PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DTP kapatılmalımı?

tulub001
09-12-2009, 21:51
evet veya hayır seçeneklerınden bırını seçın

hülisch
09-12-2009, 21:56
Evet...

NYANA
09-12-2009, 21:59
Evet kapatılsın

~~MoRMeNeKŞe~~
09-12-2009, 22:06
açılması hatalıydı ki:)

orhande
10-12-2009, 02:01
Tayyip Erdoğan'ın lafı geldi aklıma:::> Bırakalım dağa mı çıksınlar, en azından böyle gözümüzün önündeler... (***)

~~MoRMeNeKŞe~~
10-12-2009, 02:04
Tayyip Erdoğan'ın lafı geldi aklıma:::> Bırakalım dağa mı çıksınlar, en azından böyle gözümüzün önündeler... (***)

evet hatta o kadar yanaştılar ki gözümüze batıyorlar artık:)

fays
10-12-2009, 03:08
DTP'nin marjinal olduğu,bilinçsiz bir kitlesi olduğu,kitlesini kontrol edemediği,tabanının aşırılığa müsait olduğu,Kürt halk'ının sorununu "Öcalan sorunu'na" indirgediği doğru. Ancak bence kapatılmamalı,en nihayetinde onlar uzaydan gelmediler ya da kontenjandan meclise girmediler,halk'ın oylarıyla geldiler. Hali hazırda hepimizin canını yakan bir Kürt sorunu var,DTP kapatılırsa Kürt sorununda daha da gerilere düşeriz.

İKTİSAT
10-12-2009, 03:20
Mantık olarak kapatılmaması taraftarıyım nedeni ise memleket düzeyinde kapatıldığı taktirde 80 li yıllara dönme olasılığı çok yüksek o yıllarda siyasi görüş tarafları arasında yaşanan ve devlet otoritesinin etkin olmadığı insanlarımızn zarar gördüğünü düşünecek olursak bugün kü olaylara da aynı gücün veya aynı elin dokunduğu kanısındayım........fakat insan tarafım kapatılması gerektiğini düşünüyor 7 tane şehidimizin ve bilmediğimiz kaç şehidimizin kanları yerde kalsın istemiyorum ne olursa olsun ben bu memleketin insanı isem kapatılsın diyorum..............................!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

feratt
10-12-2009, 03:59
dtp kendi içinde bölünmüş durumda ahmet türk çıkıp sağ duyulu açıklamalar yaparken demirtaş çıkıp nerdeyse Türkiye Cumhuriyetine meydan okuyor.
bence kapatılıp kapatılmaması pekte önemli değil dtp nin çünkü yeni parti kursalar oylarını arttırıp tekrar çıkacaklar piyasaya, kapatılmazsa da kendi içlerinde bölünmüş durumları ülkenin hayrına olmayacak.
anlayacağınız bizim kapatılsın veya kapatılmasın dememizin hiçbir mantığı yok maalesef.

merdem
10-12-2009, 10:33
bugün dtp kapatılır yarın başka bir adla yeni parti kurarlar..oyları da artar çünkü mağdur (!) olacaklar...bence bunlara siyaset yasağı getirilmeli.aslında birçok vekile yasak getirilmeli her önüne gelen meclise girememeli.ama nerdeee.

emrah2907
10-12-2009, 13:18
DTP'nin marjinal olduğu,bilinçsiz bir kitlesi olduğu,kitlesini kontrol edemediği,tabanının aşırılığa müsait olduğu,Kürt halk'ının sorununu "Öcalan sorunu'na" indirgediği doğru. Ancak bence kapatılmamalı,en nihayetinde onlar uzaydan gelmediler ya da kontenjandan meclise girmediler,halk'ın oylarıyla geldiler. Hali hazırda hepimizin canını yakan bir Kürt sorunu var,DTP kapatılırsa Kürt sorununda daha da gerilere düşeriz.

