PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamu Yönetimi Hakkında Genel Bilgi

0543
20-08-2007, 00:59
Bölümün amacı: kamu kesiminde yer alan kuruluşların etkin ve verimli bir biçimde çalıştırılmasını sağlayacak yol ve yöntemleri göstererek kamunun yönetim yapısını ayrıntılı olarak öğretmek ve kamu yönetimini uluslararası standartlara ulaştıracak bilimsel bilgi üretimini sağlayarak, kamunun gereksinim duyduğu evrensel düşünebilen, yüksek becerili elemanlar yetiştirmektir.

1. Sınıf
Kod Ders Adı ve Şubeler
--------------------------------------------------------------
1001 Genel Muhasebe
1002 Genel İşletme
1003 Davranış Bilimlerine Giriş
1005 İktisada Giriş
1007 Genel Matematik
1099 Temel Bilgi Teknolojileri
1410 Hukuka Giriş

2. Sınıf
Kod Ders Adı ve Şubeler
2059 Muhasebe Uygulamaları
2061 Ticaret Hukuku
2062 Yönetim ve Organizasyon
2063 Kamu Maliyesi
2064 İstatistik
2250 İktisat Teorisi
2252 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

3. Sınıf
Kod Ders Adı ve Şubeler
3029 Türk Vergi Sistemi
3154 Devlet Bütçesi
3160 İdare Hukuku
3161 Anayasa Hukuku
3163 Sosyal Politika
3451 Türk Siyasal Hayatı
Yabancı Dil Dersleri
3216/A (Alm) Almanca
3216/F (Fra) Fransızca
3216/İ (İng) İngilizce

4. Sınıf
Kod Ders Adı ve Şubeler
4177 Maliye Politikası
4180 Türkiye Ekonomisi
4188 Yerel Yönetimler
4189 Siyaset Bilimi
4191 Örgütsel Davranış
4193 İnsan Kaynakları Yönetimi
4232 Türk Dili

u.emre
21-08-2007, 01:00
offf off 3. sınıfta ingilizcemi var offf

asafbey
22-08-2007, 10:28
walla ben kamu elemanıyım seçtim ama çok zor diyorlar askerlikten krmak icinde sectim desem daha doğru olur!

petandic_damsel
24-08-2007, 00:53
arkadaşlar bir sorum olacaktı. bu bölümü bitirince maliye yi de tercih edebiliyor muyuz?kamu bitirip de maliyeye atanan duydum da.pek bir bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim.

0543
24-08-2007, 02:38
arkadaşlar bir sorum olacaktı. bu bölümü bitirince maliye yi de tercih edebiliyor muyuz?kamu bitirip de maliyeye atanan duydum da.pek bir bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim.

Arkadaşım bence bu bölümü bitir daha sonra ki süreçte buna karar ver. nacizane bi fikrim olarak görürsen sevinirim. Beni umarım yanlış anlamazsın;)

QueeN
24-08-2007, 12:51

kamu yönetimini bitirdikten sonra yaklaşık olarak 200 tane sınava girebilmektesiniz ve dolayısıyla mali müfettişten tutunda idari hakimliğe ve sayamadığım bir çok meslekte bulunabilirsiniz...

0543
24-08-2007, 13:48
kamu yönetimini bitirdikten sonra yaklaşık olarak 200 tane sınava girebilmektesiniz ve dolayısıyla mali müfettişten tutunda idari hakimliğe ve sayamadığım bir çok meslekte bulunabilirsiniz...

Arkadaşım burda ne sınavlarına girebileceğimiz nasıl araştırabiliriz hem herkese daha detaylı bilgi verebilmiş oluruz böyle evet varmış demesin bilsin arkadaşlarımız.

petandic_damsel
24-08-2007, 15:02
teşekkürler arkadaşlar bilgileriniz için. 0543 arkadaşım memur netten ara sıra bakabilirsin memur alımlarında hangi bölüm mezunlarından istiyorlar diye ve ben çok rastladım kamu yönetimi mezunu isteyen memurluklar. işte bu yüzden sormuştum bir arkadaş açıköğretim kamu yönetimi mezunuyum ve maliyeye atandım deyince aklıma takıldım da o yüzden sormuştum.teşekkürler.

0543
24-08-2007, 18:13
teşekkürler arkadaşlar bilgileriniz için. 0543 arkadaşım memur netten ara sıra bakabilirsin memur alımlarında hangi bölüm mezunlarından istiyorlar diye ve ben çok rastladım kamu yönetimi mezunu isteyen memurluklar. işte bu yüzden sormuştum bir arkadaş açıköğretim kamu yönetimi mezunuyum ve maliyeye atandım deyince aklıma takıldım da o yüzden sormuştum.teşekkürler.

