PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 12 Haziran Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz/Verdiniz ? ?

fays
11-06-2011, 16:02
Biraz geç kaldık bu anketi açmak için ama yine de çok geç kalmış sayılmayız. Seçimler yarın,kim hangi partiye oy verecek ve neden ? fikir belirtmek istemeyenler sadece oy kullanmakla da yetinebilirler. Anketteki partilerin hepsi de seçime katılacak partilerdir. Tek muğlak nokta bağımsızlar konusundadır. Bağımsızlar da bölgeye göre değişkenlik gösterecektir. Bağımsızlara oy verecek olanlar kime vereceklerini belli ederlerse daha iyi olur. Mesela Bağımsız-BDP gibi ya da Bağımsız-Cumhuriyet Güçbirliği gibi.

elal
11-06-2011, 16:05
Chp ;)

fays
11-06-2011, 16:06
Anketi 13 Haziran tarihine kadar açtım. Zira o zamana kadar genel seçimin sonuçları da açıklanmış olur ve forumdaki sonuçlarla genel seçim sonuçlarını karşılaştırabiliriz.

''pelin''
11-06-2011, 18:41
Chp... Neden çoook!

orhande
11-06-2011, 19:28
Chp... Neden çoook!

CHP İnternet oylamalarında genelde başı çeker...

''pelin''
11-06-2011, 22:08
CHP İnternet oylamalarında genelde başı çeker...

Aynen öyle enişte, sorsan herkes ona oy atıyor :)

Hayırlısı diyelim.

vioLette
12-06-2011, 00:06
CHP:)

Şu TKP'ye oy verenleri dövmek istiyorum,bir kere olsun daha sosyal demokrat bir partiye verseniz ne olur:D

fays
12-06-2011, 00:34
CHP:)

Şu TKP'ye oy verenleri dövmek istiyorum,bir kere olsun daha sosyal demokrat bir partiye verseniz ne olur:D

:) "Daha sosyal demokrat" cümlesinde kafam karıştı Violette. TKP'nin sosyal-demokratlık iddiası yok ki zaten. Adamlar direkt sosyalizm'i savunuyor. Sosyalist ekonomi modelini uygun görüyorlar. Şaka bir yana hali hazırda seçim yasakları başladı,konuşmasak mı ne :)

Hatta şöyle yapalım,konuyu kilitleyelim ama oy verme işlemi devam etsin. Yasaksa madem uyalım yasağa ki kimsenin başı ağrımasın. Seçimden sonra konuşuruz bol bol.

vioLette
12-06-2011, 01:28
:) "Daha sosyal demokrat" cümlesinde kafam karıştı Violette. TKP'nin sosyal-demokratlık iddiası yok ki zaten. Adamlar direkt sosyalizm'i savunuyor. Sosyalist ekonomi modelini uygun görüyorlar. Şaka bir yana hali hazırda seçim yasakları başladı,konuşmasak mı ne :)

Hatta şöyle yapalım,konuyu kilitleyelim ama oy verme işlemi devam etsin. Yasaksa madem uyalım yasağa ki kimsenin başı ağrımasın. Seçimden sonra konuşuruz bol bol.

Savunmuyor zaten, Sosyalist olduğunu biliyorum bana göre sosyal demokrat düşüncenin uç noktasındasınız o yüzden öyle bir cümle söyledim:)

fays
12-06-2011, 13:54
Baktım konuyu kapatınca oy da kullanılamıyor.. aktifleştirdim geri. Ama "kime vereceksiniz" kısmını "kime oy verdiniz" şeklinde okumalısınız..

vioLette
12-06-2011, 13:57
Sabah gittim oyumu dikkatlice kullandım.CHP için gönülden geçer 1.lik ancak biraz gerçekçi olmak gerekir diye az farkla 2.olacağını düşünüyorum.
Dilerim hak yerini bulur.:)

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 14:29
az bir farklamı?
bende AKP ye oyumu attım..
tahmini oy dağılımı şöyle olur:akp %48-50/////chp %25-28///mhp %11-13

vioLette
12-06-2011, 14:33
az bir farklamı?
bende AKP ye oyumu attım..
tahmini oy dağılımı şöyle olur:akp %48-50/////chp %25-28///mhp %11-13

Dileğimi söyledim gönülden öyle geçiyor ve dilerim ki olur.
Sizin dediğiniz olursa vay halimize.Çoğulcu bir meclis ne kadar demokratik olur ki:)
Hayırlısını diliyorum.
Herkes hak ettiği gibi yönetilir ama arada yaşlarda yanmazsa iyi olur

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 14:37
oylama modelinde çoğulun dediğiolur o iktidara gelir..siz koalisyon hükümeti mi diyorsunuz? fikrinize saygım var ama şunu unutmayın 50 milyon civarı seçmen var bunun 25 milyonu akp diyor ...böyle bir sonucu kimsenin yabana atmaya hakkı yoktur...vay halimize lafınıza ayrıca tesüf ederim fikrininzi daha berrak güzel şekilde dile getirmenizi tavsiye ederim tşkkr ederimm..

vioLette
12-06-2011, 14:41
oylama modelinde çoğulun dediğiolur o iktidara gelir..siz koalisyon hükümeti mi diyorsunuz? fikrinize saygım var ama şunu unutmayın 50 milyon civarı seçmen var bunun 25 milyonu akp diyor ...böyle bir sonucu kimsenin yabana atmaya hakkı yoktur...vay halimize lafınıza ayrıca tesüf ederim fikrininzi daha berrak güzel şekilde dile getirmenizi tavsiye ederim tşkkr ederimm..

Ben koalisyon mu dedim?
iktidara gelen bir parti tek başına anayasa yapmaya yeltenmemeli bunu demek istiyorum.
Ayrıca AKP zihniyetinin yaptıkları yabana atılır cinsten değil.Elbette vay halimize diyeceğim.
Kanla sulanmış toprakları yabancı ülkeye satan bir partinin başa geçmesine sevinecek değilim.
Yüz yıllardır dini alet edip başa gelmiş insanlar var ve geçmişten ders almamış halkımız hala bunlara kanıp oylarını veriyorlar.
AKP ye veren vatandaşlarımızın çoğu açık ve net söyleyeyim.Solculardan nefret ettiği ve AKP'nin dini ön plana çıkardığı için oy veriyor yoksa AKP'nin ne ekonomik ne siyasi görüşlerini savunuyorlar.
Ben bu yüzden diyorum ki vay halimize!

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 14:49
birincisi söylediğinizden haberiniz yok koalisyondan kastım oylar birbirine çok yakın olursa yani 276 m.vekili çıkaramazsa koalisyon olur...ayrıca kimsenin bir yeri sattığı falan yok örnek verin bana..ondan bundan duyulan laflarla burada konuşmanın bir anlamı yok..bundan önceki zihniyetleri gördük misal veriyorum bundan önceki hükümette ülke borç batağındaydı ülke satılacaktı bir milyar abd doları için iki büklüm olununyor devameten istediği şekilde anlaşmalar yapılıyor bunda abd hegomonyası altında oluyor uzun soluklu anlaşmalar yapılıyor şimdi biz o gerizekali insanların yaptıklarını çekiyoruz..şimdiki hükümet 4 yıldır imf den borç almadaığından ziyade 25 milyaz dolar borcu ertti 5 milyara düştü %30 enflasyon yüzde7 lere geriledi...bu gerçekleri yabana atmayız faiz oranları %50 lerde %5 lere geriledi ...artık bu ve daha niceleri anlatsam zamanım kalmaz..bu gerçekleri anlamayan insanlara ben sorunları olduğunu düşünüyorum ..kimse üstüne alınmasın herkez takım tutar gibi parti tutuyor..bugün parti neden var kendi siyasetini ortaya koymak için var ben akp ci değilim ama içlerinde en iyisi o oluğundan onu savunuyorum ve her zaman diğer partilere karşı da savunurum ....

vioLette
12-06-2011, 15:00
birincisi söylediğinizden haberiniz yok koalisyondan kastım oylar birbirine çok yakın olursa yani 276 m.vekili çıkaramazsa koalisyon olur...ayrıca kimsenin bir yeri sattığı falan yok örnek verin bana..ondan bundan duyulan laflarla burada konuşmanın bir anlamı yok..bundan önceki zihniyetleri gördük misal veriyorum bundan önceki hükümette ülke borç batağındaydı ülke satılacaktı bir milyar abd doları için iki büklüm olununyor devameten istediği şekilde anlaşmalar yapılıyor bunda abd hegomonyası altında oluyor uzun soluklu anlaşmalar yapılıyor şimdi biz o gerizekali insanların yaptıklarını çekiyoruz..şimdiki hükümet 4 yıldır imf den borç almadaığından ziyade 25 milyaz dolar borcu ertti 5 milyara düştü %30 enflasyon yüzde7 lere geriledi...bu gerçekleri yabana atmayız faiz oranları %50 lerde %5 lere geriledi ...artık bu ve daha niceleri anlatsam zamanım kalmaz..bu gerçekleri anlamayan insanlara ben sorunları olduğunu düşünüyorum ..kimse üstüne alınmasın herkez takım tutar gibi parti tutuyor..bugün parti neden var kendi siyasetini ortaya koymak için var ben akp ci değilim ama içlerinde en iyisi o oluğundan onu savunuyorum ve her zaman diğer partilere karşı da savunurum ....

