PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türbana Evet !

sirmuzzy
21-09-2007, 02:24
"Türbana Hayır" konusu silinene kadar bu konu burda dursun lütfen :D :D

sirmuzzy
21-09-2007, 02:25
türbana hayır konusu silindikten sonra lütfen bu da silinsin :)

fredi
21-09-2007, 02:29
2 konuyuda silmeyi düşünmüyorum şimdilik tartışma güzel gidiyor herşey yerinde :D

sirmuzzy
21-09-2007, 02:32
2 konuyuda silmeyi düşünmüyorum şimdilik tartışma güzel gidiyor herşey yerinde :D

yaw bu sitenin adminleri de bi alem :D:D insanı mesaj sayısını yüxeltmeğe sevkediyor :D:D

fredi
21-09-2007, 02:34
yaw bu sitenin adminleri de bi alem :D:D insanı mesaj sayısını yüxeltmeğe sevkediyor :D:D

mesaj sayısının yukselmesinde ne gibi bir kotuluk var :rolleyes:

sirmuzzy
21-09-2007, 02:36
mesaj sayısının yukselmesinde ne gibi bir kotuluk var :rolleyes:

ii ii :D:D

sinemiss
21-09-2007, 02:56
"başörtüsü Başi örter; Beyni Değil "

Testament96
21-09-2007, 03:50
Herkez kafasına göre olmalı... Tartışılcak bir konu değil bence..(kendimce..)

BluE_CrY
21-09-2007, 04:37
arkadaşlar bir insanın kafasını örtmesinin nersi saçma şapka takınca oluyoda peruk takınca oluyoda baş örtü takıncamı olmuyor

insanlar neye karşı bu kadar hiddetli
bunlaramı:
şehit olan ahmetin koynunda sakladığı yavuklusunun yazmasınamı
kurtuluş savaşında sırtında bebek elinde mühimmat taşıyan ayşe teyzenin terini sildiği örtüsünemi
çnakkalede yaralanan alinin yarasını saran meryem hatunun baş örtüsünemi
mustafa kemali yetiştiren zübeyde hanımın örtüsünemi
ulu önderin eşinin başındaki örtüsünemi
isimsiz kahramanların arkasında bıraktığı eşlerinin oyalı yazmasınamı
insanları bir birine sokan sınıf ayırımına giden kafalarındaki örümceğe kızmıyorlar
ninemin taktığı bir bez parçasınamı kızıyorlar
yazıklar olsunki örümçek kafalara

banarama
21-09-2007, 05:03
arkadaşlar bir insanın kafasını örtmesinin nersi saçma şapka takınca oluyoda peruk takınca oluyoda baş örtü takıncamı olmuyor

bunlaramı:
kurtuluş savaşında sırtında bebek elinde mühimmat taşıyan ayşe teyzenin terini sildiği örtüsünemi
insanları bir birine sokan sınıf ayırımına giden kafalarındaki örümceğe kızmıyorlar

taraf olmak istemem fakat bravo bravo bravo

MeCHuL_SeRSeRi
21-09-2007, 06:03

bunlaramı:

Helal olsun dostum çok doğru yazmışsın.

sirmuzzy
21-09-2007, 23:51
"Anayasaları bu ülkede sadece darbeciler ile onların sivil müttefikleri mi yapacak? Üniversitede türban yasağının kaldırılmasını istemek, parti kapatma nedeni mi sayılacak? Bunun için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararları bile koca koca hukukçular tarafından çarpıtılacak mı?
Ayıp, geçelim.

Türkiye'yi Malezya'ya benzetmek, Türkiye'yi İran'la, Cezayir'le mukayese etmek, hiç kuşkunuz olmasın, Türkiye'yi ve modernleşme tarihini küçümsemektir, bu ülkenin gelişmişliğini fena halde hafife almaktır.

Altını çiziyorum:
Türkiye'de dinci darbe tehlikesi yoktur."

Hasan Cemal - Sabah - 21 Eylül 2007

..

sirmuzzy
21-09-2007, 23:55
"'Türban serbest kalırsa Anadolu üniversitelerinde neler neler olur'muş. Neler olurmuş? 10 yıl önceye kadar pek çok Anadolu üniversitesinde türban fiilen serbestti. Ne oldu? Oralardan mezun olanlar ne oldu? Oralarda türbansızların zorla örtünmesi için bir 'baskı' mı kurulmuştu?

Türkiye ne Pakistan, ne Malezya, ne Cezayir, ne de Fas. Bu ülkeyi oralarla kıyaslamak başka her şeyden önce bu toprakların tarihine, gururuna, gelişim çizgisine ve kendimize bir nevi hakarettir"

İsmet Berkan -Radikal - 21 Eylül 2007

sirmuzzy
21-09-2007, 23:58
"Bugün öyle Bolşevikler gibi entelektüel kapasiteye sahip, Lenin'in deyimiyle "demir disiplinli" ve bütün ülkeyi kuşatmış bir şeriatçı ihtilal örgütü yoktur! Onun emrine giren yüz binlerce silahlı asker kaçağı, grevlerle ekonomiyi temelli çökerten 'şeriatçı proletarya' da yoktur."

Taha Akyol - Milliyet - 21 Eylül 2007

sirmuzzy
22-09-2007, 00:01
""Laiklik tehlikede" söylemine hiç kimse inanmadı; zira böyle bir tehlike yoktu; olamazdı da. Artık vatandaş rejim krizi edebiyatıyla yapılacak siyasetten nefret ediyor; iş istiyor, aş istiyor, huzur istiyor, istikrar istiyor. "

Ekrem Dumanlı - Zaman -21 Eylül 2007

sirmuzzy
22-09-2007, 00:04
bugün Türkiye'nin en değerli yazarlarının köşelerinde bunlar yazıyordu. hepsi de çok güzel yazmış .

sirmuzzy
22-09-2007, 00:14
Ve Dünyaca Ülü Sosyologumuz Prof.Dr.Sheriff Mardin : Üniversitelerde başörtüsü yasağı demokratik değil !

Dünyaca ünlü sosyolog Prof. Dr. Şerif Mardin'in Hürriyet'ten Ayşe Arman'a yaptığı son açıklamaları Türkiye'de geniş yankı buldu. Mardin'in 'mahalle baskısı' olarak tanımladığı sosyolojik olgu yeni Anayasa çalışmalarının yapıldığı bugünlerde tartışmaları daha alevlendirdi.

sirmuzzy
22-09-2007, 00:18
evet arkadaşlar bu Şerif Mardin hocamızı siyasi görüşü nedeniyle üniversitelerimiz beğenmemiş , okuldan atmışlar. Adam da ABD'ye gitti. Adamın şimdi deneyleri,makaleleri tüm dünya üniversitelerindeki sosyopsikoloji, sosyoloji kitaplarında temel kaynak.

Geçen sene bizim sosyo-psikoloji kitabımızda da vardı bu adamın deneylerini görmem,bizim dünyada ilk 500'e giremeyen, üstüne beyin ustalarımızı dışarı kaçıran , ve hala milletin kılığıyla kıyafetiyle uğraşan üniversitelerimizden nefret etmeme sebep oldu.

metin.307
22-09-2007, 01:00
sorun insanların başını örtmesi degil.Dahada ileri gidilmesi bu cvp yeterli olmuştur...

sirmuzzy
22-09-2007, 01:06
Hasan Cemal - Sabah
İsmet Berkan -Radikal
Taha Akyol - Milliyet
Ekrem Dumanlı - Zaman
Prof.Dr.Sheriff Mardin

bu adamların dedikleri bu soruna da fazlasıyla cevap veriyor. önemli olan okumak

metin.307
22-09-2007, 01:17

bunlaramı:

bunların hepsi güzel şeyler ama bizim korktugumuz türbanın arkakasından düşüncelerde olabilecek degişiklikler.Birçok üniversitede bu ve aşırı şeriatcilerin ortaya koyduklaru tutum ve davranışlarıdır.yoksa bizene eşarplı girmiş girmemiş.önemli olan bu degişimin arkasında gelecek olan tehtitlerdir...

metin.307
22-09-2007, 01:19
bizim dersimiz bez parçasıyla deil kardeş kafalarda anlatabildim mi!!.Olaya birde diger yönlerden bakın sadece bez parçasından ibaretmi gelişecek diger olaylar!!!Mantıklı düşünün biraz

sirmuzzy
22-09-2007, 01:21
arkadaşım türbanlılar eşarplılar çarşaflılar her gün sokaklarda caddelerde başı açıklarla mini eteklilerle geziyor. kaç kere birinin birini tehdit ettiğini gördün?

