PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : terörü neden durdurmak istemiyorlar?

peja
23-09-2007, 21:53
terörü neden durdurmak istemiyorlar? ya da kimler yok etmek istemiyor?
istemeyenler arasında türkiyeden atanmış veya seçilmişler olabilir mi? tamam seçilmişler kesin var da atanmışlar da olabilir mi?
vakti zamanından neden kapsamlı bir sınır ötesi hareket yapmadık? 36. paralenin güneyine inebilseydik mesela sorun çözülürmüydü? vakti zamanında bu hainler iran sınırından girerken neden bir nota dahi veremedik. şimdi de veremiyoruz gerçi nota. zira müzik notası değilmiş bu öyle diyorlar.
not: teröre bu güne kadar 200 milyar dolar para harcanmış.
bütün oyun bu 200 milyarda mı kilitleniyor yoksa? az para değil o para ile doğu illerimiz ihya edilirdi

sirmuzzy
24-09-2007, 00:44
güzel 1 konuya değinmişsin .36.paralel in güneyi yıllardır ve halen bağdat'ın kontrolünde dolayısıyla 36.paralelin altına inmek imkansız.hadi kuzeyinde ırak 91 den buyana hava sahasını kullanamıyor. yasak.ama onun altı tamamen merkezi hükümetin kontrolünde.kaldı ki 36.paralelin güneyine inmek de gerekmiyor bana göre.

vakti zamanında sınır ötesi harekat yapamadık. evet katılıyorum sana. ama vakt-i zamanında biz barzaniyi ve talabaniyi destekliyorduk. türkiye o 2sini desteklemeseydi bugüne kadar yaşayamazlardı zaten.

200 milyar dolar dehşet bir rakam. burada acaba niye acemi erlerin yıllardır doğuya gittiğini sormak lazım. profosyonel askerliğe geçiş için niye 2008 e kadar beklenildi?sormak lazım.

Testament96
24-09-2007, 00:49
200 milyar dolar dehşet bir rakam. burada acaba niye acemi erlerin yıllardır doğuya gittiğini sormak lazım. profosyonel askerliğe geçiş için niye 2008 e kadar beklenildi?sormak lazım.

Sen 1 gecede atılan ( Baskına karsı koymak için atılması gereken...) Aydınlatma mühimmatının fiyatını biliyormusun?? Rakamın şişmesi tuhaf değğil!! Hesap ortada...

Ayrıca Türkiyede mevcut 5 Komando Tugayının Profesyonel eğitim aldıgını, ve Şehitlerin de zaten bu profesyonel Birliklerden de verildiğini??

Birde, demişsin acemi erler die..Acemi birliklerinden Doğu/Güneydoğuda konuşlu olanın bir tanesinin adını yaz, ben kafamı kesip atacam bu masaya!!

+ Bu konu Güneydoğuanadolu Bölgesinde Çatışmalara katılmamış genç arkadaşlar arasında işlenmesi ne kadar uygun bilemem!! Kafasının üzerindenmermi geçmeyenler bazı konuları anllayamaz, anlatamaz...Kınıyorum bu mesaj başlığını!!

sirmuzzy
24-09-2007, 01:07
Ayrıca Türkiyede mevcut 5 Komando Tugayının Profesyonel eğitim aldıgını, ve Şehitlerin de zaten bu profesyonel Birliklerden de verildiğini??

Birde, demişsin acemi erler die..Acemi birliklerinden Doğu/Güneydoğuda konuşlu olanın bir tanesinin adını yaz, ben kafamı kesip atacam bu masaya!!

ben acemi er derken acemi eğitimindeki erlerden bahsetmiyorum. ister acemi eğitimini tamamlayıp doğuya usta birliğine gidenler olsun isterse komandolar olsun, karşısındaki terörist 5-10 senedir o dağlarda. bizimkiler se yani muvazzaf askerle karşısındakine göre acemi. acemiden kastım bu.

Testament96
24-09-2007, 01:09
;) Dağ kadrosundaki bir terörist en fazla 1 yıl yaşar...(Ortalama 8 ay ..) [Bir itirafcıdan...]

sirmuzzy
24-09-2007, 01:10
;) Dağ kadrosundaki bir terörist en fazla 1 yıl yaşar...(Ortalama 8 ay ..) [Bir itirafcıdan...]

ben önüme gelen her itirafçıya inanmam. sen inanıyorsan sana kalmış

sirmuzzy
24-09-2007, 01:17

Şehit Asteğmen Zeki Burak Okay

google a yaz adını herşey çıkar. "vatan sağolsun diyemeyeceğim" diyen ananın oğlu. foçadan annesine telefon açıp " sadece 2 kere silah attım" diyen asker.

ben acemi derken böyle acemileri kastettim.

