PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 Türkiye Genel Seçimleri

Flight
04-07-2007, 20:34
Temmuz ayında yapılacak olan genel seçimlerde sizce sonuç ne olacaktır?

iCeBerG
05-07-2007, 00:35
Barajı aşabilecek potansiyelde 3 parti var. Yapılan bir çok anket şu an bunu gösteriyor.
AK parti yine nerden baksan 250 civarı vekil çıkarır. kalanı MHP ve CHP paylaşır gibi.

Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimleri dalgasına Ak parti'ye gerçekden büyük yardım ettiler bilerek veya bilmeyerek. Eğer bu durum bu şekilde olmasaydı Ak parti parlak günlerini kaybeder, meclis en az 5 partili olurdu.

Flight
05-07-2007, 11:06
Evet 3 parti olayi bir gercek belki 4. cu bile cikabilirim diyorum ben.

zekibey45
16-07-2007, 02:52
Bence de 3 gibi ama 4 olma ihtimali yüksek.

iCeBerG
16-07-2007, 03:21
Bence de 3 gibi ama 4 olma ihtimali yüksek.

genç parti ve demokrat parti 4. parti olma yolunda çalışıyorlar ama zannetmiyorum barajı aşabilecek güçte olduklarını. Demokrat parti Anapla birleşmiş olsaydı %18 civarı oy alabilirlerdi. genç parti olayında ise "Çok desteksiz sallıyor.. halkda bunun bilincinde" Sonuçları 1 hafta sonra görücez ama sanmıyorum bir 4. parti çıksın

TearsinHeaven
17-07-2007, 01:04
Çok partili hükümetleri hiç bir zaman sevmemişimdir.Kaos ortamı yaratmada üstlerine yok.Tek partili hükümetlerde Piyasaların dengede durması adına cok başarılı bir yönetim şekli.Fakat suanda İktidara Akp'den başka gelicek parti göremiyorum.O potansiyel yok hiç birinde..

Ama şunu eklemedne geçemicem.Edison bile Pişman.O ampullerin sönmesi lazım.Laik bir Türkiye Cumhuriyeti için..

ozlemm
22-07-2007, 02:27
evet bencede ampüllerin sönmesi lazım.ampülü söndürmeden tatile çıkmayacağım çünki ben Laik bir TÜRKİYE istiyorum.

banarama
22-07-2007, 22:50
walla ampül fena yandı herifler tek başına gidiyo

fredi
22-07-2007, 22:52
Bence beklenen son..

huzeme
06-08-2007, 13:15
Herşey TÜRKİYE için... O ışıl ışıl yanan ampüllerde TÜRKİYE için...

pinkzone
06-08-2007, 13:25
Edison bile ampülü bulduğuna dert yanıyordur..

Yakktılar Halkın ampülünü.. Söndürmek bilmiyorlar.. Kaçak elektirkle çalışıyormuş kanımca.. :)

Lyssa
06-08-2007, 16:20
Edison bile ampülü bulduğuna dert yanıyordur..

Yakktılar Halkın ampülünü.. Söndürmek bilmiyorlar.. Kaçak elektirkle çalışıyormuş kanımca.. :)

Katılıorum :D

çalışkan
31-08-2007, 17:09
Çok partili hükümetleri hiç bir zaman sevmemişimdir.Kaos ortamı yaratmada üstlerine yok.Tek partili hükümetlerde Piyasaların dengede durması adına cok başarılı bir yönetim şekli.Fakat suanda İktidara Akp'den başka gelicek parti göremiyorum.O potansiyel yok hiç birinde..

Ama şunu eklemedne geçemicem.Edison bile Pişman.O ampullerin sönmesi lazım.Laik bir Türkiye Cumhuriyeti için..

türkiye herzaman laik bir ülke oldu ve öyle kalacak ama biz türkiyede hem laikliği hem başarıyı istiyoruz akıllı insanlar başarıya erişirler bizi yönetenler akıllı olmalıki başarıya erişsinler zaten seçimlerde bunu gördük ben destekliyorum en azından herkes şunun farkına varmalı bizim öyle bir askeri gücümüz varken onlar şeriati getiremezler zaten onların derdi şeriati getirmek değil bunu 4 yıldır ispatladılar ve zaman gösterecek ;)

sirmcoktay
05-09-2007, 12:57
bu konuda yorum yapamayacağım..
yorum yapılacak bişey yok

ancak şunu söyleyeyim
demokrasi bu değiL

sirmuzzy
20-10-2007, 01:11
sırada referandum hadi hayırlısı sağ partiler evet i desteklediği için

ezici çoğunlukla evet oyu bekliyorum