PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aralık Celbi İçin Bekleyenler, Gelişmeleri Paylaşalım

colmehmet
06-10-2010, 19:32
Merhaba arkadaşlar bugün sonuçların açıklanmasıyla birlikte bir çoğumuz diploma almaya hak kazandık ve bazı arkadaşlarımız da benim gibi aralıkta askere gidebilmek için diplomaları 4 gözle bekliyor. 10 gün içinde diplomaların verileceği söyleniyor. Bildiğiniz üzere 31 Ekimde askerlik başvuruları sona eriyor. Önümüzdeki 1 ay içinde gelişmeleri buradan paylaşalım. Umarım bir aksilik olmazda aralık celbine yetişebiliriz.

kadıköy-12
06-10-2010, 20:33
İnşallah yetişiriz :)

nikoti
06-10-2010, 22:58
aralıktan sonra birdaha hangi ayda gidilebiliyor ?? subat mı ?

_Cemil_
06-10-2010, 23:21

nisan.

nobles
07-10-2010, 00:21
Diploma alacak arkadaşlara diploma almış biri olarak şunu söylemek isterim 10 gün içinde aldım .

mobil öğrenmeye hemen şu an kayıt olurlar ise diplomanız hazır büronuzdan alabilirsiniz mesajını da cep tlf sms olarak gelir.

hayırlı olsun.

colmehmet
07-10-2010, 01:37
Diploma alacak arkadaşlara diploma almış biri olarak şunu söylemek isterim 10 gün içinde aldım .

mobil öğrenmeye hemen şu an kayıt olurlar ise diplomanız hazır büronuzdan alabilirsiniz mesajını da cep tlf sms olarak gelir.

hayırlı olsun.

ben bugünden başladım bile büroyu aramaya diplomalar gelene kadar bıktırırım heralde :)

gurkan_33
07-10-2010, 12:16
peki arkadaşlar diplomar en geç 18 ekim gibi elimizde olur ve başvuru yaparız aralık ayında kesin gidermiyiz ? başvurudan kaç gün sonra belli olur aralıkta gidipgitmeyeceğimiz
aralıkta kesin olursa işten ayrılmayı düşünüyom ama bir türlü olmuyo ya sonuçlar derken şimdide diplomalar...offf offf

sihirbaz_gokhan
07-10-2010, 17:51
arkadaşlar öncelikle bütün mezun olarak arkadaslarımızı tebrik ediyorum. hepinize diplomalarınız hayırlı olsun. sonuclar acıklandı. en fazla 7 gün içinde diplomaları alırsınız. 31 ekim son gün kasım ayı içinde yedek subaylık sınavıyla ilgili bilgileri subeden ögrenirsiniz. aralık ayının 1 2 3 ünden birinde sınav var ankarada. 1 aralıktan tibaren asker sayılıyorsunuz. 12 aralıkta teslim olmanız gerekiyor.

Postaciyiz
07-10-2010, 20:11
Arkadaslar bi arkadasım son taksitini yatırmamıs mezun olmuş diplomamı alırmıyım dedi?
BEn alamazsın hatta diploman basılmaz bile dedim..
dogru bilgi vermişim değil mi..İddaa ya girdikte onla :)

colmehmet
07-10-2010, 20:21
peki arkadaşlar diplomar en geç 18 ekim gibi elimizde olur ve başvuru yaparız aralık ayında kesin gidermiyiz ? başvurudan kaç gün sonra belli olur aralıkta gidipgitmeyeceğimiz
aralıkta kesin olursa işten ayrılmayı düşünüyom ama bir türlü olmuyo ya sonuçlar derken şimdide diplomalar...offf offf

öğrendiğim kadarıyla önce dilekçe veriyormuşsun erken sevk için, sonra takip etmen gerekiyormuş muhtemelen kasımın ilk haftası gibi falan belli olur aralıkta gidip gitmeyeceğimiz.

colmehmet
07-10-2010, 20:22
Arkadaslar bi arkadasım son taksitini yatırmamıs mezun olmuş diplomamı alırmıyım dedi?
BEn alamazsın hatta diploman basılmaz bile dedim..
dogru bilgi vermişim değil mi..İddaa ya girdikte onla :)

bencede alamaz gitsin hemen yatırsın bari.

men1371
07-10-2010, 21:06
Arkadaşlar ön lisans mezunu, mezun olduktan sonra askerliği tecil etme hakkı varmı?

elektrikcim
07-10-2010, 21:36
Beyle bu yedek subaylık sınavı adece ankara da mı oluyor ben izmir de de oluyor diye biliyorum.Aydında yım ben gerçi ankara da olsa a gideceğiz sorun olmaz ama kafama takıldı ...

colmehmet
07-10-2010, 23:01
Arkadaşlar ön lisans mezunu, mezun olduktan sonra askerliği tecil etme hakkı varmı?

2 yıl tecil hakkın var

colmehmet
07-10-2010, 23:05
Beyle bu yedek subaylık sınavı adece ankara da mı oluyor ben izmir de de oluyor diye biliyorum.Aydında yım ben gerçi ankara da olsa a gideceğiz sorun olmaz ama kafama takıldı ...

benim iki kuzenim de, ev arkadaşım da geçen sene izmir'de girdi sınava (antalya'dan gittiler). muhtemelen sen de izmir'de girersin.

elektrikcim
07-10-2010, 23:19
benim iki kuzenim de, ev arkadaşım da geçen sene izmir'de girdi sınava (antalya'dan gittiler). muhtemelen sen de izmir'de girersin.

Bunu biz seçebiliyormuyuz ? İzmir ve ya ankara diye yoksa onlar nerde derse biz orada mı gireceğiz ?

_Cemil_
07-10-2010, 23:40
muane olduktan sonra kasım ayı içerisinde diplomanla birlikte tekrar şubeye gelmen lazım demişlerdi.

elektrikcim
08-10-2010, 00:31
muane olduktan sonra kasım ayı içerisinde diplomanla birlikte tekrar şubeye gelmen lazım demişlerdi.

Muayene ne zaman olmuştun bi de neden gelecekmişsin bir daha şubeye

_Cemil_
08-10-2010, 00:57
Muayene ne zaman olmuştun bi de neden gelecekmişsin bir daha şubeye

yeni oldum sayılır. kasım ayı içinde diplomanla tekrar geliceksin dediler. vaktimde olmadıgından tamam diyip cıktım işimi uzatmamak icin

yusuf50590
08-10-2010, 16:23
slmm arkadaşlar bu haberi sizinle paylaşmak istiyorum;
askerlik hk,

http://www.haber7.com/haber/20101008/Arinc-12-ay-askerlige-karsiyim-VIDEO.php

Ali Taşgın
09-10-2010, 04:40
slm arklar,,,Bütünleme sonuclarıyla artık bnde mezunum:D acaba aralık celbine yetişebilirmiyim??????????????Teşekkürler

Ali Taşgın
09-10-2010, 04:44
arklar bütünleme sncu bnde mezun oldum ,,aralık celbine yetişebilirmiyim ?

colmehmet
09-10-2010, 11:18

diplomanı almadan neden muayene olmaya gittin ki? şimdi seni önlisans mezunu olarak yazmışlardır oraya.

colmehmet
09-10-2010, 11:20
slmm arkadaşlar bu haberi sizinle paylaşmak istiyorum;
askerlik hk,

http://www.haber7.com/haber/20101008/Arinc-12-ay-askerlige-karsiyim-VIDEO.php

bana sanki kısa dönemlerin süresine dokunmayacaklar gibi geliyor umarım öyle olur.

colmehmet
09-10-2010, 11:23
arklar bütünleme sncu bnde mezun oldum ,,aralık celbine yetişebilirmiyim ?

İnşallah. hepimizin temennisi o yönde. diplomanı alır almaz erken sevk için başvurunu yap şubeye, eğer kontenjan durumu falan yoksa %90 aralıkta gidersin. ama şu an ki kısa dönem başvurusu 100.000 i bulduğu söyleniyor. bütünlemeden mezun olanlarla birlikte bu sayı dahada artacaktır. umarım sorun olmaz bizim için.

kirsofmy
09-10-2010, 14:59
şimdi bu kasımda gidecek olanlar ne zaman bozdursun eretlemeyı hemen bozdursa kasımda mı gıder kısa donem olcaksa

Nemesis
09-10-2010, 15:06
Kasımda gitmezler aralıkta giderler .

orhande
09-10-2010, 15:14
Kasımda gitmezler aralıkta giderler .

Gelsin şu Aralık artık...

_Cemil_
09-10-2010, 21:36
diplomanı almadan neden muayene olmaya gittin ki? şimdi seni önlisans mezunu olarak yazmışlardır oraya.

diplomamı aldım. finallerde mezun oldum.

colmehmet
10-10-2010, 02:01
diplomamı aldım. finallerde mezun oldum.

pardon :) o zaman sen %99 aralıkta askersin. kasımda çağırmalarının sebebi muhtemelen dosyanı falan vereceklerdir.

colmehmet
10-10-2010, 02:21
Bunu biz seçebiliyormuyuz ? İzmir ve ya ankara diye yoksa onlar nerde derse biz orada mı gireceğiz ?

LŞ. OK. VE EĞT. MRK. K.

GAZİEMİR/İZMİR

AYDIN, DENİZLİ, MUĞLA, ISPARTA, ANTALYA.

Bu illerde bulunanlar İzmir de giriyormuş.

http://astegmenlik.blogspot.com/2009/05/snav-yerleri.html

dejavu_cyo
10-10-2010, 02:28
Pazartesi diye duydum aslını bilen varsa hemen paylaşsın arkadaşlar salı günü de lütfen yığılma yapmayın şubede ben alır almaz gitcem başvurmaya :) XD

colmehmet
10-10-2010, 18:56
Pazartesi diye duydum aslını bilen varsa hemen paylaşsın arkadaşlar salı günü de lütfen yığılma yapmayın şubede ben alır almaz gitcem başvurmaya :) XD

bu hafta içi verilirse diplomalar askerlik şubesinin önünü düşünemiyorum bu hafta :)

colmehmet
16-10-2010, 22:12
askere gidecek arkadaşlar ne yaptınız başvurular tamam mı?

CARPE DIEM
17-10-2010, 03:35
aynen kardeşim, tamamdır.

celp : aralık 2010
sevk: 30.11.2010

hayırlısı olsun..

orhande
17-10-2010, 11:59
Gözlerimiz yollarda bekliyoruz 337'leri...

elektrikcim
17-10-2010, 14:49
Beyler bu 1 Aralıkta girecek olduğumuz sınav hakkında ne düşünüyorsunuz netten okuduklarıma göre kimi diyor formalite kendinizi kasmayın sallayın geçin kimi diyor ne kadar çok doğru yaparsanız astek olabilme şansınız o kadar yüksek diyor.Bu sınava giren çıkan arkadaşların da tavsiyeleri neler ?

Nemesis
17-10-2010, 15:11
Beyler bu 1 Aralıkta girecek olduğumuz sınav hakkında ne düşünüyorsunuz netten okuduklarıma göre kimi diyor formalite kendinizi kasmayın sallayın geçin kimi diyor ne kadar çok doğru yaparsanız astek olabilme şansınız o kadar yüksek diyor.Bu sınava giren çıkan arkadaşların da tavsiyeleri neler ?

Bildiklerini yap kendini kasmana gerek yok.Astek olacaklar ztn hakim savcı doktor vs oluyor ;).

kapaliogretim
18-10-2010, 02:38
eğer lisans mezunuysan martta gidersin arkadaşım.. değilsen şubatta alırlar zorla da olsa :p şaka bi yana dediğim gibi :)

pardon :) o zaman sen %99 aralıkta askersin. kasımda çağırmalarının sebebi muhtemelen dosyanı falan vereceklerdir.
kasım da çağırmalarının sebebi hani bize nasıl AÖF den sınav kağıdı geliyor (yeri ve zamanını belirten) onun için çağırıyorlar.. 5 - 30 kasım tarihleri arasında 4 diploma fotokopisi(aslı ile birlikte), 4 adet de kimlik fotokopisi ile gidiyorsun..

şubeye gittigimde memur hemşerim çıktı ve işim yoktu sordum soruşturdum herşeyi :)

colmehmet
19-10-2010, 01:13

askerlik şubesinde kuyruk beklerken oradaki asteğmenle konuştuk adam avukatmış "ben kısa dönem yapmak istiyordum onun için de soruları kasıtlı olarak yapmadım, ama yinede asteğmen yaptılar hukukçu açığı varmış." dedi. demek ki sınav formalite aöf mezunlarının da asteğmen olma gibi bir şansı yok şu ana kadar görülmemiş birşey.

ebru_86
20-10-2010, 13:32
eğer lisans mezunuysan martta gidersin arkadaşım.. değilsen şubatta alırlar zorla da olsa :p şaka bi yana dediğim gibi :)

kasım da çağırmalarının sebebi hani bize nasıl AÖF den sınav kağıdı geliyor (yeri ve zamanını belirten) onun için çağırıyorlar.. 5 - 30 kasım tarihleri arasında 4 diploma fotokopisi(aslı ile birlikte), 4 adet de kimlik fotokopisi ile gidiyorsun..

şubeye gittigimde memur hemşerim çıktı ve işim yoktu sordum soruşturdum herşeyi :)

Benimde nişanlım 337. dönem gidicek.
Yalnız o zaten ağustos ayında başvurusunu yaptı. Diploma fotokopisi, aslını falan incelemişler. kasımda dosyanı al demişler, ama kasımda giderken tekrar diplomanı getir bi de kimlik fotokopisi falan istememişler. onları zaten ilk başvuruda alıyorlarmış. tekrar istemezler sanıyorum ama tekrardan isteyeceklerse eminseniz nişanlıma haber vereyim. emin misiniz?

colmehmet
20-10-2010, 14:22
Benimde nişanlım 337. dönem gidicek.
Yalnız o zaten ağustos ayında başvurusunu yaptı. Diploma fotokopisi, aslını falan incelemişler. kasımda dosyanı al demişler, ama kasımda giderken tekrar diplomanı getir bi de kimlik fotokopisi falan istememişler. onları zaten ilk başvuruda alıyorlarmış. tekrar istemezler sanıyorum ama tekrardan isteyeceklerse eminseniz nişanlıma haber vereyim. emin misiniz?

diploma ve kimlik fotokopisini yanında bulundurmasında fayda var. belki aralıktaki sınav için isteyebilirler.

ebru_86
20-10-2010, 14:36
diploma ve kimlik fotokopisini yanında bulundurmasında fayda var. belki aralıktaki sınav için isteyebilirler.

sanmam.

ebru_86
20-10-2010, 20:21

kapaliogretim, onu ilk başvuruda istiyolar dedi nişanlım.
5-30 kasım arasında dosyanı alacakmışsın, bişey getirmene gerek yokmuş.
yanlış bir bilgi vermişsin.