çok teşekkürler.

sisil
26-08-2007, 14:16
herkese merhaba...
bu forumla bu gün tanıştım.gerçekten çok hoşuma gitti.ciddiyet,eğitim,eğence,arkadaşlık aslında saymaya gerek yok,bulabileceğimiz her türlü konu mevcut....
her neyse...
kamu yönetimi 1.sınıf öğrencisiyim.okuduğum bölümden insan kaynakaları na geçiş yapabiliyor muyum?eğer böyle bir imkanım varsa nasıl gerçekleşecek?
bu konuda bilgisi olanlara sesleniyorum....
yardımcı olur musunuz?:)

Flight
26-08-2007, 14:24
herkese merhaba...
bu forumla bu gün tanıştım.gerçekten çok hoşuma gitti.ciddiyet,eğitim,eğence,arkadaşlık aslında saymaya gerek yok,bulabileceğimiz her türlü konu mevcut....
her neyse...
kamu yönetimi 1.sınıf öğrencisiyim.okuduğum bölümden insan kaynakaları na geçiş yapabiliyor muyum?eğer böyle bir imkanım varsa nasıl gerçekleşecek?

Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz, forumumuz hakkındaki güzel düşünceleriniz tamamen sizin güzelliğinizdendir.

Bugüne kadar bu forumda dikey geçiş çok tartışıldı ama yatay geçiş konusunu ilk siz açıyorsunuz bu konuyu araştırıp bilgi vermeye çalışırım.

sisil
28-08-2007, 14:29
teşekkürler...
ilk kez gündeme getirmiş olmak güzel bir duygu;)
:)

balzac
29-08-2007, 17:55
herkese merhaba...
her neyse...

arkadaşım eğer aöf liysen yatay geçiş yapamıyosun ama örgünde okuyorsan yatay geçiş yapabilirisn...verdiğim linktende bi bak istersen...ok?

başarılar...

*http://www.anadolu.edu.tr/aos/sss/sss.aspx#6

Luiza
29-08-2007, 18:01
.... .

balzac
29-08-2007, 18:12
Gerçekler Acidir...

Luiza
29-08-2007, 18:16
... .

balzac
29-08-2007, 18:21
NE DEMEK EFENDİM...BU ARADA NASIL BİLDİĞİNİ İDDA ETTİĞİN ŞEYİ HATIRLIYOSUN ANLAMADIM:d:);)

Luiza
29-08-2007, 18:24
... .

balzac
29-08-2007, 21:16
konu nerden nereye gelmiş yine ya...offf....offf...:mad:

ziraatci
31-08-2007, 13:33
merhaba arkadaşlar ...
bana 2006 yılı yönetim organizasyonları bütünleme soruları lağzım. lütfen elinde bulunan arkadaşlar varsa en kısa zamanda bana gönderirlerse çok sevinirim. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Luiza
31-08-2007, 17:58
merhaba arkadaşlar ...
bana 2006 yılı yönetim organizasyonları bütünleme soruları lağzım. lütfen elinde bulunan arkadaşlar varsa en kısa zamanda bana gönderirlerse çok sevinirim. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

MERHAßA

ßu link işinize yaricaktır :

http://www.acikogretim.gen.tr/yonetim-organizasyonlari-utunleme-sorulari-t1443.html?p=13425

ßaşarılar :)

tugba_89
08-09-2007, 14:57
slm arkadaşlar bende kamu yönetimi okuyorum geçen sene lise bitti
bu sene 2.sınıfa geçtim:)
ama tek desten kaldım diğer notların cok güzel ama
Maemetikle aram iyi değil..:mad::mad::mad:

bakalım sonuçlar ne olacak..:rolleyes::rolleyes:

tugba_89
08-09-2007, 16:08
arkadaşlar aranızda kamu okuyan başka kişiler var mı ?
yani bir üst sınıflardan.. onların bilgileri cok önemli
sorular nasıl geliyor ?:confused:
ağırlaştırılmış haldemi?:confused:
2'yi bitirmiş 3'e geçmiş veya son senesi olanlar var mı ?
iş olanakları nasıl bilgi verirlerse iyi olur..

şimdiden sağolun..:p:p:p

çalışkan
14-09-2007, 17:52
bir üst sınıfa geçmiş biri olarak :)aslında sen bize bilgi ver bu sene kamu yönetimine yeni başlıyacam nasıl birinci sınıf zormu:confused: şimdiden teşekkürler:)

eflatun
14-09-2007, 21:34
mrb ben bütü verirsem üçüncü sınıfa geçecem kısaca çalıştığın her ders kolaydır

olgun
14-09-2007, 21:37
eflatuna katılıyorum

eflatun
14-09-2007, 22:27
derslerin konularına bakınca ilk iki yılı iktisat ağırlıklı son iki yıl hukuk kamu yönetimi için zor diyorlar ama sadece çalışmayana

çalışkan
15-09-2007, 01:57
derslerin konularına bakınca ilk iki yılı iktisat ağırlıklı son iki yıl hukuk kamu yönetimi için zor diyorlar ama sadece çalışmayana

bilgilerin için teşekkür ediyorum:)

tugba_89
15-09-2007, 18:43
bir üst sınıfa geçmiş biri olarak :)aslında sen bize bilgi ver bu sene kamu yönetimine yeni başlıyacam nasıl birinci sınıf zormu:confused: şimdiden teşekkürler:)

hayır çalışkan ..aslında verimli bir şekilde çalışırsan 1.sınıfı kolayca geçebilirsin seni zorlayacak dersler,iktisat, muhasebe ve matematik olabilir..ama bol soruyla onlarında üstesinden gelebilirsin..şimdiden başarılar..

tugba_89
15-09-2007, 18:44

sana katılıyorum eflatun çalışmayana herşey zor gelir..

