PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyasi Gaflar

duyguuu
06-10-2007, 17:29
Tansu Çiller Kirklareli halkina "Allah'i size emanet ediyorum," diye seslendi...

“Füzelerle savaş kazanabilirsiniz, ama füzelerin üzerine oturamazsınız...” (Deniz Baykal)

“Sekiz yıl Özal’a verdiniz, onun iki yılını ananıza verin, o zaman Türkiye şahlanır...” (Tansu Çiller)

“Ben 1960’larda çalışma bakanlığı yapmıştım. Yani tam hatırlamıyorum ama 1995’e kadar sürdü bu görevim...” (Bülent Ecevit)

'' ana'nı alda git..''(R.T.Erdoğan)

''askerlik yan gelip yatma yeri değildir..'' (R.T.Erdoğan

''Başörtüsü eşlerin ayıplarını örtmeye yetmez” (DenizBaykal)

lazkopat
06-10-2007, 19:29
Merhum Ecevit'in, ak partiye, adalet ve kalkınma bankası demesi..

Bu da benden olsun.. :)

sirmuzzy
20-10-2007, 00:56
''askerlik yan gelip yatma yeri değildir..'' (R.T.Erdoğan

bunun gafla alakası yok çok dobra dobra 1 söz ve haklı bence de

yarası olan gocunur

askerde yan gelip yatan paşalar yoq mu hiç war onlar gocunsun

Aykut Balaban
20-10-2007, 02:12
Doğru Askerlik yan gelip yatma yeri degildir.Askerlik ölmektir.Tayyip beyın oglu acaba neden askere gıtmemıstır ?
Bu lafı hangı olaydan sonra söyledıgını bilmiyorsunuz heralde

sirmuzzy
20-10-2007, 02:28
Ahmet Burak Erdoğan'ın 2000 yılında Kasımpaşa Deniz Hastanesinden verilen raporla çürüğe ayrıldığı, çürük raporunu da dönemin Baştabibi Tuğamiral A. Vehbi Alpman'ın onayladığı belirtildi.

Erdoğan ile ilgili yapılan işlemlerde en ufak bir hata ve yanlışlık bulunmadığını anlatan Alpman, "Tüm değerlendirmeler bilimsel olarak titizlikle yapıldı. Verilen karar kesinlikle doğru ve yasaldır.Tanı konusunda hiçbir şey söylemek durumunda değilim, raporun hangi branşta verildiği konusunda da bir şey söylemeyeceğim" dedi.

buyur sana cevap

oldumu kardeşim?

Aykut Balaban
20-10-2007, 02:33
Ahmet Burak Erdoğan'ın 2000 yılında Kasımpaşa Deniz Hastanesinden verilen raporla çürüğe ayrıldığı, çürük raporunu da dönemin Baştabibi Tuğamiral A. Vehbi Alpman'ın onayladığı belirtildi.

Erdoğan ile ilgili yapılan işlemlerde en ufak bir hata ve yanlışlık bulunmadığını anlatan Alpman, "Tüm değerlendirmeler bilimsel olarak titizlikle yapıldı. Verilen karar kesinlikle doğru ve yasaldır.Tanı konusunda hiçbir şey söylemek durumunda değilim, raporun hangi branşta verildiği konusunda da bir şey söylemeyeceğim" dedi.

buyur sana cevap

oldumu kardeşim?
Ne dicekti Ben yalan rapor hazırladım.Kusura bakmayın mı ?
Allah aşkına cevap dediginiz bu mu ?
Nedense bu ülkenin başında olanların ogulları ya askere gitmez,rapoları alır yada bodrum-antalya taraflarında rahat rahat yan gelip yatarlar.

sirmuzzy
20-10-2007, 02:34
Ne dicekti Ben yalan rapor hazırladım.Kusura bakmayın mı ?
Allah aşkına cevap dediginiz bu mu ?
Nedense bu ülkenin başında olanlar ya askere gitmez yada bodrum-antalya taraflarında rahat rahat yan gelip yatarlar.

yani sen şimdi o generalimize yalancı mı diyorsun?

