PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Mayıs...!!

feratt
03-05-2008, 02:30
Olaylı ve de utanmamız gereken bir 1 Mayıs'ı geride bıraktık..
Aslında çok basitti herşey; işçi bayramıydı..Sorunlarımızı dile getirmemiz gereken bir gündü..Olmadı, yine olmadı..
Polis sert tepkisi kamu oyundan çok büyük tepki aldı..Oysaki kaldırımda yatarken kafasına tekme yiyen kız belki dtp mitinginde pkk lehihe slogan atıyor olsaydı haberlere konu olmayacaktı...

Evet bizim ülkemizin 1 Mayıs bilançosu;..
-Dayak yiyen işçiler,
-Bir hayalet meydan(Taksim)
-Asgari ücrete talim ama en azından bayramını bile kutlayamayan işçiler...

yücel özen
03-05-2008, 02:32
yorumsuz ..

nida55
05-05-2008, 18:04
ferat Allah aşkına oraya halis niyetle giden kaç kişidir soruyorum sana?yani işçilerin kaçı sorunlarını dile getirmek için ordaydı?çoğu belli bir siyasi görüşün -sözde devrimcilerin-piyonlarıydı.

tamam polisin yaptığı yanlışlıklar vardı o ayrı konu tabi...
neden taksimde kutlanır bu eylem hiç düşündün mü?

insanlar çok şeyi çarptırıyor bu ülkede.ha eylem yapılcaksa yapılır tabi en doğal haktır bence bu amma işçiler kullanılmamalı!!....

feratt
05-05-2008, 18:43
Öncelikle Selam Nida..
Doğru söylüyorsun da Nida, insanlara bu kadar acımasız da davranılmaz ki...
Belirtiğim gibi dtp mitinglerinde neden hiç bişey yapılmıyorda , iş işçi, memur, öğrenci mitingleri olunca acımasız bir tavır çıkıyor ortaya...

Black-Eagle
05-05-2008, 18:48
dtp mitinglerinde olurmu feratt..? sonra onların ağa babaları ne derler sonra!!!!!!!!!
ayıp olmazmı o satılmış hainlere karşı...Seninkide lafmı şimdi.......

feratt
05-05-2008, 18:51
dtp mitinglerinde olurmu feratt..? sonra onların ağa babaları ne derler sonra!!!!!!!!!
ayıp olmazmı o satılmış hainlere karşı...Seninkide lafmı şimdi.......

Evet abi şaşırdım ben de iyicee:)

Black-Eagle
05-05-2008, 18:53
Feratt,polis yorgun,polis bitkin,polis psikolojik sorunlu,bunlar üst üste eklenince adamları
durdurmak imkansızlaşıyor.Polisimizede hak verelim.Sevgiler..

feratt
05-05-2008, 18:56
Abicim ben zaten polislere hiç bişey demiyorum ..Emir ne gelirse onu yapıyorlar, ben burdaki zihniyeti eleştiriyorum.Polisin imajının zedelenmesine neden olanları eleştiriyorumm..
Saygılar abi...

Black-Eagle
05-05-2008, 18:59
Haklısın kardeşim,haklısın ne bileyim.Bir kısır döngüdür gidiyor işte..Gözlerinden öptüm..

nida55
05-05-2008, 21:24
Öncelikle Selam Nida..
Doğru söylüyorsun da Nida, insanlara bu kadar acımasız da davranılmaz ki...
Belirtiğim gibi dtp mitinglerinde neden hiç bişey yapılmıyorda , iş işçi, memur, öğrenci mitingleri olunca acımasız bir tavır çıkıyor ortaya...

ve as.feratt..
ben polisin tutumunu onaylamıyorum ki.onaylancak bir tutum değil çünkü.bu eylemde bu şekilde davranıyorsa diğer eylemlerde de aynı şekilde davranmalı polis ya da davranmamalı.dediğin gibi Polisin imajının zedelenmesine neden olan kişiler belirleryip emir yağdırıyorlar.polis ne yapsın ki?uygulasa da kötü uygulamasa da...
dtp mitinginde tatlı dili ile çocuklara şeker dağıtabilen polis 1 mayısta o şekilde şiddet uygulaması tezat tabiki de.ne olursa olsun insan sonunçta hangi görüşte hangi amaçta olursa olsun can bu ya...

İHL
05-05-2008, 22:30
acıyım mı yani bunlara gösterilen yerde kutlasalardı bunların hiçbiri olmazdı

feratt
05-05-2008, 22:44
Acımana gerek yok tabiki de
Ama herşeyin doğrusunu devlet mi yapar sence??