_Cemil_
20-10-2010, 22:04
kasım ayı içerisinde diplomanla birlikte gelmen yeterli dediler.

kapaliogretim
20-10-2010, 22:10
kapaliogretim, onu ilk başvuruda istiyolar dedi nişanlım.
5-30 kasım arasında dosyanı alacakmışsın, bişey getirmene gerek yokmuş.
yanlış bir bilgi vermişsin.
ilk başvuruda istediklerini bende biliyorum, önceki yazdığım yazının tamamını okursanız ben "işlemlerimi hallettim" dedim.. ondan sonra söylendi bu biLgi bana..
yani yanlış bilgi vermedim arkadaşım, dosyanı almak için de onları götürüyorsun askerlik şubesine.. internetten gittiği şubenin telefon numarsını alsın 16,00 a kadar arasın sorsun.. bilgiyi ben kendim tahmin yürütüp söylemiyorum. başvurum tamamlandıktan sonra şubede ki işlemlerimi yapan memur söyledi getir diye!!

isterse nişanlın götürmesin fotokopisini evine döner tekrar gider..

colmehmet
22-10-2010, 14:29
ilk başvuruda istediklerini bende biliyorum, önceki yazdığım yazının tamamını okursanız ben "işlemlerimi hallettim" dedim.. ondan sonra söylendi bu biLgi bana..
yani yanlış bilgi vermedim arkadaşım, dosyanı almak için de onları götürüyorsun askerlik şubesine.. internetten gittiği şubenin telefon numarsını alsın 16,00 a kadar arasın sorsun.. bilgiyi ben kendim tahmin yürütüp söylemiyorum. başvurum tamamlandıktan sonra şubede ki işlemlerimi yapan memur söyledi getir diye!!

isterse nişanlın götürmesin fotokopisini evine döner tekrar gider..

doğrudur ben de aynı bilgiyi aldım.

elektrikcim
22-10-2010, 14:35
Kasımda sınav evraklarını almaya giderken ne götüreceğiz arkadaşlar büroya bana evrak getir gel filan bişey demediler 1 - 30 Kasım arası gel evraklarını al git dediler sadece...

ebru_86
23-10-2010, 00:42
Kasımda sınav evraklarını almaya giderken ne götüreceğiz arkadaşlar büroya bana evrak getir gel filan bişey demediler 1 - 30 Kasım arası gel evraklarını al git dediler sadece...

Birşey götürmenize gerek yok.

ebru_86
23-10-2010, 00:58
Durumu şöyle izah izah edeyim. Nişanlımın dediği aynen şu, hatta yakın arkadaşı da askerlik şubesinde görevli imiş.
Özellikle aralık celbi için, gitme ihtimali yüksek olanlar (ki biliyorsunuz ki başvuru sayısı 150 bini bulmuş, ilk başvuranlar ve de sağlık, aile vb. önceliği olanlar önce alınacak.) bu diploma tescil vb. işlemleri daha orada yapılıyor ilk gidişte. Hatta 11-24 ağustos arası başvuranlar için tüm bürokratik işlemler şubede bitirilecektir denilmiştir. (Sakarya Şubesi için diyorum)
Hı işte, şimdi bazıları diyor ki diplomanı tekrar götüreceksiniz belgeleri falan, ilk başvuranlar arasında olsaydınız, bürokratik işlemleriniz orada bitecekti. Zaten başvuru sayısı, alım sayısını da bulmadığı için, orada başvurunuz yani gitme durumunuz aşağı yukarı netleşiyor. Belli bir zamandan sonra ise gitme işiniz garanti olmuyor, bu sebeple tüm bürokratik işlemler kasıtlı olarak bitirilmiyor. Atıyorum aralık celbinde ilk etapta 100.000 kişi başvurmuş, siz son başvuru tarihini beklemişsiniz sayı olmuş 150.000 ama ihtiyaç 100.000 mesela. İşte bu sebeple son başvuranların işi garanti olmadığı için kasımda da işlemleriniz, belgeleriniz sürdürülüyor (çünkü sayı yetersiz olursa, sizleri de 337/2 veya ek gibi alabilmek için) sayı zaten 31 ekim itibarı ile belli olacak. Kasımda dosyasını almaya gidip de bir sonraki celp dönemine kalanlar mutlaka olacak. Bu durum son dakikaya kadar bekleniyor. Çünkü başvurudan vazgeçen, aile durumu o anda kötü olan, iptal isteyen, mazeret bilderen oluyor ilk başvuranlardan. O yüzden kim gelirse gelsin, başvurusu alınıyor. Ama alayı da toptan gidemiyor :) İşte sıkıntı burda. Hatta elinize belge veriliyo, aralık yd. sb. adayı diye. celp tarihi 30 kasım yazar. Ama dediğim gibi ihtiyaç olursa 31 ekimde bile başvuran başvurmuştur. Ama ihtiyaç yoksa ilk başvuranlar ve çeşitli sebeplerle önceliği olanlar gidiyor. Nişanlım tekrar sordu, siz böyle söyleyince, dosyayı alırken bişey getirilecek mi diye falan. Hayır gerek yok, sizin başvurunuz zaten çok önceden görünüyor, kabul edildiniz farzedin demişler. Ama şubeden şubeye bu askerlik işlemlerinin bürokrasisinin idamesi fark eder mi bilemiyorum ama mevzuat ve işleyiş aynen yukarıdaki gibidir. Sordum, soruşturdum. Nişanlım da gitti bizzat sordu.

ebru_86
23-10-2010, 01:03
Ama yukarıda belirttiğim gibi, belli bir tarihten sonra başvurmuş ve askere gidebilme ihtimaliniz sallantıya düşmüş ise, (ki bu aralık döneminde bu yıl çok fazla başvuru var, sayıyı çoktan aşmış, eylül sonundan itibaren başvuranların durumunda bir sallantı olabilir, şayet başvurusunu iptal edenlerin sayısı çok olmazsa) sizden diploma fotokopisi vb. belgeleri istemiş de olabilirler dosyanızı almaya giderken. Ya da askerlik şubesinin işlemleri halletme formatı öyle olabilir. Bilemiyorum da, normal şartlarda sizin dediğiniz gibi bir döngü yok.

kapaliogretim
23-10-2010, 02:12
İstanbul MALTEPE askerlik şubesi telefon ve faks numarası :

0216 399 94 06 tel

0216 442 23 38 fax..

arayıp sorun..

kapaliogretim
23-10-2010, 02:14
İstanbul MALTEPE askerlik şubesi telefon ve faks numarası :

0216 399 94 06 tel

0216 442 23 38 fax..

arayıp sorun.. gerçi bu kadar konuşmaya ne gerek var kasım ayında nişanlınız eve gidince tekrar, bu söylediklerimi hatırlasın ;)

yaptığınız iş devlet işi, her an herşeyi isteyebilirler..

colmehmet
23-10-2010, 03:08
Durumu şöyle izah izah edeyim. Nişanlımın dediği aynen şu, hatta yakın arkadaşı da askerlik şubesinde görevli imiş.
Özellikle aralık celbi için, gitme ihtimali yüksek olanlar (ki biliyorsunuz ki başvuru sayısı 150 bini bulmuş, ilk başvuranlar ve de sağlık, aile vb. önceliği olanlar önce alınacak.) bu diploma tescil vb. işlemleri daha orada yapılıyor ilk gidişte. Hatta 11-24 ağustos arası başvuranlar için tüm bürokratik işlemler şubede bitirilecektir denilmiştir. (Sakarya Şubesi için diyorum)
Hı işte, şimdi bazıları diyor ki diplomanı tekrar götüreceksiniz belgeleri falan, ilk başvuranlar arasında olsaydınız, bürokratik işlemleriniz orada bitecekti. Zaten başvuru sayısı, alım sayısını da bulmadığı için, orada başvurunuz yani gitme durumunuz aşağı yukarı netleşiyor. Belli bir zamandan sonra ise gitme işiniz garanti olmuyor, bu sebeple tüm bürokratik işlemler kasıtlı olarak bitirilmiyor. Atıyorum aralık celbinde ilk etapta 100.000 kişi başvurmuş, siz son başvuru tarihini beklemişsiniz sayı olmuş 150.000 ama ihtiyaç 100.000 mesela. İşte bu sebeple son başvuranların işi garanti olmadığı için kasımda da işlemleriniz, belgeleriniz sürdürülüyor (çünkü sayı yetersiz olursa, sizleri de 337/2 veya ek gibi alabilmek için) sayı zaten 31 ekim itibarı ile belli olacak. Kasımda dosyasını almaya gidip de bir sonraki celp dönemine kalanlar mutlaka olacak. Bu durum son dakikaya kadar bekleniyor. Çünkü başvurudan vazgeçen, aile durumu o anda kötü olan, iptal isteyen, mazeret bilderen oluyor ilk başvuranlardan. O yüzden kim gelirse gelsin, başvurusu alınıyor. Ama alayı da toptan gidemiyor :) İşte sıkıntı burda. Hatta elinize belge veriliyo, aralık yd. sb. adayı diye. celp tarihi 30 kasım yazar. Ama dediğim gibi ihtiyaç olursa 31 ekimde bile başvuran başvurmuştur. Ama ihtiyaç yoksa ilk başvuranlar ve çeşitli sebeplerle önceliği olanlar gidiyor. Nişanlım tekrar sordu, siz böyle söyleyince, dosyayı alırken bişey getirilecek mi diye falan. Hayır gerek yok, sizin başvurunuz zaten çok önceden görünüyor, kabul edildiniz farzedin demişler. Ama şubeden şubeye bu askerlik işlemlerinin bürokrasisinin idamesi fark eder mi bilemiyorum ama mevzuat ve işleyiş aynen yukarıdaki gibidir. Sordum, soruşturdum. Nişanlım da gitti bizzat sordu.

tebrik ediyorum sizi baya bilgi edinmişsiniz. ama ben de son 1 aydır bu işleri sıkı takip eden birisi olarak şunu söyleyeyim 28 ekim 2010 perşembe akşamına kadar başvurusunu yapan herkes %99 aralıkta asker. yok başvurular 150.000 i bulmuş yok kontenjan dolmuş hepsi hikaye. genelkurmay ne zamandır bas bas bağırıyor asker açığımız var diye. hem açık var deyip hem de başvuruları kabul etmemezlik yapmazlar. geçen yıl tek tip söylentisi çıktığında özellikle aralık celbi için başvuru sayısı normalin iki katını aşmıştı. arkadaşım aralık celbinde gitmişti oradan biliyorum. ama geçen sene ki başvuruların hepsi kabul edildi. ki şu ana kadar kabul edilmediği görülmemiş birşey. işlemlerimi 15 ekimde yaptırdım oradaki memura sordum kesin aralıkta gidermiyiz diye o da genelkurmaya onaya gidecek ama %99 askersin dedi kasımda gel al dosyanı dedi. diploma fotokopisi kimlik fotokopisi falan getir demedi ama o bilgileri de internetten öğrendim. değişik forum sitelerinden takip ediyorum herkes aynı şeyi yazmış.

serdar_akar
25-10-2010, 16:33
arkdslar bi süredir forumda askerlikle ilgili yazılarınızı okuyorm
bnde bisi eklemek için üye oldm
bu sabah askerlik şubeme gittim zaten oradan geçiyodum, işyerime yakın. kafama takıldı
dosyayı alırken diploma falan getiricezmi diye, kimliğimi istedi. basvurunuz kabul edilmis dedi bisey getirmenize gerek yok. 5 kasımda dosyanızı gelin alın dedi memur.
eylül başında başvurumu yapmıştım.
merak edenler sorabilir. 0262 321 10 20 - Kocaeli Askerlik Şubesi

gezegen_mehmet
25-10-2010, 16:40
Benimde aklıma takıldı.bu sabah aradım aydın şubesini.çoktan başvurmuştum bişey getirmenize gerek yok dediler
sizden niye tekrar belge istenmiş anlamadım
0256 518 10 94 / Aydın Söke askerlik şubesi.
ayrıca kuzenimle aynı dönem gitcez oda kütahya şubesini aramış
bişeye gerek yok demişler.

gezegen_mehmet
25-10-2010, 16:42
msnde arkadaşlarımdanda var gidecek olanlar. sordum onlara da öyle bişey yok diyorlar. neden birilerinden isteyip birilerinden istemiyolar anlamadım.

ebru_86
25-10-2010, 17:02
Şubelerin işleyiş farklılığından ya da formatından kaynaklanıyor sanırım.
Ama bende birçok yerde bu belgelerin istenmediğini zannediyorum.
İsteniyor diyenleri yalanlamıyorum ben, mutlaka doğrudur.
Ama neden bazılarından isteniyor da birçok kişiden istenmiyor anlamadım.
Dediğim gibi ya başvurusu netleşmedi, gidip gitmeme durumu sallantıda ya da şubeden şubeye işleyiş bakımından farklılık var.

kapaliogretim
26-10-2010, 02:58
arkadaşlar şunu söylemeliyim ki DEVLET İŞLERİ her zaman pütürlüdür..
benim arakdaşımda başvurusunu yaptığında şunu getir felan dememişler. bana dedi ki "olm senle dalga geçmişler" :) sonra gittik beraber adam dedi ki getireceksin. bende dedim bak senle de dalga geçiyorlar. altı üstü 8 tane kağıt taşıyacaksınız, 1 lira felan tutuyor fotokopisi de.. gittiğiniz de evraklar nerde diye istedikleri zaman "ama getir demediniz" dediğiniz halde gidip getirmeniz gerekecektir, çünkü üstlerine konmayacaklar bu söylediğinizin..

Babam için hastaneden KURUL RAPORu alacagım zaman istedikleri belgeleri götürdüm, benden başka evraklar da istediler. 1 saat dert anlattım şimdi ben gidip nerden geitreyim istediklerinizi bunu baştan söyleseydiniz falan felan ama nafile. mecburen gittim getirdim..

biz onların parmaklarının bastığı tuşlara bakıyoruz, yani böyle pis rezil bi sistem içindeyiz.. 3-5 kağıt parçası taşımak bişey kaybettirmez size, ama emin olun çok bişey kazandırır.. özellikle devlet dairesine girecek insanlar bunu çok iyi görecekler.. cüzdan da hep bi kimlik fotokopisi ile dolaştıklarında..

elektrikcim
26-10-2010, 10:03
Kapalı öğretim 8 tane kağıt dediklerin neler söyle de ayarlayayım önümüzde 3-5 gün bişey kalmış 1 Kasıma

kapaliogretim
26-10-2010, 18:03
daha önceki yazılanları okumadın herhalde arkadaşım..
4 adet diploma fotokopisi 4 adet de kimlik fotokopisi.. 4+4 = 8

elektrikcim
26-10-2010, 21:21
daha önceki yazılanları okumadın herhalde arkadaşım..
4 adet diploma fotokopisi 4 adet de kimlik fotokopisi.. 4+4 = 8

Yok baktım ama göremedim.1 Kasımda giderken götürürüm yanımda.Bu arada dün yeni bişey daha duydum.Benim yan komşu yeni emekli bi astsubay o bi arkadaşını aradı bu asteklik sınavları nasıl oluyor diye sormak için ve telefonu kapadığında şok oldum.

