PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cumhurbaşkanı atatürk

atlantik
30-09-2007, 16:58
Bir zamanlar onurlu bir millettik biz. Atatürk ilk Cumhurbaşkan`ımızdı.. En zavallı dönemlerimizde pırıl pırıl bir Türkiye Cumhuriyeti kurmuştu. Dimdiktik yokluklara rağmen. Çünkü başımızdaki insan dimdikti. "Balık baştan kokar" lafı o zamanlar bizim için geçerli değildi.

Bugün günlük siyasi menfaatler uğruna Atatürk`ü Faşist ilan eden siyasiler var. Devletin neresinden ne koparsamda cebime indirsem diye türlü dalavereler çevirenler var.. Oturduğu koltuğa kök salmaya çalışıp ülkemizin yararı için değil, kendi çıkarları için orda kalmak için direnen tipler var.

Biliyormusunuzki dünyanın en büyük kurumu olan Birleşmiş Milletler`in kurucu üyelerindendir Türkiye Cumhuriyeti.. Üstelikte Avrupa Birliğinde türlü zorluklarla hala girmekte direnirken Birleşmiş Milletlere özel davetle çağrılmıştık.. Çünkü o zaman Atatürk vardı. "Davet Ederlerse Gideririz.." diyebilcek kadar dimdik bir lider..

Türkiyenin Birleşmiş Millletlere girişi 43 üyenin ortak daveti ile gerçekleşti. 5 yıl sonra 1937`de Birleşmiş Milletler başkanı oldu.

Tarihten çok güzel bir kesit değilmi?

Bugün ne durumdayız? 80 yılda ne değişti?

Sanırım bunu günlük haberleri izleyerek anlayabilirsiniz. Benim anlatmama gerek yok.

Bu konuyu neden anlattım? Hani son günlerde Cumhurbaşkanlığı curcunası esiyor ya güzel ülkemde.. Misal olsun istedim herkeze.. Cumhurbaşkanı nedir, nasıl olur..

Ne demiş atalarımız.. Anlayana sivrisinek saz.. Anlamayana davul zurna az...

eÜp_07
30-09-2007, 17:43
eline saglık arkadaşım ..

atlantik
30-09-2007, 17:56
rica edrim nedemek

demetg21
30-09-2007, 18:12
bugün cumhurbaşkanı şehit aileleriyle köşkte aynı sofrayı paylaştığı için mi.. ya bugüne kadar atatürk dışında hangi cumhurbaşkanı şehit aileleriyle aynı sofrayı paylaşmış. SÖYLERMİSİNZ???? curcunayı çıkaran sizin gibi geri kafalılar. yok başörtü laikliğe tersmiş.yok bilmem başörtü köşke kadar çıkmış.. otada curcunayı çıkaran sizsiniz. aynaya bakın bi yaaa.

demetg21
30-09-2007, 18:15
atatürkün annesinin başında örtü yokmuydu.. SORARIM SİZE. atatürk laikliği dinle devlet işin karıştırmayın demişse eğitimde başörtüye karışın dememiş. gidin başörtülü kızlara başörtünü çıkarıp derse öyle gir dememiş.

eÜp_07
30-09-2007, 18:15
doğru konuşş bizim düşüncelerimizi tam bilmeden terbiyesizlik yapma..

demetg21
30-09-2007, 18:17
bu arada bu başörtülü kızlar başını açınla laiklik bumu oluyo. öğretmen diyoki git kızım başını açta gel. bu kadar olmaz yaaaa. açmayınca terörist açınca laik bi insan oluyo öylemi... YAZIK!!!!!!!!!!!! BUNCA GENÇ KIZIN VEBALİNİ ALMAYIN..

eÜp_07
30-09-2007, 18:23
Allah aşkına konu başlıgının ve içerikli yazının başörtü sorunuyla ne alakası var burda bizi başörtü karşıtı olarak lanse etme ok bilip bilmeden..öyle iki laf yapıp kaçma..git düşüncelerini türbana evet hayır topiclerinde kullan..Kolay gelsin sana.

demetg21
30-09-2007, 22:06
seni türbana evettede biliyoruz eüp beyy... diğer yerlerdeki yazınızı okudum burda cvp verdim oldumu...

Flight
30-09-2007, 22:56
demet konulari yanlis yere goturme (bilerek ya da bilmeden) Her konu kendi basligi altinda seviyeli bir bicimde tartisilirsa kimseyi üzmek zorunda kalmam.. Kocaman adamlariz medeni bir sekilde sonuna kdr tartisalim ama karsimizdakine hakaret etmeden!

atlantik
30-09-2007, 23:19
bugün cumhurbaşkanı şehit aileleriyle köşkte aynı sofrayı paylaştığı için mi.. ya bugüne kadar atatürk dışında hangi cumhurbaşkanı şehit aileleriyle aynı sofrayı paylaşmış. SÖYLERMİSİNZ???? curcunayı çıkaran sizin gibi geri kafalılar. yok başörtü laikliğe tersmiş.yok bilmem başörtü köşke kadar çıkmış.. otada curcunayı çıkaran sizsiniz. aynaya bakın bi yaaa.
arkadaş sözlerine dikkat et banane senin siyasetçinden git derdini ona söyle belki geri kalmış beynini kurtarır senin ülkeyi degil ama :D

atlantik
30-09-2007, 23:23
şimdi benim konumu bitek sizler anladıgınıza göre teşekkürler bence daha fazla cevap veripti arkadaşı emeline ulaştırmayalım arkadaşım çok teşekkür ediyorum ben daha yeni gördüm

atlantik
30-09-2007, 23:25
Allah aşkına konu başlıgının ve içerikli yazının başörtü sorunuyla ne alakası var burda bizi başörtü karşıtı olarak lanse etme ok bilip bilmeden..öyle iki laf yapıp kaçma..git düşüncelerini türbana evet hayır topiclerinde kullan..Kolay gelsin sana.
teşekürler bir kez daha teşekkürler:)

atlantik
30-09-2007, 23:27
demet konulari yanlis yere goturme (bilerek ya da bilmeden) Her konu kendi basligi altinda seviyeli bir bicimde tartisilirsa kimseyi üzmek zorunda kalmam.. Kocaman adamlariz medeni bir sekilde sonuna kdr tartisalim ama karsimizdakine hakaret etmeden!

ya ben gerçekten özür diliyorum konu nerelere taşındı ben sadece paylaşmak istemiştim :confused:

eÜp_07
01-10-2007, 02:19
seni türbana evettede biliyoruz eüp beyy... diğer yerlerdeki yazınızı okudum burda cvp verdim oldumu...

:) ben türbana evet demedim hayırda demedim hangi yazımı okudun bakalım ne yazmışım..İnan hatırlamıyorum o konuda bir görüş belirtmedim şimdide baktım bulamadım.??

Tüm yazılarımın arkasındayım..Hiç kimseye görüşleri konusunda saygısızlık yapmadım fikrimi sundum..Burada bir yazıya olumlu fikir beyan ettim die bizi geri kafalı ilan eden sensin..Bence 3 5 ezberle burada afra tafra yapan GERİ KAFALI SENSİN buda benim ilk terbiyesizligim olsun herkesden özür dilerim..

atlantik
01-10-2007, 21:43
ya konuya bakarmısınız ne hale geldi adminlere söylesekte bi tartışma yeri açsalar burası yeri degil sanırım konuma olumlu yaklaşan benim gibi düşünen arkadaşlarıma tekrar teşekkürler yazılarımın devamı gelecek atatürkle ilgili bitmeyecek