İHL
06-05-2008, 15:05
Kimse kusursuz değil buna devletde dahil ama burda haklı olan taraf %100 devlettir.Milletin huzurunu bozarak hak savunulmaz eğer böyle yaparak savunmaya çalışırlarsa tek bir amaçları kalır oda insanları kışkırtmaktır.

feratt
06-05-2008, 16:01
İnsanlar hakkını aramak için eylem yapması diğer insanların huzurunu mu bozar peki..
7200 gün çalışıp 65 yaşında emekli olmaya itiraz etmek kimin huzurunu bozuyor ben anlamadım?

Black-Eagle
06-05-2008, 16:56
Feratt boş verin yahu.Başımızdaki büyüklerimizden dahamı iyi bileceğiz.!!!!! onlar nasıl
olsa,bir iki dönem milletvekilliği yapıp emekli olmaya hak kazanıyorlar.Vatandaş umurlarındamı.? Niye yırtınıyorsun.Bırakın oynatsınlar atlarını......

feratt
06-05-2008, 17:01
Feratt boş verin yahu.Başımızdaki büyüklerimizden dahamı iyi bileceğiz.!!!!! onlar nasıl
olsa,bir iki dönem milletvekilliği yapıp emekli olmaya hak kazanıyorlar.Vatandaş umurlarındamı.? Niye yırtınıyorsun.Bırakın oynatsınlar atlarını......

Ah Abicim ah ..Aslında çok doğru söylüyosun..İşte biz de burda ülkemizi daha yaşanabilir bir ülke yapmak için tartışıyoruz saygıdeğer arkadaşlarımızla..
Saygılar Abi..

Black-Eagle
06-05-2008, 17:10
Bilmukabele,Ferattcığım.Bizler önemli değiliz.Allahım onların çoluk,çocuklarına dünyaları
bağışlasın.Kocaman,kocaman Şirket sahibi olsunlar....Bir elleri yağda,bir elleri balda olsun
Sıkıntı yüzü görmesinler.Daha ne diyeyim.Feratt.Sevgiler....

İHL
06-05-2008, 21:33
Kutlamasınlar demiyorum gösterilen yerde kutlasınlar ne bu ısrar?Hem kutlama böyle mi olur daha derin bakılmalı bence

feratt
07-05-2008, 11:27
Kutlamasınlar demiyorum gösterilen yerde kutlasınlar ne bu ısrar?Hem kutlama böyle mi olur daha derin bakılmalı bence

Selam İHL

Ben şöyle düşünüyorum;

İnsanların hali ortada ve durum habire kötüye gidiyor, birileri çıkıp tepki vermeli yani hükümete karşı yapılan bir eylem fakat hükümetin istediği şartlarda, bu mantıklı mı...?Sessizlik olursa bu ülkede herkes kafamıza vurur, eğer senkika üyeleri okmeydanında sessiz sakin bir kutlama yapmış olsaydı bu bir tezat olacaktı..Yani ücretleri ailelerini geçindirmeye yetmeyen insanlar bir de kutlamamı yapsınlar..

Kaldıki başbakan önde sendika yöneticileri yanlarında hepberaber Taksime çıksalardı bunların hiçbiri yaşanmayaktı..

İHL
07-05-2008, 13:07
Slm Fethat
Türkiye nin en önemli sorunlarında biride erken emeklilik.Hepimizin taktiri 'bir ülkede erken emeklilik varsa o ülke kesinlikle kalkınamaz'...Buna binayen sosyal güvenlik reformu çıkarılmak isteniyor işçi vatandaşlar ayaklanıyor.Maddi açıdan iyi bir hayat isteniyorsa ilk önce Türkiye nin ekonomisi iyileşmeli ki sonra insaların refah seviyesi artsın.Öyle kuru kuru türkiye aşığıyım demekle olmuyo.Çalışcaksın,kalkınaçaksın ki yaşam kaliten artsın,maaşın artsın...Ozaman eylem yapmalarına ve bayram kutlıcam diye milleti huzursuz etmeye gerekte kalmaz.Asıl tezatlık bu bence;)

mumyac
07-05-2008, 17:09
olay sundan ibaret aslında

tabiki insanlar tepkilerini gösterecekler tabi kide beğenmediklerini söylecekler,ve mutlaka muhalefet olacaklar,ama herşey kanun ve nizam cercevesi içinde saygı cercevesinde,bakın ben istanbulu çok bilmem ama 1 mayısın taksim faciasından sonra önemli olduğunu biliyorum,Şu var ama hep diyoruz ve kabul ediyoruz (zannımca)ülkemiz hukuk ülkesi ve kanunlar herşeyden üstün ee ozaman neden ısrarcıyız olmayacak seyler için,sonuçta black abinin de dediği gibi SATILMIŞ UŞAKLAR devredeler,