sirmuzzy
22-09-2007, 01:26
bizim dersimiz bez parçasıyla deil kardeş kafalarda anlatabildim mi!!.Olaya birde diger yönlerden bakın sadece bez parçasından ibaretmi gelişecek diger olaylar!!!Mantıklı düşünün biraz

arkadaşım nedir bu gelişecek diğer olaylar ? türkiye iran mı olacacak cezayirmi olacak ? yuh artık ! kaç tane şeriatçı var söylesene ? kaç tane şeriatçı parti var? akp mi şeriatçı parti ?

peki yaw bu akp aynı zamanda abd nin uşağı değil mi? mossadın yoluna gitmiyo mu ? nasıl şeriatçı olacak ? bu nasıl çelişki ? hem şeriatçı hem abd cimi bunlar ? bu nasıl tezat ?

metin.307
22-09-2007, 01:29
arkadaşım türbanlılar eşarplılar çarşaflılar her gün sokaklarda caddelerde başı açıklarla mini eteklilerle geziyor. kaç kere birinin birini tehdit ettiğini gördün?

sen kılık kıyafette M.Kemal ATATÜRK'Ün neden kara peçeyi kaldırdıgının hikayesini biliyormusun?savaş yıllarında peçe altında gizlemiş ajanlar bakanlara yapılan süikastler peçelerin altından yapıldı.Nerden bilelim bu insanların derse gelirken bu tür suikastte bulunmadıkları.Sadece eşarptakanlarla bitmiyor.Hadi diyelim serbest oldu türban,ardından da karapeçe türü kıyatetlerle girildi.Bunu belki böyle dindar biri yapmaz.Düşünki terör geçlik kollarında biri bu kyafete bürüncek ve acı bi olay yaşanacak?sadece olaya bez örtüsü açısında deil.Bu yönlerden de bakmak lazm...madem akılcı bi CUMHURİYET var bu ülkede ozaman böyle basit bez parçası açısından düşünmemek lazm...!!!!yoksa onların bize bir zararı yok çogumuzun akrabası eşarp takıyo başını örtüyor onlarada saygımız var ama olayı bukadar basit düşünmeyin...

sirmuzzy
22-09-2007, 01:34
bu halkın %47 si abd ci mi yoxa şeriatçı mı? her ikisi ile suçlamayın bunca insanı ?

rejimi değiştirmek kolay değildir. türkiyede 70 li yıllarda da komünizm korkusu yayıldı topluma. yok türkiye komünist oluyor. yok du öyle 1 şey , devlete sızamamışlar, orduya sızamamışlar , istihbarata sızamamışlar , arkalarında halk desteği yok ! nasıl rejimi değiştirecekti solcular ?

bugün şeriatçılar devlete mi sızdı , orduya mı sızdı , mite mi sızdı , arkalarnda sağlam halk desteği mi var ? yok ! neden korkuyorsun o zaman .kolay mı türkiyenin irana dönüşmesi ! türkiye iran olacak demek bu toprakların tarihine saygısızlıktır, toplumsal gelişmeleri görememektir . modernleşme tabandan yayılıyor . bu modernleşmeyi görememektir.

metin.307
22-09-2007, 01:36
ben olayın gelişecek bu durumlarından bahsediyorum sen hala daha serberst serbets diye başka bi kelime bilmiyorsun.benden bukadar yorum anlatmak istediklerimi son cünlelerimle anlattım.SONUÇ OLARAK BEN YASAYA GİRECEGİNİ SANMIYORUM.Bu benim görüşüm olurda girer,olabileceklerden korkarım sadece .Yoksa beni digerler konular hiç ilgilendirmiyor takmış takmamış banane...

sirmuzzy
22-09-2007, 01:39
sen kılık kıyafette M.Kemal ATATÜRK'Ün neden kara peçeyi kaldırdıgının hikayesini biliyormusun?savaş yıllarında peçe altında gizlemiş ajanlar bakanlara yapılan süikastler peçelerin altından yapıldı.Nerden bilelim bu insanların derse gelirken bu tür suikastte bulunmadıkları.Sadece eşarptakanlarla bitmiyor.Hadi diyelim serbest oldu türban,ardından da karapeçe türü kıyatetlerle girildi.Bunu belki böyle dindar biri yapmaz.Düşünki terör geçlik kollarında biri bu kyafete bürüncek ve acı bi olay yaşanacak?sadece olaya bez örtüsü açısında deil.Bu yönlerden de bakmak lazm...madem akılcı bi CUMHURİYET var bu ülkede ozaman böyle basit bez parçası açısından düşünmemek lazm...!!!!yoksa onların bize bir zararı yok çogumuzun akrabası eşarp takıyo başını örtüyor onlarada saygımız var ama olayı bukadar basit düşünmeyin...

savaş yıllarında peçe altında gizlenmiş ajanlar hea

peki ya savaş yııllarında çarşafının içinde mehmetçiğe mermi götüren kadınlar ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!?????????????????????????????????????? ????????????????

Flight
22-09-2007, 01:40
kara peçe falan farkli bir konu, turbanla kıyaslamamak lazım ve boyle birseyide kabul edemeyiz metin in dedigi gibi guvenlik sorunu dogurma ihtimali yuksek.

Neyse ortaya cikan sonuc su;

Ben salak degilim, demokrasi adina turbani kaldiricaz diyorlar evet haklilar, bir cunta tarafindan hazirlanmis anayasa kullaniyoruz bir takim duzenlemeler yapilmali diyorlar evet haklilar, ancak bunlara hak veriyorum diye yarin obur gun onume bir dayatma surmeye kalkarlarsa isler degisir.

Bu ulkenin cok daha ileri gitmesini istiyorum insan haklari ve ozgurluk konusunda hemde hic sabrim yok mumkunse biran once olsun artik.

Flight
22-09-2007, 01:41
savaş yıllarında peçe altında gizlenmiş ajanlar hea

peki ya savaş yııllarında çarşafının içinde mehmetçiğe mermi götüren kadınlar ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!?????????????????????????????????????? ????????????????

sirmuzzy bunu kesinlikle bu sekilde hakli cikartamazsin, tamam mehmetcige cephane gitmis olabilir ama bu bir guvenlik sorunudur ayni seyi karsi tarafta yapabilir.

Bu yuzden mantiga ters..

sirmuzzy
22-09-2007, 01:42
toplumu bölmeyin öteki-beriki diye. başı açık-başı kapalı diye. kimseye faydası dokunmaz. ne başı açık olana ne de kapalı olana.

metin.307
22-09-2007, 01:43
[QUOTE=sirmuzzy;36555]! türkiye iran olacak demek bu toprakların tarihine saygısızlıktır,QUOTE]

ben tarihe,TÜRKİYE CUMHURİYETİNE senden saha fazla düşkünüm!!!! haddini bil ben ne vatanıma ne de vatanıma söz söyleyenlere söz söyletmem!!!.tarihe saygısızlık ne demek git ögrende gel ben 24 yaşındayım.saygızılık nedemek başklarına?tarihi senden ögrenmiyecem.Tamam sen türbancı taraftarısın orda kal!!!ama sagızılık diye dil uzatma!!!!

sirmuzzy
22-09-2007, 01:44
sirmuzzy bunu kesinlikle bu sekilde hakli cikartamazsin, tamam mehmetcige cephane gitmis olabilir ama bu bir guvenlik sorunudur ayni seyi karsi tarafta yapabilir.

Bu yuzden mantiga ters..

ben siyah xxl t-shirt ve bol pantolon giyiyorum çoğu zaman . bana "sen üni. ye giremezsin . artık bu giyisiler siyasi simge". deseler o üni. yi başlarına yıkarım. allahtan kızlar fiziki olarak güçsüz

sirmuzzy
22-09-2007, 01:46
[QUOTE=sirmuzzy;36555]! türkiye iran olacak demek bu toprakların tarihine saygısızlıktır,QUOTE]

ben tarihe,TÜRKİYE CUMHURİYETİNE senden saha fazla düşkünüm!!!! haddini bil ben ne vatanıma ne de vatanıma söz söyleyenlere söz söyletmem!!!.tarihe saygısızlık ne demek git ögrende gel ben 24 yaşındayım saygızılık nedemek başklarına tahine sasenden ögrenmiyecem.Tamam sen türbancı taraftarısın orda kal!!!ama ygızılık diye dil uzatma!!!!

ben dil uzatmıyorum .madem çok düşkünsün cumhuriyete. aç köşe yazılarını oku. onlar bunu diyor.

