PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağustos Celbinde Gidecek Olanlar!!!

J0KER
14-12-2010, 17:42
ARKADASlar agustosta gıtmeyı dusunen varmı mayısta sınavları gecınce agstosta askere yetısebılınıyormu????

shadows
14-12-2010, 17:45
Bu sene diplomalar erken verildiği için yetiştiler
Ama daha önce pek yetişmiyordu
Bu sene de yetişir mi yetişmez mi bilemiyorum

feratt
14-12-2010, 18:45
biraz erken olmuş bu konu ama olsun bu konu da böyle olsun.

J0KER
14-12-2010, 21:53
biraz erken olmuş bu konu ama olsun bu konu da böyle olsun.

zaman o kadar hızlı akıyorkı umarım yetısır bıran once gıderız

merdem
30-05-2011, 10:29
Final sınavından sonra bi aksilik çıkmazsa inşallah ağustusta gitmek istiyorum..Benim bildiğim ağustosta gitmek için son başvuru tarihi 30 Hazirandı.Ama Asalın sitesinde 31 Temmuz yazıyor.Bu konu hakkında kesin bilgisi olan varmı?

seckin35
30-05-2011, 11:24
Ben agustosu düşünmuyorum biraz kafa dinleyecem bu yaz

merdem
30-05-2011, 11:36
Ben agustosu düşünmuyorum biraz kafa dinleyecem bu yaz

Askerlik sisteminin değişme ihtimali var bence erteleme askerliği..

feratt
30-05-2011, 13:46
ağustos için 30 haziran son tarih.

J0KER
30-05-2011, 17:09
ağustos için 30 haziran son tarih.

agustosta askere gıtmek ısteyenler ıcın ızlemelerı gereken yol nedır ?

retail
30-05-2011, 17:14
büt. e kalsak... ayrı dert.
büt.e kalmasak, diplomalar yetişecek mi? ayrı dert...

iki ucu.... paslı... değnek...

feratt
30-05-2011, 17:41
agustosta askere gıtmek ısteyenler ıcın ızlemelerı gereken yol nedır ?

sınav sonuçları açıklandıktan sonra diplomalar aöf bürolarına geliyor, eğer haziran sonuna kadar gelirse, hemen diplamayla birlikte askerlik şubesine gidilip işlemleri yapmak gerekir.

canimyandi
30-05-2011, 23:38
vay be askerlik yolu gözüküyo

seckin35
31-05-2011, 02:19
vay be askerlik yolu gözüküyo

Evet kardeş oda geldi bakalım diplomalyı alınca şubeye gidip bilgi alıcaz orada bize yol gösterırler bazılarından duydum 2-3 gün bile sürüyormuş bu işlemler yanı hemen şubeye gıdınce adamlar senı almıyormuş

_Cemil_
31-05-2011, 03:00
agustos celbine yetisipte bahriyeli cıkarsanız bide iskenderuna düsme olasılıgınız %100 :) ve iskenderun sıcagı anlatılmaz usta birligine gittiginizdede sonbahar yaprak toplama mevsimi :)) aralık celbinin yerini tutmaz ne sıcak ne yaprak :)

canimyandi
31-05-2011, 12:04
yani aralıkta mı gidelim kardeş.

_Cemil_
31-05-2011, 14:06
geçen sene diplomam haziran sonuna yetismesine ragmen, agustos celbine yetisiyor olmama ragmen, ve o dönemde gündemde tek tip askerligin yogun bir sekilde konusulmasına ragmen agustos celbinde gitmedim aralık celbinde gittim, gittigimde 15 gün kadar zamanları kalan agustos celbindekiler acemi birliginde cok sıcak zamanda olduklarını dogru düzgün su bulamadıklarını duş sıkıntısı cektiklerini usta birliklerine geldiklerinde sonbahar olması ve dökülen yaprakların temizlenmesi işinde kullanıldıklarından oldukça dert yanmışlardı, oysaki biz bunların hiçbirini yasamadık, aralık celbi o konuda iyi. ancak dedigim gibi ben tek tip konusu gündemdeyken gitmedim suandada sistemde degisiklik olurmu olmazmı bilemiyorum ona göre kararınızı verirsiniz..

seckin35
31-05-2011, 14:15
geçen sene diplomam haziran sonuna yetismesine ragmen, agustos celbine yetisiyor olmama ragmen, ve o dönemde gündemde tek tip askerligin yogun bir sekilde konusulmasına ragmen agustos celbinde gitmedim aralık celbinde gittim, gittigimde 15 gün kadar zamanları kalan agustos celbindekiler acemi birliginde cok sıcak zamanda olduklarını dogru düzgün su bulamadıklarını duş sıkıntısı cektiklerini usta birliklerine geldiklerinde sonbahar olması ve dökülen yaprakların temizlenmesi işinde kullanıldıklarından oldukça dert yanmışlardı, oysaki biz bunların hiçbirini yasamadık, aralık celbi o konuda iyi. ancak dedigim gibi ben tek tip konusu gündemdeyken gitmedim suandada sistemde degisiklik olurmu olmazmı bilemiyorum ona göre kararınızı verirsiniz..

Ben hiç sanmıyorum değişiklik olsun her yıl böyle şeyler cıkar ama yine aynı sistem devam eder bende onu dıyorum herkese agustosta yıgılma çok olucak banada agustosu kimse önermıyor

seckin35
31-05-2011, 14:16
yani aralıkta mı gidelim kardeş.

Bende Aralık düşünuyorum Kardeşim diplomayı alırsak Hazıran sonu şubeye gidip bilgi almamız lazım dilekçe vermek lazım gibibişiler duydum sonra açıkta kalmayalım bide iyice bu işler önemli çunku helede Askerlık şakaya gelmez;)

_Cemil_
31-05-2011, 14:37
aralık celbinde gitmeyi düsünüyorsanız agustos itibariyle gidip muane olmanız gerekiyor öncesinde gitmenize gerek yok.

seckin35
31-05-2011, 15:40
aralık celbinde gitmeyi düsünüyorsanız agustos itibariyle gidip muane olmanız gerekiyor öncesinde gitmenize gerek yok.

