PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aralık 2010 Yedeksubay Adayları

sirmuzzy
07-09-2010, 18:12
selamünaleyküm arkadaşlar.

hayırlısıyla ekimde diplomayı alıp kasımda memurluğu dondurup aralıkta ver elini hakkari dağ komando :cool:

tuqce
07-09-2010, 18:14
askerliğinide hayırlısıyla yapar bitirirsin inş...

kadıköy-12
07-09-2010, 18:30
Diplomayı ne zaman alırız tahminen..Bir an önce başvuruda bulunmamız lazım..Bu dönem kalabalık olacaktır muhtemelen..İnşallah Aralık celbine yetişiriz..

[кคl๒เ๓รєภเภlє]
07-09-2010, 19:19
Diplomayı ne zaman alırız tahminen..Bir an önce başvuruda bulunmamız lazım..Bu dönem kalabalık olacaktır muhtemelen..İnşallah Aralık celbine yetişiriz..

Sınav sonuçları açıklandıktan 20 gün sonra bürodan alabilirsiniz

kadıköy-12
07-09-2010, 19:56
;695721']Sınav sonuçları açıklandıktan 20 gün sonra bürodan alabilirsiniz

Teşekkürler.

[кคl๒เ๓รєภเภlє]
07-09-2010, 19:58
Teşekkürler.

Rica ederim :)

elektrikcim
07-09-2010, 22:02
Arkadaşlar muhasebe denetiminden 26 soru ile geçtim bende aralıkta askere gidiyorum bu arada final sınavından geçen arkadaşlar sonuçlar açıklandıktan 1 hafta sonra diplamalarını almamışlarmıydı en azından ben öyle hatırlıyorum.İnş şu sınav sonuçlarını ve diplamalrı geciktirmezlerde aralıkta askere gideriz şu tek tip askerlik dalgası bizi vurmadan...

shadows
07-09-2010, 22:24
Arkadaşlar muhasebe denetiminden 26 soru ile geçtim bende aralıkta askere gidiyorum bu arada final sınavından geçen arkadaşlar sonuçlar açıklandıktan 1 hafta sonra diplamalarını almamışlarmıydı en azından ben öyle hatırlıyorum.İnş şu sınav sonuçlarını ve diplamalrı geciktirmezlerde aralıkta askere gideriz şu tek tip askerlik dalgası bizi vurmadan...

Evet final sınavından hemen sonra diplomalar dağıtılmaya başlandı ve ilk defa bu kadar erken verildi. Ağustosa yetiştir askerlerimiz. Aralığa yetişirsiniz merak etmeyin en geç ekimin ortalarına kadar verirler diplomaları

elektrikcim
07-09-2010, 22:57
Arkadaşlar kafama takıldı acaba bizim forumdan bu ağustosta veya daha önce askere giden yedek subay adaylarından yedek subay olarak yapan var mı yani aof mezunu olupta askerliğini yedek subay olarak yapan oldu mu benim bi tanıdığım vardı burada aydında aof işletme mezunu idi adama yedek subay olarak yaptı geldi ..

sirmuzzy
08-09-2010, 01:48
askerliğinide hayırlısıyla yapar bitirirsin inş...

saol tuuce ;)

sirmuzzy
08-09-2010, 01:50

cidden kalabalık olcak. sakın 1 yatakta 2 kişi yatacaxınız felan demesinler gider dağda yatarım valla

kapaliogretim
08-09-2010, 01:59
askerlik aralık tertibi için son başvuru tarihi 31 ekim, her türlü başvuruya yetişiriz..

hakikaten çok kalabalık olcak :(

sirmuzzy
08-09-2010, 02:35
bence bu celbe aralık celbi değil yusuf celbi demek lazım :D askerliğin uzamasından korkan herkes geliyor. belki elimizde çok asker var besleyemiyoruz deyip kuzey ırağa felan yollarlar belli mi olur

CARPE DIEM
08-09-2010, 04:19
Allah korusun bi aksilik çıkmazsa bende mezun oluyorum. tek ders spk dan girmiştim bütünleme sınavına. inşallah aralık celbine yetişiriz yoksa şahsım adına söylim ayvayı yedim :) bir de bişey merak ediyorum. kısa dönem askerlik yaparken, askerlik Allah korusun tek tip e geçerse bize de vuruyor mu bu durum? yani askerliğimiz uzarmı ?

