PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kpss B Grubu (Ortaöğretim-Önlisans ve Lisans) Bilgi Paylaşımı Bölümü

Luiza
12-10-2009, 19:26
Sınavı İçin Önerilerinizi , Sorularınızı ßurda Hep ßirLikte paylaşırsak , ßirßirimize Destek Olursak Herşey Çok daha Güzel Olacaktır ßuna inanıyorum ...

Herkese Şimdiden İyi Çalışmalar :)

~~MoRMeNeKŞe~~
20-10-2009, 20:59
Girecek adaylara şimdiden bol şans dilerim 2010 da önlisans ve ortaöğretim düzeyinde çok giren olacak diye bi söylenti var bakalım yine gecen sene giren kadar girer sanırım:)

girl_44
22-10-2009, 12:12
herkes işsiz, okul bitirenlerde ümit yok mecbur iş kapısı Kpss

merdem
22-10-2009, 12:33
bende bu senen sıkı bir şekilde hazırlancam kpss ye..başka umut yok çünkü..şimdiden çalışmaya başladım..en 90 almak gerekir.altında alınan puanlarla yerleşme şansı az..tüm arkadaşlara başarılar dilerim..

~~MoRMeNeKŞe~~
22-10-2009, 16:19
bende bu senen sıkı bir şekilde hazırlancam kpss ye..başka umut yok çünkü..şimdiden çalışmaya başladım..en 90 almak gerekir.altında alınan puanlarla yerleşme şansı az..tüm arkadaşlara başarılar dilerim..

aynen canım 85 ve 82 aldım orta öğretim düzeylerde ama hiç bi yere yerleşemedim:)
90nı garanatilemek şart;)Başarılar şimdiden

merdem
22-10-2009, 17:00
aynen canım 85 ve 82 aldım orta öğretim düzeylerde ama hiç bi yere yerleşemedim:)
90nı garanatilemek şart;)Başarılar şimdiden

sanada başarılar :)

~~MoRMeNeKŞe~~
22-10-2009, 17:09
ben artık lisans olarak gircem inş bakalım:)

merdem
22-10-2009, 17:11
ben artık lisans olarak gircem inş bakalım:)

bende 2013 de lisan olarak girerim inşallah :)

~~MoRMeNeKŞe~~
22-10-2009, 17:13
bende 2013 de lisan olarak girerim inşallah :)

İnş o na gelmeden bi yere yerleştirilmş ve direk diploma ile yükselme imkanı sağlamış olursun;)

merdem
22-10-2009, 17:16
İnş o na gelmeden bi yere yerleştirilmş ve direk diploma ile yükselme imkanı sağlamış olursun;)

amin inşallah :) güzel dileklerin için teşekkür ederim..Allah seninde gönlüne göre versin..:)

~~MoRMeNeKŞe~~
22-10-2009, 17:19
amin inşallah :) güzel dileklerin için teşekkür ederim..Allah seninde gönlüne göre versin..:)

Amin...cümlemizin:)

muratiserli
22-10-2009, 19:47
Arkadaşlar merak ettiğim bir sorun var.

KPSS-B'de sadece Genel yetenek ve Genel kültür sınavlarına giricez.

Bu dersleri Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık bilgisi olarak biliyordum.

Karşımıza yabancı dil'de çıkıcak mı? Yani İngilizce, Almanca, Fransızca'dan biri?

Bazı sitelerde Genel Yetenek-Genel Kültür arasında Yabancı dil'de geçiyor.

Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse mutlu olurum. Sevgiler..

kardel
22-10-2009, 19:54

Bu dersleri Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık bilgisi olarak biliyordum.

Karşımıza yabancı dil'de çıkıcak mı? Yani İngilizce, Almanca, Fransızca'dan biri?

hayır arkadsım yok :)

~~MoRMeNeKŞe~~
22-10-2009, 19:56

Orta öğretim düzeyinde yok, senin okudugun lisans düzeyinde cumatesi oturumunda(Genel yetenek ve genel kültürden sonra) İngilizcede var:)
Bunda yok merak etme dediğin dersler var sadece:)

muratiserli
27-10-2009, 02:57
saolun arkadaşlar.

~~MoRMeNeKŞe~~
27-10-2009, 03:02
saolun arkadaşlar.

Rica ederim:)Hayırlı olsun bu arada
Kolay gelsin iyi geceler:)

Luiza
28-10-2009, 13:09

Allah gönlünüze göre versin ,
İnşallah güzel sonuç alıp , yerleşirsiniz ,
İyi çalışmalar , Kocaman Başarılar dilerim :)

c3c9
31-10-2009, 21:11
arkadaslar merhaba
bir soruda ben sormak istiyorum eşim hazırlanıyor kpss'ye ortaöğretim, yanliş doğru muhabbeti varmı tamamını işaretlesinmi?

~~MoRMeNeKŞe~~
31-10-2009, 21:15
arkadaslar merhaba
bir soruda ben sormak istiyorum eşim hazırlanıyor kpss'ye ortaöğretim, yanliş doğru muhabbeti varmı tamamını işaretlesinmi?

İyi akşamalr:)
ÖSYM nini yaptığı her sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürür:)

c3c9
31-10-2009, 21:20
çok tşkler .hepinizin Allah yardımcısı olsun umarım guzel yerlere yerleşirsiniz

~~MoRMeNeKŞe~~
31-10-2009, 21:24
çok tşkler .hepinizin Allah yardımcısı olsun umarım guzel yerlere yerleşirsiniz

Amin...Sizin ve eşiniz içinde aynı dilekleri temenni ederim efendim:)
Sizin ve eşiniz için en hayırlısı olsun:)İyi akşamlar dilerim:)

c3c9
31-10-2009, 21:32
iyi akşamlar

erdal111
01-11-2009, 02:40
Arkadaşlar öncelikle herşey herkes için hayırlı olsun.

Ben bir soru ile sizi rahatsız edicem ben geçen sene yani 2009 dış ticaret mezunuyum ve şuanda iyi bir özel sektörde çalışıyorum ama benim amacım devlet sektörü bildiğiniz gibi emekli olana kadar çalışabilirsiniz.Konuya istinaden ben dış ticaret mezunu olarak kamunun hangi sektörlerinde çalışabilirim

Yardımlarınızı bekliyorum

Tşkler

smsmsm
17-12-2009, 02:08
aöf mezunu önlisans yerleştirme sansı kaç acaba .. atamalar kaç puanla kapanmış merak ediyorum. hiç bulamadım yerleşmeleri..yardımmm

orhande
17-12-2009, 02:12
aöf mezunu önlisans yerleştirme sansı kaç acaba .. atamalar kaç puanla kapanmış merak ediyorum. hiç bulamadım yerleşmeleri..yardımmm

Önlisanslar da bölüm üzerinden olduğu için atama şansı biraz daha güç tabiki. Bölüm ve talebe göre 75 civarı puanlada yerleşebilirsin 85 ile yerleşemeyedebilirsin. Tercihler önemli burada...

ece naz
03-02-2010, 17:37
:confused::confused::confused:ben 2012 sınava lise mezunu b grudan gircem netür yerlere mesleklere girebilirim

ÜweyS
03-02-2010, 17:44
:confused::confused::confused:ben 2012 sınava lise mezunu b grudan gircem netür yerlere mesleklere girebilirim

öncelikle meslekten ziyade en yüksek puanı almaya bakalım.
devlet kurumlarındaki boş kontenjana göre yerler değişir.
lise mezunu olarak girmen dezavantaj. çok iyi çalışmanız gerek.
daha önceden açılmış kadrolara bakmak isterseniz www.osym.gov.tr (http://www.osym.gov.tr) adresinde bulabilirsiniz.
başarılar dilerim.

cannofear
17-02-2010, 03:42
mrhb. ben 4. sınıfım bu sene kpss giricem ama bi soru takıldı yine aklıma şimdi ben hem lise düzeyine hemde lisans düzeyinde girebilirmiyim acaba sınava ikisinede!

şimdi lisans düzeyi girsem ya sınıfı geçemezsem ne olucak diye bi düşünce var aklımda. cvplasan sevinirm tşkler

vioLette
17-02-2010, 13:35
mrhb. ben 4. sınıfım bu sene kpss giricem ama bi soru takıldı yine aklıma şimdi ben hem lise düzeyine hemde lisans düzeyinde girebilirmiyim acaba sınava ikisinede!

şimdi lisans düzeyi girsem ya sınıfı geçemezsem ne olucak diye bi düşünce var aklımda. cvplasan sevinirm tşkler

Lisans düzeyinde girebilirsiniz sınıfı geçmezseniz bile büt e verirsiniz yok veremediniz zaten 2 yıl geçerli puan bi sonraki atamalarda şansınızı denersiniz ancak lisans düzeyinde girdiğinizde lise düzeyinde girme hakkınız kalmıyor yeni kanun ile kişinin en son öğretim düzeyi ile sınava girmesi gerekmekte ve eğer bi alt seviyede girerse atansa bile iptal talebiyle memuriyetten atılması söz konusudur denilmektedir.
O yüzden bir yıl uzatıp lise düzeyinde de girebilirsiz sadece,geçip geçmemeyi bir kenara bırakıp lisansa girip liseyi unutmalısınız:)
Tercih sizin:)

Kara_Kedi
17-02-2010, 14:57
lise düzeyi girmen bana da mantıklı gelmiyor. lisans puanını al, iki sene içinde mezun olursun, en kötü ihtimalle son alımlarda kullanırsın.

hdaggun
18-02-2010, 15:16
slm arkadaşlar
bende çeko 4. sınıfım.
ayrıca bu yıl kpss kursuna başlıyorum inş. bu haftasonu ilk derse gireceğim:_)
ikisi bir arada olacak ama ne yapalım
sizlerin de dediği gibi başka şans bırakmıyorlar
tek umut devlet kapısı
ne yapmam gerekiyor her iki sınava da hazırlanmam gerekiyor
bana yol gösterirmisiniz mümkün olduğunca ders bırakmamam gerekiyor aöf' den
paylaşımlarınız için teşekkürler

vioLette
18-02-2010, 18:46
Zaten gy gk hariçinde alan sorusuda çözeceksin ve olan sorusunun çıkacağı konuarı dersleri göreceğinden aof derslerininde üzerine dur derim eğer ikisi bir nası olacak diye endişeye giriyorsan sana tavsiyem kurs günleri gördüğün dersleri tekrarla ve diğer günler aof derslerine yoğunlaş tabi kursa tekrar baslamadan bi hafta sonra yani bir gün öncesinden tekrar ettiğin konuyu gözden geçir derim sana:)
sıkı bi çalışma gerektirecek ama düzenli yaparsan sorun olmaz:)
Başarılar dilerim;)

cannofear
18-02-2010, 23:33
Lisans düzeyinde girebilirsiniz sınıfı geçmezseniz bile büt e verirsiniz yok veremediniz zaten 2 yıl geçerli puan bi sonraki atamalarda şansınızı denersiniz ancak lisans düzeyinde girdiğinizde lise düzeyinde girme hakkınız kalmıyor yeni kanun ile kişinin en son öğretim düzeyi ile sınava girmesi gerekmekte ve eğer bi alt seviyede girerse atansa bile iptal talebiyle memuriyetten atılması söz konusudur denilmektedir.
O yüzden bir yıl uzatıp lise düzeyinde de girebilirsiz sadece,geçip geçmemeyi bir kenara bırakıp lisansa girip liseyi unutmalısınız:)
Tercih sizin:)

nasıl yani lisans düzeyi her sene olmuyormu nasıl 2 yıl geçerli ki puanım,,

2. atamalar hem hangi tarihlerde oluyorki ozamana kadar okul bitmiş oluyormu kalsam bile sakata gelemiyelimde başını ağrıtıyorum ama kusura bakma!:confused:

vioLette
19-02-2010, 00:19
nasıl yani lisans düzeyi her sene olmuyormu nasıl 2 yıl geçerli ki puanım,,

2. atamalar hem hangi tarihlerde oluyorki ozamana kadar okul bitmiş oluyormu kalsam bile sakata gelemiyelimde başını ağrıtıyorum ama kusura bakma!:confused:

estafurullah.Lisans her yıl yapılır ancak puanın 2 yıl geçerlidir bi sonraki sene giremezsen;)
ikinci atamalardan ziyaze zatenbirinci atama 8.aya denk geliyor yani kesin olmasada tercih atama v.s derken eylü ekim gibi olur işş bası var 2.atamayı sen dşün:)

Kara_Kedi
19-02-2010, 20:38
arkadaşlar. yanlış olmasın. lisans sınavı her yıl yapılır sözü kısmen doğru. her yıl aynı puanlar hesaplanmıyor. her sene yapılan sınav teknik kadrolar için olmuyor, A sınıfı ve B sınıfı kadrolar var. B sınıfı sınavı iki yılda bir yapılıyor, A sınıfı için yani müfettişlik, öğretmenlik gibi kadrolar için sınav her yıl yapılıyor.