Testament96
24-09-2007, 01:28
ben önüme gelen her itirafçıya inanmam. sen inanıyorsan sana kalmış

Yaw onu ben yakaladımmm....Daha neyine inanmayayım!! it gibi titrerken duyan benim..ardından yakalanann 14 kişide bunları doğruluyor..iyi brader sen inanma..Zaten başımıza ne gelcekse bu inancsızlıklar yuzunden gelecek...neyss dediğim gibi bu post'u protesto ediyorum!! yazmıyorum!!
ula çatışan biziz....Deviren biziz....Sen gelmiş, sanki benim mevzi arkadaşımız gibi ben ona inanmam diyorsun!!! Allah nefaset versinn brader!!!

sirmuzzy
24-09-2007, 01:42
Yaw onu ben yakaladımmm....Daha neyine inanmayayım!! it gibi titrerken duyan benim..ardından yakalanann 14 kişide bunları doğruluyor..iyi brader sen inanma..Zaten başımıza ne gelcekse bu inancsızlıklar yuzunden gelecek...neyss dediğim gibi bu post'u protesto ediyorum!! yazmıyorum!!
ula çatışan biziz....Deviren biziz....Sen gelmiş, sanki benim mevzi arkadaşımız gibi ben ona inanmam diyorsun!!! Allah nefaset versinn brader!!!

mesele senin yakalaman değil ki .ben yakalamasaydım ben inanmazdım.

1 şeler bilmek için de senin mevzi arkadaşın olmaya gerek yok.ama heyhat sen ne anlarsın

Aykut Balaban
24-09-2007, 01:52
Ben olayı askerıye baglamıyorum.
Belkı bu laftan cok sıkıldınız ama Türkiye bagımsız bır devlet degil.
Hala bır iş yaparken danısıyoruz.ABD dur dıyor duruyoruz.
Bugun kuzey ıraktan önce içimizi düzeltmemız lazım.
Yukarıda kı asker arkadasa saygı duyuyorum.Onun ne yasadıgını da bılemem.Benden ve bızden daha cok sey bıldıgı,yaşadıgı kesındır.

Bugun adamın tekı cıkıp Diyarbakırda ayaklanma cıkartırım dıyor ıse ılk once bunu cozmek gerekır dıye dusunuyorum

sirmcoktay
24-09-2007, 02:45

arkadasım ben senı kınıyorum
atalarımız cephede catıstı ya onlar yuzune vurdular mı bunu
sen cephede catıstın neden vuruyorsun yuzumuze
yarında bız catısacagız bızde mı boyle yapalım

her türk evladı bunu yapacak güçte ve inançtadır
sen ve senın mevzı arkadasların ayrıcalıklı degıL
bızden bı farkınız yok
kımsenın kımseden farkı yoktur...

bıze verılırse bızde yuregımızle son nefesımıze kadar bunu yaparız
emın oLLL
vatanını mılletını annesını babasını kardesını seven herkes yapar...

sen cok sey yapmadın arkadasım emın oL

yaptıklarının karsılıgınıda elbet alırsın.. onun acık olsun Allaha emanet ol

sirmcoktay
24-09-2007, 02:47
ayrıca teror konusunu acabılmek ıcın
oralarda catısmıs bırımı olmak gerekır

Orgeneralımız
ve dıger ust rutbelıler
catıstı mı ?

yada basbakan
cumhurbaskanımız

??

sirmuzzy
24-09-2007, 02:51
arkadasım ben senı kınıyorum
atalarımız cephede catıstı ya onlar yuzune vurdular mı bunu
sen cephede catıstın neden vuruyorsun yuzumuze
yarında bız catısacagız bızde mı boyle yapalım

her türk evladı bunu yapacak güçte ve inançtadır
sen ve senın mevzı arkadasların ayrıcalıklı degıL
bızden bı farkınız yok
kımsenın kımseden farkı yoktur...