feratt
08-09-2010, 11:23
şimdi aralık celbi diyorusunuz ama siz aslında 337.kısa dönem askerlersiniz askerde hep böyle hitap edilecek size.

ben de 331 dim yani geçen sene aralık, bizim dönem de çok kalabalık olmuştu, şöyle ifade edeyim biz çorum da 180 kısa dönemken bizden sonra çoruma 29 kısa dönem geldi:)

muhtemelen sizin dönem de fazlasıyla kalabalık olur ama olsun kalabalık olmanın faydalarını göreceksiniz..

kadıköy-12
08-09-2010, 11:47
Allah korusun bi aksilik çıkmazsa bende mezun oluyorum. tek ders spk dan girmiştim bütünleme sınavına. inşallah aralık celbine yetişiriz yoksa şahsım adına söylim ayvayı yedim :) bir de bişey merak ediyorum. kısa dönem askerlik yaparken, askerlik Allah korusun tek tip e geçerse bize de vuruyor mu bu durum? yani askerliğimiz uzarmı ?

Bende bunu merak ediyorum..Biz etkilenirmiyiz acaba..

sirmuzzy
08-09-2010, 14:36

teskereye 1 gün kala bile çıksa vuracak hem de 90 dan :D

shadows
08-09-2010, 16:18
Başka bir forumdan bu konularda bilgili olan bir arkadaşın yazdıklarını aynen kopyalıyorum umarım dedikleri doğrudur

bilmeden atıyosunuz yorum götüren bir mevzu değildir bu adam yedek subay rütbesi taktıysa belirli suçlar dışında hiç bir güç o rütbeyi sökemez kısacası 335. dönemlerden yedek subay alımı oldu mu oldu olduysa tek tip yasası çıksa bile bu adamlar yedek subay olarak askerliğini bitirir dolayısıyla 335. kısa dönemlerde korkmasın onlarda tek tip yasası çıksa bile etkilenmeden bitirirler çünkü burada askerlik süresi uzayıp kısalmıyor askerlik yasası değişiyor askere gidenler 1076 sayılı yedek subay kanununa tabi olarak gittiler yeni yasa çıktığında askere gitmemiş olanları etkileyecektir kısacası bu yasa aralık 1 den önce çıkarsa 337 diye bir kısa dönem celbi kalmaz ama yasa aralık ayından sonraya kalırsa 337 lerde yırtar.

sirmuzzy
08-09-2010, 17:41
arkadaş kısa dönemleri soruyor. tabii ki yedeksubaylar için öyle. akşam yatağa asteğmen olarak yatan birisi sabah er olarak kalkar mı hiç :D

shadows
08-09-2010, 17:50
arkadaş kısa dönemleri soruyor. tabii ki yedeksubaylar için öyle. akşam yatağa asteğmen olarak yatan birisi sabah er olarak kalkar mı hiç :D

335. kısa dönemlerde korkmasın onlarda tek tip yasası çıksa bile etkilenmeden bitirirler çünkü burada askerlik süresi uzayıp kısalmıyor askerlik yasası değişiyor

Burayı tam okumadın herhalde ???

sirmuzzy
08-09-2010, 18:10
335. kısa dönemlerde korkmasın onlarda tek tip yasası çıksa bile etkilenmeden bitirirler çünkü burada askerlik süresi uzayıp kısalmıyor askerlik yasası değişiyor

Burayı tam okumadın herhalde ???

zaten askerlik süresinin uzayıp kısalması kanunda yapılacak değişiklikle olur.yani askerliğin uzayıp kısalmasıyla, askerlik yasasının değişmesi aynı şeyler.

ayrıca aralık ayına kadar tektip askerlik asla yetişmez.umarım kd leri de etkilemez. herşeyin hayırlısı diyelim :)

_Cemil_
10-09-2010, 02:24
final sınavında mezun olup diplomaların haziran sonuna yetişmesine rağmen basvuru yapmayıp aralık ayını bekledim. tek tip gündeme geldi.:o pişmanlık duyar gibi oldum basvurmadıgım icin ama bu sene icinde bu yasanın cıkacagını sanmıyorum. askerdeyken cıkması durumunda ise gidenleri etkilemiycektir zaten.

Flight
10-09-2010, 11:23
askerdeyeken süre uzarsa bu herkese yansır...
öte yandan askerlik surelerini değiştirmek tezgahtaki elma ile armutun yerini değiştirmek ile bir tutulamaz.