Flight
22-09-2007, 01:48
ben siyah xxl t-shirt ve bol pantolon giyiyorum çoğu zaman . bana "sen üni. ye giremezsin . artık bu giyisiler siyasi simge". deseler o üni. yi başlarına yıkarım. allahtan kızlar fiziki olarak güçsüz

Güvenlik konularında işler değişir. Üst düzey bir alarm durumu olsun ilk arayacakları kişi sen olursun. Cunku bol elbisenin icine birseyleri sokmak daha kolaydir. Bizim cocuklugumuzun gectigi yerlerde, abiler yaz günü pardösü giyerlerdi içine sopa saklamak için. Tabi poliste her gördüğü pardösülüyü alırdı hemen.

metin.307
22-09-2007, 01:49
kara peçe falan farkli bir konu, turbanla kıyaslamamak lazım ve boyle birseyide kabul edemeyiz metin in dedigi gibi guvenlik sorunu dogurma ihtimali yuksek.

Neyse ortaya cikan sonuc su;

Ben salak degilim, demokrasi adina turbani kaldiricaz diyorlar evet haklilar, bir cunta tarafindan hazirlanmis anayasa kullaniyoruz bir takim duzenlemeler yapilmali diyorlar evet haklilar, ancak bunlara hak veriyorum diye yarin obur gun onume bir dayatma surmeye kalkarlarsa isler degisir.

Bu ulkenin cok daha ileri gitmesini istiyorum insan haklari ve ozgurluk konusunda hemde hic sabrim yok mumkunse biran once olsun artik.

flight kardeş sen demek istedigimi anlamışın olay bundan ibaret.Olaylar bu durma dönüşebilir sadece tek korkumuz bu ...

sirmuzzy
22-09-2007, 01:52
Güvenlik konularında işler değişir. Üst düzey bir alarm durumu olsun ilk arayacakları kişi sen olursun. Cunku bol elbisenin icine birseyleri sokmak daha kolaydir. Bizim cocuklugumuzun gectigi yerlerde, abiler yaz günü pardösü giyerlerdi içine sopa saklamak için. Tabi poliste her gördüğü pardösülüyü alırdı hemen.

tamam .bi olay olduğu zaman pardösü giyen kadınlara erkeklere potansiyel suçlu gözüyle bakalım o zaman. eywallah

metin.307
22-09-2007, 01:55
tamam .bi olay olduğu zaman pardösü giyen kadınlara erkeklere potansiyel suçlu gözüyle bakalım o zaman. eywallah

işte bu kafalarla düşüncelerle olması gerekenden yavaş gelişiyoruz...herkes suçlu deil bunlar suç teşkil edebilir...nededim ben bu kimlik altına gizlenen bölücüler olabilir...

Flight
22-09-2007, 01:56
metin,
su forumda bir tane adam yoktur ki bu ulkenin kotulugunu istesin. Biz diger milletler gibi degiliz cunku boyle buyuduk. (Bir bakima guzel bir bakima kotu) Bizi cocukluktan bu yana irkci yetistirdiler. En sosyalistimizin bile mutlaka icinde biraz irkcilik vardir. o yuzden hepimizin amaci seninde benimde sirmuzzy ninde bu ulkeyi daha iyi bir yere getirmektir.

Sadece hepimizin yolu farkli, ben kalkip burda dusuncelerimi aciklasam beni iki gun sonra asarlar. Ama sonucta benim dusuncelerimde iyilik guzellik icindir. O yuzden simdilik sadece sizin dusuncelerinize yorum yapiyorum.

Sorunun cozumu aslinda cok basit, biraz olsun birbirimizi anlmaya calissak hersey cok farkli olur.
Bugun bu olmuyorsa bunun tek sebebi insanlarimizin dini duygularini somurenlerdir. O yuzden hepimiz biraz sucluyuz, kimimiz sömürdü, kimimiz sömürüldü, kimimiz seyretti banane dedi, kimimizin gucu yetmedi...

Gelin el ele verelim artik kavga etmeden tartisalim bir yerlere varmaya calisalim.

Flight
22-09-2007, 01:57

Az cok mahalle havasi solumus biri olarak sunu soyleyebilirim, en azindan dikkat et :)

sirmuzzy
işte bu kafalarla düşüncelerle olması gerekenden yavaş gelişiyoruz...herkes suçlu deil bunlar suç teşkil edebilir...nededim ben bu kimlik altına gizlenen bölücüler olabilir...

o dediğin -ler -ler bu ülkenin en az yarısı. hadi bakalım. ülkenin yarısına potansiyel bölücü gözüyle bakmaya devam et. kıyafetini değiştir hızlı geliş.

SmryNa
kafa ötrtmesisorun değil baş örtüsü taksın ama sarınıp kapanmak türban fln saçma....

sirmuzzy
22-09-2007, 01:59
Az cok mahalle havasi solumus biri olarak sunu soyleyebilirim, en azindan dikkat et :)

eyvallah abi. benim teyzem de pardösülü. dikkat edicem bi olay olduğunda. bölücü olabilir teyzem.

Flight
22-09-2007, 02:00
eyvallah abi. benim teyzem de pardösülü. dikkat edicem bi olay olduğunda. bölücü olabilir teyzem.

Sacmaliyor musun biraz ? Bahsettigimin o olmadigini bal gibi anlayacak yasta oldugunu biliyorum, kelime oyunu ile beni üzme :)

sirmuzzy
22-09-2007, 02:01
Sacmaliyor musun biraz ? Bahsettigimin o olmadigini bal gibi anlayacak yasta oldugunu biliyorum, kelime oyunu ile beni üzme :)

kelime oyunu yapmıyorum abi . sen üzülme . takma kafana

Flight
22-09-2007, 02:02
Bu arada biz burda topmali yarin metre kare olmayan bir bez parcasini tartisirken asil dikkat etmemiz gereken konulari atliyoruz
http://www.milliyet.com.tr/2007/09/21/son/sonsiy31.asp

birak turbani falan tartisacaksak bunu tartisalim bende huzur icinde soylenebileyim.

metin.307
22-09-2007, 02:03
[QUOTE=metin.307;36567]

ben dil uzatmıyorum .madem çok düşkünsün cumhuriyete. aç köşe yazılarını oku. onlar bunu diyor.

biz deil sadece,yabancı medyada bunu yakından takip ediyor.sana arşivlere bak dicem ''reklam deil bu adminler'' show tv nin 19.09.2007 akşam haberlerine bak bulabilirsen.the times gazetesinde ve ismini hatırlayamadıgım bi kaç gazetede de bu kanuyu konuşuluyor.türkiye için önemli bir karar,yasak olmalı diye yorumlar çok geçti.rektörler boşuna mı biyerlerini yırtıyor olmasın diye.herkesin senin bilmedigin dışında bildikleri var!!!sen tom ve jeryi izlerken biz bu haberleri izliyorduk aç köşe yazılarına bak derken...

sirmuzzy
22-09-2007, 02:05
70 li yıllarda bir kısım insanlar komünüzmi türkiyeye getirecekler diye işkencelere mağruz kaldı , dövüldü , kayboldu, öldürüldü. halbuki orduya,devlete,istihbarata sızamamışlar.arkalarında halk desteği yok. rejim tehlikesi felan yok tu ortada.ama noldu 12 eylül darbesi geldi. neymiş komünüstler rejimi değiştirecekmiş.

şimdi de şeriatçılar.halbuki orduya,devlete,istihbarata sızamamışlar.arkalarında halk desteği yok. rejim tehlikesi felan da yok ortada. ama birileri anlamıyor.anlamamakta ısrar ediyor.

sirmuzzy
22-09-2007, 02:10
[QUOTE=sirmuzzy;36569]

biz deil sadece,yabancı medyada bunu yakından takip ediyor.sana arşivlere bak dicem ''reklam deil bu adminler'' show tv nin 19.09.2007 akşam haberlerine bak bulabilirsen.the times gazetesinde ve ismini hatırlayamadıgım bi kaç gazetede de bu kanuyu konuşuluyor.türkiye için önemli bir karar,yasak olmalı diye yorumlar çok geçti.rektörler boşuna mı biyerlerini yırtıyor olmasın diye.herkesin senin bilmedigin dışında bildikleri var!!!sen tom ve jeryi izlerken biz bu haberleri izliyorduk aç köşe yazılarına bak derken...

benden 4 yaş büyüxün diye , sen haberleri izlerken ben çizgi film izliyorum sanma. rektörler önce neden 1 üniversitemizin ilk 500'e giremediğinin cevabını versinler. lagaluga yapmasınlar.

metin.307
22-09-2007, 02:11
sirmuzzy ben senin nasıl bir düşünceye neleri anlatmaya çalıştıgını çok iyi biliyorum devam et.ben den bu kadar.bu şekilde konunun popülerligi artsın.benim anlatmakta oldugum şey inşallah başımıza gelmezde üzülmeyiz tek temellimiz bu....