Şimdi bizim girecek olduğumuz 1 Aralıktaki asteklik sınavlarından başka o gün bir de kısa dönem gidip gitmiyeceğimize dair sınava girecekmişiz yani astek olmayan lisans mezunlarından geriye kalanlar kısa dönem 6 ay askerlik yapabilmek için ayrıca sınava girecekmiş sınavı geçebilen 6 ay kısa dönem geçemeyen ise 15 ay normal er statüsünde askerlik yapacakmış.

Aslı var mı yok mu ne kadar doğru bilmiyorum ama inş böyle bişey olmaz asteklik çıkmasa da olur yeter ki kısa dönem yapalım.Abinin karşıda telefon görüşmesi yaptığı kişi aydının bi ilçesinin askerlik şube başkanı.Telefon görüşmesinden sonra abiye dedim böyle bişey şimdiye kadar yapılmadı ve duymadım bu mümkün mü acaba abi diye oda yığılma çoksa yapabilirler dedi.Beni şimdi bir de bu stres sardı ..

_Cemil_
26-10-2010, 23:18
Yok baktım ama göremedim.1 Kasımda giderken götürürüm yanımda.Bu arada dün yeni bişey daha duydum.Benim yan komşu yeni emekli bi astsubay o bi arkadaşını aradı bu asteklik sınavları nasıl oluyor diye sormak için ve telefonu kapadığında şok oldum.

Şimdi bizim girecek olduğumuz 1 Aralıktaki asteklik sınavlarından başka o gün bir de kısa dönem gidip gitmiyeceğimize dair sınava girecekmişiz yani astek olmayan lisans mezunlarından geriye kalanlar kısa dönem 6 ay askerlik yapabilmek için ayrıca sınava girecekmiş sınavı geçebilen 6 ay kısa dönem geçemeyen ise 15 ay normal er statüsünde askerlik yapacakmış.

Aslı var mı yok mu ne kadar doğru bilmiyorum ama inş böyle bişey olmaz asteklik çıkmasa da olur yeter ki kısa dönem yapalım.Abinin karşıda telefon görüşmesi yaptığı kişi aydının bi ilçesinin askerlik şube başkanı.Telefon görüşmesinden sonra abiye dedim böyle bişey şimdiye kadar yapılmadı ve duymadım bu mümkün mü acaba abi diye oda yığılma çoksa yapabilirler dedi.Beni şimdi bir de bu stres sardı ..

kafanı rahat tut öyle şey olmaz ;):)

criptex
26-10-2010, 23:41

Hiç canını sıkma her türlü bahse bile girerim lisans mezunu adamı uzun dönem kimse yollayamaz. bu tip şeyleri 2-3 yıl önce bende duyardım ama abim gitti geldi kesinlikle öyle bişey yok dedi. aralıktada ben gidecem.

criptex
27-10-2010, 00:03
arkadaşlar şunu söylemeliyim ki DEVLET İŞLERİ her zaman pütürlüdür..
benim arakdaşımda başvurusunu yaptığında şunu getir felan dememişler. bana dedi ki "olm senle dalga geçmişler" :) sonra gittik beraber adam dedi ki getireceksin. bende dedim bak senle de dalga geçiyorlar. altı üstü 8 tane kağıt taşıyacaksınız, 1 lira felan tutuyor fotokopisi de.. gittiğiniz de evraklar nerde diye istedikleri zaman "ama getir demediniz" dediğiniz halde gidip getirmeniz gerekecektir, çünkü üstlerine konmayacaklar bu söylediğinizin..

Babam için hastaneden KURUL RAPORu alacagım zaman istedikleri belgeleri götürdüm, benden başka evraklar da istediler. 1 saat dert anlattım şimdi ben gidip nerden geitreyim istediklerinizi bunu baştan söyleseydiniz falan felan ama nafile. mecburen gittim getirdim..

biz onların parmaklarının bastığı tuşlara bakıyoruz, yani böyle pis rezil bi sistem içindeyiz.. 3-5 kağıt parçası taşımak bişey kaybettirmez size, ama emin olun çok bişey kazandırır.. özellikle devlet dairesine girecek insanlar bunu çok iyi görecekler.. cüzdan da hep bi kimlik fotokopisi ile dolaştıklarında..

arkadaşım sana lafım yok ama sana bunları söyleyen şubeye lafım olacak bikaç
öyle bişey istenemez. çünkü kullanamaz o senden aldıklarını.
bak şöle diyim sana iyi biliyormki abim kısa dönem gitti, kuzenim kısa dönem gitti öyle bişey istenemez. çünkü senin hazırlanmış dosyanın üzerine bi belge senden talep edemez kullanacak alanı yok çünkü. senden aldıkları 3 adet diploma fotokopisinin (yabancı şube ise 4 adet çünkü bilgisayar sistemine geçildiği için istediğin şubeden başvurunu yapabiliyosun kıbrıstan bile) 2 tanesi senin sınava gitmen için sana verilecek sarı dosyada, 1 taneside şubede emniyet amacı ile onaylı sureti tutulmaktadır.sınav yerine gittiğinde hep birlikte açın diyecek komutanlar, kendi elinle görevliler nezaretinde açacaksın göreceksin. ama sen kütüğünün bağlı bulunmadığı bi şubeye gittiysen orada istemiş olabilir o da güvenlik için.
yani kardesim 4 diploma fotokopisi 4 adet kimlik fotokopin karşılığında sana o sarı zarfı verdiğinde o belgeleri nerede kullanacak? ilk istediklerinde o sarı zarfı oluşturmak için almışlardı. ve o belgelerden her birinin onaylı fotokopisi 1'er adeti şubede var. diğerlerinin hepsi sarı zarfta.
dosyanı aldığında buraya yine yaz,yine konuşalım. ben hala sana öyle söylemelerine rağmen onların sendende istenmeyeceğini düşünüyorm
benim açımdam sorun yok, kesinlikle istenmiceni bildiğim, hatta geçen hafta yüzyüze gidip bizzat sorduğum için rahatım. isteseler bile gider götürürüm evime yakın şube. yalnız örneğin benim kankim ales e basvurdu. diploma aslı isteniyor. kazanırsa kaydını donduracak. askerden gelince devam edecek.askerliğede başvurdu. şu an diploması elinde değil. senin şubene başvurmuş olsaydı demekki askere gidemicekti.
şunu unutmaki binlerce kişi lisansüstü eğitime basvurdu, aslı olmadan fotokopide kabul edilmez. ee demek ki gidemicekler.
bak arkadasım, bu tip formaliteler geride kaldı. 7-8 yıl önce herşey somut evraklar üzerindendi. hatta ankaraya gönderilirdi belgeler. şimdi pc den başvuru ile olay bitiyo. hala da somut belge isteniyorsa, bu sade ve sadece senin sınava gireceğin için. eğerki sağ olursak, yaşıyor olursak göreceksin bak o sınav kalktığında bigün, hiçbişey götürmeden başvuracaksın. kabul edileceksin. oradaki görevli benim gittiğim 2 üniversiteyide saydı pc de görünüyo. lisans mezunu olduğun görünmese zaten yedek subay masasından başvuru yapacam desen de şubede, kaydın çıkmıcak. herşey o sınav için. o sınav için dosyan hazırlanmış ve şube hala üzerine belge talep ediyor. dosyan mühürlenmiş hazırlanmış, başvurun bakanlıktan kabul görmüş, şube zaten pc den görüyo senin gittiğin okulları. napacak senin belgeni?
ben sana bu kadar yazıyı 2 kağıt parçasını götürmeyesin diye yazmadım. yine götür sen. seni de suçlamıyorum ama sistem nasıl işliyor bil istedim. çok mantıksız o dediğin ve sana onu hangi memur demişse, sana teslimi yapack olan memur o değil. görüceksin bak. zaten değişiyo onlar. bigün biri diğer gün öteki. insanlarda yok yere evham yapacak sen böle böle diyince ama sanada öle söylenmiş napıcaksın.

_Cemil_
27-10-2010, 17:14
muanemi kendi subemde agustos basında oldum.( daha öncede aynı soru soruldu yazim şimdiden haziranda final sınavları sonucunda mezun oldum). 4 adet diploma fotokopisi, 4 adet kimlik fotokopisi, 4 adet resim ve 1 adet ehliyet fotokopisi aldılar. işlemler bitti kasım ayı içerisinde diplomanla birlikte tekrar geliceksin dediler. zor olmasa gerek diplomayla tekrar subeye gitmek...:rolleyes:

candidate
27-10-2010, 19:06
muanemi kendi subemde agustos basında oldum.( daha öncede aynı soru soruldu yazim şimdiden haziranda final sınavları sonucunda mezun oldum). 4 adet diploma fotokopisi, 4 adet kimlik fotokopisi, 4 adet resim ve 1 adet ehliyet fotokopisi aldılar. işlemler bitti kasım ayı içerisinde diplomanla birlikte tekrar geliceksin dediler. zor olmasa gerek diplomayla tekrar subeye gitmek...:rolleyes:

valla arkdsım ilk dakikadan sizin basvurunuzun abesliği baslıyor. kendi şubesinde başvuranlardan o dediklerinden 3 er adet alınıyor. yabancı şubede başvuranlardan ise 4 er adet.
yukarda o uzun açıklamayı yapan arkdasa aynen katılıyorm
bir bilsen o kağıtları taşımak nasıl ağır nasıl ağır nasıl ağır geliyor bize. ölüm ölümm
ama bide olayın mantalitesini anlamaya çalışanlar var gördüğm kadarı ile.
şu verdiğim şubelerden herhangi birisini ara. çünkü vericek olduğum şubelerden başvuran arkdaslarım var, hep birlikte yürüttük işlemlerimizi ve hepte haberlestik. aynı üniden mezun olduk örgünde. şu şubelerden birini ara ve şöyle de
benim nüfus kütüğüm sizin şubenize bağlı. aralık dönemine başvuracam
hangi belgelerden kaçar adet gerekli? sınav içn dosyamı almaya geldiğimde herhangi bişey getirecem mi? bunları sor, dediğimden farklı bi cevap alırsan, yerden göğe kadar haklısın. ya da şubeler kafasına göre iş yapıyor.

Sakarya Söğütlü Askerlik Şubesi 0264 251 10 81
Sakarya Kaynarca Askerlik Şubesi 0264 251 16 87
Afyonkarahisar Bolvadin Askerlik Şubesi 0272 612 63 63
Çanakkale Gelibolu Askerlik Şubesi 0286 566 10 47
Tekirdağ Çorlu Askerlik Şubesi 0282 651 10 13

_Cemil_
27-10-2010, 20:22
hangi belgelerden kaçar adet gerekli? sınav içn dosyamı almaya geldiğimde herhangi bişey getirecem mi? bunları sor, dediğimden farklı bi cevap alırsan, yerden göğe kadar haklısın. ya da şubeler kafasına göre iş yapıyor.

işte su kalın yaptıgım kısımı en başta söylemen daha uygun olurdu bence ;):)

bana şube numaraları vermenize gerek yok ismini yazsanız yeter elbet bulurum numaralarını ancak hiç gereği yok. herkes gittigini duydugunu söyleneni yazar buraya. seninki abes, senin dediklerin saçma, öyle şey olmaz arkadaş gibi şeyler söylemeye gerek yok. burda kimse kimseye yalan söylemez, kendilerine söyleneni söyler gibime geliyor. en mantıklı olan yorum subeler kafasına göre iş yapıyor olsa gerek. kendi şubem ve 4 er tane fotokopi verdim. kasım ayı içerisinde herhangi bir gün diplomanla tekrar geliceksin dediler. kime ne dedilerse o şekilde gitsin, olay budur yani, abartmaya hiç gerek yok.;):)

kapaliogretim
27-10-2010, 22:00
1.herkes gittigini duydugunu söyleneni yazar buraya.
2.burda kimse kimseye yalan söylemez, kendilerine söyleneni söyler gibime geliyor.
3.kime ne dedilerse o şekilde gitsin, olay budur yani, abartmaya hiç gerek yok.;):)
cemil arkadaşıma katılıyorum her sözünde..

1. Bende bana söyleneni yazdım, belki diğer memurlar söylememiştir diyerekten de uyardım burada gidecek olan arkadaşları.

2. Dimi yani kim neden hangi kasıtla yalan söylesin ki?? ayrıca ben yalan söylüyor olsam biLe 8 tane kağıt parçasını taşımakla insanın neresi aşınır ki :)

3. Söylediğime söyleyecegime pişman oldum açıkçası, İnşallah size getirin denmemiştir de gittiğinizde sizden isterler dediklerimi :)

Dipnot : cemil bu yazdıklarım sana karşı bi cevap değil he yanlış anlaşılmasın :)

candidate
27-10-2010, 22:02
cemil arkadaşıma katılıyorum her sözünde..

1. Bende bana söyleneni yazdım, belki diğer memurlar söylememiştir diyerekten de uyardım burada gidecek olan arkadaşları.

