PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Girişimcilik Ara Sınav Soru ve Cevapları

fredi
02-04-2011, 04:09
Aklınızda kalan soruları bu bölümde paylaşabilirsiniz.

yeşim81
03-04-2011, 22:41
yenilikçi yaratıcı olma-risk alma-öncü olma-rekabetçi düşünme
meydan okuma
hazırlık-kuluçka-yartıcılık ort.cıkarma-yaratıcı sonuç sıralaması
odak grup görüşmeleri
yenilik kaynakları sorulmuştu
prof.bilanço-gelir tab ve nakit bütçesi
leasing finansal kiralama

aklıma gelenler bu kadar doğruluklarında emin olmamakla birlikte..zordu sorular,umarım herkesin şansı yardım eder

hsndmr
03-04-2011, 23:05
“Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.”
Albert Einstein
Daha önce Albert Einstein'ın 10 altın kuralını okumuştum be begenmiştim.hepside aklımda kalmıştı.kim derdi o begendiğim kurallardan biri sınavda sorulacak ;D

hsndmr
03-04-2011, 23:05
“Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.”
Albert Einstein
Daha önce Albert Einstein'ın 10 altın kuralını okumuştum be begenmiştim.hepside aklımda kalmıştı.kim derdi o begendiğim kurallardan biri sınavda sorulacak ;D

KameLia
04-04-2011, 10:43
valla bende attım albert dedim sanırım. Keynes felan ugrasmaz boyle fikirlerle diye :p
Doğru olduğuna sevindim.

ÜweyS
04-04-2011, 11:04
iyi yapamamış olan arkadaşlar moralini bozmasın. siteyi takip etmeye devam etsin ve final de yüksek not almaya gayret göstersin.

kartal.4132
04-04-2011, 11:14
üweys allah razı olsun..paylaştığın notlara çalışarak muh. den.-spk-iky-stratejik yönetim 85 le 100 arasında gelicek... uluslar arsı işlet. 60 ve 85 arası bekliyorum.. girişimcilik de galiba 50 ye yakın bişi gelicek... notların olmasaydı motive olamicaktım ve bu iş yoğunluğumda çalışamicaktım.. allah razı olsun...!

croatone
04-04-2011, 16:35
1-cantillon 2-risk alma öncü olma- rekbetçi düşünme-ynilikçi olma 3-bireysel tutum:düşünce 4-hazırlık-kuluçka-yaratıcılın ortaya çıkışı-yaratıcı sonuçların kabulü 5-odak gurp görüşmeleri tekniği 6-iç girişim yada iç girişimci 7-shatzer 8-leasing:finansal kiralama 9-euroka 1985 10-borçlanmada vadeyi kısaltmak:doğrusu vadeyi uzatmak 11-libir işletmenin borçlarını karşıladıktan sonra arta kalan nakit : likitide 12-geleneksel yönetici risk almaz 13-yaratıcı düşüncede yaygın düşünceler:her alanda yapılabilir 14-endüstri bölgeleri:yalıtılmış değildir BİR KAÇ SORU DAHA VAR AKLIMDA AMA ŞIKLARI HATIRLAYAMADIM :)

Çamur Abi
04-04-2011, 17:57
Sınavdan önce en kötü geçicek sınavımın bu olcanı soleseler inanmazdım neyseki bu da bana ders olsun artık finalde durumumu düzeltirim inşallah:):)

Çamur Abi
04-04-2011, 18:03
Sınavdan önce en kötü geçicek sınavımın bu olcanı soleseler inanmazdım neyseki bu da bana ders olsun artık finalde durumumu düzeltirim inşallah:):)

nazlı_
04-04-2011, 18:57
Hocam sana zor ders yokdur:)

Çamur Abi
04-04-2011, 19:42

:):)inşallah finalde oltaya gelmem senin nasıldı nazlı:)

seckin35
04-04-2011, 20:02
benımde işletmecılık ve bu ders diğerlerıne göre düşük gelıcek ama girişimcilikten 70 filan alırım terslık olmazsa işletmecılıkten 60 filan gelır diğerleri 90 üstü gelıor kesin:)

Bu 2 zayıf dersi baya kastırdılar finaldede bunları kolay yapıp vizedekı kolayları kastırcaklar

gecen yıl vizede Tvs finalde finansaldan bılıyorum:D

tamer0027
04-04-2011, 23:14
cevap anahtarları ne zaman yayınlanır arkadaşlar bilgisi olan var mı ?

seckin35
04-04-2011, 23:33
Yarın verirler

nobles
04-04-2011, 23:37
final hazırlık başlığın amesaj yazamadım.