mesela ben mühendisim, 2008 de girdim, 2009 sınavında benim istediğim puanlar hesaplanmayacaktı, 2010 u bekledim.

cannofear
20-02-2010, 01:15
estafurullah.Lisans her yıl yapılır ancak puanın 2 yıl geçerlidir bi sonraki sene giremezsen;)
ikinci atamalardan ziyaze zatenbirinci atama 8.aya denk geliyor yani kesin olmasada tercih atama v.s derken eylü ekim gibi olur işş bası var 2.atamayı sen dşün:)

hımm anladım 2 yıl koruyo demek yani 2. sene sınava girmesem bile aldığım puan geçerli ozamanda da tercih yapabiliyorum demek bak bunu bilmiyordum tşk ederim,,lisans girmemi tavsiye ediyosun dimi şimdi sen bana, lise düzeyinden avantajı ne peki zor değilmi lise ye göre,,

bide lisansta en düşük atanma puanını biliyomusun gk.gy düz memurluk için sadece ona girmeyi düşünüyorum da yardımların çok tşkkür ederim!:confused::confused:

vioLette
20-02-2010, 01:19
hımm anladım 2 yıl koruyo demek yani 2. sene sınava girmesem bile aldığım puan geçerli ozamanda da tercih yapabiliyorum demek bak bunu bilmiyordum tşk ederim,,lisans girmemi tavsiye ediyosun dimi şimdi sen bana, lise düzeyinden avantajı ne peki zor değilmi lise ye göre,,

bide lisansta en düşük atanma puanını biliyomusun gk.gy düz memurluk için sadece ona girmeyi düşünüyorum da yardımların çok tşkkür ederim!:confused::confused:

Kara kedi arkadaşımız bir şeyden söz etmis kpss lisans her yıl oluyor ancak bir yıl tüm mezunlar diğer yıl a grubu ve öğretmenler için diyor.
ama dısardan atamalarla da o puanı kullanabilirsin:)
Lisansın taban puan 60 diye biliyorum ancak bir yere yerleşmes istiyorsan en kötü 80 almalısın.yani senin alt sınırın 80-85 olmalı:)

liseye göre zor tabiki ancak lisede de 90ı garantilemen gerek ve bir çok sertifika v.s özellik istiyor:)lisans daha sağlam:)
başarılar :)

bilgicserhat
24-02-2010, 01:59
Arkadaşlar bu lise düzeyinde normal memurluk için matematik,türkçe,tarih,coğrafya ve vatandaşlık derslerinden sorumluyuz denmiş.Burda bir sorum olacak Geometri'nin durumu nedir yani Matematiğin içindemi kabul ediliyor yoksa sorumlu değilmiyiz Geometriden?

vioLette
24-02-2010, 02:12
Arkadaşlar bu lise düzeyinde normal memurluk için matematik,türkçe,tarih,coğrafya ve vatandaşlık derslerinden sorumluyuz denmiş.Burda bir sorum olacak Geometri'nin durumu nedir yani Matematiğin içindemi kabul ediliyor yoksa sorumlu değilmiyiz Geometriden?

Matematğin içinde arkadasım en fazla 5/7 arası çıkar

bilgicserhat
24-02-2010, 03:03
Matematğin içinde arkadasım en fazla 5/7 arası çıkar

Çok teşekkür ederim...

Kara_Kedi
24-02-2010, 11:51
Sevgili arkadaşlar. bir yanlışı dile getirmek için yazıyorum. bu konunun başlığı "KPSS B GRUBU (ORTA ÖĞRETİM-ÖNLİSANS)" olarak yazılmış. böyle yazılınca sanki B GRUBU SADECE BUNLARI KAPSIYOR gibi anlaşılıyor. çünkü B grubu için açılmış tek başlık bu.

Oysa KPSS B GRUBU "lisans mezunu teknik kadroları" da kapsamaktadır. mühendisler de bu gruba girmektedir.

ÜweyS
24-02-2010, 11:57
Sevgili arkadaşlar. bir yanlışı dile getirmek için yazıyorum. bu konunun başlığı "KPSS B GRUBU (ORTA ÖĞRETİM-ÖNLİSANS)" olarak yazılmış. böyle yazılınca sanki B GRUBU SADECE BUNLARI KAPSIYOR gibi anlaşılıyor. çünkü B grubu için açılmış tek başlık bu.

Oysa KPSS B GRUBU "lisans mezunu teknik kadroları" da kapsamaktadır. mühendisler de bu gruba girmektedir.

Konu başlığı değiştirilmiştir...Teşekkürler

Kara_Kedi
24-02-2010, 15:31
Hemen dikkate alındığı için ben teşekkür ederim :)

Kara_Kedi
19-03-2010, 22:56
arkadaşlar, LİSANS mezunlarını ilgilendiren bir bilgi vermek istiyorum. açıköğretimin 4 yıllık bölümleri genelde İktisadi-idari bilimler ile ilgili olduğu için aslında çoğu açıköğretim mezunu A sınıfı kadrolara başvurmalılar, B sınıfı kadrolar teknik dalları, mühendislikleri kapsıyor. ancak alanınızla ilgili puanlarınız düşük gelirlerse ve A sınıfı kadrolardan çok umutlu deilseniz, can simidi olarak tercih aşamasında 4001 kodlu kadrolara başvurabilirsiniz.

Bu kadrolar kurumlarda personel, maaş, dosyalama, kayıt gibi bürokratik işleri yapan düz memur statüsünü temsil ediyorlar. 4001 şartı "herhangi bir dört yıllık fakülteden mezun olmayı" gerektiriyor, yani ne hangi bölümden çıktığınıza bakmıyor sadece fakülte mezunu olunması yetiyor ve atamalarda P3 puanı (genel kültür - genel yetenek) esas alınıyor. bu bilgiyi paylaşmak istedim

vioLette
20-03-2010, 00:48
arkadaşlar, açıköğretimin 4 yıllık bölümleri genelde İktisadi-idari bilimler ile ilgili olduğu için aslında çoğu açıköğretim mezunu A sınıfı kadrolara başvurmalılar, B sınıfı kadrolar teknik dalları, mühendislikleri kapsıyor. ancak alanınızla ilgili puanlarınız düşük gelirlerse ve A sınıfı kadrolardan çok umutlu deilseniz, can simidi olarak tercih aşamasında 4001 kodlu kadrolara başvurabilirsiniz.

Bu kadrolar kurumlarda personel, maaş, dosyalama, kayıt gibi bürokratik işleri yapan düz memur statüsünü temsil ediyorlar. 4001 şartı "herhangi bir dört yıllık fakülteden mezun olmayı" gerektiriyor, yani ne hangi bölümden çıktığınıza bakmıyor sadece fakülte mezunu olunması yetiyor ve atamalarda P3 puanı (genel kültür - genel yetenek) esas alınıyor. bu bilgiyi paylaşmak istedim

Canım teşekkürler ancak bu Lisans bölümüyle alakalı değil mi:oöyleyse mesajini oraya aktarır mısın:confused::o

Kara_Kedi
20-03-2010, 01:15
canım, bu bu forumun başlığında LİSANS kelimesi de geçiyor.

vioLette
20-03-2010, 01:18
canım, bu bu forumun başlığında LİSANS kelimesi de geçiyor.

:confused:
Düzeltem yapılmıs pardon;)Bilgi için tekrar teşekkürler benimde aklımda bulunsun:o

Kara_Kedi
20-03-2010, 01:19
:) düzeltmeyi ben talep etmiştim bitanem. sen yoktun o anda sanırım. B grubuna dair tek başlık buydu ve lisans dahil deildi. ben talep ettim yazılmasını.

verdiğim bilgiler tabi ki sadece lisans mezunları için. onu belirteyim de yanlış anlaşılmasın.

vioLette
20-03-2010, 01:22
:) düzeltmeyi ben talep etmiştim bitanem. sen yoktun o anda sanırım. B grubuna dair tek başlık buydu ve lisans dahil deildi. ben talep ettim yazılmasını.

verdiğim bilgiler tabi ki sadece lisans mezunları için. onu belirteyim de yanlış anlaşılmasın.

Yukarda gördüm mesajları:o
Yazdığın açıklamanın üzerine B Gurubu Lisans yazabilirsin:o;)
Teşekkürler tekrardan:)

zeytingoz
23-03-2010, 13:02
Anlamadığım bişi var sınavda ortaöğretimle önlisanslara aynı sorular mı soruluyor...Geçmiş yıl önlisans sorularına nasıl ulaşabilirim

vioLette
23-03-2010, 13:33
Anlamadığım bişi var sınavda ortaöğretimle önlisanslara aynı sorular mı soruluyor...Geçmiş yıl önlisans sorularına nasıl ulaşabilirim

Aynı değildir!

Buyrun burdan bakabilirsiniz:)
http://www.acikogretim.gen.tr/2008-onlisans-g-kult-g-yetn-soru-ve-cvplari-t25538.html

zeytingoz
23-03-2010, 13:55
Ya benim önlisanstan sınava giren arkadaşım var . Öyle iddalı konuşuyor ki önlisanslara zor soruyorlar liselere kolay sorular çıkıyor diye... Lise mezunları 90 alıyormuş ama önlisanslar soruları zor olduğundan 75 zor geçiyormuş....Kendisi 2008 de dershaneyede gittiği için inandım ama bakıyorum sorula aynı....

kardel
23-03-2010, 13:58
Ya benim önlisanstan sınava giren arkadaşım var . Öyle iddalı konuşuyor ki önlisanslara zor soruyorlar liselere kolay sorular çıkıyor diye... Lise mezunları 90 alıyormuş ama önlisanslar soruları zor olduğundan 75 zor geçiyormuş....Kendisi 2008 de dershaneyede gittiği için inandım ama bakıyorum sorula aynı....

,,,mmoralını bozma kolay gelsın ıyı çalısmalar:);)

vioLette
23-03-2010, 14:00

Sorular farrklı ancak zorluk dereceleri az denecek kadar

zeytingoz
23-03-2010, 14:01
Teşekkür ederim... Sizede başarılar...

kardel
23-03-2010, 14:03

:D:D:D kesın oledır ;)

Teşekkür ederim... Sizede başarılar...

rıca ederız basarılar:)

zeytingoz
23-03-2010, 14:12

İşin kötüsü gerçeğe inanmımıyor. Onu ikna etmeliyim çünkü dün akşam benimle okadar inatlaştı ki çıldırdım..

cryson
04-04-2010, 16:17
mrb arkadaslar;
kpssye her yıl lısans mezunu ısletme aöf mezunu olarak hazırlandıgımızda alan bılgısı yapmak zorundamıyız ozellıkle tek yıllarda yoksa gk gy ıle cıft yıllarda oldugu gıbı yerlesme varmı??bana soylenen tek yıllarda gk gy ıle ısletme aöf lısans mezunu bırısı kadrolara yerlestırılemıyormus cıft yıllarda olana gırmek zorunluymus sadece gk gy ıcın bole bısey varmı??yoksa tek basamaklı yıllarda alan yapmak zorundamıyız alansız yerlesme alan kurumlar varmı ısletme mezunlarını devlet kadrolarında??

Kara_Kedi
04-04-2010, 16:34
mrb arkadaslar;
kpssye her yıl lısans mezunu ısletme aöf mezunu olarak hazırlandıgımızda alan bılgısı yapmak zorundamıyız ozellıkle tek yıllarda yoksa gk gy ıle cıft yıllarda oldugu gıbı yerlesme varmı??bana soylenen tek yıllarda gk gy ıle ısletme aöf lısans mezunu bırısı kadrolara yerlestırılemıyormus cıft yıllarda olana gırmek zorunluymus sadece gk gy ıcın bole bısey varmı??yoksa tek basamaklı yıllarda alan yapmak zorundamıyız alansız yerlesme alan kurumlar varmı ısletme mezunlarını devlet kadrolarında??