2. Dimi yani kim neden hangi kasıtla yalan söylesin ki?? ayrıca ben yalan söylüyor olsam biLe 8 tane kağıt parçasını taşımakla insanın neresi aşınır ki :)

3. Söylediğime söyleyecegime pişman oldum açıkçası, İnşallah size getirin denmemiştir de gittiğinizde sizden isterler dediklerimi :)

Dipnot : cemil bu yazdıklarım sana karşı bi cevap değil he yanlış anlaşılmasın :)

Haklısınız :)

candidate
27-10-2010, 22:03
işte su kalın yaptıgım kısımı en başta söylemen daha uygun olurdu bence ;):)

bana şube numaraları vermenize gerek yok ismini yazsanız yeter elbet bulurum numaralarını ancak hiç gereği yok. herkes gittigini duydugunu söyleneni yazar buraya. seninki abes, senin dediklerin saçma, öyle şey olmaz arkadaş gibi şeyler söylemeye gerek yok. burda kimse kimseye yalan söylemez, kendilerine söyleneni söyler gibime geliyor. en mantıklı olan yorum subeler kafasına göre iş yapıyor olsa gerek. kendi şubem ve 4 er tane fotokopi verdim. kasım ayı içerisinde herhangi bir gün diplomanla tekrar geliceksin dediler. kime ne dedilerse o şekilde gitsin, olay budur yani, abartmaya hiç gerek yok.;):)

Siz daha da haklısınız :)

candidate
27-10-2010, 22:03
arkadaşım sana lafım yok ama sana bunları söyleyen şubeye lafım olacak bikaç
öyle bişey istenemez. çünkü kullanamaz o senden aldıklarını.
bak şöle diyim sana iyi biliyormki abim kısa dönem gitti, kuzenim kısa dönem gitti öyle bişey istenemez. çünkü senin hazırlanmış dosyanın üzerine bi belge senden talep edemez kullanacak alanı yok çünkü. senden aldıkları 3 adet diploma fotokopisinin (yabancı şube ise 4 adet çünkü bilgisayar sistemine geçildiği için istediğin şubeden başvurunu yapabiliyosun kıbrıstan bile) 2 tanesi senin sınava gitmen için sana verilecek sarı dosyada, 1 taneside şubede emniyet amacı ile onaylı sureti tutulmaktadır.sınav yerine gittiğinde hep birlikte açın diyecek komutanlar, kendi elinle görevliler nezaretinde açacaksın göreceksin. ama sen kütüğünün bağlı bulunmadığı bi şubeye gittiysen orada istemiş olabilir o da güvenlik için.
yani kardesim 4 diploma fotokopisi 4 adet kimlik fotokopin karşılığında sana o sarı zarfı verdiğinde o belgeleri nerede kullanacak? ilk istediklerinde o sarı zarfı oluşturmak için almışlardı. ve o belgelerden her birinin onaylı fotokopisi 1'er adeti şubede var. diğerlerinin hepsi sarı zarfta.
dosyanı aldığında buraya yine yaz,yine konuşalım. ben hala sana öyle söylemelerine rağmen onların sendende istenmeyeceğini düşünüyorm
benim açımdam sorun yok, kesinlikle istenmiceni bildiğim, hatta geçen hafta yüzyüze gidip bizzat sorduğum için rahatım. isteseler bile gider götürürüm evime yakın şube. yalnız örneğin benim kankim ales e basvurdu. diploma aslı isteniyor. kazanırsa kaydını donduracak. askerden gelince devam edecek.askerliğede başvurdu. şu an diploması elinde değil. senin şubene başvurmuş olsaydı demekki askere gidemicekti.
şunu unutmaki binlerce kişi lisansüstü eğitime basvurdu, aslı olmadan fotokopide kabul edilmez. ee demek ki gidemicekler.
bak arkadasım, bu tip formaliteler geride kaldı. 7-8 yıl önce herşey somut evraklar üzerindendi. hatta ankaraya gönderilirdi belgeler. şimdi pc den başvuru ile olay bitiyo. hala da somut belge isteniyorsa, bu sade ve sadece senin sınava gireceğin için. eğerki sağ olursak, yaşıyor olursak göreceksin bak o sınav kalktığında bigün, hiçbişey götürmeden başvuracaksın. kabul edileceksin. oradaki görevli benim gittiğim 2 üniversiteyide saydı pc de görünüyo. lisans mezunu olduğun görünmese zaten yedek subay masasından başvuru yapacam desen de şubede, kaydın çıkmıcak. herşey o sınav için. o sınav için dosyan hazırlanmış ve şube hala üzerine belge talep ediyor. dosyan mühürlenmiş hazırlanmış, başvurun bakanlıktan kabul görmüş, şube zaten pc den görüyo senin gittiğin okulları. napacak senin belgeni?
ben sana bu kadar yazıyı 2 kağıt parçasını götürmeyesin diye yazmadım. yine götür sen. seni de suçlamıyorum ama sistem nasıl işliyor bil istedim. çok mantıksız o dediğin ve sana onu hangi memur demişse, sana teslimi yapack olan memur o değil. görüceksin bak. zaten değişiyo onlar. bigün biri diğer gün öteki. insanlarda yok yere evham yapacak sen böle böle diyince ama sanada öle söylenmiş napıcaksın.

valla arkdsım ilk dakikadan sizin basvurunuzun abesliği baslıyor. kendi şubesinde başvuranlardan o dediklerinden 3 er adet alınıyor. yabancı şubede başvuranlardan ise 4 er adet.
yukarda o uzun açıklamayı yapan arkdasa aynen katılıyorm
bir bilsen o kağıtları taşımak nasıl ağır nasıl ağır nasıl ağır geliyor bize. ölüm ölümm
ama bide olayın mantalitesini anlamaya çalışanlar var gördüğm kadarı ile.
şu verdiğim şubelerden herhangi birisini ara. çünkü vericek olduğum şubelerden başvuran arkdaslarım var, hep birlikte yürüttük işlemlerimizi ve hepte haberlestik. aynı üniden mezun olduk örgünde. şu şubelerden birini ara ve şöyle de

Sakarya Söğütlü Askerlik Şubesi 0264 251 10 81
Sakarya Kaynarca Askerlik Şubesi 0264 251 16 87
Afyonkarahisar Bolvadin Askerlik Şubesi 0272 612 63 63
Çanakkale Gelibolu Askerlik Şubesi 0286 566 10 47
Tekirdağ Çorlu Askerlik Şubesi 0282 651 10 13

Saçmalık :):)

candidate
27-10-2010, 22:04
İyi akşamlar arkadaşlar :)
Tasnif tamamdır :)

colmehmet
31-10-2010, 01:16
arkadaşlar bence gereksiz bir tartışmaya girilmiş. kapaliogretim arkadaşımız uyarmak için şunları götürürseniz iyi olur demiş nedense herkes muhalif çıktı. ben kendi adıma söyleyeyim bana şubem sadece kasımın ilk haftası zarfını almaya gel dedi birşey getirelecek falan demedi ama ben yinede götüreceğim hatta resim bile götüreceğim. bir kaç kağıt parçası taşımak o kadar zor olmasa gerek. askerlik şubelerine hiç belli olmuyor zira. muayene olurken de akciğer filmi istediler mesela normalde istenmemesi lazımdı.

_Cemil_
01-11-2010, 22:13
yokmu bugun şubeye gidip dosyasını alan :)

elektrikcim
02-11-2010, 00:13
Ben gittim çok sıra vardı öğlene kadar bekledim Lisans mezunları çarşamba günü gelecek o gün gelsinler dediler..

kapaliogretim
02-11-2010, 01:01
valla bana 5 ile 30 u arasında gel dedikleri için gitmedim daha.. BANA dediler arkadaşlar, sizde bana uyup o gün gitmeyin, daha önce gel dedilerse gidin :)

ricarde
02-11-2010, 14:48
O dosyayı erkenden almak hiçbir asker adayına bişey kazandırmaz :)
Hani erkenden gidip şubenin kapısını yok yere aşındırmayın.
Banada nüfus cüzdanınla birlikte (TC numaranı biliyorsan ona bile gerek yok) 5-30 Kasım arasında alabilirsin dediler.
Ben önümüzdeki pazartesi 8 kasımda gidip alacam.
Ama hiç duymadım ki şubedeki sıradan dolayı dosyasını teslim alamadığı için 1 aralıktaki sınava giremeyen kimse...
Hatta kasım sonuna doğru daha da tenhalaşır. Alıp da bişeye yarayacağı yok ki
hepimiz aynı tarihte sınava girecez. Ha sizde beklemiş ha şubede :) Alıp da içinde ne var diye de açamayacaksınız. Eeee ne bu sıkıntı hali? :)

Duygusal_Militan
02-11-2010, 16:03
Ben bugün aldım dosyamı.. Aralık 1 - 2 - 3 ünde sınav var.... Şubedeki memurlar çok üç kağıtçı çıktı valla.. memurun biri diyoki diğer memura herkese farklı günler ver kalabalık olmasın sınav günü.... Bizim kerizin biride yediii 2 aralık gireceksin sen sınava dedi memurrr..Güleceğim çıktıı tam o sırada.. 3 günden herhangi bir günde giriliyo sınava... Sınav sonucunu ınternetten öğreniyoruz.. Sınav 1 hafta sonra açıklanacakmışş sözde....

Uzun dönemler silüs kağıdını bağlı bulundukları şubeden alıyolar.. Peki ya biz sınava farklı bir yerde gireceğiz... Bizim silüsümüz nereden verilecek.. Askerlik şubesii bizimle ilşkin kesildi dedi... Sınav sonucunu netten öğrenişyoruzda bizim elimizde bir belge olması gerek diye biliyorumm.. Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olmasını isteyeceğim...

shadows
02-11-2010, 16:07
Sınav sonuçları herhangibir şekilde belge olarak eve gelmiyor
10 Aralıkta gece gidiceğiniz yerler belli olucak
İnternetten öğreniceksiniz
Orda nereye hangi statüde gidiceksiniz hepsi yazıyor zaten
Onun çıktısını alıp 12 Aralıkta akşam 5 e kadar birliklerinize teslim olucaksınız

Duygusal_Militan
02-11-2010, 16:18
sınav sonuçları herhangibir şekilde belge olarak eve gelmiyor
10 aralıkta gece gidiceğiniz yerler belli olucak
internetten öğreniceksiniz
orda nereye hangi statüde gidiceksiniz hepsi yazıyor zaten
onun çıktısını alıp 12 aralıkta akşam 5 e kadar birliklerinize teslim olucaksınız

tşk ederim

ricarde
02-11-2010, 17:21
Arkadaşlar bi açıklama yapayım bu konuda.
Bakın 335. dönem gidenler 1-2-3 ağustosta sınava girdi. 12 ağustosta akşam 5 e kadar resmen birliklerine teslim oldular.
bize de aynen böyle olcak.
1-2-3 aralıkta sınava girecez. 10 aralık cuma günü sınav sonuçlar gece saat 12 gibi falan açıklanacak. 12 aralık pazar günü akşam 5 e kadar birliklerimize teslim olmamız gerekicek.
merak edenler falan varsa sınav sonuçlarımıza Buradan (http://pertem.kkk.tsk.tr/yedeksubay/AdayNoArama.aspx) bakıyoruz.
çok yakın 2 arkadaşım gitti. sonuçlarda aynen şunlar yazıyor. sizler için upload ettim.
Ulaşmak için Tıklayınız. (http://img177.imageshack.us/img177/5995/ricarde.png)

criptex
02-11-2010, 17:31
Ben bugün aldım dosyamı.. Aralık 1 - 2 - 3 ünde sınav var.... Şubedeki memurlar çok üç kağıtçı çıktı valla.. memurun biri diyoki diğer memura herkese farklı günler ver kalabalık olmasın sınav günü.... Bizim kerizin biride yediii 2 aralık gireceksin sen sınava dedi memurrr..Güleceğim çıktıı tam o sırada.. 3 günden herhangi bir günde giriliyo sınava... Sınav sonucunu ınternetten öğreniyoruz.. Sınav 1 hafta sonra açıklanacakmışş sözde....

Uzun dönemler silüs kağıdını bağlı bulundukları şubeden alıyolar.. Peki ya biz sınava farklı bir yerde gireceğiz... Bizim silüsümüz nereden verilecek.. Askerlik şubesii bizimle ilşkin kesildi dedi... Sınav sonucunu netten öğrenişyoruzda bizim elimizde bir belge olması gerek diye biliyorumm.. Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olmasını isteyeceğim...

silüs kağıdı ne oluyor?

sinem077
02-11-2010, 17:57
herkese hayırlı teskereler. zaman çabuk geçer umarım. asker yolu beklemekteyim.

kapaliogretim
02-11-2010, 20:00
silüs kağıdı ne oluyor?
ohannesburger

elektrikcim
02-11-2010, 20:32
Arkadaşlar ben yarın sabah alacağım dosyamı bir de gerçekten bu sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor kimi diyor bi haftaya kadar kimi diyor ayın 10 da.Bu silüs kağıdı meselesi de ne olacak biz gerçekten de mod arkadaşın dediği gibi internet çıktısı ile mi gideceğiz birliklere teslim olmaya ....

ricarde
02-11-2010, 21:50
Arkadaşlar ben yarın sabah alacağım dosyamı bir de gerçekten bu sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor kimi diyor bi haftaya kadar kimi diyor ayın 10 da.Bu silüs kağıdı meselesi de ne olacak biz gerçekten de mod arkadaşın dediği gibi internet çıktısı ile mi gideceğiz birliklere teslim olmaya ....

kardeşim zaten 3 aralık sınav tarihine 1 hafta eklersen 10 aralık eder.
o konuda muallak yok. herkesin dediği aynı kapıya çıkıyor.
12 aralıkta akşam 5 e kadar birliğinde olacaksın.
13 aralıkta varırsan 7 gün fazladan askerlik yaparsın. her gün için 7 gün fazladan yaparsın. komutan cezası da işin ayrı boyutu.
birliklere ne ile gidecez bilemiyorum. kendimizi bi götürelim de.
Ipod bile götüremicem zaten. deli olurum müziksiz ben ya. gitmeden önce 5 yıldızlı bir otelde bi gece geçirmek lazım. şahsen rezervasyon yaptırmayı düşünüyorum bu hafta :) ekşisözlük ve itüsözlük şiddetle tavsiye ediyor, uyalım biz de :)

elektrikcim
02-11-2010, 22:20
kardeşim zaten 3 aralık sınav tarihine 1 hafta eklersen 10 aralık eder.
o konuda muallak yok. herkesin dediği aynı kapıya çıkıyor.
12 aralıkta akşam 5 e kadar birliğinde olacaksın.
13 aralıkta varırsan 7 gün fazladan askerlik yaparsın. her gün için 7 gün fazladan yaparsın. komutan cezası da işin ayrı boyutu.
birliklere ne ile gidecez bilemiyorum. kendimizi bi götürelim de.
Ipod bile götüremicem zaten. deli olurum müziksiz ben ya. gitmeden önce 5 yıldızlı bir otelde bi gece geçirmek lazım. şahsen rezervasyon yaptırmayı düşünüyorum bu hafta :) ekşisözlük ve itüsözlük şiddetle tavsiye ediyor, uyalım biz de :)

hocam öle bişey bende yapacaktım bi hafta kafa dinliyecektim ama maalesef borsada düşüşe yakalandım zarardayım şu an . Bir de siz çorap don mon hazırlık yapıyormusunuz askere giderken götürmek için.Ben tanıdıklarıma soruyorum kimi diyor götür kimi diyor götürme orada askeriye her şeyi hazır bi şekilde valiz içinde sana satıyo almak zorundasın diyo.bende 3 don 3 atlet 5 çorap ve bi kaç tane kitap götürmeye karar verdim sizler neler götüreceksiniz arkadaşlar ?

