PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kpss İçin Kitap Önerisi

andromedadan
30-04-2008, 03:30
Kpss için kitap önerileriniz ya da iyi olduğunu bildiğiniz kitapları paylaşırmısınız.

Artık -ANKET- Şekilnde olmuştur.
Böyle daha iyi olacağını düşünüyorum:=)

Luiza
30-04-2008, 14:11
ßenim ßildiğİm ve arkadaşlarımın tavsiyesi Olarak söyledikleri
yediiklim ve yargı;)

lalozy
30-04-2008, 14:31
kpss için kitap önerileriniz yada iyi olduğunu bildiğiniz kitapları paylaşırmısınız

ben konu anlatımlı olarak ihtiyaç yayınlarını aldım genel kültür genel yetenek alanında 5 ders kitabı var pakette.tüm derslerim kitapları ayrı ayrı çok faydalı ve güzel anlatımı var.ama yargı yayınlarının konu anlatımlısıda mükemmel
birde bu her ikisinin yaprak testleri var onlarda cok güzel bolca soru çözebiliorsun...
data yayınlarıda güzel diolar fakat alıp incelemedim henüz..sınavda başarılar:)

diğdem
02-05-2008, 11:45
güvenderde iyi diyorlar..

ÖZNUR_34
05-05-2008, 01:15
arkadaşlar biz dershanede güvenderden işliyoruz aldım ama açıkçası ben pek beğenmedim...sanırım güvender össde oldugu kadar kpssde tecrübeli deil...aradıgım bir cok sorunun yanıtını alamıyorum cunku..bide bende yargı yayınlarının kitabı var gercekten cok guzel anlatılmıs kesinlikle tavsiye ederim... ayrıca yediiklim yayınlarını calısıp kazanan ark tavsiye ediyolar... yargı bitince onuda alıcam:)))))

darkangel
05-05-2008, 12:03
valla ben denedım onayladım 1aylık calısmayla 84umude aldım;)
YARGI & YEDİİKLİM

elal
05-05-2008, 13:46
bende yargı yayınlarından hazırlanıyorum çok güzel anlatmış bence:)

ÖZNUR_34
05-05-2008, 14:52
yargı:D yargı :D yargı

kazanırız inş.:D

Luiza
05-05-2008, 14:52
İnşallah:)

ÖZNUR_34
07-05-2008, 00:11
:) :) :) mat olmasa herşey daha güzel olacak:P

nazlıı
07-05-2008, 19:38
tarih olmasa bence daha süper olacak:p:p
bnde enstitü yayınları ve yediiklimden calısyorum

Luiza
07-05-2008, 19:41
tarih olmasa bence daha süper olacak:p:p
bnde enstitü yayınları ve yediiklimden calısyorum

enstitü mü:eek:
Onu ßilmiyodum nasıl memnun musun:rolleyes:

ßana heP yarqı ve yediikLik diyolar Çok iyi diye:rolleyes:

nazlıı
07-05-2008, 19:47
kursta verdıler cnm o kıtabı.guzel ben begendım yanı.ckmıs sorular flnda var.
hatta sımdı gıdıyorum ıyı dersler bana:):)

Luiza
07-05-2008, 19:51
kursta verdıler cnm o kıtabı.guzel ben begendım yanı.ckmıs sorular flnda var.
hatta sımdı gıdıyorum ıyı dersler bana:):)

İyi dersLer sana:)

nesli0632
08-05-2008, 03:24
herkese başarılar.bende irem yayıncılık var ii gibi.ama güvenderi tavsiye ediolar genelde bende alcam soru bankası karar veremedimm...

darkangel
08-05-2008, 14:37
tatlım guvender cok berbat ya:(
yargı yedııklım tasarı on numara
test kagıtcıgı halınde ıhtıyac yayınlarıda harıkadır;)

ÖZNUR_34
08-05-2008, 17:42
herkese başarılar.bende irem yayıncılık var ii gibi.ama güvenderi tavsiye ediolar genelde bende alcam soru bankası karar veremedimm...

Bencede yargı yada yediiklim al emin ol faydası olacak canımmm....

nesli0632
08-05-2008, 17:45
tamam tavsiyeleriniz için saolun arkadaşlar teşekkür edermm:)yargı almaya karar verdim birde orda bakarımm karar veririm dier söledikleriniz arasından

ÖZNUR_34
08-05-2008, 17:49
tamam tavsiyeleriniz için saolun arkadaşlar teşekkür edermm:)yargı almaya karar verdim birde orda bakarımm karar veririm dier söledikleriniz arasından

tek kaynağa bağımlı kalmakta ii deil tabiki..yargıyı cok beğeneceksin...anlatımı tek kelimeyle süper..

nesli0632
08-05-2008, 17:52
konu anlatımlı almıcam artık ben soru çözmek istiom dgs yede gircem ya mat türkçe için ii olcak amann zor yaa walla bi bitirim alırım ben daha tabi bitirebilirsem ...:)

esrawoswos
08-05-2008, 18:43
ben daha çalışmaya başlamadım yazın hızlandırılmşş kurs olckmş samsundaa olcam ordaa dersaneye gidicem ama bi yazdan yargı ve yediiklimm alıp çalışıcam 3 ayda olur bişiilerr inş..

ÜweyS
18-05-2010, 15:03
kitap önerilerinizi buradan yapabilirsiniz...

vioLette
18-05-2010, 21:04
Konuya anket eklenmiştir böyle daha yarralı olacagını düşündüm ilk siftahı ben yaptım:p

Kara_Kedi
18-05-2010, 22:46
yedi iklim setinden çalışıyoırum. basım hataları var, bazı soru çözümleri tutmuyor ama genel olarak iyi.

vioLette
18-05-2010, 22:48
yedi iklim setinden çalışıyoırum. basım hataları var, bazı soru çözümleri tutmuyor ama genel olarak iyi.

Tarih çok iyi ben yargıya gitmeme ragmen yedi iklimle çalışıyorum:)
AMa uzman kariyeride tek gecerim zr ama soruları kaliteli

BaRoN_06_34
25-05-2010, 01:37
Murat İlkumut Her Zaman 1 Numara... Yargıda Hiç Fena Değil..

vioLette
25-05-2010, 01:43
Murat İlkumut Her Zaman 1 Numara... Yargıda Hiç Fena Değil..

Murat Kpss de yeni kitaplarının çok ayrıntılı olduğu söylenmisti.Sorularının güzel olduğunu duymustum.

dream qoddess
02-06-2010, 17:14
Data Yayınları da iyi tavsiye ederim.

**HeRa**
02-06-2010, 19:50
Yargının yayınları

vioLette
02-06-2010, 21:46
Data Yayınları da iyi tavsiye ederim.

kesinlikle hele el kitapalrı mükemmel;)

Yargının yayınları

ben yargıya gidiyorum kitapları iyi ama ondan iyilerde var:o

qstah
10-06-2010, 01:18
TEŞEKKÜRLER YARGIYI ALMAYA KARAR VERDİM:d

onur999
10-06-2010, 08:16
matematikten hiç anlamayanlar için ne önerirsiniz? bu yaştan sonra sıfırdan başlamak mantıklı mı?

vioLette
12-06-2010, 03:09
TEŞEKKÜRLER YARGIYI ALMAYA KARAR VERDİM:d

Bazı konular ayrıntı kolay gelsin:)

matematikten hiç anlamayanlar için ne önerirsiniz? bu yaştan sonra sıfırdan başlamak mantıklı mı?