Kpss-A sınavı her yıl yapılıyor ancak duz memurluk için heryıl puan hesaplanmıyorm.Ancak bu yıl girip aldığın P3 puanını(duz memurluk için)2 yıl boyunca kullanabilirsin.Örneğin seneye de uzman alımları var alandan girmen gerekecek.Bu yıl istersen P3 puanı ile gir seneye alan bilgisi olarak girersin:)

Karanlıklar Meleği
12-04-2010, 01:55

Buyrun burdan bakabilirsiniz:)
http://www.acikogretim.gen.tr/2008-onlisans-g-kult-g-yetn-soru-ve-cvplari-t25538.html

hayır öyle bısey yok senı kandırmıs arkadsın herkese aynı sorular soruyolar mmoralını bozma kolay gelsın ıyı çalısmalar:);)

Ya arkadaşlar, ortaöğretimle önlisansların soruları farklı.. :confused:
Düzey olarak söylüyorsanız onu bilemem de.. :p Yani onu mu söylemek istiyorsunuz anlamadım..
ama,
Tek oturum varkende sorular ayrı ydı.. 2 oturum yapılınca da sorular ayrı ydı..
Sorular aynıysa ayrılmasının mantığı ne ortaöğretim, önlisans diye.. Kitapçıklarda önlisans ve ortaöğretim diye ayrılmazdı değil mi..
Eğer yanlışsam düzeltin.. 2006 ÖL, OÖ ve 2008 ÖL, OÖ sorularını çözdüm ben ve hiç rastlamadım aynı olan soruya.. zeytingoz bakıyorum sorular aynı diyor da bana sadece bi tane gösterebilir misiniz önlisans ve ortaöğretimde aynı olan soru.. :confused: hakkaten yanlış mı hatırlıyorum diye şimdi yine baktım da, bulamadım hiç.. :D
Manyak oldum.. :D

vioLette
12-04-2010, 02:12
Ya arkadaşlar, ortaöğretimle önlisansların soruları farklı.. :confused:
Düzey olarak söylüyorsanız onu bilemem de.. :p Yani onu mu söylemek istiyorsunuz anlamadım..
ama,
Tek oturum varkende sorular ayrı ydı.. 2 oturum yapılınca da sorular ayrı ydı..
Sorular aynıysa ayrılmasının mantığı ne ortaöğretim, önlisans diye.. Kitapçıklarda önlisans ve ortaöğretim diye ayrılmazdı değil mi..
Eğer yanlışsam düzeltin.. 2006 ÖL, OÖ ve 2008 ÖL, OÖ sorularını çözdüm ben ve hiç rastlamadım aynı olan soruya.. zeytingoz bakıyorum sorular aynı diyor da bana sadece bi tane gösterebilir misiniz önlisans ve ortaöğretimde aynı olan soru.. :confused: hakkaten yanlış mı hatırlıyorum diye şimdi yine baktım da, bulamadım hiç.. :D
Manyak oldum.. :D

Yazdığın iyi oldu gecen sefer yanlış linklere bakmısım simdi baktım sorular farklı:confused:

Sorular farklı ancak kaynak aynı ve düzeyde aynı sayılır:)
Teşekkürler;)

halikarnasbalikçisi
28-04-2010, 11:24
acaba ortaöğretim vatandaşlık konuları ile diğer düzeydekilerin vatandaşlık konuları aynı mı? benim aldığım vatandaşlık kitabı çok kapsamlı da, yani tek tip kitap mı var yoksa öğrenime göre değişiyor mu?

Kara_Kedi
28-04-2010, 13:13
acaba ortaöğretim vatandaşlık konuları ile diğer düzeydekilerin vatandaşlık konuları aynı mı? benim aldığım vatandaşlık kitabı çok kapsamlı da, yani tek tip kitap mı var yoksa öğrenime göre değişiyor mu?

benim bildiğim kadarıyla genel kültür genel yetenek sınavının kapsamı hem lisans hem de önlisans - ortaöğretim için aynıdır. fakat sizin gireceğiniz sınavdaki soruların aynı konuları içerse de lisans düzeyi sorularından biraz daha basit olacağı söyleniyor. her iki sınavın geçmiş sorularını önüne koyup karşılaştırman en doğrusu olur ama sonuç olarak aynı konulara çalışacaksın, pek bi şey değişmez.

halikarnasbalikçisi
28-04-2010, 13:17
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=439405
Bak bu yayından almıştım incelersen sevinirim.

Kara_Kedi
28-04-2010, 13:34
275 sayfa sadece vatandaşlık ! gerçekten çok detaylı olmalı. fazla ayrıntıya girdiği kesin. sen işi ciddiye almışsın, bu çok güzel ama aynı zamanda sakıncası da var. zamanın çok fakat sonuçta alabileceğin bilgi miktarı tabi ki sınırlı. her kanunu her mevzuatı öğrenemezsin, gerek de yok. benim tavsiyem, bunun yanına 2-3 liralık GÜNCEL bir cep kitabı al. oradaki konuların geniş haline büyük kitaptan çalışırsın, orda hiç geçmeyen şeyleri ise direkt atlarsın.

ya zaten güncel şeyler sorulur, mesela şu anayasa değişikliği gerçekleşmek üzere, kesin soru çıkar. onu iyi öğren.

halikarnasbalikçisi
28-04-2010, 13:40
Çıkan sorulara bakarım hangi konulardan çıkmışsa o konulara çalışıp diğerlerine sadece göz atarım, çünkü gerçekten de çok kalın ve detaylı bir kitap:)

halikarnasbalikçisi
28-04-2010, 13:44
TEMEL HUKUK BİLGİLERİ
TÜRK ANAYASA TARİHİ
1982 ANAYASASI
TEMEL HAK VE ÖDEVLER
YASAMA
YÜRÜTME
YARGI
DEVLET VE DEVLET BİÇİMLERİ
İDARE HUKUKU
TÜRKİYE'NİN İDARİ YAPISI
SOSYAL KURUMLAR VE BANKACILIK
ULUSAL VE ULUSLARARASI KURULUŞLAR
üniteleri bunlar çok mu ayrıntılı sence hangilerine önem vereyim yardımcı olabilir misin?

Kara_Kedi
28-04-2010, 13:50
bu verdiğin temel başlıkların tümü çalışılması gereken şeyler, ayrımı ancak bunların alt başlıklarında yapabilirsin. sana o konuda yardım edebilriim ama şu an değil, çünkü ben henüz vatandaşlık çalışmaya başlamadım :D

daha zamanın var, paniğe kapılma. ben lisans düzeyinde gircem ve henüz vatandaşlığa başlamadım bile.

halikarnasbalikçisi
28-04-2010, 14:04
Dostum şimdiden çalışsak daha iyi olacak, demek bütün üniteler bunlar benimki çok ayrıntılı işi garintilemek isteyen herkes için önerilir:D
zaten şimdidedn çalışırsam anca bitiririm:D sanada başarılar.

halikarnasbalikçisi
30-04-2010, 22:18
Ortaöğretim kpss de her bir nete kaç puan veriliyor?
Ayrıca bütün konular için aynı puan mı veriliyor?

vioLette
30-04-2010, 22:25
Ortaöğretim kpss de her bir nete kaç puan veriliyor?
Ayrıca bütün konular için aynı puan mı veriliyor?

Burdan kaç nete kaç puan verdiğine bakabilirsin;http://www.kpssuzmani.com/PuanHesaplaLise.aspx

Her soruya aynı puan verilmez standart sapma var,yani bir soruyu çoğu kisi yapamaz ve az sayıda kisi yaparsa daha fazla puan alır tabi 0,lü bi farkla ama etkisi büyüktür bir net 20bin kisinin önüne geçmene neden olacak etkide malesef:)

ekim.
01-05-2010, 00:15
bende gırecegım bu sene fakat mayıs sonu baslıycam calısmalara aöf den dolayı ama yuksek puan almayınca bır kıymetı olmuyor gecmıs yıllardada calsmadan gırmıstım

vioLette
01-05-2010, 01:34
bende gırecegım bu sene fakat mayıs sonu baslıycam calısmalara aöf den dolayı ama yuksek puan almayınca bır kıymetı olmuyor gecmıs yıllardada calsmadan gırmıstım

KPSS-B için en az 90 almak şart oldu nerdeyse birde sertifika ve işe yarar bi mesleki okul mezunuysak biraz daha şansımız artıyor ama alım az giren çok oluncada puanlarımız heba oluyor.Umarım bu sene iyi çalışıp gerekli puanı alır atanırsın.Başarılar:)

lopuss01
01-05-2010, 12:27
kpss b liseden mi giriyormusunuz yoksa ön lisans mı ?

halikarnasbalikçisi
01-05-2010, 13:06
Burdan kaç nete kaç puan verdiğine bakabilirsin;http://www.kpssuzmani.com/PuanHesaplaLise.aspx

Her soruya aynı puan verilmez standart sapma var,yani bir soruyu çoğu kisi yapamaz ve az sayıda kisi yaparsa daha fazla puan alır tabi 0,lü bi farkla ama etkisi büyüktür bir net 20bin kisinin önüne geçmene neden olacak etkide malesef:)

Teşekkür ederim:)

lopuss01
01-05-2010, 13:20
eğer b lisanstan gireceksen iktisat filan okuyorsan ataman kolay olur 75 le bile atanan var

vioLette
01-05-2010, 14:22
Teşekkür ederim:)

Rica ederim:)

lopuss01
01-05-2010, 22:02
arkadaşlar bana acil yardım edermisiniz ben şimdi 3.sınıfım 4 gececem kpss kursuna yazlıcam sınava giremeyecekmıyım 2 yılda bir mi oluyor bu sende kpss var ben seneye kursa gitsemde giremeycekmıyım acil yardım 2 yılda bir mi yapılıyor bana biri artık öyle değil her yıl oluyor demiştide

vioLette
02-05-2010, 14:43
arkadaşlar bana acil yardım edermisiniz ben şimdi 3.sınıfım 4 gececem kpss kursuna yazlıcam sınava giremeyecekmıyım 2 yılda bir mi oluyor bu sende kpss var ben seneye kursa gitsemde giremeycekmıyım acil yardım 2 yılda bir mi yapılıyor bana biri artık öyle değil her yıl oluyor demiştide

KPSS A içindeki b kadrosu yani düz memurluk için alımlar 2 yılda bir yapılıyor.BU sene olacak ve 2012 de böyle sonu çift olan yıllarda alımlar yapılıyor ancak sen seneyede gierbilirsin p3 puanı alyırsın ancak merkezi atama olmayacak kurumların kendi ilanları olabilir onlara basvuru yapabilirsin ancak onlarda mülakat söz konusu merkez atama gibi olmaz:)
Hem kendi yazılı sınavları hem mülakatları olacaktır ki buda biraz eleyici:)
Kolay gelsin :)

ekim.
02-05-2010, 15:41
KPSS-B için en az 90 almak şart oldu nerdeyse birde sertifika ve işe yarar bi mesleki okul mezunuysak biraz daha şansımız artıyor ama alım az giren çok oluncada puanlarımız heba oluyor.Umarım bu sene iyi çalışıp gerekli puanı alır atanırsın.Başarılar:)

violette guzel dılegın ıcın tesekkur umarım atanırım sızede basarılar ıyı not alın ınsallah calısarak hıc gırmedım gıren sayısı bu yıl cok olucak kıme sorsam kpss dıyor cok mu sansızız bılmıyorum sızın calısma yontemınız nedır basladınız mı

vioLette
02-05-2010, 16:54
violette guzel dılegın ıcın tesekkur umarım atanırım sızede basarılar ıyı not alın ınsallah calısarak hıc gırmedım gıren sayısı bu yıl cok olucak kıme sorsam kpss dıyor cok mu sansızız bılmıyorum sızın calısma yontemınız nedır basladınız mı

Bu sene alım fazla olacağı için ve lisans /önlisans/ortaöğretim düzeyinde girenler olduğu için çok fazla kpss çalışanı görürsün:)
Ben kursa gidiyorum Şubat ayında basladım ama kurstaki bilgilerleyim daha sıkı bi tekrar ve bol soru çözümü olması gerek bakalım kalan 2.5 ayda halletmeye çalışcam ama simdilik iyi sayılır:D

Kara_Kedi
04-05-2010, 13:27
yeni sınav öncesinde B grubu kadrolar için iki çeşit atama şansı devam ediyor. 2008 - 2009 puanları olanlar mayıs sonuna doğru yapılacak ösym yerleştirmesinde tercih yapabilecekler. bunun dışında da bazı kurumlar sözleşmeli teknik personel alımı için kendi ilanları verecekler. eski sınavlardan kalma puanlarını kullanmamış arkadaşlar yeni sınava çalışırken bir yandan da ilanları takip etmeyi ihmal etmesinler.

vioLette
04-05-2010, 17:19
yeni sınav öncesinde B grubu kadrolar için iki çeşit atama şansı devam ediyor. 2008 - 2009 puanları olanlar mayıs sonuna doğru yapılacak ösym yerleştirmesinde tercih yapabilecekler. bunun dışında da bazı kurumlar sözleşmeli teknik personel alımı için kendi ilanları verecekler. eski sınavlardan kalma puanlarını kullanmamış arkadaşlar yeni sınava çalışırken bir yandan da ilanları takip etmeyi ihmal etmesinler.