QueeN
15-09-2007, 18:55
çalıştıktan sonra her bölüm çok kolaydır.zorluk çalışmayanadır...

tugba_89
15-09-2007, 18:58
çalıştıktan sonra her bölüm çok kolaydır.zorluk çalışmayanadır...

kesinlikle katılıyorum.....:):):)

By_MeMuR
21-09-2007, 12:38
Arkadaşlar ben ilk defa kayıt yaptırıcam ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz..
İnternetten kayır diyor linkini verirmisiniz.....

balzac
21-09-2007, 15:35
Arkadaşlar ben ilk defa kayıt yaptırıcam ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz..
İnternetten kayır diyor linkini verirmisiniz.....

arkadaşım ilk defa kayıt yaptıracaklar için anadolu üniversitesi adayların adreslerine kayıt formu göndermeye başladı,sizinkide gelicektir mutlaka ama ben size linki vereyim siz oradan kayıt tarihleri ne zaman öğrenebilirsiniz...başarılar,aramıza hoşgeldiniz...:)

*http://www.anadolu.edu.tr/aos/sss/sss.aspx#23

OokyanusS
28-09-2007, 15:50
kesinlikle katılıyorum.....:):):)

evet ama çalışmasını bilmek gerekiyor. nasıl bir yöntem takip edeceğini bilmeden rastgele çalışmak pek bir fayda vermez... en önemlisi bol bol soru çözmek bence...

tugba_89
29-09-2007, 03:12
evet ama çalışmasını bilmek gerekiyor. nasıl bir yöntem takip edeceğini bilmeden rastgele çalışmak pek bir fayda vermez... en önemlisi bol bol soru çözmek bence...

bak canım haklısın bende bol soru çözerek geçtim tüm derslerimi ama calışmadan da sorulara aval aval bakarsın..o yüzden hem kitaptan calış hemde bol soru cöz..
başarılar dilerim..

bilgisayar
02-10-2007, 14:11
Kamuda 3.sinitaki Ingilizce 1,sinifta Gorulen Ingilizcemi Oluyor?y

darkangel
25-10-2007, 19:46
son sınıf kamucu olaraktan iyiki tercih ettim ve ettiniz bikere sayısalı yok allahtan,eğer sözeliniz iyise okuyarak geçersiniz.ayrıca sayısal olmadığından pratikten çok biligiye dayalı yani sayısalda zorlanıp zoraki eğitim alıormuş gibi hissedip ezbere gidersiniz ama bilgide ileride size çok yarıcak aydınlatıcak bilgiler var,3.sınıfta tek korkmanız gereken TÜRK VERGİ SİSTEMİ,allahım ona bi derstir,zor değil ama karışık..4.sınıftada maliye politikası,,rahat olun ama hem iş imkanlari işletme vs.. aynı,kendinidine geliştirdinmi biraz millet korksun senden:)

tunmoon
25-10-2007, 20:19
şimdi acıktan bitirdiğimizde askerliği kısa dönem yapma imkanı oluyor mu

darkangel
25-10-2007, 22:09
evet tabıkı yanı aö 4yıllık bıtırırsen sadece 5ay askerlık

aykız
29-10-2007, 21:36
walla ben kamu elemanıyım seçtim ama çok zor diyorlar askerlikten krmak icinde sectim desem daha doğru olur!

utanmazlıgın da bukadarı.............. yazık yazık senın gıbıler ıcın mı dokuluyo bukadar kan........ hıc yakıstıramadım :mad: damalarında ne kanı akıo senın:confused:

darkangel
29-10-2007, 21:45
bı nevı haklısın ama bugun askerlıkten kırmak ıcın ugrasmayan kac erkek kaldıkı ayrıca aykız bilmeden kızamıosun kımseye,kımı erkekler evlerıne bakmakla yukumlu yanı hemn ıse gırıp calısmak zorunda,sımdı sen bole kızarsan bende cok uzulurum bı bayan olarak herkesın kendı dogruları vardır herkes kendı damarındakı kandan sorumludur....

