PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısa Dönem Ağustosta Askere Gitme Durumu?

Erdalboz
30-04-2010, 19:44
Merhaba arkdaslar,

Benim agustosta askere gitmem gerekiyor,sınav sonuclarıma gore haziranda mezunum. acaba agustos olabilirmi? bilgisi olan varsa ve paylasırsa sevinirim..

orhande
30-04-2010, 23:18
Merhaba arkdaslar,

Benim agustosta askere gitmem gerekiyor,sınav sonuclarıma gore haziranda mezunum. acaba agustos olabilirmi? bilgisi olan varsa ve paylasırsa sevinirim..

Şahsen bende senin durumundayım Ağustosta gitmek istiyorum fakat bildiğim kadarıyla yetişmiyor...

metallica_41
30-04-2010, 23:22
Şahsen bende senin durumundayım Ağustosta gitmek istiyorum fakat bildiğim kadarıyla yetişmiyor...

Bende yetişmiyo diye duydummm birkaç arkadasımdan. Ama sadece duyduğumu söylemek isterim. Kesin bir bilgi bilmiyorummmm bu konuda... :)

lopuss01
01-05-2010, 13:06
yok yetisiyor abim gitti oda üniv. mezunu gecen yıl giit yetiştirdi dilekçe verdi benım bir arkdasım da gitti yetiştirdi oda ya dilekçe yazayorsun sanırım bekletmıyorlar

merdem
01-05-2010, 13:09
erken sevk dilekçesi verilince gidiliyormuş diye duydum bende

lopuss01
01-05-2010, 13:16
daha bana var diğer ağustosta gitcem insallah bende erken gitmek için dilekçe yazacam mutlaka yetişmeli biran önce gidip gelmek lazım yani inşallah gelirz

lazboy_oflu
01-05-2010, 13:52
Bende ağustosda gitmek istiyorum
Fakat,
Haziranın sonunda sınavlar açıklanıyor..
Herhangi bir çıkış belgesi vermiyormuş AÖF büroları.
Diplomayıda en erken Temmuz'un ikinci haftasında alabiliyormuşuz.
Zaten Ağustosun 12 sinde teslim olunuyor...
Nasıl gidebiliyoruz ki?

lopuss01
01-05-2010, 16:11
vallaha nasıl olcak okadar zaman bosamı bekleyeceğiz arkdas anadolu üniv. versin ne bekletiyorki allah aşkına ya

askerde olan arkdaslarım bilginiz varsa yardımcı olun ağustosa yetişiyormu

colmehmet
01-05-2010, 17:05
arkadaşlar peki finallerde mezun olamazsak bütte mezun olursak aralığa yetişir mi? yoksa seneye mi kalır? bir de sizce bu 12 ay eşitleme durumu bizi vurur mu?

shadows
01-05-2010, 17:08
arkadaşlar peki finallerde mezun olamazsak bütte mezun olursak aralığa yetişir mi? yoksa seneye mi kalır? bir de sizce bu 12 ay eşitleme durumu bizi vurur mu?

Geçen sene büte kalanlar aralıkta askere gittiler

12 ay durumunu bende haberlerde dinledim en erken 2-3 seneyi bulur dediler

lopuss01
01-05-2010, 17:34
bugün astsubayla konuştum oda 4-5 yılı bulur dedi bütçe planlaması şudur budur yasalaşması zaman alır dedi zaten uygun bir ortamda değil dedi bende çok mutlu oldum :)

colmehmet
03-05-2010, 14:44
bugün astsubayla konuştum oda 4-5 yılı bulur dedi bütçe planlaması şudur budur yasalaşması zaman alır dedi zaten uygun bir ortamda değil dedi bende çok mutlu oldum :)

inşallah 4-5 yılı bulur. aslında bu uygulama bence yanlış böyle olacağını bilseydi kimse beklemezdi herkes 20 yaşında giderdi askere. ben kendi adıma sırf kısa dönem yapayım diye bekledim bu yaşa kadar.

hoptrak
03-05-2010, 18:04
bende ağustosta kesin gitmek istiyorum askere son baş vuru tarihi 30 haziranmı ne yapmalı ne etmeliki ?

sedateraslan
03-05-2010, 19:16
herkese selamlar.arkadaşlar ben ikinci üniversite olarak açıköğretime yazılmak istiyorum.fizik bölümünü bitirdim ama iş bakımından bana pek getirisi olmadı.hazır fırsatım varken açıköğretim okuyum diyorum.fakat ağustosta da askere gitme durumum var.askerde iken açıköğretime başvurabilir miyim.eğer böyle bir durum varsa hangi işlemleri yapmam gerekir.lütfen yardımcı olun...teşekkürler.

aoy
11-05-2010, 04:03
beyler ağustos 1-2-3 asteğmenlik sınav tarihi. bu durumda temmuz ayı başvuru yapmak gerekiyor.sınav sonuçlarının kesinleşmesi ve diplomanın alınması tahmini temmuzun ortalarına denk gelir ve ağustosta gidilebilir.şahsen bende ağustosta gitmeyi düşünüyorum..

aoy
11-05-2010, 04:08
http://www.asal.msb.gov.tr/ > bu siteye girip; yandaki menüden yedek subay işlemleri sekmesine tıklayıp, açılan pencereden sevk işlemleri bölümüne tıklarsanız, celp dönemlerini ve son başvuru tarihlerini görebilirsiniz..yani bu durumda 31 temmuz son gün oluyor.

ysn66
25-05-2010, 19:44
son gün 31 temmuz her türlü yetişir kanımca o tarihe kadar inşallah okul biterde bizde askerliğimizi yapar gelirik tez elden

nightmare
25-05-2010, 20:10
bende erken sevk dilekçesi vermiştim ama aralıkta aldılar yeni geldim... :D biraz araştırın askerlik şubesi felan gidin sorun.... yetişen duydum çünkü...

Duygusal_Militan
25-05-2010, 20:59
Askerlik kaçmıyo.. Okul bitsin askerliği hiç umursamıyorum..Ne zaman alırlarsa alsınlar beni o zaman askere ;)

hoptrak
26-05-2010, 04:13
nerden 31 temmuz diye sallama yapıyorsunuz kardeşim beaaa haaa

sercancepkin
27-05-2010, 14:16
ben askerlik subesine sordum 30 haziran son dediler bizde diplomaları en erken temmuzun ilk haftası alırız nasıl olur dedim okuldan mezun olduguna dair belgede olur dediler acaba bürolar vericekmi o belgeyi verirse yetişir yoksa aralık ayına kalır..

orhande
02-06-2010, 01:09
ben askerlik subesine sordum 30 haziran son dediler bizde diplomaları en erken temmuzun ilk haftası alırız nasıl olur dedim okuldan mezun olduguna dair belgede olur dediler acaba bürolar vericekmi o belgeyi verirse yetişir yoksa aralık ayına kalır..

