PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AKP nin kazanmasinda en büyük etken !!

peja
23-09-2007, 21:55
Evet arkadaslar, ne dersiniz?

sirmuzzy
24-09-2007, 00:46
kesinlikle 4'ü de var. ama en büyük etken e-muhtıra. halk artık darbe istemiyor. ve e-muhtıranın karşısında dik durabilen akp ye oy verdi 1 kısım insanlar.

Aykut Balaban
24-09-2007, 01:45
İcratları oldugunu dusunmuyorum.
Devlet mallarını özelleştirmek dısında icraatları yok bana gore
Eskı Cumhurbaskanının da bence pek ılgısı yok.
İktidarın alternatıfı muhalefettır.Muhalef yok iktidar tek seçim.
Cumhurbaskanı secımınde AKP hakkı yenmıstır.Bnun oylarda etkısı coktur.
CHP ile ordu ortak hareket eder oldu.
En önemlısı Sol
Sol parti cikaramamaya devam ederse Akp ıktırdarda hep olucak.Sol toparlanır ıse ve bır bırlesme olur ıse Sol yumrugunu masaya vurur.

Not:Chp sol bır partı olarak gormuyorum.

sirmcoktay
24-09-2007, 02:59
darbe kotu bısey!!
kenan evrenı kınıyorum

zuper
24-09-2007, 17:39
bence seçeneklerde çok eksik var.

sirmuzzy
24-09-2007, 17:40
bence seçeneklerde çok eksik var.

ne mesela

izmir_murat
24-09-2007, 17:41
aslında hepsi etken ama soruya göre en büyük etken kesinlikle chp/baykal

sirmuzzy
24-09-2007, 17:52
tabii ki . baykal e-muhtıra nın olduqu qün demokrasiden yana tavır alacağına başka 1 şelerden medet umdu. ayıp

zuper
24-09-2007, 19:57
ne mesela

Yıllardır ezilen varoşların artık bende varım demesi

Daha önceki yıllarda hükümetlerin ve yöneticilerin beceriksizliği ekonomik krizler vb.

AB ve ABD'nin ve yerli medyanın desteğini alması

Karşılarında Güçlü Bir Muhalefetin Olmaması (Hatta Ayakta Uyumaları)

sirmuzzy
24-09-2007, 20:02
Yıllardır ezilen varoşların artık bende varım demesi

Daha önceki yıllarda hükümetlerin ve yöneticilerin beceriksizliği ekonomik krizler vb.

AB ve ABD'nin ve yerli medyanın desteğini alması

Karşılarında Güçlü Bir Muhalefetin Olmaması (Hatta Ayakta Uyumaları)

evet katılıyorum

sirmuzzy
24-09-2007, 20:03
ama icraatler gözardı edilemez. sadece baykal muhalefet yapamadı die bir parti %47 oy almaz. %47 büyük bir oran arkadaşlar. yukarıdaki 4 etken de var bence

Sognare
24-09-2007, 20:14
bykal tabiiki...
güçlü bi lider olsydı
tkkrr iktidr olamazdı akp ayrıca adam işini blio
yani başbakanmz..
insnlar sevdi..
deniz baykal biz atatürkçü gençlie veremdleryle kalsn köşede ..
:s

Aykut Balaban
24-09-2007, 20:57
İcraattleri neymiş mrk ettim ?

Sadece muhalefete mal etmek yanlıs tabıkı.%47 oy alabılıyorsa bır partı kı bu partı 4 senedır de iktidar ise demek kı halk gercekten sevıyor.
Neden sevdıklerını anlamasamda :)saygı duymak lazım

sirmuzzy
30-09-2007, 02:06
valla bazıları da diyo ki bunlar 4.5 sene öle mal mal oturdular orda hiç bi şe yapmadılar halkımızda salak ya hani gitti yarısı ona oy verdi .

ben her görüşe saygı duyarım ne diyim :)

lazkopat
30-09-2007, 19:04
Bence tartışmasız icraatlarıdır. Çünkü ülke unuttuğu o istikrarlı günlerine tekrar kavuştu. Her şeye zam gelmesi bir yana indirimler dahi oldu. Döviz düştü, Türk lirası değerlendi.. Sağlık sektöründe yaptığı icraatlar görmezden gelinemez. Keza eğitim de de öyle.. E daha ne olsun.. Sezer'in ve Baykal'ın tüm engellemelerine rağmen bu kadar yapıldıysa çok büyük bir başarıdır..

tolgapulat
06-10-2007, 03:09
En buyuk etken nasıl baykal oluyo cok merak edıyorum?4 senelık bı ıktıdar para gırısı sayesınde,enflasyonda artıs yok..ve sıstematık olarak halkın önündeki 10 sene ama araba ama ev kredısıyle bankaya borcu var yani istikrara ihtiyacı var..(ki kaosta develeasyonu kaldıramaz)..bu durumda hukumetın icreatları bence..tabiki sahsi fikrim..

marlboro
07-10-2007, 00:04
bence seçeneklerdeki en önemli eksik r.tayyip erdoğan faktörü.

akp nin kadrolarını incelerseniz halkın yerden yere vurduğu eski popüler partilerin çekirdek kadrolarının bu gün kü akp de olduğunu görürsünüz.yani bürokratlar ve vekiller bu ülkeyi uzun zamandır yöneten ve yönlendiren insanlar gibi... bence tabii

mumyac
07-10-2007, 16:54
bence seçeneklerdeki en önemli eksik r.tayyip erdoğan faktörü.

akp nin kadrolarını incelerseniz halkın yerden yere vurduğu eski popüler partilerin çekirdek kadrolarının bu gün kü akp de olduğunu görürsünüz.yani bürokratlar ve vekiller bu ülkeyi uzun zamandır yöneten ve yönlendiren insanlar gibi... bence tabii

bencede tayyip erdoğan eksik...

atlantik
07-10-2007, 16:59
aslında hepsi etken ama soruya göre en büyük etken kesinlikle chp/baykal

bende onu oylamıştım evet haklısınız

gülyabanii
24-10-2007, 21:31
akp nin kazanmasındaki en büyük ve tek etken cehalettir arkadaşlar...

darkangel
24-10-2007, 23:02
akp nın kazanmasında tek etkn cehalet denilirse aradaki bilinçli seçmenleride harcamış olursunuz,herkese saygı duymak gerekli,ben akp lı değilim ama fazla yüklenme taraftarıda değilim sonuçta ne olursa olsun ne yapılırsa yapılsın bizi herbirimizi etkilio,hem belki böylesi daha iyi oldu bikaç yıl içerisinde ekonomik bunalım yaşanacak ayrıca ab şuan sessız duruo ama içten içe dayatmalar sokuluo...şu 10sene halkın günlük yaşam koşulları bakalım değişiklik gösterecekmi?sabırla beklicez mecburen...

yorgundemokrat
26-10-2007, 02:57
seçenekte olmayan ço sık var.halkın dını duygularının içinde yer alarak kendıne bır çatı olustuırarak oyları topladı.ve chp denız baykal halkanın bır çemberıydı