_Cemil_
02-11-2010, 23:44
Arkadaşlar bi açıklama yapayım bu konuda.
Bakın 335. dönem gidenler 1-2-3 ağustosta sınava girdi. 12 ağustosta akşam 5 e kadar resmen birliklerine teslim oldular.
bize de aynen böyle olcak.
1-2-3 aralıkta sınava girecez. 10 aralık cuma günü sınav sonuçlar gece saat 12 gibi falan açıklanacak. 12 aralık pazar günü akşam 5 e kadar birliklerimize teslim olmamız gerekicek.
merak edenler falan varsa sınav sonuçlarımıza Buradan (http://pertem.kkk.tsk.tr/yedeksubay/AdayNoArama.aspx) bakıyoruz.
çok yakın 2 arkadaşım gitti. sonuçlarda aynen şunlar yazıyor. sizler için upload ettim.
Ulaşmak için Tıklayınız. (http://img177.imageshack.us/img177/5995/ricarde.png)

tskler sınav sonuç ekranınada görmüş olduk. öss gibi : ))

_Cemil_
02-11-2010, 23:47

çok fazla zaman kaybı olmamıştır umarım şubede. şayet işyerinden izin alıp almaya gidicem,

ayrıca günlerdir bu konuda en çok konusulan soru bir evrak alındımı istendimi yanında bir evrak götürdünmü bahsedersen sevinirim :)

enjoy06
03-11-2010, 13:36
Dosyasını alan arkadaşlar şubede bişe isteniyormu? bugün alan arkadaş varmı
bide hani bize başvurumuz esnasında askerlik durum belgesi verildi ya üzerindeki kimlik bilgilerimiz falan yazıyo tek bir sayfada, onu dosyayı almaya giderken yada sınava giderken götürecezmi? bilgisi olan yada dosyasını alan arkadaşlar cevaplasın lütfennn

criptex
03-11-2010, 17:46

Aldınız mı dosyanızı :) Birşey isteniyor mu şubeden?
Şimdiden hayırlı olsun.

elektrikcim
03-11-2010, 20:10
Arkadaşlar bugün sabah saat 8.15 de dosyayı almaya gittim benden önce 10 kişi kadar vardı onları içeri aldılar.Saat 9.00 da içeri aldılar 9 a kadar bekledim.Yabancı şubeden olan arkadaşlardan fotokopileri ve asılları istiyorlar ama yerli şubeden olanlar sadece kimlikleri ile gitseler bie alabiliyorlar sınav evraklarını. Bu arada 10.77 tl ödenek çıkmış 10.75 tl iaşe parasını da aldım peygamber ocağının parasını kattık cüzdanımıza.Bizim ile ilişkin artık kesildi Gaziemirde sınava gireceksin sınavdan sonra sana bi kağıt verecekler onu kaybetme kıtana teslim olurken onunla gideceksin dediler.Yani yedek subay işlemlerinde sülüs kesme olayı sınav evrakınızı aldınız mı sülüsünüz kesilmiş oluyor.

Şİmdi sıra işin en zoruna geldi <gaziemir> de formaliteden bi sınav için onca rezillik çek.Aydından bu taraftan gidecek arkadaş varsa birlikte gidebiliriz arkadaşlar orda onca insanın içinde yabancılık çekmeyiz.Şİmdilik aeo yemekten sonra görüşürüz...

criptex
03-11-2010, 23:15
Arkadaşlar bugün sabah saat 8.15 de dosyayı almaya gittim benden önce 10 kişi kadar vardı onları içeri aldılar.Saat 9.00 da içeri aldılar 9 a kadar bekledim.Yabancı şubeden olan arkadaşlardan fotokopileri ve asılları istiyorlar ama yerli şubeden olanlar sadece kimlikleri ile gitseler bie alabiliyorlar sınav evraklarını. Bu arada 10.77 tl ödenek çıkmış 10.75 tl iaşe parasını da aldım peygamber ocağının parasını kattık cüzdanımıza.Bizim ile ilişkin artık kesildi Gaziemirde sınava gireceksin sınavdan sonra sana bi kağıt verecekler onu kaybetme kıtana teslim olurken onunla gideceksin dediler.Yani yedek subay işlemlerinde sülüs kesme olayı sınav evrakınızı aldınız mı sülüsünüz kesilmiş oluyor.

Şİmdi sıra işin en zoruna geldi <gaziemir> de formaliteden bi sınav için onca rezillik çek.Aydından bu taraftan gidecek arkadaş varsa birlikte gidebiliriz arkadaşlar orda onca insanın içinde yabancılık çekmeyiz.Şİmdilik aeo yemekten sonra görüşürüz...

Paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum.

_Cemil_
03-11-2010, 23:28
kendi subemde muane olmustum. kasım ayı içerisinde diplomanla birlikte geliceksin demişlerdi. günlercee burda konusuldu gerek vardı yoktu tartısmaları oldu. şubeden subeye farkedebilir dedik geçiştirdik :)

bugün dosyayı almaya gittim. öncesinde birkaç işim vardı ugramam gereken bir iki yer. diplomayı araçta bıraktım. şubenin önünde geçiyordum araca gidip diplomayı alıp gelicektim. dedim bi şansımı denim belki hallederim burda bişeye gerek yok diyenler olmustu dedim şansımı denim. kesinlikle olmıycagı söylendi. hatta diplomanın 2 adet fotokopisinin yanında 2 adette kimlik fotokopisi istediler. bunları alıp geldim ve işlemlerimi tamamladım. şunu tekrar belirtim yabancı şube degil kendi şubemde işlemlerimi yaptım :)
dosyasını almaya gidicek olan arkadasların bilgisine :)

criptex
03-11-2010, 23:28
çok fazla zaman kaybı olmamıştır umarım şubede. şayet işyerinden izin alıp almaya gidicem,

ayrıca günlerdir bu konuda en çok konusulan soru bir evrak alındımı istendimi yanında bir evrak götürdünmü bahsedersen sevinirim :)

Bugün halledebildiniz mi :)

criptex
03-11-2010, 23:31
kendi subemde muane olmustum. kasım ayı içerisinde diplomanla birlikte geliceksin demişlerdi. günlercee burda konusuldu gerek vardı yoktu tartısmaları oldu. şubeden subeye farkedebilir dedik geçiştirdik :)

bugün dosyayı almaya gittim. öncesinde birkaç işim vardı ugramam gereken bir iki yer. diplomayı araçta bıraktım. şubenin önünde geçiyordum araca gidip diplomayı alıp gelicektim. dedim bi şansımı denim belki hallederim burda bişeye gerek yok diyenler olmustu dedim şansımı denim. kesinlikle olmıycagı söylendi. hatta diplomanın 2 adet fotokopisinin yanında 2 adette kimlik fotokopisi istediler. bunları alıp geldim ve işlemlerimi tamamladım. şunu tekrar belirtim yabancı şube degil kendi şubemde işlemlerimi yaptım :)
dosyasını almaya gidicek olan arkadasların bilgisine :)

Siz haberiniz olmadan yabancı şubeye başvurmuşşsunuz :):)
Abi tamamen keyfi öyle ise yaa hakikaten işin şakası bi yana.
Daha öncede bu başlıkta bahsedilmiş, alsalarda senden onları kullanamazlar (hem sana ilişkin kesildi diyecekler, hemde belge isteyecekler) niçin? :)

criptex
03-11-2010, 23:35
İaşe bedelini de keyfe keder veriyolar galiba :D
Bakıyorlar üstüne başına
hımm buna gerek yok falan gibileri :)
10.75 TL :) çarşıya çıkamazsın o para ile ama bizi 200 km yola gönderiyolar :)

_Cemil_
03-11-2010, 23:41
Bugün halledebildiniz mi :)

hallettim işlerimi ve dosyamı aldım.

Siz haberiniz olmadan yabancı şubeye başvurmuşşsunuz :):)
Abi tamamen keyfi öyle ise yaa hakikaten işin şakası bi yana.
Daha öncede bu başlıkta bahsedilmiş, alsalarda senden onları kullanamazlar (hem sana ilişkin kesildi diyecekler, hemde belge isteyecekler) niçin? :)

benden aldıkları diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi mühürlenip şube albayının imzasından sonra dosyanın içine koyuldu. kullanıldı yani. muane esnasındada 4 er tane almıslardı diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi.
ve tekrar belirtimki kendi şubem :):p

İaşe bedelini de keyfe keder veriyolar galiba :D
Bakıyorlar üstüne başına
hımm buna gerek yok falan gibileri :)
10.75 TL :) çarşıya çıkamazsın o para ile ama bizi 200 km yola gönderiyolar :)

kılık kıyafete bakıcaklarını sanmıyorum öyleki şubeye işim gereği takım elbiselerimle gittim oldukça şıktım yani :p:D
allah bereket versin diyip aldım sebebini sormadım bile :D

kapaliogretim
04-11-2010, 00:31
günlerce bağıra bağıra söyledik burda istiyorlar diye ama millet dalga geçiyordu, (elektrikcim ve _Cemil_) bu iki arkadaşımın yazdığı şeyler birilerine kapak olur düşüncesinde cümlelerime son veriyorum :)

elektrikcim ve _Cemil_ arkadaşlarıma da hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum şimdiden..

_Cemil_
04-11-2010, 00:37
günlerce bağıra bağıra söyledik burda istiyorlar diye ama millet dalga geçiyordu, (elektrikcim ve _Cemil_) bu iki arkadaşımın yazdığı şeyler birilerine kapak olur düşüncesinde cümlelerime son veriyorum :)

elektrikcim ve _Cemil_ arkadaşlarıma da hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum şimdiden..

eyvallah saolasın. hayırlısıyla darısı sana :)
yalnız erken saatte gitmekte fayda var zaman ilerledikçe kalabalıklaşmaya baslıyo şube

elektrikcim
04-11-2010, 00:38

iyi dileklerin için teşekkürler dostum allah hepimizin herkesin gönlüne göre versin inşallah... Sonuçta 3-5 kağıt parçası kime ne ağırlığı olacak giden arkadaşlar yanlarında götürmek isterlerse götürsünler...Bende götürdüm yanımda giderken ne olur ne olmaz diye...

colmehmet
04-11-2010, 02:45
hayırlı olsun arkadaşlar. ben daha alamadım 10 undan sonra gel dediler. yavaş yavaş hazırlıklara başlamak lazım. efsane casio saatten aldım bir tane :) termal içlik falan alacağım bir de. kış zamanı gideceğiz önlem almak lazım.

criptex
04-11-2010, 12:20

Bir an makale yazdığınızı sandım :D
Gökten 3 elma düştü falan yazsaydınız masal derdim :D
Hakikaten masalsı bir adam olduğunuz izlenimine kapıldım :)
Güzel kardeşim herkes kendi şubesi adına konuştu! elektrikcim dediğiniz arkadaştanda istenmemiş zira. Herkes alınca dosyasını yazar buraya istenip istenmediğini :D Hayret bişey :D
Maçın en skorer oyuncusu seçilmiş gibi bir edaya hiç lüzum yok değil mi :)
Nitekim hala herkes kendi düşüncesinde, istenmiyor birçok yerde!
Kendim de alınca dosyamı "istenmedi" yazıcam. Gidip millet sormuş yüz yüze sornuş hatta, gerek yok demişler. Siz hala... Neyse :)

criptex
04-11-2010, 13:02
benden aldıkları diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi mühürlenip şube albayının imzasından sonra dosyanın içine koyuldu. kullanıldı yani. muane esnasındada 4 er tane almıslardı diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi.
ve tekrar belirtimki kendi şubem :):p

elektrikcim arkadaşımız ve daha birçok istenmeyen arkadaşımız eksik belgelerle sınav yerine gidecek zannediyorum. Ama öyle değil :)

Ama biraz önce arkadaşla görüştüm. Bugün aldı dosyasını. Kimisinden tekrardan belge isteniyormuş, sor bakalım dedim. Zira ondan istenmemiş ama neden bazı yerlerde isteniyor, hata olmasın diye de sor demiştim. Açıklamışlar durumu. Olayı çözdüm :)
Olay şudur millet, askerlik şubesinden askerlik şubesine fark yok !
Sınav merkezinden sınav merkezine fark var.
Arkadaşım Aydınlı bu arada. Yani ULŞ. OK. VE EĞT. MRK. K. GAZİEMİR/İZMİR 'de sınava girecek. Belge falan istenmemiş. elektrikcim arkadaşımız da aynı yerde girecek belge falan istenmemiş.
http://astegmenlik.blogspot.com/2009/05/snav-yerleri.html şu linki bir inceleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Çünkü zaten o belgeler test ve mülakat merkezi adına hazırlanıyor şubeniz tarafından. Kısacası şubenin değil, sınav merkezinin farklılık arzetmesinden kaynaklanıyor mevzu.
Şunu demek istiyorum : ULŞ. OK. VE EĞT. MRK. K. GAZİEMİR/İZMİR 'de sınava girecek olan iller şunlardır : AYDIN, DENİZLİ, MUĞLA, ISPARTA, ANTALYA ve İZMİR'in bazı belirlenmiş yerleri. Bunlar aynı yerde sınava gireceği için, Aydın'daki adamdan farklı, Muğla'daki adamdan farklı belge istenemiyor. İşleyiş farklılığı yok, tek bir sınav merkezine bağlı olduğu için. Zira elektrikcim arkadaşımızdan istenmediği gibi benim Aydınlı arkadaşımdan da istenmemiş!
Bu da askerlik şubesinin arkadaşıma verdiği bilginin doğruluğunu mutabık kılıyor!
İstanbul Tuzla Sınav Merkezinde sınava girecek olanların hepsinden o fotokopiler ve belgeler tekrardan isteniyor.
Balıkesir'de sınava girecek olan BURSA, BALIKESİR, BİLECİK, ÇANAKKALE illerinden hiçbirinden istenmiyor. Buralardan da aynı okulu bitirdiğim arkadaşlarım var. Biliyorum.
Yani o linkte verdiğim tabloyu bir inceleyin olayı çözeceksiniz :)
Do you understand me? :)
Mesela Diyarbakır'da sınava girecek olan iller şunlar : DİYARBAKIR, MARDİN, ŞANLIURFA, ŞIRNAK, BATMAN, SİİRT, ADIYAMAN, MALATYA, ELAZIĞ, TUNCELİ, BİNGÖL, BİTLİS, VAN, HAKKARİ.
Yani örneğin Malatya'da o belgeler isteniyorsa, bilin ki Şanlıurfa'da da isteniyor Batman'da da Van'da da Adıyaman'da da......
Sadece belge istenmesi bakımından değil, mevzuat bakımından da farklılıklar oluyor. 4 fotokopi için değil dediklerim.
Örneğin, Polatlı Ankara'da sınava girecek olanlar ile Narlıdere İzmir'de girecek olanlar paylaşımlar yapmış çeşitli forumlarda. Hatta girmiş ve askerliğini bitirmiş olanlar da yazmış bişeyler. Sınav merkezine 50'li sıra halinde otobüsle götürüyolar demiş birileri. Diğeri 70'erli sıra halinde aldılar bizi demişler. Kimisi şu kadar saatte bitti işim demiş, kimisi uzun sürdü demiş. Kimisi bir sürü binadan belge toplattılar sınav merkezinde bir sürü yer gezdirdiler falan demiş, diğeri farklı demiş ama ortak nokta şu :) Aynı yerde sınava girenlerin kaderi hep aynı. İstenen belge de aynı. Söyledikleri de hep aynı. Umarım anlatabilmişimdir ve tartışma daha fazla uzamaz. Olayın çözüldüğüne inanıyorum artık :)