Sizin haberiniz var benim yok mu!!
Bakın ben ne dediğimi gayet iyi biliyorum.İlk basta ta dediğimde şu vardı iktidar olacak Akp ama az bir farkla Chp ikinci olsun dedim.
ikincisi AKP özelleştirmeler sayesinde borç ödedi. Önceki hükumeti onaylamıyorum ama o dönemde uzun soluklu bir politika izlendi ve ilk iki üç yılı sorunlu geçeceği belliydi ve maalesef kaymağını Akp yedi.
Akp döneminde politika olumlu sonuçlar vermeye başladı.
Sağdan soldan duyduğum şeyler değil bunlar.Ben Türkiye ekonomisi dersi alıyorum ve neyin ne olduğu geçmişten bu zamana kadar aşağı yukarı öğrendim okudum ve hocalarımdan bilgi aldım.
enflasyon değerlerine dikkatli bakın derim.Hükumet rakamlarla oynamayı çok seviyor.
tıpkı dış ticaret açığı şu kadar demek yerine ihracat şu kadar arttı demesi gibi.
size nasıl örnek vermemi istiyorsunuz şaşırdım.
Finansal piyasalarda gelişme var deniliyor söyler misin hangi banka bize ait hangi sigorta şirketi bize ait!
Çoğunluk yabancı sermaye ve kazançlar Türkiye'de ama kimin cebinde!!!

Bir de ben bir partiyi onaylamak adına Akp'yi kötülemiyorum gerçekten zihniyetime ters ve TÜRKİYE'nin değerlerini yok pahasına satan bir zihniyet olduğu için karşıyım.

Buyrun satılan yerlerin bir kısmı burada var;http://www.acikogretim.gen.tr/super-fikra-mutlaka-okuyun-t35807.html

Ben Kemalist bir gencim siyasi düşüncem sosyal demokrattır.
düşünceme en yakın parti CHP olduğu için ona oy vereceğim.
elbette eksiklikleri var.ama sizin dediğiniz gibi en yakın olan bu ve ben bu yüzden bu partiye oy veriyorum.

Takım tutar gibi parti tutunlar zaten belli oluyor dayak şiddet v.s davranışları gösteriyor ülkemizin bazı yerlerinde!

Ve son olarak siz doğru düşünüyorsunuz v bizim düşündüğümüzü yanlış sayıyor ve bizlere sorunlu kişiler diyorsunuz.Bence en büyük sorun bu:)

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 15:03
öbür başlık altında yazacaktım ancak kapatılmış müjdat gezenin sözleri beğeniliyor..ben bu insanları anlamıyorum ya..bu adam değilmiydi ülkede akp ye oy verene salak diyen aptal diyen...buna kimsenin hakkı yoktur..ve hala bu insanın söyledikleri beğeniliyorsa ben bu insanlarala diyaloğa girmeyeyim..arkadaşım bu insanı dünya kabul etti 3-5 safsatanın söylediği bunu değiştirmez...ayrıca anayasayı değiştirme gücü varsa değiştirir...belli m.vekili sayısı olan kişi yani parti anayasayı değiştirir 377 gerekiyor bunun içinde..ee bu büyük bir oran eğer başarırsa tek başına değiştirir..

fays
12-06-2011, 15:09

Çok güzel söylüyorsun..

Fakat,bundan önceki hükümetler örnek gösterilerek bu hükümet temize çıkarılamaz. Çünkü o kadar masum değil. Eski hükümetleri bir kenara bırakalım şimdi. Ben eski hükümetleri savunmuyorum,onların da AKP adlı partiden farkı olmadığını düşünüyorum.

Gelelim AKP icraatlarına,

Cumhuriyet tarihinde yapılmamış özelleştirme,sadece AKP döneminde yapılmıştır. Bu özelleştirmelerle,özelleştirilen kurum ve kuruluşlar yabancılara satılarak ülke genelinde görülmemiş derecede sıcak para yurtdışına çıkartılmıştır ve hala daha çıkmaktadır. Dahası buralarda çalışan memur ve işçiler,keyfi suretlerle işten çıkartılmakta,statüleri,maaşları düşürülmekte ve yoksulluğa mahkum edilmektedir. İşçileri,taşeronlaşma,4/b,4/c,sözleşmeli adı altında son raddeye kadar sömürülmesine çanak tutanlar kimlerdir ?

Özelleştirmeler kapsamında eğitimden tutun da sağlığa kadar,en temel haklar özelleştirilmeye başlanmıştır. Yani denilmektedir ki,parası olmayan okumasın,parası olmayan sağlık hizmetlerinden tam anlamıyla yararlanamasın. Herşey tamamen özelleştiğinde,olayın ne boyutlara vardığını hepimiz göreceğiz. Sosyal-devleti tasfiye edip,fakirleri sadakaya muhtaç bırakan zihniyetlerin gerçek yüzünü herkes er ya da geç görecektir.

Eski hükümetlerin ABD ile ilişkisinden bahsetmişsin fakat bu hükümet farklı mıdır ? Cüneyt Zapsu ta Amerikalara kadar gidip,"Onu deliğe süpürmeyin,kullanın" dediği gibi kişi kimdi acaba ? kim gidip Amerikadan icazet aldı ? Kim Iraktaki Amerikan askerlerine "kahraman" dedi ? Kim Iraktaki işgal güçlerinin kurduğu kukla hükümetle ilişkileri kuvvetlendirerek Irak halklarını yok saydı ? Halen İncirlikte Amerikan askeri kuvvetleri varsa,Konya Ana-jet üssünde İsrail askerleri eğitim görüyorsa,bana kimse bu hükümetin bağımsız olduğunu,ABD'ye karşı olduğunu söylemesin,komik oluyor. Dahası AB'nin istediği herşeyi yapan ve politikalarını buna göre düzenleyen kimdir ? Gerçi şuan da AB bile bu hükümetin diktalaşmaya başlamasından endişe etmektedir.

İleri demokrasi lafını ağızlarından düşürmeyenler değil midir zamanında demokrasiyi şeytan,kafir icadı sayan,demokrasiyi tramvay olarak gören ? Cemaat-tarikatların önünü açan,bütün devlet kademeleri ve sivil toplumda örgütlenmesine ve olağanüstü rantların,inanç ticaretinin yapılmasına kimler göz yumuyor ? şuan da mahalle baskısını yaratanlar kim ? yanyana oturan iki sevgiliyi araçtan indiren,burası sex otobüsü değil diyen,okullarda kutlu doğum haftası için zorunlu etkinlik yapılmasını isteyen,okullardaki sınıfları haremlik-selamlığa dönüştürmeye çalışan,dini hayatın her alanına sokmaya çalışan,dini duyguları kullanarak insanları sömürenler kimler ?

Biber gazıyla yaşamını yitiren bir kişi için,"biri ölmüş,çok da önemli değil,üzerinde durmuyorum" diyecek kadar vicdan fakiri olan kim ?
Protestocu bir kadın için "kadın mı kız mı bilemiyorum artık" diyerek zihniyetini açığa çıkaran kim ? en ufak bir muhalefeti,farklı görüşü içine sindiremeyenler kim ?
Devlet kademelere yandaşlarını yerleştiren,yargıyı tamamen eline geçiren ve yasama-yürütme arasındaki duvarları kaldırıp,mevcut hükümetin denetlenmesini devre dışı bırakan ve rejimi otokratik bir karaktere büründürmeye çalışan kimler acaba söyler misin ?

Tüm bu saydıklarım sadece küçük bir boyut.. ve şimdi,tüm bunları oy kullanırken göz önünde bulundurmayan halk,zaten bunlara revadır. Bize de seçim sonuçlarında "biz demiştik" demenin haklı gururu kalır.

vioLette
12-06-2011, 15:11
öbür başlık altında yazacaktım ancak kapatılmış müjdat gezenin sözleri beğeniliyor..ben bu insanları anlamıyorum ya..bu adam değilmiydi ülkede akp ye oy verene salak diyen aptal diyen...buna kimsenin hakkı yoktur..ve hala bu insanın söyledikleri beğeniliyorsa ben bu insanlarala diyaloğa girmeyeyim..arkadaşım bu insanı dünya kabul etti 3-5 safsatanın söylediği bunu değiştirmez...ayrıca anayasayı değiştirme gücü varsa değiştirir...belli m.vekili sayısı olan kişi yani parti anayasayı değiştirir 377 gerekiyor bunun içinde..ee bu büyük bir oran eğer başarırsa tek başına değiştirir..

işte sorun bu demokrasi değil bu:)
Bu açık açık dikta sistemidir.
İnanın bende sizi anlamıyorum.Ama yine de saygı duyuyorum herkes aynı düşünmek durumunda değil.
Bir de ben Müjdat Gezenin o lafına katılmıyorum ancak bazı şeyleri görmezden gelen halkı da anlamıyorum.

Ben bir çok kişi tanıdım yine saygı duyarım ama bir çok şey için oyunu sattılar bunu açık açık söylediler.Ben para ve çıkar için kendi düşüncesini satan adamdan korkarım çünkü yarın olur bu kişi ülkesini de satar;)

AKP başa gelecek belli ama dilerim hayırlısı olur.Ve dilerim çok geç olmaz.
-->orta doğu projesinde kürtistan diye bir devletin var olduğunu biliyorsunuz değil mi ve bu projenin bizim sayın başbakanımız eş başkanlık yaptı ve bunu kendi azıyla söyledi ve Diyarbakır çok güzel bir merkez olabilir bu proje ile diyerek bazı şeylerin sinyalini verdi!
Buna benzer bir çok şey var gerçi söylememe gerek yok zaten siz bilgili bir insansınız kime oy vereceğinizi bilir ve o kişiyi tanırsınız.
Ben tarıma dahi girmek istemiyorum çünkü girdiğimde sinirlerim dayanmıyor.
Siz araştırın ihracat kapasitesi olan ürünlerimizi kimden satın aldığımızı!!!