olaya bide söyle bakalım,çok tartıştık ve ülke karıştı ve mutlaka TAKSİM de yapıldı hükümet pes etti ve izin verdi,ORADA YA BİR BOMBA PATLASAYDI,o hükümet bunu açıklmasını yapamazdı,yukarda dediğim gibi istanbulu bilmem ama taksime çok yerden girildiğini biliyorum,o yüzden arkadaşlar izin nerede verildiyse orada yapılması daha iii,yarın hesap sorcak kişiler karşımızda bulamayız,ÇIKARLAR BİZ İZİN VERMEDİK derler bişe de diyemezsin kimseye,

gelelim diğer konu sosyal güvenlik kanunu ,ya olay şu bende o görüşe yakın olmama rağmen ben istemiyorum,neden?
hemen cevaplayayım,sosyal devletiz diyorsun ama benden aldığın parayı bana geri vermek için yaşını bekleyeceksin diyorsun,tamam bekliyeyimde ben TÜRK olark 65 yaş standartında değilim ki,eskiden olsa 900 sene yaşardı HZ.NUH gibi insanlar ama yaşam standartımız bizim zaten bizim 60,ya kardeşim benim kızım da yararlayacksa bu sigortadan ben niye ödeyeyim,dolara euroya yatırım ,yıllık da sağlık sigortası yaptırırım ,özel hastanelerde bakılırım.neden para yatırıyayım devlete anlamadım,ben 20 yaşından beri çalışacam,25 sene sonra ŞAFTIM KAYACAK,sen beni 65 e kadar bekle diyeceksin,hadi ilkokul öğretmenini çalıştır bakalım sen 65 yaşına kadar ,bak ozaman yetiştirdiğin nesil nasıl olcak?ha yokmu güzellikleri var ,benim çocuğum doğacak 18 yaşına kadar bakalıcak sağlıktan ama kardeşim bu emeklilik siStemi böyle olmaz YANİ YEMEZZZZZ....

SON SÖZ OLARAK ...

"YİĞİDİ ÖLDÜR AMA VER HAKKINI DEMİŞLER"

ben oyumu nasıl verdiysem hesabınıda sorarım,ha şimdi ha zamanı geldiğinde:):D

hlme_05
07-05-2008, 17:13
ben polis olmak çok istedim keşke olsaydım ama böyle yapmazdım yaaaaa o kızın hesabını kim verecek o tekmeleri atarken hiç mi vicdanları yoktu yazık böyle şerefli meslegi rezil ettiler ya diyecek bişey yok yazık yazık

sirmuzzy
08-05-2008, 01:30
acıyacakmısız

bn davul tokmaqıyla dövülen polise acırım

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=139186

1 mayıs devletin "ben devletim ulan "deme qünüdür. ve diyecektir de haklıdır.

feratt
08-05-2008, 01:49
eyvallah ama ben hepsine acırım.

sirmuzzy
08-05-2008, 01:55
ben ankarada davul tokmaqıyla dayak yiyen polise acıdıqım qibi

istanbulda insan kılıklıların bictiqi lalelere acırım."ama bak 1 mayıs işçi,bayram .. hede hödö " deyip hikaye anlatmasın kimse bana

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=686487

feratt
08-05-2008, 02:00
ben hepsine acımaya devam ederim

lacrimasso
09-05-2008, 13:18
İşçi bayramıymış. Hangi işçi görebildinizmi? Çalışan adamın ne işi var nasıl gidecek.? 300 500 tane kendini bilmez kansız bu memlekete yararından çok zararı olan insanın yapmaya calistigi gösteridir 1 Mayıs dediginiz. Türk polisinin eline koluna sağlık az bile yaptılar. Daha derin yaralar bırakmak lazım üstlerindeki bi daha yapmasınlar.

hlme_05
09-05-2008, 18:47
İşçi bayramıymış. Hangi işçi görebildinizmi? Çalışan adamın ne işi var nasıl gidecek.? 300 500 tane kendini bilmez kansız bu memlekete yararından çok zararı olan insanın yapmaya calistigi gösteridir 1 Mayıs dediginiz. Türk polisinin eline koluna sağlık az bile yaptılar. Daha derin yaralar bırakmak lazım üstlerindeki bi daha yapmasınlar.

kışkırtanlar ayrı ama orda o jopla dayak yemek zaten derin izler zamnında bırakılmışşşş izledim ve sanki kendim dayak yemişim gibi oldum valla o kıza vurulan tekme isee sanki benin karnımda patladı:(