AÖF mezun olduğumuza dair Transkript veya benzeri bir şey veriyor mu hiç duymadım...

sihirbaz_gokhan
03-06-2010, 02:59
insallah tek dersten büte kalmam ya 31 temmuza kadar işlemleri halledip dogru askere:)

sihirbaz_gokhan
06-06-2010, 01:59
diplomayı 30 hazirana kadar subeye ulastırmamız lazım yoksa aralık ayına kalıyor

lopuss01
06-06-2010, 23:02
1) Not durum belgesi (Transkript)

Öğrencilerin öğrenim süresince okudukları dersleri ve bu derslerden aldıkları notları gösteren bir belgedir. Bu belge, yurt dışında öğrenim görmek isteyen veya başka bir fakülteye kayıt yaptıranlar, ve mezun öğrencilere gerekli olmaktadır. Bu belgeyi öğrenciler kendileri alabileceği gibi, dilekçelerinde belirttiği kişi ve kurum ve kuruluşlara da gönderebilir.

Mezunlara diploma ile birlikte verilir. Bu belge özenle saklanmalı, gerektiğinde noter tasdikli sureti kullanılmalıdır.

Ara sınıf öğrencileri bu belgeyi Eskişehir Merkez bürodan isteyebilirler.

orhande
06-06-2010, 23:18
1) Not durum belgesi (Transkript)
Ara sınıf öğrencileri bu belgeyi Eskişehir Merkez bürodan isteyebilirler.

İstemek sorun değil, veriliyor mu... Alan olmuş mu bu zamana kadar...

lopuss01
07-06-2010, 01:10
böyle bir yazı yazdıklarına göre veriyorlar çünkü bu yazı anadolu üniversitenin hatta adresime bunlarla ilgili evraklarda gelmişti bence iste kardes gelir

orhande
07-06-2010, 01:24
böyle bir yazı yazdıklarına göre veriyorlar çünkü bu yazı anadolu üniversitenin hatta adresime bunlarla ilgili evraklarda gelmişti bence iste kardes gelir

Ara Sınıf öğrencileri diyor ama...
Bize son sınıf olarak lazım, mezun olduğumuzu ispat teşkil etmeli yani...

ysn66
08-06-2010, 16:31
bugün şubeye sordum haziran 25 i son dedi o tarihe kadar belgeleri tamamlarsak ağustosda gideriz ama mümkün olmuyo o tarihe kadar tamamlamak kısaca bu iş aralık a kaldı

sihirbaz_gokhan
08-06-2010, 18:28
bugün şubeye sordum haziran 25 i son dedi o tarihe kadar belgeleri tamamlarsak ağustosda gideriz ama mümkün olmuyo o tarihe kadar tamamlamak kısaca bu iş aralık a kaldı

aöf nin işine gelse 10 günde acıklardı sınav sonuclarını hep agırdan alıyorlar. bu yuzden hersey aksıyor sırf zaman kaybı

aoy
08-06-2010, 19:21
az önce şubeyle de aöf bürosuyla da görüştüm..ağustosta askerlik hayal imiş arkadaşlar.. son yoklama günü 25 haziran.. (erken sevk dilekçesi ne kadar işe yarar bilmiyorum) aöf bürosundan verilen bilgi de diplomaların o tarihe yetişebileceği..hiç sanmıyorum diplomaların o tarihten önce geleceğini.o yüzden aralık'a kaldık....

Axaraylim.68
08-06-2010, 21:03
aöf niye böyle yapıyor anlamıyorum diğer üniversiteler mezun olduğuna dair belge veriyor aöfnin böyle bir karar almasını kınıyorum burda bir an önce hayata atılmak isteyen işine gücüne bakmak isteyen mezun adayları var ve hepimiz bir an önce askerliği aradan cıkarmak istiyoruz ama aöf sağolsun yakamızı bırakmıyor

bluenight49
09-06-2010, 15:37
az önce şubeyle de aöf bürosuyla da görüştüm..ağustosta askerlik hayal imiş arkadaşlar.. son yoklama günü 25 haziran.. (erken sevk dilekçesi ne kadar işe yarar bilmiyorum) aöf bürosundan verilen bilgi de diplomaların o tarihe yetişebileceği..hiç sanmıyorum diplomaların o tarihten önce geleceğini.o yüzden aralık'a kaldık....

Bende görüştüm bana soyledikleri tarih 29 Haziran. Bu tarihe kadar geçici mezuniyet belgesi veya diploma getirdiğimiz takdirde işlemler yapılıyormus fakat bunun haricinde oluru yok dediler. Geçen senede çok sıkıntılar yaşanmıs ve bizim durumumuzdakiler Aralık ayına sarkmış. Bence boşa hayel kuruyoruz.

hoptrak
09-06-2010, 15:42
29 salı gün değil arkadaşım 30 çarşamba 17:00 ye kadar inşallah yetişcek ümit ediyorum allah yardımcımız olsun

bluenight49
09-06-2010, 15:46
29 salı gün değil arkadaşım 30 çarşamba 17:00 ye kadar inşallah yetişcek ümit ediyorum allah yardımcımız olsun

o tarihe ancak sınav sonuçları açıklanır. ben sanmıyorum o tarihe kadar bize herhangi bir belge versinler. Zaten rektör de açıklama yapmıştı. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra 20 gün içinde diplomalar bağlı şubelere gönderilecekmiş. Ve bu süreç içinde öğrencilere hiçbir belge verilmeyecekmiş. Bence ağustos dönemine yetişmicez...

sihirbaz_gokhan
09-06-2010, 15:53
aöf ne sacma bir sistemin var herkesin planları alt üst ettin ya

hoptrak
09-06-2010, 16:04
sonuçlar sınalardan sonraki 3hafta sonra açıklanıyor oda 18 haziran cuma oluyor 30unada kadarda 12 gün var arkadaş yetişmiyecek diye bir neden yok inşallah dua edelim yetişşin bizde işlerimizi halledelim gidelim askerimize

deep1blue
17-06-2010, 13:44
sonuçlar sınalardan sonraki 3hafta sonra açıklanıyor oda 18 haziran cuma oluyor 30unada kadarda 12 gün var arkadaş yetişmiyecek diye bir neden yok inşallah dua edelim yetişşin bizde işlerimizi halledelim gidelim askerimize

senin ihtimalin %05,
sonuçlar haftaya açıklanır, diplomalarıda 5-10 temmuz arası alırız,

keşke dediğin gibi olsa da bizde hayata daha erken atılsak

sercancepkin
17-06-2010, 14:09
arkadaslar bende sordum 30 hazirana kadar getirirsen yaparız dediler subeye gittim subede dediğiniz gibi belge veremiyoruz dedi ama sınavlar acıklandıktan sonra hergun bizi arayıp diplomaları sor dediler yani yetiştirebilirz anlamaında onun için yeterki sınavlar cabuk acıklansın ve gecelim.

theglory
28-06-2010, 15:06
Bugün askerlik şubesi ile görüştüm 30 haziran son tarih başvuru için dediler. Aöf bürosuda diploma için yarın 29/haziran da tekrar arayın dedi yetiştirilmeye çalışıldığını söyledi. Eğer yetişebilir ve askerlik şubesine teslim edebilirsek. Ağustos'ta olur diye tahmin ediyorum. Bulunduğum şehir Bursa bu arada.

theglory
28-06-2010, 19:35
Ben bugun teslim aldım Bursa aöf bürosundan diplomamı arkadaşlar. Yarın askeri şubeye teslimini yapacağım. Sizlerde geç kalmayın..

orhande
28-06-2010, 19:49
Ben bugun teslim aldım Bursa aöf bürosundan diplomamı arkadaşlar. Yarın askeri şubeye teslimini yapacağım. Sizlerde geç kalmayın..