Aykut Balaban
20-10-2007, 02:39
yani sen şimdi o generalimize yalancı mı diyorsun?
Ben senin başbakanınada yalancı dıyorum,generalinede yalancı dıyorum..
Oğluna sahte raporlar ayaralyıp sonrada ölen askerlerın arkasından 'askerlık yan gelıp yatma yeri degildir ' diyen adama ben daha cok seyler söylerım ama terbiyemi bozmak istemem...
Fakir diye Doguda savasan askerlerın gunahi ne ?
O aılerın gunahı ne ?

sirmuzzy
20-10-2007, 02:49
Ben senin başbakanınada yalancı dıyorum,generalinede yalancı dıyorum..
Oğluna sahte raporlar ayaralyıp sonrada ölen askerlerın arkasından 'askerlık yan gelıp yatma yeri degildir ' diyen adama ben daha cok seyler söylerım ama terbiyemi bozmak istemem...
Fakir diye Doguda savasan askerlerın gunahi ne ?
O aılerın gunahı ne ?

1- o benim başbakanım değil , T.C. Devletinin başbakanı, yani senin de benimde başbakanım

2- başbakana orda burda yalancı demem canın yanmasın

3- bu ordu , başbakanı çok mu seviyor da oğlunu askere almıyor ?

4- askerlik yan gelip yatma yeri değildir lafını ölen askerlerin arkasından dememiştir insanları kandırma

5 - çoğunlukla doğuya fakirler gitmiyor. asıl fakir olan doğu anadolu ve g.doğunun askerleri batıya geliyor. bunu öğrenmiş ol böylece

6- askerlik yan gelip yatma yeri değildir gerçekten de. asker yan gelip yatarsa sen evinde rahat uyuyamazsın

Aykut Balaban
20-10-2007, 03:03
1- o benim başbakanım değil , T.C. Devletinin başbakanı, yani senin de benimde başbakanım

2- başbakana orda burda yalancı demem canın yanmasın

3- bu ordu , başbakanı çok mu seviyor da oğlunu askere almıyor ?

4- askerlik yan gelip yatma yeri değildir lafını ölen askerlerin arkasından dememiştir insanları kandırma

5 - çoğunlukla doğuya fakirler gitmiyor. asıl fakir olan doğu anadolu ve g.doğunun askerleri batıya geliyor. bunu öğrenmiş ol böylece

6- askerlik yan gelip yatma yeri değildir gerçekten de. asker yan gelip yatarsa sen evinde rahat uyuyamazsın

1-O benım başbakanım degil.(Benıde vatandaşlıktan atsın :)
2-Benı ılgılendırmez senın ne dedıgın.Ben dıyorum ama yalancının teki
3-Bu soruya cevap bıle vermeme gerek yok ya neyse.Başbakanın oglunun kırdıgı tek ceviz degil bu.İlla ordunun bu adama tapmasına gerek yok.Hangı Bakanın oglu gitmiş askere.Yapmayın etmeyın.Adamı televızyonlarda goruyorumda saglıgı yerındeydı maşallah.
Anlamıyorum hıc mı kanınıza dokunmuyor bu olay..Sızlerde askere gıdıceksınız ?
Bu adaletsizlik hiç mi ilgilendırmıyor sızı..
4-Nerde söyledıgını açıklarmısın ?Ve zamanını..Beklıyorum
5-Çogunlukla dogu bölgelerıne fakir,egitimsiz cocukları gonderıyorlar.Bana bunun tersını söylemen bıle yanlıs.Sen hıc bır iş adamının oglunun doguda askerlık yaptıgnı duydun mu.?
6-Dedigim gibi yan gelıp yatma yerı degıl,ölme yeridir. !