Testament96
22-09-2007, 02:13

Ooo Flight , dostum, çok karizmatik ve yerinde süper bir cvp olmuş ;) Kutlarım....(Bir admine yakışır....):cool::rolleyes:

sirmuzzy
22-09-2007, 02:14
sirmuzzy ben senin nasıl bir düşünceye neleri anlatmaya çalıştıgını çok iyi biliyorum devam et.ben den bu kadar.bu şekilde konunun popülerligi artsın.benim anlatmakta oldugum şey inşallah başımıza gelmezde üzülmeyiz tek temellimiz bu....

sen benim nasıl bir düşünceye sahip olduğumu hiç bir zaman anlayamazsın. insanların kıyafetine bakarak , beyin okumaya çalışanlar hiç bir zaman kimin ne demek istediğini anlayamazlar. kafalarında sadece karşısı için biçilmiş bir önyargı vardır. karşısındaki 35 bin cümle söylese o değişmez.

metin.307
22-09-2007, 02:15
[QUOTE=metin.307;36595]

benden 4 yaş büyüxün diye , sen haberleri izlerken ben çizgi film izliyorum sanma. rektörler önce neden 1 üniversitemizin ilk 500'e giremediğinin cevabını versinler. lagaluga yapmasınlar.

ilk 500 e girememesi sadece siyasi deil kardeşim.geçbakış programında bu konuların üzerine basa basa duruldu.ekonomik sorunlar da var işin içinde sadece bu konuya baglayamazsın.egitim tamamiyle bir bütün.heryıl milyonlarca dolar özel egitim kurumlarına gidiyor.bunun yerine üniversite,daha fazla iş olanakları saglanmalı,egitim kalitesinin artması... ve daha birçok sosyal ve ekonemik faktör üzerinde duruldu sadece siyasi bozukluk degil bu

metin.307
22-09-2007, 02:17
sen benim nasıl bir düşünceye sahip olduğumu hiç bir zaman anlayamazsın. insanların kıyafetine bakarak , beyin okumaya çalışanlar hiç bir zaman kimin ne demek istediğini anlayamazlar. kafalarında sadece karşısı için biçilmiş bir önyargı vardır. karşısındaki 35 bin cümle söylese o değişmez.

ben adama sadece kılık kıyafet degil diyorum giydikleri beni alakadar etmezzz!!!ben anlattıgım dieger olabileceklerden bahsediyorum.

sirmuzzy
22-09-2007, 02:18
[QUOTE=sirmuzzy;36602]

ilk 500 e girememesi sadece siyasi deil kardeşim.geçbakış programında bu konuların üzerine basa basa duruldu.ekonomik sorunlar da var işin içinde sadece bu konuya baglayamazsın.egitim tamamiyle bir bütün.heryıl milyonlarca dolar özel egitim kurumlarına gidiyor.bunun yerine üniversite,daha fazla iş olanakları saglanmalı,egitim kalitesinin artması... ve daha birçok sosyal ve ekonemik faktör üzerinde duruldu sadece siyasi bozukluk degil bu

seni üniversitelerin kayıtlarda ne kadar öğrenciden ne kadar para topladığını incelemeye davet ediyorum.

SmryNa
22-09-2007, 02:19
ya kardeş bak iyi hoş sölüon ama ben bölücü demiyorum ama heryere türban giremez bazı kurallar olması şart

sirmuzzy
22-09-2007, 02:20
ben adama sadece kılık kıyafet degil diyorum giydikleri beni alakadar etmezzz!!!ben anlattıgım dieger olabileceklerden bahsediyorum.

gene dönüp dolaşıp aynı yere geleceğiz. cevap vermiyorum. istiyorsan az önceki sayfalara yazdıklarımı tekrar okuyabilirsin.

SmryNa
22-09-2007, 02:21
eywallah okurum cvba gerek yok:)

metin.307
22-09-2007, 02:22
[QUOTE=metin.307;36610]

seni üniversitelerin kayıtlarda ne kadar öğrenciden ne kadar para topladığını incelemeye davet ediyorum.

işte ozaman ilk 500 e girmeyi bu konuya bagdaştıramazsın demiştim.ben n dedim ekonomik sorunlarda var dedim işin içinde.sadece harç olsa iyi.egitimin kalitesi artsa dersaneler yapılan yatırımlar,üniversite ve iş olanakları olarak dönse ozaman ilk 500 lereden bahsedebiliriz :D yani baş örtüsü takıyorlar diye deil :D

sirmuzzy
22-09-2007, 02:22
zaten herkes hep aynı şeyi diyor :) napalım artık yeni anayasamız vatanımıza hayırlı olur inşallah :)

SmryNa
22-09-2007, 02:24
amiiin

metin.307
22-09-2007, 02:25
gene dönüp dolaşıp aynı yere geleceğiz. cevap vermiyorum. istiyorsan az önceki sayfalara yazdıklarımı tekrar okuyabilirsin.

hayır dönmeye gerek yok.ben dedimki diger can sıkıcı olaylar yaşanmasın dedim.ama sen baş örtüsü takılmalı da takılmalı diyorsun.bu konuda düşün ve öyle cvp yaz artık yok takmalı takmalı deilde takılırsa eger neler olabilir bunun üzerinde yorum yap biraz.

metin.307
22-09-2007, 02:28
ben bu kanaatteyim :D anayasa degişti ama tam olarak neler degişecek çoğumuz bilmiyoruz.ama inanıyorum yanlış bişey olmuyacak... herkese başarılar....

sirmuzzy
22-09-2007, 02:32
ben neyi neden yazdığımı gayet ii biliyorum :) anayasada doğrular olacak bundan da eminim. :)

metin.307
22-09-2007, 02:32
inşallah hepimiz aynı çatı altında nefes alıyoruz :D

sirmuzzy
22-09-2007, 02:34
benim korkum yoq bu çatı sağlam :)

çalışkan
22-09-2007, 17:08
hayır dönmeye gerek yok.ben dedimki diger can sıkıcı olaylar yaşanmasın dedim.ama sen baş örtüsü takılmalı da takılmalı diyorsun.bu konuda düşün ve öyle cvp yaz artık yok takmalı takmalı deilde takılırsa eger neler olabilir bunun üzerinde yorum yap biraz.

türkiyenin sorunundan bahs ediyoruz mesele burda baş örtüsü olmamalıydı nufusun çoğunluğunu baş örtülüler oluştururken sen bunlara okuyamassın dediğin zaman bu ülkede refahı asla sağlıyamasın okumadıklarında sen daha iyi bir ülkedemi yaşıyacaksın daha fazlamı devlet görevlisi olacak daha fazla öğretmen daha fazla doktor baş örtülüleri asla törör elemanıymış gibi göstermenin hiç bir anlamı yok törör örgütleri her şeyi kendilerine simge ederler baş örtüsünüde simge eden törör örgütleri var ama bunu taktıkları için baş örtüsünü törör yapmaz ve şuna eminolki baş örtülüler baş örtüsünün böyle kullanılmasından senden daha fazla rahatsızlık duyuyorlar

mikro
22-09-2007, 17:12

bunlaramı:

Değerli Arkadaşım Bunların Derdi Ne Başörtüsü Ne Türban Nede Peruk,Bu Tür İnsanların Tek Derdi Var O'da Koltuklarını,Hegemonyalarını Kaybetmek!Türbanla sorunları Yok bu insanların !

sirmuzzy
23-09-2007, 03:33
http://img210.imageshack.us/img210/2323/bizimcitymq6.jpg

adam güzel çizmiş helal olsun.tartışmalara da son noktayı koydu :)

sirmcoktay
24-09-2007, 02:50
ya takan taksın takmayan takmasın
ama dını suıstımal edenlerın cok olduu bı ulkede
bole kargasalar olur

cherryfe
24-09-2007, 03:09
türkiyenin sorunundan bahs ediyoruz mesele burda baş örtüsü olmamalıydı nufusun çoğunluğunu baş örtülüler oluştururken sen bunlara okuyamassın dediğin zaman bu ülkede refahı asla sağlıyamasın okumadıklarında sen daha iyi bir ülkedemi yaşıyacaksın daha fazlamı devlet görevlisi olacak daha fazla öğretmen daha fazla doktor baş örtülüleri asla törör elemanıymış gibi göstermenin hiç bir anlamı yok törör örgütleri her şeyi kendilerine simge ederler baş örtüsünüde simge eden törör örgütleri var ama bunu taktıkları için baş örtüsünü törör yapmaz ve şuna eminolki baş örtülüler baş örtüsünün böyle kullanılmasından senden daha fazla rahatsızlık duyuyorlar

Sana katılıyorum arkadaşım,

bence bu meslek lisesi olayıda var ya bunun içine gömülü ,hani İmam hatiplilerin o liseye gitmek amacının sadece İmam olmak gibiymiş gibi.. Ya bu karar çıkarken ne düşündüler çok merak ediyorum.Gidin hepiniz İlahiyata ( bunu küçümsediğimden değil aksine aslında manevi olarak güzel bir bölüm) okuyun.Bu ülke birçok ilahiyatçı kazansın. E güzel ne oldu şimdi senin halkın dediği olur millet egemenliğin.Milletinin dikkate alınır kısmı ki(alınmasa uğraşmazlar bu kadar) oldumu sana imam. Ne yapcaksınız o çocukları.Kızıların önüne zaten bir de başörtüsünden set vuruluyor.E kadın hakları nerde? Ne olcak kadının toplumda ki yeri .Evinde otursun erkeği getirsin ekmeğini yesin işte yaşasınn gitsin.