Eyvallah kardeş bilgi için...

black22
28-06-2010, 19:52
ben de aldım diplomayı ağustosta gitmek için........son gün 30 haziran unutmayın

ysn66
28-06-2010, 20:10
ben askerlik şubesine sordum bana 25 hazirandı songün dediler yozgatta acaba her yerinki ayrı ayrı mı

sport121
28-06-2010, 20:15
sabahtan berı kovalıyorum bu mezunıyet ıslerını son basvuru agustosta gıtnmek ıcın 30 hazıran ankaradan onay verırse sıtem agustosta gıdyorsunuz

Duygusal_Militan
28-06-2010, 21:11
31 Ekime kadar tecilliyim. Ağustos'un sonları yada Eylül gibi tecili bozdururum artık. Askerdeyken devamlı arkamızdan poşet poşet diye çağırırlar. :D Herkes alışsın bu söze.

hoptrak
28-06-2010, 21:25
eeee sonunda ohh bee bekle bizi 335. dönem geliyoruz ulennn :) iştebe be çok şükür

Duygusal_Militan
28-06-2010, 21:45
Ben 335. dönem ağustos ayında değilde , 336. dönemden gitmek istiyorum. 336. dönemde gidecekleri ne zaman askere alıyolar. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

_Cemil_
29-06-2010, 00:03
ağustosta askere gitmek isteyenlerin gözü aydın :) hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin allah.

mezunum ama büte kalan arkadaşlarla birlikte aralıkta gitmek üzere başvururum artık :)

er_
29-06-2010, 00:31
merhaba arkadaşlar .ben ağustos hayal die bakmamıştım.istanbul da diploma vermeye başladılar mı. beşiktaşdan alan oldu mu .birde başvurada ne evrak istiyorlar .acil bilgi vermeniz mümkün mü .teşekkürler

erhancoult
29-06-2010, 01:29
Bazı arkadaşlar diplomalarını aldıklarını sölemişler.Bu nasıl oluyor.Hayır Bursa da alınabiliyorda İstanbulda mı alınamıyor.İstanbulda alan arkadaşlar var mı ?

Bilgisi olan bu konuda bi açıklama yaparsa çok makbule gecer.Bursadaki alabiliyorsa İstanbuldaki de aynı anda alabilmesi gerek diye düşünüyorum.

Axaraylim.68
29-06-2010, 12:51
lisansların diploması mersin bürosuna gelmiş arkadaşlar kamuyönetimi bölümüm. diplomamı sabah aldım almak isteyen varsa büroya gidebilir

Duygusal_Militan
29-06-2010, 13:17
İzmit aöf bürosunada gelmiş lisans diplomaları. Önlisans diplomaları hakkında bir bilgim yok. Yakında alırız artık.. Ağustos ayında kısa dönem yani 335. dönemden ASKERE gitmeyenler ne zaman askere gidecek. 336. dönem hangi aya denk geliyo. Ekim - KASIM GİBİ SANIRIM BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA.

fagazen
29-06-2010, 18:15
ewet arkadaşlar 30 hazıran son gün ağustosta gitmek için 3 diploma fotokopisi 3 kimlik fotokopi 6 adet fotoğrafla gidin yarın son ağustos için arkadşlar nereye düşersek burda paylaşalım bakarsınız aynı yere düşeriz

ozmail
29-06-2010, 20:28
olmaz olmaz diyodum.. hatta imkansız olduğunu düşünüyodum...
Anadolu Üniversitesi'ne Teşekkürler..
Bugün lisans diplomamı Düzce şubesinden aldım...
Askerlik işlemlerimide hallettim..
verilen kağıtta yazana göre ağustosta gidiyorum... :)
Yarın son gün herkes alsın.. bi gün içinde hallediliyo işlemler...

amour_61
29-06-2010, 20:59
arkadaşlar diplomalar aof bürolarına gönderildi ben bugun aldım ve askerlik tecilimi bozdurdum Allah kısmet ederse ağustos'a gidiyorum.Eğer askere ağustos'a gitmek isteyen varsa en geç yarın mesai bitimine kadar bağlı bulunduğu askerlik şubesine diplomasıyla ve en az 4 adet vesikalık fotografla başvursun.Bu arada diplomaya ve nufus cüzdanına 3 er adet fotokobi çektirmeyi unutmayın

orhande
29-06-2010, 21:30
Bende bugün hallettim, hem diplomayı aldım hemde tecili bozdurdum... En erken Ağustos en geç Kasım'da askeriz...

sport121
30-06-2010, 00:20
bugun bende aldım ve askerlık ıcın basvurdunm su an agustos ayı ıcın kontenjkan var yuzde doksan agustosta gıdılecekama yarın son gun eger cok buyuk rahatsızlıgınız yoksa hastayım yazyın kagıda yoksa gataya sevk edıyorlar
gataya sevkten kastım cok vakıt kaybı ıstenılen belgerler eger yabancı subeyse 4 dıploma ornegı 3 ehlıyet 3 nufus kagıdı fotokopısı ve oradakı evrakların doldurulması subede doldurduktan sonra saglık ocagına sevk edıyolar zaman kazanma adına bos ılcelere gıdın umranıye askerı sube full dolu soru sormak ısteyen mesaj atabılır

erhancoult
30-06-2010, 01:33
Şükür bende hallettim.Yarın son gün arkadaşlar erkenden gidin işinizi halledin.Agustos celbine yetişin...

Herkese hayırlı Teskereler .:)

aoy
30-06-2010, 02:07
iş görüşmesini iptal edip sabah erkenden işlemlere başlicam.umarım yetişirim ağustosa

LaserJet
30-06-2010, 18:38
Diplomaların bu kadar erken verdiklerinden askerlikte Ağustosa yetişti.son gün işlemleri bitirdim.

Axaraylim.68
30-06-2010, 20:36
şükür bende bugün hallettim dün muaynede doktor beni adana askeri hastanesine sevk etti bugün hızlıca mersinden adanaya gittim doktor sağolsun elverişlidir yazısını yazdı gönderdi saat 4. te şubeme geldim memura belgeyi verdim. ağustosun 1,2,3 ünde yedek subaylık sınavına gireceğiz 10nunda acıklanıyor 12sinde acemi birlike teslim oluyoruz

fagazen
30-06-2010, 22:25
yolumuz açık olsun hayırlısıyla inşallah ağustos ta askeriz arkadaşlar askere gidecek olduğumuzu burda paylaşalım belki aynı yere düşeriz

orhande
30-06-2010, 22:25
Şubeden en geç pazartesi Ağustosta gidip gidemeyeceğiniz belli olur dediler...