hayyunıssa
10-11-2007, 22:10
evet arkadaslar ben de kamu yontımınde okumaktayım kamu mezunlarının oğretmenlığe geçış hakkı da var bılıyor muydunuz *

eflatun
11-11-2007, 03:01
evet arkadaslar ben de kamu yontımınde okumaktayım kamu mezunlarının oğretmenlığe geçış hakkı da var bılıyor muydunuz *

nasıl yani ne yapmamız gerek?

darkangel
11-11-2007, 20:19
ıyı de ogretmenlıge her bolumun gecıs hakkı varkı zaten hatta lıse mezunları bıl e mıllı egıtım mudurluklerıne basvurup oturdukları bolgedekı okullarda vekıl ogretmenlık yapabılırler ama memurluk dersen yapılmıo,yanlışmıyım?kesın bısey bılen benıde aydınlatırsa sevınırım:)hıc yoktan ogretmende oluverırmısız:)

aysberg
13-11-2007, 17:25
arkadaşlar ben 2 yıl sonra anca daha yani 2, sınıfa geçebildim :(ve hiç utanmadan alese falan girmeyi düşünüyom:)
ama gülmeyin çalışıyom walla,
ben şeyi merak ediyom ortalama önemli mi
sınıfta kalmam önemli mi? vs................
bana yardımcı oluursanız sevinirim.
şimdiden herkese tşk.

darkangel
13-11-2007, 17:27
ortalaman onemlı yanı ıyı olsa fena olmaz ama daha cok sınav puanını dusun.ayrıca anlayamadım nıe sana alese hazırlandıgın ıcın gulelım!!!!!!!!!!!!!!

darkangel
13-11-2007, 17:29
tum merak ettıgın anasayfadakı ales kategorısınde mevcut!ya ben takıldım gene sana neden gulelım?

balzac
13-11-2007, 17:31
arkadaşlar ben 2 yıl sonra anca daha yani 2, sınıfa geçebildim :(ve hiç utanmadan alese falan girmeyi düşünüyom:)
ama gülmeyin çalışıyom walla,
ben şeyi merak ediyom ortalama önemli mi
sınıfta kalmam önemli mi? vs................
bana yardımcı oluursanız sevinirim.
şimdiden herkese tşk.

arkadaşım bunun utanması mı olur,ne güzel işte geleceğinden eminsin ve ne yapman gerektiğine çoktan karar bile vermişsin,bundan daha güzel ne olabilir;)
mezuniyet ortalamasını soruyorsan elbette önemli:cool:çünkü ales veya üniversitelerin yüksek lisans için açtığı kadrolarda özellikle mezuniyet ort. bakıyorlar ve türkiyede en az bu ort. 70 değişen vardır ama sen derslerinin notlarını 60-70 den aşağı düşürmemeye bak;)sınıfta kalman öenmli yani şöyleki sınıfta kalmadan derslerini versen daha iyi olur:cool:aklına takılan başka soru olursa yardımcı olmaya çalışırız;)
çalışmaya devam...;)kolay gelsin...:cool:

darkangel
13-11-2007, 17:36
saol balzac...bayılıom bu arkadaşıma ya...allah razı olsun....valla aysberg yanlız degılsın bende gırecem alese bana gülendende şüphe ederim...kendıne guven...herşey ıyı olacak!

balzac
13-11-2007, 17:42
saol balzac...bayılıom bu arkadaşıma ya...allah razı olsun....valla aysberg yanlız degılsın bende gırecem alese bana gülendende şüphe ederim...kendıne guven...herşey ıyı olacak!

rica ederim;)
bayıldığın benmiyim yoksa aysberg mi:D(<<<<şaka tabiki)

darkangel
13-11-2007, 17:44
you:)

darkangel
13-11-2007, 17:47
aysberg...sen ılk sınıftan berımı aö sun bakem?

balzac
13-11-2007, 17:49
you:)

ok:cool:thanks;)

sheyda
08-12-2007, 07:11
Bilgiler çok güzel açıklamalarız da süper olmuş benim için yaptığınız bu açıklamalar moral bakımından çok iyi geldi sonuca umutsuz bakıyordum we umursamıordum sonuçlar güzelmiş bölümün tşkler açıklamalarınız için : )

balzac
08-12-2007, 17:28
Bilgiler çok güzel açıklamalarız da süper olmuş benim için yaptığınız bu açıklamalar moral bakımından çok iyi geldi sonuca umutsuz bakıyordum we umursamıordum sonuçlar güzelmiş bölümün tşkler açıklamalarınız için : )

rica ederiz...umutsuzluğa kapılacak bir durum yok,hep beraber herşeyin üstesinden geliriz...;)aklına takılan soru veya sorunda bizlere her zaman danışabilirsin...kolay gelsin,başarılarının devamını dilerim:)

kamuran kenger
12-12-2007, 14:10
mrb ben bu sene kamu yönetimi birinci sınıfı okicam inş.sınavlara nasıl çalışmam gerekiyo.ne zman başlamam iyi olur yardımcı olursanız sevinirm