Temel için ihtiyac yayınalrını önerebilirim sonrasında zor olan data ve uzmann kariyerle yola devam edebilirsin.
Sıfırdan başlamak için yaş değilistek önemlidir.İsteyin yeter.Başarıalr:)

özgeinan
28-11-2010, 19:47
ya alan kitapları alıcam ama bir türlü karar vermedim.ihtiyaç yayıncıığın alan kitapları varmı???

kavin
29-11-2010, 14:06
hımm ihtiyaç ı ilk defa duydum ama yargı ve yediiklim hep önerirler bakalım yargınınkini almaya çalışcm bende;)

vioLette
29-11-2010, 14:13
ihtiyacın alan kitapları yok:)

Gk-Gy ve Eğitim Bilimlerinin kitabı var sadece:)

kavin bendede ikisi var.İkisinede çalıştım ikiside iyi tavsiye ederim gk-gy de:)

kavin
29-11-2010, 14:21
ihtiyacın alan kitapları yok:)

Gk-Gy ve Eğitim Bilimlerinin kitabı var sadece:)

kavin bendede ikisi var.İkisinede çalıştım ikiside iyi tavsiye ederim gk-gy de:)

ben lisans için gk-gy girmeyi düşünüyorum alana girmek istemiyorum ama evet canım senin önerilenerine kulak veriyorum kesinlikle çünkü sen artık bir kpss uzmanı oldun bu konuda bilgi birikimine ve tecrübelerine inanıyorum bakalım bulursam alcm olmadı netten istetirim;)

vioLette
29-11-2010, 14:38
ben lisans için gk-gy girmeyi düşünüyorum alana girmek istemiyorum ama evet canım senin önerilenerine kulak veriyorum kesinlikle çünkü sen artık bir kpss uzmanı oldun bu konuda bilgi birikimine ve tecrübelerine inanıyorum bakalım bulursam alcm olmadı netten istetirim;)

uzmanlık değilde mecburi araştırma diyelim:D
Sen yinede alana gir eğer durumun uygunsa en aznıdan alansorularını görmüş olursun.;)

kavin
29-11-2010, 14:46
yok yok öyle oldu valla:);)

bakalım eğer temmuz a kadar fikrimi değiştirirsem neden olmasın alan alan:D

vioLette
29-11-2010, 15:07
yok yok öyle oldu valla:);)

bakalım eğer temmuz a kadar fikrimi değiştirirsem neden olmasın alan alan:D

Canım çalışmasan da gir ben bu sene giremediğime çok pişman oldum:(

hülisch
04-12-2010, 22:41
bende bende keşke alandan da girseydim soruları görmek adına

vioLette
16-12-2010, 17:21
Arkadaşlar Data'nın alan kitabını kullanan var mı acaba?

İKTİSAT
16-12-2010, 19:50
Yargı dan çalıştım ama murat yayınları alacağım

İKTİSAT
16-12-2010, 19:51
Violette seni görmek çok güzel yazılarını özledik data nın kapsamı dar diyorlar ama bilemiyorum

kavin
16-12-2010, 20:36
bende bu aralar artık kitabı alayım diyorum ama kararsız kaldım daha önce kpss kitabı almadığım için şu sıralar tavsiyelrnz doğrultusunda yargı geçiyo aklımdan??:o:rolleyes::confused::o:rolleyes:

vioLette
16-12-2010, 21:06
Yargı dan çalıştım ama murat yayınları alacağım

Bendede yargı varancak tek kaynakla A gurubuna hazırlanmak yetmiyor:o
Murat yayınlarını çok övüyorlar ancak alan kutabını kullanan bir kişi bulamadım:D
Kullanan kişilerden fikir almak daha iyi olur diye düsünüyorum:O

Violette seni görmek çok güzel yazılarını özledik data nın kapsamı dar diyorlar ama bilemiyorum

Sağol çok teşekkür ederim:o

bende bu aralar artık kitabı alayım diyorum ama kararsız kaldım daha önce kpss kitabı almadığım için şu sıralar tavsiyelrnz doğrultusunda yargı geçiyo aklımdan??:o:rolleyes::confused::o:rolleyes:

Canım Geç olmadan al çünkü alanı bitirip son bir iki ayını gk-gye ayırman gerek:o

kavin
16-12-2010, 21:46
yediiklim e internetten baktım biraz daha uygun sanki ne biliim kararsızımdır ben pek:D:) ama evt geç olmadan alayım zira başladım çalştım diene kadar ne olur ne olmz belli değil:o ve arkadşların önerilerini de dikkate almaya çalışıorum:o...

vioLette
16-12-2010, 22:41
yediiklim e internetten baktım biraz daha uygun sanki ne biliim kararsızımdır ben pek:D:) ama evt geç olmadan alayım zira başladım çalştım diene kadar ne olur ne olmz belli değil:o ve arkadşların önerilerini de dikkate almaya çalışıorum:o...

Canım sen alınca yaz buraya düşünceni.arkadaşlarının fikirlerinide paylaş:o

Olgunlara gideceğim yoksa her kitaptan birer tane alacağım:D

İKTİSAT
17-12-2010, 02:39
[ı]

canım sen alınca yaz buraya düşünceni.arkadaşlarının fikirlerinide paylaş:o

olgunlara gideceğim yoksa her kitaptan birer tane alacağım:d[/ı]

ya murat yayınları nokta atışları yapmış arkadaş vardı 1 ay çalıştı geçen yıl benden iyiydi alıcağım ben parası fazla pahalı anlayacağın kpss agrubu içinde yediiklim(alan dersleri) ve ihtiyaç (tarih coğrafya vatandaşlık )

kavin
17-12-2010, 15:48
Canım sen alınca yaz buraya düşünceni.arkadaşlarının fikirlerinide paylaş:o

Olgunlara gideceğim yoksa her kitaptan birer tane alacağım:D

:cool::eek::D ii fikir cnm bnm,,

vioLette
17-12-2010, 16:16
ya murat yayınları nokta atışları yapmış arkadaş vardı 1 ay çalıştı geçen yıl benden iyiydi alıcağım ben parası fazla pahalı anlayacağın kpss agrubu içinde yediiklim(alan dersleri) ve ihtiyaç (tarih coğrafya vatandaşlık )

canım o nokta atış soruları AOF içindir.KPSS için var mı ??
Birde ben KPSS-A alan ders ve sorularından bahsediyorum:o

:cool::eek::D ii fikir cnm bnm,,

BU gidişle olacak:D

İKTİSAT
18-12-2010, 02:16
Kpss a grubu için ihtiyaç

ve ikinci sayfa yayınları

İKTİSAT
18-12-2010, 02:16
Alan dersler için yediiklim diyorlar ama incele istersen

merdem
18-12-2010, 10:17
Bir kaç öneride ben yapmak istiyorum

İktisat---Erdal Ünsal - Zeynel Dinler ve Yüksel Bilgili Karşılaştırmalı İktisat okulları kitabı
Hukuk--- Tek kitap yeterli olur kanısındayım Murat Yayınlarını tavsiye ederim.
Maliye-- Yargı yayınları
Muhasebe-- Orhan Sevilengül

Soru Bankası olarak Tek Kitap----Yargı Yayınları çözümlü soru bankası
Hukuk---Themis
İktisat---ceteris paribus Çözümlü soru bankası

