PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Davaya Tepki Büyüyüor !

sirmuzzy
16-03-2008, 18:37
Olli Rehn (AB): Demokrasilerde siyasî meseleler meclislerde ve seçim sandığında ele alınır, mahkemelerde değil. Adlî sürecin Türkiye'nin enerjisini tüketmesinden endişeliyiz.

Matt Bryza (ABD Dışişleri): Demokrasilerde siyasî geleceği seçmen belirler. 2007 seçimlerine saygı duyulmalı. Türk demokrasisi test edilmiş ve çok güçlü çıkmıştır.

Madeleine Albright (ABD'li eski bakan): Dehşete düştüm, sürpriz oldu. Kapatma teşebbüsü, halkın iradesinin tersine gitmektir.

New York Times: Seçimde AK Parti'yi alt edemeyen laik çevreler, hâlâ kontrol ettikleri tek ayak olan yargıya yöneldi.

Financial Times: Kapatma talebini muhalefet de beklenmedik bir çıkış olarak karşıladı. Bu çıkışın aşırı milliyetçilerden değil, devlet yetkilisinden gelmesi anlamlı.

International Herald Tribune: Yüzde 47 oy alan bir partinin kapatılması beklenmiyor. Laiklerin Erdoğan'ın partisine karşı ellerinde yalnızca yargı silahı kaldı.

Ufuk Uras (ÖDP lideri): Davanın Ergenekon operasyonundan hemen sonraya denk gelmesi manidar. Demokrasi dışı güçler Başsavcı'ya bel bağlamış, balans ayarı yapmaya çalışıyor.

Süleyman Soylu (DP lideri): Yeter artık. Ellerinizi millî iradeden çekin. Dava, demokrasiye darbedir. Mahkeme reddetmeli.

Erkan Mumcu (Anavatan lideri): Bu, demokrasiye müdahaledir. Kapatmalardan medet umanlar, 50 senedir yanlış yapıyor.

Recai Kutan (SP lideri): Son derece kaygı verici bir gelişme. Ülkemizin imajı zedelenecek ve ekonomik yapı zayıflayacak.

Hakkı Süha Okay (CHP Grup Başkan Vekili): Parti kapatmayı istemeyiz. Ama kimi partiler aydınlanma devriminden rövanş alıyor

Rifat Hisarcıklıoğlu (TOBB Başkanı): Her gün bir yerlerden dayak yiyoruz. Uluslararası piyasalarda nereye gideceği belli olmayan bir çalkantının ortasındayız. Herkes, bunu bilerek hareket etmeli.

Ömer Bolat (MÜSİAD Başkanı): Türkiye'nin siyasî ve ekonomik istikrar aradığı bir dönemde iktidar partisine kapatma davası açmak inanılmayacak kadar yanlış karar.

İbrahim Kefeli (TÜSİAD üyesi): Demokrasiye zarar veren bu girişime şiddetle karşı çıkıyorum. İş dünyası, bu süreçten olumsuz etkilenecek. Koalisyonlar fayda sağlamaz.

Süleyman Çelebi (DİSK Başkanı): Siyasal düşünceler antidemokratik manevralarla eritilemez. Kapatmalarla çözüm aramak, muhalefetin güçlenmesini de engelliyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti hakkındaki kapatma davasının Türkiye'nin itibarını sarsacağını söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, 65 aydır iktidarda olan bir parti hakkında kapatma davası açmanın çok vahim siyasî sonuçlar doğuracağını söyledi.

mumyac
16-03-2008, 19:05
ben bu konuda hiç birşey yazmayacam,çünkü o en çok demokrasiden bahsedenler bunu yapınca ben yorum yapmıyorum

İHL
16-03-2008, 21:11
Seçimle baş edemiceklerini anladıkları için(zor oldu ama) yargıyı yoluyla halletmeye çelışıyorlar.

İmaj falan kalmadı yani rezil oldu:mad:

Başörtü problemi ülkeyi geriyor diyenler şimdi halkı hiçe sayıp Türkiyenin hatta dünyanın gündemini geriyor.İşte siz busunuz.Yazıklar olsun

Reality+
16-03-2008, 21:55
aslinda yorumsuz üstekı ilk tepkileri baktimizda TURKİYE yi TURKLERİN yonetmediği bir daha belli oldu

mumyac
16-03-2008, 21:58
ihl biraz daha sakin ;)

İHL
16-03-2008, 23:42
Haklısın abi ama napıyım bende böyleyim işte:o:)

İHL
16-03-2008, 23:43
Ama neden değiştirdin yazdığımı çok bozuldum

mumyac
16-03-2008, 23:49
Ama neden değiştirdin yazdığımı çok bozuldum

yazına hiç bişe yapmadım sadece birleştirdim harfine bile dokunmadım kardeşim;)

İHL
16-03-2008, 23:51
Dedikten sonra fark ettim aslında:oAklıma geldikçe yazdım işte;)

sirmuzzy
17-03-2008, 01:09
aslinda yorumsuz üstekı ilk tepkileri baktimizda TURKİYE yi TURKLERİN yonetmediği bir daha belli oldu