Dilerim ki Mustafa Kemal yolunda giden gençlerimiz çoktur ve dilerim ki kanla sulanmış topraklarımız hak ettiği değeri görür.

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 15:11
ülkede özelleştirilen yerler var ama şunun unutmayalım %49 u karından satılıyor bu çok normal bun ilk olarak özal uyguladı 2. boğaz köprüsünü yaptı ..bence gayet doğru bir davranış ...sonuçta ssk genel müdürü olan kılıçdaroğlu neler yaptı ssk yı batırdı sonra siyasete girmek istedi karnesi başarızı old. ecevit gönder geri dedi .sonra tansu çillere dayandi ve inanın ki onun en kötü adamıydı..ee çapı küçük adamın 7 sülalesi yedi bide başbakanlığını düşünemiyorummm...örnek vermeye kalkarsak misaller çok ..haa ben bu adam yemiyor demiyorum ..ancak onların için de açık ara en iyisi...adam karından sattıda zimmetine geçirmedi oranlar ortada..herkez bu halkın iktidarına saygı göstermeli..sevmese dahi aleyhinde ona oy verenleri kınamaya laf söylemeye hakkı yok ülkenin yarısının temsili şimdi akp dir..(söz meclisten dışarı)

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 15:15
ya şimdi tmm tşşkr edrrim bazı tespitlerinize şimdi şöyle bişey var..chp genel başkanı olan adam değilmiydi genel af diye sonra aynı gün kıvırdı bir kaç günsonra doğuya özerklik vereceğim diyen...sen kimsin ülke bütünlüğünde ameliyat yapıyorsun..şimdi eksiklikleri yokmu tabiki var elbette ama benim 1 saattir bahsettiğim şey şuan seçenekler içinde açık ara en iyisi olanıdır..tşkkrler..

fays
12-06-2011, 15:18
ya şimdi tmm tşşkr edrrim bazı tespitlerinize şimdi şöyle bişey var..chp genel başkanı olan adam değilmiydi genel af diye sonra aynı gün kıvırdı bir kaç günsonra doğuya özerklik vereceğim diyen...sen kimsin ülke bütünlüğünde ameliyat yapıyorsun..şimdi eksiklikleri yokmu tabiki var elbette ama benim 1 saattir bahsettiğim şey şuan seçenekler içinde açık ara en iyisi olanıdır..tşkkrler..

CHP genel başkanı beni ilgilendirmez ki güzel kardeşim. Babamın oğlu değil o benim. AKP'yi ne kadar eleştiriyorsam,CHP'yi de o kadar eleştiriyorum ben. Seçenekler arasında en iyisi olanı bir önceki yazımı okuduktan sonra anlacaksınız.. ancak,yandaş gözlükleri çıkartıp tarafsız okumak şartıyla.

vioLette
12-06-2011, 15:19
ülkede özelleştirilen yerler var ama şunun unutmayalım %49 u karından satılıyor bu çok normal bun ilk olarak özal uyguladı 2. boğaz köprüsünü yaptı ..bence gayet doğru bir davranış ...sonuçta ssk genel müdürü olan kılıçdaroğlu neler yaptı ssk yı batırdı sonra siyasete girmek istedi karnesi başarızı old. ecevit gönder geri dedi .sonra tansu çillere dayandi ve inanın ki onun en kötü adamıydı..ee çapı küçük adamın 7 sülalesi yedi bide başbakanlığını düşünemiyorummm...örnek vermeye kalkarsak misaller çok ..haa ben bu adam yemiyor demiyorum ..ancak onların için de açık ara en iyisi...adam karından sattıda zimmetine geçirmedi oranlar ortada..herkez bu halkın iktidarına saygı göstermeli..sevmese dahi aleyhinde ona oy verenleri kınamaya laf söylemeye hakkı yok ülkenin yarısının temsili şimdi akp dir..(söz meclisten dışarı)

Özal'ın yaptığını savunuyorsanız zaten bir şey demiyorum size.
ikincisi SSK eden battı dönüp araştırın!Kemal Kılıçdaroğlu mu batırdı yoksa süper emeklilik diye herkesi 45 yaşında emeklilik yapan Hükumet mi(,o dönemde Demirel'di)yaptı
O dönemde olanlar hükumetin suçu değilde bürokratların suçu diyorsunuz ve buradan hiyerarşinin ne olduğunu bilmediğiniz anlaşılıyor:)
adam ülkeyi sattı yedi sülalesini zengin etti daha görmüyorsanız ben bir şey demiyorum.
25 yaşındaki bir kişi babadan zengin olmayan bir insan nasıl şirketler sahibi olur da trilyonluk gemiler alır aklınız alıyor mu?
alıyorsa bana da söyleyin:)

_AzAd_
12-06-2011, 15:20
Kim kazanırsa kazansın ,asıl önemli olan ÜLKEMİZ kazansın...;)

vioLette
12-06-2011, 15:21

Vallahi bir gün arayla demiş yine o 11 dk sonra dediğini ben demedim diyenler var:D

CHP olmasaydı ben MHP ye oy verirdim kesinlikle.en azından Millet sevgisi var:)

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 15:21
yeterince objektif bakıyorum...anlaşıldı bensize bazı şeyleri anlatamayacam anlamayacaksızın sizde aynı şekilde ama ülke gidişatına kimse laf etmemelidir bu konuda artık konuşmak istemiyrum sıkıldım ve sinirlerim bozuluyor tşkkr ederim..(anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az...)

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 15:22
Kim kazanırsa kazansın ,asıl önemli olan ÜLKEMİZ kazansın...;)

haa işte bukadar şunlara anlamıyorum bunu ..ya sizin tarifinizde adam yok atatürk den sonrada olmadı macera aramayalım

vioLette
12-06-2011, 15:25
yeterince objektif bakıyorum...anlaşıldı bensize bazı şeyleri anlatamayacam anlamayacaksızın sizde aynı şekilde ama ülke gidişatına kimse laf etmemelidir bu konuda artık konuşmak istemiyrum sıkıldım ve sinirlerim bozuluyor tşkkr ederim..(anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az...)

Ne kadar saygılı olduğunuz belli:)
ülke gidişatını yalnız siz görmüyorsunuz Allah'a şükür net bir şekilde görüyoruz nereye gittiğimizi.
Hayırlısı diyorum.
Tartışmayı bırakıyorum sizinle

haa işte bukadar şunlara anlamıyorum bunu ..ya sizin tarifinizde adam yok Atatürk'den sonrada olmadı macera aramayalım

Onun gibi kimse gelemez tabi ki ancak kıvılcımıyla yüreğinde Atatürk'ü yaşatan gençler elbet bir gün Vatanı yükseklere taşır:)

Dilerim güzel ülkem hep güzel kalır.

GRAND EKİNOKS
12-06-2011, 15:27
Ne kadar saygılı olduğunuz belli:)
ülke gidişatını yalnız siz görmüyorsunuz Allah'a şükür net bir şekilde görüyoruz nereye gittiğimizi.
Hayırlısı diyorum.
Tartışmayı bırakıyorum sizinle

Onun gibi kimse gelemez tabi ki ancak kıvılcımıyla yüreğinde Atatürk'ü yaşatan gençler elbet bir gün Vatanı yükseklere taşır:)

Dilerim güzel ülkem hep güzel kalır.

nihayet yani devam edersek kalplerimiz kırılacak

vioLette
12-06-2011, 15:30
nihayet yani devam edersek kalplerimiz kırılacak

Niye kırılsın ben sizin görüşünüzü onaylamak zorunda değilim sizinde benim görüşümü onaylama zorunluluğunuz yok ancak burada farklı düşüncelerimizi karşılıklı olarak açıklayıp nedenlerini tartışmak ve kendimizi sorguya çekmek en mantıklısı.
Saygı duyuyorum her ne kadar farklı düşünsek de.
Sağlıcakla kalın.

_AzAd_
12-06-2011, 15:34
haa işte bukadar şunlara anlamıyorum bunu ..ya sizin tarifinizde adam yok atatürk den sonrada olmadı macera aramayalım
Ne yapıyoruz sanki kötünün iyisine oy veriyoruz...

vioLette
12-06-2011, 15:36
Ne yapıyoruz sanki kötünün iyisine oy veriyoruz...

Sen partini değiştirmişsin yeni gördüm.:D
Hayırlısı bakalım:)

vioLette
12-06-2011, 15:37
AKP oyu 1 gözüküyordu düzelttim.

_AzAd_
12-06-2011, 15:46
Sen partini değiştirmişsin yeni gördüm.:D
Hayırlısı bakalım:)
Saadet partisine verdim...

AKP ve CHP'nin üsluplarını hiç beğenmiyorum..Bi haber iyice siyasetin geldiği bu duruma beni üzdü gerçekten..

Siyasetın içinden biri olarak;
Nasıl ki bi oyuncu dizi izlerken diziye değil oyuncunun oyunculuğuna bakar..Aynen öyle ,diyorum ki iyi oynuyorlar..;)

vioLette
12-06-2011, 15:47
Saadet partisine verdim...

AKP ve CHP'nin üsluplarını hiç beğenmiyorum..Bi haber iyice siyasetin geldiği bu duruma beni üzdü gerçekten..