Hatırlatma için teşekkürler canım:)

halikarnasbalikçisi
04-05-2010, 23:18
Kuzenim biraz endişeli bu sene mezun olmaz diye bir sorun olmaz değil mi 2010 daki kpss ye girerse ve mezun olamazsa(ortaöğretim de) çünkü en geç 2011'in ortalarında mezun olur?

vioLette
04-05-2010, 23:45
Kuzenim biraz endişeli bu sene mezun olmaz diye bir sorun olmaz değil mi 2010 daki kpss ye girerse ve mezun olamazsa(ortaöğretim de) çünkü en geç 2011'in ortalarında mezun olur?

Nasıl yani?
kendisi lisans düzeyinde mi girecek kpss ye?

gülşahım
05-05-2010, 02:36
arkadaslar aöf kamu yönetimi mezunu kaç puanla nereleere atanır bunun için bilgi verirseniz sevinirim...

lopuss01
05-05-2010, 03:53
bunu için memurlar.net bak daha net bilgiler alabilirsn arkadaşım forum bölümüne tıkla kpss de çıkar orda bişeyler

halikarnasbalikçisi
05-05-2010, 10:10
Nasıl yani?
kendisi lisans düzeyinde mi girecek kpss ye?

Açıklise okuyor, bu sene mezun olamam diye biraz endişeli ama kpss ye de hazırlanıyor( ortaöğretim kpss)en geç 2011'in ortalarında bitirir dediğine göre.
Bu sınava girse kendini riske atmış mı oluyor? çoğu kişi puan 2 yıl geçerli diyor, yani girmesinde bir sorun olmaz değil mi?

vioLette
05-05-2010, 12:57
Açıklise okuyor, bu sene mezun olamam diye biraz endişeli ama kpss ye de hazırlanıyor( ortaöğretim kpss)en geç 2011'in ortalarında bitirir dediğine göre.
Bu sınava girse kendini riske atmış mı oluyor? çoğu kişi puan 2 yıl geçerli diyor, yani girmesinde bir sorun olmaz değil mi?

Sorun yok 2 yıl geçerli olacağı için mezun olana kadar puanı kullanamaz sadece.:)

vioLette
05-05-2010, 13:28
[B]
arkadaslar aöf kamu yönetimi mezunu kaç puanla nereleere atanır bunun için bilgi verirseniz sevinirim...

Net bilgi vermek imkansız ancak şu var p3 ile diyorsanız en kötü 75-80 ile alımlarda oluyor.
alandada avantaj var genel olarak burdada puanlar 70e kadar düşüyor tabi kurumların kendi istediği baraj var bunuda unutmayalım:)

sabit baslıklarda kurumların hangi puan türünden alım yaptığı ve bu puan türünde hangi alanda ne kadar net istediği yazıyor odan bakabilirsiniz:)
http://www.acikogretim.gen.tr/baslik-acmadan-bakiniz-lutfen-kpss-hakkinda-merak-edilen-konular-sorulariniz-t25682.html

Kolay gelsin

B]

halikarnasbalikçisi
05-05-2010, 13:37
Sorun yok 2 yıl geçerli olacağı için mezun olana kadar puanı kullanamaz sadece.:)
Yani 2011 ve 2012 de de tercih oluyor sanırım?
Peki ilk tercihlerde bulunmayıp sonrakilerde puanını kullanırsa bunun atama olarak bir sakıncası var mı, yani atanma şansı ne kadardır?

ekinn
05-05-2010, 13:51
Arkadaşlar kimya mühendisiyim.Aynı zamanda aof işletme okuyorum.Bu sene kpss ye girmeye düşünüyorum çoğunluk gibi.Ancak pek bir bilgim yok kpss ile ilgili.Mesela ben mühendis olduğum için kpssb ye gireceğim.Peki başvuru yaparken kpss b ye mi başvuracağım.Yani başvururken a ve b olarak ayrılıyor mu? elde ettiğim puanla aynı zamanda memuriyete başvurabilir miyim( mesela bankada memur olmak için).Bir de katsayıları merak ediyorum.gk ve gy katsayıları aynı mı?En az 90 alınması gerektiği söyleniyor.Kaç nete bu puan gelebilir ki?kpss1 -2-3..puanları var.aldığımız puan hepsine göre hesaplanacak mı yoksa sadecealanımıza göre mi ?

Yani kafamda bir yığın soru oluştu.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

vioLette
05-05-2010, 20:45
Yani 2011 ve 2012 de de tercih oluyor sanırım?
Peki ilk tercihlerde bulunmayıp sonrakilerde puanını kullanırsa bunun atama olarak bir sakıncası var mı, yani atanma şansı ne kadardır?

Şimdi bu sene lise düzeyinde girdiği vakit mezun olmadan tercih yapamaz yapıp atanırsa ataması iptal olur.o yüzden mezun olmayı bekleyecek mezun olduktan sonra ki tercihlere basvura bilir hatta kurumların kendi ilanlarınıda değerlendirebilir.atamaya olumsuz yönde etki olmaz puanını kullanmaması zaten yönetmelikte alınan puanın 2 yıl geçeril olacağı ve mezun olmadan girildiğinde mezun olunana kadar puanın geçersiz sayıldığı vurgulanmıstır:)

Kısacası;
Lise düzeyinde girerse 2012 e kadar geçerli olan puanını mezun olunca rahatlıkla tercihlerde kullanabilir:)

Arkadaşlar kimya mühendisiyim.Aynı zamanda aof işletme okuyorum.Bu sene kpss ye girmeye düşünüyorum çoğunluk gibi.Ancak pek bir bilgim yok kpss ile ilgili.Mesela ben mühendis olduğum için kpssb ye gireceğim.Peki başvuru yaparken kpss b ye mi başvuracağım.Yani başvururken a ve b olarak ayrılıyor mu? elde ettiğim puanla aynı zamanda memuriyete başvurabilir miyim( mesela bankada memur olmak için).Bir de katsayıları merak ediyorum.gk ve gy katsayıları aynı mı?En az 90 alınması gerektiği söyleniyor.Kaç nete bu puan gelebilir ki?kpss1 -2-3..puanları var.aldığımız puan hepsine göre hesaplanacak mı yoksa sadecealanımıza göre mi ?

Yani kafamda bir yığın soru oluştu.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eğer kpss lisans için sadece gk-gy için gireceksen senin P3 puanın hesaplanır.
ve sen tercihini p3 puanı üzerinden yapacaksın alan derken zorunlu olmayan oturumları diyorsun bunlara girip bir tane bile sorusunu çözmen senin o alanlar üzerindeki puan türlerinin hesaplanmasına neden olacaktır ancak düz memurluk için sadece gk-gy yani p3 puanı geçerli :)

Kara_Kedi arkadasımız da mühendis.Büyük ihtimal daha ayrıntılı cevap verecektir kendisi.;)

Başarılar dilerim:)

Kara_Kedi
05-05-2010, 20:55
Ekin arkadaş, ben de mühendisim ve aof işletme okuyorum. sevgili Violette soruna cevap vermiş ama ben de yazayım. SADECE GENEL KÜLTÜR - GENEL YETENEK oturumuna girceksin, yani cumartesi öğleden önce yapılan oturuma. mühendisler için başka oturum yok ( işletmeyi bitirince istersen diğerlerine de girersin) hangi oturuma gireceğini başvuru sırasında seçiyorsun ona göre ücret yatırıyorsun. yalnız sana tavsiyem, KPDS ye girmediysen KPSSnin ingilizce testine de girmen. eğer onu da seçersen, genel kültür - genel yetenek sınavından hemen sonra o teste gireceksin.

bu sınavlar sonunda yaklaşık 10 çeşit puan hesaplanacak. mühendis atamalarında esas olan puan P3 puanıdır. kaç net ya da puan gerektiğine takılma, kusursuz yapan 100 puan alıyor senin de hedefin bu olmalı. çünkü sonuçta bu iş puan deil sıralama işi, bakarsın bu sene sınav zor olur, 85 atanmaya yeter ama bazen de çok başarılı insanlar çıkıyor, 90 ile atanmakta zorlanabiliyorsun.

p3 puanınla hem teknik hizmetler sınıfındaki mühendis kadrolarına başvurabilirsin hem de 4001 kodlu normal memur kadrolarına. hatta şu an benim de çalıştığım gibi idari bir kadro olan uzman yardımcılığı kadrolarına da başvurabilirsin. umarım bu bilgiler yeterlidir. başarılar diliyorum.

ekinn
06-05-2010, 02:06
Violette ve Kara_Kedi cvplarınız için tşk ederim.
Kara_Kedi açıkçası ingilizce sınavına girmeyi düşünmüyordum.Tavsiyeni dikkate alacağım.Peki bu benim tercihlerde seçilme şansımı artırırmı ingilizce şartı koymayan kuruluşlar içinde yoksa sadece ingilizce şartı koyanlar için mi gerekli.kpss nin ingilizce sınavı hakkında bilgin var mı? Kpds tarzımı ya da kpds ye göre daha mı kolay?

Katsayıları ise zamanlama açısından da merak ediyorum.gy ve gk katsayıları aynı ise sorun yok.Ama eğer farklıysa ve yetiştirememe durumu olursa kendimi ona göre ayarlarım.Yani bu konuda bilginiz varsa bana her açıdan faydalı olacak.Matematik ve türkçede kendime güveniyorum ama tarih ve coğrafyada bilemiyorum.Bu dersleri biraz fazla çalışmam lazım.
Birde 4001 kodlu memurluklar hakkında bilgi verebilir misiniz?

vioLette
06-05-2010, 02:11
katsayı sorunu ben yanıtlayım:)
Biliyorsun ki ösym nin yaptığı nerdeyse her sınavda standart sapma var ve kpss dede katsayılar aynı değil yani burdada standart sapma uygulanıyor.
Örneğin genel yetenekte türkcede dil bilgisi matematikde bazı soruların katsayısı fazla, genel kültüre gelince özellikle tarih çok eleyici.Ben kursa gidiyorum ve hocalardan duyduğum su ösym genel sınavlarında neye aırlık verirse birsene boyunca öyle gidiyor.yani hakimlik sınavlarında ygsde ve buna benzer ösym sınavlarında hangi derslere ağırlık verilmis hangi dersler gevsek tutulmus ona bakmalı.genel düsünce bu sene mat korkulacak derecede olmayacak ve türkceden kasacaklar diye duydum ve tarihten süpriz olacaına dair söylentiler var .
yani katsayı bunlara göre sekilleniyor her dersin içinde katsayısı farklı sorular söz konusu ama en çok ağırlığı genelde mat ve tarih alıyor busene farklı mı olur bilinmez:)

Kara_Kedi
06-05-2010, 02:23
aynı sorulara ben de yanıt vermeye çalışayım. öncelikle şunu bilmelisin, senin için esas puan P3 ve bu puan %50 genel yetenek (türkçe-mat.) ve %50 genel kültür (tarih-coğ.-vatandaşlık) içeriyor. yani eşit ağırlıklı bir puan. matematiği ve türkçeyi kusursuz yaparsak bile diğer dersleri boş geçme lüksümüz yok.

KPSS sonundaki dil testi, çok zor bi sınav deil. ama kafa yorgun oluyor doğal olarak, insan şaşırabiliyor. soru sayısı yanılmıyorsam 60'tı. en az 40 doğru seni kamu kurumları gözünde "ingilizce bilen kişi" yapıyor ve bazı kurumlar alımlarında bu şartı belirtiyorlar. yani heryerde deil ama bazı başvurularda işine yarar.

Bu arada, 4001 kodlu kadrolar kurumlarda personel, yazışma, kayıt, muhasebe gibi işleri yapan büro memurluklarını kapsıyor. bazı kurumlar "destek personeli" adı altında alıyorlar bu memurları. maaşları kurumdan kuruma deişse de ortalama memur maaşı alıyorlar. sorumlulukları az ama işleri yine de hafife alınacak türden değil bu kişilerin. ben işsiz kaldığım dönemde bu tür kadrolara da başvurmaktan çekinmemiştim. sonuçta mecbur kalınırsa seçilebilir tabi daha sonra branşına uygun bölümlere geçmek için çabalamayı sürdürmelisin.

ekinn
06-05-2010, 02:43
Violette ve Kara_Kedi ikinizede cvplarınız için çok tşk ederim:)

vioLette
06-05-2010, 02:45
Violette ve Kara_Kedi ikinizede cvplarınız için çok tşk ederim:)

Rica ederiz.Umarım bilgiler isinize yarar.
Başarılar diliyorum:)

halikarnasbalikçisi
06-05-2010, 10:46
vioLette;

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için:)

02k4n
06-05-2010, 17:04
Arkadaşlar ben imam hatip mezunuyum. Ayrıca aof iktisat 2. sınıftayım. Öss sisteminde oldugu gibi kpss de tercih yaparken bizim puanlarımız kırılıyor mu yada tercih yapacagımız bölümlerle ilgili bir kısıtlama var mı ?