Axaraylim.68
30-06-2010, 22:32
şubedeki işlemimi yapan memur bana temmuzun 30una kadar diplomanın aslı ve 3 fotokopisi nufus cüzdanınında aynı 3 fotokopisi ve şimdiki bize verdikleri belgeyi getirmemi istediler yedek subaylık sınavı için dosya yapılacak yedek subaylık sınavından önce bize kapalı büyük bir dosya verecekler onu açmadan direk sınav yerine gidiyoruz galiba

er_
30-06-2010, 23:45
bende dün başvuruyu yaptım inşallah askeriz. bana bi hafta sonra şb ni ara o zmaan kesinleşir gibi birşey dedi ama ben pek anlamadım. detay bilen var mı

orhande
01-07-2010, 00:10
bende dün başvuruyu yaptım inşallah askeriz. bana bi hafta sonra şb ni ara o zmaan kesinleşir gibi birşey dedi ama ben pek anlamadım. detay bilen var mı

Yani Ağustosta gidip gidemeyeceğimizi sormak açısından aramanı söylemişlerdir...

feratt
01-07-2010, 02:12
şubedeki işlemimi yapan memur bana temmuzun 30una kadar diplomanın aslı ve 3 fotokopisi nufus cüzdanınında aynı 3 fotokopisi ve şimdiki bize verdikleri belgeyi getirmemi istediler yedek subaylık sınavı için dosya yapılacak yedek subaylık sınavından önce bize kapalı büyük bir dosya verecekler onu açmadan direk sınav yerine gidiyoruz galiba

aynen öyle.

aoy
01-07-2010, 03:14
şube müdürü olan komutan bana haftaya salı veya çarşamba uğrayıp dosyamı sormamı söyledi.memura da sordum.büyük bi ihtimal ağustosta gidersin dedi.galiba oldu bu iş.haftaya kesinleşir artık.

Grozny
01-07-2010, 06:22
Bugün Hayatımın en büyük koşuşturmasını yaşadım. Askere gitmek için bu kadar çaba sarf edeceğim hiç aklıma gelmezdi . Bir sorum olucak ben işlemleri üsküdarda yaptık şehir dışına çıkıcam aydın a gideceğim sonra sivas a gidiceğim sivastan halledebilirmiyim . aile kütüğü Sivas da Bir daha istanbula gitmemk için.

feratt
01-07-2010, 15:32
Bugün Hayatımın en büyük koşuşturmasını yaşadım. Askere gitmek için bu kadar çaba sarf edeceğim hiç aklıma gelmezdi . Bir sorum olucak ben işlemleri üsküdarda yaptık şehir dışına çıkıcam aydın a gideceğim sonra sivas a gidiceğim sivastan halledebilirmiyim . aile kütüğü Sivas da Bir daha istanbula gitmemk için.

evet halledebilirsin yani bi dilekçe daha vermen gerekli, bunu sivas taki şubeye verebilirsin ama sınava istanbul da gireceksin sanırım.

Gяa∂υaтє
01-07-2010, 20:53
Diplomanın aslını neden istiyorlar ? Fotokopisi yetmiyor mu?
Aslını aldıkları takdirde bize ne zaman geri verilecek ?

_Cemil_
01-07-2010, 23:30
aralıkta gitmeyi düsünenler nezamana kadar basvurularını gerceklestirebiliyor onun son tarihi nedir bilen varmı

feratt
01-07-2010, 23:42
aralıkta gitmeyi düsünenler nezamana kadar basvurularını gerceklestirebiliyor onun son tarihi nedir bilen varmı

eylülün sonuna kadar.

_Cemil_
02-07-2010, 00:03
eylülün sonuna kadar.

tskler.

büte kalanlarda yetisiyormu eylül sonuna

orhande
02-07-2010, 00:15
Diplomanın aslını neden istiyorlar ? Fotokopisi yetmiyor mu?
Aslını aldıkları takdirde bize ne zaman geri verilecek ?

Diplomanın fotokopisini alıyor askerlik şubesi, aslıda yanınızda bulunsun...

Bekir2
02-07-2010, 12:15
arkadaslar bende 30unda basvurumu yaptım.dun memleketimdeki askerlik subesini aradım ve agustosta basvuru yaptgımı gidip gidemeyecegimi sordum adam bana kesin agustosta gidiosun pazartesi git sınav kagıtlarını tamamla dedi, yani bu sene sisteme giris yapılan herkes agustosta asker olacak.

Bekir2
02-07-2010, 14:35
arkadaslar bu sınav kagıdı proseduru nedir bilen varmı acaba aranızda?

er_
02-07-2010, 22:03
bende bugün şb mi aradım onaylandı dedi. şimdi tekrar şb ye sınav başvuru işlemleri için

Axaraylim.68
02-07-2010, 23:18
arkadaslar bu sınav kagıdı proseduru nedir bilen varmı acaba aranızda?

kardeş bu yapacağımız son işlemde ağustosun 1,2,3ünde gireceğimiz yedek subaylık sınav belgeleri vs için bize sarı bir kapalı dosya verecekler onu kesinlikle açmıyorsun sınava gireceğin yerde yetkililer acıyor

Bekir2
03-07-2010, 13:18
kardeş bu yapacağımız son işlemde ağustosun 1,2,3ünde gireceğimiz yedek subaylık sınav belgeleri vs için bize sarı bir kapalı dosya verecekler onu kesinlikle açmıyorsun sınava gireceğin yerde yetkililer acıyor

peki kardes pazartesi gitsem verirlermi o sarı dosyayı onun icin nezaman gidecez subeye??

er_
03-07-2010, 14:50
ya bu sülüs dediği belgeyi bize ne zaman veriyorlar. yoksa veermiyorlar mı .detay bilen varmı .varsa bi acil bilgi verirmi .teşekkür

Axaraylim.68
03-07-2010, 16:55
bu pazartesi gidip son işlemleride yapabiliriz ayın 30una kadar süre olduğunu söyledi şubem..
ama siz yinede şubenizi arayıp sorun arkadaşlar ben pazartesi gidip son işlemleride yaptıracağım

bluenight49
04-07-2010, 03:09
Ağustos ta gidebilmek için son başvuru 30 hazirandı. Ben başvurdum, 12 temmuzda dosyamı alıcam ve 15 agustos gibi gidicem. Ama o tarihten sonra alım kabul ediyorlarmı bilmiorum. Sülüs suan verilmeyecek bence 12 temmuzda dosya ile işyerine yazı vereceklermiş. 1-2-3 agustos sınava gircem sonra 12 agustos internette belli olcakmış nereye gideceğimiz. 2-3 gün sonra da abbas yolcu :)

bluenight49
04-07-2010, 03:11
Diplomanın fotokopisini alıyor askerlik şubesi, aslıda yanınızda bulunsun...

Diplomanın aslını görüp aslı gibidir yapıyorlar. Aksi takdirle noter onaylı yapman gerek.Buna gerek kalmasın diye aslını görüp kendileri yapıyor.

