağlık ocağına roket atarlarla saldırmaz.
hiç bir özgürlük savaşçısı kendisine haraç vermeyen çobanı öldürmez.
hiç bir özgürlük savaşçısı uyuşturucu ticareti yapmaz.
hiç bir özgürlük savaşçısı kendisine gümrük(!) vergisi ödemeyen tüccarı kurşuna dizmez.
hiç bir özgürlük savaşçısı okul servisinin yoluna mayın döşemez.
hiç bir özgürlük savaşçısı bölgeye hizmet götürmek için su kanalında çalışan işçileri taşıyan minibüsün yolunu kesip içindeki insanları öldürmez.
hiç bir özgürlük savaşçısı bebek öldürmez...

bu yüzden pkk bir terör örgütüdür. gerilla değil, kardeş değil;
terör örgütü.

duyguuu
10-10-2007, 03:24
son şırnak çatışmasından sonra istediğiniz operasyonları yapın, isterseniz 100 tane terörist öldürün, neye yarar? yılda 100 milyon $ geliri olan bir örgüt kürdistan denilen ve halkın açlıktan nefesinin koktuğu dört ülkeye yayılmış coğrafyada istediği kadar militanı toplayabilir. isterseniz pkk'nın bütün militanlarını bu gece içinde öldürün, düzenleri bozulmadığı sürece en geç bir sene içinde eski militan sayılarına ulaşırlar. zira araştırmalara göre de, pkk'ya giren ve aktif çatışmalara katılan bir militan en geç dört-beş sene içinde ölüyor. ama yine de örgüt dağılmıyor, zira yeni militan toplamakta hiç ama hiç sıkıntı çekmiyor. türkiye'nin doğusunun fakir olması ile de alakası yok bunun. pkk'ya yeni katılımlar artık büyük oranda ırak, iran ve suriye coğrafyasından sağlanıyor. üst düzey yöneticilerin bile önemli bir kısmı suriye, iran ve ırak kökenli. pkk gelirinin büyük kısmını iran - ırak - suriye veya türkiye üzerinden avrupa'ya taşıdığı ve avrupa'da bizzat kendisinin sattığı uyuşturucu sayesinde kazanıyor. paris ve londra'da satılan uyuşturucunun % 90'ının pkk tarafından satıldığı bizzat bu ülke polis teşkilatlarınca kayda geçirilmiş. şimdi bu resime bakıp, militan öldürerek pkk'yı bitirebileceğini düşünmek saflık değil de nedir? yazık değil mi, şehit olan askerlere? istersen 100 tane pkk'lı öldür, bu düzende ne değişecek ki?

duyguuu
10-10-2007, 03:42
oğlu gemi alacak kadar sağlıklı, askerlik yapamayacak kadar çürük bir başbakanca yönetilen bir Türkiyede yaşıyoruz..

sirmuzzy
10-10-2007, 15:42
hayalimdeki başbakanın olayla ilgili yaptığı açıklama da şöyle;

"kuzey ırak'da daha önceden yerleri belirlenmiş olan pkk kamplarının tamamı tsk tarafından gerçekleştirilen füze saldırılarıyla yok edilmiştir. savaş uçaklarımız kuzey ırak üzerinde devriye uçuşlarına başlamıştır..."

qerçekten sadece hayallerinde kalacak 1 başbakan profili bu.

abd'nin hariçinde hiçbir ülke devlet başkanının edemeyeceği 1 laf.
ha bende isterdim haburdan qirelim basradan çıkalım ama 2 devletli 1 oyun değil bu

Aykut Balaban
10-10-2007, 18:14
Ben hala girince sorunun çözülmücegi taraftarıyım.
Abd dısında yapan olur mu bılmem ama yapılması lazım.
Bagımsızlıgını kaynetmıs bır ulkenın evlatlarıyız.
Pkk gerilla oldugunu sanıyor fakat gerillalık böyle bırsey degıldır.
Bu dert artık bıtmelı.

sirmcoktay
18-10-2007, 12:07
vallahı Türk topragı bolunmez bır butundur bu söz olmasa
atalarımız bu topragın her karısı ıcın kan dokmemıs olsa
vereceksın bıraz toprak bunlara hadı dıcexın ısteyen gıtsın orada yasasın
ıstanbulda
ızmırde
bursada
ankarada oturan PKKlı ozgurlugunu ısteyen o yuksek mevkılere gelen ınsanlar
ve
o dagda bızım askerlerımızı ozgurluk ıcın sehıt eden zavallılar
hadı gıdın yasayın ulkenızde dıyeceksın
kım gıder cok merak edıyorum ?

kım ıstanbulu terkedıp gıder
?
kım ızmırı bırakıp gıder
?

verılcek toprak parcasıda
onların ana vatanı kabul ettıklerı
yerlerden olcak
gabar dagları cıvarından olmalı kı

hazel
18-10-2007, 12:29
oğlu gemi alacak kadar sağlıklı, askerlik yapamayacak kadar çürük bir başbakanca yönetilen bir Türkiyede yaşıyoruz..

Asrın cümlesi...
çifte standart ve eşitsizlik birarada buyrun burdan yakın:D
hem sağlıklı hem çürük:)

sirmcoktay
18-10-2007, 13:47
basbakanın aılesının alayı asker kacagı
kendısı evının yakınında yapmıs kantıncı olarak
cocukları damadı fılan hıc bırı yapmamıs

hem o gemı deıL kı
gemıcık
:S

oglunun gemı almadan 4 sene once
gemı aldıgı sırketın sahıbınden burs aldıgı goz ardı
edılmemelı ( arastırın )
burs parasıyla mı aldı acaba bılemıyorum :S

bı ben burs alamadım gıttı ya okurken :)
babam basbakan ya : )

sirmuzzy
20-10-2007, 01:14
adamı hapise de soktular

dediler artık muhtar bile olamaz

başbakan oldu işte

türkiyeye çağ atlatıyor

helal sana başbakanım

sirmcoktay
20-10-2007, 01:16
gonul rahatlıgıyla
basbakan tayyıp erdogan ıyı bır ınsan