PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çankaya'da Erivan muhasebesi sürüyor

sirmuzzy
28-08-2008, 05:24
Çankaya Köşkü, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Erivan'da oynanacak iki ülke milli futbol takımlarının yapacağı maçı birlikte izleme davetini bütün boyutlarıyla değerlendiriyor.

Cumhurbaşkanı'nın Erivan'a gitmesi halinde, 15 kişiden oluşan Karşı Saldırı Timi (KST) öncü olarak Ermenistan'a gönderilecek. Türk timi, Erivan'da meslektaşları ile güvenlik tedbirlerini en ince ayrıntısına kadar görüşecek. Maçın oynanacağı Razdan Stadı'nda olağanüstü güvenlik önlemleri alınacak. Gül'ün korumalığını KST ile yakın koruma ekibi sağlarken, güzergâh güvenliğini ise Erivan polisi temin edecek. KST, MP-5 otomotik silahlarının yanı sıra M-16 gibi silahlarıyla da görev yapacak. Tim ayrıca muhtemel saldırılarda Gül'ü korumak amacıyla bond çanta şeklinde kurşun geçirmez kalkan da taşıyacak. Karşı Saldırı Timi, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda görev yapan 950 Özel Harekatçı arasından seçiliyor. Aralarında yabancı dil bilen personel de bulunuyor. Tim, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer döneminde dağıtılmıştı. Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte Koruma Müdürü Osman Çangal timi yeniden oluşturdu. ABD başkanlarını koruyan ve CAT timinden (Counter Attack Team) esinlenerek oluşturulan timde, yaklaşık 50 kişi görev yapıyor. KST, üç ekipten oluşuyor. Her bir ekipte 15 Özel Harekâtçı bulunuyor.

akira
28-08-2008, 17:46
bilgi ıcın tskler sirmuzzy::)

sirmuzzy
01-09-2008, 08:23
rica ederim.

insallah qitmez cumhurbaskanımız bana ayıp etmez :)

~~MoRMeNeKŞe~~
01-09-2008, 15:38
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ tanımayan ve ERMENİ SOYKIRIMINI olmadığı halde iddea

eden bir yere gitmesi bizi daha da küçültür diye düşünüyorum bence GİTMEMELİİ...!

akira
02-09-2008, 13:39
rica ederim.

insallah qitmez cumhurbaskanımız bana ayıp etmez :)

senı kıracagını sanmıyorum muzzy;)

feratt
02-09-2008, 13:40
bence de gitmemeli

~~MoRMeNeKŞe~~
04-09-2008, 14:14
ama gidiyor ...!!!