Yukarıdaki Kaynaklar dersane hocalarının ve benim tavsiyelerimdir.

kavin
18-12-2010, 17:14
alan hariç sadece GK-GY için de bi önerin varmı merdem modum??:o

vioLette
18-12-2010, 20:25
Kpss a grubu için ihtiyaç

ve ikinci sayfa yayınları

Canım İhtiyaç'ın eğitim bilimleri ve Gk-Gy kitapları var.alan kitabı yok:)

Alan dersler için yediiklim diyorlar ama incele istersen

Elimdeki Yargıyı bitireyim yeni yılın başında gideceğim bakalım hangisi iyi hepsine bakamam ama bir iki tane isim belirleyip öyle gitmeyi düşünüyorum:)

Bir kaç öneride ben yapmak istiyorum

İktisat---Erdal Ünsal - Zeynel Dinler ve Yüksel Bilgili Karşılaştırmalı İktisat okulları kitabı
Hukuk--- Tek kitap yeterli olur kanısındayım Murat Yayınlarını tavsiye ederim.
Maliye-- Yargı yayınları
Muhasebe-- Orhan Sevilengül

Soru Bankası olarak Tek Kitap----Yargı Yayınları çözümlü soru bankası
Hukuk---Themis
İktisat---ceteris paribus Çözümlü soru bankası

Yukarıdaki Kaynaklar dersane hocalarının ve benim tavsiyelerimdir.

Bir çok hoca senin bu yazdıklarını öneriyor.
Bende şuan Erdal Ünsalın kitabı var ve İsmail Durmuş un kitabı var.inceleyeceğim bakalım:)
Hukuktan kitaba gerek duymuyorum ama herkes Murat'ı övüyor çelişkideyim:o

Maliye ve Muhasebe var zaten Yargının kitabı bunlarda yeter:)

Soru bankası şart onun için kesin iyi bir yayın gerek.Olmadı yine yargı alacağım:)

merdem
19-12-2010, 22:26
alan hariç sadece GK-GY için de bi önerin varmı merdem modum??:o

GK Gy için İhtiyaç yayınlarını tavsiye ederim bende ondan çalışıyorum..FEM yayınlarıda var bende ama ihtiyaç yayınlarının konu anlatımı daha güzel bana göre..Ayrıca cep serisi de var onuda tavsiye ederim tekrar amaçlı.Otobuste falan bile bakabilirsin elinin altında olur :)

merdem
20-12-2010, 10:07
Bir çok hoca senin bu yazdıklarını öneriyor.
Bende şuan Erdal Ünsalın kitabı var ve İsmail Durmuş un kitabı var.inceleyeceğim bakalım:)
Hukuktan kitaba gerek duymuyorum ama herkes Murat'ı övüyor çelişkideyim:o

Maliye ve Muhasebe var zaten Yargının kitabı bunlarda yeter:)

Soru bankası şart onun için kesin iyi bir yayın gerek.Olmadı yine yargı alacağım:)

Soru bankası dediğim gibi tek kitap almak istersen Yargı iyi derim..Aslında Murat 5300 soru bankasıda var ama ben yargıyı tercih ettim :o
Eğer ayrı ayrı kitaplar olsun dersen Hukuk için themis,iktisat içinde ceteris paribusu öneririm.

kavin
20-12-2010, 16:25
GK Gy için İhtiyaç yayınlarını tavsiye ederim bende ondan çalışıyorum..FEM yayınlarıda var bende ama ihtiyaç yayınlarının konu anlatımı daha güzel bana göre..Ayrıca cep serisi de var onuda tavsiye ederim tekrar amaçlı.Otobuste falan bile bakabilirsin elinin altında olur :)

:o:rolleyes: tşkkr ederim merdem modum dikkate alcm sölediklerini saolasın..

vioLette
20-12-2010, 16:54
Soru bankası dediğim gibi tek kitap almak istersen Yargı iyi derim..Aslında Murat 5300 soru bankasıda var ama ben yargıyı tercih ettim :o
Eğer ayrı ayrı kitaplar olsun dersen Hukuk için themis,iktisat içinde ceteris paribusu öneririm.

Ceteris paribus çok kalın:D:D:D
Murat 5300 sorunun güncellenmiş 2011 baskısı çıkmamış belki elimdeki kaynaklar tükenirse alabilirim :)
Sanırım hukuk ve İktisat için ikinci bir soru bankası gerekecek:o

vioLette
20-12-2010, 16:56
Bu arada FEM yayınları soruları tutturuyor diye duydum.Ne kadar ben sevmesem de hocalar bu yanının sistemli çalıştığını ve soru analizi yaparak Soru Bankası çıkarttığını söyledi.
Almak isteyenlere tavsiye edilebilir:)

ali eren
31-07-2011, 02:48
arkadaşlar ben sizin aranızda biraz güccük kaldım :D
neyse sorum şu olacak sizde tecrübe var kpss lise düzeyi için hangi kitabı önerirsiniz haa bide lise mezunuyum bu sene kısmetse aöf önlisans tan başlıcam aöf önlisans okurken yani henüz mezun olmamışken kpss-lise düzeyinde sınava girebilirmiyim? 2012 eylül dekine :D

Duygusal_Militan
31-07-2011, 02:55
arkadaşlar ben sizin aranızda biraz güccük kaldım :D
neyse sorum şu olacak sizde tecrübe var kpss lise düzeyi için hangi kitabı önerirsiniz haa bide lise mezunuyum bu sene kısmetse aöf önlisans tan başlıcam aöf önlisans okurken yani henüz mezun olmamışken kpss-lise düzeyinde sınava girebilirmiyim? 2012 eylül dekine :D

Liseliler için kaldırılacak deniyodu kpss.. Bir ara öyle bir söylenti vardı... Ne oldu şimdi bilmiyorum.. Arkadaşım ben lisans mezunuyum.. Yedi iklim yayınları bana çok iyi geldi bak... Konuları kısa ve öz.. Konuları çalıştıktan sonra unutmuyosun.. Adamlar gereğinden fazla konuya yer vermemişler.. Ünite konuları kısa ve sorulara odaklı...Diğer yayınlarda iyidir ama muhakkak ..Ben öneririm sana yedi iklimi.. Aynı zamanda kpss'den çıkmış sorularıda çözmeyi unutma.. Onlarında kitapları satılıyor zaten.. ;)

DışTicaret33
27-12-2011, 14:25
Dün ihtiyaç yayınlarının genel kültür & genel yetenek modüler konu anlatım setini aldım. Bütün gece tamamını inceledim, fotografik hafıza teknikleri kullanılmış kitapta, ünitelerin içerisinde tekrar edebilmemiz için önemli notları tekrar tekrar yazmışlar. Bir ton özellik var. Sanırsın ki son model bir bilgisayar. :D Çok beğendim gerçektende, harika bir yayın. Soru bankalarınıda Haber Türk gazetesinden kupon biriktiriyorum, oradan alacağım. Böyle bir kpss yayını daha önce hiç görmemiştim. Oturup gece yarısı problemlerden bir konu çalıştım, hatta soruları yarı yarıya doğru bile çözdüm. O ka beğendim yani. :D Acaip zevklendim ders çalışmaya. :o

Hatta adamlar her ünitenin başında 2011'de yakaladıkları soruları katmışlar. Sorular neredeyse bire bir yakalanmış, kelimesi kelimesine, noktasın noktasına sorular yakalamışlar. Almak isteyenlere kesinlikle önerim "İhtiyaç Yayıncılık."