Teşekkürler:)

canimyandi
31-05-2011, 16:35
of of geliyor askerlik yolları

Duygusal_Militan
31-05-2011, 17:52
Benmi gideyimmmmmm askeree şafak mafak kalmamışş.Hürgeneraliz artık.. :D Askerde çok duyarsınız benmi gideyim , benmi yapayımmm FALAN... :D 6 ay yapmama rağmen çok zor geçti askerliğim..

orhande
31-05-2011, 18:12
Benmi gideyimmmmmm askeree şafak mafak kalmamışş.Hürgeneraliz artık.. :D Askerde çok duyarsınız benmi gideyim , benmi yapayımmm FALAN... :D 6 ay yapmama rağmen çok zor geçti askerliğim..

Kısa dönemlerin o triplere girmesine haklı olarak uzun dönem arkadaşlarımız bozuluyorlar. Zaten henüz 4 aylık askersin, son 2 ayın kalmış ver bir durum olduğundan bu şafaktan sonra ben mi gideyim dediğinde adamlarda ister istemez bozuluyorlar... Bir daha gelmez aynı ortam, standart saçmalıklara rağmen dönüp baktığımda güzelmiş diyebiliyorum... Selam olsun o günlere...

Duygusal_Militan
31-05-2011, 18:22
Kısa dönemlerin o triplere girmesine haklı olarak uzun dönem arkadaşlarımız bozuluyorlar. Zaten henüz 4 aylık askersin, son 2 ayın kalmış ver bir durum olduğundan bu şafaktan sonra ben mi gideyim dediğinde adamlarda ister istemez bozuluyorlar... Bir daha gelmez aynı ortam, standart saçmalıklara rağmen dönüp baktığımda güzelmiş diyebiliyorum... Selam olsun o günlere...

Katılıyorum.. Benmi gideyim dediğimde uzun dönem arkadaşların beni bir kovalamadığı kalıyordu :D Her ne koşulda olursa olsun muhakkak herkes askerlik havasını teneffüs etmesi lazım.. En önemliside insanı tek odaklı düşündürüyo , yani hayata hazırlama süreci olarak zoruu çok iyi öğretiyo , en önemliside sabırı.. Birde bir konu hakkında yorum yapıyosun zaten şunun şurasında 5 ay askerlik yapıyosun diyolar... Bu cümleleri ağzından hiç düşmezz. Kıskançlıkmı artık bilemem ama bende iyi delirtiyodum onlarıı... :D Geriye baktığımda çok güzel anılar kaldı.. Ama istihkam olarak yaptığımdan bayağı bir zor geçti.. Geliboluuuu ELVADAAAA :cool:

merdem
31-05-2011, 18:33
İnşallah ağustosa yetişirse diplomalar kışla yolu bizi bekliyor :)

cannawar_o
31-05-2011, 19:19
benimde okul bitti gibi görünüyor diplomalar yetşirse bana da ağustosda askerlik yolu göründü:D

cryson
31-05-2011, 23:06
arkadaslar agustos celbınde gıtmek ıcın prosedür nedır ne yapmamız gerekır subeye gıderken yanımızda fılan bulundurmamız gerekenler nelerdır??nasıl bı yol ızlemelıyım yoksa aralık celbınemı kalırım hazıranda mezun oldum dıye dusunursek eger yapan arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım:)

sehzade5986
31-05-2011, 23:18
arkadaslar agustos celbınde gıtmek ıcın prosedür nedır ne yapmamız gerekır subeye gıderken yanımızda fılan bulundurmamız gerekenler nelerdır??nasıl bı yol ızlemelıyım yoksa aralık celbınemı kalırım hazıranda mezun oldum dıye dusunursek eger yapan arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım:)
evet arkadaşlar bende yardım istiyorum neler yapmamız gerekiyor bu konuda...

bluespark
31-05-2011, 23:28
Bu sene olaylar değiştimi arkadaşlar yoksa asalın sayfasında As.Şubeden sevk evrakının alınacağı tarih 1-31 temmuz arası diye yazıyor ağustos celbi için?

J0KER
01-06-2011, 01:13
agustos ıcın kesın gıtmeye karar verenler varmı ve hengı belgeler gereklı bılen varmı

337ksd
01-06-2011, 01:40
Ben mi gideyim askere :)
Şafak demiş coni moni, takar mıyım oni buni :D
Şafağım mı kalmış?

Ne muhabbetler dönüyordu yaa :D
Teskere alalı bugün tam 2 hafta olmuş :)
Asayiş Tim Komutan Yrd. J. Çvş. Ekrem Subaşı :) / Afyon İl Jandarma Komutanlığı
Torunlarım hepinize selam olsun, geçmiş olsun şimdiden.
Ağır bir çöküntü içerisinde olduğunuzu tahmin ederekten, tavsiyem bir kez daha askere gidecek olsam Aralık celbinde giderim. Ciddi soğuklar gördük, titredik ama yaza tercih ederim kış askerliğini. Tabi size kalmış :)
339'lara abi nasihatini verip, bıraktım onları askerde :D
Acayip bir tecrübe askerlik yaa, sayfalarca anlatılır ama siz gidip bi yaşayın en iyisi...
Sinir krizlerinden revire kaldırılan kısa dönem kardeşim Hasan Kırdere'ye selamlar olsun.
Kanka bu sitede senden de nasihatlar bekler torunlar :) Bi yorum da senden bekliyorum, nasıl bir hengameye girdiklerini anlasın torunlar :D Fakat sırtınızda bir çanta dolusu tecrübe ile döneceksiniz. Normal asayişçi olursanız kısa dönem olduğunuzdan dolayı gece 2-4 nöbetleri genelde fix olarak size kilitlenecektir :D