İHL
09-05-2008, 18:52

Smodumuz ellerine sağlık;)Çok doğru dedin

lacrimasso
09-05-2008, 18:54
Rahat dursalardı yemeselerdi. Kimse devletten büyük değildir bu ülkede bak hükümetten falan demiyorum devletten sonucta bende sevmesemde hükümette olanları ama devlet herseyden ustundur. Bu ülkede kimse devletin aksine iş yapamaz yaparsa karnınada tekme yer kafasınada. Ben hiç üzülmedim. Olayları her yönde düşünmek lazım. Sendika dediğin nedir hak koruyormuş her ay maaşından para kesilio sendikalı işyerlerinde sendika için sonundada bişi vermiolar hakkını korumakmış o zaman ücret almıcaklar dimi. Bazı konular hakkında yorum yapmak icin birseyler bilmek gerekir ama masallah bu ülkede herkes her konuda bilip bilmeden konusuyor. Sözün özü Türk polisinin ellerinden tekrar öpüyorum.

feratt
09-05-2008, 18:57
Arkadaşlar yapmayın illa işçi olmak gerekmiyor bi öğrencinin veya bir başkasının da orda olması çok normal işçilerin hakkı sessiz sakin aranmamalı birileri tepki vermeli ..
430 YTL alan birisi oturup beklememeli ...Patronlara ve yabancılara ülkenin malları bankaları arazileri peşkeş çekilirken işçiye bu yapılmamalı...

lacrimasso
09-05-2008, 19:04
Ferhat bu protesto icin bi bayram degilki ne diyorsunuz işçi bayramı. Bayramsa kutlayın o zaman neden olay çıkartıolar.? Kurban bayramında kurban kesenleri protestomu edioruz? yada Milli Bayramlarımızda da çıklaım sokaklara o zaman taşlıyalım polisi?

İHL
09-05-2008, 19:12
Satmak derken özelleştirmeden bahsedildi heralde.Arkadaşlar biz üniverste mezunu olacaz lütfen herkes gibi konuşmayalım.Özelleştirmeyi böyle yorumlamak bence bilgisizlikten gelir.Ozaman bütün avrupa veya gelişmiş ülkeler satilmış demektir böyle düşünenlerin yorumuna göre!Keşke satılmış(özelleştirme yapılmış) ülkeler gibi zengin ve güçlü olabilsek.

feratt
09-05-2008, 19:14
Tamam da Selo biz Türk milleti olarak toplanamıyoruz bi eylem de bu bir fırsattı diye düşünüyorum..Sebeb bu olabilir.

lacrimasso
09-05-2008, 19:23
Bu ülkede hicbirsey düzgün yapılmıyorki arkadaslar. yada yaptırılmıo birileri istemiyor artık ne derseniz. Bence düzelmeside çok zor bu saatten sonra çünkü artık üreten kalmadı ülkede. Biz ülkemiz için calismadıkki herkes cinlik düşündü ülkeyi dolandırdı görüyorsunuz yani kaçak elektrik en basiti vergi kaçırmak bunu herkes yapior. Bu durumda bu devlete ses çıkarma hakkımız yok bence. Benim şahsi düşüncem içimden gecen İlker Başbuğ paşa genelkurmay başkanı olur darbe yapar ülke 10 sene geri giderbelki insanlarımız o zaman akıllanır. 80 den sonra ülkede hersey güzel olup 20 sene sonra insanlar neler yaşadıklarını unutup eski hallerine dönmüşlerse kendilerini sorgulamaları lazım. Daha sonra konusuruz bunları mesai bitti. Herkese iyi aksamlar.

feratt
09-05-2008, 19:25
İyi Akşamlar Selo:)

feratt
09-05-2008, 19:26
Satmak derken özelleştirmeden bahsedildi heralde.Arkadaşlar biz üniverste mezunu olacaz lütfen herkes gibi konuşmayalım.Özelleştirmeyi böyle yorumlamak bence bilgisizlikten gelir.Ozaman bütün avrupa veya gelişmiş ülkeler satilmış demektir böyle düşünenlerin yorumuna göre!Keşke satılmış(özelleştirme yapılmış) ülkeler gibi zengin ve güçlü olabilsek.

Özelleştirme dediğin 15 sene önce 20 milyar dolar eden Tekeli 1-2 milyara satmak mı??
Türk Telekomu 6 yıl vade ile 6 milyara satmak mı??

Hidan
13-05-2008, 14:08
1 Mayıs İşçi bayramıdır.. Kargaşa ve şiddet günü değil.. Kutlanacaksa adam gibi kutlanmalıdır.

İşçimizin hakkı falan diye ortaya çıkıp provakatif eylemlerde bulunanlara dikkat edelim..
İşçinin maaşı az diye taşlanan polisin suçu ne? Camları kırılan dükkanlarının sahiplerinin suçu ne?

mumyac
13-05-2008, 14:40
konunun güncelliği geçtiği için konu kapatılmıştır ...