Modüler seti aldık, soru bankaları gazeteden gelecek, hürriyet gazetesinden de konu anlatım videolar DVD seti veriyordu onu biriktiriyorum. 2009'dan kalma güvenden modüler seti var. Onun dışında sağolsun violette ablacım :D nm akademi konu anlatım modüler seti hediye etti, ayrıca yaprak testler ve konu anlatım kitapları gönderdi. :D Değmeyin keyfime. :D KPSS için kitap alma işlemi artık bitmiştir. :) Elimdekiler ile 75'den aşağı çekmek "uyuzluk" olacak sanırım. :D

Duygusal_Militan
27-12-2011, 18:37
Uzman Kariyerin deneme testleri kitapçıklarının soruları zor gibi geldi... :D

İhtiyaç yayınlarının soruları basit.. ;)

Yedi İklim yayınlarının konu anlatımına hayran kaldım..Kısa ve öz olarak olabildiğince en küçük detayları not halindede ayrıca önümüze sunmuşlar.. ;)

Fem yayınlarının sorularıda idare eder.. :)

Murat yayınlarının soru bankalarını alacağım bakalım şimdide..

DİĞERLERİNİDE DENEYECEĞİM ZAMANLA ARTIK ..

DışTicaret33
27-12-2011, 19:40
Uzman Kariyerin deneme testleri kitapçıklarının soruları zor gibi geldi... :D

İhtiyaç yayınlarının soruları basit.. ;)

Yedi İklim yayınlarının konu anlatımına hayran kaldım..Kısa ve öz olarak olabildiğince en küçük detayları not halindede ayrıca önümüze sunmuşlar.. ;)

Fem yayınlarının sorularıda idare eder.. :)

Murat yayınlarının soru bankalarını alacağım bakalım şimdide..

DİĞERLERİNİDE DENEYECEĞİM ZAMANLA ARTIK ..

Bende de uzman kariyerin yaprak testleri var kardeşim, diğer yayınlara göre biraz ağır seninde dediğin gibi ama yapılıyor yinede.

[кคl๒เ๓รєภเภlє]
28-12-2011, 20:10
Dışticaret 24 saatte tarihi almadım inceleme fırsatım oldu güzel tavsiye edebilirm:o

Uzman Kariyerin çözümlü soru bankasını bu gün aldım ama henüz incelemedim:o

sinem_21
29-12-2011, 01:35
elimde olanlar hakkında konusursam;konu anlatım yediiklim derim ve tek geçerim,soru bankası olarak uzman kariyer ve yediiklim güzel ve sorularda diğerlerine göre daha zor,ihtiyaç ve sınav biraz basit geldi bana ayrıca beyazkalem,data yayınları da var elimde onlaırn soruları da iyi,irem yayıncılk da cok basit,fem'inde denemeleri gayet iyi=)bunlar da benim görüşlerim

Duygusal_Militan
29-12-2011, 01:38
Bende de uzman kariyerin yaprak testleri var kardeşim, diğer yayınlara göre biraz ağır seninde dediğin gibi ama yapılıyor yinede.

Aynen kaRDEŞİM uzmankariyer diğer yayınevlerine göre ağır. ;) Bugünde pagem yayınlarının soru bankasını aldım bakalım..Bir daha ki gidişimde de murat yayınlarınınkini alacağım..Ev kitaptan geçilmez oldu.. :D

kavin
29-12-2011, 21:40
Dün ihtiyaç yayınlarının genel kültür & genel yetenek modüler konu anlatım setini aldım. Bütün gece tamamını inceledim, fotografik hafıza teknikleri kullanılmış kitapta, ünitelerin içerisinde tekrar edebilmemiz için önemli notları tekrar tekrar yazmışlar. Bir ton özellik var. Sanırsın ki son model bir bilgisayar. :D Çok beğendim gerçektende, harika bir yayın. Soru bankalarınıda Haber Türk gazetesinden kupon biriktiriyorum, oradan alacağım. Böyle bir kpss yayını daha önce hiç görmemiştim. Oturup gece yarısı problemlerden bir konu çalıştım, hatta soruları yarı yarıya doğru bile çözdüm. O ka beğendim yani. :D Acaip zevklendim ders çalışmaya. :o

Hatta adamlar her ünitenin başında 2011'de yakaladıkları soruları katmışlar. Sorular neredeyse bire bir yakalanmış, kelimesi kelimesine, noktasın noktasına sorular yakalamışlar. Almak isteyenlere kesinlikle önerim "İhtiyaç Yayıncılık."

Modüler seti aldık, soru bankaları gazeteden gelecek, hürriyet gazetesinden de konu anlatım videolar DVD seti veriyordu onu biriktiriyorum. 2009'dan kalma güvenden modüler seti var. Onun dışında sağolsun violette ablacım :D nm akademi konu anlatım modüler seti hediye etti, ayrıca yaprak testler ve konu anlatım kitapları gönderdi. :D Değmeyin keyfime. :D KPSS için kitap alma işlemi artık bitmiştir. :) Elimdekiler ile 75'den aşağı çekmek "uyuzluk" olacak sanırım. :D

kıskandım valla kardeşim ama bi o kadarda heyecanladım çünkü az önce bi arkadaşım ihtiyaç yayınlarını tasiye etti o dersanesine gidiyomuş ama konu anlatımı çok iyi dedi bu seferde ondan mı denesem acaba sen ne derisn bu konuda:rolleyes:

Duygusal_Militan
29-12-2011, 23:35
Tüm yayınevlerinin kitaplarını topluyorum kütüphane kuracağım yakında :D

Meçhul bir yolda ilerliyoruz..Önümü göremiyorum hava sisli, yetkililer sisli havanın uzun bir süre devam edeceğini belirtmiş..:D

UZUN ZAMANDIR ÜZERİME BİR SİS ÇÖKTÜ..BU SİSİN ÇÖKÜŞÜNÜ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN BU SONA ULAŞMAK ŞART..NE ZAMAN BU SONA ULAŞACAĞIM İŞTE O ZAMAN AYDINLIĞA KAVUŞACAĞIM.. :o

DışTicaret33
29-12-2011, 23:41
;831039']Dışticaret 24 saatte tarihi almadım inceleme fırsatım oldu güzel tavsiye edebilirm:o

Uzman Kariyerin çözümlü soru bankasını bu gün aldım ama henüz incelemedim:o

Teşekkür ederim kız kardeş. Bende bütün bayilerde sadece 24 saatte coğrafya kitabını bulabilip inceledim. Tarihi hiçbir yerde bulamadım. Oda iyi idi. Alacağım ikisinide ilerleyen zamanlarda, tekrar teşekkür ederim. :)

elimde olanlar hakkında konusursam;konu anlatım yediiklim derim ve tek geçerim,soru bankası olarak uzman kariyer ve yediiklim güzel ve sorularda diğerlerine göre daha zor,ihtiyaç ve sınav biraz basit geldi bana ayrıca beyazkalem,data yayınları da var elimde onlaırn soruları da iyi,irem yayıncılk da cok basit,fem'inde denemeleri gayet iyi=)bunlar da benim görüşlerim

Yav ne yaptın sen böyle. Tüm yayınlar var elinde. :D

Aynen kaRDEŞİM uzmankariyer diğer yayınevlerine göre ağır. ;) Bugünde pagem yayınlarının soru bankasını aldım bakalım..Bir daha ki gidişimde de murat yayınlarınınkini alacağım..Ev kitaptan geçilmez oldu.. :D