benim düşüncelerimi dile getirmiş.çözüm olabileceğini sanmıyorum partinin kapatılmasının. kapatsan başka bi isimle yine açacaklar. parti açmasalar dağdan inmeyecekler, dağdan inmeyince de yine şehitler verilcek :S ne biçim iş anlamadm gitti. Türkiye daha önce bu kadr çözülmez bi iç sorunla karşılaşmadı heralde. Allah sonumuzu hayır etsin. Tek dileğim, tüm terör güçlerinin silahlarını bırakıp teslim olmaları ve ırk ayrımı olmadan barış içinde yaşayabilmek.Tabiki "mlliyetçilik" anlayışımıza zarar gelmeden..

graphicer1
10-12-2009, 13:37
Partinin kapatılıp kapatılmaması mesele değil. Mesele olan açık açık PKKya destek vermeleri. Adamlar meclistede meydanlardada açık açık PKKya destek veriyorlar. Asıl bunun önlenmesi lazım.

NYANA
10-12-2009, 13:38
ben kesınlıkle kapatılsın dıyorum ama bır taraftanda dusunuyorum bu dtp yı kapatsan bır turlu kapatmasan bır turlü kapatmasan isteklerı bıtmıyor tv kanalı unıversıtelerde bolum acılım lıderlerının yasam koşulları vs.vs. bır suru sey bıtmez bunların ısteklerı kapatsanda goruyoruz kapatma davası gundeme geldı acılım bıttı dendı saldırılar duzenlendı ınsanların araclarını yaktılar ınsanlara zarar verdıler 7 tane sehıt verdık 1 de küçük kızımız yitip gıttı bunun sonu nereye gıder bılemıyorum ama unutulmamalıkı bu topraklarda bızımle yasayan alevi çerkez laz kökenınden kardeşlerımızde var yanlızca kürtler yok.

graphicer1
10-12-2009, 13:43
Bunun sonu her zaman her ülkede iç savaşa gitmiştir. Çünkü dış ülkeler bu tür olayları ateşlemeyi bırakmıyorlar. Irakta Afganistanda Mısırda bir sürü müslüman ülkede bombalar patlıyor. Siz sanıyormusunuz ki bunları araplar kendileri patlatıyor. Hepsi hikaye. İngilizler bi tarafa bomba koyuyo patlatıyor. Ertesi gün Amerikalılar karşı tarafa bomba koyuyor patlatıyor. Sonra silahları satıp hadi bakalım savaşın diye gaz veriyorlar. Alın size iç savaş.

NYANA
10-12-2009, 13:50
aynen sana katılıyorum garphicer 1 bunlar aslında dış ulkelerin oyunları gormuyormusunuz pkk nın elınde bulunan sılahlarda amerıkan menşei hersey ortada aslında amerıka ingıltere yanınzdayız deyıp pkk ya alttan alttan derstek verıyor.

~~MoRMeNeKŞe~~
10-12-2009, 15:11
bugün dtp kapatılır yarın başka bir adla yeni parti kurarlar..oyları da artar çünkü mağdur (!) olacaklar...bence bunlara siyaset yasağı getirilmeli.aslında birçok vekile yasak getirilmeli her önüne gelen meclise girememeli.ama nerdeee.

en mantıklısı;)
Belli bi suçtan yargılanan insanların milletvekili olmaması gerek ama nedense Milletvekillerin %90 ı suçlu:)
2 gündür tv de izlediğim şeyler beniinsnlıktan soğuttu,onlada insan yazık derken bi anda ölmelerini istedim.Yazık gerçekten insanlığımdan utandım.
Ayrımcılık iyi birşey değil ama yerine göre değişiyormuş bunu analdım"kinlenmemize sebep oluyorlar resmen"...bunu bilinçlli yapan ları asmak gerek resmen.insan haklarıymış..ölenler insan değilmiydi acaba...

kardel
10-12-2009, 17:59
kapatılsınn artıkk sehıt ailelerını dayanma gucu kalmadıı:(. terorle baglantısını kesmeyen bırını meclıste ve o anlı sanlı turk bayragını altında konusmasınnnn:mad::mad:

jelibonnnn
10-12-2009, 18:16
evet...