Nİye kardeşim.Sen biliyor musun Türkiye 'ye gerekli ne kadar beyin var.Ne kadar beyin göçü yaşatıyorsun.Yazık !

Başörtüsüne takmışız.Ya sen onu çıkarttın peki adamın beynini nasıl söküp alacaksın? Nasıl senin benim düşüncem özgürlük,demokrasiyse o'da düşüncesinde hür değil mi? İnancında.Hristiyanı musevisi,Yahudisi yok mu bu üniv.lerde.Onların tek şansı dinlerinde başörtü emri olmadığımı?

ÇArşaflıyı al kardeşim göz hapsine.Onun altından ne çıkacağı belli değil? Ama başörtüsünün artık serbesti gerek:)Terör her yolu kullanır bunu Müslümanlığı kullanrak yapıyorlar.Ama bu dini az çok bilen asla bu katliamları yapamayacak kurallar olduğunu bilir sanırım.İslam kadar esnek olan bir din yoktur.Allah kuluna her türlü affı sağlar.Ancak kendi canına bile O'ndan izinsiz kıyılmasında affı olmazken başkasına he hacet?

Saygılar..

sirmcoktay
24-09-2007, 13:13
ÇArşaflıyı al kardeşim göz hapsine.Onun altından ne çıkacağı belli değil? Ama başörtüsünün artık serbesti gerekTerör her yolu kullanır bunu Müslümanlığı kullanrak yapıyorlar.Ama bu dini az çok bilen asla bu katliamları yapamayacak kurallar olduğunu bilir sanırım.İslam kadar esnek olan bir din yoktur.Allah kuluna her türlü affı sağlar.Ancak kendi canına bile O'ndan izinsiz kıyılmasında affı olmazken başkasına he hacet?

Saygılar..

bende tam olarak bundan bahsetmıstım
basortu serbestken
dını suıstımal edenler carsafın altından cok sey yapar
( teror vs )
ancak basortu serbest olabılır bır problem teskıl etmıyor
kanımca

Testament96
24-09-2007, 21:27
yaww bırakın bu işleri..DSİ!! + gönüller bir olsun, herşey bahane arkadaşlar....

sirmcoktay
25-09-2007, 02:21
eet herseyı bırakın
nefes alıonuz mu yeter
dımı arkadasım
cattık ya

Testament96
25-09-2007, 03:15
eet herseyı bırakın
nefes alıonuz mu yeter
dımı arkadasım
cattık ya

Seninle bi msn den görüşelim..Sorun var heralde??? ekliyorum bu infondaki adresi bakem..Çattığın derdi bide oradan bi ilet bana;) düşüncelerim hakkındaki yorumlarını sana yapma ihtimali vermezken yapıyorsunda....

Testament96
25-09-2007, 03:15
bide arkadasım, düşüncelerim hakkımda yorum yapma şansını sana vermedim oka;)

sirmcoktay
25-09-2007, 11:33

burası forum sıtesı
cevaplar yorum nıtelıgındedır
bunun hakkını vermıyorum dıye altına dıpnot
dusmedıın ıcın yapmısımdır kusura bakma...

sirmcoktay
25-09-2007, 11:35
Seninle bi msn den görüşelim..Sorun var heralde??? ekliyorum bu infondaki adresi bakem..Çattığın derdi bide oradan bi ilet bana;) düşüncelerim hakkındaki yorumlarını sana yapma ihtimali vermezken yapıyorsunda....

bır prblem yok
senınle derdım de yok
cunku senı tanımıyorum
fakat genelleyerek yargılıyorsun
bu cok ters gelıyor ..

metin.307
25-09-2007, 21:02
ÇArşaflıyı al kardeşim göz hapsine.Onun altından ne çıkacağı belli değil? Ama başörtüsünün artık serbesti gerekTerör her yolu kullanır bunu Müslümanlığı kullanrak yapıyorlar.Ama bu dini az çok bilen asla bu katliamları yapamayacak kurallar olduğunu bilir sanırım.İslam kadar esnek olan bir din yoktur.Allah kuluna her türlü affı sağlar.Ancak kendi canına bile O'ndan izinsiz kıyılmasında affı olmazken başkasına he hacet?

Saygılar..

bende tam olarak bundan bahsetmıstım
basortu serbestken
dını suıstımal edenler carsafın altından cok sey yapar
( teror vs )
ancak basortu serbest olabılır bır problem teskıl etmıyor
kanımca
helal kardeşim sana anlayan insanın hali belli oluyor...

sirmuzzy
26-09-2007, 01:44

senin ayrıcalığın ne ki düşüncelerin hakkında arkadaşım ya da başka birisi yorum yapamayacak?

Testament96
26-09-2007, 01:56
senin ayrıcalığın ne ki düşüncelerin hakkında arkadaşım ya da başka birisi yorum yapamayacak?

sirmuzzy gardaş, pm ni bi oku ;) canım sıkılmaya başladı...;);) gereksiz uzatıp da canımı sıkma................

cherryfe
26-09-2007, 01:56
sağol düşüncemize destek verdiğin için
ama zaten biz bunu hep savunduk sadece sizlere (Yazdığın mesajlardan yola çıkarak bunu söylüyorum) açıklamak zor oluyor ama sonunda kabul etmeniz sevindirdi beni.Hiç bir Türk vatandaşının ülkesine tehdit olacak yobazları kabul edeceğini sanmıyorum.Ama bunların başörtülülerle karıştırılmaması gerekiyor.

Teşekkürler kardeş...

sirmuzzy
26-09-2007, 02:00
sirmuzzy gardaş, pm ni bi oku ;) canım sıkılmaya başladı...;);) gereksiz uzatıp da canımı sıkma................

pm atmış :cool: bnm msn im profilimde ilk kayıt olduğum günden beri duruyo ekleyebilirdin ama madem yollamışın msn ini qörüşelim bakalım :cool:

Testament96
26-09-2007, 02:01
gel hele gel...muzzzy

sirmcoktay
26-09-2007, 02:13
oooo noluyo ya

sirmuzzy
26-09-2007, 02:22
gel hele gel...muzzzy

sanal alem delikanlısı seni :D

msn de cevabını aldın. artık susarsın umarım. ortamı qermekten başka 1 şe yaptığın yok

Testament96
26-09-2007, 02:25
sanal alem delikanlısı seni :D

msn de cevabını aldın. artık susarsın umarım. ortamı qermekten başka 1 şe yaptığın yok

:D;);) hesap ortada dimi genç ;) Sen biliyon ne oldugunu boschver;)

sirmuzzy
26-09-2007, 02:26
:D;);) hesap ortada dimi genç ;) Sen biliyon ne oldugunu boschver;)

ortada ortada :D sen 1 haftada yıldız oldum diye hava atmaya devam et :D

nan ben 4 qünde yıldız oldum 1 kelime etmedim

senin hava attığın şeylere bak :D vallaha komedi yaws :D

sirmuzzy
26-09-2007, 02:29
sağol düşüncemize destek verdiğin için
ama zaten biz bunu hep savunduk sadece sizlere (Yazdığın mesajlardan yola çıkarak bunu söylüyorum) açıklamak zor oluyor ama sonunda kabul etmeniz sevindirdi beni.Hiç bir Türk vatandaşının ülkesine tehdit olacak yobazları kabul edeceğini sanmıyorum.Ama bunların başörtülülerle karıştırılmaması gerekiyor.