4.sınıf işletme vize sınav değerlendirmem ;

dediğim gibi ben muh dent ve spk dan korkmuyorum asıl uluslararası işletmecilik ve girişimcilik korkutuyor demiştim. muh.dent ve spk her ne şekilde gelirse gelsin yüksek not alacağım derslerdi. spk gerçekten iyi geldi 10 dk.da bitti zevkle bitirmişken stratejik biraz kastı fakat oda gayet iyi gitti. girişimcilik dersi az konusu en kolay ders diye sunulan ders başından beri forumdada bu düşünürleri sevmedim akılda kalıcı değil zorlanacağız dedim ve bu sene geçmiş yıllarda en kolay en belirgin taylor vs sormadılar ve sorulmamışları sordular çok canım sıkıldı. ve girişimcilik 2010 büt vize konu sorularından yani ilk 5 ünite soruları ağırlıklı olarak tabiki geçmiş yılardaki diğer ilgili ara sınavlardan da sorulmuştu fakat çok kolay değildi bence.
insan kaynaklarıda düşündüğüm gibi olmadı uluslararası işletmecilik zor geçer derken insan kaynakları 60 en fazla 70 gelir.

spk dan sayısal gelmemesi güzeldi finalde zorlayacaklar bizi .

girdiğim göztepe kampüste herkesin elinde 4. sınıf murat geçmiş yıl soru kitabı vardı . Ulen dedim herkes 4.sınıf ne bu ya. belliki son anda çalışanlar dı sorulara güveniyorlardı bizde enayi gibi konulara çalıştık.:) fakat bilgi bize günlük hayatta lazım değilmi diye teselli ettim kendimi.

sınav sonrasında bazı derslerin geçmiş yıl karması olması beni sinirlendirdi. bilgisiz son anda geçmiş yıl soru çözen adam da mezun bizde mezun oluyoruz. sonuçta sahada kalite belli oluyor onlar dökülüyor ammaaaaaaaaaa adam mezunum diye caka satıyor hoşdeğil.

sınav gözetmenleri çok kıldı. sertti herşeyi topladılar.siz nasıl cevapları alabildiniz anlamadım.

göztepe kampüsü fiyasko böyle vasat bir üniversite görmedim tuvalet yok arkadaşlar cafesinde tek tuvalet var tek odalı tek kişilik . finalde yolu buraya düşeceklerin sınava 30 dk önceden alınmayacağını varsayarak wc ihtiyaçlarını ona göre halletmeleri gerekiyor.

hayırlısı ile atlattık finallere haftaya kesin başlamak lazım . geçmiş yıl sorularını ezberlemek finallerde bütleride ezberlemek gerek unutmayın.

belki banlanma olabilir fredi denen sözde admin banlama yapabilir.Forumun rezalet serveruna eleştirim nedeniyle ve gereksiz yere hatırladığınız sınav soruları diye bir çok başlık açıp başlık çöplüğü haline gelen foruma , artı bir şey katmayarak reklam doldurarak aşık mod admin lerle forumun gidişatını açıkça yazmak işlerine gelmeyecek. içlerinde son derce kalite mod lar var isim asla vermem fakat onlar dahi bu sorunlara boğuşmaktan bıkmış durumdalar onlar ne aşık nede hayal aleminde üyelere bilgi veren döküman temin eden kişilerdir.görüşemezsek hepinize şimdiden hayırlı finaller. kalın sağlıcakla.Eywallah.

mebaer
05-04-2011, 04:35
TeşekkürLer payLaşım için insallah hepımızın sonucları guzel olur ;-)

mebaer
05-04-2011, 04:39

Harikaydı face duvarıma bunu kesinLikLe yazmaLıyım izin var mı;-)

meteogram
05-04-2011, 04:48
burdan op arkadaslardan bı rıcam olacak sıtede lazım olanları arastırıp ındırmek ıstedıgım bı kac lınkle karsılastım hepsıde kırık lınk ve bunu gorup ısıme yarayan yaramayan 5 - 10 lınke daha tıkladım benım sansımmı bılmem ama hep kırık lınk cıktı

kırık lınklerı bı duzenlesenız yada kaldırsanız dhaa ıyı olmaz mı ?

ÜweyS
05-04-2011, 11:02
final hazırlık başlığın amesaj yazamadım.