21.yy'a qirememiş , 1950 lerde yaşayan , 'global dünya' sözcüğünden ne anladığını merak ettiğim 1 insanın sözlerine benziyor bunlar

~~MoRMeNeKŞe~~
18-03-2008, 02:25
Parti kapatılmasını pek doğru bulmuyorum ama bu partideki milletvekilleri ülkeyi bu duruma gitirenlerin basında yer alıyor herkes birilerine çamur atıyor Türkiye bu haldeyse bu tamamen TBMM'deki milletvekillerinin suçu bi tutturmuşlar koltuk sevdası, halkı düsünen yok onlar orda cebini doldurmanın pesinde burda halkımız birbirine düsüyor, ekonomi bunalımda iken baslıyorlar yok birsey hersey yolunda diyorlar, sonra kapatılma davası ortaya çıkınca sebep olarak bunu gösteriyorlar bu kapatılma davası yine akp'nin ekmeğine yağ sürdüü maalesef...parti kapatılmakla iş hallonulmuyor önemli olan bu ülkeden Atatürk düsmanlığı yapan ve Atatürk ilkelerini benimsemeyen insanları atmak ama onlarda dokunulmaz zırhıyla üstlerini örtmüs durumda ....

İHL
18-03-2008, 14:30
Bazı kesimin gereksiz fanatizmi yüzünden ekonomi bozuldu.Türkiye yi çok sevdiğini iddia edenler dava açmak için bu kritik zamanı mı buldu?Gerçekten çok düşünüyorsunuz memleketi.Dünya küresel dalgalanma ile boğuşurken biz nelerle uğraşıyoruz:mad:

~~MoRMeNeKŞe~~
18-03-2008, 15:34
herkes burda kendi düsüncesini ifade ediyor sinirlenmeye gerek yok bende kapatılmayı onaylamıyorum çünkü kesin bir çözüm değil birde sizin dediğiniz gibi Türkiye zaten şu durumdayken birde böyle şeylerle daha çok yıpranıyor ama bu suç tek taraflı değil siz bazı kesim derken kendi karsıt görüsünüzdeki kisileri kast ediyorsunuz ama Türkiyeyi bu hale getiren ne sadece sağ ne sadece sol gerçekten bu düsünceleri benimseyen insanlar zaten kendi çıkarlarını düsünmez. sadece bu görüsleri kullanarak kendi çıkarları doğrultusunda davranıyorlar ben bu lafı hem sol pati için hem sağ parti için söylüyorum bunlar benim düsüncem onaylarsınız veya onaylamazsınız ama sinirlenmeye gerek yok bence .........

İHL
18-03-2008, 15:39
Demetcim kızmam sana değil.İstediğin gibi düşünebilirsin.Benim gibi düşünüyorsun veya düşünmüyorsun önemli değil.Ortak paydamız Türkiye nin güçlü,her alanda söz sahibi olmasını istememiz değil mi?;)

sukran19_88
18-03-2008, 16:06
Valla Birisi Daha çikmiş Diyoki Cumhuriyet Diye Bişey Kalmayacak Böle Devam Ederse Akp Alayhine

İHL
18-03-2008, 16:14
hadi yaa açıkça mı demiş:eek:

sukran19_88
18-03-2008, 16:15
He Valla Adamin Adini Bilmiyomki

İHL
18-03-2008, 16:23
Amaan yaa neden öyle dedi delirdi mi?Boşboğaz ne olcak:mad:

~~MoRMeNeKŞe~~
18-03-2008, 16:24
Demetcim kızmam sana değil.İstediğin gibi düşünebilirsin.Benim gibi düşünüyorsun veya düşünmüyorsun önemli değil.Ortak paydamız Türkiye nin güçlü,her alanda söz sahibi olmasını istememiz değil mi?;)

evet bu konuda haklısın dediklerine katılıyorum ilk önce ülke çıkarları gelir kendi düsüncelerimizden önce:)

İHL
18-03-2008, 16:27
İşte böyle olalım dimi?Hepimiz kardeşiz.Konuşmalarımız birbirimizi kırmak için değil fayda vermek için olmalı.Başarmalıyız bunu:):p

Reality+
23-03-2008, 14:02
21.yy'a qirememiş , 1950 lerde yaşayan , 'global dünya' sözcüğünden ne anladığını merak ettiğim 1 insanın sözlerine benziyor bunlar

gercekler her zaman acıdır....

sirmuzzy
23-03-2008, 17:28
gercekler her zaman acıdır....

hayır ;)

Reality+
23-03-2008, 23:08
hayır ;)

günes balcıkla sıvanmaz...!!!

sirmuzzy
24-03-2008, 00:09
günes balcıkla sıvanmaz...!!!

kimsenin görmedigi bir günes, parlasa da algılanmayacaktır..

Reality+
24-03-2008, 01:11
kimsenin görmedigi bir günes, parlasa da algılanmayacaktır..

gunes parlamis bir kere ne yapalım sen kabul etmesen de kabul eden cokkkk