Her çarşıya çıktığında soluğu KPSS yayınlarının yanında alıyorsun kardeşim hı. :D Murat yayıncılığı alırsan görüşlerini bildir kardeşim, bekliyorum. İlerleyen zamanlarda bende alacağım çünkü. Mart gibi falan alırım. :)

kıskandım valla kardeşim ama bi o kadarda heyecanladım çünkü az önce bi arkadaşım ihtiyaç yayınlarını tasiye etti o dersanesine gidiyomuş ama konu anlatımı çok iyi dedi bu seferde ondan mı denesem acaba sen ne derisn bu konuda:rolleyes:

Kavin paylaşırım ya kitaplarımı canın sağolsun senin. :)

Bak şöyle söyleyeyim, ihtiyaç yayıncılık kitapları temeli olmayanlar için bir yayın. Çünkü ayrıntıların tamamını işlemiş. Eğer temelin varsa önerilen diğer yayınları al kavin, ama yok temelim dersen al ihtiyaç yayınlarını. Bu kadar ayrıntılı bir yayın incelemedim ben daha önce. Böyle dememde ki sebep şu; eğer temelin varsa ihtiyaç yayıncılık sıkar seni, çünkü bildiğin şeyleri evirip çevirip anlatıyor gibi gelecek sana. Ondan diyorum. Ama süper bir teknik kullanmışlar kitapta. Malumunuz ben "Melik Safi Duyar'ın" fotografik hafıza teknikleri eğitimini almış birisiyim. Ondan dolayı fotografik hafıza teknikleri ile anlatılmış bir yayın olduğunu görünce hiç tereddüt etmeden satın aldım. Hafıza tekniklerine 2006 yılından beri çalışmadığım için hafızam çürüdü artık benimde. KPSS'den sonra dönüş yapacağım. :)

Duygusal_Militan
30-12-2011, 23:36
Teşekkür ederim kız kardeş. Bende bütün bayilerde sadece 24 saatte coğrafya kitabını bulabilip inceledim. Tarihi hiçbir yerde bulamadım. Oda iyi idi. Alacağım ikisinide ilerleyen zamanlarda, tekrar teşekkür ederim. :)

Her çarşıya çıktığında soluğu KPSS yayınlarının yanında alıyorsun kardeşim hı. :D Murat yayıncılığı alırsan görüşlerini bildir kardeşim, bekliyorum. İlerleyen zamanlarda bende alacağım çünkü. Mart gibi falan alırım. :)

Bak şöyle söyleyeyim, ihtiyaç yayıncılık kitapları temeli olmayanlar için bir yayın. Çünkü ayrıntıların tamamını işlemiş. Eğer temelin varsa önerilen diğer yayınları al kavin, ama yok temelim dersen al ihtiyaç yayınlarını. Bu kadar ayrıntılı bir yayın incelemedim ben daha önce. Böyle dememde ki sebep şu; eğer temelin varsa ihtiyaç yayıncılık sıkar seni, çünkü bildiğin şeyleri evirip çevirip anlatıyor gibi gelecek sana. Ondan diyorum. Ama süper bir teknik kullanmışlar kitapta. Malumunuz ben "Melik Safi Duyar'ın" fotografik hafıza teknikleri eğitimini almış birisiyim. Ondan dolayı fotografik hafıza teknikleri ile anlatılmış bir yayın olduğunu görünce hiç tereddüt etmeden satın aldım. Hafıza tekniklerine 2006 yılından beri çalışmadığım için hafızam çürüdü artık benimde. KPSS'den sonra dönüş yapacağım. :)

Ocak ayında Murat yayınlarının sadece genel kültür soru bankasını alacağım..Yeni basmı kırmızı kitapçık halinde 2 kitap olarak satılıyor..;) Birde tek kitap halinde var yine kırmızı kapak baskılı..Yalnız o çok ağır ayrı ayrı almak daha mantıklı kardeşim..Aynı fiyata geliyor yine. Soru çözümlerini yapıp değerlendirmelerde bulunurum.. ;)

dadalx
30-12-2011, 23:48
2012 sınavı için öyle ağırdan girmeye gerek yok,
2013 veya 2011 olsa idi ağırdan da girilirdi.
ama; çift yıllarda ki genel kültür genel yetenek sınavları
tekli yıllara göre daha kolay olduğu bir gerçektir.

DışTicaret33
01-01-2012, 16:29
Ocak ayında Murat yayınlarının sadece genel kültür soru bankasını alacağım..Yeni basmı kırmızı kitapçık halinde 2 kitap olarak satılıyor..;) Birde tek kitap halinde var yine kırmızı kapak baskılı..Yalnız o çok ağır ayrı ayrı almak daha mantıklı kardeşim..Aynı fiyata geliyor yine. Soru çözümlerini yapıp değerlendirmelerde bulunurum.. ;)

Tamam kardeşim, bekliyorum yorumunu. :)

2012 sınavı için öyle ağırdan girmeye gerek yok,
2013 veya 2011 olsa idi ağırdan da girilirdi.
ama; çift yıllarda ki genel kültür genel yetenek sınavları
tekli yıllara göre daha kolay olduğu bir gerçektir.

Hocam bunu daha önce de birçok kişiden duydum. Ama yinede içimde bir çekingenlik var KPSS'e karşı. Çünkü sadece 2006 yılında girmiştim bu sınava lise düzeyinde. Gerçi ilk girişimde hiç çalışmadan 70 çekmiştim. Ama yinede korkutuyor biraz, lisans olması vs.

Duygusal_Militan
01-01-2012, 18:55
Tamam kardeşim, bekliyorum yorumunu. :)

Hocam bunu daha önce de birçok kişiden duydum. Ama yinede içimde bir çekingenlik var KPSS'e karşı. Çünkü sadece 2006 yılında girmiştim bu sınava lise düzeyinde. Gerçi ilk girişimde hiç çalışmadan 70 çekmiştim. Ama yinede korkutuyor biraz, lisans olması vs.

Yılmaz kardeşim nerelerdesin :D 2 gün önce 2 tane soru bankası aldım yine.. Murat yayınlarının içeriğini pek beğenmedim nedense..Murat yayınlarının sorularını 10 dk kadar inceledim gözüm tutmadı..Fem Akedemiyide pek beğenemedim soru bankasını.. :o Birde bende bir huy var kitaptaki yazıların büyüklüğü, silik olup olmaması , aynı zamanda soruların bana hitap etmesi çok önemli.. Fem ve Murat yayınları almayı düşünüyorsan elindeki bütün kitapları bitirdikten sonra zaman kalırsa al derim.. ;) Ben öyle yapacağım bakalım..

