PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orhan Pamuk'a Paris Madalyası

metallica_41
04-11-2009, 17:38
Paris belediyesi nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'a kentin simgesel madalyasını vermiş. Paris belediyesi başkanı Bertrand Dalanoe düzenlenecek törende ödülü Pamuk' takdim etmiş.Fransa başkentinin belediyesi tarafından ilkkez 1971 yılında verilmeye başlayan ödül , Paris halkına sanatsal açıdan katkıda bulunan şahsiyetlere veriliyor===>muuuu acabaa ?

metallica_41
04-11-2009, 17:41
Bu yazarı tasvip etmiyorum. Türkiye aleyhine ne varsa yapıyor. Nobel edebiyat ödülünüde boşuna almadı. Ermenileri savunarak ve Türkiye aleyhine bircok tasvip edilmeyecek görüslerde bulunmuştur kendileri. Yine kendimi zor tutuyorum. Sinirden çıldıracam. Bu adamın soyundan şüphe duyarım ben..

~~MoRMeNeKŞe~~
04-11-2009, 17:45
Konu siyaset Bölümünün :)
Nememsisi el at buraya taşı please:)

muratiserli
04-11-2009, 17:49
Konu siyaset Bölümünün :)
Nememsisi el at buraya taşı please:)

Haklısın Menekşecim. Konu Siyasi ama arkadaş doğru noktaya değinmiş.

Bu şahıs Türkiye ve Türk Milleti için güzel şeyler söyleseydi kesin dünyanın en kötü yazarı seçilirdi :)

Sözde Ermeni soykırımını kabul eden tek türk vatandaşı ünvanını kazanan bu şahıs ünvanıyla birlikte nobelide almış -atalarının kemiklerini sızlatmakta- çok başarılı olmuştur.

~~MoRMeNeKŞe~~
04-11-2009, 17:52
Haklısın Menekşecim. Konu Siyasi ama arkadaş doğru noktaya değinmiş.

Bu şahıs Türkiye ve Türk Milleti için güzel şeyler söyleseydi kesin dünyanın en kötü yazarı seçilirdi :)

Sözde Ermeni soykırımını kabul eden tek türk vatandaşı ünvanını kazanan bu şahıs ünvanıyla birlikte nobelide almış -atalarının kemiklerini sızlatmakta- çok başarılı olmuştur.

Türkiyeden bir yazarın noel ödülü alması için söylenmesi gereken sözleri söyledi:)
Zamanında kendimizi savunmak için yapılan bazı müdahalelerde ölen ermenilerin sorumlusu biz değil buna mecbur kılan Ermenilerdir:)
Nedense doğuda yapılan zulümleri Asalaları söylemiyorlar:)
Herkes herşeyin farkında ama adı üstünde Sİyaset her yere karışıyor:)

Kendisi hakkında bilgi sahibi değilim yazılarınıda okumadım Ermeni soykırımı hakkında söyleiklerin onaylamıyor ve şiddetle kınıyorum:)

emrah2907
04-11-2009, 18:12
Ülkesini, dünyanın hatrı sayılır ödülü için satacak ender adamlardan biridir kendisi.
Yapmadığımız soykırımı inkar ederken içimiz çıktı, adamın yaptığına bakın bir de.
İnanın dağdaki askerden farkı yok bunun gibilerin.
Dağdakiler en azından niyetlerini, taraflarını ve amaçlarını belli ediyorlar. (tabi bu da savunulamaz da) ama bu adam sinsi bi yılan gibi.
Bir taraftan Canım ülkem, güzel ülkem diyor, diğer taraftan bürokrasi masasında ülkesini kendi şahsi kariyer menfaati için satıyor. cık cık yazık.

metallica_41
04-11-2009, 18:17
Ülkesini, dünyanın hatrı sayılır ödülü için satacak ender adamlardan biridir kendisi.
Yapmadığımız soykırımı inkar ederken içimiz çıktı, adamın yaptığına bakın bir de.
İnanın dağdaki askerden farkı yok bunun gibilerin.
Dağdakiler en azından niyetlerini, taraflarını ve amaçlarını belli ediyorlar. (tabi bu da savunulamaz da) ama bu adam sinsi bi yılan gibi.
Bir taraftan Canım ülkem, güzel ülkem diyor, diğer taraftan bürokrasi masasında ülkesini kendi şahsi kariyer menfaati için satıyor. cık cık yazık.

Neyi merak ediyorum biliyomusun. T.C vatandaslığını tasırken kendini onurlu , gururlu hissediyormu. Toplumda bu gibi örnekler cok var. Dünya çıkar catısmasından kurtulmadığı sürece bunun örnekleri olacaktır. :mad:

emrah2907
04-11-2009, 18:21
Neyi merak ediyorum biliyomusun. T.C vatandaslığını tasırken kendini onurlu , gururlu hissediyormu. Toplumda bu gibi örnekler cok var. Dünya çıkar catısmasından kurtulmadığı sürece bunun örnekleri olacaktır. :mad:

Kendini onurlu ve gururlu hissetmiyodur bence. Yaptığı yanlışın farkında olmalı:rolleyes:

Dediğin gibi böyle örnekler çok var,hatta her zaman varmış:
1400 küsür sene önce İslamiyet ilk yayılırken bile munafıklar vardı. Müslüman görünen ancak aslında kafir olan.
İşte bunlar için ayetler var, bunlar cehennemin en alt tabakasındalarmış:mad:

Sempatik görünmeye çalışan yüzünü gördükçe ben de kanal değiştirir oldum bu soykrım olayından sonra.
Bahsi bile edilmeyecek kadar aşağı bir insan.

metallica_41
04-11-2009, 18:29
Kendini onurlu ve gururlu hissetmiyodur bence. Yaptığı yanlışın farkında olmalı:rolleyes:

Dediğin gibi böyle örnekler çok var,hatta her zaman varmış:
1400 küsür sene önce İslamiyet ilk yayılırken bile munafıklar vardı. Müslüman görünen ancak aslında kafir olan.
İşte bunlar için ayetler var, bunlar cehennemin en alt tabakasındalarmış:mad:

Sempatik görünmeye çalışan yüzünü gördükçe ben de kanal değiştirir oldum bu soykrım olayından sonra.
Bahsi bile edilmeyecek kadar aşağı bir insan.

Bizlerin bu yazar hakkında yapacağı en iyi şey kitaplarını boykot etmektir.Ben kişsel olarak böyle düşünüyorum. Nitekim halen bu gibi yaarların kitaplarını okuyanlar var. İslamiyette Mekkeli müşriklerden bu yana münafıklarla yolculuk etmekteyiz. Özgür bir toplumda yasadığımız için isteyen istediğini yapabiliyor. Hukuk kuralları ve ceza kanunlarını yeterli bulmuyorum. Adalet yokkk :mad:

fays
04-11-2009, 18:38
Siyasi konuları ilgili bölümde tartışın. Ayrıca şunu belirtmeliyim ki burada kimse kimsenin soyunu,ırkını belirleme mercii değildir. şahsınızın ve forumun selameti açısından Kişilik haklarına ve yasalara aykırı yorum yapmaktan kaçının.