4.sınıf işletme vize sınav değerlendirmem ;

dediğim gibi ben muh dent ve spk dan korkmuyorum asıl uluslararası işletmecilik ve girişimcilik korkutuyor demiştim. muh.dent ve spk her ne şekilde gelirse gelsin yüksek not alacağım derslerdi. spk gerçekten iyi geldi 10 dk.da bitti zevkle bitirmişken stratejik biraz kastı fakat oda gayet iyi gitti. girişimcilik dersi az konusu en kolay ders diye sunulan ders başından beri forumdada bu düşünürleri sevmedim akılda kalıcı değil zorlanacağız dedim ve bu sene geçmiş yıllarda en kolay en belirgin taylor vs sormadılar ve sorulmamışları sordular çok canım sıkıldı. ve girişimcilik 2010 büt vize konu sorularından yani ilk 5 ünite soruları ağırlıklı olarak tabiki geçmiş yılardaki diğer ilgili ara sınavlardan da sorulmuştu fakat çok kolay değildi bence.
insan kaynaklarıda düşündüğüm gibi olmadı uluslararası işletmecilik zor geçer derken insan kaynakları 60 en fazla 70 gelir.

spk dan sayısal gelmemesi güzeldi finalde zorlayacaklar bizi .

girdiğim göztepe kampüste herkesin elinde 4. sınıf murat geçmiş yıl soru kitabı vardı . Ulen dedim herkes 4.sınıf ne bu ya. belliki son anda çalışanlar dı sorulara güveniyorlardı bizde enayi gibi konulara çalıştık.:) fakat bilgi bize günlük hayatta lazım değilmi diye teselli ettim kendimi.

sınav sonrasında bazı derslerin geçmiş yıl karması olması beni sinirlendirdi. bilgisiz son anda geçmiş yıl soru çözen adam da mezun bizde mezun oluyoruz. sonuçta sahada kalite belli oluyor onlar dökülüyor ammaaaaaaaaaa adam mezunum diye caka satıyor hoşdeğil.

sınav gözetmenleri çok kıldı. sertti herşeyi topladılar.siz nasıl cevapları alabildiniz anlamadım.

göztepe kampüsü fiyasko böyle vasat bir üniversite görmedim tuvalet yok arkadaşlar cafesinde tek tuvalet var tek odalı tek kişilik . finalde yolu buraya düşeceklerin sınava 30 dk önceden alınmayacağını varsayarak wc ihtiyaçlarını ona göre halletmeleri gerekiyor.

hayırlısı ile atlattık finallere haftaya kesin başlamak lazım . geçmiş yıl sorularını ezberlemek finallerde bütleride ezberlemek gerek unutmayın.

belki banlanma olabilir fredi denen sözde admin banlama yapabilir.Forumun rezalet serveruna eleştirim nedeniyle ve gereksiz yere hatırladığınız sınav soruları diye bir çok başlık açıp başlık çöplüğü haline gelen foruma , artı bir şey katmayarak reklam doldurarak aşık mod admin lerle forumun gidişatını açıkça yazmak işlerine gelmeyecek. içlerinde son derce kalite mod lar var isim asla vermem fakat onlar dahi bu sorunlara boğuşmaktan bıkmış durumdalar onlar ne aşık nede hayal aleminde üyelere bilgi veren döküman temin eden kişilerdir.görüşemezsek hepinize şimdiden hayırlı finaller. kalın sağlıcakla.Eywallah.

sınavlarınızda başarılar dilerim. İnş. en kısa sürede server sorunu çözülecektir.

burdan op arkadaslardan bı rıcam olacak sıtede lazım olanları arastırıp ındırmek ıstedıgım bı kac lınkle karsılastım hepsıde kırık lınk ve bunu gorup ısıme yarayan yaramayan 5 - 10 lınke daha tıkladım benım sansımmı bılmem ama hep kırık lınk cıktı

kırık lınklerı bı duzenlesenız yada kaldırsanız dhaa ıyı olmaz mı ?

bununla ilgili çalışmamızı yazın daha da net yapacağız. ondan önce not yayınlamamız gerekli. bunu hallettikten sonra diğer sorunlara el atılacaktır.

benrem
06-04-2011, 02:39
4 sınıf 2011 arasınav sorularını nasıl çıkarabilirim

benrem
06-04-2011, 02:52
soruları nasıl indirebilirim

eifell
30-04-2011, 17:10
sınav sonuçlarınız nasıl arkadaşlar?