Yedi İklimin ve Uzman Kariyer'in soru bankalarını aldım..Yalnız şunu söyleyebilirim ki ben bütün yayınevi kitaplarını inceledim neredeyse satın aldığım yerden.. Sıralamaya koyacak olursam en iyi soru bankaları..İlk 3 ;)

1 - Yedi İklim ===> Bu yayınevinin soru bankası harika..Beni en çok saran yedi iklimin soruları..Zaten konu anlatımlı kitaplarıda var bende.. ;)

2 - Uzman Kariyer ===> Kötünün en iyisi diyebilirim..Çünkü soruları zor olmasına karşın, konuyu bilme odaklı sorular içeriyor hep..Bu yayınevininin sorularınada hayranlığım var.. :cool:

3 - İhtiyaç Yayınları===> Basit soruları var..İnsan doğru yaptıkça mutlu oluyor.. :)

DışTicaret33
01-01-2012, 22:07
Yılmaz kardeşim nerelerdesin :D 2 gün önce 2 tane soru bankası aldım yine.. Murat yayınlarının içeriğini pek beğenmedim nedense..Murat yayınlarının sorularını 10 dk kadar inceledim gözüm tutmadı..Fem Akedemiyide pek beğenemedim soru bankasını.. :o Birde bende bir huy var kitaptaki yazıların büyüklüğü, silik olup olmaması , aynı zamanda soruların bana hitap etmesi çok önemli.. Fem ve Murat yayınları almayı düşünüyorsan elindeki bütün kitapları bitirdikten sonra zaman kalırsa al derim.. ;) Ben öyle yapacağım bakalım..

Yedi İklimin ve Uzman Kariyer'in soru bankalarını aldım..Yalnız şunu söyleyebilirim ki ben bütün yayınevi kitaplarını inceledim neredeyse satın aldığım yerden.. Sıralamaya koyacak olursam en iyi soru bankaları..İlk 3 ;)

1 - Yedi İklim ===> Bu yayınevinin soru bankası harika..Beni en çok saran yedi iklimin soruları..Zaten konu anlatımlı kitaplarıda var bende.. ;)

2 - Uzman Kariyer ===> Kötünün en iyisi diyebilirim..Çünkü soruları zor olmasına karşın, konuyu bilme odaklı sorular içeriyor hep..Bu yayınevininin sorularınada hayranlığım var.. :cool:

3 - İhtiyaç Yayınları===> Basit soruları var..İnsan doğru yaptıkça mutlu oluyor.. :)

Yorumlar için teşekkür ederim kardeşim. Buralardayım bea. İyi oldu bak bu yorumun. İhtiyacın soru bankaları kuponlardan gelecek, 9 gün sonra, bekliyorum. :D Yedi iklimi alırım o zaman ilk olarak bende. Ondan sonra uzman kariyer ve yargıya yönelirim. En iyisi bu olacak sanırım. Ama konuları ihtiyaçtan çalışacağım, hayran kaldım kitaplara lo. :D

vioLette
01-01-2012, 22:26
Ben 2010 da girdim P3 80 aldım 2011 de girdim 81 aldım.bana göre iki sınavda kolaydı.y
Yorumdan ziyade artık direk bilgi soruları soruyorlar.Ve artık Genel Kültür kısmına çok düştüler.

DışTicaret33
01-01-2012, 22:38
Ben 2010 da girdim P3 80 aldım 2011 de girdim 81 aldım.bana göre iki sınavda kolaydı.y
Yorumdan ziyade artık direk bilgi soruları soruyorlar.Ve artık Genel Kültür kısmına çok düştüler.

Herşey her geçen gün biraz daha zorlaşıyor desene ablacım. Bilgiye dayalı sorular yoruma dayalı sorulardan daha zor. Sağlık olsun bakalım. Sen 80 ile mi atanmıştın ablacım.?

vioLette
01-01-2012, 22:42
Herşey her geçen gün biraz daha zorlaşıyor desene ablacım. Bilgiye dayalı sorular yoruma dayalı sorulardan daha zor. Sağlık olsun bakalım. Sen 80 ile mi atanmıştın ablacım.?

Evet kardeşim.80 ile Yozgat'a atandım.
aslana bakarsan bilgili sorular daha avantajlı,çünkü yorumlu sorularda çok yanlış yapıyor insan.bunu zamanla öğreneceksin.KPSS de bilgi ve hız ön plana çıkıyor.biliyorum ki çok güzel bir puan alacaksın.Yeter ki heyecan stres ve korkudan uzak dur:)

DışTicaret33
01-01-2012, 23:03
Evet kardeşim.80 ile Yozgat'a atandım.
aslana bakarsan bilgili sorular daha avantajlı,çünkü yorumlu sorularda çok yanlış yapıyor insan.bunu zamanla öğreneceksin.KPSS de bilgi ve hız ön plana çıkıyor.biliyorum ki çok güzel bir puan alacaksın.Yeter ki heyecan stres ve korkudan uzak dur:)

İnşAllah ablacım. Matematik biraz belimi büküyor ama ona da el atacağım. DVD seti geliyor, sarıp sarıp izleyeceğim artık. 10 matematik yapsam harika olacak. Umarım yapabilirim. :)

Duygusal_Militan
03-01-2012, 17:59
Yorumlar için teşekkür ederim kardeşim. Buralardayım bea. İyi oldu bak bu yorumun. İhtiyacın soru bankaları kuponlardan gelecek, 9 gün sonra, bekliyorum. :D Yedi iklimi alırım o zaman ilk olarak bende. Ondan sonra uzman kariyer ve yargıya yönelirim. En iyisi bu olacak sanırım. Ama konuları ihtiyaçtan çalışacağım, hayran kaldım kitaplara lo. :D

Önemli değil kardeşim..Yargıya bakamadım bak..Oda çok tutuluyor bildiğim kadarıyla..Gittiğim yerlerde o kitabı bulamadım..Şu sıralar yargı'nın soru bankasını alabilirim..Bizim burada soru bankasını bulamadım..Bulamazsam İstanbul'dan alabilirim..Pegem yayınlarının soru bankasında da şöyle bir fark var kardeşim..Örneğin Tarih'ten çalıştığın ünitelerin sorularınımı çözüyorsun.. Adamlar soru çözdürürken ders çalıştırıyor sana.. 1 ay sonra çöz unutacağını sanmam çözdüğün soruları..İlginç yani.. Soruları basit geldi pegem yayınlarınında.İhtiyaç ve pegem'in soruları basit..Yalnız unutma ki kardeşim her kitapta farklı bir cevher yatar..Biz olabildiğince farklı yayınevleri ile hazırlanalım..Dersaneyede gitmediğimizden dolayı kitaplarla bütünleşmek şart.. ;) Allah kolaylık versin kardeşim..Başaracağız..Başarmalıyız bir şekilde.. :o

DışTicaret33
03-01-2012, 21:07
Önemli değil kardeşim..Yargıya bakamadım bak..Oda çok tutuluyor bildiğim kadarıyla..Gittiğim yerlerde o kitabı bulamadım..Şu sıralar yargı'nın soru bankasını alabilirim..Bizim burada soru bankasını bulamadım..Bulamazsam İstanbul'dan alabilirim..Pegem yayınlarının soru bankasında da şöyle bir fark var kardeşim..Örneğin Tarih'ten çalıştığın ünitelerin sorularınımı çözüyorsun.. Adamlar soru çözdürürken ders çalıştırıyor sana.. 1 ay sonra çöz unutacağını sanmam çözdüğün soruları..İlginç yani.. Soruları basit geldi pegem yayınlarınında.İhtiyaç ve pegem'in soruları basit..Yalnız unutma ki kardeşim her kitapta farklı bir cevher yatar..Biz olabildiğince farklı yayınevleri ile hazırlanalım..Dersaneyede gitmediğimizden dolayı kitaplarla bütünleşmek şart.. ;) Allah kolaylık versin kardeşim..Başaracağız..Başarmalıyız bir şekilde.. :o

Unutmak bizim en büyük sıkıntımız zaten kardeşim, yani sadece sen ve benim de değil, tüm öğrenci aleminin ortak sorunu. Pegem'i de bu aralar gerçekten çok duyuyorum. Onu da listeye alayım, ilk alacaklarım arasına katayım.