darkangel
12-12-2007, 14:17
mrb ben bu sene kamu yönetimi birinci sınıfı okicam inş.sınavlara nasıl çalışmam gerekiyo.ne zman başlamam iyi olur yardımcı olursanız sevinirm

bıkere hayırlı olsun canım....calısmaya gelıncede ne zaman hazırsan ozman basla mesela ben kamu 4.sınıfım bayramdan sonra baslıcam,hergun ıkı ayrı dersten 1unıte okuycam onemlı yerlerın altını cızıcem,daha sonra eger ımkanın varsa aöluler ıcın MURAT acıkogrtım yardımcı kıtabları var onlardan edın kamu yonetımı bolumu ıcın zaten toplam ıkı kıtap,konu anlatımlı ve sorulu olsun...bıkere aonun verdıgı ders kıtablarını okuyunca onları bıkenara koy paso o dedıgım muratı calıs(neden dıceksın tum aö luler tavsıye eder san amuratı ayrıca sınavlarda bırebır:)ha dersen ben sadece aö kıtablarından calısıcam ozamn enaz 2kere oku altını cız ve onemlı yerlerı yazaraka calıs bole ıste ınan cok basıt o tempoya bı alıstınmı ohooh gelır geırısı hıc takılm abunlara :)

almira
12-12-2007, 19:46
ıyı de ogretmenlıge her bolumun gecıs hakkı varkı zaten hatta lıse mezunları bıl e mıllı egıtım mudurluklerıne basvurup oturdukları bolgedekı okullarda vekıl ogretmenlık yapabılırler ama memurluk dersen yapılmıo,yanlışmıyım?kesın bısey bılen benıde aydınlatırsa sevınırım:)hıc yoktan ogretmende oluverırmısız:)

Türkçe Eğitim Gören Kamu Yönetimi Bölümü Mezunları Öğretmen Olabilecek
« : Ocak 14, 2007, 12:46:51 pm »
Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı
Kimlerin öğretmen olabileceğini düzenleyen 340 nolu Talim ve Terbiye Kurulu kararını kaldıran yeni 119 sayılı kararda yapılan en önemli düzenlemelerden birisi

Talim ve Terbiye Kurulunun 340 nolu önceki kararında "mahalli idareler grubu" alan öğretmenliğine aşağıdaki bölüm mezunları atanabilmekteydi.
"1. Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği
2. Büro Yönetimi Öğretmenliği
3. Yabancı dille öğretim yapan yüksek öğrenim kurumlarının;
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü (*)"

Ancak bu karar, 12.7.2004 tarihinde değiştirilmiştir. Yeni karara göre "mahalli idareler grubu" öğretmenliğine kaynak olan bölümler şu şekildedir:
"1. Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği
2. Büro Yönetimi Öğretmenliği
3 Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (*)
4. Kamu Yönetimi (*)
5. Şehir ve Bölge Planlaması (*)
6. Çevre Mühendisliği (*)"

Yeni kararın en önemli yönü "yabancı dille öğrenim yapan öğrenim kurumları" ifadesinin karardan çıkarılmış olmasıdır. Önceki düzenlemede Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunlarının "mahalli idareler grubu" öğretmenliğine atanabilmesi için yabancı dille öğrenim yapan öğrenim kurumlarından mezun olması gerekmekteydi. Bu nedenle örneğin ODTÜ mezunu aday, İngilizce öğrenim gördüğü için bu alana atanabilirken, Türkçe eğitim gören aynı öğrenim mezunları atamamaktaydı.

İşte bu çelişki yeni karar ile düzeltilmiştir. Buna göre İngilizce eğitim görmeyen "Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi", Kamu Yönetimi (*)
5. Şehir ve Bölge Planlaması" ve "Çevre Mühendisliği" mezunları da mahalli idareler grubu öğretmenliğine atanabilecektir. Ancak, bu bölüm mezunlarının bu alan öğretmenliğine atanabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan / açılacak olan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programını başarı ile tamamlaması" gerekmektedir.

Diğer taraftan, yeni kararda aşağıdaki madde ile önemli bir düzenleme daha yapılmıştır.
"Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon eğitimi olmayanların atamaları
Madde 9- Bu Esasların 7 ve 8’inci maddelerinde belirtilen nitelikleri taşıyan potansiyel adaylarla ihtiyacın karşılanamadığı atama dönemleriyle sınırlı olmak ve belirtilen nitelikleri taşıyan adayların atanmalarından sonra gelmek koşuluyla; ek çizelgede yer verilen yüksek öğretim programlarından mezun olanlardan Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon programını tamamlamamış olanlar, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda 75 ve daha yukarı puan aldıkları takdirde, pedagojik yönden eksiklikleri daha sonra tamamlatılmak üzere alan öğretmenliklerine atanabilirler.
Bu şekilde öğretmenliğe atananların Pedagojik Formasyon eğitimleri adaylık dönemi içinde gerçekleştirilir."