Teşekkürler kardeş...

aynen. + 1071

sirmcoktay
29-09-2007, 12:50
arkadaslar tamam sakın.. lutfen

Luiza
29-09-2007, 16:21
:) :) :)

demetg21
29-09-2007, 22:14
arkadaşlar bende türbanlıyım ama terörist değilim. aksine milliyetçi biriyim. osmanlının torunlarıyız hepimiz. bu bayrak uğruna az kan dökülmedi. lütfen böyle ciddi konular hakkında ciddi konuşalım. türbanı alet etmeyelim. tamam teröristler herşeyi alet ediyorlar kendilerine türbanı dahi. şuda bi gerçekki türban yasağı olsada teröristlerin beyninde değişen bişey olmayacak. bunu anlamayan insanlara sesleniyorum. duyun sesimi. bugün benim başımı açanlar ahirette bunun hesabını nasıl verecek. meydanı düzenbazlara hortumculara kaçakçılara bırakmayalım. SELAMETLE

esra33
29-09-2007, 22:29
türban değilde başörütüsüne ewet benm anneannemde teyzemde böleler..yöresel bi örtü şeklinde...tek sorun bunun siyasete alet olması...we birde kimsenin özgürlüğünü elinden almadan yapmaya çalışmak laik bi devlet olarak bunun gereğide budur + laiklik neden yıkılmaya çalışılıyor düşünün!!!

demetg21
29-09-2007, 22:34
türban değilde başörütüsüne ewet benm anneannemde teyzemde böleler..yöresel bi örtü şeklinde...tek sorun bunun siyasete alet olması...we birde kimsenin özgürlüğünü elinden almadan yapmaya çalışmak laik bi devlet olarak bunun gereğide budur + laiklik neden yıkılmaya çalışılıyor düşünün!!!

arkadaşım bana türbanla başörtünün farklıymış gibi söylüyosun. bana farkını söylermisin??????????

demetg21
29-09-2007, 22:37
esracım düşüncelerin güzel ama bişey varki türbanla başörtüsü aynı şey... bilmeni isterim desteğin için sağol

BluE_CrY
29-09-2007, 22:46

lakin yukardaki yazıyı yazarken bile sen bu farkı bilmiyorsun
türban la baş örtüsünün arasındaki tek fark bir bez parçasının bağlanışı ki bu bez parçası nedir dersen !!!! en altta bak yazıyor
ama size bunu anlatamayazki anltasakta mantığa uymayan bir sürü cevaplar yazıcaksınız tutturdunuz iltica ,laiklik diye ilticanın laikliğin anlamını bilmeden bir sürü yazı yazarsınız çünkü fazla bir şey araştırmamışiınızdır objektif olamamışınızdır
1 kişinin suçunu 10 kişiye yüklemişinizdir

şehit olan ahmetin koynunda sakladığı yavuklusunun yazmasımı
kurtuluş savaşında sırtında bebek elinde mühimmat taşıyan ayşe teyzenin terini sildiği örtüsümü
çnakkalede yaralanan alinin yarasını saran meryem hatunun baş örtüsümü
mustafa kemali yetiştiren zübeyde hanımın örtüsümü
ulu önderin eşinin başındaki örtüsümü
isimsiz kahramanların arkasında bıraktığı eşlerinin oyalı yazmasımı
80 yaşına gelmiş lakin zor yürüyen ninenin taktığı bir bez parçasımı

esra33
29-09-2007, 22:50
canım başörtüsü bana göre farklı yanii yöresel dedğim gibi ...nese herkesin kişisel tercihi farklı saygı duyarımm..

demetg21
30-09-2007, 00:52
luiza sende bi yorum yapsan....

lazkopat
30-09-2007, 00:56
Türban diye bir tabiri ben kabul etmiyorum. Bizim dinimizde ve geleneklerimizde türban yoktur başörtüsü vardır. Biz böyle biliyoruz ve buna inanıyoruz. Herkesin istediği gibi başörtüsüyle eğitim ve öğretimine devam edebilmesi dileğiyle..

demetg21
30-09-2007, 01:05
ya zaten aynı şey. türban baş örtüsü aynı. baş örtüsü değişik şekilde olur. türban saç gözükmeyecek şekilde örtülmesidir. neden türbanı kabul etmezsiniz anlamadım.

cherryfe
30-09-2007, 02:06
arkadaşlar bende türbanlıyım ama terörist değilim. aksine milliyetçi biriyim. osmanlının torunlarıyız hepimiz. bu bayrak uğruna az kan dökülmedi. lütfen böyle ciddi konular hakkında ciddi konuşalım. türbanı alet etmeyelim. tamam teröristler herşeyi alet ediyorlar kendilerine türbanı dahi. şuda bi gerçekki türban yasağı olsada teröristlerin beyninde değişen bişey olmayacak. bunu anlamayan insanlara sesleniyorum. duyun sesimi. bugün benim başımı açanlar ahirette bunun hesabını nasıl verecek. meydanı düzenbazlara hortumculara kaçakçılara bırakmayalım. SELAMETLE

Demet ben de başörtülü biri değilim ancak sana katılıyorum. Ben müslümanım ama gereği olan bir farzı yerine getiremiyorum ama sizi tebrik ediyorum ki inancımızın parçası olan başörtüsünü veya TÜRBANI sahipleniyorsunuz.Ben ve benim gibi düşünenler bunu yapamasakta en azından sizlerin haklarını savunmalıyız diye düşünüyorum.Ve her ortamdada savunuyorum kesinlikle yalnız değilsiniz. Ki araştırmlarda bunu gayet açıklıyor.Yalnız aydın geçinenler bu istatiktileri istedikleri gibi yorumlamazsalar iyi olur.Halkın yaklaşık %77 si başörtüsünün serbestliğini istiyor.

Yurt dışında ki gerek üniversitelerde gerek kamuda bizim dinimiz rahatlıkla temsil edilirken hatta saygı duyularak onlar için özel mescitler yaptırılırken Türkiye'de bu ayrım niye? Ben anlam veremiyorum.

Flight
30-09-2007, 15:52
Türban diye bir tabiri ben kabul etmiyorum. Bizim dinimizde ve geleneklerimizde türban yoktur başörtüsü vardır. Biz böyle biliyoruz ve buna inanıyoruz. Herkesin istediği gibi başörtüsüyle eğitim ve öğretimine devam edebilmesi dileğiyle..

Haklisin turban daha cok katolik avrupasindaki rahibelerden ozenti sekliyle ortaya cikmistir.

Flight
30-09-2007, 15:54
ya zaten aynı şey. türban baş örtüsü aynı. baş örtüsü değişik şekilde olur. türban saç gözükmeyecek şekilde örtülmesidir. neden türbanı kabul etmezsiniz anlamadım.

Kabul edip etmemk bize dusmes takan takar takmayan bildigi gibi davranir. ama dedigim gibi turban yeni hortlayan birseydir ve rahibelerden alintidir.

atlantik
30-09-2007, 16:50
koskoca türkiyenin sanki tek derdi türban başörtüsü dime ya isteyen alır takar istemeyen takmaz ama sanki bu türban meselesini ısrarla türban takanlar kapatmak istemiyor türbanda türban başka bişey yok ama ona bence başörtüsü derler

sirmuzzy
30-09-2007, 17:10
rahibelerden alıntı olsa ne olur? ayıp mı? ya da bir rahibe üni ye girmek için kıyafetinimi deiştirmesi lazım? çok mu sakıncalı 1 şe ?

Flight
30-09-2007, 17:15
rahibelerden alıntı olsa ne olur? ayıp mı? ya da bir rahibe üni ye girmek için kıyafetinimi deiştirmesi lazım? çok mu sakıncalı 1 şe ?

yo degil herkes istedigi gibi dolasabilmeli, tercihim bikini pek tabiki ama digerleride beni ilgilendirmez.

sirmuzzy
30-09-2007, 17:18
evet bikiniyle girecexe bikiniyle de girsin, rahibe kıyafetinde girecexe onunla girsin bnm için de farketmiyor. hepsi serbest olmalı

demetg21
30-09-2007, 17:50
türbanla başörtüsünü ayrımında komik bir kaç klasikleşmiş klişe var :

neymiş? başörtü kurtuluş, savaşında bağlanırmış, türban siyasette. ³ hangi siyasette? elinizi vicdanınıza koyunuz. bugün yolda türbanlı bir kız gördüğünüzde aklınıza siyasi propagandalar mı geliyor? ³

ayrıca neymiş, başörtü türk malıymış da türban arap icadıymış. ³

sonuç olarak at gözlüğüyle bakana : türban pistir, ayıptır, devlete karşı çıkan hatta devletini ingilizlere satanların taktığı bezdir. başörtüyü yaşlı teyze takar, ondan da zarar gelmez.

gözünü açıp bakana ise : türbanla başörtü aynı şeydir. ama bir şekilde şimdiye kadar inanan insanlardan somut hiçbir zarar görmemiş insanların kendilerini avutmak ve bu kutuplaşmayı arttırmak için ortaya attıkları ayrımdır. ama ismi ne olursa olsun yasaklanması, insan özgürlüğünün kısıtlanmasıdır.

duyguuu
05-10-2007, 00:30
yokluğunda ne akp var olabilirdi, ne de chp

cherryfe
05-10-2007, 23:23
Başörtü olmasaydı mı partiler olmazdı yani:)

sirmuzzy
06-10-2007, 01:27
yokluğunda ne akp var olabilirdi, ne de chp

hiç sanmıyorum

cherryfe
06-10-2007, 02:03
Bencede,

Sanırım siyasetlerini başörtü üzerine yapmalarından bahsediyorsunuzdur diye düşünüyorum en azından..