ÜweyS
06-05-2010, 17:20
Arkadaşlar ben imam hatip mezunuyum. Ayrıca aof iktisat 2. sınıftayım. Öss sisteminde oldugu gibi kpss de tercih yaparken bizim puanlarımız kırılıyor mu yada tercih yapacagımız bölümlerle ilgili bir kısıtlama var mı ?

Kpss de puan kırılma gibi birşey söz konusu değildir. Kaç puan almışsanız aynen geçerlidir.

vioLette
06-05-2010, 22:59
vioLette;

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için:)

dream qoddess
07-05-2010, 01:30
Bende kursa başlıcam pazartesi zaman olarak çok sıkışıcam ama inş. değer :)

vioLette
07-05-2010, 01:49
Bende kursa başlıcam pazartesi zaman olarak çok sıkışıcam ama inş. değer :)

inşallah değer canım,inşAllah:)

izmitlii
07-05-2010, 18:10
selam arkadaşlar bir sorum olacak,önlisans mezunuyum lastik bölümü,ben şimdi istediğim bölümü tercih edebilir miyim yoksa sınırlı mı tercih yapacağım bölümler?

vioLette
07-05-2010, 18:18
selam arkadaşlar bir sorum olacak,önlisans mezunuyum lastik bölümü,ben şimdi istediğim bölümü tercih edebilir miyim yoksa sınırlı mı tercih yapacağım bölümler?

Önlisans sınavını girip P3 puanı aldığınızda hem alanınızla ilgil tercihleri hemde sadece önlisans için basvuru yapılacak tercihleri yapabilirsiniz:)

izmitlii
07-05-2010, 18:21
Önlisans sınavını girip P3 puanı aldığınızda hem alanınızla ilgil tercihleri hemde sadece önlisans için basvuru yapılacak tercihleri yapabilirsiniz:)

teşekkürler:)

vioLette
07-05-2010, 18:25
teşekkürler:)

4Y4Z
07-05-2010, 19:02
Arkadaşlar ben bu konuda yeniyim biraz.Okul bitmeden kpss sınavına girebiliyor muyuz? giriliyorsa kaç puanla bilen varsa bilgi verirse çok sevinirim.ayrıca hangi kategori olduğumu bile bilmiyorum.Açık Öğretim lisesi..biri yardımcı olursa sevaba girer :)

vioLette
07-05-2010, 19:06
Arkadaşlar ben bu konuda yeniyim biraz.Okul bitmeden kpss sınavına girebiliyor muyuz? giriliyorsa kaç puanla bilen varsa bilgi verirse çok sevinirim.ayrıca hangi kategori olduğumu bile bilmiyorum.Açık Öğretim lisesi..biri yardımcı olursa sevaba girer :)

iyi günler.okurkende sınava girilir elbet ancak aldığı puanı mezun olana kadar kullanamaz.Puanının geçerliliğide 2 yıldır.Lise düzeyinde gy-gk den gireceksiniz bunlarda alan yoktur.sınava girmeniz içinde belil bir puan beklenmez:)

Kaçıncı sınıfsınız?Ve okuduğunuz bölüm düz mü meslek mi:)

4Y4Z
07-05-2010, 19:14
iyi günler.okurkende sınava girilir elbet ancak aldığı puanı mezun olana kadar kullanamaz.Puanının geçerliliğide 2 yıldır.Lise düzeyinde gy-gk den gireceksiniz bunlarda alan yoktur.sınava girmeniz içinde belil bir puan beklenmez:)

Kaçıncı sınıfsınız?Ve okuduğunuz bölüm düz mü meslek mi:)

tşkrler kardeş..

düz evet.Açık öğretimdeyim 132 kredim var ve 192de bitiyor.yani 2 dönemim kaldı.o zaman dediğinize göre ben bu yılki kpssye girebilirim değil mi?

vioLette
07-05-2010, 19:16
tşkrler kardeş..

düz evet.Açık öğretimdeyim 132 kredim var ve 192de bitiyor.yani 2 dönemim kaldı.o zaman dediğinize göre ben bu yılki kpssye girebilirim değil mi?

2 dönem 1 yıl mı oluyor acaba:o
Eğer öyleyse yani seneye mezun olacaksanız evet girebilirsiniz.Mezun olduktan sonrada tercihlere basvurad bulunabilirsiniz:)

4Y4Z
07-05-2010, 19:19
yok 2 yıl olmuyor eylülde bu yıl bitiyor yani..1 dönem 3 ay sürüyor..son bir soru nerden başvurabilirim Kppsnin herhangi bir müracat yeri varmı yoksa okul mu vericek formu :S

vioLette
07-05-2010, 19:23
yok 2 yıl olmuyor eylülde bu yıl bitiyor yani..1 dönem 3 ay sürüyor..son bir soru nerden başvurabilirim Kppsnin herhangi bir müracat yeri varmı yoksa okul mu vericek formu :S

bu yıl bitiyorsa kesinlikle girin derim;)

Okullarda bulunur yaklasık bir 15-20gün gibi bir süre var basvuru için o zaman sorabelirsiniz herhangi bir liseye :)

Başarılar allah yardımcınız olsun:)

4Y4Z
07-05-2010, 19:25
bu yıl bitiyorsa kesinlikle girin derim;)

Okullarda bulunur yaklasık bir 15-20gün gibi bir süre var basvuru için o zaman sorabelirsiniz herhangi bir liseye :)

Başarılar allah yardımcınız olsun:)

Allahü Teala Yar Ve Yardımcınız Olsun Kolay GElsin..SElametle

vioLette
07-05-2010, 19:47
Allahü Teala Yar Ve Yardımcınız Olsun Kolay GElsin..SElametle

Amin, cümlemizin:)
A.e. olun:)

halikarnasbalikçisi
11-05-2010, 15:39
Arkadaşlar eminim çoğunuz kpss(ortaöğretim)' e girmişsiniz,benim merak ettiğim sınavda matematiğin önemi fazla mı, yani matematik yapmayıp kazananlar var mı?:(
Diğer konuları çok çözsem matematiği de çok az yapsam faydası olacak mı?
Yardımcı olursanız sevinirim.

vioLette
11-05-2010, 21:03
Arkadaşlar eminim çoğunuz kpss(ortaöğretim)' e girmişsiniz,benim merak ettiğim sınavda matematiğin önemi fazla mı, yani matematik yapmayıp kazananlar var mı?:(

Her dersin önemi vardır bunu ilk basta bil mat ayrı olmaz çünkü soruların standart sapması farklı ancak su var diğer dersleir fullemeye yakın yapar mattande bi yarısına kadar 10-15 net yaparsan belki idare eder puan alırsın.ki buda sanırım 80-90 arası bisi eder.
ancak mat lise düzeiy zor değil yani eğer düzenli çalışırsan rahat 20 soru yaparsın:).

kardel
11-05-2010, 21:42
açıkkonusmak gerekırse mat sart arkadsım bende dertlıyımbu konuda bende kpssye gırcm sözellerı ıyı yaparsan +bı 8,10mat yaparsan olur ;) bence bunlara takılma çalısmaya bak mat zor dıye kosullanma basıt gelıyo bazen oları kaçırmadınmı tamamdır:rolleyes: kolay gelsın:)

Her dersin önemi vardır bunu ilk basta bil mat ayrı olmaz çünkü soruların standart sapması farklı ancak su var diğer dersleir fullemeye yakın yapar mattande bi yarısına kadar 10-15 net yaparsan belki idare eder puan alırsın.ki buda sanırım 80-90 arası bisi eder.
ancak mat lise düzeiy zor değil yani eğer düzenli çalışırsan rahat 20 soru yaparsın:).

vıolette neguzel dıyon 20 yapılmıyo becanım ben 10 net bırakmak ıçın ugrasıyom keske 20net bırakabılsem:o

vioLette
11-05-2010, 21:52
açıkkonusmak gerekırse mat sart arkadsım bende dertlıyımbu konuda bende kpssye gırcm sözellerı ıyı yaparsan +bı 8,10mat yaparsan olur ;) bence bunlara takılma çalısmaya bak mat zor dıye kosullanma basıt gelıyo bazen oları kaçırmadınmı tamamdır:rolleyes: kolay gelsın:)

vıolette neguzel dıyon 20 yapılmıyo becanım ben 10 net bırakmak ıçın ugrasıyom keske 20net bırakabılsem:o

Kuzum benimde belalımdı inan sevilince çok zevli oluyor:o
Bi süre sonra mantığı kavradınmı ve sevidnmi inan sen bile sasıracaksın;)
Yapabilecek kapasitedesin;)

kardel
11-05-2010, 21:58
Kuzum benimde belalımdı inan sevilince çok zevli oluyor:o
Bi süre sonra mantığı kavradınmı ve sevidnmi inan sen bile sasıracaksın;)
Yapabilecek kapasitedesin;)

ya evet mantığı kavradıkmı basıt ama ben ara verınce unutuyorum bıara guzel çözuyodum sımdı bıraz zorlanıyorum rasyonellerı ve köklu işçi ve havuzları çözebılıyorm sadece:o

vioLette
11-05-2010, 22:03
ya evet mantığı kavradıkmı basıt ama ben ara verınce unutuyorum bıara guzel çözuyodum sımdı bıraz zorlanıyorum rasyonellerı ve köklu işçi ve havuzları çözebılıyorm sadece:o

Geriye ne kaldı:p
zaten çoğunulğuu problemlerden çıkıo birazda çarpanlara ayırma sadelestirme tamamdır:o

kardel
11-05-2010, 22:06
Geriye ne kaldı:p
zaten çoğunulğuu problemlerden çıkıo birazda çarpanlara ayırma sadelestirme tamamdır:o

:D:D:Dhocamda ole demısdı kızım ee gerıye ne kaldı:p yaa o sadelestırmeler yokmu aslında zevklı ama çözebılene:o yaa çözüyorum ama nasıl çözdügümü bılmıyorum benım sorunum burda :o:o

vioLette
11-05-2010, 22:07
:D:D:Dhocamda ole demısdı kızım ee gerıye ne kaldı:p yaa o sadelestırmeler yokmu aslında zevklı ama çözebılene:o yaa çözüyorum ama nasıl çözdügümü bılmıyorum benım sorunum burda :o:o

:D:D:D
YAkında halledersin canım var sende potansiyel görüyorum:D
Kuzum bol soru çöz o zaman inan azalacaktır sorunun;)

kardel
11-05-2010, 22:14
:D:D:D
YAkında halledersin canım var sende potansiyel görüyorum:D
Kuzum bol soru çöz o zaman inan azalacaktır sorunun;)

essahdanmı görüyonmüü ne olurrrrrrrrrr bırdaha sole buna ıhtıyacım varrr:D:D yapıcam korksun benden mattt;) korksana mattt:D:D:D ınsallah canımm

vioLette
11-05-2010, 22:16
essahdanmı görüyonmüü ne olurrrrrrrrrr bırdaha sole buna ıhtıyacım varrr:D:D yapıcam korksun benden mattt;) korksana mattt:D:D:D ınsallah canımm

;););)
Sen kendine güven emin ol kesinlikle basaracaksın;)

halikarnasbalikçisi
11-05-2010, 22:16
Zor değil sadece herşeyin çalışma usulü farklı ama dvd ve vcd lerle mat çalışıyorum ama nedense çok fazla soru çözemiyorum, korkum biraz ondan:)

vioLette
11-05-2010, 22:25
Zor değil sadece herşeyin çalışma usulü farklı ama dvd ve vcd lerle mat çalışıyorum ama nedense çok fazla soru çözemiyorum, korkum biraz ondan:)

Bol soru çözmeye çalış yalnıslarını kavra ve asla soru çözmeyi bırakma;)

Ben sürekli soru çözüyordum çok sükür iyiyim lisede 2006 kpss de1 bos kalanı doğruydu:otoplamda

72 doğrum vardı:o

2008 de de3 yalnıs vardı toplamda 64 doğrum vardı boslarda vardı tabi:pinanın ben yaptıysam siz

harbiden yaparsınız çünkü benimde belamdı mat:DSevmek lazım birazda:p

halikarnasbalikçisi
11-05-2010, 22:28
Bol soru çözmeye çalış yalnıslarını kavra ve asla soru çözmeyi bırakma;)

Ben sürekli soru çözüyordum çok sükür iyiyim lisede 2006 kpss de1 bos kalanı doğruydu:otoplamda

72 doğrum vardı:o

2008 de de3 yalnıs vardı toplamda 64 doğrum vardı boslarda vardı tabi:pinanın ben yaptıysam siz

harbiden yaparsınız çünkü benimde belamdı mat:DSevmek lazım birazda:p

Netlerini söylerken sadece matematiği mi yoksa tüm soruları mı kastediyorsun?:)puanın ne kadardı pardon benim ilk giriş olacağı için meraklarımı gidermek istiyorum.