Bu karar şu anlama getirilmektedir. Milli Eğitimin Bakanlığının uygun görmesi halinde Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon programını tamamlamamış olan adayların da başvuruları kabul edilecek, ancak öğretmenliğe atamadan sonra pedagojik formasyon tamamlanacaktır. Ancak, bu kesin değildir. Her atama dönimde bunu belirleme yetkisi Milli Eğitim Bakanlığındadır. Ancak, maddenin yazım şekli gereğince Milli Eğitim Bakanlığının uygulamasının artık bu yönde olabileceğini söyleyebiliriz.

Özetleyecek olursak, aksi bir karar MEB tarafından alınmaz ise pedagojik formayonu olmasa veya tezsiz yüksek lisans yapmasa dahi, yukarıda belirtilen dört bölüm mezunu adayların bu yılki mahalli idareler grubu alanına başvuruda bulunabilecektir.

darkangel
12-12-2007, 20:54
ellerıne saglık bıtanem alısıosun yavas yavas ne gusel bılgılerın var

mumyac
12-12-2007, 21:06
hııım bayan dayanışması görüyorum allahım gözlerim yaşardı:):D

Luiza
13-12-2007, 16:07

merhaßa ; hayırLı olsun:)
taßikide çalışmaya ßaşlamalısın , sınawlara 5 ay kadar kaldı,murat açıköğretim kitaplarını tawsiye ederim çOk Çok qüzel yardımcı kitaplar İçinde özetle anlatılmış,eğer zamanın warsa yaşadıĞın yerdede dersler weriliyosa, üniwersitelerdeki derslere katıLmanı önereßilirimm, ama sakın dersleri askıya alma , ha ßuqün ha yarın çalışıcam dersin ßi ßakmışsın ki zaman çoK çaßuk qelmiş we sende derslerini yetiştirme çaßasıyla konuları atlıyaßilirsin , Onun için düzenLi çalışırsan ßu İş olur. Kolay qelsin , ßaşarılar dilerim:)
Allah yüzünden qülümseme , kalßinden açık öĞretim sewqisini eksik etmesin:)
ßai

darkangel
13-12-2007, 16:18
olmadı ver luızam moduma o gırsın senın yerıne sınavlara:):):)

kral23
16-12-2007, 16:33
ben kamu yönetimi 2.sınıftayım.çoğu zaman şunu düşünüyorum.acaba boşuna mı okuyorum?çoğu kişi açıköğretim diplomasının bir işe yaramadığı söylüyor.bu beni çok soğutuyor.siz ne dersiniz?

darkangel
16-12-2007, 22:28
ben kamu yönetimi 2.sınıftayım.çoğu zaman şunu düşünüyorum.acaba boşuna mı okuyorum?çoğu kişi açıköğretim diplomasının bir işe yaramadığı söylüyor.bu beni çok soğutuyor.siz ne dersiniz?

nasıl bole solersın canım cok uzuldum....bak ben acıkogretım bıtırp yuksek lısans yapıp unıde hoca olan adamlar tanıorum,ınan bunlar ıtekle azımle ılgılı...bugun bı odtu mezunu bıle mezun olunca napıcam endısesı tasıo yanı bu aö ye has bısı degıl...umudunu kaybetme hep burda ol bızımle,basarı hıkayelerı goreceksındır!

kral23
16-12-2007, 23:31
nasıl bole solersın canım cok uzuldum....bak ben acıkogretım bıtırp yuksek lısans yapıp unıde hoca olan adamlar tanıorum,ınan bunlar ıtekle azımle ılgılı...bugun bı odtu mezunu bıle mezun olunca napıcam endısesı tasıo yanı bu aö ye has bısı degıl...umudunu kaybetme hep burda ol bızımle,basarı hıkayelerı goreceksındır!

kardeşim içime biraz olsun su serptin.bana manevi destek verdiğin için çok sağol.sen ve senin gibi duyarlı kişilerden alacağım moralle bu işi sonuna kadar götüreceğim.benim kötü bir huyum var ki birisi bana yaptığım iş hakkında kötü birşey söylerse ben o işten soğuyorum.kulak tıkamaya çalışacağım:):):)

darkangel
16-12-2007, 23:59
kardeşim içime biraz olsun su serptin.bana manevi destek verdiğin için çok sağol.sen ve senin gibi duyarlı kişilerden alacağım moralle bu işi sonuna kadar götüreceğim.benim kötü bir huyum var ki birisi bana yaptığım iş hakkında kötü birşey söylerse ben o işten soğuyorum.kulak tıkamaya çalışacağım:):):)

yazdıklarından anladıgım kadarıylen sorun sende!olumlu düşünki hayırlılar ayağına gelsin....bu hayatta herkes için zor olan okadar cok sey varkı bıkere halıne sukret ıkıncısı bak bende 4.sınıfım kpss ye calıısorum bıyandanda alese gırıcem...bıseylerı ınsanlar ıcın bellı faydalar ıcın yapma once kendını dusun...bomboş bı odayı dusun o odayı ıcıne koyacagın esyalarla yapacagın dekarasyonla gusellestırmek senın elınde...hersey gusel olacak...:)

fidanggg
13-02-2008, 13:22
arkadaşlarrr 2008 ara sınav soruları kaçıncı ünitelerden çekcak acaba haberi olan varmı 1. sınıf içinn..