337ksd
01-06-2011, 01:47
3 Km koşu yolunu 14 dk 30 sn 'de alamadığınızda geri beslemeye alınırsınız :D
Koşudan sonra da üzerine hiç ama hiç dinlenmeden barfiks, şınav ve mekik en az 40 adet.
Bizde böyle idi :D
Off offf valla bitmez yaa, gözüm kararıyor geri baktıkça :D
Şafak karanlık sizlerin :D
Omuzda tek yıldız, adam öttürür valla sizi :D Karargah falan olursanız :D
Ben olaya gidiyordum :D Karakol umrumda olmazdı :D
Vara yoka 156 yı arayanlar sağolsun :D İçtimadan falan da yırtıyoduk bazen :D Kendi timimdeki uzun dönemler teşekkür ediyodu :D Karakolda kalmak devamlı fırça yemek çünkü :D Böyle bitti askerliğim :D

kadıköy-12
01-06-2011, 01:49
evet arkadaşlar bende yardım istiyorum neler yapmamız gerekiyor bu konuda...

4 diploma 4 nüfus kağıdı fotokopisi,4 tane resim..

Bu sene olaylar değiştimi arkadaşlar yoksa asalın sayfasında As.Şubeden sevk evrakının alınacağı tarih 1-31 temmuz arası diye yazıyor ağustos celbi için?

O tarih,meşhur sarı zarfın alınma tarihi.Önce başvurunuzu yapıyorsunuz sonra o tarihler arasında sarı zarfı alıyorsunuz..

Hala şaka gibi geliyor askerliği bitirdiğim..Daha dün gibi..Ekim ayında bende harıl harıl forumlara yazıyordum,başvuru için neler lazım,Aralık celbine yetişir miyiz yetişmez miyiz v.s..Ve nihayetinde geçti gitti..Darısı sizlerin başınıza arkadaşlar.Şimdiden hayırlısı olsun hakkınızda..

kadıköy-12
01-06-2011, 01:51
3 Km koşu yolunu 14 dk 30 sn 'de alamadığınızda geri beslemeye alınırsınız :D
Koşudan sonra da üzerine hiç ama hiç dinlenmeden barfiks, şınav ve mekik en az 40 adet.
Bizde böyle idi :D
Off offf valla bitmez yaa, gözüm kararıyor geri baktıkça :D
Şafak karanlık sizlerin :D
Omuzda tek yıldız, adam öttürür valla sizi :D Karargah falan olursanız :D
Ben olaya gidiyordum :D Karakol umrumda olmazdı :D
Vara yoka 156 yı arayanlar sağolsun :D İçtimadan falan da yırtıyoduk bazen :D Kendi timimdeki uzun dönemler teşekkür ediyodu :D Karakolda kalmak devamlı fırça yemek çünkü :D Böyle bitti askerliğim :D

Valla biz hiç spor eğitim falan yapmadık :D Bol bol nöbet tuttum günde 6-8 saat :D

337ksd
01-06-2011, 02:16
Valla biz hiç spor eğitim falan yapmadık :D Bol bol nöbet tuttum günde 6-8 saat :D

İyi de nöbet de çok sıkıcı be devrem :)

337ksd
01-06-2011, 02:23
Jandarmanın mıntıka alanına giren kırsal kesimde ahlak büro polis ekipleri ile birlikte bi otel basmadan, olan herkesi toplayıp götürmeden, kavga edenleri gözaltına almadan, nezarete götüreceklerine plastik jandarma kelepçesi takmadan, savcılık kararı ile botlara galoş geçirip ev aramadan, mahkemeye adam çıkarmadan, mühimmat sevkiyatına koruma kısmına bütün tim olarak görevlendirilmeden de askerlik geçer mi :)
Biz hep bu işler peşindeydik, zevkli çok zamanımız olmuştur ama hep bi koşturmaca yaa :D

_Cemil_
01-06-2011, 02:35

aynen bende öyle sporun s sini eğitimin e sini görmedik ama bolca nöbet tuttuk. nöbetlerin çetelesini çıkarttıkta nöbetlerden düştügümüzde, komutana haksızlık oldugunu kısa dönemlerin daha cok nöbet tuttugundan söz ettigimizde evrakları verdi ve cıkarmamızı istedi saatleri toplamda 480 saat nöbet tutmusuz ortalama olarak :D

kadıköy-12
01-06-2011, 12:47
İyi de nöbet de çok sıkıcı be devrem :)

Aslında kafa dinlemek için iyi geliyordu bazen :)

aynen bende öyle sporun s sini eğitimin e sini görmedik ama bolca nöbet tuttuk. nöbetlerin çetelesini çıkarttıkta nöbetlerden düştügümüzde, komutana haksızlık oldugunu kısa dönemlerin daha cok nöbet tuttugundan söz ettigimizde evrakları verdi ve cıkarmamızı istedi saatleri toplamda 480 saat nöbet tutmusuz ortalama olarak :D

Yoksa sende mi denizciydin :D

sehzade5986
01-06-2011, 15:37
arkadaşlar başka bi forumda okuduğum yazıyı paylaşmak isityorum...

""Arkadaşlar şimdi askerlik şubesini aradım okulun biteceğini söyledim.Ağustos KD celbi için.Haziran sonuna şubeye başvurmamız gerekıyormuş KD için. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi ile birlikte olması lazım dedi.

Şimdide AÖF büroyu aradım.Haziran sonuna kadar Diplomalar hazırlanmaz diyor bu nasıl iştir ya arkadaşlar böyle bir durum varsa hiç birimiz Ağustos celbine yetişemiycez.""

feratt
01-06-2011, 15:42
arkadaşlar başka bi forumda okuduğum yazıyı paylaşmak isityorum...

