PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metin Lokumcu Hakkında Yine Dehşet Verici Sözler

fays
11-06-2011, 15:59
Başbakan Erdoğan dün katıldığı televizyon programında Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtladı. Çakır'ın Hopa olaylarında ölen Metin hocayı anımsatmasına Erdoğan "ben bilmem" karşılığını verdi.

Başbakan Erdoğan'ın, Ruşen Çakır'a verdiği röportajda Hopa'da polisin öldürdüğü emekli öğretmen Metin Lokumcu için kullandığı ifadeler dehşet uyandırdı. Anlaşılan o ki, daha önce de Lokumcu için skandal ifadeler kullanan Erdoğan'a göre kendisini protesto edenlerin ölmesine, üzülmeye bile değmez.

Ben bilmem, ölürse ölür...
Gazeteci Ruşen Çakır’ın, "Hopalı olduğunu, burada çıkan olaylarda yaşamını yitiren Metin Lokumcu’nun da akrabası olduğunu, Erdoğan’ın memleketinde yıllarca öğretmenlik yaptığını" dile getirerek, "Sizin ilk günkü tepkinizi gerçekten yadırgadık. Aradan geçen zaman içinde herhalde bu konuyu düşünmüşsünüzdür. Diyeceğiniz bir şey var mı?" sorusu üzerine, "Ben öncelikle başınız sağ olsun diyorum ama size bazı resimleri ve ses kasetlerini ulaştırsınlar. O ses kasetlerini dinlediğiniz, bir de o resimleri gördüğünüz zaman acaba emekli bir öğretmene bunlar yakışır mı diye herhalde siz de akrabanız da olsa hakkı teslim etmeniz gerekir diye düşünüyorum" diye konuştu.

"Ama öldü efendim" denilmesi üzerine de Erdoğan, "Bilemem, ben sadece bunu söylüyorum... Çünkü bu noktada ben böyle bir emekli öğretmene o ifadeleri yakıştırmam. Elinde taşla bir emekli öğretmeni görmem çünkü o taşların karşısında ben varım, o taşlar bana atılıyor. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanıyım veya konvoya, sivil halka atılıyor. Bakın orada Hopalı insanlar var hemşehrilerine atıyor. Herhalde bunun da olmaması lazım değil mi?

En modern biber gazı bizde
Bşbakan Erdoğan, ’Biber gazı kullanımı biraz abartılmıyor mu?" sorusuna "Emniyet, nerede, neyi, nasıl kullanacağını en iyi bilen onlar. Yani o taşları atanlara karşı, herhalde biber gazı ondan daha tesirli değil. İşte şu anda komada yatıyor" dedi. Erdoğan "Biber gazı orantısız gücün ifadesi değil. Şu anda dünyanın en modern manada, yani bu tür şeyleri yatıştırmada kullandığı biber gazıdır" dedi.

soL.org.tr