PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamu Yönetimi Bölümü Zor Mu?

suat24
12-11-2009, 20:46
arkadaşlar kamu yönetimi bölümü zor mu ? bu konuyla ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Luiza
19-11-2009, 14:17
arkadaşlar kamu yönetimi bölümü zor mu ? bu konuyla ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Merhaba ,
1. ve 2 sınıfta diğer bölümdekilerle aynı dersleri görüyorsunuz,
3. sınıftan itibaren sözel ağırlıklı bir bölüm olur genelde hukuki kavramlarla uğraşırsınız ;)
Çalışırsanız hiçte zor olmaz , Herşey çalışmaktan geçiyor ...

graphicer1
19-11-2009, 14:20
En kolay bölüm diye duyuyorum herkesten. En zoruda İktisat bölümü deniyor.

beytug46
27-11-2009, 18:04
Sizce sadece önceki yıllar çıkmıs sorulara baksak çözsek bişeyler yapabılırmıyız sizce

sinem_21
27-11-2009, 18:28
En kolay bölüm diye duyuyorum herkesten. En zoruda İktisat bölümü deniyor.
evet şuan için açıköğretim bölümleri arasında en zoru iktisat..

Sizce sadece önceki yıllar çıkmıs sorulara baksak çözsek bişeyler yapabılırmıyız sizce

şöle söylmek isterim aöf sisteminde sorular biraz deişti sanki önceden yinede cıkmıs sorulardan gelme ihtimali yüksekti ama şu senelerde daha farklı soru tipleri geliyor( bana göre)bu geçmiş sorulardan soru gelmiyor deil ama bunların sayısı deişti artık özellikle bazı derslerde bilgiye dayalı sorular geliyor ezber pek bir işe yaramıyor artık :)ama yinede geçmiş yıl soruları çözülmeli ve bilinmeli konulara da iyi çalışılmalı.soru gelmiyor anlamında deil oran düştü sadce..kolay gelsin iyi çalışmalar şimdiden..(geçmiş yıl sorularından gelme ihtimali belki bölüme göre farklılık gösterebilir)

graphicer1
27-11-2009, 19:23
Ben 14 dersin 12'sini geçmiş yıllarda çıkan sorulara bakarak geçtim. Azda çalışsan çokta çalışsan dersaneyede gitsen kesinlikle yapılması gereken birşey bence....

surgun44
29-11-2009, 04:14
Kamu yönetimi 3. sınıf öğrencisi olarak öncelikle bölümümü çok sevdiğimi belirtmek isterim :) Ben konuya iş yelpazesi açısından bakıyorum. Kamu yönetimi bölümünü siyasal bilimler bölümünün alternatifi olarak görüyorum... Her ikisi de bürokrat yetiştirmeye yöneliktir. Bunu derslerden de anlayabiliriz örneğin her iki bölüm de hukuk ağırlıklıdır. Her iki bölümden de kaymakam vali olunabilir sadece izlenecek yollarda farklılıklar var. Zorluğuna gelince; ilk iki yıl tüm bölümlerle ortak dersler görülür 3. sınıfta herkes alanına döner... Bana göre bir-iki zor dersi olsa da genel olarak kolay ve çok keyifli dersleri var.

Bölüm derslerine bakarsak eğer geleceğe yönelik birçok fikir edinebilirz örneğin işletme bölümü de mali müşavir yetiştirir tüm dersler muhasebe ağırlıklıdır. Zaten bu bölümleri sayısal ya da sözel olarak sınıflandırmak bana göre doğru bir şey değil doğru olan bu ayrım da sizin ne istediğinizin bilincinde olmanızdır:)

suat24
01-12-2009, 14:12
teşekkürler :)

. Unknown .
02-12-2009, 18:27
Zor değil hiçbirşey çalışırsan yaparsın :)

Bu lafı çok duydum ama bi gün benimde söyleyeceğim aklıma gelmezdi :D

suat24
08-12-2009, 14:51
İnşallah Allah hepimizin yardımcısı olsun.

sener26
24-12-2009, 00:55
teşekkürler

BARLA
08-08-2010, 08:37
çok güzel moral oldu benim için sizinle hem fikiriz :)

kacakkiz
09-08-2010, 15:20
keşke sınavsız geçiş yapabilseydim kamuya geçerdim

BARLA
12-08-2010, 08:06
keşke sınavsız geçiş yapabilseydim kamuya geçerdim

Şuan hangi bölümü okuyorsunuz??

kacakkiz
12-08-2010, 10:57
halkla ilişkiler bitti geçiş yapıcam