Luiza
13-02-2008, 13:24
arkadaşlarrr 2008 ara sınav soruları kaçıncı ünitelerden çekcak acaba haberi olan varmı 1. sınıf içinn..

Murat yardımcı kitaplarında ünite ßaşlarında yazıyor , fakat eLimizde açıköğretimden qelen ßir ßilqi yok , ŞU üniteden kaç soru Çıkıcak yada qeleßilir diye , ßunun İçin ßütün konulara titizLikle çaLışmamız Lazım:)

fidanggg
13-02-2008, 13:28
teşekkür ederim soru olayını deilde hangi üniteye kadar olduunu merak ediodum bide bende murat yard. kitabı yok o yüzden bilgim olmadı haliyle saolun..:)

Luiza
13-02-2008, 13:35
teşekkür ederim soru olayını deilde hangi üniteye kadar olduunu merak ediodum bide bende murat yard. kitabı yok o yüzden bilgim olmadı haliyle saolun..:)

Sorunuza iyice okudum , hanqi ünitelere kadar sorumLu olduĞumuz deseydin daha iyi Olucaktı ama sorun diiL , ßEN şİMDİ hanqi ünitelere kadar olanlarıda yazıyım:)

Genel Matematik 1-7
Genel Muhasebe 1-10
İktisada Giriş 1-10
Genel İşletme 1-9
Davranış Bilimlerine Giriş 1-8
Hukuka Giriş 1-8
Temel Bilgi Teknolojileri 1-7

safak_
26-02-2008, 14:47
ben yüksekokul muhasebe mezunuyum buyıl açıköğretime yazılıcam ama kamu yönetimi bölümünü seçmek istiyorum böyle bir şansım varmı acaba ?

Luiza
26-02-2008, 14:51
ben yüksekokul muhasebe mezunuyum buyıl açıköğretime yazılıcam ama kamu yönetimi bölümünü seçmek istiyorum böyle bir şansım varmı acaba ?

taßikide şansınız war , 2008 Össye qiriyosunuz 160 ßaraJını qeçmeniz durumunda kamu yönetimi okuyaßiliyorsunuz;)
ßirde muhase߀ mezunu olduĞundan hiç ßir sınawa qirmeden direk işletme yada iktisatın 3.sınıfından dewam etme hakkınız ßulunmaktadır;)
Kolay qelsin:)

balzac
26-02-2008, 14:54

selam arkadaşım:)muhasebe bölümünden aöf ye geçiş yapabileceğiniz bölümleri verdiğim linkten inceleyebilirsiniz...ama kamu yönetimine geçiş hakkınız bulnmamaktadır..bunun için tekrardan öss ye girip gerekli puanı almanız gerekiyor...

MYO ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Hazırlık Prog.

http://www.anadolu.edu.tr/aos/yonetmelikler/myo_01.aspx

safak_
26-02-2008, 14:59
yardımlarınız için teşekkürLer.

Luiza
26-02-2008, 15:00
yardımlarınız için teşekkürLer.

rica ederiz;)
ßaşarılarının dewamını dileriz;)

aof2008az
01-03-2008, 15:01
bütün bilgiler için teşekkür ederim.benim kafama takılan sadece bir soru var..4 yıllık olan bu bölümde kredi tamamlayarak erken bitirme mümkünmüdür?

mavik
12-03-2008, 16:04

kardeş bide işletmecilere bak istersen onların dersleri çok zor kamuya göre kendimden biliyom:(:(:(

sirmuzzy
20-03-2008, 20:53
kardeş bide işletmecilere bak istersen onların dersleri çok zor kamuya göre kendimden biliyom:(:(:(

aynı fakülte dahilinde bulunan bölümleri şu daha zor şu daha zor diye sıfatlandırmak mantıklı qelmiyor bana.

ha mimarlık fakültesi iktisat fakültesinden zor mudur zordur.