Siyasetın içinden biri olarak;
Nasıl ki bi oyuncu dizi izlerken diziye değil oyuncunun oyunculuğuna bakar..Aynen öyle ,diyorum ki iyi oynuyorlar..;)

Saygı duyarım canım ancak daha önce başka bir parti ismi duydum senden o yüzden şaşırdım:)

_AzAd_
12-06-2011, 15:58
Saygı duyarım canım ancak daha önce başka bir parti ismi duydum senden o yüzden şaşırdım:)
CHP ye yakılığımı herkes bilir..ama inat işte:)
AKP ve BDP yi günahım kadar sevmem;)..Neysem oyum evirip çevirmem..!
BDP ye taviz veren kim olursa olsun,affetmem..

vioLette
12-06-2011, 15:59
Hayırlısı umarım ülkemin hayrına olur her şey.
Az kaldı açıklanmasına.

_AzAd_
12-06-2011, 16:08
Hayırlısı umarım ülkemin hayrına olur her şey.
Az kaldı açıklanmasına.
Akşam tüm aile sonuçları değerlendirecez...
Çok önemli sonuç..Bugun Leyla zana yı gördüm,öpecektim..canlı yayındaydı:p:),bi de babam tuttu:)

_Cemil_
12-06-2011, 18:08

şimdiki hükümet 4 yıldır imf den borç almadaığından ziyade 25 milyaz dolar borcu ertti 5 milyara düştü

e tabi herşeyini satan bi ülke bi anda borcu indirir hatta borç bile verirdi ama çogunuda ceplerine indirdikleri için bukadar olabildi, buna şükür :)

%30 enflasyon yüzde7 lere geriledi
samimi bi şekilde şu verdiginiz oranlara inanıyormusunuz?

kimse üstüne alınmasın herkez takım tutar gibi parti tutuyor..bugün parti neden var kendi siyasetini ortaya koymak için var ben akp ci değilim ama içlerinde en iyisi o oluğundan onu savunuyorum ve her zaman diğer partilere karşı da savunurum

akp li degilsiniz çok belli :)

ülkede özelleştirilen yerler var ama şunun unutmayalım %49 u karından satılıyor bu çok normal

sadece 1 örnek..

tekelin içki bölümü 2003 senesinde 292 milyon dolara satılıyor ve alan şirket 3 yıl sonra 810 milyon dolara amerikalılara satıyor ve en son alan şirket 3,3 milyar dolara ingilizlere yani sadece 7 yıl gibi bi sürede 10 katına satılıyor mey içki. mey içkinin yıllık satıs cirosu 700- 800 milyon dolar arasında.

evet görüyoruzki oldukça karlı bir satış pardon özelleştirme olmuş...

dediğim gibi bu sadece 1 tane örnekti, niceleri bu sekilde satıldı dediginiz gibi zarar eden kurumları karına satmadılar aksine karına kar katan kurumları yok pahasına sattılar sadece iktidar koltugundan inmeden kendi ceplerini doldurmak hevesiyle....

sonuçta ssk genel müdürü olan kılıçdaroğlu neler yaptı ssk yı batırdı sonra siyasete girmek istedi karnesi başarızı old

ah tabi bunuda meydanlara cıkıp ssk yı batırdın diye seslenen basbakandan ögrendiniz ama hic bi arastırma yapma geregi duymadınız. çünki ne derse desin hemen inanıyorsunuz alkış tutuyorsunuz... oda bunu bildigi için çıkıyor meydanlara atıp tutuyor bol keseden.

ssk da ilk zarar 1970 yılında gerceklesmistir, zarar 2 milyar türk lirası. birincisi; o senelerde kemal kılıçdaroğlu ssk genel müdürü degildi.

ikincisi; kemal kılıçdaroğlu 2000 senesinde ssk dan emekli oldu ve ssk nın o dönemdeki zararı 2,5 milyar türk lirası....

gelelim üçüncüsüne yıl 2009 ssk nın zararı 28 milyar türk lirası..... 8 yıldır hükümet akp...

hala ssk yı kemal kılıçdaroğlunun batırdıgına mı inanıyorsunuz....?

ancak onların için de açık ara en iyisi...adam karından sattıda zimmetine geçirmedi oranlar ortada..herkez bu halkın iktidarına saygı göstermeli..sevmese dahi aleyhinde ona oy verenleri kınamaya laf söylemeye hakkı yok ülkenin yarısının temsili şimdi akp dir..(söz meclisten dışarı

karından sattı zimmetine gecirmedi oranlar ortada demişsiniz yukarıda yazdıklarımdan sonra bu kısma bir cevap vermek gereği duymuyorum.

bugün çıkıp sokaklara isyan etmiyorsak hükümeti devirmek için sokakları savaş alanına cevirmeye kalkmıyorsak saygı duyuyoruz zaten, demokrasiye en çok saygı duyanlardanız belkide şüpeniz olmasın, ancak ne yazıkki bu hükümete zerre saygı duymuyorum..

saygılar.

fays
12-06-2011, 18:40
Sadece Türk Telekom örneği de yeterli olacaktır. "Ben adeta ülkemi pazarlamakla mükellefim" diyen bir başbakana sahip olduğumuz gerçeğinden ziyade,Türk Telekom'un satılma bedeli eğer Türk Telekom satılmasa ve kamuda devam etse,4 yılda o parayı kazandırıyordu zaten. Üstelik kapitalizm'in beşiği olan avrupa ülkelerinin bir kısmı telekom şirketini kesinlikle özelleştirmiyor özelleştirirse de sadece belli bir hissesini satışa sunuyor.

Öte yandan özelleştirmeyi savunan arkadaş varsa bunu daha detaylı konuşmaya da hazırım. Burada yandaşlık yapılacaksa,partizanlık oynanacaksa bu da dayanaklandırılarak yapılsın diğer türlü kuru gürültüden öteye gitmiyor.

''pelin''
12-06-2011, 19:14
Aslında çok fazla konuşup bir şeyler söylemeye gerek yok; ki arkadaşlar gayet güzel açıklamalarda bulunmuşlar zaten. Ben sadece 1-2 ufak atıfta bulunayım istedim.

şunu unutmayın 50 milyon civarı seçmen var bunun 25 milyonu akp diyor
50 Milyon seçmen var bastırılan seçmen kağıdı acaba kaç milyon?

Küçük bir örnek: http://siyaset.milliyet.com.tr/secimlere-iki-kala-secmen-karti-skandali/siyaset/siyasetdetay/10.06.2011/1400937/default.htm

ondan bundan duyulan laflarla burada konuşmanın bir anlamı yok..artık bu ve daha niceleri anlatsam zamanım kalmaz..bu gerçekleri anlamayan insanlara ben sorunları olduğunu düşünüyorum ..
Basın 'siz'in için ondan, bundan oluyor. Çünkü susturulma psikolojisine gayet açıksınız. Haber izleme yeteneğinizi yitirmemeniz dileğiyle;)
"Bu ve daha niceleri..." geçmişi bilmeyen geleceğini aydınlatamaz. Aydınlıkta ampulle olmaz. Güneşle olur.
Gerçekleri anlamayan, görmezden gelen, kulak üstüne yatan(...) insanların bende gerçekten sorunları olduğuna inanıyorum;)

öbür başlık altında yazacaktım ancak kapatılmış müjdat gezenin sözleri beğeniliyor..ben bu insanları anlamıyorum ya..bu adam değilmiydi ülkede akp ye oy verene salak diyen aptal diyen...buna kimsenin hakkı yoktur..

biz o gerizekali insanların yaptıklarını çekiyoruz..
Üst kısımdaki alıntıda altını da çizerek belirttim ki ne demek istediğimi anlayasın diye :) İnsanın kendisiyle çelişmesi, çatışması ne tuhaf bir şeydir kimbilir...

Artık sandıklar açılıyor. Ülkemiz, gençlerimiz, gelecek nesillerimiz için hayırlısı. Aydınlık günler görmemiz dileğiyle...

vioLette
12-06-2011, 21:14
AKP hala bu kadar oy alıyorsa hiç bir şey demiyorum.
artık seçimlere mi güvenmeyi bırakayım insanlara mı anlamadım.
Birinci olacağı belliydi ama CHP'nin lider olduğu iller bile şuan AKP'yi gösteriyor hayretler içindeyim.

_Cemil_
12-06-2011, 21:21
hayırlı olsun bile diyemiycem 8 yıldır hayrını göremedigimiz bir partiden hayır beklemek hayal olur....

son ve en büyük vurgunu yapıp okyanus ötesinden ülkeyi yönetmeye yeni fetullah olma yolundaki adımı atmışlardır artık..

angelnur
12-06-2011, 21:21
Yinemi AKP valla bişey diyemiycem artık millet derin uykuda galiba uyanan olmamış ...................

_AzAd_
12-06-2011, 21:25
Yav milletimiz hâla oy veriyor bunlaraa..!Ülke elden gidecek..Yok sağlıkmş ,yok eğitimmiş diye kandırılsınlar bakalım..

_Cemil_
12-06-2011, 21:27
olurmu karatahtayı kaldırıcak okullardan çok önemli !!!