""Arkadaşlar şimdi askerlik şubesini aradım okulun biteceğini söyledim.Ağustos KD celbi için.Haziran sonuna şubeye başvurmamız gerekıyormuş KD için. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi ile birlikte olması lazım dedi.

Şimdide AÖF büroyu aradım.Haziran sonuna kadar Diplomalar hazırlanmaz diyor bu nasıl iştir ya arkadaşlar böyle bir durum varsa hiç birimiz Ağustos celbine yetişemiycez.""

geçen sene hazirana yetişti, eğer yetişirse zaten sorun yok ama yetişmezse yapacak bişey de yok.

canimyandi
01-06-2011, 19:08
gidenlere sorayım zor mu hakkaten?

seckin35
01-06-2011, 19:28
gidenlere sorayım zor mu hakkaten?

Walla ya herkes bişi dıyor mezun olduguma bin pişman oldum biri zor der biri kolay biri agustos gıt der biri aralık biri nisan kafam karıştı iyice

orhande
01-06-2011, 19:45
Kafanızı karıştırmayın hiç, Ağustos en güzel dönem bu senede ramazana denk geliyor yine. Zor felan da değil, yerine göre değişse de askerlik her yerde aynı... Bundan emin oldum yaptıktan sonra...

DışTicaret33
01-06-2011, 20:04
5 ay askerliğin iyisi kötüsü olmaz arkadaşlar. Aralıkta gidersiniz, çok nöbet tutturan yere düşersiniz, nöbet tutmayı sevmeyen adam çok üşür ve geldiğinde zor der.

Biryer vardır sürekli spor, eğitim vs. yaptırırlar. Ağustos ayında gidersiniz. Eğitimi, sporu sevmeyen adam hava çok sıcak olduğu için eğitimlerde tiksinir ve zor der. Bunları dert etmeyin. 5 ay gelir geçer. Acemiden sonra izinede gelmeyin, acemi birliğinden direk usta birliğine geçin, askerlik bittikten sonra da paşa paşa gelin evinize.

Kısacası her mevsimin kendine göre güzel ve kötü yanları var. Ama 5 ay. Unutmayın 15 ay değil. :)

Gidecek olan arkadaşlarıma şimdiden hayırlı teskereler dilerim.

_Cemil_
01-06-2011, 20:11
Aslında kafa dinlemek için iyi geliyordu bazen :)

Yoksa sende mi denizciydin :D

evet bende denizciydim, sürgün yeri iskenderundan gölcüğe : )

canimyandi
01-06-2011, 22:06
mezun olcağıma pişman olcam galiba

seckin35
01-06-2011, 22:10
mezun olcağıma pişman olcam galiba

Hem fikiriz sanırım sınavlar öncesi bu kdr stres ve başagrısı olmadım 2 günde

canimyandi
01-06-2011, 22:16
valla napcaz biz

J0KER
01-06-2011, 22:38
askerlıkle ılgılı bıldıgım 2 sey var git kurtul

ıkıncısı ısı dusecegın yer cok onemlı en kotu yere dusersın aralıkta gıtsende memnun olmazsın kotu olur...
en ıyı yere dusersın agustosta gıdersın mutlu olursun benım fıkrım tabı bu

seckin35
01-06-2011, 23:08
valla napcaz biz

Şimdi sınavlardanda yenı cıktık biz bide 2mizi baz alırsak derslerle çok haşır neşir olduk şuan beynımız dolu ben Agustosu şuan kesınlıkle duşunmuyorum zaten 1-2Ay gecsın kafamız rahatlar öyle giderim diye düşünuyorum

askerlıkle ılgılı bıldıgım 2 sey var git kurtul

ıkıncısı ısı dusecegın yer cok onemlı en kotu yere dusersın aralıkta gıtsende memnun olmazsın kotu olur...
en ıyı yere dusersın agustosta gıdersın mutlu olursun benım fıkrım tabı bu

Tabi haklısın yerde çok önemli ama bizim tek avantajımız kısa dönem olması zaten ilk 2 ay alışma dönemi olarak gecer sonra işler yoluna girer kafamızda tek bu konu olsa iyide herkesın bir takım sorunları var hayatta oda benım kafamı çok ama çok mesgul edıyor :)

canimyandi
01-06-2011, 23:19
hocam sınav bitti dedik rahatladık diye düşündük bir de şimdi bu askerlik dönemi. ne zaman gidecez ne olcak diye.okumak da bir askerlik aslında offf

cryson
01-06-2011, 23:28
bende agustos donemıne dıplomamız yetısırse gıtmeyı dusunuyorum olmazsa aralıga sarkcak gıbı hakkımızda hayırlısı ne ıse o olsun bencede gıdecegımız yer onemlı sıcaga soguga fazla takılmamak gerek onemlı olan bu olsa gerek burdan paylasım ıcınde olalım bakalım kısmetımızde neler var:Dhayırlısıyla gıdıp gelırız hepımız ınsallah:)

_Cemil_
02-06-2011, 21:23
acemi birliginde sivilde ne iş yaptıgınız soruluyor, okudugunuz bölüm önemli degil yaptıgınız iş önemli, elektrikçiyim,elektronikciyim vs gibi bir sey söylerseniz muhafız olmaz santralci felan olur 6 ay yan gelir yatarsınız, benim gibi bankacı oldugunuzu söylerseniz veya yakın arkadasım gibi muhasebeci oldugunu söylerseni muhafız olur 6 ay gece gündüz nöbet tutarsınız :) kimse bize akıl vermedi gercek meslegimizi söyledik, sizlere tavsiyem hiç bi iş yapmadıgınızı veya bankacı, muhasebeci vs gibi işlerine yaramıycak şeyler söylemeyin, merak etmeyin sigortanızı vs kontrol etmiyorlar agzınızdan cıkan iki cümleye bakıyor sadece

canimyandi
02-06-2011, 21:36
benim de iş tecrübem yok.çalışmadım hiç demiyeyim mi