LaserJet
04-07-2010, 11:23
ağustosu bekliyoruz :)

lancer
04-07-2010, 11:29
Ağustos ta gidebilmek için son başvuru 30 hazirandı. Ben başvurdum, 12 temmuzda dosyamı alıcam ve 15 agustos gibi gidicem. Ama o tarihten sonra alım kabul ediyorlarmı bilmiorum. Sülüs suan verilmeyecek bence 12 temmuzda dosya ile işyerine yazı vereceklermiş. 1-2-3 agustos sınava gircem sonra 12 agustos internette belli olcakmış nereye gideceğimiz. 2-3 gün sonra da abbas yolcu :)

15 ağustosta mı gideceksin :) 10 ağustosda sonuçlar açıklanır 12 Ağustos saat 17.00 a kadar teslim olmalısınız.Bilginize..

lancer
04-07-2010, 12:14
Beyler sınava giderken yanınız da kurşun kalem,kırmızı kurşun kalem, ve siyah tükenmez kalem götürün.Sizlere tavsiyem sınava 2.günü gidin 1.günü çok kalabalık olur.Ben Ankarada girmiştim yedek subaylık sınavına gece 04.30 da aday numaramı aldım ve gündüz 11.00 da işlemlerim bitti.Sınav nasıl olacak diyen arkadaşları bilgilendereyim.Yedek subaylık sınavını fazla önemsemeyin çünkü formaliteden yapılıyor sınava girmeden önce bizlere şehit veya gazi çocuğu olan var mı Doktor olan varmı vs vs gibi sorular soruldu öyle sınava girdik.Yani öncelik bunlara tanınıyor.Sınav 50 sorudan oluşmaktadır.Süreniz 60 dakika.Ayın 1-2-3 herhangi bir günü girebilirsiniz.Sonuç ayın 10 unda genelde gece 12.00 de açıklanır.Ağustosun 12 sinde saat 17.00 a kadar teslim olacaksınız.Peki giderken ne götürecez derseniz fazla birşey götürmenize gerek yok.Askerde bize Spor ayakkabısı,yüz havlusu, banyo havlusu,tişört,kışlık içlik,eşofman takımı,Traş kremi,diş macunu ve fırçası,fanila,kilot,siyah çorap,şort,terlik,şampuan vs vs verildi.Ama siz yanınızda siyah çorap,atlet,kilot ve valizinize küçük asma kilitlerinden alın faydasını göreceksiniz.Genelde yeşil renk olması gerektiğini söylüyorlar ama Biz 17 mayısda terhis olduğumuz gün bizim birliktekiler yazlıkları giydiğinde beyaz atlet giymeye başladılar.Ona göre ayarlayın birşeyler.Askerlik nasıl geçti derseniz her birliğe göre değişir bu durum.Bizim bölük komutanımız Barfikse çok takmıştı en az 8 barfiks isterdi .Spor fazla yoktu.Genelde cumartesi günleri koşardık şınav mekik barfiks bunları yapardık.Sonra çarşısı olanlar çarşıya çıkardı.Ve çok şükür bazen sıkıntılı bazen neşeli bazen sitresli bir şekilde bitirdik.Size tavsiyem askerde herşeyi kafanıza çok takmayın kendi kendinizi üzmeyin yeri gelecek durduk yere fırça yiyip azar işiteceğiniz günler olacak sakın onları kafaya takmayın arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmeye bakın.Askerlik sadece ve sadece insana sabrı öğretiyor.Başka hiç bir faydasını görmedim.İnşallah sizinki de biran evvel bitecek arkadaşlar.Tüm askere gidecek arkadaşlara şimdiden Hayırlı teskereler dilerim..Hayırlı günler

Önemli Dipnot :Birliğinizde botlarınızı alırken ayak numaranızdan 1 numara büyük bot istemenizi tavsiye ediyorum.Şahsen ben 1 numara büyük aldım çok rahat ettim.Bazı arkadaşlarımızın ayaklarına bot vurmuştu ranzaların altına koyup eziyorduk tam bir işkenceydi onlar için :)

orhande
04-07-2010, 16:49
Bilgilendirme için teşekkürler lancer...

lancer
05-07-2010, 01:32
Bilgilendirme için teşekkürler lancer...

Rica ederim..

Bekir2
05-07-2010, 12:42
bugun sınav kagıtlarımı aldım, agustosta sınava gircem, 12 agustosta askerim, birde 31 temmuzdan itibaren asker sayılıyormusuz arkdaslar.

lancer
05-07-2010, 14:46
bugun sınav kagıtlarımı aldım, agustosta sınava gircem, 12 agustosta askerim, birde 31 temmuzdan itibaren asker sayılıyormusuz arkdaslar.

ilk 12 gün yedek subaylık sınav sonucundan dolayı zorunlu izin kullanıyorsunuz ayrıyeten 12 gün daha izin hakkınız var kullanmak isterseniz.Zorunlu bir işten dolayı izninizi kullanın ama zorunlu olmadıkça izin kullanmamaya bakın Ağustosta gidenler 16 - 17 ocak 2011 de (Yol iznine göre değişiyor.)izin kullanmadan terhis olurlar.

Yol izinleri 0 -800 km arası 1 gün
801-1600 km arası 2 gün
1601- +km arası 3 gün yol izni alırsınız.

Duygusal_Militan
05-07-2010, 18:03
Bugün konuştum askerlik şubesine gittim. Şu an herkes için eşitleme söz konusu değil dedi. Eski sisteme devam.. Aralık ayında alacağız seni diyo askere hanımefendi..

1 diploma aslı
3 tane diploma fotkopisi
4 tanede resim gerekli imiş...

_Cemil_
05-07-2010, 23:26
Bugün konuştum askerlik şubesine gittim. Şu an herkes için eşitleme söz konusu değil dedi. Eski sisteme devam.. Aralık ayında alacağız seni diyo askere hanımefendi..

1 diploma aslı
3 tane diploma fotkopisi
4 tanede resim gerekli imiş...

30 hazirana kadar yetiştirip başvurunuzu yapmanıza ragmen aralık döneminemi alıcaklarını söylediler.

mumyac
09-07-2010, 12:34

1 ağustostan itibaren askersin.ağustosun 10 da internet sayfasından nereye düştüğünü görürsün ,ayın 12 sine kadar birliğine teslim olmak zorundasın, 8 ve 10 lira arası tren yol parası alırsın.12 sinde teslim olduğunda 500 600 kişilk sırada akşama kadar beklersin.teslim kağıdınla beraber yandı gülüm keten helva der başlarsın,1 ay yaklaşık (kısa dönem çıktıysa) paso yürürsün.yazın gittiğin için verilen postallar kışlıktır,bir ay boyunca ayakalrın yanar içinde çayır çayır.terlik istirahati yürümeyene kadar verilmez acemilikte.sonra yemin töreni .sonra usta birliği orda kendini attın attın ii bi yere(eğer gittiiğin yer acemi birliğiyse yaşadın,askerler komutanım çeker, on tane asker verirler eğitirsin ) atamadın geçmiş olsun askerliğe devam :D

izin süresi her ay için 2 gündr. toplam izin süresi baştaki 12 gün + 12gün normal izin 24 gündür.

yani ocak 17 veya 18 i gibi çıkarsın...

ama ay sonuna kadar gene askersin ....