2015 ten önce askerlik sistemini değiştirebilmeleri bu ülke için mucize olur.

_Cemil_
10-09-2010, 14:41
askerligin 9 ay olması sürenin uzaması olmuyor. aksine sürenin kısalmasıdır. yani askere yedek subay olarak 12 ay gitmeye hak kazanmıs ve kısa dönem olarak askere alınan kisiler bu sekilde askerliklerini tamamlar sonraki dönemler icin birdaha bu sekilde alım yapılmaz. kazanılmış bir haktır. askerlik 15 aydan 18 aya cıksaydı eger kısa dönemde 6 aydan elbetteki yukarı cıkardı ancak dedigim gibi tek tip olayına gecilmesi askerlikte sürenin uzaması anlamını teskil etmiyor.

J3_u_L_u_T 33
12-09-2010, 14:26
askerligin 9 ay olması sürenin uzaması olmuyor. aksine sürenin kısalmasıdır. yani askere yedek subay olarak 12 ay gitmeye hak kazanmıs ve kısa dönem olarak askere alınan kisiler bu sekilde askerliklerini tamamlar sonraki dönemler icin birdaha bu sekilde alım yapılmaz. kazanılmış bir haktır. askerlik 15 aydan 18 aya cıksaydı eger kısa dönemde 6 aydan elbetteki yukarı cıkardı ancak dedigim gibi tek tip olayına gecilmesi askerlikte sürenin uzaması anlamını teskil etmiyor.

en mantıklısıda budur

elektrikcim
06-10-2010, 14:41
Evet beyler bütlerde açıklandı bir daha görelim bakalım şu elleri kaldırın bakalım kimlere aralıkta kışla yolu gözüktü ? En başta ben yetişirsem aralıkta kışladayım nasipse.....

kadıköy-12
06-10-2010, 14:49
Yetişirsem banada kışla yolu gözüktü :)

mumyac
06-10-2010, 15:14
herkese şimdiden geçmiş olsun :D MERKA ETMEYİN 156 GÜN GÖZ AÇIP KAPATINCAYA KADAR GEÇİYOR ama DIŞARDAKİLERE :D

shadows
06-10-2010, 15:18
herkese şimdiden geçmiş olsun :D MERKA ETMEYİN 156 GÜN GÖZ AÇIP KAPATINCAYA KADAR GEÇİYOR ama DIŞARDAKİLERE :D

Abi valla dışarıdakilere de geçmiyor :o
Arkadaşlarımız hayırlısıyla gitsinlerde ağustos askerlerimizde gelsin artık :o

tifosi
07-10-2010, 11:24
bende 337. dönem askerim inşallah

mumyac
07-10-2010, 12:27
Abi valla dışarıdakilere de geçmiyor :o
Arkadaşlarımız hayırlısıyla gitsinlerde ağustos askerlerimizde gelsin artık :o

inş.bakalım ,gitsinlerde gelsinler . bu ülkenin evledı olmak kolay değil. ama bu ülkenin evladısın diyede bu kadar ızdırap çok ;)

gurkan_33
07-10-2010, 13:30
allah izin veririse bende aralık için başvuru yapıcam ama diploma bekliyorum :(
arkadaşlar alık celbine başvuru yaparız ama aralıkta kesin gidermiyiz? başvurudan kaç gün sonra belli olur aralıkta gidip gitmeyeceğimiz?? bilgisi olan varmı???

tifosi
07-10-2010, 13:37
allah izin veririse bende aralık için başvuru yapıcam ama diploma bekliyorum :(
arkadaşlar alık celbine başvuru yaparız ama aralıkta kesin gidermiyiz? başvurudan kaç gün sonra belli olur aralıkta gidip gitmeyeceğimiz?? bilgisi olan varmı???

diplomalar ekim ayı içerisinde gelirse yetişiriz aralık ayına, başvuru için son gün 28 ekim, en geç 22 veya 25 inde diplomaları almış oluruz inşallah yoksa direk nisana kalırız

gurkan_33
07-10-2010, 14:57
diplomalar ekim ayı içerisinde gelirse yetişiriz aralık ayına, başvuru için son gün 28 ekim, en geç 22 veya 25 inde diplomaları almış oluruz inşallah yoksa direk nisana kalırız

İnşallah aralık ta gideriz...

peki arkadaşım askerlik şubesinden hangi işlemleri yapıyoz bilgin varmı ???

benim kütük ığdır istanbulda ikamet ediyom askerlik kararı ve erken sevk için dilekçe falan yazılıyomuş galiba bunlar hakkkında bilgin varmı ....