bıze verılırse bızde yuregımızle son nefesımıze kadar bunu yaparız
emın oLLL
vatanını mılletını annesını babasını kardesını seven herkes yapar...

sen cok sey yapmadın arkadasım emın oL

yaptıklarının karsılıgınıda elbet alırsın.. onun acık olsun Allaha emanet ol

katılıyorum adamım. surda 2 sene sonra biz de gitcez yüksekova ya da şemdinli de düşse gideceez bizim elimizde değil paşa paşa gitceez ölürsek ölcez kalırsak dönceez

kaldı ki ben gönüllü komando olmayı düşünüyorum. niceleri war

sirmcoktay
24-09-2007, 02:55
bu isteğe bağlı birşey değil
bu vatanda doğdun
burdan ekmek yiyorsun
burdan nefes alıyorsun
bunları yapmak senın boynunun borcu
hepımızın borcu

atalarımız zamanında ne yaptıysa bızde onların hakkını verecegız
canakkaleleler
ınonuler
sakaryalar
ne cabuk unutuldu da
2 capulcuyla dagda catısmalarla hava atılır oldu :S

sirmuzzy
24-09-2007, 03:08
ya oktay salla ona buna hava basıyo iste

peja
24-09-2007, 07:22
Arkadaşlar biraz sakin lütfen....Bir konu actık herkez vereceği fikirlerde özgürdür...sirmuzzy yorum yapmış polemik böyle başlamış orada aşalayıcı bir söz yok fakat acemi demişsin bu acı gercekler her zamanda olmasa ama belli askerlik 18 ay fakat catışmaya gitmeden dağ deneyimleri tatbikatlar bunların hepsi öğretilik catışmaya cıkılıyor....

Testament96 arkadaşım yaşanmış bu tür olayları anlatmaya gerek yok zaten herkez anlatsa gizlilik diye bişey olmazdı...Doğru şerefsizlerin yakalandıklarında it gibi titredikleri fakat bunların dağda kalma sürelerinin bir sınırı yok....

Neyse arkadaşlar yorumlarınız fikirleriniz için eyvallahta tartışma daha fazla sürmesin diğer arkadaşlardanda yorumları bekliyorus....

sirmuzzy
24-09-2007, 13:01
evet peja sana katlıyorum

sirmcoktay
24-09-2007, 13:05
ortamı germeye calısmıyoruz yanlıs bıseyler soylendı duzelttık

zuper
24-09-2007, 17:32
Türkiyeyi baskı altında tutmak için kullanılan araçlardan bi tanesi de terör.

Testament96
24-09-2007, 21:20
ya oktay salla ona buna hava basıyo iste

ne havası Qardesh??* Öle ufak hesaplarda işim olmaz..Geröçekleri iletmek istedik!! anlayana..Bu arada sirmcoktay denen arkadaş, beni kına sorun değilde: Yok ayrıcalıklı değilsiniz filan yazmıssın..Bizde öle bişi demedik!! Bişi demiiyorum brader, gidin-Görün- Hissedin!!!
Bu arada yanlış şeyler kullanmışlar filan demişş yukarıda peja denen arkadas! Biz yanlış bişi yapmadıkki yanlış kelimeler kullanalım..:cool:

Hesabımız ortadadır..Herkezlede Görmeyede hazırız..Bu postun polemik olacağı zaten belliydi..benim yorumlarım bu! 285 yıl sonrada gelseniz bu böyle olacaktır... o kadar....uzatmaya gerek yok...Tecrübelerim bana yeter de artar..Gerekirse sizede yeter...;);)

Testament96
24-09-2007, 21:22
ortamı germeye calısmıyoruz yanlıs bıseyler soylendı duzelttık

ben eminim qardesh , yanlış bişi olmadıgından..o sana göre yanlış oka?!