yaseminkoruk
01-04-2008, 22:39
bu nasıl iş ya bütün derslerin ara sınav denemeleri var ama türkiye ekonomisinin yok boşuna kayıt olmuşum

dejavumert
21-03-2009, 11:04
Herkese mrb arkadaşlar benim bir sorum var bu açik ögretim sinavlarida normal ögretim sinavlari gibi belli bir geçme baraji varmi yoksa bütün dersleri vermek zorundamiyiz şimdiden herkese teşekkürler :dd

peja
21-03-2009, 16:57
Herkese mrb arkadaşlar benim bir sorum var bu açik ögretim sinavlarida normal ögretim sinavlari gibi belli bir geçme baraji varmi yoksa bütün dersleri vermek zorundamiyiz şimdiden herkese teşekkürler :dd

belli bir geçme puanı var tabikide forumu araştırırsanız ulaşabilirsiniz;)

okan343434
26-03-2009, 20:20
önceki yıllların soruları bi iki derste neredeyse aynııı be :)bu yıl da böle olsuuunnnn

samuel52
30-03-2009, 21:59
geçen sene 2.sınıf geçmiş yılların vize sorularını su gibi çalışmıştım sınava girdiğimde umutluydum ama soruları gördüğümde şok geçirdim bi tane bile aynı soru yoktu!her yıl aynı olmuyor ya da sınıf sınıf değişiyor çıkmış sorulara fazla bağlı kalmamak lazım

samuel52
30-03-2009, 22:00
Artık okulun bitmesini istiyorum bu sene 5.senem ama 3.sınıftayım:-(

elal
31-03-2009, 02:01
geçen sene 2.sınıf geçmiş yılların vize sorularını su gibi çalışmıştım sınava girdiğimde umutluydum ama soruları gördüğümde şok geçirdim bi tane bile aynı soru yoktu!her yıl aynı olmuyor ya da sınıf sınıf değişiyor çıkmış sorulara fazla bağlı kalmamak lazım

seninde dediğin gibi sadece bu sorular çıkacak diye kitabın yüzünü açmadan çıkmış soruları çalışarak sınıf geçmek zor.belki bazıları aynı çıkabilir yada bir soruda öğrendiğin bilgiyi kullanırsın ama en sağlam yöntem kitaptan çalışmak ve çalıştığın yerlerle ilgili bol soru çözümüdür.en son haftada çıkmış sorular çözülür.

umarım okulunuz bu yıl biter kolay gelsin:)

gulden8610
14-11-2009, 14:42
Arkadaşlar bende 4.sınıfa gectım hep takıntısız gectım cok sukur ben murat acık ögretım yayınlarından yararlanıyorum konuları 1 kere okuyorum sonra cıkmıs yıl sorularını çözuyorum ama anlayarak ezber yolundan degıl ve baralı oldum hep inşallah bu yılda olurum basarılar dılerım

Luiza
19-11-2009, 14:32
Arkadaşlar bende 4.sınıfa gectım hep takıntısız gectım cok sukur ben murat acık ögretım yayınlarından yararlanıyorum konuları 1 kere okuyorum sonra cıkmıs yıl sorularını çözuyorum ama anlayarak ezber yolundan degıl ve baralı oldum hep inşallah bu yılda olurum basarılar dılerım

İnşallah ,
Başarılarınızın devamını dilerim :)

BARLA
06-08-2010, 08:02
Merhaba arkadaşlar... Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Ösys de tek tercihim var o da kamu yönetim. Nasıl olacak nerede nasıl kayıt yapılacak ikametgah ve lise diplomasının aslı ne kadar gerekli bilmiyorum :(

ÜweyS
06-08-2010, 11:08
Merhaba arkadaşlar... Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Ösys de tek tercihim var o da kamu yönetim. Nasıl olacak nerede nasıl kayıt yapılacak ikametgah ve lise diplomasının aslı ne kadar gerekli bilmiyorum :(

nasıl kayıt yaptıracağınıza ilişkin belge elinize ulaşacaktır yerleştiğiniz takdirde

BARLA
09-08-2010, 08:06
nasıl kayıt yaptıracağınıza ilişkin belge elinize ulaşacaktır yerleştiğiniz takdirde

tşk ederim üweys kardeşim...

mavikaplık
10-12-2012, 15:43
Arkadaşlar yeni kredili sistemde kamu yönetimi 1.sınıftayım..1sınıf derslerinde inkılap tarihi yok görünüyor ama seçtiğim dersler arasında var ve kitap bile verdiler..şimdi ben 2. sınıf dersini mi almış oldu.

KübraD
11-12-2012, 04:08
Arkadaşlar yeni kredili sistemde kamu yönetimi 1.sınıftayım..1sınıf derslerinde inkılap tarihi yok görünüyor ama seçtiğim dersler arasında var ve kitap bile verdiler..şimdi ben 2. sınıf dersini mi almış oldu.
merhaba bende 1. sınıf kamu okumaktayım bildiğim kadarıyla 1. sınıfta ders seçme hakkı yok. sınav giriş belgeleri açıklandı oradan emin bilgi için sınavda sorumlu olduğumuz dersler arasında inkılap var mı ona bak boşuna çalışma :)

Nurefşan :)
11-12-2012, 15:54
Giriş belgenizde hangi derslerden sınava gireceğiniz yazar zaten..

adalet29
04-03-2013, 18:15
arkadaşlar kamu yönetimi 4 sınıf 2 döneme bölündü. ikinci döneminde hangi dersler var. bilen var mı