_Cemil_
02-06-2011, 21:45
benim de iş tecrübem yok.çalışmadım hiç demiyeyim mi

kesinlikle deme direk nöbet askeri muhafız yoksa :)

bir elektronik firmasında kamera sistemleri üzerine calısıyordun mesela :)

kimse senden bişe beklemez usta birliginde merak etme, bişe bilmene gerek yok usta olmana gerek yok, bir görev yerin olur sabah gider aksam gelirsin karargahına silahla çapraza gidip nöbet tutmazsın enazından..

seckin35
02-06-2011, 22:02

kimse senden bişe beklemez usta birliginde merak etme, bişe bilmene gerek yok usta olmana gerek yok, bir görev yerin olur sabah gider aksam gelirsin karargahına silahla çapraza gidip nöbet tutmazsın enazından..

Bende sadece internet cafede çalıştım evet bende duydum öyle şeyler soruyorlarmış ne iş yapıyorsun veya neye yetenegın var filan hiçbişide bilmıyoruz demeyelım az çok anlarız bişilerden

canimyandi
02-06-2011, 22:26

ya ben satış danışmanlığı yaptım desem lc waikiki de ne olur nereye verirler çok az orda çalıştım.

_Cemil_
02-06-2011, 22:31
ya ben satış danışmanlığı yaptım desem lc waikiki de ne olur nereye verirler çok az orda çalıştım.

muhafız olursun.

seckin35
02-06-2011, 22:36
muhafız olursun.

Hocam muhafızın görevı ne tam olarak hiç bilmıyorumda:)

canimyandi
02-06-2011, 22:37
hocam muhafız kötü bir şey mi

_Cemil_
02-06-2011, 22:43
olabilicegin en kötü rütbe muhafız er olmak.

görevi nöbet tutmak, diger askerler mesai saatlerinde görev yerlerinde olup geceleri uyurken muhafız gece gündüz nöbete gider gelir, nöbet haricinde görev yeri olmadıgında karargahta kaldıgından ötürü karargahın temizliginden ve ameleliğindende sorumludur.

diger rütbedeki askerlere göre kötü gözüküyor :) zira bende muhafız olarak yaptım. anlatsam nöbetleri bi yuhh da siz çekersiniz :)

seckin35
02-06-2011, 22:43

Arkadas yazar birazdan kötü bişi değildir sanırım:D

seckin35
02-06-2011, 22:44
olabilicegin en kötü rütbe muhafız er olmak.

görevi nöbet tutmak, diger askerler mesai saatlerinde görev yerlerinde olup geceleri uyurken muhafız gece gündüz nöbete gider gelir, nöbet haricinde görev yeri olmadıgında karargahta kaldıgından ötürü karargahın temizliginden ve ameleliğindende sorumludur.

diger rütbedeki askerlere göre kötü gözüküyor :) zira bende muhafız olarak yaptım. anlatsam nöbetleri bi yuhh da siz çekersiniz :)

O zaman muhafız olmamak lazım anladıgım kadarıyla :D

_Cemil_
02-06-2011, 22:47
O zaman muhafız olmamak lazım anladıgım kadarıyla :D

doğru tespit:D bunun içinde bi önceki sayfada verdigim öneriyi dikkate almanızı ve ona göre bir işte çalıştıgınızı söylemeniz faydanıza olucaktır..

seckin35
02-06-2011, 22:50

Kardeş muhafız kötü bişideğil elnino gibi bişi bütün gün koşturacaz:D

canimyandi
02-06-2011, 22:52
ben sigara da içiyorum ara sıra nefesim yetmez :)

_Cemil_
02-06-2011, 22:52
Kardeş muhafız kötü bişideğil elnino gibi bişi bütün gün koşturacaz:D

ya ya kesinlikle:D bu el ninoyada uyku harammıymış :D:p

seckin35
02-06-2011, 22:56
ya ya kesinlikle:D bu el ninoyada uyku harammıymış :D:p

Gdince görcez ne haram ne sevap:D

J0KER
03-06-2011, 12:49
askerlık ıcın gereklı belgeler neler arkadaslar??

kadıköy-12
04-06-2011, 23:56
askerlık ıcın gereklı belgeler neler arkadaslar??

4 diploma fotokopisi

4 kimlik fotokopisi

4 tane resim..

canimyandi
05-06-2011, 00:57
gidiliyor mu ağustosta yetişir mi diploma

seckin35
05-06-2011, 02:21
gidiliyor mu ağustosta yetişir mi diploma

Gecen sene yetişti 24 hazıranda açıklanır sonuclar zaten işlemlerı 3-4 güne yaparım dıyorsan rahat yetişir

canimyandi
05-06-2011, 11:41
yapmasak olmaz mı bir sene daha okusak:)

seckin35
05-06-2011, 12:24
yapmasak olmaz mı bir sene daha okusak:)

Yok hocam ya ilk 1-2 ay alışma dönemı gecırırız sonra alışırız biz zaten şurda izin almazsak 5 ay filan yapacaz 5 ay dayanırız artık:)

Sınav çalışmak yerıne askerlıgı tercıh ederım walla:D

canimyandi
05-06-2011, 13:42
doğru geçen sene gitsek bitmişti

_Cemil_
05-06-2011, 15:54
Yok hocam ya ilk 1-2 ay alışma dönemı gecırırız sonra alışırız biz zaten şurda izin almazsak 5 ay filan yapacaz 5 ay dayanırız artık:)