Testament96
24-09-2007, 21:38
ayrıca teror konusunu acabılmek ıcın
oralarda catısmıs bırımı olmak gerekır

Orgeneralımız
ve dıger ust rutbelıler
catıstı mı ?

yada basbakan
cumhurbaskanımız

??

bilmediğiniz soruları buraya show amaçlı sormayınız!!!

peja
24-09-2007, 22:25
ne havası Qardesh??* Öle ufak hesaplarda işim olmaz..Geröçekleri iletmek istedik!! anlayana..Bu arada sirmcoktay denen arkadaş, beni kına sorun değilde: Yok ayrıcalıklı değilsiniz filan yazmıssın..Bizde öle bişi demedik!! Bişi demiiyorum brader, gidin-Görün- Hissedin!!!
Bu arada yanlış şeyler kullanmışlar filan demişş yukarıda peja denen arkadas! Biz yanlış bişi yapmadıkki yanlış kelimeler kullanalım..:cool:

Hesabımız ortadadır..Herkezlede Görmeyede hazırız..Bu postun polemik olacağı zaten belliydi..benim yorumlarım bu! 285 yıl sonrada gelseniz bu böyle olacaktır... o kadar....uzatmaya gerek yok...Tecrübelerim bana yeter de artar..Gerekirse sizede yeter...;);)

oo arkadaşım biz nediyoz sen nediyosun kendi adıma konuşayım ayrıca kimse yanlış söylemiş diye bir konuşma yapmadım.... Neyse böyle bişey yapacağınızı bilseydim konuyu acmazdım ve ayrıca Testament96 üyeli arkadaşım taktir ettiğim üyelerden biriydin paylaşımların bakaımından ama bu davranısın beni üzdü ....

Yetkililerden konunun kapatılmasını istiyorum.... ve bu konu hakkında benden sonra yazı yazılmasını istemiyorum.....;)

Testament96
24-09-2007, 23:02
kırıcı olmak istemedim..İstemeden oldu isem de özr dilerim....

sirmuzzy
24-09-2007, 23:17
Tecrübelerim bana yeter de artar..Gerekirse sizede yeter...;);)

ben o kadar eski askerin tecrübesinden yararlandım niye adamlar saygılı , "sen askerlik yapmadın anlamazsın sen bilemezsin " demediler..

halen tecrübesine danıştığım subay abilerim var , onlar da "sen askerlik yapmadın anlamazsın sen bilemezsin " tavrında değiller.

ama hocam sen bayağı aşmışsın tebrik ederim. gören özel harp dairesinde görevli sanacak. neyse tecrübelerin sana yetsin. o bize yeter.

Flight
24-09-2007, 23:25
Arkadaslar tadini kaciriyorsunuz yine. biraz sevgi saygi hosgoru, bu mudur?

sirmuzzy
24-09-2007, 23:26
Arkadaslar tadini kaciriyorsunuz yine. biraz sevgi saygi hosgoru, bu mudur?

abi bize deme lütfen

Flight
24-09-2007, 23:36
sizi bizi yok ki bu isin! burda hep beraber biz variz. tartismayin demiyorum, gerekirse kufurde edin ama birbirimize degil! kime edilmesi gerektigini hep beraber biliyoruz zaten. Bilmediklerimiz icinde yaraticiliginizi kullanin :)

sirmcoktay
25-09-2007, 02:15
Hesabımız ortadadır..Herkezlede Görmeyede hazırız..Bu postun polemik olacağı zaten belliydi..benim yorumlarım bu! 285 yıl sonrada gelseniz bu böyle olacaktır... o kadar....uzatmaya gerek yok...Tecrübelerim bana yeter de artar..Gerekirse sizede yeter...

evet tecrubelerınle sana hayatında basarılar ...

ayrıca show yapmaya calısanlar ortada !!!

show yapacak olsam burda olmazdım emın oLL

sirmuzzy
25-09-2007, 02:33
bizim amacımız show olsa çoktan piyasanın kralını yapmıştık

Testament96
25-09-2007, 03:12
özür diledik kırdı ısek..uzatmayın gençler....

sirmcoktay
25-09-2007, 11:36
kırıcı olmak istemedim..İstemeden oldu isem de özr dilerim....

pardon son yazdıklarımı ozurunden sonra yazmısım
kusura bakma
aynı sekılde bende kırdıysam ozur dılerımm

sirmuzzy
20-10-2007, 01:08
perde arkasından türkiyeyle savaşıyorlar işte bu kadar basit

darkangel
22-10-2007, 18:57
aykut balaban sana katılıyorum evet biyerlere bağımlıyız ve BM ya da NATO deniilen emperyalizm kuruluşalrına üye olmaya devam ettikçede kimse bizi bağımsız özgürlükçü TÜRKİYE haline getiremez....

sirmuzzy
22-10-2007, 21:44
http://www.acikogretim.gen.tr/sehitlerimiz-icin-yuruyus-t4017.html?p=71414#post71414