Duygusal_Militan
04-11-2010, 13:25
Dosyasını alan arkadaşlar şubede bişe isteniyormu? bugün alan arkadaş varmı
bide hani bize başvurumuz esnasında askerlik durum belgesi verildi ya üzerindeki kimlik bilgilerimiz falan yazıyo tek bir sayfada, onu dosyayı almaya giderken yada sınava giderken götürecezmi? bilgisi olan yada dosyasını alan arkadaşlar cevaplasın lütfennn

Valla aralıkta sınava girecekler eli boş gidiyor şubeye.. Sadece üzerinde kimlik olması yeterli..Sana bayağı imza attıracaklar görevli komutana falan gidiyosun.. 10.50 kuruşta yol parası veriyolar... Görevli memur imza attırdıktan sonra eline son olarak sarımsı saman rengi gibi bir dosya tutuşturuyolar.. O dosya kapalı onu açmayacaksın takii sınav olana kadar.. Sınav günü artık açtırırlarmı ne yaparlar orasını bilmiyorum.. Ben tuzla piyade okulunda gireceğimm.. Herkese şimdiden hayırlı teskereler.... :D

Duygusal_Militan
04-11-2010, 13:30

Çok bir zaman kaybı yaşamadımm sağolsunn bir çavuşla kanka oldukk ASKERLİk ŞUBESİNE GİDE GELE... beni hemen içeri alıverdii her zamanki gibi.. Hafta sonudaaa gecelere akacağıızz :D işin şakasııı dostummmm içeri girdiğin takdirdee diğer aralıkta gideceklerden sana zaman gelirse çok büyük bir zaman kaybın olmaz... Bir yol parası veriyolar zaten birde birçok noktaya imza atıyosun... Memur bir dosya hazırlayıp sana iade ediyo son olarak o dosyayıda sakın açma sınavv gününde yetkiler açtıracak sanırım...Bu arada hep aynı memurdan işlem yaptırdım ben.. Görevli memur bayanlada aramızda bişiler olması an meselesi idi... Askerlik şubesine gitmekten yoruuldumm.. Şimdiden böyleyse askerde daha çok çekeceğiz.. Acemi birliğindede imazalardan kafganı kaldıramıyomuşsunnn.... :D yANINDA sadece kimlik olsun askerlik şubesine giderken...

criptex
04-11-2010, 14:04
Çok bir zaman kaybı yaşamadımm sağolsunn bir çavuşla kanka oldukk ASKERLİk ŞUBESİNE GİDE GELE... beni hemen içeri alıverdii her zamanki gibi.. Hafta sonudaaa gecelere akacağıızz :D işin şakasııı dostummmm içeri girdiğin takdirdee diğer aralıkta gideceklerden sana zaman gelirse çok büyük bir zaman kaybın olmaz... Bir yol parası veriyolar zaten birde birçok noktaya imza atıyosun... Memur bir dosya hazırlayıp sana iade ediyo son olarak o dosyayıda sakın açma sınavv gününde yetkiler açtıracak sanırım...Bu arada hep aynı memurdan işlem yaptırdım ben.. Görevli memur bayanlada aramızda bişiler olması an meselesi idi... Askerlik şubesine gitmekten yoruuldumm.. Şimdiden böyleyse askerde daha çok çekeceğiz.. Acemi birliğindede imazalardan kafganı kaldıramıyomuşsunnn.... :D yANINDA sadece kimlik olsun askerlik şubesine giderken...

Ne kadar sürede halletiniz?
Bir de sınava hangi gün gireceksiniz diye soruyorlar mı ? 1-2-3 Aralıktan hangi gün gireceksiniz diye soruyolar mı? Son olarak neyi imzalıyorsunuz ki o kadar :)

Duygusal_Militan
04-11-2010, 14:13
Ne kadar sürede halletiniz?
Bir de sınava hangi gün gireceksiniz diye soruyorlar mı ? 1-2-3 Aralıktan hangi gün gireceksiniz diye soruyolar mı? Son olarak neyi imzalıyorsunuz ki o kadar :)

fAZLA UZUN BİR ZAMANINI ALMIYORR.. zAten görevli arkadaş sana yardımcı oluyor.. Gerçi benim nüfusa kayıtlı olduğum yer kocaeli ve askerlik şubemlede aynı oluyo bu nedenlke.... Askerlik şubesinde öncelik sağlıyolar diye biliyorumm... Onun bir etkisi varmı bilmiyorumm. Mesala İstanbulda yaşayıp kütüğün Balıkesir ise belki sizleri bekletebilirler.Ama kesin bir fikrim yok bu konuda..... Eğerki öyle bir problem teşkil etmezse benim gibi kısa bir zamanda halledersin... Dediğim gibi sadece kimlikle git... Aralıkta sınava girecektim yedek subaylık için evraklarımı almaya geldim de.. Gerisini memur halleder yönlendiriyo seniii... Bir kere baş çavuşa imzalatırrdı.. Birkaç kerede ben çeşitli noktalara imza attım.. Ve yol parası davası bodrum katına girdim.. Orada para için 10 - 15 kişi bekliyodu para yokmuş görevli yukarı para almaya gitti.. Orada 30 dk kadar bekledim sonra paraları dağıttılar. 10. 50 kuruş.. oKadar para vericeklerini bilsem hiç sırada beklemezdim valla... Topu topuna 1.5 saat sürdü diyebilirim benim işlemlerim...

criptex
04-11-2010, 14:17
Hangi gün sınava gireceğinizi belirttiniz mi askerlik şubesinde?

Duygusal_Militan
04-11-2010, 14:22
Hangi gün sınava gireceğinizi belirttiniz mi askerlik şubesinde?

belirtmeye gerek yok..hangi gün olacağına sen karar veriyosun.Yazılı olaRAK SENDEN BİR GÜN İSTEMİYOLAR.. Zaten dosyanın üzerinde Aralık 1.2.3 ünde sınava katılacağım diye bir yazı yazıyor... Hangi gün girmek istiyosan gir.Özellikle 1 aralık çok sıra oluyomuşş.. Millet sabahın köründe gidiyomuş duyduğuma göre.. SINAV GÜNÜDE ÇOK İMZA ATIYOMUŞUZ.. bİŞİLER FALANDA DOLDURACAKMIŞIZ SENİN ANLAYACAĞINN.. Tuzla piyade okulunda gireceğimmm sınava.. Sabah alınanların çıkışı en geç öğleyi buluyomuş sözde.. ARTIK BİLEMİYORUM .o GÜN NASIL BİR DÜZENLEME YAPILIR. yEDEK SUBAYLIK HAKKINI KAZANANLARDA MÜLAKATA GİDECEKLERMİŞ DAHA SONRADAN SANIRIM ODA... Bildiklerim bunlar... ;)

criptex
04-11-2010, 14:24
belirtmeye gerek yok..hangi gün olacağına sen karar veriyosun.Yazılı olaRAK SENDEN BİR GÜN İSTEMİYOLAR.. Zaten dosyanın üzerinde Aralık 1.2.3 ünde sınava katılacağım diye bir yazı yazıyor... Hangi gün girmek istiyosan gir.Özellikle 1 aralık çok sıra oluyomuşş.. Millet sabahın köründe gidiyomuş duyduğuma göre.. SINAV GÜNÜDE ÇOK İMZA ATIYOMUŞUZ.. bİŞİLER FALANDA DOLDURACAKMIŞIZ SENİN ANLAYACAĞINN.. Tuzla piyade okulunda gireceğimmm sınava.. Sabah alınanların çıkışı en geç öğleyi buluyomuş sözde.. ARTIK BİLEMİYORUM .o GÜN NASIL BİR DÜZENLEME YAPILIR. yEDEK SUBAYLIK HAKKINI KAZANANLARDA MÜLAKATA GİDECEKLERMİŞ DAHA SONRADAN SANIRIM ODA... Bildiklerim bunlar... ;)

Teşekkür ederim.

criptex
04-11-2010, 14:28
Bizim askerlik bitmez üstadım :)
Acemi birliğinde ne imzası da atacaksak artık... Sanki diplomat olduk :)
Gelince de devam edecek askerliğimiz :) Evlendikten sonra bile...

elektrikcim
04-11-2010, 14:30
30 Kasım salı akşamına atlarım burdan otobüse yatsı vaktine kadar gezerim sağı solu zaten pek te bilmem gaziemiri.Yatsı okunduktan sonra girerim caminin birine sabaha kadar orda yatar kalkarım. Sabah ezanıyla komutanlığın yolunu tutarım.
Sınav planım nasıl arkadaşlar beğendiniz mi ?

Duygusal_Militan
04-11-2010, 14:33
Teşekkür ederim.

Önemli değil... ;) Bu arada askere giderken donunuza kadar veriyolar..:D

Ve herşeyi askeriyenin kantininden ve deposundan temin etmeniz mümkündür...

Öyle uzun yolculuğa gidiyorum diye gereksiz şeyler almayın.. Birçoğunun dediğine göre sadece traş malzemeleri götürün deniyo.. Bir kaç pılı pırtı o kadar yeterliymiş sözde ilgilenenlere duyurulur...;)

criptex
04-11-2010, 14:35
Sabah 5 gibi orada olmayı planladığımdan, gece yarısından sonra saat 2 gibi çıkacam bende.
Arada mola veririm. Yaktım mı uzunları, kamyon şoförleri ile yarışırız artık o saatte yollarda:)
Askere giderken ne kadar para alıcaksınız yanınızda bu arada? Çalınma falan oluyomuş, boyundan askılı cüzdandan bahsediyolar...

elektrikcim
04-11-2010, 14:36
Aynen bende 3 don 3 atlet.5 çift çorap bi tane yün içlik.bi çift vatka ve okuma kitabı alacağım iki tane o kadar..

elektrikcim
04-11-2010, 14:37
Sabah 5 gibi orada olmayı planladığımdan, gece yarısından sonra saat 2 gibi çıkacam bende.
Arada mola veririm. Yaktım mı uzunları, kamyon şoförleri ile yarışırız artık o saatte yollarda:)
Askere giderken ne kadar para alıcaksınız yanınızda bu arada? Çalınma falan oluyomuş, boyundan askılı cüzdandan bahsediyolar...

İlk gittin mi bi ay yemin töreninne kadar dışarı çıkamıyormuşsun netten okudum kadarıyla hiç olmazsa 300 tl kadar alrım sanırım yanıma

criptex
04-11-2010, 14:41
Aynen bende 3 don 3 atlet.5 çift çorap bi tane yün içlik.bi çift vatka ve okuma kitabı alacağım iki tane o kadar..

Ya atletin bile yeşil renk olacak diyorlar. Gerçekten öyle mi acaba ya?
Bir de 10-15 çift çorap alırım ben. En çok o lazım oluyormuş.

elektrikcim
04-11-2010, 14:44
Ya atletin bile yeşil renk olacak diyorlar. Gerçekten öyle mi acaba ya?
Bir de 10-15 çift çorap alırım ben. En çok o lazım oluyormuş.

Hocam kantinde var ve de dışardan daha ucuzmuş giden gelen arkadaşalra sordumda ise askeriye bi valiz içerisinde hepsini hazır halde satıyor dışarıdan getirsen bile almak zorundasın diyo ondan fazl bişey almıyacağım ama para lazım oluyormuş çok o yüzden ne yapsam ne etsem bilemiyrm şu para konusunda 400-500 tl götürsek çalınır mı az götürsek yetmezse ne ... yicez kafam karıştı...

elektrikcim
04-11-2010, 14:48
Ben işe gidiyorum arkadaşlar akşama görüşürüz.....

criptex
04-11-2010, 14:50
Hocam kantinde var ve de dışardan daha ucuzmuş giden gelen arkadaşalra sordumda ise askeriye bi valiz içerisinde hepsini hazır halde satıyor dışarıdan getirsen bile almak zorundasın diyo ondan fazl bişey almıyacağım ama para lazım oluyormuş çok o yüzden ne yapsam ne etsem bilemiyrm şu para konusunda 400-500 tl götürsek çalınır mı az götürsek yetmezse ne ... yicez kafam karıştı...

Üstadım banka kartımızda para bulunması da kar etmez mi yaa ?
Birlik içerisinde ATM de yoktur şimdi. İnan benim de kafamı kurcalıyor. Çalınma ihtimali var her zaman. Olmayan şeyler değil. Bir optimalini tutturmak lazım ama 400 kadar bile fazla sanki ya. Kartımızla her an para çekebileceğimiz bir ATM olacağını bilsem, yanımda 100 lira götürürüm ya. 50 lira çekerim bittikçe hep ama 1 ay boyunca dışarı çıkılmayacaksa hiç, bilemiyorum yaa

elektrikcim
04-11-2010, 14:56
İçinde atm olan bi yere çıkacağın gideceğin ne malum belki dağ başında bi karakola gidecen gerçi aceilikte olmaz ama olur olur ya öle bi şey olursa ne olacak her ihtimali en kötü ihtimali düşünüp öle tedbir almak gerekir

kapaliogretim
04-11-2010, 15:21
Bir an makale yazdığınızı sandım :D
Gökten 3 elma düştü falan yazsaydınız masal derdim :D
Hakikaten masalsı bir adam olduğunuz izlenimine kapıldım :)
Güzel kardeşim herkes kendi şubesi adına konuştu! elektrikcim dediğiniz arkadaştanda istenmemiş zira. Herkes alınca dosyasını yazar buraya istenip istenmediğini :D Hayret bişey :D
Maçın en skorer oyuncusu seçilmiş gibi bir edaya hiç lüzum yok değil mi :)
Nitekim hala herkes kendi düşüncesinde, istenmiyor birçok yerde!
Kendim de alınca dosyamı "istenmedi" yazıcam. Gidip millet sormuş yüz yüze sornuş hatta, gerek yok demişler. Siz hala... Neyse :)
arkadaşım senin beyninden sorunun mu var?? yada okumadın mı benim daha önceki konularda yazdıklarımı?? ki zaten okusan böyle salakça bir yorumu dile getirmezdin!! benden istediklerini söylediğim vakit yok istememişlerdir diyen kişiler vardı, ki bi önceki yazdığım yazıda da birilerine kapak olsun dedim.. senin yaran yok ne diye gocunuyorsun diyeceğim ama beyin olmadığı için her şeye atılıyorsun mübarek.. bi daha yazdığım şeye sazan gibi atlama!!
o neyseyi de yediririm sana!!

criptex
04-11-2010, 15:32
arkadaşım senin beyninden sorunun mu var?? yada okumadın mı benim daha önceki konularda yazdıklarımı?? ki zaten okusan böyle salakça bir yorumu dile getirmezdin!! benden istediklerini söylediğim vakit yok istememişlerdir diyen kişiler vardı, ki bi önceki yazdığım yazıda da birilerine kapak olsun dedim.. senin yaran yok ne diye gocunuyorsun diyeceğim ama beyin olmadığı için her şeye atılıyorsun mübarek.. bi daha yazdığım şeye sazan gibi atlama!!
o neyseyi de yediririm sana!!

