PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müjdat Gezen Açılım için Sert Konustu...-Açılımın 2.Aşaması-

vioLette
06-03-2010, 20:27
Müjdat Gezen sert konuştu
05-03-2010 18:23

Ünlü sanatçı: Başbakan’ın yemeğine gitmem çünkü karnım tok. Böyle şeyleri yemem!

Demokratik açılım konusundaki fikirlerinden yararlanılmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen yemekli toplantıların ikincisine sinema sanatçıları davet edilecek. Ama şimdiden bir çok sanatçı davete katılmayacağı açıklamaya başladı.

Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinde yer alan habere göre; Fatma Girik, Kadir İnanır, Tarık Akan’dan sonra Müjdat Gezen’de “Davet edilsem de gitmem. Çünkü benim karnım tok. Ben böyle şeyleri yemem” diyerek tavrını koydu.

AÇILIM HAKKINDA SANATÇILARIN YOrUMLARI:

KİM NE DEMİŞTİ

FATMA GİRİK: Kahvaltıya davet edilmediğini belirten Girik, üç maymunu oynayamayacağını, Başbakan’ın birlik beraberlik çağrılarını samimi bulmadığını belirterek: “Ben bu kahvaltıya çağrılmadım, çağrılsam da zaten gitmezdim. Birlik beraberlik, demokratik açılım adına yapılan toplantıya bile davet edilirken ayrım yapılıyor. Bu bile konsepte aykırı...

Ben Fatma Girik olarak var olan sorunları teğet geçemiyorum, ağlayan bir ekonomi var, sokaklarda perişan olan TEKEL işçileri var. Başbakan’ın beni davet etmemesi gayet doğal. Zaten Başbakan’ın davetinde yer alıp da, yaşadığımız şu sıkıntılı dönemde birlik beraberlik çağrılarına kafa sallamak halkın sözcüsü Fato’ya ters gelirdi” demişti.

KADİR İNANIR: Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da değil, tüm Türkiye’de kanayan yara var. Türkiye’nin hiçbir siyasetçisi Doğu’yu ve Güneydoğu’yu benim kadar bilemez. 41 yıldır o bölgelerde film çekiyorum.

Coğrafyayı tanımadan film yapamazsınız. Orada yaşayan insanların kültürünü, sosyal hayatını, bölgenin ekonomik koşullarını bire bir yaşayan, gözlemleyen bir sanatçıyım.

BU konu, resepsiyonlarla çözüme kavuşturulacak bir iş değil. Resepsiyonlara katılıp sonra bölge hakkında ahkam kesiyorlar. Sayın Başbakan’ın daveti henüz bana ulaşmadı. Davetiye gelince katılıp katılmama konusunda kararımı veririm, şimdiden bir şey söylemek istemiyorum.

TARIK AKAN: TEKEL işçilerine destek ziyaretinde şunları söyledi: O toplantı, oraya katılan sanatçılar beni ilgilendirmiyor. Emekçilerin bir arada olması, emekçilerin dayanışması önemlidir. Bu bir demokrasi mücadelesi, bu demokrasi mücadelesinde emekçilerin yanında olmak gerekirdi. Demokrasi buradan başlar.

Kara_Kedi
06-03-2010, 22:33
birşeyler yapılması gereken ama yanlış değerlendirilip yanlış müdahale edilen bir konu, doğu ve kürt meselesi. ben de gözlemlerim sonucu yanlış ilerlediğine ve zararlı olduğuna karar verdim açılım sürecinin.

vioLette
06-03-2010, 23:02
Demokrasi için atılan adımların pek demokrasiyle alakalı olmadığını düşünüyorum elbet ayrımcılık yaratacak bazı kalıplaşmıs yalnışlar çözülmeli ama bu şekilde değil.temel olarak ilk başta sosyal eşitçilik ve ekonomik alanda bölgesel olarak kalkınma sağlanmalı ve işsizliğe buna bağlı olarak adam kayırma yoluyla işe alımlar engellenmeli ki eşitlik ve sonunda demokrasi olsun yoksa yok kürt açılım yok alevi açılım bu demokrasi değil bire bir ayrımcılığın kökleştirilmesidir bana göre:)

Kara_Kedi
06-03-2010, 23:06
katılıyorum canım.

vioLette
06-03-2010, 23:19
katılıyorum canım.

aynı düşündüğümüze sevindim;):):)

_Cemil_
06-03-2010, 23:42
müjdat gezen çok iyi demiş karnım tok diye. hem karnımız tok hem gözümüz kör değil allaha şükür...

vioLette
07-03-2010, 00:12
müjdat gezen çok iyi demiş karnım tok diye. hem karnımız tok hem gözümüz kör değil Allaha şükür...

Kesinlikle ve umarım böyle düsünen kişilerin sayısında artma olur:)

vioLette
12-06-2011, 14:46
Güncelliğini yitirdiği için kilit