_AzAd_
12-06-2011, 21:28
Ya sadece sorunumuz oydu yaa..haklısın;)

_Cemil_
12-06-2011, 21:36
malesefki mhp çıtayı yükseltememiş gözüküyor. 2007 secimlerine göre oy oranı düşmüş chp 2007 secimlerine göre oyunu arttırmış durumda ancak beklenenin altında. mhp barajı gecebildiyse kılıçdaroğlunun dersimli olmasına etnik kimligine sebep gecebilmiştir. kılıçdaroğlu cıtayı yükseltti ancak etnik kimliginin kurbanı oldu malesef baykal döneminde oylarını chp ye veren bir çok kişi mhp ye kaymıştır...

smile
12-06-2011, 21:48
Bu seçimlerin üstüne çok sey söylenip altı çizilecek şu şöyle olsaydı bu böyle olsaydı
Değişen bişey yok aynı şeyler tekrar yaşanıyor bu tabloları daha çok yaşıycaz biz........

''pelin''
12-06-2011, 21:54
Aziz Nesin'i hatırlamak gerek böylesi bir günde...

Türk milletinin % 60'ı aptaldır.

fays
12-06-2011, 23:00
Kurmaylarımla yaptığım seçim sonucu değerlendirmesinden çıkan sonuçları aktarıyorum.

Öncelikle bu seçimle iki kişiyi yad etmek farz oldu. Birincisi F.Nietzsche ikincisi ise,sürpriz olmayacak ama Aziz Nesin. Aziz Nesin'i üçüncü kez anıyoruz bu arada.

Nietzsche'yi niye andın ula derseniz. Şu sözden dolayıdır efendim; "Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır!" Friedrich Nietzsche.

Gelelim direkt seçim sonuçlarına. Bu seçim sonuçlarını AKP'lilerin kendileri bile beklemiyorlardı,kimse beklemiyordu. Aslında bir anlamda sürpriz oldu olmasına ama üçüncü kez hatada ısrar etmekte bu denli can atan insanların olduğunu görmek de oldukça trajikomik.

Son olarak,Milliyetçilerin,Laiklerin,Ulusalcıların,Kür tlerin,Sosyalistlerin bu denli karşısında olduğu ve muhalefet ettiği parti nasıl oluyor da bu denli bir oy oranıyla seçimi kazanıyor. Gel de meraka gark olma..Tabi bunu Nietzsche abimizin sözüyle bağdaştırarak bir sonuca varabiliriz ki tek mantıklı yöntem de bu gözüküyor. Türkiye insanını anlamak gerçekten mümkün değil. Evet,bir seçim daha böyle sonlandı.. ve her ne kadar kazanan AKP olsa da gönüllerin kazananı,söylemleri ve yaptıklarından dolayı HAS Parti ve TKP olmuştur benim nazarımda. Sırrı Süreyya Önder'in meclis'e girmesi ise bu seçimde tek sevindiğim gelişmedir ek olarak. Ve tabi AKP'ye hayır diyen sayılı ilden birinde yaşıyor olmak da beni ziyadesiyle mutlu etti..

vioLette
12-06-2011, 23:43
Bu yüzdelik dilimi gerçekten hakkıyla mı aldı merak ediyorum.

Bazı arkadaşların sözüne pek onay vermiyorum.Evet bende üzüldüm kızdım sinirlendim ama yine kendi çıkarlarını düşünerek oy vermişlerdir verenler.
Yapabilecek bir şey yok.Benim tek isteğim gerçekten benim gibi düşünen bir ilde yaşamak.Bu zihniyeti benimseyen kişilerin olduğu bir toplumda olmak üzücü.

dilerim hiç bir şey daha kötüye gitmez.
Son olarak facebook'ta gördüğüm yazıyı aktarmak istiyorum.

-Anıtkabir'i İzmir'e taşıyalım,bari onu kurtaralım!

nightmare
12-06-2011, 23:49
bizim milletimize demokrasi fazla buna inandım artık..

diktatör olacak ananıda al git diyecek , azarlayacak yani dediğim dedik kendini padişah sanan birileri olcak :)

bizim milletimiz çabuk unutur , sistemli sabırlı organize olarak bu aşamaya gelindi , umarım birgün aklıma gelenler gerçekleşmez ammada komplo teorisi üretmişim zamanında derim :):)

vioLette
12-06-2011, 23:51
bizim milletimize demokrasi fazla buna inandım artık..

diktatör olacak ananıda al git diyecek , azarlayacak yani dediğim dedik kendini padişah sanan birileri olcak :)

bizim milletimiz çabuk unutur , rize hutbesi bir bir gerçekleşti sistemli sabırlı organize olarak bu aşamaya gelindi , umarım birgün aklıma gelenler gerçekleşmek ammada komplo teorisi üretmişim zamanında derim :):)

Düşündüğün şeyler yakın zamanda İran'a olanlarsa emin ol onu bir çok kişi düşünüyor:)

Ufuklardan bir gün gece iner topraklara
Uyuyan cesetler sessizliğe gömülür bir anda
Bir bakmışsın sarmış cübbeliler her tarafta
işte o zaman başlayacak insan katliamı ellerde

''pelin''
12-06-2011, 23:51
"Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır!"
Friedrich Nietzsche.

Kesinlikle! Referandum sürecinde de bolca söylemiş bulunuyorum bu cümleyi.

İzmir'de gitmiş elden. Yanarım...

vioLette
12-06-2011, 23:53
Kesinlikle! Referandum sürecinde de bolca söylemiş bulunuyorum bu cümleyi.

İzmir'de gitmiş elden. Yanarım...

İzmir'de CHP birinci canım!

''pelin''
12-06-2011, 23:56
İzmir'de CHP birinci canım!

Biliyorum canım. Oylar arasındaki yüzdelik dilimden dolayı öyle söyledim. Akp'nin oy oranının % 37 olması İzmir adına gerçekten üzücü!

nightmare
12-06-2011, 23:58
Düşündüğün şeyler yakın zamanda İran'a olanlarsa emin ol onu bir çok kişi düşünüyor:)

Ufuklardan bir gün gece iner topraklara
Uyuyan cesetler sessizliğe gömülür bir anda
Bir bakmışsın sarmış cübbeliler her tarafta
işte o zaman başlayacak insan katliamı ellerde

yok benim düşündüklerim irandan da beter :):)

diyorum ya , inşallah ben ilerde ammada abartmışım paranoyakmışım derim ..

ben demiştim demem :(

neyse :) artık boşveriyorum ...

trblee
13-06-2011, 00:04
vay beee...şimdi türkiyede 2 kişiden biri AKP limi oluyor :D vio kaç kurtar canını yobazlar sardı 4 bir yanını :D

vioLette
13-06-2011, 00:11
vay beee...şimdi türkiyede 2 kişiden biri AKP limi oluyor :D vio kaç kurtar canını yobazlar sardı 4 bir yanını :D

:)
Barajı geçemeyenlerin oranları barajı geçenlerin oranlarına dağıtılıyor bunu biliyorsun değil mi.
Yobazlar etrafımda oldum olası var.Gereken cevapları veriyorum ancak beni en çok üzen.Türkiye üzerinde ki planların daha rahat yapacaklar.Beni üzen bu.
ülkeyi terk etmek mi ekmeklerine yağ süremem.Ama benim gibi düşünen insanların bulunduğu yerde yaşamayı yeğlerim:)
Allah'tan doğuda yaşamıyorum.Sırf bu zihniyet nedeniyle ben tercihlerimde bir tane doğu yazmıyorum:)

socal
13-06-2011, 00:16
Bu millet hakarete, aşağılanmaya, emeğinin yenmesine, kendi çıkarlarını gözetip ülkenin satılmasına, Çitçiye ananı da al git, öğrenciye biber gazı, eylem yaptı diye ceza, şifre skandalı ile öğrencilerin hakkının yenmesine ve hala birilerinin koltukta oturmasına, en pahalı benzini kullanmasına, en pahalı eti tüketmesine, sırf onları tutmuyor diye bir öğretmenin atamasının yapılmamasına ve kederden kanser olmasına, tedavi edilme olanaklarının hepsini kapatmasına ve ölümüne, geçim sıkıntısından intihar edenleri görmemesine. Sel bastığında ölen yavrucaklar, maden ocağı çöktüğünde ölen onca işçiyi unutmasına, daha altyapısı tam olmayan daha küçük bir depremde bir ilçeyi yok edebilmesine rapmen çılgın projelerini yapıp göz boyamasına, sırf düşünceleri yüzünden gazetecilerimizin içeri tıkılmasına ama terör örgütü liderine sayın demesine, görüşmeler yapmasına, en önemlisi her fırsatta laikliğe, demokrasiye bir darbe daha indiren bu adama göz yumuyorsa daha diyecek hiçbir şey yoktur. Benim tek merak ettiğim bu kadar böyle düşündüğünü yazan, söyleyen insan varken bu rakamların nasıl alındığıdır. İnsanlar mı ikiyüzlü oylar mı...

nightmare
13-06-2011, 00:19
Bu millet hakarete, aşağılanmaya, emeğinin yenmesine, kendi çıkarlarını gözetip ülkenin satılmasına, Çitçiye ananı da al git, öğrenciye biber gazı, eylem yaptı diye ceza, şifre skandalı ile öğrencilerin hakkının yenmesine ve hala birilerinin koltukta oturmasına, en pahalı benzini kullanmasına, en pahalı eti tüketmesine, sırf onları tutmuyor diye bir öğretmenin atamasının yapılmamasına ve kederden kanser olmasına, tedavi edilme olanaklarının hepsini kapatmasına ve ölümüne, geçim sıkıntısından intihar edenleri görmemesine. Sel bastığında ölen yavrucaklar, maden ocağı çöktüğünde ölen onca işçiyi unutmasına, daha altyapısı tam olmayan daha küçük bir depremde bir ilçeyi yok edebilmesine rapmen çılgın projelerini yapıp göz boyamasına, sırf düşünceleri yüzünden gazetecilerimizin içeri tıkılmasına ama terör örgütü liderine sayın demesine, görüşmeler yapmasına, en önemlisi her fırsatta laikliğe, demokrasiye bir darbe daha indiren bu adama göz yumuyorsa daha diyecek hiçbir şey yoktur. Benim tek merak ettiğim bu kadar böyle düşündüğünü yazan, söyleyen insan varken bu rakamların nasıl alındığıdır. İnsanlar mı ikiyüzlü oylar mı...

bizim milletimiz çabuk unutur....