sirmuzzy
20-10-2007, 03:13
1-O benım başbakanım degil.(Benıde vatandaşlıktan atsın :)
2-Benı ılgılendırmez senın ne dedıgın.Ben dıyorum ama yalancının teki
3-Bu soruya cevap bıle vermeme gerek yok ya neyse.Başbakanın oglunun kırdıgı tek ceviz degil bu.İlla ordunun bu adama tapmasına gerek yok.Hangı Bakanın oglu gitmiş askere.Yapmayın etmeyın.Adamı televızyonlarda goruyorumda saglıgı yerındeydı maşallah.
Anlamıyorum hıc mı kanınıza dokunmuyor bu olay..Sızlerde askere gıdıceksınız ?
Bu adaletsizlik hiç mi ilgilendırmıyor sızı..
4-Nerde söyledıgını açıklarmısın ?Ve zamanını..Beklıyorum
5-Çogunlukla dogu bölgelerıne fakir,egitimsiz cocukları gonderıyorlar.Bana bunun tersını söylemen bıle yanlıs.Sen hıc bır iş adamının oglunun doguda askerlık yaptıgnı duydun mu.?
6-Dedigim gibi yan gelıp yatma yerı degıl,ölme yeridir. !

1-o senin başbakanın . istemiyorsun anlaşılan. hatta vatandaşlıktan çıkayım diyosun. sana en uygunu rusya vatandaşlığı sanırım zaten yakışır ;)

2- Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensubuna hakaret ediyorsun. forumdan uzaklaştırılman için yeterli 1 sebep. çünkü ben bunu dava etsim forumu bile kapattırırım. ;)

3- sorduğum soruyla verdiğin cevabın alakası yok

4- nerede söylediği de belli zamanı da belli. bu lafı orduda yan gelip yatan 1 ileri için demiştir. gidip şehit olan askerlerimiz için değil. kalkıp Başbakanı haysiyetsizlikle suçlayamazsın.adam ülkenin Başbakanı. kendi askerine hakaret eder mi . akıl var mantık var.

5- ülkenin doğu bölgesi, batısından daha fakir . ve doğu bölgesinin askerleri batıda yapıyor acemiliqini de usyalıqını da çoğunlukla. iş adamının oğlu doğuya gitmiyorsa bu TSK'nın problemidir Başbakan'ın değil.

6 -evet gerektiğinde ölme yeridir. aslında sen de ben de Başbakanla hemfikiriz bu konuda. :) hatta M.Kemal ne demişti "ben size ölmeyi emrediyorum" işte o kadar. asker oraya ölmek için gitmeli gerekirse

Aykut Balaban
20-10-2007, 03:45
1-o senin başbakanın . istemiyorsun anlaşılan. hatta vatandaşlıktan çıkayım diyosun. sana en uygunu rusya vatandaşlığı sanırım zaten yakışır ;)

2- Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensubuna hakaret ediyorsun. forumdan uzaklaştırılman için yeterli 1 sebep. çünkü ben bunu dava etsim forumu bile kapattırırım. ;)

3- sorduğum soruyla verdiğin cevabın alakası yok

4- nerede söylediği de belli zamanı da belli. bu lafı orduda yan gelip yatan 1 ileri için demiştir. gidip şehit olan askerlerimiz için değil. kalkıp Başbakanı haysiyetsizlikle suçlayamazsın.adam ülkenin Başbakanı. kendi askerine hakaret eder mi . akıl var mantık var.

5- ülkenin doğu bölgesi, batısından daha fakir . ve doğu bölgesinin askerleri batıda yapıyor acemiliqini de usyalıqını da çoğunlukla. iş adamının oğlu doğuya gitmiyorsa bu TSK'nın problemidir Başbakan'ın değil.