vioLette
11-05-2010, 22:29
Netlerini söylerken sadece matematiğimi yoksa tüm sorularımı kastediyorsun?:)

72 ve 64 sadece genel yetenekteki netlerim 75 soru üzerinden onlar:)
2006 da yalnısım hiç yoktu mattan bir bos vardı
2008 de ise 3 yalnıs vardı:)

zaten beni genel kültür mahvetti:D

halikarnasbalikçisi
11-05-2010, 22:34
Peki puanlarını öğrenebir miyim?
Nedeni de netlere bakarak birazcık gelebilecek puanları öğrenmek:) ama istersen söylemeyebilirsin de:)

vioLette
11-05-2010, 22:38
Peki puanlarını öğrenebir miyim?
Nedeni de netlere bakarak birazcık gelebilecek puanları öğrenmek:) ama istersen söylemeyebilirsin de:)

Yo sorun değil:)

ama genel kültürde etkili benim çok feci bir yalnısım vardı ki 2008 de malesef kaydırma yaptım tarihte:mad:yani onlarıda baz al eğer genel kültürden yalnıs sayın 10u geçmezse yukardaki netleride yaparsan rahatlıkla 90 alırsın:)

benim 2006 da 85,... küsürdü,2008 ise 82,... küsür:)

halikarnasbalikçisi
11-05-2010, 22:50
Gerçekten çok teşekkür ederim çok yardımlarınız oldu:)

vioLette
11-05-2010, 22:53
Gerçekten çok teşekkür ederim çok yardımlarınız oldu:)

rica ederim.bu yüzden burdayız;)

halikarnasbalikçisi
11-05-2010, 23:12
Sahi siz de hazırlanıyorsunuz sanırım, ya şimdi biz ortaöğretim kurumlarından mı başvuru yapıyoruz?

vioLette
11-05-2010, 23:30
Sahi siz de hazırlanıyorsunuz sanırım, ya şimdi biz ortaöğretim kurumlarından mı başvuru yapıyoruz?

İlk kez basvuru için herhangi bir ortaöğretim kurumuna gidip kpss için randevu alın sonra bankaya parayı yatırıp dekontla randevu günü gidip kaydınızı yaptırın.
Kayıt için nüfus cüzdanı ve öğrenci belgesi istiyorlarmıs onu unutma.

Kayıt yaptırdıktan sonra sana çıkıt verecekler içinde çifre varmı bak yokas sana ayrı bi sifre vermeleri gerekecek çünkü tercihlerde onu kullanacaksın:)

dream qoddess
12-05-2010, 01:01
ya bişi sorucaktım ben diplomamı kaybettim ama mezun olduğum okuldan diploma yerine geçecek bi belge almıştım o geçerli olurmu acaba :(

Kara_Kedi
12-05-2010, 01:15
işini görür bence :)

vioLette
12-05-2010, 01:16
ya bişi sorucaktım ben diplomamı kaybettim ama mezun olduğum okuldan diploma yerine geçecek bi belge almıştım o geçerli olurmu acaba :(

Canım basvuru yaparken sorun değil ama atanma olursa isterler:)
Noterden onaylı belgeyi,öyle sanıyorum ama bunu kara keid cvplasın bi olur mu;)

dream qoddess
12-05-2010, 01:21
tamam cnm olur :) cevaplarsanız sevinirm :o

Kara_Kedi
12-05-2010, 01:22
atandığında belgelerin aslı istenir tabi ki ama mezuniyet belgesi de asıl bi belgedir zaten. diploma kaybetme çok sıradışı bir durum deil. oluyor böle şeyler. sen şimdi başvurunu yap. sınav sonrası rahat olduun dönemde yeni diploma düzenlenip düzenlenemeyeceğini soruştur, olmazsa da mezuniyetini belirten resmi bir belge yeterli olacaktır.

dream qoddess
12-05-2010, 01:27
atandığında belgelerin aslı istenir tabi ki ama mezuniyet belgesi de asıl bi belgedir zaten. diploma kaybetme çok sıradışı bir durum deil. oluyor böle şeyler. sen şimdi başvurunu yap. sınav sonrası rahat olduun dönemde yeni diploma düzenlenip düzenlenemeyeceğini soruştur, olmazsa da mezuniyetini belirten resmi bir belge yeterli olacaktır.

mezuniyetimi belirten bir belge almıştım işte okuldan diploma notum fln yazıoydu hep.tamam başvurudan sonra araştırayım o zmn yeniden düzenlenebilirmi diye.

Kara_Kedi
12-05-2010, 01:31
en doğrusu bu olur. eski tarihli yeni diploma yapabilirler teknik olarak. sorun çıkarırlarsa da elinde belge yeterlidir.

dream qoddess
12-05-2010, 01:35
en doğrusu bu olur. eski tarihli yeni diploma yapabilirler teknik olarak. sorun çıkarırlarsa da elinde belge yeterlidir.

Tşkler cvp için :) inş. sorun çıkarmazlar umarım

halikarnasbalikçisi
12-05-2010, 12:18
İlk kez basvuru için herhangi bir ortaöğretim kurumuna gidip kpss için randevu alın sonra bankaya parayı yatırıp dekontla randevu günü gidip kaydınızı yaptırın.
Kayıt için nüfus cüzdanı ve öğrenci belgesi istiyorlarmıs onu unutma.

Kayıt yaptırdıktan sonra sana çıkıt verecekler içinde çifre varmı bak yokas sana ayrı bi sifre vermeleri gerekecek çünkü tercihlerde onu kullanacaksın:)

Tamam sağolasın, ya zaten herhangi bir liseye gittiğimde yönlendirirler yani bir hata falan yapmayız inş. bu endişeli halimle :o
Size ve kara_kedi' ye sınavda başarılar diliyorum :)

vioLette
12-05-2010, 12:57
Tamam sağolasın, ya zaten herhangi bir liseye gittiğimde yönlendirirler yani bir hata falan yapmayız inş. bu endişeli halimle :o
Size ve kara_kedi' ye sınavda başarılar diliyorum :)

Yok yok olmaz ilk defa olacağı için bilgilerinizi onlar girecek siz teyid edeceksiniz;)
Sorun çıkmaz insallah.
Sağol, cümlemize Allah yardımcı olsun:)

zeytingoz
12-05-2010, 16:09

Geçenlerde böyle bi soru sordum . Ve cevaplar aynıdır diye geldi. Hatta ben arkadaşımın farklı dediğini ben soruları bulamadım diye bi fikrimin olmadığını.... neyse bunları yazdım. Burdan aldığım aynıdır cevabıyla gittim arkadaşımla iddalaştım sen yanlış biliyorsun diye.... Sonuç şimdi burda düzeltmeler yapılmış bana verilen o cevaplar silinmiş.....
Ben ilk defa önlisanstan bu yıl sınava giricem ama sayemde netleşti sanırım ortaöğretim ve önlisans soruları farklıdır diye....

Kara_Kedi
12-05-2010, 16:47
selamlar Zeytingöz. sorunu anımsıyorum. verdiğim cevap da net olarak aklımda açıkçası, "konular tamamen aynı ama zorluk derecesi farklı" demiştim. ama zorluk derecesi de göreceli bi kavram olduğundan başka arkadaşlar tamamen aynı olduğunu zöylemiş olabilirler. seni yanılttıysak afedersin. karşına koyup kıyaslayabildin mi sen lisans ile önlisans sorularını ? sence durum nedir ?

vioLette
12-05-2010, 23:30
Ben karanlıklar meleginini üzerine o konuyu tekrar araştırdım aslında iki tarafta yalnış değildi çünkü 2008 öncesi sorular aynıydı ancak 2008den itibaren lise ve önlisans sorularıda farklılaştı.:)

zeytingoz
13-05-2010, 21:26
Evet söylemek istediğim soruların kolaylık zorluk derecesi değil, aynı olup olmamalarıydı. Ama sonunda 2008 önlisans sorularını buldum . Sorular tamamen farklıymış. Zorluk dereceside evet şuan için zor görünüyor...
Yinede cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Beraber öğrendiğimizi düşünüyorum artık...

vioLette
13-05-2010, 22:33
Evet söylemek istediğim soruların kolaylık zorluk derecesi değil, aynı olup olmamalarıydı. Ama sonunda 2008 önlisans sorularını buldum . Sorular tamamen farklıymış. Zorluk dereceside evet şuan için zor görünüyor...
Yinede cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Beraber öğrendiğimizi düşünüyorum artık...

Rica ederim.Başarılar.:)

girl_44
16-05-2010, 21:31
arkadaşlar benim öğrenim durumum değişti kpssye lise düzeyinden girmiştim şimdi önlisans mezunuyum ösym merkezine mi gitmem gerekiyor?

Kara_Kedi
16-05-2010, 23:29
Önlisans başvururları şimdi deil arkadaşım. şuan lisans başvurusu alınıyor.Önlisans başvuru döneminde herhangi bir liseye gidip aynı şekilde işlemleri yaptıracaksın

girl_44
17-05-2010, 10:32
Bizim başvurular 31 mayısta başlıyor.Sadece bilgi almak için sordum teşekkürler.

hülisch
19-05-2010, 14:49
son güne kaldı başvurum sistemler kitlenmiş acaba başvuru tarihi uzatılır mı

vioLette
19-05-2010, 15:16
son güne kaldı başvurum sistemler kitlenmiş acaba başvuru tarihi uzatılır mı

uzatılma ihtimali avr canım.Sen yinede ara ara kontrol et uzatılır diye boşlama;)

hülisch
20-05-2010, 16:06
uzatılma ihtimali avr canım.Sen yinede ara ara kontrol et uzatılır diye boşlama;)

saol kedicik :)
yarın halledicem inş.

Kara_Kedi
21-05-2010, 13:04
:D dört ayak üstüne düştün, bak uzattılar süreyi

vioLette
21-05-2010, 23:08
:D dört ayak üstüne düştün, bak uzattılar süreyi

:Evet uzattıalr belki ek oturuma başvurabilirim:o)

can0616
26-05-2010, 19:27
arkadaşlar önlisans başvuruları geçtimi yahu

vioLette
26-05-2010, 19:30
arkadaşlar önlisans başvuruları geçtimi yahu

31 Mayıs-2 Temmuz Arası Başvurular

girl_44
09-06-2010, 09:44
arkadaşlar kpss ortaöğretim ile önlisans sınavının konuları aynı mı yoksa farklı mı?

ÜweyS
09-06-2010, 14:44
arkadaşlar kpss ortaöğretim ile önlisans sınavının konuları aynı mı yoksa farklı mı?

konular aynı, siz konulara çalışmaya başlayın...;)

tnraksy
09-06-2010, 17:07
arkadaşlar bende lise mezunuyum kpss sınavına gireceğim.ilk defa kpss ye gireceğim.puan sisteminden,kaç soru olduğundan hangi derslerden vs sorular çıkacak bilgi almak istiyorum.

qstah
09-06-2010, 19:03
Herkese başarılar şimdiden arkadaşlar.

vioLette
09-06-2010, 23:08
arkadaşlar bende lise mezunuyum kpss sınavına gireceğim.ilk defa kpss ye gireceğim.puan sisteminden,kaç soru olduğundan hangi derslerden vs sorular çıkacak bilgi almak istiyorum.

http://www.acikogretim.gen.tr/baslik-acmadan-bakiniz-lutfen-kpss-hakkinda-merak-edilen-konular-sorulariniz-t25682.html

burayı incelerseniz soru işaretleriniz büyük ölçüde gderilecektir.açıklığa kavuşmamış sorularınızı burda yöneltirsiniz yardımcı olmay çalışırız.

Başarılar:)

blackdeath
10-06-2010, 11:26
Merhaba,

Daha önce soruldu mu bilmiyorum. Ben finaller açıklandığında lisans mezunu olacağım ama KPSS/A için başvuru yapmadım. KPSS/B sınavına girsem, kazandığımda atanma hakkım olacak mı ? Çünkü sınav sonuçları açıklandığında diplomalı lisan mezunu olacağım.

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa , ona göre başvuru yapıp yapmayacağıma karar vereceğim.

Teşekkürler

Karanlıklar Meleği
10-06-2010, 18:30
Merhaba,

Daha önce soruldu mu bilmiyorum. Ben finaller açıklandığında lisans mezunu olacağım ama KPSS/A için başvuru yapmadım. KPSS/B sınavına girsem, kazandığımda atanma hakkım olacak mı ? Çünkü sınav sonuçları açıklandığında diplomalı lisan mezunu olacağım.

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa , ona göre başvuru yapıp yapmayacağıma karar vereceğim.

Teşekkürler

Arkadaşım hiçbir sorun olmaz.. başvurunu yapabilirsin..