Aaa sinirlenmek hiç yakışmıyor size :D
Yara ve yaradan gocunma meselesine gelince, sizin gocunmamış ve yarasız haliniz bu mu :D
Arkadaşlar üzmüş sizi ama ben onların adına özür dilerim :D

colmehmet
04-11-2010, 23:06
arkadaşlar yanınıza 1 ay yetecek kadar para almakta fayda var. acemilik boyunca çarşı izni yok. atm kartı alsakta orada hangi bankamatik olduğunu bilmiyoruz. boyna asılan cüzdanlardan alırsınız ona koyarsınız paranızı. hem acemilikte hırsızlık olayı olmuyormuş pek. çünkü koğuşumuz kısa dönemlerden oluşacak. üniversite okumuş adam kalkıpta hırsızlık yapmaz heralde. hırsızlık olayları daha çok usta birliğinde oluyormuş. orada koğuşlar karışık olacak.

_Cemil_
05-11-2010, 00:59
illaki atm olucaktır. hangi bankaya ait oldugu farketmez atm ler ortak. kesinti olucaktır farklı banka atm sinden cekildiginde ama calınma ihtimalindense 3-4 lira komisyon ödenir :)

geneldede akbank atm lerinin olucagını düsünüyorum zira suanda birçok askeri birlik akbankla anlaşmalı olarak asker maaşlarının ödemelerini gerçekleştiriyor.

criptex
08-11-2010, 18:44
Bugün aldım dosyamı, sadece kimliğimle gittim. 18.75 TL para verdiler. Bir de o kapalı zarfı.

elektrikcim
08-11-2010, 19:57
bu parayı neye göre veriyorlar anlamadım bana 10.75 tl verdiler sana 18.75 tl vermişler..

Nemesis
08-11-2010, 20:17
Sınav yeri mesafesine göre veriyorlar.

Nemesis
08-11-2010, 20:18
arkadaşlar yanınıza 1 ay yetecek kadar para almakta fayda var. acemilik boyunca çarşı izni yok. atm kartı alsakta orada hangi bankamatik olduğunu bilmiyoruz. boyna asılan cüzdanlardan alırsınız ona koyarsınız paranızı. hem acemilikte hırsızlık olayı olmuyormuş pek. çünkü koğuşumuz kısa dönemlerden oluşacak. üniversite okumuş adam kalkıpta hırsızlık yapmaz heralde. hırsızlık olayları daha çok usta birliğinde oluyormuş. orada koğuşlar karışık olacak.

Atm olarak akbankın atm leri var ;).Evet kısa dönemlilerin koğuşunda çalınma vs olmaz ama usta birliğinde dikkat etmeniz lazım.

criptex
08-11-2010, 20:31
bu parayı neye göre veriyorlar anlamadım bana 10.75 tl verdiler sana 18.75 tl vermişler..

Gideceğin sınav yerinin il sınırları içinde mi, il sınırları dışarısında mı ona göre veriyorlar. Aynı ilde gireceklere, 10.77 TL çıkıyor, sınav için il değiştirecek olanlara 10.77+8 TL veriyorlar. 8 TL ek ödenek yani.

criptex
08-11-2010, 20:32
2 adet dilekçe karşılığında alıyorsunuz sınav zarfınızı. Zaten sizin gözünüzün önünde yapıştırıyorlar.

elektrikcim
08-11-2010, 20:52
Gideceğin sınav yerinin il sınırları içinde mi, il sınırları dışarısında mı ona göre veriyorlar. Aynı ilde gireceklere, 10.77 TL çıkıyor, sınav için il değiştirecek olanlara 10.77+8 TL veriyorlar. 8 TL ek ödenek yani.

Ben aydındayım burdan kalkıp gaziemire gidecem 10.75 tl verdiler .Demek ki ben bilmeden gaziemir aydına bağlanmış :)

Nemesis
08-11-2010, 20:58
Ben aydındayım burdan kalkıp gaziemire gidecem 10.75 tl verdiler .Demek ki ben bilmeden gaziemir aydına bağlanmış :)

Tren bileti üzerinden hesaplanıyor.

_Cemil_
08-11-2010, 23:24
hesap açtırıcagınız bankadan iki adet hesap kartı çıkartırsanız birini ailenize bırakıp btm lerden masraf ödemeden hesabınıza para yatırılmasını sağlatabilirsiniz arkadaşlar.

criptex
11-11-2010, 14:30
337. dönemler eller havaya :) Oturmaya mı geldik :D
Ne durumdasınız millet :)

ricarde
11-11-2010, 16:32
Ya arkadaşlar teskerede ne yazıyor? Hiç teskere örneği görmedim de. internettende baktım yok. merak ettim ya.

Bi de askerliği bitirsekte her yıl yoklamaya gidicekmişiz. şubeden öğrendim dosyamı alırken. aksi takdirde cezası varmış.

feratt
11-11-2010, 18:32
Ya arkadaşlar teskerede ne yazıyor? Hiç teskere örneği görmedim de. internettende baktım yok. merak ettim ya.

Bi de askerliği bitirsekte her yıl yoklamaya gidicekmişiz. şubeden öğrendim dosyamı alırken. aksi takdirde cezası varmış.

sen bi askere git gel de teskere belgesini görmek çok da önemli değil şu aşamada:)

kadıköy-12
11-11-2010, 21:19
Bugün zarfı aldım.Tuzla'da gireceğim sınava.Hayırlısı artık :)

orhande
13-11-2010, 11:17
Vay vay vay 337'ler başvurularını yapmışlar, gelin gelin gelin... Gözlerimiz yollarda...

fvztkmk
13-11-2010, 12:52
pazartesi günü askeriye acık mı? bilgisi olan var mı arkadaslar.

kapaliogretim
13-11-2010, 22:42
pazartesi günü askeriye acık mı? bilgisi olan var mı arkadaslar.
kapalı...

_Cemil_
14-11-2010, 01:00
Vay vay vay 337'ler başvurularını yapmışlar, gelin gelin gelin... Gözlerimiz yollarda...

bekle orhan geliyoruz :)

colmehmet
14-11-2010, 14:15

geleceğiz en yakın zamanda inşallah. sizin biletleri vereceğiz :)

Duygusal_Militan
14-11-2010, 15:04
Şunun şurasında 28 gün sonra askeriz... Valla ben hergün spor yapıyorumm..Bir yandan alışveriş yaptım gerekli ihtiyaçlarımı... Acemi birliğinde iyi terletecekler unutmamak gerek :o

colmehmet
16-11-2010, 20:38
yerler belli olunca burada toplanalım arkadaşlar. belki aynı yere düşeriz belli mi olur? :)

kavin
16-11-2010, 21:13
Allah yardımcısı olsun herkesin..;)

_Cemil_
16-11-2010, 23:35
yerler belli olunca burada toplanalım arkadaşlar. belki aynı yere düşeriz belli mi olur? :)

ben burdayım sizleride beklerim :p:))

kadıköy-12
17-11-2010, 03:32
Şaka maka 2 hafta sonra sınav telaşı başlayacak.Zaten sınavdan sonra günler çok çabuk geçer.O zaman bir şey kalmamış gitmemize :D

elektrikcim
21-11-2010, 16:48
millet nerdesiniz 337 ler uyuyor mu başladınız mı hazırlıklara alış verişe

_Cemil_
21-11-2010, 19:08
millet nerdesiniz 337 ler uyuyor mu başladınız mı hazırlıklara alış verişe

hiçbir hazırlık alışveriş yOk, pek bişe götürmeye gerek olmadıgını duyuyorum zaten :)

gidicegim son güne kadarda çalışıyor olacağım zaten :)

elektrikcim
21-11-2010, 19:31
hiçbir hazırlık alışveriş yOk, pek bişe götürmeye gerek olmadıgını duyuyorum zaten :)

Bende 4 Aralıkta işi bırakacağım.1 hafta dinleneyim diyorum hazırlık olaarak ta 10 gün yetecek kadar bi hazırlık yaptım gerisini kantinden temin edeceğim.

elektrikcim
22-11-2010, 14:41
Arkadaşlar ve dedeler bi sorum olacak lütfen cevaplarmısınız.Ben işletme mezunuyum fakat asıl mesleğim Elektrikçilik 8 yıldır bu mesleği yapıyorum.Elektrik tesisat ve pano montörlüğü dalında kalfalık,ustalık ve usta öğreticilik belgelerim mevcut.Bu belgeleri sınav merkezine giderken götürsem mülakatta göstersem yedek subay olma ihtimalim artar mı ve bu belgeleri sınav merkezine götürmemin bi sakıncası olur mu cevabı mesaj olarak atabilrseniz çok makbule geçer sayfa aşırı ilerliyor takip edemiyorum akşam işten dönünce anca görebileceğim arkadaşlar lütfen cevap yazın

shadows
22-11-2010, 14:50
Arkadaşlar ve dedeler bi sorum olacak lütfen cevaplarmısınız.Ben işletme mezunuyum fakat asıl mesleğim Elektrikçilik 8 yıldır bu mesleği yapıyorum.Elektrik tesisat ve pano montörlüğü dalında kalfalık,ustalık ve usta öğreticilik belgelerim mevcut.Bu belgeleri sınav merkezine giderken götürsem mülakatta göstersem yedek subay olma ihtimalim artar mı ve bu belgeleri sınav merkezine götürmemin bi sakıncası olur mu cevabı mesaj olarak atabilrseniz çok makbule geçer sayfa aşırı ilerliyor takip edemiyorum akşam işten dönünce anca görebileceğim arkadaşlar lütfen cevap yazın

Aöf mezunlarından yedek subay bu güne kadar alınmamış şansını dene ama sanmıyorum alıcaklarını
Zatn oraya gittiğinde görüceksin öğretmenler mühendisler felan meslek gruplarını ayırıyorlarmış
Yani sınav bi nevi formalite icabı

kapaliogretim
22-11-2010, 20:46

gideceğin yere göre hazırlıgını yap bence, her yerde bütün malzemeler buLunmuyor cemil, bingöl de mesela kantin bile yok ;)
yeğenim vardı yeni geldi askeriyeden, depocuydu, abi sen ne olur ne olmaz yine de götür dedi..

feratt
23-11-2010, 11:19

sınavda mülakat diye bişey yok kardeşim öyle şeyler götürmene gerek yok, git sınavına gir sonra 156 gün askerliğini yap evine gel boşver gerisini.

Duygusal_Militan
25-11-2010, 17:19
Bende çifte vatandaşlık var ve yedek subaylığı işaretledimm. İşletme mezunuyum gerçi yedek subay yapmazlar bizi bende öyle biliyorum... Ulu ortada açık bir yer varsa oralara atanacağımızı biliyorum sadece :D ODA ÇOK ZOR TABİ... 155 ASLANLAR GİBİİİİİİ :D bitiririz geliriz fakirhanemize....

kadıköy-12
26-11-2010, 12:23
Kasım ayıda bitiyor,az kaldı şurda gitmemize :D

_Cemil_
27-11-2010, 00:02
daha çok var çoook :))

nightmare
27-11-2010, 00:21
sınav merkezinde bize sadece dalgıç var mı dediler ama ehliyetli dalgıç arıyorlar onları ayırdılar :)

sınavda kendinizi hiç kasmayın hepsi formalite full yapan kısa dönem , ayda zaten 3 milyar maaş alıyorum ne gerek var diyip hepsini yanlış yapankısa dönem olmak için uğraşıpta asteğmen olan arkadaşlarım var :)

herşeyi kantinden alırız demeyin.. sıra çok oluyor arkadaşlar düştüğünüz yere göre alışveriş yapın özellikle içlik ve kazak alın bol bol çorap alın... nasıl olsa veriyorlar demeyin yerine göre değişiyor...

botları büyük alın diyorlar ben 1 numara büyük aldım sonra açıldı kullandıkça... nerdeyse bağcıkları bağlıyken ayağımdan çıkıyordu ve bol olunca daha çok vuruyor ayağını :):)

[/B][/B]

_Cemil_
27-11-2010, 00:27
sınav merkezinde bize sadece dalgıç var mı dediler ama ehliyetli dalgıç arıyorlar onları ayırdılar :)

sınavda kendinizi hiç kasmayın hepsi formalite full yapan kısa dönem , ayda zaten 3 milyar maaş alıyorum ne gerek var diyip hepsini yanlış yapankısa dönem olmak için uğraşıpta asteğmen olan arkadaşlarım var :)

herşeyi kantinden alırız demeyin.. sıra çok oluyor arkadaşlar düştüğünüz yere göre alışveriş yapın özellikle içlik ve kazak alın bol bol çorap alın... nasıl olsa veriyorlar demeyin yerine göre değişiyor...

botları büyük alın diyorlar ben 1 numara büyük aldım sonra açıldı kullandıkça... nerdeyse bağcıkları bağlıyken ayağımdan çıkıyordu ve bol olunca daha çok vuruyor ayağını :):)

[/b][/b]

kesinlikle büyük olmamalı bencede büyük dediğin gibi daha çok vurur ayağı.

sivil kıyafet nekadar götürmeli acaba.

aklınıza geldikçe önerileri yazın biçok kişiye faydası dokunucaktır tavsiyelerin :)

kapaliogretim
27-11-2010, 22:38
kesinlikle büyük olmamalı bencede büyük dediğin gibi daha çok vurur ayağı.

sivil kıyafet nekadar götürmeli acaba.

aklınıza geldikçe önerileri yazın biçok kişiye faydası dokunucaktır tavsiyelerin :)
sivil kıyafet sadece birliğe gittiğin şeyler olacak yani üzerindekiler, acemi birliğinde izin olmadığı için 28 gün boyunca sivil giysini bir daha göremiyorsun :)
eğer acemi birliğinden direk usta birliğine gideceğim izin kullanmayacağım dersen gitmeden sivil bir çanta hazıla burda yemin töreninde ailen getirsin orda alırsın.. boş yere burdan götürüpde yük etme. eşofman götür burdan çantanda.