Kardeşim AÖF'de başımı yiyor, onun için farklı farklı kaynaklardan bakamıyorum. 1 ay önce türkçeyi bitireyim dedim, farklı farklı kaynaklardan çalışarak yani. Geceye kadar sürdü, hem aöf hem o baya yoruyor. Gerçi yazın ben tüm dersleri bitirmiştim KPSS'de. 3 ay boyunca KPSS çalışmıştım öylesine.

AÖF olmasa 3 farklı kaynaktan çalışmayı düşünüyordum, AÖF olduğu için tek ihtiyaca bakacağım ama elimde ki diğer kaynakların konularınada ufak ufak göz atarım mutlaka. Farklı birşeyler yakalarsam not tutarım.

kavin
03-01-2012, 23:50

eyvallah kardeşim:rolleyes:
ben geçen yıl yargıdan nerdeyse hep tarih çalıştım (biraz coğrafya azcıkda mat) ve belki stresten sanki çalıştığım pek gelmedi gibi belkide kitabın her satırına bu kadar bakmamalydım.(tarih için mesela ünitelrin başında atıyorum bu ünitedn 2 soru gelck vs gibi ve o iki soru gelck on sayfalık ünitenin her satırını okudum) temel konusuna gelince matematik yok neredeyse dediğin gibi bi 10 soru çözsem öpüp başıma koycm:)
acaba ihtiyacın sadce mat kitabını mı alsam ve işin aslı hepsi plan program ve nasıl ilerlenmesi gerektiği türkçedn başlasam coğ+vatandşlık+tarih+mat(ihtiyaç) nasıl bi ilerleme olur ve en son test çözümü .. düşüncelerini paylaştığın için tekrar teşşkür ediyorum..

Duygusal_Militan
04-01-2012, 00:32
Unutmak bizim en büyük sıkıntımız zaten kardeşim, yani sadece sen ve benim de değil, tüm öğrenci aleminin ortak sorunu. Pegem'i de bu aralar gerçekten çok duyuyorum. Onu da listeye alayım, ilk alacaklarım arasına katayım.

Kardeşim AÖF'de başımı yiyor, onun için farklı farklı kaynaklardan bakamıyorum. 1 ay önce türkçeyi bitireyim dedim, farklı farklı kaynaklardan çalışarak yani. Geceye kadar sürdü, hem aöf hem o baya yoruyor. Gerçi yazın ben tüm dersleri bitirmiştim KPSS'de. 3 ay boyunca KPSS çalışmıştım öylesine.

AÖF olmasa 3 farklı kaynaktan çalışmayı düşünüyordum, AÖF olduğu için tek ihtiyaca bakacağım ama elimde ki diğer kaynakların konularınada ufak ufak göz atarım mutlaka. Farklı birşeyler yakalarsam not tutarım.

Çok zor koşullardan geçiyorsun.. :o Allah yardımcın olsun.. Umarım hem aöf'den hemde kpss'den istediğin düzeyde bir başarıyla ayrılacaksın...Bu azminin , bu emeklerinin karşılığını alacaksın emin ol..;) Bu yoldan yeter ki ayrılma..Yılmadan savaşalım kardeşim..Bu sene için biz elimizden geleni yapalım.. Olmadımı bir daha deneyelim, yinemi olmadı ve bir daha deneyelim..Olana dek deneyelim yeter ki..Polislik bizi bekliyor ona göre :rolleyes:

ÖNEMLİ OLAN ZORU BAŞARMAK ZATEN..HEDEFLEDİĞİMİZ BAŞARIYA BİR ŞEKİLDE ULAŞACAĞIZ HEP BİRLİKTE.. :)

dadalx
04-01-2012, 07:07
Polislik başvuruların da,
örnek veriyorum, yılmaz 75 aldı...
duygusal militan baraj olan ; 60 aldı
Bu, yılmazın komisyonda bir adım önde olduğunun bir göstergesi olamaz
hatta kpss p3 puanı 85 olanlar bile eleniyor...
önemli olan baraja gelebilmektir.
barajda büyük ihtimal erkekler için ; 60-65 arasıdır.
60 alan ile 65 alan arasında bir fark olmuyor.
60 alan sporda,sözlü mülakatta kendini ifade edebilme, özgüven niteliği yüksekse keza
hanesine tırnak içinde artı olarak yazılıyor
şunu demek istiyorum;
ne kadar çok yüksek alırsam polis olurum algısı doğru değil.
barajı geçmek önemli burada.

DışTicaret33
04-01-2012, 20:14
Çok zor koşullardan geçiyorsun.. :o Allah yardımcın olsun.. Umarım hem aöf'den hemde kpss'den istediğin düzeyde bir başarıyla ayrılacaksın...Bu azminin , bu emeklerinin karşılığını alacaksın emin ol..;) Bu yoldan yeter ki ayrılma..Yılmadan savaşalım kardeşim..Bu sene için biz elimizden geleni yapalım.. Olmadımı bir daha deneyelim, yinemi olmadı ve bir daha deneyelim..Olana dek deneyelim yeter ki..Polislik bizi bekliyor ona göre :rolleyes:

ÖNEMLİ OLAN ZORU BAŞARMAK ZATEN..HEDEFLEDİĞİMİZ BAŞARIYA BİR ŞEKİLDE ULAŞACAĞIZ HEP BİRLİKTE.. :)

Çok teşekkür ederim kardeşim, hepimizin yardımcısı olsun Yüce Yaradan. Benim adım Yılmaz zaten biliyorsun, yılmam. :D Komisyonada diyeceğim zaten, benim almazsanız 2013'de tekrar geleceğim, yine almazsanız 2014'de tekrar geleceğim diye. :D

İnşAllah seneye bu vakitler tüm pomem ve kpss düz memurluk düşünen arkadaşlarımız görev yerlerine ve okullarına gider, veda mesajları yazar buraya. :)

Polislik başvuruların da,
örnek veriyorum, yılmaz 75 aldı...
duygusal militan baraj olan ; 60 aldı
Bu, yılmazın komisyonda bir adım önde olduğunun bir göstergesi olamaz
hatta kpss p3 puanı 85 olanlar bile eleniyor...
önemli olan baraja gelebilmektir.
barajda büyük ihtimal erkekler için ; 60-65 arasıdır.
60 alan ile 65 alan arasında bir fark olmuyor.
60 alan sporda,sözlü mülakatta kendini ifade edebilme, özgüven niteliği yüksekse keza
hanesine tırnak içinde artı olarak yazılıyor
şunu demek istiyorum;
ne kadar çok yüksek alırsam polis olurum algısı doğru değil.
barajı geçmek önemli burada.