Bu konuyu çok araştırdım ve en yetkili ağız "Devlet Personel Başkanlığı"ndan aldığım bilgiyle konuşuyorum..
Seninle aynı durumdayım.. ve dün başvurumu yaptım..
İçin rahat olsun.. :)

blackdeath
10-06-2010, 18:35
Valla o kadar emin olduğunuza göre bende rahatlıkla başvurumu yaparım o zaman.

Teşekkür ederim cevabınız için.

Karanlıklar Meleği
10-06-2010, 18:56
Valla o kadar emin olduğunuza göre bende rahatlıkla başvurumu yaparım o zaman.

Teşekkür ederim cevabınız için.

Rica ederim.. :)

vioLette
10-06-2010, 19:14
Arkadaşım hiçbir sorun olmaz.. başvurunu yapabilirsin..

Bu konuyu çok araştırdım ve en yetkili ağız "Devlet Personel Başkanlığı"ndan aldığım bilgiyle konuşuyorum..
Seninle aynı durumdayım.. ve dün başvurumu yaptım..
İçin rahat olsun.. :)

Canım Devlet Personel başkanlığına da gerek ok geçn sefer sen dedkten sonra araştırdım klavuzda buna istinaden açıklama yapılmış:)

İkinizede başarıalr dilerm:)

akira
10-06-2010, 20:54
ikinci sınıfta olsak bıle önlisanstan gırılebılıyor muyuz kpss ye

vioLette
10-06-2010, 21:01
ikinci sınıfta olsak bıle önlisanstan gırılebılıyor muyuz kpss ye

Önlisans 2.sınıftaysan başvuru yapabilirsin 2temmuza kadar.
eger 4 yıllık bölümde 2.sınıftaysan kaydını sildirmen gerek.:)

burdanda göz atabilirsin;

ekinn
13-06-2010, 17:52
kpss de gk ve gy kitapçıkları ayrı ayrı zaman verilerek mi dağıtılacak yoksa tek kitapçık halinde 2 saat zaman mı verilecek?

vioLette
13-06-2010, 18:01
kpss de gk ve gy kitapçıkları ayrı ayrı zaman verilerek mi dağıtılacak yoksa tek kitapçık halinde 2 saat zaman mı verilecek?

Tek kitapcık ve 120dk veriliyor :)

ekinn
13-06-2010, 18:05
tşkler:)

crayzman
16-06-2010, 00:20
arkadaşlsr önlisans halkla ilşkiler den bilgisi olan varmı atamlar kaçta kalmış ben sordum 87 falan alacaksın oda belki atanırsın bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

berra usman
19-06-2010, 01:04
lise son sınıf ögrencisiyim agustostaki sınav son inşallah kpss sınavına girmek istiyorum ama kılavuz nerden alınacak okul durumu ne olacak bilgisi olanlar yardımcı olursanız sevinirim.

Karanlıklar Meleği
19-06-2010, 16:01
arkadaşlsr önlisans halkla ilşkiler den bilgisi olan varmı atamlar kaçta kalmış ben sordum 87 falan alacaksın oda belki atanırsın bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Arkadaşım buradan (http://www.memurlar.net/kpsspuan_2010_1.aspx) öğrenim düzeyini ve bölümünü seçerek son atamalardaki puanların kaçta kaldığını öğrenebilirsin.. :)

lise son sınıf ögrencisiyim agustostaki sınav son inşallah kpss sınavına girmek istiyorum ama kılavuz nerden alınacak okul durumu ne olacak bilgisi olanlar yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşım, klavuza Ösym'nin sitesinden ulaşabilirsin.. Klavuz dağıtımı yapılmıyor..

Öncelikle bankaya gidip 35 TL yatıracaksın sonrasında internetten aday bilgi formunun çıktısını alıp, doldurup, bulunduğun ildeki başvuru merkezlerinden herhangi birine bunlarla gidip başvurunu yapıyorsun..
Sınava lise düzeyinde girmek zorundasın ve ağustosta mezun olursan herhangi bir sorun olmaz.. Ancak, eğer mezun olamazsan, mezun oluncaya kadar tercih yapmamalısın.. :) Bu kadar..:)

cryson
20-06-2010, 16:37
arkadaslar ben onlısans mezunu olarak daha once gırdım bılgılerımde bı degısıklık yok bankaya parayı yatrdıktan sonra ınternetten cıktı vs.almam gerekenler nedır yada okulda web camda fotograf cektırcemmı yıne??

vioLette
20-06-2010, 17:17
arkadaslar ben onlısans mezunu olarak daha once gırdım bılgılerımde bı degısıklık yok bankaya parayı yatrdıktan sonra ınternetten cıktı vs.almam gerekenler nedır yada okulda web camda fotograf cektırcemmı yıne??

Aynı düzeyde tekrar basvuru yapacaksan net üzerinden yapman yeterli basvurunu.Bankaya parayı yatırdıktan sonra tercih bildirimine girdiğinde aktif oluyor zaten.orda değişiklik varsa adres bilgilerini yeniliyorsun kaydediyorsun.o kadar.Başarılar:)

tnraksy
29-06-2010, 18:38
Arkadaşlar bende ortaöğretim için yapılacak kpss sınavına gireceğimde çalışmak için kaynak arıyorum ders videoları döküman.
Lisans , ön lisans, ortaöğretim için tüm konular aynı mı ?

vioLette
29-06-2010, 23:42
Arkadaşlar bende ortaöğretim için yapılacak kpss sınavına gireceğimde çalışmak için kaynak arıyorum ders videoları döküman.
Lisans , ön lisans, ortaöğretim için tüm konular aynı mı ?

Müfradat da geçen konular aynıdır ancak sınavda çıkan soruların zorluk derecesi farklı olur.

Burdan hangi dersler ve konular var bakabilirsiniz;

http://www.acikogretim.gen.tr/baslik-acmadan-bakiniz-lutfen-kpss-hakkinda-merak-edilen-konular-sorulariniz-t25682p2.html

Ders notları ve videoları bu baslık altındaki konulardan ulasabilirsiniz;

http://www.acikogretim.gen.tr/kpss-f371.html

Eğer kitap üzerinden konu çalışmak istiyorsanız size DATA veya Uzman Kariyeri şiddetle öneririm.Başarılar dilerim.Kolay gelsin:=)

vioLette
30-06-2010, 16:01
Bilgi Paylasım yeri--------------güncelleyelim---------------

son basvuru tarihi 2 temmuz 2010 bilginize

serzenishs
30-06-2010, 16:58
Arkadaşım bütünlemeyi verirse önlisan mezunu olma hakkına sahip olacak. fakat kpss ye lise mezunu olarak müracat etti. düzeltme şansı varmı.

vioLette
30-06-2010, 17:04
Arkadaşım bütünlemeyi verirse önlisan mezunu olma hakkına sahip olacak. fakat kpss ye lise mezunu olarak müracat etti. düzeltme şansı varmı.

Değişiklik yapılmadığını biliyorum çünkü kayıt işleminin son ayağını netde yaparken uyarı alırsınız bir daha değiştirelemez işleme devam ya da işlemi iptal et gibi buna benzer yazılar çıkar.Ancak bu sene bazı şeylerde değişilklik yapıldı 2 Temmuza kadar arkadasın ösym yi arasın bi ordan daha net ve sağlam bilgi edinir.:)

serzenishs
01-07-2010, 19:45
önlisans mezunuyum ve diplomamı alamadım henüz. yarın kpss başvurusunda bulunacağım. Diploma tarihine ne yazmam gerekiyor. Büroya soracağım ama bir türlü ulaşamadım.

vioLette
01-07-2010, 23:31
önlisans mezunuyum ve diplomamı alamadım henüz. yarın kpss başvurusunda bulunacağım. Diploma tarihine ne yazmam gerekiyor. Büroya soracağım ama bir türlü ulaşamadım.

Senle benzer durumda olan arkadasların yorumuna bak istersen yardımcı olacaktır yazdıkları:)

kavin
29-11-2010, 14:17
konu var die açmadım
önlisansa ve ortaöğretime giren arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyorum nasıl geçti sorularınızı cvplarını veya duygularınızı paylaşın lütfen..
ben önlisanstan girdim genel yetenekteki türkçe soruları beni benden aldı ne uzundu ve bazı sorularda çok çelişkiye düştüm genel kültürdeki sorular yerli yerindeydi kızıl zehrin karadenize doğru macaristan dan değilde bulgaristanda geldiğini düşünp yalnışlarıma bi tane daha eklesemde:):o ve şu tarih soruları 17.yy dandı hep sanırım ve ben yeni türk tarihine çalışmıştm pek emin olamadım bir de şu I.II.III. die sıralanan soruların nerdeyse tamamını hepsi seçeneği yaptım sizlerinde görüşlerini bekliyorum arkadşlar dilerim işe yarar sonuçlar gelir:o

vioLette
29-11-2010, 14:20
Soruları burda paylaşa bilirsiniz canım.

Şili'yi sormuşlar,Durmuş Yılmaz'ı sormuşlar birde sanırım Çini sormuşlar Güncel olaylarda.

kavin
29-11-2010, 14:44
tşkkrler şekercik ;)

evet şili varmış liselerinkinde kolaymışş o yahu:)

vioLette
29-11-2010, 15:06
tşkkrler şekercik ;)

evet şili varmış liselerinkinde kolaymışş o yahu:)

:o
Sizde ne vardı canım???:confused:

kavin
29-11-2010, 19:24
öbür mesjımmda sölemştm görmedin heralda şekercik şey ya bizde karadenize doğru gelen zehirli atık hangi ülkeden gelmiştir hani macaristanda fabrikadan sızan zehirli atık denize karışmıştı ya ama ben bulgaristan yapmışım:p:(:)

vioLette
29-11-2010, 20:14
öbür mesjımmda sölemştm görmedin heralda şekercik şey ya bizde karadenize doğru gelen zehirli atık hangi ülkeden gelmiştir hani macaristanda fabrikadan sızan zehirli atık denize karışmıştı ya ama ben bulgaristan yapmışım:p:(:)

:o:o
Evet canım.Macaristan cevabı demiştin sanırım:o
Sağlık olsun.

tenekeci
23-02-2011, 18:40
temmuzda kpss'ye sadece genel yetenek ve genel kültür için girebiliyoruz dimi?

tenekeci
23-02-2011, 18:41
temmuzda kpss'ye sadece genel yetenek ve genel kültür için girebiliyoruz dimi?

sanırım kpss b oluyo bu sorduğum,ya da pomem sınavına girecek olan vardır..

kavin
23-02-2011, 21:17
lisans mezunları için temmuzda yapılack sınava gk-gy ve alandan girebiliyorsunuz;)

tenekeci
24-02-2011, 01:57
lisans mezunları için temmuzda yapılack sınava gk-gy ve alandan girebiliyorsunuz;)

teşekkür ederim

cryson
23-04-2011, 16:23
arkadaslar sorum bıraz sacma olucak ama kpssden 60-65 puan almak ıcın ne gerekıyor asagı yukarı (genel kultur genel yetenekten) kac net yapmalıyız pomem ıcın soruyorum baraj 60 sanırım hangı dersden kac net yapılmalı??

vioLette
23-04-2011, 21:13
arkadaslar sorum bıraz sacma olucak ama kpssden 60-65 puan almak ıcın ne gerekıyor asagı yukarı (genel kultur genel yetenekten) kac net yapmalıyız pomem ıcın soruyorum baraj 60 sanırım hangı dersden kac net yapılmalı??

90-93 net arası bir net 80-81 arası bir puan ediyor.

Senin bu duruma göre rahat 70-75 net yapmalısın ki kolay bir şekilde yaparsın:)
Puanın fazla gelmesi içinde Tarih ve Matematiğe ağırlık verirsen 60 tan bile fazla bir puan alırsın:)

Ortalama dersen ;
Türkçe 30 sorudan en az 20 net
Mat. 30 sorudan en az 15 net
Tarih 30 sorudan en az 20 net
Coğrafya 18 sorudan en az 10 net
Vatandaşlık 12 sorudan en az 7 net:)

Toplam netin 72 ediyor.en kötü netlerin böyle olmalı:)

cryson
23-04-2011, 23:00
90-93 net arası bir net 80-81 arası bir puan ediyor.