GEÇMİŞ OLSUN ....

Bekir2
09-07-2010, 14:16
1 ağustostan itibaren askersin.ağustosun 10 da internet sayfasından nereye düştüğünü görürsün ,ayın 12 sine kadar birliğine teslim olmak zorundasın, 8 ve 10 lira arası tren yol parası alırsın.12 sinde teslim olduğunda 500 600 kişilk sırada akşama kadar beklersin.teslim kağıdınla beraber yandı gülüm keten helva der başlarsın,1 ay yaklaşık (kısa dönem çıktıysa) paso yürürsün.yazın gittiğin için verilen postallar kışlıktır,bir ay boyunca ayakalrın yanar içinde çayır çayır.terlik istirahati yürümeyene kadar verilmez acemilikte.sonra yemin töreni .sonra usta birliği orda kendini attın attın ii bi yere(eğer gittiiğin yer acemi birliğiyse yaşadın,askerler komutanım çeker, on tane asker verirler eğitirsin ) atamadın geçmiş olsun askerliğe devam :D

izin süresi her ay için 2 gündr. toplam izin süresi baştaki 12 gün + 12gün normal izin 24 gündür.

GEÇMİŞ OLSUN ....

hocam cok olumsuz tablo cizdin bozma moralimizi:)

_Cemil_
09-07-2010, 23:33

GEÇMİŞ OLSUN ....

sanırım zor bi askerlik gecirmişsiniz :D

mumyac
13-07-2010, 15:20
hocam cok olumsuz tablo cizdin bozma moralimizi:)

bekir kardeşim ,olumsuz bir tablo çizmedim,inan ki olanı yazdım hemde yumuşatarak,bu yazdıklarımın 100 misli daha çekilmezdir askerlik ,ama vatan borcu ödenecek,eğer biz ve şuanda sokakta rahat dolaşıyorsak,annemiz kızkardeşimiz ne kadar rahatsa okadar bu askerlere borçluyuz. ha nasıl ii olur rahat bir yere geçersin ozaman rahat geçer askerliğin ama genede emir altında olduğun için rahatsız olursun.

sanırım zor bi askerlik gecirmişsiniz :D

valla çok rahat askerlik yaptım ben ,ilk acemilkte zorlandım biraz o da kilodan 95 le gitmiştimde.(askerden geldiğimde 82 ydim tabi) dış revirciydim ben .sabah alırdım hastaneye gidecek askerleri,çıkardım gün boyu işlerini halleder,akşama dönerdim usta birliğinde. geceliyin sadece iki saat devriyem vardı sonra uyumaya devam . bide dış revirciyseniz askerler arasında şekliniz vardır ;):cool: çünkü dışarı çıkmalarına sebeb sadece sen varsındır,senle iyi geçinmek zorundadırlar. o yüzden çok rahhatım,ben sadece yaşacaklarınızı yazdım kısa dönem olarak... ama normal dönem askerlerden gerçekten çok rahatsınızdır.çünkü astsubaylar çok karışmazlar size ...

clejavu
03-06-2011, 23:10
konuyu tekrar hortlatıyorum yanlız bugünlerde başımıza gelecek muhtemel konu ağustos celp dönemine yetişecekmiyiz diye, geçen sene olmuş umarım bu senede de olur.

asal ın sitesinden bir alıntı

SEVK İŞLEMLERİ

30 Haziran a kadar diplomayı alıp dilekçeyi vermemiz gerekiyor ağustos celp i için.

AĞUSTOS(KRŞ.SNF/TIP DR.) CELP DÖNEMLERİ
01 - 31 TEMMUZ AS.Ş.DEN SEVK EVRAKININ ALINACAĞI TARİHLER sanırım bu sarı zarf oluyor
31 TEMMUZ
01, 02, 03 AĞUSTOS TEST VE MÜLAKAT TARİHLERİ

er-13
04-06-2011, 17:37
bu uyuşuklar hayatta yetiştiremez gibime geliyor.:cool:

adaroz
30-06-2011, 20:03
peki ağustosta askere gitmek istemiyorsak ne yapabiliriz? bugün diplomamı aldım, bir işlem yapabiliryor muyum gitmemek için ya da ihçbirşey yapmayıp aralık için beklemeli miyim. bu sefer kaçak durumuna düşer miyim?

seckin35
30-06-2011, 20:08
peki ağustosta askere gitmek istemiyorsak ne yapabiliriz? bugün diplomamı aldım, bir işlem yapabiliryor muyum gitmemek için ya da ihçbirşey yapmayıp aralık için beklemeli miyim. bu sefer kaçak durumuna düşer miyim?

zaten bugunde başvurmadısan agustosta gidemezsın ben temmuz 10 gibi şubeye gidicem bakalım ön işlemler neler az çok biliyorumda yetkılı agızdan alalım bıde bence sende aralıkta istıyorsan temmuz gibi git ön bilgi al kaçak işlerıyle ugrasmayalım bide:)biran önce bitirmek istıyorum bu işide sonra beklerız artık

adaroz
01-07-2011, 00:30
bugün başvurmadıysam gidemem mi? anlamadım. bir de bana dediler ki mezun olunduğunda da 2 yıl tecil ettirme olanağım varmış. tecilden sonra aralık ayında gitmek için erken sevk dilekçesi yollayabiliyormuşum. bu doğru mu acaba. yine dediğin gibi gidip konuşulmalı ama bu bana sorun çıkarsın istemiyorum.

orhande
01-07-2011, 03:15
bugün başvurmadıysam gidemem mi? anlamadım. bir de bana dediler ki mezun olunduğunda da 2 yıl tecil ettirme olanağım varmış. tecilden sonra aralık ayında gitmek için erken sevk dilekçesi yollayabiliyormuşum. bu doğru mu acaba. yine dediğin gibi gidip konuşulmalı ama bu bana sorun çıkarsın istemiyorum.