Hocam o konuda sonuna kadar haklısınız. Memurlar.Net sitesinde de herkes puan çok önemli diyor ama ben aldırmıyorum. Çünkü canlı örneklere şahit olduk. Sitemizde bile bir yöneticimiz 61 KPSS puanı alarak kopya skandalından dolayı pomeme girememiş. Hemde parmakla sayılacak kadar puan farkı ile. :) Benim hedefim zaten 70 ve üstü hocam. Keşke 80 alabilsekte düz memur olsak ama gönlümde hep TSK ve EGM yatıyor veletliğimden beri. :o

Astsubaylık sınavında da bir arkadaşım 89 puan çektik, mülakatı geçti, sözlü mülakatta elemişler. Mülakatlı sınavlar her zaman B planı olmalı ama biz A planı yaptık duygusal_militan ile. :D İnşAllah pişman olmayız. :D

eyvallah kardeşim:rolleyes:
ben geçen yıl yargıdan nerdeyse hep tarih çalıştım (biraz coğrafya azcıkda mat) ve belki stresten sanki çalıştığım pek gelmedi gibi belkide kitabın her satırına bu kadar bakmamalydım.(tarih için mesela ünitelrin başında atıyorum bu ünitedn 2 soru gelck vs gibi ve o iki soru gelck on sayfalık ünitenin her satırını okudum) temel konusuna gelince matematik yok neredeyse dediğin gibi bi 10 soru çözsem öpüp başıma koycm:)
acaba ihtiyacın sadce mat kitabını mı alsam ve işin aslı hepsi plan program ve nasıl ilerlenmesi gerektiği türkçedn başlasam coğ+vatandşlık+tarih+mat(ihtiyaç) nasıl bi ilerleme olur ve en son test çözümü .. düşüncelerini paylaştığın için tekrar teşşkür ediyorum..

Tek tek satılıyorsa al kavin. Matematikte güzel anlatılmış. Dershaneye gitme fırsatın yoksa DVD setide al istersen. AÖF'de matematiği bende ilk umutun video seti ve benim hatunun çabası ile geçmiştim.

Bende senin yazdığın sırada ilerliyorum, hafiften ağıra doğru. Ben hiçbir zaman zor dersten başlamıyorum, yoksa ders çalışmaktan bıkıyorum. :D Güzel bir yöntem, hiç zararını görmedim bugüne kadar. :)

dadalx
04-01-2012, 20:44
Dısticaret33 namı diğer ''ylmz33'' (:
orada iki tane duayen var onlara inan
b grubunda yasemin
a grubunda artarak artan
diğerlerini oku ama ''acaba'' diye düşün
benden söylemesi (:

Konuya dönecek olursak ;
matematik problemi olanlar, genel kültüre dayansın...
soru kaçırmasın, olur mu ya demeyin olur
mümkündür (:
Türkçe için, zaten anlatım bozukluğu ile paragrafı kavramlarını öğrensen, yarısı bu iki konu.
türk dilinden de 3-6 soru diğeri noktalama işaretleri...
4.sınıflar zaten bu konulara aşikar
pratiğini de yapmışler ''vize final'' (sınav zamanını baz alırsak)
yapmayanlar deneme ile halledilebilr.(pegem,ihtiyaç)

DışTicaret33
04-01-2012, 20:55
Dısticaret33 namı diğer ''ylmz33'' (:
orada iki tane duayen var onlara inan
b grubunda yasemin
a grubunda artarak artan
diğerlerini oku ama ''acaba'' diye düşün
benden söylemesi (:

Konuya dönecek olursak ;
matematik problemi olanlar, genel kültüre dayansın...
soru kaçırmasın, olur mu ya demeyin olur
mümkündür (:
Türkçe için, zaten anlatım bozukluğu ile paragrafı kavramlarını öğrensen, yarısı bu iki konu.
türk dilinden de 3-6 soru diğeri noktalama işaretleri...
4.sınıflar zaten bu konulara aşikar
pratiğini de yapmışler ''vize final'' (sınav zamanını baz alırsak)
yapmayanlar deneme ile halledilebilr.(pegem,ihtiyaç)

Mümkünlüde herşey mümkün hesabı. :D Aynen öyle, nereden biliyorsun oradaki nickimi yahu. :D
İnşAllah iyi olacak hocam herşey. Tozunu attıralım 2012'de KPSS'nin. :D

Duygusal_Militan
06-01-2012, 18:04
Yargı yayınlarının soru bankasını aldım..Bence o kadar methedilecek bir yayınevi değil.. ;)

Uzman Kariyer - Yedi İklim - İhtiyaç yayınları, kolay sorular istiyorsanda pegem yayınları bu 4'lüden şaşmayacaksın..

kavin
06-01-2012, 20:06
Çok teşekkür ederim kardeşim, hepimizin yardımcısı olsun Yüce Yaradan. Benim adım Yılmaz zaten biliyorsun, yılmam. :D Komisyonada diyeceğim zaten, benim almazsanız 2013'de tekrar geleceğim, yine almazsanız 2014'de tekrar geleceğim diye. :D

İnşAllah seneye bu vakitler tüm pomem ve kpss düz memurluk düşünen arkadaşlarımız görev yerlerine ve okullarına gider, veda mesajları yazar buraya. :)

Hocam o konuda sonuna kadar haklısınız. Memurlar.Net sitesinde de herkes puan çok önemli diyor ama ben aldırmıyorum. Çünkü canlı örneklere şahit olduk. Sitemizde bile bir yöneticimiz 61 KPSS puanı alarak kopya skandalından dolayı pomeme girememiş. Hemde parmakla sayılacak kadar puan farkı ile. :) Benim hedefim zaten 70 ve üstü hocam. Keşke 80 alabilsekte düz memur olsak ama gönlümde hep TSK ve EGM yatıyor veletliğimden beri. :o

Astsubaylık sınavında da bir arkadaşım 89 puan çektik, mülakatı geçti, sözlü mülakatta elemişler. Mülakatlı sınavlar her zaman B planı olmalı ama biz A planı yaptık duygusal_militan ile. :D İnşAllah pişman olmayız. :D

Tek tek satılıyorsa al kavin. Matematikte güzel anlatılmış. Dershaneye gitme fırsatın yoksa DVD setide al istersen. AÖF'de matematiği bende ilk umutun video seti ve benim hatunun çabası ile geçmiştim.

Bende senin yazdığın sırada ilerliyorum, hafiften ağıra doğru. Ben hiçbir zaman zor dersten başlamıyorum, yoksa ders çalışmaktan bıkıyorum. :D Güzel bir yöntem, hiç zararını görmedim bugüne kadar. :)

:rolleyes: eyvallah kardeşim benimle birlikte çalışan ya da şöyle yap böyle çalış diye yol gösteren pek yok çevremde kendi kendime tecrübe ediyorum vio nun tavsiyeleri sizin görüşleriniz çok işe yarıyor tşkkr ederim DVD seti özellikle mat den iyi fikir araştırcam bunu:rolleyes: dediğin gibi zor dersten başlayınca kitapları yırtası geliyor insanın:eek: tekrar sağol iyi çalışmlar..

[кคl๒เ๓รєภเภlє]
09-04-2012, 14:27
:rolleyes: eyvallah kardeşim benimle birlikte çalışan ya da şöyle yap böyle çalış diye yol gösteren pek yok çevremde kendi kendime tecrübe ediyorum vio nun tavsiyeleri sizin görüşleriniz çok işe yarıyor tşkkr ederim DVD seti özellikle mat den iyi fikir araştırcam bunu:rolleyes: dediğin gibi zor dersten başlayınca kitapları yırtası geliyor insanın:eek: tekrar sağol iyi çalışmlar..

KAvin cim eğer ki matematik için dvd alacaksan Doğan Ulu süper tavsiye ederim hemde çok cüzi bir fiyata bazı konuları sitesinde mevcut ordan dinleyerek karar verebilirsin:o:)

kavin
10-04-2012, 14:20
dikkate alınmıştır;) canım tşkkrler