6 -evet gerektiğinde ölme yeridir. aslında sen de ben de Başbakanla hemfikiriz bu konuda. :) hatta M.Kemal ne demişti "ben size ölmeyi emrediyorum" işte o kadar. asker oraya ölmek için gitmeli gerekirse
1)Benide atsın dedim.İstemıyorum demedım.Rusya istemem o eskıdendı.Olcauksa Küba olsun daha guzel.
2)Hakaret ediyorum napıcaksın kı ver mahkemeye :)Dogruyu söyleyenı dokuz köyden kovarlar hesabı.Hıc agzımızı acmayalım ztn Ne derler ıse tmm abıcım,emredersınız abıcım.
3)Basbakanın ogluna torpıl gecmek ıcın yada şöyle soyluyeyım Sözde Buyuk adamlarımızın ogullarını,tanıdıklarını ıstedıklerı yerlere tayın edebılıcek guclerı vardır ve raporda ayarlanmaktadır.Bunu yapmak ıcın ordu ıle sıkı fıkı olmaya gerek yoktur.Zaten ellerınde bır guc var ve bu guc Ordunun basında bulunan ınsanlardan bıle fazladır.
4)Ahh ahh ne guzel degıstırıyorsunuz lafları.Adam ulkenın basbakanı herseyı dogru yapar mantıgı ıle hareket edersek ooo bız yanmısız.Böyle bır mantık yok arkadasım.Sıyaset olmazdı senın soyledıgın gıbı olsaydı eger.Basbakan her zaman dogruyu yapar dogruyu konusur.Kendi çifçisine laf eden adam herkese laf eder.
5)Tsk basbakanlıktan emır alan bır kurumdur.Basbakanın altında calısan bır kurumdur.Basbakandan emır alan bır kurumdur.
6)Hayır ölme yerı degıldır orası.Kımse ölmek zorunda degıldır.
M.Kemal kurtulus ıcıın söylemıstır.Halk için savasılmıstır.Bazı durumlar zorunludur buda öyle bırseydı.

sirmuzzy
20-10-2007, 04:12
1)Benide atsın dedim.İstemıyorum demedım.Rusya istemem o eskıdendı.Olcauksa Küba olsun daha guzel.
2)Hakaret ediyorum napıcaksın kı ver mahkemeye :)Dogruyu söyleyenı dokuz köyden kovarlar hesabı.Hıc agzımızı acmayalım ztn Ne derler ıse tmm abıcım,emredersınız abıcım.
3)Basbakanın ogluna torpıl gecmek ıcın yada şöyle soyluyeyım Sözde Buyuk adamlarımızın ogullarını,tanıdıklarını ıstedıklerı yerlere tayın edebılıcek guclerı vardır ve raporda ayarlanmaktadır.Bunu yapmak ıcın ordu ıle sıkı fıkı olmaya gerek yoktur.Zaten ellerınde bır guc var ve bu guc Ordunun basında bulunan ınsanlardan bıle fazladır.
4)Ahh ahh ne guzel degıstırıyorsunuz lafları.Adam ulkenın basbakanı herseyı dogru yapar mantıgı ıle hareket edersek ooo bız yanmısız.Böyle bır mantık yok arkadasım.Sıyaset olmazdı senın soyledıgın gıbı olsaydı eger.Basbakan her zaman dogruyu yapar dogruyu konusur.Kendi çifçisine laf eden adam herkese laf eder.
5)Tsk basbakanlıktan emır alan bır kurumdur.Basbakanın altında calısan bır kurumdur.Basbakandan emır alan bır kurumdur.
6)Hayır ölme yerı degıldır orası.Kımse ölmek zorunda degıldır.
M.Kemal kurtulus ıcıın söylemıstır.Halk için savasılmıstır.Bazı durumlar zorunludur buda öyle bırseydı.

1- ii küba olsun bakalım :)

2- Başbakana hakaret etmiş olduğunu da kabul etin tmm bu da güzel :)

3- ordu istemedikten sonra , koçla sabancı birleşse zengin çocugunun hakkariye gitmesine engel olamaz

4- lafı değiştirmiyom. herşeyi doğru yapıor da demiyorum . hiçbir başbakan kendi askerine laf etmez, ettirmez. en adi başbakan bile olsa sırf oy için kendi askerine laf etmez ettirmez. çünkü orada oy veren insanların evlatları var.siyaset bu işte. bana siyasetin ne demek olduğunu anlatma ;)

5- tsk başbakandan emir alır elbet. ama başbakan sen bnm oğlumu askere alma derse , bu emir olmaz kanun ihlali olur. ve hem başbakan hem de ordu illegal iş yapmış olur. bugün başbakan %50 oy almış birisi. ordumuz yıllardır halkın en güvendiği kurum. fazla söze gerek yok. ;)

6- askerlik gerektiğinde ölme yeridir. recep tayyip erdoğanda askerde ölebilirdi, ben askere gidecem ben de ölebilirim. yan gelip yatmaya hakkı yok kimsenin.

7- çok uykum war yatıyom. yarın yazarım 1 şeler :) hadi ii qeceler :)