şu bahsettiklerini hatırlamaz bile oy verirken....

vioLette
13-06-2011, 00:21

Bak yine sinirlendim.
Yeminle sinirden ağlayacağım.
Bu soruyu bende çok merak ediyorum.
Ya seçimde hile var ya da insanlar sahtekar!

socal
13-06-2011, 00:23
Biliyorum canım. Oylar arasındaki yüzdelik dilimden dolayı öyle söyledim. Akp'nin oy oranının % 37 olması İzmir adına gerçekten üzücü!

Bütün sahil illerimiz için üzücü. Mersin, Antalya, Çanakkale nerede zihniyet nerede o isyan eden insanlar. Geçinemiyoruz diyenler neredeler hangi kuma gömdüler kafalarını. Yoksa tatil rehavetine mi kapıldılar. Anlayamıyorum. Herkesin seçme özgürlüğüne saygım var ama biraz da açılsın gözler yaa... Ama artık çok geçç..

nightmare
13-06-2011, 00:24
Bak yine sinirlendim.

insanlar sahtekar :) çıkarcı :) .....

atamam yapılsın , çoluğum çocuğum şifreyle okullara girsin herkes bişeylerin peşinde artık..

''pelin''
13-06-2011, 00:24

Ağzına sağlık.;)

İnsanlar iki yüzlü, insanlar. Kime güveneceğimizi şaşırdık. Ha bu sonucu bekliyor muyduk, evet. Ama Türkiye'de yaklaşık 4 milyon lise öğrencisi var, o duyarlı aileler 3 aydır ülkede yaşanan kaos ortamını çok çabuk unutabiliyormuş ya da satabiliyormuş. Bunu da görmüş olduk...

vioLette
13-06-2011, 00:26
Sinirlerim gerildi.Umarım sonuçları kötü olmaz.
Kılıçdaroğlu konuşma yaptı biraz rahatladım.Dilerim aynı şekilde gider.

socal
13-06-2011, 00:28
Bak yine sinirlendim.

neden 16 milyon fazla pusula basıldı. Bunun cevabı var mı yok. Neden hala muhtarlıklarda ölen insanların ismi yazıyor seçmen gibi gösteriliyor. Neden önceden parmağa mürekkeb sürülürdü de şimdi sürülmüyor ve seçim sonrası başka partilere ait pusulalar yollarda orada burada bulunuyor da birşey yapılmıyor sümenaltı ediliyor. Farkında mısınız hastenelerde vs yerlerde başı kapalılar çoğunlukta. Hiçbir zaman küçümsemiyorum elbette ama en resmi yerlerde bile böyle. Akp ye üyeysen iş var yoksa yok. İş başvurusu yapıp arkamdan kağıdımın yırtıldığını ve birçok arkadaşıma da bunun yapıldığını söylesem kimse inanmaz ki...

socal
13-06-2011, 00:34
Ağzına sağlık.;)

İnsanlar iki yüzlü, insanlar. Kime güveneceğimizi şaşırdık. Ha bu sonucu bekliyor muyduk, evet. Ama Türkiye'de yaklaşık 4 milyon lise öğrencisi var, o duyarlı aileler 3 aydır ülkede yaşanan kaos ortamını çok çabuk unutabiliyormuş ya da satabiliyormuş. Bunu da görmüş olduk...

Bana dokunmamayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesi işte. Benim çocuğum daha üniversiteli değil hele o zaman gelsin düşünürüz. Şifre skandallarında vah vah derler ama oy vermeye gittiklerinde unuturlar. Başbakan dedi ya şifre yok diye tamam işte inandılar bitti göstermelik bir de soruşturma, inceleme millet süt limann.. Artık seçilemeyecek konuma geldiğinde kaçacak gidecek dokunulmazlığı kalktığında artık o vakitten sonra bul da hesap sor elden gitmiş olacak herşey..

vioLette
13-06-2011, 00:38
neden 16 milyon fazla pusula basıldı. Bunun cevabı var mı yok. Neden hala muhtarlıklarda ölen insanların ismi yazıyor seçmen gibi gösteriliyor. Neden önceden parmağa mürekkeb sürülürdü de şimdi sürülmüyor ve seçim sonrası başka partilere ait pusulalar yollarda orada burada bulunuyor da birşey yapılmıyor sümenaltı ediliyor. Farkında mısınız hastenelerde vs yerlerde başı kapalılar çoğunlukta. Hiçbir zaman küçümsemiyorum elbette ama en resmi yerlerde bile böyle. Akp ye üyeysen iş var yoksa yok. İş başvurusu yapıp arkamdan kağıdımın yırtıldığını ve birçok arkadaşıma da bunun yapıldığını söylesem kimse inanmaz ki...

Bunu biliyorum.AKP'li olan ve bazı kişilerle samimi olan bir hocamızın dediğini aktarıyorum size.
İşe girmek istiyorsan AKP Gençlik Birliğine üye olun:)

Bende kimlik bilgilerimden dolayı alınmadım işe.o yüzden biliyorum işimiz çok zor:)

annem pes etme kalk ders çalış diyor ama öyle içim dolu ki emeğimin karşılığını bile alamıyorsam ne diye çalışayım ki.

fays
13-06-2011, 00:53
Akrep gibisin kardeşim,
korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.
Serçe gibisin kardeşim,
serçenin telaşı içindesin.
Midye gibisin kardeşim,
midye gibi kapalı, rahat.
Ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.
Bir değil,
beş değil,
yüz milyonlarlasın maalesef.
Koyun gibisin kardeşim,
gocuklu celep kaldırınca sopasını
sürüye katılıverirsin hemen
ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,
hani şu derya içre olup
deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.
Ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
— demeğe de dilim varmıyor ama —
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

NAZIM HİKMET RAN

_Cemil_
13-06-2011, 01:12

kesinlikle izmirinde elden gittiği aşikar, ayrıca çanakkale,antalya,mersin,zonguldak... buralardaki oranları görünce kahroluyor insan.

kılıçdaroğlu çıktı ve aslanlar gibi konuştu, daha öncekiler gibi kacıp saklanmadı , dediği çok doğruydu oyunu arttıran tek partiydi chp, kısa süre içinde chp nin oyu 3,5 milyon arttı, bu bir başarıdır, şimdi akp nin taahhütlerinin takipçisi olucaz dedi kılıçdaroğlunu ve tüm partilileri tebrik etmek gerek böyle kısa bi süre içerisinde etkin bir çalışmayla oyları 3,5 milyon arttırmak bir basarıdır...

vioLette
13-06-2011, 01:15
Artık gidişata bakacağız.
AKP ye helal olsun diyorum 8 yıllık dönemde yaptıkları hala onaylanıyor ve %50 gibi bir oy ile birinci parti oluyorsa.
çok üzüldüm çok kızdım ,sinirlendim ama elden bir şey gelmez.Bizler geçmişte olduğu gibi yine kendi düşüncelerimizi temsil eden siyasi görüş içerisinde olup asla iktidar yalakalığı yapmadan aynı yerde duracağız.
Dilerim korktuklarımız olmaz ve ülkemiz gerçekten güzel günler görür.
Tek isteğim ülkemin daha kötüye gitmemesi.

orhande
13-06-2011, 01:39
Muhalifte olsak, yoldaşta, yandaşta artık siyasi duruş ve görüşümüz neyi savunuyor olursa olsun halkın iradesi kararını vermiştir.

Bugün sandık görevlisiydim ve güne erken başlamanın yorgunluğu olsa da eve gelince TV programlarının hemen hemen hepsini takip ettim ve söyleşileri izledim. Gerek akademisyenler, gazeteciler, siyaset bilimciler ortak noktada toplanıyorlar.

CHP'nin çıtayı yükseltmesi bir başarıdır ve bazı rolleri gerçekten yerinde verebilseydi daha da iyi olabilirdi diye düşünüyorum. ve Deniz BAYKAL'ın figürasyonunu tam manada kaldırabilseydi...

Anayasa konusuna gelince çoğunluk sağlanamadığına göre Başbakan'ın da #balkon seslenişinde belirttiği üzere herkesimin görüşü alınarak yapacaklarını belirtti, umarım öyle olur.

Neticede "göbeklerini kaşıya kaşıya" yine iktidarlar...

fays
13-06-2011, 02:58
Şu da bir gerçek ki,bu meclis oldukça renkli ve farklı olacak. Ben bu nokta da Emek Özgürlük ve Demokrasi Bloğunun yani bağımsızların oldukça katkısı olacağını düşünüyorum. Bu seçimde,sadece Kürt siyasetçiler değil Türk kökene sahip ve solcu adaylar da desteklenmiştir ve seçilmiştir bu blok tarafından. Mesela istanbuldan üç tane bağımsız seçilmiştir. 36 milletvekili ile tarihin en yüksek milletvekili sayısına ulaşmıştır aynı zamanda.