Nemesis
07-10-2010, 15:15
Tüm evrakları askerlik şubesinde dolduruyorsun dilekçede dahil.Orada dilekçe örneği var ;)

CARPE DIEM
07-10-2010, 17:03
arkadaşlar merhabalar..
ben aralık ta askere gitmeyi istiyorum.
aralık ta askere gitmeyi düşünen diğer tüm arkadaşlardan burdan belirtsin, ona göre koordineli bir şekilde yol izleyelim diyorum. ne dersiniz?

tifosi
07-10-2010, 17:55
arkadaşlar merhabalar..
ben aralık ta askere gitmeyi istiyorum.
aralık ta askere gitmeyi düşünen diğer tüm arkadaşlardan burdan belirtsin, ona göre koordineli bir şekilde yol izleyelim diyorum. ne dersiniz?

ben varım

gurkan_33
07-10-2010, 21:35
bende varım arkadaşlar inşallah aralıkta hep beraber gideriz....

gurkan_33
07-10-2010, 21:37
arkadaşlar diplomasını alanlar burada paylaşalım .....

elektrikcim
07-10-2010, 22:06
Arkadaşlar düğer tarafta da yazmıştım bu yedek subaylık sınavlarına yalnızca Ankara da mı giriliyor ? Ben İzmir de de giriliyor diye biliyordum...

gurkan_33
08-10-2010, 10:51
günaydın arkadaşlar diplomalarla ilgili bir gelişme varmı...

ONURKILINÇ
11-10-2010, 17:04
Hayır maalesef yok

ONURKILINÇ
11-10-2010, 17:04
Offf ya hadi ama askere geç kaldık gönderin diplomaları

nazlı_
11-10-2010, 18:39
Keşke erkek olsaydım ya en azından askere giderdim kafamı dağıtırdım eccük:(

tifosi
12-10-2010, 10:56
ümraniye aöf bürosunu aradım, işletme bölümü diplomaları daha hazır hale gelmedi dedi, 1-2 günm sonra gelip alırsınız dedi. diplomalar şubelere gelmiş ama ordada hazırlık işlemleri varmış onu yapıyolarmı sıryala, sıra daha işletmeye gelmemiş

kadıköy-12
13-10-2010, 22:48
Bu sabah Ümraniye bürosundan diplomamı alıp askerlik için başvurumu yaptım.Kasım'da alan evrakları al dediler..Aralık'ta yolcuyuz artık :D

elektrikcim
14-10-2010, 23:50
Evet arkadaşlar bende bu sabah tecilimi bozdurup muayeneye girdim.Kasımda gel evraklarını al git dediler. 1 Aralık İzmir/Gaziemir de yedek subay sınavına gireceğim.Gelişmeleri buradan takip edelim arkadaşlar...

elektrikcim
16-10-2010, 10:07
Arkadaşlar nerede askerlik yapacağımızı 1 Aralıkta gireceğimiz sınav sonucu ile beraber mi öğreneceğiz ?

shadows
16-10-2010, 10:59
Aralık 10 u gecesi belli olucak 12 sinde birlikleirinize teslim olucaksınız

kirsofmy
16-10-2010, 10:59
arkadaslar şimdiden başvuru yapılması gerekıyro mu askerlıge kısa donem basvuru yapmak ıcın

shadows
16-10-2010, 11:13
arkadaslar şimdiden başvuru yapılması gerekıyro mu askerlıge kısa donem basvuru yapmak ıcın

Emin olmamakla birlikte son başvuru tarihi 31 Ekim olması lazım

kirsofmy
16-10-2010, 11:14
Emin olmamakla birlikte son başvuru tarihi 31 Ekim olması lazım

teskurler guzel bı ayrıntı ıdı kardese haber ucurım yoksa yıne gıtmyecek uc kagıtcı :D yaza dugunu var hala askere gıdecek :D

shadows
16-10-2010, 11:18
teskurler guzel bı ayrıntı ıdı kardese haber ucurım yoksa yıne gıtmyecek uc kagıtcı :D yaza dugunu var hala askere gıdecek :D

acele etsin o zaman :)