Nemesis
27-11-2010, 22:54
Torunlara şimdiden hayırlı teskereler.

serial
30-11-2010, 23:11
Bu gece saat 1 de yolcudur Abbas. Sabah erkenden sınav yerindeyim nasipse.
Herkese şimdiden hayırlı teskereler.

serial
01-12-2010, 18:30
Bugün sınava girdim. 12 aralıkta askeriz.
Bugün askerliğimizin ilk günüydü. Acayip yorgunum. Daha şimdi geldim.
Bir zarf daha verdiler onu da 12 aralıkta askerliğimizin çıktığı yere götürecekmişiz.
herkese kolay gelsin. gece saat tam 3 te oradaydım. sıram 126 idi.
sabah saat 6-7 gibi ismini yazdıranlar 1200 lerden falan bahsediyordu. çok ama çok sıkıntılı bir işlem. açsın, kumanya sana ya denk geliyo ya denk gelmiyo. ona göre tedbirli gidin. uykusuzsun tüm gece araç kullanmışsın, seni takan yok. sınavda sıralarda uyuyanlar vardı. rezalet işte yaa. keşke okumasaydık diye esprisini yapan bile bi sürü kişi vardı. Saatlerce ayakta beklemek zorundasın.
saat tam 13:30 da çıktım sınav yerinden. bekleme ile birlikte 11-12 saatim harcandı gitti. ama ne diyelim geçmiş olsun.

shadows
01-12-2010, 18:38
Bir zarf daha verdiler onu da 12 aralıkta askerliğimizin çıktığı yere götürecekmişiz.
sabah saat 6-7 gibi ismini yazdıranlar 1200 lerden falan bahsediyordu. çok ama çok sıkıntılı bir işlem. açsın, kumanya sana ya denk geliyo ya denk gelmiyo. ona göre tedbirli gidin. uykusuzsun tüm gece araç kullanmışsın, seni takan yok. sınavda sıralarda uyuyanlar vardı. rezalet işte yaa. keşke okumasaydık diye esprisini yapan bile bi sürü kişi vardı. Saatlerce ayakta beklemek zorundasın.
saat tam 13:30 da çıktım sınav yerinden. bekleme ile birlikte 11-12 saatim harcandı gitti. ama ne diyelim geçmiş olsun.

Sıkışık durumdan kurtulmuşsun
Şimdiden hayırlı tezkereler olsun

feratt
01-12-2010, 19:19

geçmiş olsun kardeşim ben de geçen sene bugün girmiştim sınava.
sabah 6 da sınav yerindeydim akşam 9 da çıkabildim 4200 lerdeydi sıram.
hayırlı olur hakkında inşallah.

_Cemil_
01-12-2010, 21:34
sabah 7:30 da içeri girebildim ve saat 14:30 da dışarı çıkabildim aslında 14:00 da cıkmam lazımdı ama 100 er kişilik gruplar halinde hareket ettiriyorlardı, iki tane sivrizekanın ortadan kaybolması üzerine yarım saat onların aranmasıyla geçti ve bulunduklarında topluca dışarı çıkarıldık. çok gereksiz yere heba olan bir gün, yaşanılan yorgunluğu anlatmaya gerek yok.

Duygusal_Militan
02-12-2010, 13:44
sabah 7:30 da içeri girebildim ve saat 14:30 da dışarı çıkabildim aslında 14:00 da cıkmam lazımdı ama 100 er kişilik gruplar halinde hareket ettiriyorlardı, iki tane sivrizekanın ortadan kaybolması üzerine yarım saat onların aranmasıyla geçti ve bulunduklarında topluca dışarı çıkarıldık. çok gereksiz yere heba olan bir gün, yaşanılan yorgunluğu anlatmaya gerek yok.

sen yine iyi zamanda çıkmıssın.. Sabahın 04:30 unda kalktım. 07:00 de geldiğimde şok oldummmm öyle böyle derken numara aldık.3089 uncu talihliii :D.. Öğlen 11 mi 12 mi neydi içeri girdiğimizde.İçeri girdiğimde birde tuvalet sırası 20 kişi var kafadan önümde... Akşam 19 da çıkabildik ancak.. Kafayı yemem an meselesiydi.:D.. Adamların bir tuvalete topluca götürmediği kaldı :D Sınav mınavda bahane... Ben hayatımda böyle matematik soruları görmedim.. Avukat , mühendis , doktor ve öğretmeneler asteğmen gider. Açıköğretim ve diğer branşlardanda boşluk kaldığınca takviye yapacaklardır.Malesef bizde fazla bekledik akşam çıkmadan önce 2 kişi yüzünden

kapaliogretim
02-12-2010, 15:03
:) salı gecesi 12 de telefon geldi küçükyalı kışla da numaralar dağıtılmaya başladı kop gel diye, gittim saat 1.. sıra numarası aldım 377 :(
birden moralim bozuldu.. ama sonra bekleye bekleye baktım saat 4 de millet 1500 lere varınca ohannesburger şanslı adamsın olm diyince kendi kendime hüzün yerini bi şaşkınlık içinde sevinç e bıraktı..
saat 6 da içeri alımlar başladı 75 er 75 er.. bi baktım ilk postada bir arkadaşım var, gel dedi bende sıra numarası var, sanmışkı ben yeni geldim :)
neyse ondan sıra numarasını aldım 331. kişiyim. 40 kişi geçtim birden dedim hiç yoktan iyidir :) 5. postada içeri girdim, sınav olacagımız yere otobüsle götürdüler..
yolda giderken diyorum ki oh be işim erken biticek :)
sonra sınav yerine bi gittim bütün millet bekliyor :D "yuh" dedim. mecburen orda da bi bekleyiş başladı :D
saat 10 da içeri alındım, zarfı verdik, izin kağıdını aldık, tabib yarbaydan imzayı aldık, sonra sınavı beklemeye başladık :) 12 de sınava girdim 50 sorudan oluşan sınavı çözdüm, verilen yeni zarfı imzalattım çıktım saat 12,55.. günü bitirdim :)

ateshkes
03-12-2010, 03:20
sınava polatlı da girdim. Nizamiyeden girdiğimde 6.30 du. Çıkışım 18.30. 12 saat abartısız ayakta kaldık. 870'lerde sıra alabildim. Millet bir gece önceden yolun karşısındaki bakkaldan sıra almışlar.Çoğu kişi bakkala elinde arkadaşlarının ismiyle girmiş zaten. Saat 3 te gelenlere anca 400'lü numaralar kaldı. 100'erli gruplarla sınava aldılar ben 8'inci grupta sınava girdim ama işlemler 2 saat sürdü. Sınav da 1 saat etti 3 saat. Son gün yani bugün sınava gireceklere allah kolaylık versin

kadıköy-12
03-12-2010, 15:30
Bugün sabah Tuzla'da sınava girdim.Eve daha 1 saat önce geldim.

7 ye doğru girdik..11.15 te çıktık,işlemlerimiz bitmişti.

serial
04-12-2010, 00:02
Sınavlar ve gidiş yerleri 10 aralıkta açıklanacak. duyurulur.
Zaten biliyorsunuzdur da ben hatırlatayım dedim.
Çünkü sınava gittiğimiz zaman, tebliğ tebellüğ belgesinin arka kısmında yazıyordu, şayet okuduysanız.
10 Aralıkta açıklanacak. 12 Aralıkta teslim olacaz akşam 17:00a kadar. Bu da yazıyordu o belgelerde zaten.

(O belgelerin bir nüshası sınav merkezinde, diğer nüshası size verilen zarf içerisinde. Teslim olmaya giderken o zarfı birliğinize teslim edeceksiniz.)

_Cemil_
04-12-2010, 00:06
Sınavlar ve gidiş yerleri 10 aralıkta açıklanacak. duyurulur.
Zaten biliyorsunuzdur da ben hatırlatayım dedim.
Çünkü sınava gittiğimiz zaman, tebliğ tebellüğ belgesinin arka kısmında yazıyordu, şayet okuduysanız.
10 Aralıkta açıklanacak. 12 Aralıkta teslim olacaz akşam 17:00a kadar. Bu da yazıyordu o belgelerde zaten.

(O belgelerin bir nüshası sınav merkezinde, diğer nüshası size verilen zarf içerisinde. Teslim olmaya giderken o zarfı birliğinize teslim edeceksiniz.)

teslim olma tarihinin kesin 12 si olmadıgını 10 unda acıklandıgında gidilcek yer teslim olma tarihininde orda yazıyor olucağı söylendi.

colmehmet
04-12-2010, 15:40
sınava polatlı da girdim. Nizamiyeden girdiğimde 6.30 du. Çıkışım 18.30. 12 saat abartısız ayakta kaldık. 870'lerde sıra alabildim. Millet bir gece önceden yolun karşısındaki bakkaldan sıra almışlar.Çoğu kişi bakkala elinde arkadaşlarının ismiyle girmiş zaten. Saat 3 te gelenlere anca 400'lü numaralar kaldı. 100'erli gruplarla sınava aldılar ben 8'inci grupta sınava girdim ama işlemler 2 saat sürdü. Sınav da 1 saat etti 3 saat. Son gün yani bugün sınava gireceklere allah kolaylık versin

ben de polatlıda seninle aynı gün girdim sınava ama ben o kadar beklemedim. sabah 7 de içeriye girdim 15 de çıktım. içeriye girdiğimde 1921. sırayı vermişlerdi bana senin ki kaçtı? ve içeride sınavı beklerken çok eğlendiğimi söyleyebilirim. kimseyi tanımadığım halde gırgır şamata geçti. ama sınav salonundaki işlemler sıkıcıydı ve yorucuydu.

fvztkmk
04-12-2010, 15:55
arkadaslar. teslim olana kadar işyerinde calıssam (sigortalı) bi sıkıntı olur mu acaba? bilgisi olan var mı?

feratt
04-12-2010, 21:12
arkadaslar. teslim olana kadar işyerinde calıssam (sigortalı) bi sıkıntı olur mu acaba? bilgisi olan var mı?
olmaz kardeşim çalışabilirsin.

serial
05-12-2010, 15:26
Arkadaşlar yanınıza ne kadar para ve neler alacaksınız? Ne kadarı yeterli olur?
Paylaşırsanız sevinirim.
Malum haftaya bugün, bu saatlerde belki de birliğimizde olucaz.

fvztkmk
05-12-2010, 18:34
Paylaşırsanız sevinirim.

her askeriyede .calıstıgı bankanın görevlileri varonlar sana kartını cıkarıyolar. ama herhangi bi bankanın kartını da alabilirsin yanına.en fazla 1-2 lira kesinti yapar..;)

feratt
06-12-2010, 11:17
Paylaşırsanız sevinirim.

80-100 arası bişey alsan ilk 15 gün yeter sana sonra zaten yemin törenin var.

_Cemil_
06-12-2010, 14:32
her askeriyede .calıstıgı bankanın görevlileri varonlar sana kartını cıkarıyolar. ama herhangi bi bankanın kartını da alabilirsin yanına.en fazla 1-2 lira kesinti yapar..;)

sizdeki banka kartıyla farklı bir bankanın atm' sinden bakiye sormanız bile yani kartı atm ye takmanız bile 1 lira ila 2 lira arasında bir kesintiye sebep olucaktır. bu miktar bankadan bankaya değişmektedir. para çekmek ise miktara göre değişiyor kesinti ancak bu tutarda minumum 4 tl dir. üzerinizde çok fazla para tasımayın ihtiyaç oldukca azar azar atm den çekin önerilerini dikkate alıcak olursak farklı banka atm lerinden yapılıcak her para cekim işlemi için 4 er tl para ödemek oldukça fazla oluyor.

elektrikcim
08-12-2010, 17:30
Arkadaşlar merhabalar neti kapattığımdan epeydir giremiyordum herkese hayırlı teskereler yarın gece burada nereye düştüğümüzü yazalım. Aeo

serial
09-12-2010, 19:49
Offf bu gece açıklanıcak mı ? Sıkıldım beklemektennnn
Nereye gideceğimizi bilsek en azından.

shadows
09-12-2010, 22:11
Bu gece 12 den sonra açıklanır arkadaşlar ayın 10 u diyor çünkü
Ağustosta gidenler 10 ağustosun ilk saatlerinde öğrenmişlerdi
Yarın geceyi beklemeyin

serial
09-12-2010, 22:17
Bu gece 12 den sonra açıklanır arkadaşlar ayın 10 u diyor çünkü
Ağustosta gidenler 10 ağustosun ilk saatlerinde öğrenmişlerdi
Yarın geceyi beklemeyin

bu gece 00:30 gibi mi açıklanır diyosunuz?

shadows
09-12-2010, 22:19
bu gece 00:30 gibi mi açıklanır diyosunuz?

Ağustosta gidenlerin ki öyle açıklanmıştı gece yarısını biraz geçerek
Ama bu seferde öle olur mu bilemem
Yinede gece yarısından sonra bakın siz

feratt
10-12-2010, 01:10
bu gece açıklanır ama aralık tertibi çok fazla olduğu için bir müddet girilmez yoğunluktan.

colmehmet
10-12-2010, 11:19
hatay serinyol jandarma eğitim alayı çıktı bana. hepimiz için hayırlısı olsun. hayırlı tezkereler.

merdem
10-12-2010, 11:44
hatay serinyol jandarma eğitim alayı çıktı bana. hepimiz için hayırlısı olsun. hayırlı tezkereler.

Hayırlı olsun,şimdiden hayırlı teskereler..

kadıköy-12
11-12-2010, 12:42
İskenderun / Hatay denizci çıktı banada.Hayırlı tezkereler hepimize.

Duygusal_Militan
11-12-2010, 13:27
Çanakkale / Gelibolu İstihkam mezarcı olduk :D... hERKESE HAYIRLI TESKERELER DİLERİM...

feratt
11-12-2010, 13:38
hayırlı olsun arkadaşlar sadece 156 gün..

Duygusal_Militan
11-12-2010, 13:42
hayırlı olsun arkadaşlar sadece 156 gün..

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ..Neler geçmediki ömrümüzde.. Bugünlerde geçer elbettt :)

orhande
12-12-2010, 13:20
HAYIRLI TEZKERELER arkadaşlar...
Yerleriniz hayırlı olsun...

_Cemil_
12-12-2010, 15:28
1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI
İSKENDERUN HATAY

yazmak iskenderundan kısmet oldu :)

kadıköy-12
31-12-2010, 03:27
İskenderun acemilik bitti.Bugün yemin ettik.Yeni görev yerim Çanakkale Boğaz Komutanlığı Nara Test İstasyon..

kadıköy-12
19-05-2011, 02:16
337 ler nerdesiniz yahu.

2 gün önce hüramiral oldum :) Şaka maka bitirdik askerliği..

orhande
19-05-2011, 02:27
337 ler nerdesiniz yahu.

2 gün önce hüramiral oldum :) Şaka maka bitirdik askerliği..

Hayırlı olsun...

kadıköy-12
19-05-2011, 11:53
Hayırlı olsun...

Teşekkürler,sağol :)

_Cemil_
19-05-2011, 16:00
337 hala askerde :)