Sınav çalışmak yerıne askerlıgı tercıh ederım walla:D

hele bir denetlemeye denk gelde ordada hem sınav hem askerlik var sadece sınav calısmaya razı olursun valla:D

okadar sene okudum üniversitede 2 sene örgünde okudum 1 kez olsun çıkıp konu anlattıgımı bilmem, askerde denetlemeye kadar yani 1 ay boyunca hergün bir konu verildi ezberleyip, bak çalışıp demiyorum çünki kelimesi kelimesine aynılarını istiyorlar ezberleyip hergün anlattık, anlatmazsan nemi olur çarşın kesilir, anlatamadıgın an nebicim üniversite mezunusun diye aşağılanırsın ve şınav çekmek zorunda kalırsın :D

seckin35
05-06-2011, 18:20
hele bir denetlemeye denk gelde ordada hem sınav hem askerlik var sadece sınav calısmaya razı olursun valla:D

okadar sene okudum üniversitede 2 sene örgünde okudum 1 kez olsun çıkıp konu anlattıgımı bilmem, askerde denetlemeye kadar yani 1 ay boyunca hergün bir konu verildi ezberleyip, bak çalışıp demiyorum çünki kelimesi kelimesine aynılarını istiyorlar ezberleyip hergün anlattık, anlatmazsan nemi olur çarşın kesilir, anlatamadıgın an nebicim üniversite mezunusun diye aşağılanırsın ve şınav çekmek zorunda kalırsın :D

Askerlıkmı yapacaz yoksa dersmı anlatacaz orada:D herhalde senın askerlık yaptıgın yerde biraz kastırmışlar normalde hep senden duyuyorum bunları nerde yapmıştın kardeşim oraya düşmeyelim:D:)

canimyandi
05-06-2011, 18:36
benim de kütük aydın

seckin35
05-06-2011, 19:01
benim de kütük aydın

benımde aydın acaba bize nereyı verırler Trakya filan gecıyor içimden nedense

DışTicaret33
05-06-2011, 19:34
Benim abim Manisa / Kırkağaç Jandarma Komando Er Eğitim Alayında yapmıştı acemisini. Onlarada bir el kitabı vermişler, ders gibi içeriğinden sorular soruyorlarmış anfiye toplayıp. Büyük başlarda geliyormuş izlemeye. Sadece kısa dönemlere özgü olmasa gerek bu. :)

benımde aydın acaba bize nereyı verırler Trakya filan gecıyor içimden nedense

ŞIRNAK / BESTLER DERELER'e verecekler. :D

seckin35
05-06-2011, 19:50
Benim abim Manisa / Kırkağaç Jandarma Komando Er Eğitim Alayında yapmıştı acemisini. Onlarada bir el kitabı vermişler, ders gibi içeriğinden sorular soruyorlarmış anfiye toplayıp. Büyük başlarda geliyormuş izlemeye. Sadece kısa dönemlere özgü olmasa gerek bu. :)

O zaman tamam ben hallederim o işi :D

ŞIRNAK / BESTLER DERELER'e verecekler. :D

Agustosta yogun dönemde gitseydım belkı olurduda ben yogunluktan sonra gidicem Trakya filan düşebilir dıyorlar bana:D

canimyandi
05-06-2011, 19:54
ağustos yoğun dönem mi aralık da olabilir

seckin35
05-06-2011, 19:59
ağustos yoğun dönem mi aralık da olabilir

Diplomalar yetişirse Agustos olur:D

canimyandi
05-06-2011, 20:07
yol gözüktü

_Cemil_
05-06-2011, 22:04
Askerlıkmı yapacaz yoksa dersmı anlatacaz orada:D herhalde senın askerlık yaptıgın yerde biraz kastırmışlar normalde hep senden duyuyorum bunları nerde yapmıştın kardeşim oraya düşmeyelim:D:)

gölcükte donanma komutanlıgında yaptım :)

amor
08-06-2011, 01:42
yetişirse ağustos giderim kpss 65 alırsam işim olmaz askerlkle :)

notjustness
08-06-2011, 10:44
Arkadaşlar metin hazırladım bunu gönderelim adres.

Ne kadar eş dost tanıdık varsa yayalım. Sayımız binlere ulaşması lazım.

Tc, isim ve bölüm numaranızı.

Mail bu adreslere gidecek: daydin@anadolu.edu.tr;azozgur@anadolu.edu.tr; esuvaci@anadolu.edu.tr;mkozak@anadolu.edu.tr;mcavc ar@anadolu.edu.tr;ngundoga@anadolu.edu.tr;sbozok@a nadolu.edu.tr

Sayın Anadolu Üniversitesi Yöneticileri'ne

Bizler, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileriyiz. Bize göstermiş olduğunuz ilgi ve saygıdan dolayı her zaman size minnettarız. Ancak bir sorunumuz var. Açıköğretim fakültesi final sınavları mayıs ayının sonlarında yapılmakta ve sonuçları haziran sonlarında açıklanmaktadır. Bunu takiben 15-20 gün içinde diplomalar bürolara gelmekte. Ancak aramızda bir çoğumuzun yaşları ve iş koşulları ile final sınavlarında mezun olup Ağustos ayı içinde askere gitme şansı var. Bu şansı kullanabilmeleri için en geç 30 Hazirana kadar erken sevk kararı aldırmaları gerekiyor. Maalesef sınavların açıklanmaları ve diplomaların geç ulaşması nedeniyle bu şansı kullanamıyoruz. Bu da bizim hayatımızda 5-6 ay gibi bir kayba neden olmakta. Anadolu Üniversitesi olarak Açıköğretim öğrencilerine geçici mezuniyet belgesi verilmemekte. Bu mağduriyetimizin giderilmesini ve bu sene final sınavlarında mezun olacak öğrencilerinize desteklerinizi, onların erken sevk tarihi olan Haziran ayı içinde diplomalarına almalarına yardımcı olmanızı umarım. Bu mesele binlerce öğrencinizin hayatında bir dönüm noktası teşkil etmektedir. Kaybedilen 5-6 ay iş hayatımızda, aile hayatımızda hayatımızda etkilemektedir.