Aynen doğrudur... Tecil ettirebilirsin, Aralık ayında da gitmek istiyorsan onun içinde başvuru yapabilirsin...

adaroz
01-07-2011, 03:42
teşekkürler bilgiler için...

cryson
15-07-2011, 18:16
arkadaslar sevk evrakını subeden alan varmı agustosta gıdecekler ıcın bırde sınava hangı gun gırılırse yogunluk az olur??uzun veya kısa donem gıtme neye gore belırlenıyor??

mysterious23
19-07-2011, 23:44
arkadaslar sevk evrakını subeden alan varmı agustosta gıdecekler ıcın bırde sınava hangı gun gırılırse yogunluk az olur??uzun veya kısa donem gıtme neye gore belırlenıyor??

sarı zarfı dün aldım gecen seneleri bilmem ama bu sene sınava giris tarihlerini zarflara yazmışlar yani sınav günü seçme gibi bir şansımız yok maalesef.ben 2 ağustosta sınava giricem.uzun veya kısa donemi ihtiyaca gore belirliyolarmıs.subede sordugumda doktor,avukat vb. isen kaçarın yok yedek subay olursun diger durumlarda ise yedek subay kadrosunun dolu olup olmadıgına bağlıymış.yani bana dedikleri aralıkta gidecek olsaydın %90 kısa giderdin ama ağustosta yd. subay kadrosunu dolduramazlarsa uzun gitmek istemeyenlerden de yd. subay alınabilir

orhande
20-07-2011, 03:25
sarı zarfı dün aldım gecen seneleri bilmem ama bu sene sınava giris tarihlerini zarflara yazmışlar yani sınav günü seçme gibi bir şansımız yok maalesef.ben 2 ağustosta sınava giricem.uzun veya kısa donemi ihtiyaca gore belirliyolarmıs.subede sordugumda doktor,avukat vb. isen kaçarın yok yedek subay olursun diger durumlarda ise yedek subay kadrosunun dolu olup olmadıgına bağlıymış.yani bana dedikleri aralıkta gidecek olsaydın %90 kısa giderdin ama ağustosta yd. subay kadrosunu dolduramazlarsa uzun gitmek istemeyenlerden de yd. subay alınabilir

Benim dönemde de zarfın üzerinde tarih yazıyordu, ama ben ilk gün gitmiştim yine de...

Onun dışında yedek subaylık durumu tamamen bahtına kalmış bir durum, benle beraber bir avukatta kısa dönem yaptı...

harun_73
20-07-2011, 17:19
bütünlemede mezun olanlar en erken ne zaman askerlik başvurusu yapabilecekler acaba ?

cryson
22-07-2011, 13:01
arkadaşlar benımde bı sorum var

ATM kartı çıkarttırmak ıstıyorum acemılıge baslamadan once ama hangı bankanın kartı askerı bırlıkte olur hıcbır fıkrım yok ıng bank dıyorlardı ama oda eskısı gıbı her bırlıkte bulunmuyormus artık gıden arkadaslar ne tavsıye eder yanımda para bulundurmak ıstemıyorum baska bankalarda komısyon ucretı ne kadar kesılıyor??gıtcegımız yerı 10 agustosta ogrenıyoruz 12 agustosta teslım olucaz dolayısıyla acemı ve usta bırlıgı ogrenmek ıcın kısıtlı bı sure var bu sure zarfında kart cıkarttıramadıgım ıcın sımdıden hangı bankayı tavsıye edersınız??

_Cemil_
22-07-2011, 15:01
deniz kuvvetleri akbankla anlaşmalıydı, bildigim kadarıylada genel olarak akbankla çalışılmakta, ancak hesap actırsanız bile dogru bankayı tuttursanız bile usta birliginde size bulundugunuz birligin içindeki şubeye ait yeni bir hesapta açılıcaktır, sizin kendi açtırıcagınız hesap için 6 ayda bir olmak üzere 40 tl gibi bir hesap işletim ücreti ödersiniz, ancak askerde açılıcak hesaptan anlaşma gereği hesap işletim ücreti kesilmez zaten verdikleri er maaşı 18 tl oldugu için :) yani usta birliginde acılıcak hesabı kullanmanız daha mantıklı olucaktır.

cryson
22-07-2011, 21:17
deniz kuvvetleri akbankla anlaşmalıydı, bildigim kadarıylada genel olarak akbankla çalışılmakta, ancak hesap actırsanız bile dogru bankayı tuttursanız bile usta birliginde size bulundugunuz birligin içindeki şubeye ait yeni bir hesapta açılıcaktır, sizin kendi açtırıcagınız hesap için 6 ayda bir olmak üzere 40 tl gibi bir hesap işletim ücreti ödersiniz, ancak askerde açılıcak hesaptan anlaşma gereği hesap işletim ücreti kesilmez zaten verdikleri er maaşı 18 tl oldugu için :) yani usta birliginde acılıcak hesabı kullanmanız daha mantıklı olucaktır.

tsk ederım arkadasım:)

cryson
26-07-2011, 00:10
ziraat bankasından cıkarttırdım bakalım eger bırlıkte yok ıse atmsı transfer ucretı odeyıp kullancam yada asker hesabı acılcakmı maasların yatması ıcın onu kullanabılme sansımız olursa ıyı olcak para yatırma vs.

Duygusal_Militan
30-07-2011, 14:34
Askerliğin kısalması ile çalışmalar yine gündemde bakalım... 4 aydan söz etmekteler.. Valla herkesi 6 ay yapsınlar olsun bitsin işte. Zengin fakir , okumuşlu okumamışlı ayrımcılığı olmasın... Bedelliyide çıkarmasalar keşke.. Eşitlikte sağlanmış olur hem.. Profesyonel askerliği arttırsınlar olabildiğince..

seckin35
31-07-2011, 13:09
Peki arkadaslar nisan 2012 celbi için gideceksek bayramdan sonra şubeye gıtsek olurmu yoklama tarıhlerı gecmez dimi

Duygusal_Militan
31-07-2011, 21:41
Peki arkadaslar nisan 2012 celbi için gideceksek bayramdan sonra şubeye gıtsek olurmu yoklama tarıhlerı gecmez dimi

Biraz zor galiba.. Eylülde bütlerde mezun olursann aöf mezunlarını genelde aralıkta askere alıyolar.. Çünkü tecil hakkın 31 ekime kadar süre tanınıyo sana.. Geçen sene ben aöf'den mezun olduğumda , gerçi ben mayıs'Ta mezun olmuştum... Ağustos celbinde bilerek gitmedim.. Çünkü 31 Ekime kadar tecilli olduğumu biliyodum.. Ben Aralık'Ta gitmek istedim.Direkt olarak askerlik şubesindeki memura Aralık'Ta alın beni dedim.. Nisan'a uzatırlar mı pek sanmıyorumm.. Olabilirde yalnız ben aöf mezunlarının nisan ayında askere gittiklerini görmedim.. Soğuğu daha çok sevdiğim için Aralık'ta gittim bende.. Sakın yazın askerde olma.. Kışın git derim... Suyunuzu çıkarırlar sıcakta yazın... :o Hergün aşırı spor yaptırıyolar çünküü :D

seckin35
01-08-2011, 00:13
Biraz zor galiba.. Eylülde bütlerde mezun olursann aöf mezunlarını genelde aralıkta askere alıyolar.. Çünkü tecil hakkın 31 ekime kadar süre tanınıyo sana.. Geçen sene ben aöf'den mezun olduğumda , gerçi ben mayıs'Ta mezun olmuştum... Ağustos celbinde bilerek gitmedim.. Çünkü 31 Ekime kadar tecilli olduğumu biliyodum.. Ben Aralık'Ta gitmek istedim.Direkt olarak askerlik şubesindeki memura Aralık'Ta alın beni dedim.. Nisan'a uzatırlar mı pek sanmıyorumm.. Olabilirde yalnız ben aöf mezunlarının nisan ayında askere gittiklerini görmedim.. Soğuğu daha çok sevdiğim için Aralık'ta gittim bende.. Sakın yazın askerde olma.. Kışın git derim... Suyunuzu çıkarırlar sıcakta yazın... :o Hergün aşırı spor yaptırıyolar çünküü :D