Ancak bu son siyasi olaylarda chp en çok darbe alan parti oldu ve buda başörtü ile ilgili değil daha çok Deniz baykal'ın sağlam duruşu(!):) sayesinde oldu.

Akp de göreve geldiğinden beri başörtü konusunda pek söz etmedi.Aslında bu kesimin kendisinden beklediği asıl icraat buyken.

Kısacası Başörtü değil siyasete yön veren... Aydın geçinen Çok demokratik(!) siyasiler ve basınında katkısını unutmayalım. ( Nekadar yansız haber yaptıklarını söyleselerde ben bazı haberleri izlerken nasıl olabiliyorda bu spiker yorumlayarak haberi sunuyor diye düşünmüyor değilim.İçlerinde belki 3-4 haber programı hariç diyebilirim) :)

sirmuzzy
06-10-2007, 02:10
şerife hanıma katılıyorum.

ayrıca belirtelim ki 4 kasım 2002 sabahı bu aydınların(!),rektörlerin(!) vs. vs. gene 1 korkusu vardı. irana çevirecekler türkiyeyi diye. 4.5 sene geçti. türkiye irana değil , belçikaya yaklaşıyor. "hayır türkiye'nin yönü avrupa değil,irandır" diyen ya aptaldır, ya da aklı gözüne inmiştir, gözünün önünü görmüyordur.

Diana
06-10-2007, 02:42
ATATÜRK'E saygısızlık edenlere
ne ararsın tanrı ile aramda sen kimsin ki orucumu sorarsın hakikatten gözün yoksa haramda başı acıga neden türban sorarsın
Rakı şarap içiorsam sanane yoksa sana bir zararım içerim ikimizde gelsek kıldan köprüye ben dürüstsem sarhoşkende gecerim
Esir iken mümkün müdür ibadet yatıp kalkıp ATATÜRK'e dua et senin gibi dürzülerin yüzünden dinindende soğuyacak bu millet
İşgaldeki hali sakın unutma!ATATÜRK'e dil uzatma sebebsiz sen anandan yine çıkardın amma baban kimdi bilemezdin ŞEREFSİZ!!! ..... NEYZEN TEYFİK

duyguuu
06-10-2007, 02:44
ne ararsın tanrı ile aramda sen kimsin ki orucumu sorarsın hakikatten gözün yoksa haramda başı acıga neden türban sorarsın
Rakı şarap içiorsam sanane yoksa sana bir zararım içerim ikimizde gelsek kıldan köprüye ben dürüstsem sarhoşkende gecerim
Esir iken mümkün müdür ibadet yatıp kalkıp ATATÜRK'e dua et senin gibi dürzülerin yüzünden dinindende soğuyacak bu millet
İşgaldeki hali sakın unutma!ATATÜRK'e dil uzatma sebebsiz sen anandan yine çıkardın amma baban kimdi bilemezdin ŞEREFSİZ!!! ..... NEYZEN TEYFİK

saol paylaşımın için..ellerin dert görmesin;)

sirmuzzy
06-10-2007, 02:46

ne bu şimdi konuyla ne alaka ?

Diana
06-10-2007, 02:48
simurziiiiiiiiiiiiiiiii yahu bana yazılan mesajları nası bakcam kardeşim he bi de:)

Diana
06-10-2007, 02:49
saol şekerim (duygu) :)

Diana
06-10-2007, 02:50
hani olursa diye simurzii :) şimdiden diim dedim:))

Diana
06-10-2007, 02:52
ben biraz turliim:))

sirmuzzy
06-10-2007, 02:56
hani olursa diye simurzii :) şimdiden diim dedim:))

ne olursa 1 i m.kemale laf atarsa diye mi?

tolgapulat
06-10-2007, 03:03
Hizmet alanla veren farkı olursa problem kalmaz..kanımca..

Diana
06-10-2007, 03:07
!?/('

Diana
06-10-2007, 03:08
ne olursa 1 i m.kemale laf atarsa diye mi?

1 i m nin acılımı ne anlamadım simurzi?

Diana
06-10-2007, 03:09
hee:))) kemal i görmemişimm efet öle simurr

sirmuzzy
06-10-2007, 03:10
hee:))) kemal i görmemişimm efet öle simurr

hmm ii yapmıssın aferim:)

Diana
06-10-2007, 03:17
:) :) :) :)

Diana
06-10-2007, 03:20
karnım acıktı simurzi sigara böree istermisin kardeşim:)

cherryfe
06-10-2007, 03:26
başörtü ile Atatürk arasında ki alakayı anlayamadım ben ... Yoksa buda bir siyaset mi:)

Medeniyet söküp atmaksa baştaki ağı,
Sizden daha medeni afrika yamyamları
Eğer medeniyet açmaksa bedeni
Desenize, hayvanlar sizden daha medeni
Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne,
Acırım tükürüğe Billah tükürsem yüzüne.

Mehmet Akif Ersoy.

BluE_CrY
06-10-2007, 03:37
:)

Mehmet Akif Ersoy.

varmı daha yorum alayım utanmasanız söleyin

Diana
06-10-2007, 03:43
Sıcaklığın sinmiş bir kere
Soluğumdan kalbime
Yalnızlığımı silmişsin
Gözlerim deymiş heryerine
Ne kadar büyüsemde küçüğüm elinde
Anam babam yarim İZMİR
Senden uzak bu memlekette
Aklım hep sende canım İZMİR
Olmuyor İZMİR
Gecmiyor İZMİR
Yakıyor sevdan gecmiyor
Sönmüyor İZMİR
Durmuyor İZMİR
Gitmiyor İZMİR
Öyle bir hasret
Dinmiyor İZMİR
Ne havana
Ne kızına
Güvenilmez ey İZMİR
Gönül verdim
Bir güzeline
Bak ne haldeyim
Yarim İZMİR
Ne kadar büyüsemde
Küçüğüm elinde
Anam babam yarim İZMİR
Senden uzak bu memlekete
Aklım hep sende
Canım İZMİR

BluE_CrY
06-10-2007, 03:46
Sıcaklığın sinmiş bir kere
Soluğumdan kalbime
Yalnızlığımı silmişsin
Gözlerim deymiş heryerine
Ne kadar büyüsemde küçüğüm elinde
Anam babam yarim İZMİR
Senden uzak bu memlekette
Aklım hep sende canım İZMİR
Olmuyor İZMİR
Gecmiyor İZMİR
Yakıyor sevdan gecmiyor
Sönmüyor İZMİR
Durmuyor İZMİR
Gitmiyor İZMİR
Öyle bir hasret
Dinmiyor İZMİR
Ne havana
Ne kızına
Güvenilmez ey İZMİR
Gönül verdim
Bir güzeline
Bak ne haldeyim
Yarim İZMİR
Ne kadar büyüsemde
Küçüğüm elinde
Anam babam yarim İZMİR
Senden uzak bu memlekete
Aklım hep sende
Canım İZMİR

:confused:

sirmuzzy
06-10-2007, 11:51
karnım acıktı simurzi sigara böree istermisin kardeşim:)

saol bnm karnım tok .. :)

sirmuzzy
06-10-2007, 11:52
izmirle konunun ne alakası var onu da anlamış değilim. :)

nazge
06-10-2007, 13:23
koskoca türkiyenin sanki tek derdi türban başörtüsü dime ya isteyen alır takar istemeyen takmaz ama sanki bu türban meselesini ısrarla türban takanlar kapatmak istemiyor türbanda türban başka bişey yok ama ona bence başörtüsü derler

evet te siz neden peki türban -başörtüsü derler polemiği yapıyorsunuz.peki neden başörtülülerin bu konuyu büyüütğünü düşünüyosunuz anlayamadım ..herkes sadece hakkı olanını arıyor ..dediğiniz gibi ''isteyen alır takar istemeyen takmaz''
işte tek sorun bu isteyen alıp takamıyor..istediği şekilde türbanıyla dolaşamıyor .okulda,kamuda bir çok alanda türbanı yüzünden engelleniyor..
bu konuyu bitirmek istememe sebebimiz..bizlerde başörtülü olmayan kardeşlerimizle eşit haklara sahibiz..

lazkopat
06-10-2007, 16:22

Alkışlıyorum.. Bu herşeyi anlatıyor zannedersem..