Sizin gibi saygı değer bir insanların mağduriyetimizden haberiniz olmadığını düşünerek ten bilgilendirmek ve bu konuda bize yardımcı olmanızı umuyoruz.

En derin içtenliğimizle saygılarımızı sunarız.

TC Kimlik No:

Ad Soyad:

Bölüm:

J0KER
20-06-2011, 14:18
arkadaslar mezun olduk sımdı yapacagımız ıslem surecı nedır bılen varmı neler lazım

rivaldo
20-06-2011, 14:30
yetişirse gitmek istiyorum ama ne zaman vericekler diplomayı ? eskişehir' e gitsek erken alabiliyoz mu ?

desertt
20-06-2011, 16:46
diplomalar büroda!! inanmazsanız arayın.. 4441026

seckin35
20-06-2011, 16:55
Arkadaşlar diplomalar bürolarda sabahtan berı yırtındı herkes çarşamba herkes alır gitmek isteyenlerde şubeye gidip tüm soruları sorsun öyle sagdan soldan bilgiye göre hareket etmeyın

CeZaCi88
20-06-2011, 18:27
Evet arkadaşlar bende bahçelievler aöf bürosunu aradım diplomalar hazır dedi.Diplomamı yarın alıp hemen gerekli evraklarla beraber askerlik şubesine geçiyorum inşallah 10 günümüz var.

canimyandi
20-06-2011, 20:20
seçkin ağustos mu sende

seckin35
20-06-2011, 21:03
seçkin ağustos mu sende

Yok ben aralıkta gidicem kısmetse senın ne zaman:)

cannawar_o
20-06-2011, 21:04
ben diplomamı aldım bütün işlemleri hallettim ağustosta gidiyorum inşallah herkes ters dönem diyor ama biran önce gidip gelmek lazım işlemler toplam 2 buçuk 3 saat sürüyor muayneyle birlikte. 3 diploma fotokopi 3 n. cüzdan fotokopi 5 fotoğraf istedikleri evraklar.

J0KER
21-06-2011, 11:50
askerlık subesıne basvurup ıslemlerı yapan arkadaslar bundan sonra ızlıyecegımız yok nedır kesın agustosta askermıyız

cryson
21-06-2011, 12:48
arkadaslar bende dun ıtıbarıyle yabancı subeden 4 kımlık 4 dıploma 3 ehlıyet ve 3 tane resım ıle muayenemı olup evraklarımı teslım ettım yaklasık 2 saat surdu 1-31 temmuz arasıda sevk evraklarımızı alacakmısız 1-2-3 agustos ıstedıgımız tarıhte sınava gırıp 10 agustosta ınternetten yerımızı ogrenıp 12 agustosta bırlıge teslım olacakmısız hakkımızda hayırlısı olsun ALLAH sag salım gıdıp gelmeyı nasıp etsın hepımıze:)

canimyandi
21-06-2011, 13:57
Muayene uzun sürüyomu

J0KER
21-06-2011, 14:01
Muayene uzun sürüyomu

hayır 5 dk suruyor toplamda 2 saatte halledılır

canimyandi
21-06-2011, 14:06
ne yapmak gerekiyor işlemler neler.

seckin35
21-06-2011, 22:06
hayır 5 dk suruyor toplamda 2 saatte halledılır

bana biri sınav öncesi sohbet ederken bir anlattı benım gözum korktu hatta 2-3 günde sürebilir dedi içimdende yuhh dedım anlatana şurda 5 ay askerlık yapıcaz zaten 2-3gün sürerse ben dayanamam:D

canimyandi
21-06-2011, 22:37
bende bitirmesemiydik ne okulu :)

_Cemil_
22-06-2011, 00:56
arkadaslar bende dun ıtıbarıyle yabancı subeden 4 kımlık 4 dıploma 3 ehlıyet ve 3 tane resım ıle muayenemı olup evraklarımı teslım ettım yaklasık 2 saat surdu 1-31 temmuz arasıda sevk evraklarımızı alacakmısız 1-2-3 agustos ıstedıgımız tarıhte sınava gırıp 10 agustosta ınternetten yerımızı ogrenıp 12 agustosta bırlıge teslım olacakmısız hakkımızda hayırlısı olsun ALLAH sag salım gıdıp gelmeyı nasıp etsın hepımıze:)

ne yapmak gerekiyor işlemler neler.ilk önce diplomayı mı alcaz.bir de muyaneden çürük çıkma şartları nedir? yani ne yapılıyor muayenede

cryson arkadasımız tam olarak anlatmıs aslında siz bu soruyu sormadan önce ;):) tam olarak eksiksiz bir şekilde yukarıdaki gibi, benimde yaptıgım gibi :)

muayeneden çürük çıkma şartlarımı ???

arkadasım kolun bacagın varsa elin ayagın tutuyorsa, zihinsel engelli degilsen veya muayene olurken kalp,şeker gibi hastalıklarının olduguna dair rapor sunabilirsen ki o raporu sundugun an gataya sevk edilir orda detaylı muayeneden gecersin tekrar raporların dogrulugunun kontrolü için. bunun dışında çürük almak için çürükçü bir tabip subay bulursan parasını bastırıp alabilirsen alırsın...

yada bir fikir daha 120 kilonun üzerindekileri almıyorlar sanırım tecil hakkını kullan kilo almaya bak :D

yada bu toprakları terketmen lazım :p:D

canimyandi
22-06-2011, 12:16
yok sadece merak ettim.gidecez kardeşim

cryson
24-06-2011, 15:52
arkadaslar agustos ayında silah altına alınıp yeni dönem meclisde tek tip askerlik kabul edilirse kısa dönem askerlik 12 aya uzarmı kazanılmış hak dıye bısey varmı yoksa??yanı 6 yada yedek subay olarak gıdılıp askerdeyken yasa kabul edılırse silah altındakıler etkılenırmı??