Bende aslında Kasım düşünuyorumda aklıma bazen şeytan gırıyor:)

Ben hazıranda mezun oldum zatende şubede halen öğrenci gözukuyorum aralıkta gitmek istersekte acaba eylulun 4-5inde gitsek şubeye hallederlermı Ramazanda pek ugrasmak istemıyorumda:)

Duygusal_Militan
01-08-2011, 02:22
Bende aslında Kasım düşünuyorumda aklıma bazen şeytan gırıyor:)

Ben hazıranda mezun oldum zatende şubede halen öğrenci gözukuyorum aralıkta gitmek istersekte acaba eylulun 4-5inde gitsek şubeye hallederlermı Ramazanda pek ugrasmak istemıyorumda:)

31 ekime kadar hangi günde gidersen git Aralık'ta askere alırlar.. Yalnız Ağustos'Ta git..Çünkü geç gidersen kontenjan durumu var.. Aöf dekiler eylülde yığılacaklar askerlik şubelerine.. Ben 4 ağustosta teclimi bozdurmuştum.. Aralık 'ta kesin olarak beni askere alın dedim.. Yani zamanında gidersen herşey senin için daha iyi olur.. Kışın git kesinlikle... ;) Eylülde gidersende uğraşırlar tabi... Eylülde gidersende bir sorun olmaz... Aralık'Ta gidersin askere.. Yalnız geçen sene askerlik uzayacak diye herkes Aralık'Ta gitti... Onun için curcuna idiii :D

seckin35
01-08-2011, 02:55
31 ekime kadar hangi günde gidersen git Aralık'ta askere alırlar.. Yalnız Ağustos'Ta git..Çünkü geç gidersen kontenjan durumu var.. Aöf dekiler eylülde yığılacaklar askerlik şubelerine.. Ben 4 ağustosta teclimi bozdurmuştum.. Aralık 'ta kesin olarak beni askere alın dedim.. Yani zamanında gidersen herşey senin için daha iyi olur.. Kışın git kesinlikle... ;) Eylülde gidersende uğraşırlar tabi... Eylülde gidersende bir sorun olmaz... Aralık'Ta gidersin askere.. Yalnız geçen sene askerlik uzayacak diye herkes Aralık'Ta gitti... Onun için curcuna idiii :D

Teşekkürler hayırlısı bakalım millet son 4 günde başvurup agustosa gittise biz hayli hayli gideriz:D

Duygusal_Militan
01-08-2011, 03:03
Teşekkürler hayırlısı bakalım millet son 4 günde başvurup agustosa gittise biz hayli hayli gideriz:D

Vatan seni bekler koçç.. :D Giderken heyacanlı olursun ne ile karşılaşacağım acaba dersin.. Endişede duyarsın.. Ama alıştıktan sonra hiç gitmeyesin gelir askeriyeden.. Hiç yaşamadığın dostlukları orada görürsün.. Hiçbir zaman unutulmayacak anılar barındıracaksın.. Ben askerde her sabah sinirle kalkardım.. :D İçtima diye diye ömrümü yediler.. Nöbetçi çavuş kolluğu tut bi yandan.O adam nerede şu adam nerede komutan seni uğraştırı..r Sanki adamın bekeçisiyimm :mad: . Off off. Devriyeleri ben atardım genellikle.. :D Nöbetçilere istediğin gibi ceza verirsin.. Erlere.. Sinir gittiğin artistlermi var mesala.. Hemen eğitime çekerdim ben.. Marş söylettirirdim.. Tüfekli hareketler , çök , kalk yat , koş falan :D aCAYİP EĞLENCELİ YA.. gECE HEP DEVRİYE ATMAYA KALKARSIN.. bAZEN İSYAN EDERSİN BAZEN İSE DUYGULANIRSIN.. çOK FARKLI BİR ORTAM... bEN HALA ÖZLÜYORUM O GÜNLERİ.. MAYISIN 17 SİNDE TESKERE ALDIM BENDEEEE :)

cryson
01-08-2011, 19:15
341.donem bende varım:D bugun sınava gıren oldumu??

Duygusal_Militan
01-08-2011, 20:32
341.donem bende varım:D bugun sınava gıren oldumu??

Torunlarımın torunları :D 337 KD gittik bizde.... Dede olduk ...Bir ayağımız tutmaz oldu artık.... Allah yolunuzu açık etsin.. Vatan size emanet... :o

orhande
01-08-2011, 20:58
Vay be geçen sene bu dönemde askere gitmek için geri sayım yapıyordum...

Gidecek olanlara Allah kolaylık ve sabır versin...

Ramazanda askerde olmak zor oluyor...

(EMEKLİ 335 KD)

seckin35
04-09-2011, 17:19
Arkadaşlar ben yarın tecıl bozduracam aralıkta kısmetse askerım tecıl bozduruldugu gunmu muayne olunuyor

bide kasımda evrakları almaya gıdıcez sanırım:)

bide çokmu uzun sürüyor işlemler:S

orhande
04-09-2011, 17:44
Arkadaşlar ben yarın tecıl bozduracam aralıkta kısmetse askerım tecıl bozduruldugu gunmu muayne olunuyor

Fazla uzun sürmez, en geç 2 günde halledersin.
Tabi aksilik çıkmaz ve çok uzun kuyruklar olmazsa...
ve işini son güne bırakmazsan...

seckin35
04-09-2011, 18:01
Fazla uzun sürmez, en geç 2 günde halledersin.
Tabi aksilik çıkmaz ve çok uzun kuyruklar olmazsa...
ve işini son güne bırakmazsan...

Saol Orhan:)

sanmam bu aralar hafif olurda ama 20 eylulden sonra dökülür herkes ben birkere tecıl ıcın gittim aofye kayıt olurken son anda yetiştim işte saat 13te girdik hava baya kararmıştı yani yarın halolur gibi inş. işim:)

kadıköy-12
04-09-2011, 18:52
Vay be geçen sene bu dönemde askere gitmek için geri sayım yapıyordum...

Gidecek olanlara Allah kolaylık ve sabır versin...

Ramazanda askerde olmak zor oluyor...

(EMEKLİ 335 KD)

Saygılar dede :D (337 KD)

Öncelikle hayırlı olsun.Sağlık sorunu yoksa 1 günde çok rahat biter işlemler.Evet Kasım'da meşhur sarı zarfı alacaksın :)

seckin35
04-09-2011, 19:08

Öncelikle hayırlı olsun.Sağlık sorunu yoksa 1 günde çok rahat biter işlemler.Evet Kasım'da meşhur sarı zarfı alacaksın :)

Teşekkürler:)

Allaha Şükür atom bombası gibiyim:D

orhande
04-09-2011, 19:36

Eyvallah torun :p