Senin bu duruma göre rahat 70-75 net yapmalısın ki kolay bir şekilde yaparsın:)
Puanın fazla gelmesi içinde Tarih ve Matematiğe ağırlık verirsen 60 tan bile fazla bir puan alırsın:)

Ortalama dersen ;
Türkçe 30 sorudan en az 20 net
Mat. 30 sorudan en az 15 net
Tarih 30 sorudan en az 20 net
Coğrafya 18 sorudan en az 10 net
Vatandaşlık 12 sorudan en az 7 net:)

Toplam netin 72 ediyor.en kötü netlerin böyle olmalı:)

tsk ederım

vioLette
24-04-2011, 20:37
tsk ederım

Eczacıbaşı VitrA
05-07-2011, 16:37
ben işletme mezunuyum 2012 kpss si b sınıfı kadroda gireceğim değil mi 2012 b sınıfı sınavı ne zaman ???bir de soru dağılımı nasıl nelere çalışmalıyım kurs ve kitap önerebilir misiniz

önderönal
25-10-2011, 20:58
ark benm bı sorum olacak bu sene kamu yonetımı 3.sınıftayım lısans kpssye gırmek ıstıorum b gurubu memur olarak bu konuda fazla bılgım yok 3.sınıftayken temmuzda yapılaccak sınava gırebılrmıyım bıde gy gk danmı gırecegım sınava yardımcı olrsanz sevnrım

DışTicaret33
25-03-2012, 15:01
Hiç çalışmadan, daha doğrusu sadece türkçe ve coğrafya çalışıp, aradan bir buçuk ay geçmiş olmasından ötürü aldığım deneme puanı. :D Çok komik ya. İşimiz zor vAllah'a. Rezil rüsva bir durum. Umarım üç ayda bunu 70 point'e yükseltebilirim. :D

http://d1203.hizliresim.com/v/t/3tsxp.jpg

Genel Yetenek : 22 Net (Sadece Türkçeden)
Genel Kültür : 21 Net

halikarnas
25-03-2012, 18:16
arkadaşlar icra katipliği alımı olacağını duymuştum bir bilginiz var mı?ayrıca 2010 kpss puanım 2012 kpss sınavının yapılacağı gün mü bitiyor?

excel_74
12-04-2012, 17:58
merhabalar,
* 2010 yılında AÖF işletme bölümü (mezun) olarak KPSS sınavına girdim
2012 yılında AÖF iktisat (mezun olunacak lisans programı) olarak sınava girebilirmiyim ? (aöf iktisat 4. sınıftayım)
böyle bir değişikliğin alacağım puanlara herhangi bir faydası olurmu?
* KPSS sınavlarında işletme bölümü mezunlarımı daha şanslıdır ?
yoksa
iktisat bölümü mezunlarımı ?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. selamlar

vioLette
13-04-2012, 02:44
arkadaşlar icra katipliği alımı olacağını duymuştum bir bilginiz var mı?ayrıca 2010 kpss puanım 2012 kpss sınavının yapılacağı gün mü bitiyor?

evet 2012 lisans sınavı tarihinden sonra 2010 puanınız geçersiz oluyor.
alımla ilgili herhangi bir duyuruya denk gelmedim.eğer olursa gören arkadaşlarr ilgili yere konu açarlar.
başarılar

merhabalar,
* 2010 yılında AÖF işletme bölümü (mezun) olarak KPSS sınavına girdim
2012 yılında AÖF iktisat (mezun olunacak lisans programı) olarak sınava girebilirmiyim ? (aöf iktisat 4. sınıftayım)
böyle bir değişikliğin alacağım puanlara herhangi bir faydası olurmu?
* KPSS sınavlarında işletme bölümü mezunlarımı daha şanslıdır ?
yoksa
iktisat bölümü mezunlarımı ?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. selamlar

Girebilirsiniz.tek fark başvururken İşletme değilde bölümü İktisat yapacaksınız.
alan için yani uzmanlık denetmenlik ve müfettişlik için iibf mezunu alıyorlar bölüm ayırmıyorlar.bölüm ayırma genelde bazı kurumların belli oranda alım yaptığı ilanlarda oluyor.o yüzden iktisat mı avantaj işletmemi kesin bir şey söylemek yanlış olur.tek diyebileceğim alanda farklı olmadıkları

excel_74
13-04-2012, 10:44
gecenin 01:00'inde üşenmeyip cevap yazdığınız için teşekkür ederim :)
selamlar

vioLette
13-04-2012, 20:18
gecenin 01:00'inde üşenmeyip cevap yazdığınız için teşekkür ederim :)
selamlar

Rica ederim.Faydası olduysa ne mutlu.:)

halikarnas
26-04-2012, 13:10
evet 2012 lisans sınavı tarihinden sonra 2010 puanınız geçersiz oluyor.
alımla ilgili herhangi bir duyuruya denk gelmedim.eğer olursa gören arkadaşlarr ilgili yere konu açarlar.
başarılar

Ortaöğretim için sormuştum neyse
teşekkkürler...............

DışTicaret33
26-04-2012, 18:55
Ortaöğretim için sormuştum neyse
teşekkkürler...............

Son tercih var önümüzde. Ondan sonra oda geçersiz oluyor. Başarılar...

sensei87
31-05-2012, 15:50
İyi günler.. Ben bir Aof Önlisans bölümümünde birinci sınıf öğrencisiyim. Ben Kpss 2012'ye Önlisans bölümünden girmeyi planlıyorum. Ve haliyle mezun olduktan sonraki atamalarda tercihte bulunacağım..

Bazı yerlerde birinci sınıfı bitirenlerin Kpss'ye başvururken Açıköğretim bürolarından ''öğrenim durumu belgesi'' alması gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur acaba? Yanıtlarsanız sevinirim..

innocentboy
31-05-2012, 21:19
finallerden sora direk kpss ye inşallah :)

DışTicaret33
01-06-2012, 01:40
İyi günler.. Ben bir Aof Önlisans bölümümünde birinci sınıf öğrencisiyim. Ben Kpss 2012'ye Önlisans bölümünden girmeyi planlıyorum. Ve haliyle mezun olduktan sonraki atamalarda tercihte bulunacağım..

Bazı yerlerde birinci sınıfı bitirenlerin Kpss'ye başvururken Açıköğretim bürolarından ''öğrenim durumu belgesi'' alması gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur acaba? Yanıtlarsanız sevinirim..

Başvurduğunuz yerdeki öğretmenlere göre değişiyor bu. :) Bir arkadaşım almıştı, ona başvurduğu yerde gereği yoktu demişler. Siz yinede alın.

sensei87
01-06-2012, 19:01
Başvurduğunuz yerdeki öğretmenlere göre değişiyor bu. :) Bir arkadaşım almıştı, ona başvurduğu yerde gereği yoktu demişler. Siz yinede alın.

Anladım. Cevap için teşekkür ederim..

Fatih Yıldız
22-06-2012, 10:40
Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacaktı.

Ben üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. Bu sene kpss'ye ortaöğretim düzeyinde girmek istiyorum.
Bunun için herhangi bir sorun olur mu?

Beşiktaşk
22-06-2012, 21:38
önlisans başvuruları nereden yapılıyor ?? başvuruları yaparken hangi evrakları götürüyoruz???

sensei87
06-07-2012, 00:51
İyi akşamlar.. Kpss klavuzunda ''Öğrenim Durumu'' adında bir kısım var. Orta öğretim ve Ön lisans seçenekleri bulunuyor. Orta Öğretim mezunuyum ama 2013'te mezun olacağım için Ön Lisans düzeyinden sınava girmek istiyorum.

Acaba bu durumda klavuzdaki ''Öğrenim Durumu'' kısmında Ön lisans seçeneğini mi işaretlemem gerekiyor?

cryson
06-07-2012, 11:12
arkadaslar ınternetten aldıgımız cıktılarda cuzdan bozuk para getırılmemesı gerektıgı vurgulanmıs nasıl yanı cuzdan ıle sınava gıremıcekmıyız??

DışTicaret33
06-07-2012, 11:15
arkadaslar ınternetten aldıgımız cıktılarda cuzdan bozuk para getırılmemesı gerektıgı vurgulanmıs nasıl yanı cuzdan ıle sınava gıremıcekmıyız??

Kesinlikle hiçbir şey götürmeyin kardeşim. Sadece T.C. kimliğinizi ve sınav giriş belgenizi alın gidin. Okulun bahçesinden de su alın bir şişe. (Su şişesinin üzerinde bulunan tanıtım kağıdını sökmeyi unutmayın.!) :D Kalem, silgi, peçete vs. tarzı şeyleri onlar karşılayacak. Saatte takmayın kolunuza. Cüzdanı da getirmeyin. Bozuk parayı da kabul etmiyorlar. Sorun yaşarsınız, zor durumda kalırsınız. 2010 yılında çok saçma davrandılar, bu yıl daha da saçma davranacaklar.

Herkese başarılar, sınav öncesi son girişim. Kolay gele.

ekinn
24-07-2012, 03:11
Arkadaşlar mühendislik fakültesi mezunuyum.Okulda temel bilgisayar kullanımı dersi görmüştük.Şimdi bu ders bilgisayar işletmeni sertifikası yerine geçiyor mu?
Dersin kredili ,kredisiz olması ya da kaç saat olduğu(160 saat şartı gibi) gibi şartlar var mı?
Bu konu hakkında son ve kesin bilgi nedir?Yardımcı olur musunuz?

vioLette
04-08-2012, 15:02
Arkadaşlar mühendislik fakültesi mezunuyum.Okulda temel bilgisayar kullanımı dersi görmüştük.Şimdi bu ders bilgisayar işletmeni sertifikası yerine geçiyor mu?
Dersin kredili ,kredisiz olması ya da kaç saat olduğu(160 saat şartı gibi) gibi şartlar var mı?
Bu konu hakkında son ve kesin bilgi nedir?Yardımcı olur musunuz?

Bazı ilanlarda İşletim Sertifikası-bilgisayar Prog. Sertifikası yazar ve devam eder "2 yıl üst üste bilgisayar dersi almak ve bunu belgeyle kanıtlamak " gibi yani sen sınava gir sonra tercih aşamasında seçeceğin kurumların İnsan Kaynaklarıyla görüş bu konuları her kurum kabul etmez. Ve her bilg eğitimi alan için bilg işlet sertifikası var denilemez. o yüzden şuan için bu sınava sıkı çalışıp tercihlere kadar bu soruyu düşünmemen.
Eğer vaktin ve imkanın varsa sen yinede bilg işlt sertifikası için kursa git derim:)

innocentboy
28-09-2012, 16:47
bu kpss onlısans -ortaogretım sonucları ne zaman acıklanır arkadaslar bılgısı olan varmı ?

GRAND EKİNOKS
28-09-2012, 18:05
3 hafta herhalde

innocentboy
28-09-2012, 21:52
3 hafta herhalde

acık ogretımde 1 ay a dogru gıdıorz :) osymden aynı performansı beklıorm dostum ben 3 hafta az herhalde:)))

vioLette
01-10-2012, 00:24
Ekimin son haftası açıklanır gibi.

ey8447
01-10-2012, 21:44
2012 kpss ortaöğretimden sınava girdim . yerleştirme listesi ne zaman açıklanır ?

cryson
06-10-2012, 14:16
arkadaslar 2 yıllık myo gordugumuz bilgisayar, bılgısayar desteklı tasarım dersı vardı bunun uzerıne ısletme fakultesı tamamladıgımız zaman kpss ıcın gerekli bılgısayar ısletmenlık sertıfıkası gerekıyor bazı alımlarda sorum su bu alımlarda 2+2 seklınde tamamladıgımız ıcın ısletme bolumunden atama yapıldıgında myo aldıgımız dersı transkrpt olarak gosterdıgımızde o bılgısayar ısletmenlıgı sertıfıka yerıne gecerlımı??yoksa ısletmeye aöf şeklinde tamamladıgımız ıcın ayrıca bı kurumdan almamız gerekırmı??

vioLette
06-10-2012, 14:59
2012 kpss ortaöğretimden sınava girdim . yerleştirme listesi ne zaman açıklanır ?

sınav sonuçları açıklansın sonra 1-2 ay içerisinde alım olur büyük bir ihtimal buda 2012 Aralık veya 2013 ocak itibariyle olur. Farklı bir durum söz konusu olmazsa.

arkadaslar 2 yıllık myo gordugumuz bilgisayar, bılgısayar desteklı tasarım dersı vardı bunun uzerıne ısletme fakultesı tamamladıgımız zaman kpss ıcın gerekli bılgısayar ısletmenlık sertıfıkası gerekıyor bazı alımlarda sorum su bu alımlarda 2+2 seklınde tamamladıgımız ıcın ısletme bolumunden atama yapıldıgında myo aldıgımız dersı transkrpt olarak gosterdıgımızde o bılgısayar ısletmenlıgı sertıfıka yerıne gecerlımı??yoksa ısletmeye aöf şeklinde tamamladıgımız ıcın ayrıca bı kurumdan almamız gerekırmı??

Buna net cevap vermek yanlış olur çünkü bu kurumun insiyatifine kalmış bir durum. Kimisi sadece bilgisayar eğitimi görmüş ve bunu transkript ile belgelemek yeterli derken başka bir kurum ayrı bir koşul koya bilir.
Alım yapılırken baş vuracağın kurumların İnsan kaynaklarıyla bu konuyu görüşmek daha sağlıklı olur.