canimyandi
24-06-2011, 16:07
aralık da daha iyi diyorlar ama ağustos celbi mi aralıkmı

merdem
24-06-2011, 17:48
Ben bütün işlemlerimi yaptım..1 Temmuzu beklıyoruz sarı zarfı alıp sınava gireceğiz nasip olursa.

canimyandi
24-06-2011, 18:52
işlemler nedir hocam ne istiyorlar

DışTicaret33
24-06-2011, 18:57
arkadaslar agustos ayında silah altına alınıp yeni dönem meclisde tek tip askerlik kabul edilirse kısa dönem askerlik 12 aya uzarmı kazanılmış hak dıye bısey varmı yoksa??yanı 6 yada yedek subay olarak gıdılıp askerdeyken yasa kabul edılırse silah altındakıler etkılenırmı??

Etkilenir diye biliyorum. Çünkü benim abim Tunceli'de askerlik yaparken askerlik 12 aya düşecek demişlerdi, askerliğinin bitmesine son iki ay vardı, komutanlarıda demiş, eğer düşerse sizi göndereceğiz evlerinize. Ama düşmedi. :D

_Cemil_
25-06-2011, 00:32
Etkilenir diye biliyorum. Çünkü benim abim Tunceli'de askerlik yaparken askerlik 12 aya düşecek demişlerdi, askerliğinin bitmesine son iki ay vardı, komutanlarıda demiş, eğer düşerse sizi göndereceğiz evlerinize. Ama düşmedi. :D

düşerse tamam ama tek tiple bir yükselme olursa kısa dönem olarak askerde olanlar icin gecerli olmıycaktır, kazanılmış hak durumu :)

şöyleki tek tip askerlik olması durumunda yedek subaylık ortadan kalkıyor ve bu durumda asteğmen olarak askerlik hizmetini yapan bir kişininde er statüsüne düsürülmesine sebep olurki böyle bir düzenleme olmaz..

mysterious23
25-06-2011, 01:35
Arkadaşlar ben de ağustos ayında askere gitmek için halıcıoğlu askerlik şubesine başvurdum kısaca yapılacak işlemleri anlatayım
-Askerlik şubesine diplomanın nüfus cüzdanının aslı 4'er fotokopisi ve 4 resimle gidiyosunuz
-Başvuruda 2-3 tane form veriliyo onları doldurup işlemlerin yapılması için gönderdikleri şubeye gidiyosunuz
-Şubedeki işlemler sıra olmazsa 15 dakika falan sürüyo sonra size ağzı bantlı mühürlü bi zarfla evrağınızı verip muayeneye gitmenizi söylüyolar
-Ben kasımpaşa askeri hastanesinde muayene oldum muayene dedikleri imza mühür başka bişey değil:eek: ilk başta sıraya girdik boyumuzu kilomuzu ölçüp yazdılar daha sonra evrakla kayıt olduk ismimizi çağırmalarını bekledik önümde 30 kişi falan vardı 1,5 saate yakın bi zaman sıra bekledim sıra bana geldiğinde içeri girdim 2 doktor sırayla imzalayıp mühürlediler muayene bitti :D bu arada eğer komando olmak istemiyosanız muayene kağıdına komando olamaz diye yazdırmanız lazım bunu atlamayın bana özellikle askerlik şubesinden söylediler
-Muayene bitince evrağınızı tekrar askerlik şubesine götürüp imzalattırıyosunuz ve askerlik için beklemeye başlıyosunuz :D

hepimiz için hayırlısı olsun arkadaşlar çok fazla kasmaya gerek yok giden herkes farklı bişey anlatıyo önemli olan bizim yaşayacaklarımız zaman su gibi geçicek ve askerlik bitince bu sayfalara girip heyyt be daha dün burda yazmıştım dicez :p hepimize hayırlı tezkereler..

DışTicaret33
25-06-2011, 12:33
düşerse tamam ama tek tiple bir yükselme olursa kısa dönem olarak askerde olanlar icin gecerli olmıycaktır, kazanılmış hak durumu :)

şöyleki tek tip askerlik olması durumunda yedek subaylık ortadan kalkıyor ve bu durumda asteğmen olarak askerlik hizmetini yapan bir kişininde er statüsüne düsürülmesine sebep olurki böyle bir düzenleme olmaz..

Hayırlısı kardeşim, ben bilemicem, bu ülkede herşey beklenir. Hayırlısı olsun.

seckin35
25-06-2011, 14:23
Tek tip filan olması çok ama çok zor arkadaşlar büyük kaos cıkar gecen yılmı ne gündeme geldi ortalık karıştı millet okumuş canı cıkmış tabı kısa dönem yapacak benım görüşüm böyle askerlıkte egıtım farkı kesınlıkle ortaya cıkmalı

cryson
26-06-2011, 14:44
hanı meclısde kanun tasarısı halıne getırılıp gorusulurse sılah altındakıler etkılenebılırmı sıvıl hayttakı gıbı askerıyedede kazanılmıs hak kavramı varmı yoksa dırek 6 ay daha uzarmı celıskılı bı durum gecen yıldan berı uygulama 2011 de gecılecek denıyor bakalım kısmet artık

shadows
26-06-2011, 14:56
Geçen sene de aynı şeyi yaptılar her sene bunu gündeme taşıyıp asker toplama çabasındalar mı anlayamıyorum ama bu durum hem askerlerimizi hemde asker ailelerini yıpratmaktan başka işe yaramıyor

J0KER
29-06-2011, 01:39
hazıranda basvuranlar agustosta kesın askere alınır mı?