çalışkan
06-10-2007, 16:49
başörtü ile Atatürk arasında ki alakayı anlayamadım ben ... Yoksa buda bir siyaset mi:)

Mehmet Akif Ersoy.

bu yazıyı bizlerle paylaştığın için çokkkkkkkkkkkkkk teşekkür ediyorum:)

demetg21
06-10-2007, 22:33

Mehmet Akif Ersoy. [/QUOTE]

arkadaşım bu yazı süper... onlar bu yazıdanda bişey anlamazlarsa boş beyine sahipler. allah sen ve senin gibilerden razı olsun... onlar siyaest yapadursun bizim yolumuza devam edelim. inançla... allaha emanet ol....

demetg21
06-10-2007, 22:35
Sirmuzyy Yazilarinin Hepsini Okudum çok çok Haklisin. Düşüncelerinde Sonuna Kadar Katiliyorum...

sirmuzzy
06-10-2007, 23:09
Sirmuzyy Yazilarinin Hepsini Okudum çok çok Haklisin. Düşüncelerinde Sonuna Kadar Katiliyorum...

tesekkür ederim..

demetg21
06-10-2007, 23:41
sirmuzyy şerifenin yazısını okudunmu.. m. akif ersoya ait. okumanı tavsiye ederim. süper... m.akifin sözleri anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna azzz....

sirmuzzy
06-10-2007, 23:45
sirmuzyy şerifenin yazısını okudunmu.. m. akif ersoya ait. okumanı tavsiye ederim. süper... m.akifin sözleri anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna azzz....

sadece

bu kısmını önceden biliyordum.tamamını öğrendim Milli Şair'imizden de böyle beklenirdi zaten.

demetg21
06-10-2007, 23:48
haklısın...

e_s_r_a
07-10-2007, 03:24
ben açık bi insanım heryere özgürce girebiliorum kapalı insanlar neden özgür olamıollar anlamıorum. 2. sınıf insan muamelesi yapılması yanlış bence. beynin içindekiler türbanı çıkarınca silinmio ayrıca her kapalı da vatan haini değil!!!

mumyac
07-10-2007, 16:53

Mehmet Akif Ersoy.

arkadaşım bu yazı süper... onlar bu yazıdanda bişey anlamazlarsa boş beyine sahipler. allah sen ve senin gibilerden razı olsun... onlar siyaest yapadursun bizim yolumuza devam edelim. inançla... allaha emanet ol....[/QUOTE]

daha bişe demeye gerek yok bence şair lafı gediğine oturtmuş.yüreğinize sağlık arkadaşlar.. :)

demetg21
08-10-2007, 23:18
ben açık bi insanım heryere özgürce girebiliorum kapalı insanlar neden özgür olamıollar anlamıorum. 2. sınıf insan muamelesi yapılması yanlış bence. beynin içindekiler türbanı çıkarınca silinmio ayrıca her kapalı da vatan haini değil!!!

sağol canım benim. dediklerine katılıyorum

demetg21
08-10-2007, 23:35
14 şehit verdik bugün. haberleri izleyemedim. kahroldun bu pkk... bu insanlar nasıl cani olabiliyorlar. bunların evlatları yokmu... yazık yazık.... artık mehmetçiklerimiz ölmesin. türbanı siyaset yapanlar önce bu ülkede can veren binlerce şehitlerimiz var. hiç değilse bundan sonra bişeyler yapın.. türbanla değilde pkknın kökünü kurutacak çözümler üretmeye çalışın. başörtülü kızların kafalarında teröristi arayacaklarına önce içlerindeki teröristleri kurutun. kaç tane türbanlı terörist var yaaa. elinizi vicdanınıza koyun bi.. öyle cvp verin...

sirmuzzy
09-10-2007, 00:13
14 şehit verdik bugün. haberleri izleyemedim. kahroldun bu pkk... bu insanlar nasıl cani olabiliyorlar. bunların evlatları yokmu... yazık yazık.... artık mehmetçiklerimiz ölmesin. türbanı siyaset yapanlar önce bu ülkede can veren binlerce şehitlerimiz var. hiç değilse bundan sonra bişeyler yapın.. türbanla değilde pkknın kökünü kurutacak çözümler üretmeye çalışın. başörtülü kızların kafalarında teröristi arayacaklarına önce içlerindeki teröristleri kurutun. kaç tane türbanlı terörist var yaaa. elinizi vicdanınıza koyun bi.. öyle cvp verin...

demet tmm sinirlenme. terör ve islam apayrı köşelerde. birlikte göstermek isteyenler var sen onları önemseme lütfen

yani demek istediqim

cevab-ul ahmak-i es sukut

demetg21
09-10-2007, 00:44
ya bize türbana hayırda resmen terörist diyolar. bu kadar olamaz... biz şehitlerimize ağlarken 3 5 kişi hala türban altında terör olduğunu düşünüyo.. teröristi türban altında aramaları yanlış. niye anlamıyolar bunu..

sirmuzzy
09-10-2007, 00:53
ya bize türbana hayırda resmen terörist diyolar. bu kadar olamaz... biz şehitlerimize ağlarken 3 5 kişi hala türban altında terör olduğunu düşünüyo.. teröristi türban altında aramaları yanlış. niye anlamıyolar bunu..

ya diyom ya onlara cevap vermene gerek yok

cevab-ul ahmak es sükut

tuqce
09-10-2007, 01:00
arkadaşlar türbana hayırdaki yazım türbana evet içinde geçerlidir
demet bu arada desteklediğin için sağol

asetunc
09-10-2007, 14:50

bunlaramı:

teşekkürlerimi sunuyorum.. Allah Razı Olsun...

Nemesis
10-10-2007, 00:04
Bakın arkadaşlar bu konu uzayıp gider.Ben açık ve net olarak ifade edeym bu ülkede kişi özgürlüğü varsa demokratik bir ülkeyse başörtüsüne karışılmaması lazım.Ha nedir ülkemizde yobaz çok dini sömürü yapan çok anayasa ile belli konuların önüne geçilmeye çalışılmış ileride olacak yada olması muhtemel sorunların önüne geçilmeye çalışılmış.Atatürk zamanında olmadımı oldu gericiler dini sömürerek olaylar çıkarmadımı çıkardı.Birazda olsa dolaylı olarak bunların önüne geçilmek istenmiş olabilir anaysa ile.Ama kişisel fikrim herkes istediğini giymekte özgürdür.Bide şöe bişi var başörtüsü haricinde amerikada herkes okula günlük istediği elbise iile gelirken biz hala önlük giyiyoruz.Anayasal zorunluluk var başörtüsüde öle birşey.Dediğim gibi kişisel fikrim kişi ne giymek isterse giyebilir özgürdür.Saygılarımla!!!!......(Not:Öbür konudan alıntımdır.)

cherryfe
10-10-2007, 01:27
bu yazıyı bizlerle paylaştığın için çokkkkkkkkkkkkkk teşekkür ediyorum:)

Uzun zaman oldu arkadaşlar online olmayalı. Mehmet Akif zaten mısralarıyla yeterli cevabı vermiş bende bunu düşündüğüm için paylaştım sizinle. Beğendiğinize sevindim.

İnanç özgürlüğü herkesin olduğu gibi başörtülşü arkadaşlarında var.Siz merak etmeyin herşey yoluna girecek..

Selamlar,

fako57
10-10-2007, 01:28
arkadaşlar bunu bir önceki konuda açıklığa kavuşturmuştuk dimi;

hepinizi seviyorum.

suziii
13-10-2007, 20:26
türbanla başörtüsü aynı şey deil arkadaşlar

ulu önderin ne eşi ne de annesi türbanlı deildir!

ztn kılık kıyafet devriminden sonra başörtüsünü ilk çıkaranlardandır latife hanım..
çanakkalede isimsiz kahramanların eşlerinin yazmaları da türban deildir..o zamanlar ztn henüz bi ülke kurma çabası içerisindeydik.kılık kıyafet devrimi henüz yoktu.

arkadaşlar oyunu kurallarına göre oynamak lazım!yaşadığımız çevreye uyum sağlamalıyız..

garnizova
13-10-2007, 21:15
fredim;hannibalım,en kötu kabusum,ilk once bu konuları silmediğin için sana teşekkur ederim...sonra bu konuda ki görüsümu belirtmek isterim ki;türbana hayır,türbana evet!sey gibi oldu ya:ebru gitsin mi kalsın mı?bence sakız olduu??ebru ebru olarak kalsın yer değistirsin ama özünü kaybetmesin.haksız mıyım????

sirmuzzy
14-10-2007, 01:50
fredim;hannibalım,en kötu kabusum,ilk once bu konuları silmediğin için sana teşekkur ederim...sonra bu konuda ki görüsümu belirtmek isterim ki;türbana hayır,türbana evet!sey gibi oldu ya:ebru gitsin mi kalsın mı?bence sakız olduu??ebru ebru olarak kalsın yer değistirsin ama özünü kaybetmesin.haksız mıyım????

ebru kim arkadaşım ne ebrusu

garnizova
14-10-2007, 12:27
ebru hayali bir kahraman sir.....bu hikayede gercek bir problemi temsil ediyor(türban)cok severim bu adı da o yüzden kullandım.walla kimse diiil yanlış anlasılmasın:)

sirmuzzy
14-10-2007, 14:56
tmm .