Diğer yandan bildiğim kadarıyla CHP'den engelli bir aday da seçilmiştir. Bu da engellilerin seslerinin mecliste duyulması için güzel bir gelişme.

ÜweyS
13-06-2011, 11:24
ne akp ne de başka bir parti. söyleyin bana hangisi kendi çıkarını düşünmüyor. hangisi para peşinde koşmuyor. elimize ne geçiyor? koca bir hiç. tartışmaya gerek yok oyumu boş attım.

merdem
13-06-2011, 11:43
Ülkenin bütünlüğünü,vatandaşının menfaatlerini,gençlerin geleceğini,her birey için eşit adaleti,milletin kendisi asgari ücrete talim ederken vekili on katı maaş alan bir düzene dur diyebilecek bir lider gelmediği sürece hep tartışırız.Bu saydıklarımı yapabilecek bir lider şu an malesef yok.İktidara kim gelirse hemen kendi yandaşlarını kalkındırıyor..Akp nin bu kadar oy aldığına şaşırmadım..Durum böyle giderse önümüzdeki seçimlerde akp nasıl %60-%70 oy alıyor diye tartışırız.Malesef gerçek bu.Biz bunu görüp endişe duyuyoruz.Bunu görüpte hala koltuklarında günü kurtarmanın rahatlığıyla oturan insanların ne amaçla orada olduklarını anlamak sanırım zor değil.Ne diyeyim Allah sonumuzu hayırlı etsin başka bir umudum yok..

trblee
13-06-2011, 11:51
üweys oy kullanmamanın vebali var sen bundan bihabermisin ?

ben yorum yapmıyorumda bu konularda yapmamam daha iyi ;)

ÜweyS
13-06-2011, 12:08
üweys oy kullanmamanın vebali var sen bundan bihabermisin ?

ben yorum yapmıyorumda bu konularda yapmamam daha iyi ;)

oy kullanmamanın ne vebali olacak trblee.. onu anlamadım.
demokratik bir ülkede yaşıyorsak ve kendime uygun bir parti bulamamışsam oyumu boş atmam pek de yadırganmamalı. bu benim kişisel tercihim ve kimsenin vebalini aldığımı düşünmüyorum.

dipnot: benim için tüm partiler ülkeye değil kendisine hizmet ediyor. bu benim tercihim...

trblee
13-06-2011, 12:22
üweys ben böyle düşünüyorum...en azından yakın hissettiğin birine oy vermelisin..kim gelirse kendi yandaşlarını mutlaka kalkındırır...sen bile elinde para olsa önce ailenden başlarsın o yüzden kimseye kızmamak lazım kendi düşüncene sahip olmasada...sonuçta bu ülkede yaşıyoruz ve oy hepimizinde görevidir diye düşünüyorum...bugune kadar kimse siyasi görüşümü sormadı ne işe girerken nede başka birşeyde..şunun şurasında 2 yıldır kapalıyım açıkkende hiçbir sorun yaşamadım yaşayanlar acaba çok aykırı tiplermi merak ediyorum...

vioLette
13-06-2011, 12:23
ne akp ne de başka bir parti. söyleyin bana hangisi kendi çıkarını düşünmüyor. hangisi para peşinde koşmuyor. elimize ne geçiyor? koca bir hiç. tartışmaya gerek yok oyumu boş attım.

Ülkenin bütünlüğünü,vatandaşının menfaatlerini,gençlerin geleceğini,her birey için eşit adaleti,milletin kendisi asgari ücrete talim ederken vekili on katı maaş alan bir düzene dur diyebilecek bir lider gelmediği sürece hep tartışırız.Bu saydıklarımı yapabilecek bir lider şu an malesef yok.İktidara kim gelirse hemen kendi yandaşlarını kalkındırıyor..Akp nin bu kadar oy aldığına şaşırmadım..Durum böyle giderse önümüzdeki seçimlerde akp nasıl %60-%70 oy alıyor diye tartışırız.Malesef gerçek bu.Biz bunu görüp endişe duyuyoruz.Bunu görüpte hala koltuklarında günü kurtarmanın rahatlığıyla oturan insanların ne amaçla orada olduklarını anlamak sanırım zor değil.Ne diyeyim Allah sonumuzu hayırlı etsin başka bir umudum yok..

Sizi tebrik ediyorum.neden mi dine bağlılığınız sizleri kör etmemiş ve dini alet eden insanların farkına varmışsınız.
inanın benim için tek üzücü şey AKP ye bu amaçla oy atılmasıdır.Saadet partisi veya mhp veya sağ partilerden her hangi biri başa gelse asla üzülmem çünkü kökeninde bunların milliyetçilik var ancak.AKP 'nin ideolojisi çok seçmeli.Neresi işe gelirse oraya dönüyor.

ayrıca boş oyu onaylamasam da tek bir partiye dahi ılımlı bakılmıyorsa elbet içinin rahat etmesi için boş atmayı da hoş karşılıyorum.

Kuran-ı Kerim'de oyu boşa atanın vebali var deniliyorsa onu bilemeyeceğim!

Tek sevincim tek başına anayasa yapamayacaklarıdır.

vioLette
13-06-2011, 12:26
üweys ben böyle düşünüyorum...en azından yakın hissettiğin birine oy vermelisin..kim gelirse kendi yandaşlarını mutlaka kalkındırır...sen bile elinde para olsa önce ailenden başlarsın o yüzden kimseye kızmamak lazım kendi düşüncene sahip olmasada...sonuçta bu ülkede yaşıyoruz ve oy hepimizinde görevidir diye düşünüyorum...bugune kadar kimse siyasi görüşümü sormadı ne işe girerken nede başka birşeyde..şunun şurasında 2 yıldır kapalıyım açıkkende hiçbir sorun yaşamadım yaşayanlar acaba çok aykırı tiplermi merak ediyorum...

Kusura bakma ama açık kapalı olayına değil nüfus bilgilerine bakıyorlar bire bir beni alevi olmadıkları için almadılar.
Böyle yapan bir düşünceyi savunacak değilim.
Herkes kendi çıkarını düşünüyor evet.Ancak kendi akrabalarını aldığı yetmemiş gibi parayla satıyorlar rant sağlıyorlar.en çokta burada önemli olan ülkenin satılması.

trblee
13-06-2011, 12:31
viocum nie sinirleniyorsun ...vebali bir vatandaş olarak var...bu ünlemler neyin nesi ...sakin ol bak ben gayet sakinim....benim kütüğüm belki atalarıma kadar türk olduğu için sorun yaşamamışımdır...doğrudur ...belki musevi yahudide beni kendi şirketine istemezdi üstün bir zekaya sahip olmadığım sürece...

vioLette
13-06-2011, 12:38
viocum nie sinirleniyorsun ...vebali bir vatandaş olarak var...bu ünlemler neyin nesi ...sakin ol bak ben gayet sakinim....benim kütüğüm belki atalarıma kadar türk olduğu için sorun yaşamamışımdır...doğrudur ...belki musevi yahudide beni kendi şirketine istemezdi üstün bir zekaya sahip olmadığım sürece...

Canım sinirlendiğimi nereden çıkarttın.O ünlemler baştaki cümlelerin anlamının büyük olmasındandır.Şimdi Türkçe dersine geçmeyelim.
Canım benimde kütüğüm Türkmen.Sen Türk isen eğer kökenini araştır.Türkmenlerin kökeni neye dayanıyor;)Neyse şimdi Tarih dersine de gerek yok.:)
Ama bir yerde haklısın.Ülkemizde şirketlerin çoğu Musevi ,Yahudi ve Ermenilere(!) satıldığı için o olasılıkta yüksek:)

Ben sakinim bence sende sakin ol şeker;)

merdem
13-06-2011, 12:44
Sizi tebrik ediyorum.neden mi dine bağlılığınız sizleri kör etmemiş ve dini alet eden insanların farkına varmışsınız.
inanın benim için tek üzücü şey AKP ye bu amaçla oy atılmasıdır.Saadet partisi veya mhp veya sağ partilerden her hangi biri başa gelse asla üzülmem çünkü kökeninde bunların milliyetçilik var ancak.AKP 'nin ideolojisi çok seçmeli.Neresi işe gelirse oraya dönüyor.

ayrıca boş oyu onaylamasam da tek bir partiye dahi ılımlı bakılmıyorsa elbet içinin rahat etmesi için boş atmayı da hoş karşılıyorum.

En başından beri ben kimin DİNİ alet ettiğinin farkındaydım..Milliyetçilik görüşü tabiki hepimiz için çok önemli bir kriterdir.Ancak şu an için milliyetçi bir lider de göremiyorum malesef.Akp nin bu kadar fazla oy almasının sebebi de bu zaten. Çoğu milliyetçi hatta ülkücüler bile kendi liderlerine güvenmemelerinden akp yi kendilerine yakın bulup ona oy veriyorlar..Bu konuda seçmenide suçlayamam.Çünkü Başbakanın karşısına çıkabilecek güçlü bir lider yok malesef..Umarım mhplilerde bunun farkına varır ve kendilerine güçlü bir lider çıkarırlar.Pek kolay olmasada olmasını isterim.

trblee
13-06-2011, 12:45
acaip sakinim :D soyumda türk boyumda türk...katıksız ...sek :D

trblee
13-06-2011, 12:50
vio sen az beyin jimlastiği yap ...gerçek bir türk kime oy verir...

vioLette
13-06-2011, 12:55
En başından beri ben kimin DİNİ alet ettiğinin farkındaydım..Milliyetçilik görüşü tabiki hepimiz için çok önemli bir kriterdir.Ancak şu an için milliyetçi bir lider de göremiyorum malesef.Akp nin bu kadar fazla oy almasının sebebi de bu zaten. Çoğu milliyetçi hatta ülkücüler bile kendi liderlerine güvenmemelerinden akp yi kendilerine yakın bulup ona oy veriyorlar..Bu konuda seçmenide suçlayamam.Çünkü Başbakanın karşısına çıkabilecek güçlü bir lider yok malesef..Umarım mhplilerde bunun farkına varır ve kendilerine güçlü bir lider çıkarırlar.Pek kolay olmasada olmasını isterim.

Haklısın bu konuda.Güçlü bir parti olmadığı için sağda o yüzden oyların çoğunluğunu alıyor:)

acaip sakinim :D soyumda türk boyumda türk...katıksız ...sek :D

Sevindim canım o zaman.İnternet elinde yazar mısın googleye türkmen soyunda mezhep diye;)

vio sen az beyin jimlastiği yap ...gerçek bir türk kime oy verir...

Canım benim çok güldürdün beni.Gerçek Türk acaba Atatürk'e küfredip onun devletleştirdiği,kamulaştırdığı ve bu ülke insanlarıyla bir olup yeniden yapılandırdığı bağımsız bir ekonomiyi yabancı devletlere peşkeş çekene mi oy vermek!:rolleyes:

Canm ben sana aynı şeyi söyleyip beyin jimlastiği yap demeyeceğim.Çünkü bunu yapabilmek için ilk başta tarihi bilmek gerek.Bence sen ilk başta tarihi araştır:)

trblee
13-06-2011, 13:02
ben sözel çıkışlıyım ... vio genel türk tarihi ...osmanlı tarihi...edebiyat tarihi...ve birsürü tarih okudum...hani o içindeki garip duygunun geçmesi için söylüyorum akp ye oy vermedim ...sende amma yanlı çıktın..adamda haklı bulduğum yanlar olsada benim MİLLİYETÇİLİĞİM var ...bilmem anlatabildimmi...

trblee
13-06-2011, 13:04
ben atatürkü severim ama onu din düşmanı diye adlandırıp putlaştıranlara karşıyım...

vioLette
13-06-2011, 13:06
ben sözel çıkışlıyım ... vio genel türk tarihi ...osmanlı tarihi...edebiyat tarihi...ve birsürü tarih okudum...hani o içindeki garip duygunun geçmesi için söylüyorum akp ye oy vermedim ...sende amma yanlı çıktın..adamda haklı bulduğum yanlar olsada benim MİLLİYETÇİLİĞİM var ...bilmem anlatabildimmi...

Canım benim ben sana AKP'lisin dedim mi.Senin düşüncelerin benimle zıt olduğu için şurada beyin fırtınası yapıyorum.
Kime oy verdiğini bilmem ama bana göre çok yanlış düşünüyorsun.
büyük ihtimal bende sana göre yanlış düşünüyorum.ancak sözel çıkışlı olup bu kadar tarih bilgisi olan birinin TÜRK kökenini bilmesi şaşırttı beni:)
Çepni Beyliğini bilir misin?;)
*Yavuz Sultan Selim Dönemini bilir misin?

İşte o zaman olanlar şimdide oluyor benim demek istediğim bu;)

Yanlı çıktığımı söylemişsin ne konuda anlamadım.Senin düşünceni benimsemiyorum diye yanlı mı oldum???Bence sürekli bana sakin ol v.s diyorsun ama asıl sinirlenen sensin.Sürekli laf sokmaya ve biraz da hakaret vari konuşma tarzınla üslubünu bozuyorsun.;)

vioLette
13-06-2011, 13:07
ben Atatürk'ü severim ama onu din düşmanı diye adlandırıp putlaştıranlara karşıyım...

Bende karşıyım şeker Atatürk'e din düşmanı diyerek onu putlaştıranlara.
ortak bir nokta ne güzel:)

Kurs zamanı.Daha çok sohbet etmek isterdim ama gitmek zorundayım.Belki benden sonra birileri daha dialoga girer:)
Görüşürüz şeker.Kib.

trblee
13-06-2011, 13:11
görüşürüz viocan :) en sevdiğim sohbet şeklinden birini yaşattığın için çok mersi...

GRAND EKİNOKS
13-06-2011, 13:17
Aziz Nesin'i hatırlamak gerek böylesi bir günde...

Türk milletinin % 60'ı aptaldır.

21 milyon kişi seçimini yaptı...
bakın tartışma yapmıyorum hemen savunmaya geçmeyin..siz tutup bukadar insana aptal diyemezsiniz hakkınız yok..bende geriye kalan insanlara safsata diyorum...

kalplerimizneden kırılsın diyosunuz açıklıyoruz diyorsunuz maşallah hepiniz güzelce açıklamışsınız resmen çemkirdiniz...

sizinle bu yüzden diyaloğa girilmez yazık..

ancak sadece şunu diyorum aziz nesin sözünü benzetmeye kimsenin hakkı yok....

saygılar..her şeyin hayırlısı olsun diyorum iyi günler...

elal
13-06-2011, 13:19
seçimler bitti ve kazanan belli oldu bundan sonra apmulle gelen karanlık günler bizi bekliyor :)

vioLette
13-06-2011, 13:30
seçimler bitti ve kazanan belli oldu bundan sonra apmulle gelen karanlık günler bizi bekliyor :)

Son nokta kondu konuya:D:o;)

ÜweyS
13-06-2011, 14:26

şöyle belirtmem gerekir ki hiçbir partiyi kendime yakın hissetmiyorum, hissetmeyeceğim de. ben Allah'a hesap verirken zorlanmayacağım, belki oy verenler de zorlanmayacak (haklı olanlar). Neden mi çünkü ben hiçbir partiye güvenmiyorum güvenenleri de yadırgamıyorum kendi düşünceleri. Eğer ki herhangi bir partiyi destekleyen arkadaşım mahşerde hesap verirken doğru bir iş yapmışsa ne mutlu ona. ama ben bu kadar cesaretli değilim. herkesin düşüncesine saygı duyarım ve oy kullananlar vesilesiyle gelen hükümeti hiçbir yerde de rencide etmem.

Teşekkür ederim violette. Ayrıca Kur'an-ı Kerim'de oyu boşa atmanın günah olduğu yazılmıyor ve ben kimsenin vebaline girmedim girmem de...

vebalim yoktur. var deyipte suçlamazsanız sevinirim. saygılar..

girl_44
13-06-2011, 14:31
Siyaset konuşmayı sevmesem de Üweys'e hak veriyorum,herkes fikir özgürlüğüne sahiptir,oy kullanmak da kullanmamak da şahsın kendisine kalmış.

vioLette
13-06-2011, 15:16
üweys biliyoum Kuran da yazmadığının kardeşim sğol yine de ciddiye alıp cevap vermişsin:)

_AzAd_
13-06-2011, 15:35
Akşam sinirden ilaç üstüne ilaç içtim..Babam teselli ediyodu beni.
Bu millet hizmet istemiyor,Olacaklar da millete müstahak..!
Olan bize oluyo:(

_Cemil_
13-06-2011, 15:37
21 milyon kişi seçimini yaptı...
bakın tartışma yapmıyorum hemen savunmaya geçmeyin..siz tutup bukadar insana aptal diyemezsiniz hakkınız yok..bende geriye kalan insanlara safsata diyorum...

kalplerimizneden kırılsın diyosunuz açıklıyoruz diyorsunuz maşallah hepiniz güzelce açıklamışsınız resmen çemkirdiniz...

sizinle bu yüzden diyaloğa girilmez yazık..

ancak sadece şunu diyorum aziz nesin sözünü benzetmeye kimsenin hakkı yok....

saygılar..her şeyin hayırlısı olsun diyorum iyi günler...

önceki mesajlarınızda atıp tutuyorsunuz, cevap verilip sizden cevap beklendiginde resmen cemkirmişsiniz diye bir laf edip sizlerle dialoga girilmez diyerek resmen hakaret ediyorsunuz. asıl buna yazık degilmi.... aynı başbakanınız gibi meydanlarda atıp tutuyor cevap verilip soru sorulunca kacıyor cevap veremiyor neden çünki yalanı veya bilgisizliği ortaya cıkıyor ama benim saf milletim zaten inanıyor bu adama ne gerek var farklı sesleri dinlemiyor bile bu saf milletim benim...

trblee
13-06-2011, 18:03
bende demiştim zaten kuranda yazıyor ayet numarası vermiştim ya..sizde bana kuranda yazmıyor diye açıklamada bulunmuşsunuz...o nur ışığınızla beni aydınlattığınız için saolun varolun dindar üweys bey...
bundan sonraki sözlerim geneldir özel algılanmasın...
ben oy kullanmayı bir borç bilirim ... vatandaşlık borcudur...eğer sen oy kullanmıyorsan bir şekilde başa gelenede meclise girenede laf etmiyeceksin...bir kişinin oyundan ne olur diye düşünülüyorsada....böyle düşünen kaç bir kişi vardır diye sormak isterim...

vioLette
13-06-2011, 18:16
Arkadaşlar konuyu tabi ki fikir alış verişi ve beyin fırtınası yapmak için açtık ancak bir birimizi kıracak sözler söylememeye dikkat edelim.
Biliyorsunuz ki geçmişte kalpler kırıldı,üzüldük aynı şeyler yaşanmaz umarım.
Hepinizin saygı ve sevgiyle kalmanızı temenni ediyorum